Esileht Koolilaps Mis kell teie 10 aastased magama lähevad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Mis kell teie 10 aastased magama lähevad?

Postitas:

Meil läheb enamasti kell 21 voodisse aga on ka erandeid kus kell 22 Tōusma peab kell 7.00 Kuidas teil

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama – 21 voodis (20.30 pesu jne) ja 7 äratus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodisse 22.30, nädalavahetusel 23-24. Äratus 6.50.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 12:42; 02.10 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kella 10neks ajan voodisse, ärkab 7.30.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 13:43; 01.10 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolipäevadel magama 22.30, äratus 6.45. Nädalavahetusel võib kauem üleval olla ja magab nii kaua kui tahab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 läheb voodisse ja 22 juba magab. (vahest varem). Äratus on kell 6

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kell 6 ärkajad elate pärapõrgus, mis te nii vara teete?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kell 6 ärkajad elate pärapõrgus, mis te nii vara teete?

Magama kell 21-22, äratus kell 06.
Kell 07:05 uksest väja. Bussiga vaja pool tundi sõita, buss väljub 7:15, et jõuda 07:45 kooli. Tunnid algavad kell 08.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kiidan meie kooli, kus tunnid algavad 8.30 – lapsed saavad hommikul kauem magada ja ei pea tormama kell 8ks kohale. Endal ja mehel algab ka tööpäev kell 9.00 .

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 13:43; 01.10 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab kell 10 minema, reaalselt 10.30 jääb. Üles kahel päeval seitse, kolmel päeval pool kaheksa, nädalavahetusel ärkab üheksa või kümne paiku. No olen püüdnud suruda üheksast magama, ei jää. Äkki kui kell ära keeratakse, siis jääb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21:00-21:30 voodisse. 6:45-7:30 äratus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg läheb 20.30 pessu, siis loeme unejuttu (peres on väiksem laps ka, aga tegelikult mõlemad kuulavad mõnuga). Kell 21 see kümnene igatahes üldjuhul norskab, ärkab kella 7.15 ajal, kool algab 8.30.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 19:07; 03.10 08:15;
To report this post you need to login first.

Kell 21 voodisse, enamasti 21.30-ks on juba uinunud. Äratus 7.10.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 u voodisse ja siis veel loeb u pool tundi. Täpset piiri pole, mõistlik laps. Äratus on 7, ise tahab hommikul uimerdama kuigi pole vajadust enne 7.30 tõusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 voodisse, 7 äratus, 7.40 läheb buss, 8.15 algab tund.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama vana tüdruk ja kl 22.00 tuli kustu.
Ja sellest hoolimata oli ta mingi aeg hommikuti ikkagi jube väsinud, ei suutnud tunnis keskenduda jne. Imestasin, et mis jama see küll on, miks on laps väsinud, ehkki läheb normaalsel ajal magama. Hakkasin olukorda jälgima ja – selgus, et piiga võtab mobiili salaja voodisse kaasa ja vaatab pool ööd teki all multikaid. Ja nii ta ongi hommikul magamata ja väsinud.

Nüüd on meie peres uus reegel – kõikide pereliikmete mobiilid korjatakse õhtul kl 21.00 ära ning pannakse elutoas olevasse karpi. Karpi (veel) ei lukustata, kuid sealt on kohe näha, kui keegi on mobiili pihta pannud. Lastel on keelatud mobiile hoida pärast kl 21 oma toas, kuna siis kipub nutisõltuvus võitu saama.

Pärast sellist sammu paranesid laste hinded kohe ning kadusid mured hommikuse ärkamisega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 hakkan kamandama pesema, nii u 21.30 on voodis, tuba pime. Ärkame 6.50.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 13:07; 02.10 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on meie peres uus reegel – kõikide pereliikmete mobiilid korjatakse õhtul kl 21.00 ära ning pannakse elutoas olevasse karpi. Karpi (veel) ei lukustata, kuid sealt on kohe näha, kui keegi on mobiili pihta pannud. Lastel on keelatud mobiile hoida pärast kl 21 oma toas, kuna siis kipub nutisõltuvus võitu saama.

See on hea reegel. Tegime sama ja minu enda uni paranes oluliselt. Lastel polnudki vahet.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 13:07; 02.10 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kell 6 ärkajad elate pärapõrgus, mis te nii vara teete?

Ärkame 6.30 ja 8.00 algavad tunnid.

Elame kesklinnas (kool ca 10 min kaugusel). Aga peseme, kammime, riietume, sööme… Kõik vajavad ärkamiseks aega. Kiirustades saaks 10-15 min veel magada aga mõnusam, kui närveldama ei pea.

21.00 voodisse, siis veel loevad. Ja ca 21.30-22.00 magavad lapsed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seitsme kuni 12 aastane laps peab magama 10- 11 h.
Unevõlg on kohutav asi- hakkab mõjutama käitumist ning meeleolu.

Minu laps magab kl 21 ja ülesse tõuseb kell 7. Nii kahju on lastest, kes pea südaööni üleval passivad ning siis hommikul peavad unistena hakkama toimetama. Aga mis teha, paljud vanemad ei suuda ennast maksma panna ja nii nad siis ‘mängivad’ kuni ka vanemad magama lähevad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastased lähevad voodisse 20.30, äratus 7.00. Oleme mitu korda ka 21 proovinud, aga siis olid hommikul väsinud ja pahas tujus.
Olen õpetaja ja usun, et paljude tervise-, käitumis- ja õpiprobleemide põhjust on just vähene uni.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastased lähevad voodisse 20.30, äratus 7.00. Oleme mitu korda ka 21 proovinud, aga siis olid hommikul väsinud ja pahas tujus.

Olen õpetaja ja usun, et paljude tervise-, käitumis- ja õpiprobleemide põhjust on just vähene uni.

Oleneb ikka lapsest ja unevajadusest. Mul laps lasteaias ajal, kui aias magama pidi läks magama 23-24. Hommikul pole tõusmiseks probleemi. Vaheaegadel samuti on üleval kuni kaheteistkümneni, tõuseb siis 10 paiku. Ise ma ka reeglina üle 7 tunni ei maga.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 12:42; 02.10 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11a läheb pesema 20.15 ja 20.45 enamasti juba magab. Üles kl. 7. Ise ärkab, kella pole vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ärkab kell 7 või natuke enne seda (enamasti ärkab ise), nädalavahetusel ärkab 7 ja 8 vahel. Magama läheb kell 21, kui näen, et laps on väsinud, siis saadan ta juba varem voodisse ja siis uinub ka varem.
Mina olen seisukohal, et kui laps ise hommikul ärkab, siis on ta ka puhanud, kui äratuskella või kellegi äratamise peale ärkab, siis jääb uneajast puudu. Meie pere puhul on see paika pidanud, aga inimesed on erinevad ja köikide puhul see nii kindlasti pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab 10-aastase hommikul kell 6 üles ajama, kui uksest väljub kell 7? Mina ajan 6.50 ja uksest läheb välja 7.15. selle ajaga jõuab riietuda, süüa, hambad pesta. Duši all käib enne magamaminekut.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nagu täiskasvanud, on ka lapsed erinevad.
Minule pole kunagi meeldinud hommikul kiirustades kodust lahkuda – nii ka minu lastele. Ärkame enamasti tund (ma ise pigem poolteist tundi) enne kodust väljumist: teen sooja hommikusöögi, saame rahus pesta, vahel oleme natuke aega veel keras diivanil, ajame juttu, ühesõnaga üritame neist pimenevatest ja jahenevatest sügishommikutest siiski midagi õdusat päeva alguse puhul välja imeda, enne kui laia maailma rändame.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 19:07; 03.10 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka lapsed magama kell 21. Äratus kell 6:15. 15 min aelevad voodis, 15 min panevad riidesse, 15 min söövad. 7:00 hakkavad bussi peale kõndima (1km minna) Kell 7:15 läheb buss linna. Kell 7:45 on buss 15 km linnani läbinud. 1 km vaja koolini kõndida bussijaamast. Kell 8 algavad tunnid.

Tegelikult paljudel päevadel saame autoga viia aga ärkame samal ajal, sest lapsed miskipärast eelistavad kui saavad kooli pool tundi enne tundide algust rahulikult kohale jõuda.

Mina ise olen ka selline, kes võimalikult kaua magaks ja siis kiirelt riidesse-sööma-uksest välja. Aga minu mees ja lapsed eelistavad varem ärgata ja kodus rahulikult toimetada. Teine asi on ka see, et kui kõik viis inimest korraga tahab viimasel minutil hambaid pesema trügida vannituppa, läheb kitsaks ja närviliseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestame nii, et üheksast peaks juba magama. Enamasti kaheksa ajal hakkab laps magama sättima, kuna tahab tihti ka raamatut lugeda enne uinumist. Ärkab ise umbes 6.30. Teeme hommikuputru, räägime juttu, küsin veel olulisema õppimise üle (inglise keele vms), kui hästi läheb, jõuab ka natuke pilli harjutada. 7.40 hakkab kooli minema.

Igal aastal on koolis olnud nö avatud tunnid, kus siis näha, kuidas mitmed lapsed esimestes tundides praktiliselt magavad ja piinlevad seal pingis. No nii kahju neid vaadata. Lapselt küsides selgub, et konkreetsetel lastel ka lubatud poole ööni arvutis mängida. Saan täitsa aru, et mõni inimene ei olegi võimeline vara magama jääma ja vara tõusma. Ise eelistaksin ka, et lapsel hakkaksid tunnid hiljem, mitte kell 8. Aga no teeks omalt poolt siiski kõik, et laps võimalikult hästi välja puhkaks. Arvuti kindlasti selles osas abiks ei ole. Kasvõi õhtune jalutuskäik, audioraamatute kuulamine, muusika kuulamine oleks parem valik. Algklassides siiski saab ju lapsevanem veel niipalju last suunata ja mõjutada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20.30 pesema, hiljemalt kell 21 peab olema voodis, seejärel veidi lugemist ja koos päevatoimetustest lobisemist ning 21.30 tuli kustu. Telefon on peale õhtust õppimist köögis, telekat ega arvutit magamistoas ei ole. Äratus kell 7.00.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 21 voodisse, mobiil minu kätte. Kui on tahtmist loeb ise 10-15 minutit. Äratus kell 7.00

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Mis kell teie 10 aastased magama lähevad?