Esileht Koolilaps Mis keele valisite b-keeleks?

Näitan 2 postitust - vahemik 61 kuni 62 (kokku 62 )

Teema: Mis keele valisite b-keeleks?

Postitas:

Ma õppisin GAG’s ca 15 a tagasi. Inglise keel esimesest klassist, prantsuse oli vist teisest, vene keel kuuendast. Valikus oli ka rootsi keel (prantsuse keele asemel, aga ma ei mäleta mis klassist).

Keskkoolis TPL’is õppisime inglise, prantsuse ja vene keelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb TIKi teemaks kätte ära, aga mul tekkis veel küsimus, et kas keelegrupi avamiseks peab olema ka mingi minimaalne soovijate arv? Kui kahe paralleeli peale on valikus neli keelt, siis peakski tavalise suurusega keelegrupi samiseks valima kõiki keeli võrdselt – aga kas valitakse? Või on kes ees, see mees ja ülejäänud on sunnitud õppima keelt, kus on vabu kohti?

Tegelikult on kolm paralleeli, kolmas on see inglise keelne klass, kes aga samamoodi võtavad oma b-keele.

TIK hoiab keelerühmad väikesed ja kõikide soovidega on võimalik arvestada. Keeleõpe kujundatakse täpselt nii, nagu pered oma keeled valivad.

Meie aastal avati hispaania keeles ja vene keeles mitu gruppi, prantsuse ning saksa keeltes üks, kuna soovijaid oli vähem.

Mingit aja peale broneerimist ei toimu. Gruppe avatakse vastavalt vajadusele nii palju, kui on soovijaid.

Kui nüüd tõesti mingi keele osas oleks vaid üks soovija, ma ei tea, mis siis tehtaks, aga minu kogemuse järgi pole sellist olukorda tekkinud.

Minu laps mõned aastad tagasi suunati B-keelena teist keelt õppima, kui tema enda valik oli. Põhjus see, et soovijate arv tema valitud keelele oli selline, et kaheks grupiks palju ja kolmeks liiga vähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 61 kuni 62 (kokku 62 )


Esileht Koolilaps Mis keele valisite b-keeleks?