Esileht Lapse ootamine Mis juhul teataksite rasedusest tööl?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Mis juhul teataksite rasedusest tööl?

Postitas:

Sain teada, et olen rase. Töötan tehases ja teen ka öövahetusi. Midagi rasket tõstma ei pea aga müra on suur ja enamuse tööpäevast olen jalgel. Mul juba varem sõbranna hirmutas, et selline töö ei mõju lapsele hästi. Ise ma arvan, et pole hullu ja käiksin tööl edasi. Mida te arvate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda tuleb ikka arstiga arutada, mitte sõbrannaga. Aga üldjuhul on nii, et võib edasi teha harjumuspäraseid asju, kui need just ei ole mürgised. Müra on küll üks ohuallikas, mida peaks arsti käest uurima.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teavitasin tööandjat suht kohe,kui olin triibud saanud.Kuna mu töö sisaldab ka palju raskuste töstmist ja venitamist,siis pidin tooma töendi kohaliku sotstöötaja käest,kes otsustas kas jään koju vöi vöimaldatakse kergem töö.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arutada tuleb ikka ARSTIGA, Koos kaalute, kas ja millised faktorid sinu töös võivad olla rasedana sulle või beebile ohtlikud. Kui neid pole (raskuste tõstmine pole pidev ja raskused pole suured jne, öötöö iseenesest pole enam rasedale keelatud kui ta ise end hästi tunneb jne) võid rahulikult jätkata kui tervis ok ja end hästi tunned.
Sel juhul teatad tööandjale siis, kui vajad mõnd soodustust, mis rasedale ette nähtud, n õigust käie töö ajast arstil palga säilitamisega, muudetud olmetingimusi st lisapause ja/või pausi ajal lamamisvõimalust vms.

Kohalik sotstöötaja ei puutu kuidagi asjasse, ilmselt mõeldi mõnes suuremas polikliinikus/haiglas töötavat sotstöötajat, paljudes neid pole ja pöördudki kohe arsti poole, kes väljastab täpselt sama teatise tööandjale-keelud st mida ei tohi ja soovitused mida peab konkreetses töökohas ümber korraldama, et see rase saaks jätkata töötamist. Arst alustab ka kohe sellest hetkest töövõimetuslehe “üleviimine kergemale tööle”. Iga u 30p järel jätkuleht.
Kui tööandja leiab kergemat tööd, töötad ja saad palka, kui see on väiksem eelmise aasta keskmisest siis maksab Haigekassa juurde nii, et kokku saad 100% eelmise aasta keskmisest.
Kui kergemat tööd ei leita (olgu selle v mõne teise tööandja juures) oled dekreedini kodus ja saad 70% eelmise aasta keskmisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Lapse ootamine Mis juhul teataksite rasedusest tööl?