Esileht Pereelu ja suhted Mis kell teil mehed argipäeviti koju jõuavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Mis kell teil mehed argipäeviti koju jõuavad?

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, milleks te elate nendega, kes peaks olema teie partnerid ja parimad sõbrad, aga reaalselt näete neid paar tunnikest ööpäevas. Lapsed on vahetusteks ära jagatud. Miks?

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teen õhtuks plaane, lepin hoidjaga kokku. Tean, et mees on kaheksa paiku kodus, kino algab pool 9. Ohhoo, mees jõuab koju 10 enne poolt 9. Mina olen tige, sest olen hoidja tühistanud ja õhtu mehega kahekesi rikutud. Tema jälle ei saa aru, ala miks sa ei öelnud. No, kui ta tööpäev lõpeb kl 6, siis ma ju ei eelda, et ta kl pool 9 kinno ei jõua.

Veel näide. Mõtlen, et vähe perel aega koos olla, läheks koos jalutama õhtul või spasse. Sätin asjad kokku ja taas… meest pole ja lastel oodates uneaeg kätte jõudnud. Jälle mina kuri.

Vaata siin see probleem ju ongi. SINA tegid plaane, mitte teie koos ja sina oled kuri sest SINU plaanid ei õnnestunud. Sa planeerid ja eeldad teiselt poolelt väga palju ja siis oled pahane miks teine osapool ei käitu nii nagu sina tahtsid. Keegi ei ole selgeltnägija ja põhiline probleem on kommunikatsioonihäire.

Kõige nõmedam ongi see kui naine, kes tegelikult mõistab teise naise muret, kukub teda kritiseerima. Miks ta kritiseerib? Sest ta saab! Mehed ju ei tule siia foorumisse kurtma, nemad söövad, magavad kaua tahavad ja sügavad kubet. Naine tehku ja jooksku, olgu lasteiakasvataja ja psühholoog, et mehed ja lapsed käigus hoida.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige nõmedam ongi see kui naine, kes tegelikult mõistab teise naise muret, kukub teda kritiseerima. Miks ta kritiseerib?

miks sa arvad, et kõik naised automaatselt mõistavad teemaalgataja muret? mina küll ei mõista, ilmselt oma vanuse tõttu, st 25 a tagasi oleksin mõistnud, aga elu jooksul olen jõudnud pigem äratundmsiele, et inimesed, eelkõige mehed, ei ole mõtetelugejad ega selgeltnägijad. sealtmaalt, kus TA hakas tooma näiteid untsu läinud plaanidest, mida ta mehega ei olnud eelnevalt kokku leppinud, kadus kogu mu mõistmine.

+28
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, milleks te elate nendega, kes peaks olema teie partnerid ja parimad sõbrad, aga reaalselt näete neid paar tunnikest ööpäevas. Lapsed on vahetusteks ära jagatud. Miks?

Sest töönarkomaania ju. Nagu siin üks Kägu ütles, siis 40h nädalas ja kella 17ni töötamine pidi olema erand Eestis. Siit teemast loeb välja, et täitsa tavaline on minimaalselt kl 20ni töötamine ja vajadusel ka poole ööni tööl olemine.
Siis ongi tehtud vahetused, kes siis laste pärast siiski varem töölt koju tuleb. Teine osapool tuleb hilisõhtul telekat vahtima ja magama.

Ühistegevused sellises suhtes = null ilmselt. Nädalavahetusel ehk….kui just mees pole terve nädalavahetus oma hobi või spordi või tööga rakkes. Ja naine sõbrannadega või oma hobidega. Nagu siit ka välja lugeda sai.
Ju need inimesed ei tahagi kaaslasega kahekesi omavahel aega veeta, vaid meest on vaja selleks, et oleks kellegagi kohuseid jagada ja saaks vähemalt 2 päeva nädalas paar tundi endale aega võtta.
Selline elu koosneb siis põhiliselt tööst ja mis alles jääb, lastest. Lõbu seisneb heal juhul 2-4h nädalas trennis või sõbrannaga kohvitamas käimises.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No aga siis oleks hoopis lihtne üksi elada. Ega ma kellegi töötahet maha tee. Küsimus oli puhta retooriline: kui pereelu ainult stress on, siis milleks seda niiviisi vägisi elada?
Sest tädi Saima saab südame kloppimise hoo nt onu Uuno 50. juubelil, kuna 37-aastasel sugulasel lapsi pole?

Ma ise olen vaba, vallaline, lapsi niisama laste tegemise mõtte pärast ei tee, mees võib olla ja võib ka mitte.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea suhe ei tähenda seda, et peab kogu aeg ninapidi koos olema. Ja samuti ei mängi mingit rolli lahkumise ja tulemise kellaajad niikaua, kui mõlemad osapooled tunnevad, et tegu on õiglase ja kaaslast austava, võrdsetel alustel partnerlusega.

Teemaalgatajat ei aita tegelikult teadmine, mis kell teised mehed koju jõuavad, teadmata teisi faktoreid kooselus. Kyll aga tunneb ta ilmselgelt, et suhe pole võrdne ning see ju häiribki.

Ma toon enda näite. Meil on kolm last, mehe asi on lapsed hommikul äratada ja koolidesse/lasteaedadesse laiali vedada. Teeb lastele hommikusôôgi. Laste riided jms panen õhtul valmis mina.

Seejärel siirdub tööle ja ülejäänud päeva vastutan laste eest mina. Trennide transad, kooliasjad, kodused toimetamised, söökide valmistamine, poes käimine. Mees jõuab õhtul kõige varem 21.00, tavaliselt veelgi hiljem. Töötab nii kaua kui vaja on, seejärel käib neli korda nädalas trennis.

Aga. Minu mees on suure ettevõtte tippjuht ning tema tööle pühendumise tõttu saame endale lubada praegust elustandardit ning muuhulgas ka fakti, et mina lõpetasin tööl käimise teise lapse sündides ning saan pühenduda kodule ja lastele. Mees tasub kōik arved, maksab reisid, toidu, autod, kõik.

Mul ei tule mõttessegi arvata, et ta peaks lisaks kõigele kell 17.00 kodus olema, lapsi õpetama, minuga kinno minema jne. Sest ma tunnen, et tema panus on niigi suur.

Omavaheline aeg on teinekord argipäeva õhtuti ja nädalavahetustel. Nädalavahetustel tegeleb palju ka lastega, mina saan sõbrannadega aega veeta või endaga tegeleda ja puhata.

Mu meelest toimibki nii, et sa saad öelda, et oled klassikalises mehe rollis või klassikalises naise rollis või kui niiviisi pole võimalik määratleda (naine töötab ja panustab rahaliselt võrdselt mehega), siis peaks kohustused jaotuma samuti võrdselt.

Ei saa toimida suhe, kus naine teenib mehest rohkem (mehe roll), aga katab ka kogu naise rolli (lisaks ajab veel ka meest hommikul üles:)

Kellaajad ei puutu asjasse mu meelest.

+17
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olenevalt objektist, oleneb ka sõidu pikkus ja aeg. Minimaalselt üks ots 100 km, enamasti rohkem (lisanduvad linnasisesed sõidud).
Ärkab 5-6 ajal, koju jõuab 6-9, kui pole ööbimisega komandeering või välislähetus.

Minu töökoht ca 700 meetrit kodust, koju jõuan ~ kolme ajal.

Lapsi õnneks pole, kõik aeg kulub endale, kodule, lemmikloomadele, hobidele, koolidele.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme mehega n.ö. eraettevõtjad ehk meie palk sõltub tööst, esitatud arvetest ja nende laekumisest. Töötasin ka pikalt ametnikuna kella 9-17ni, 35 päevase puhkusega – aga ära nüristas. Nüüd saame teha tõesti pikki tööpäevi, aga ka pikki vabu nädalalõppe – lepime kokku, et teeme reede vabaks ja sõidame perega neljapäeval minema. Samuti saame n.ö. suht iga kell reisile minna, ei pea mitu kuud ette tööandjale teatama. Kas laste vedamine tööpäeva ajal trennidesse-proovidesse ei olnud seetõttu mingi probleem. Samas, kui on priskelt tööd – siis teeme ära, pikad päevad, aga selle abil saame jälle teatud perioodi kergemalt läbi ajada.
See, et meil on selline töökorraldus, ei takista perega ühiseid vabu aegu veetmast.
Mis trennidesse ja hobidesse puutub – siis on meil suur kalender kuhu paneme kirja üritused, esinemised, sünnipäevad – mees toksib ka telefoni, et need päevad kindlasti vabaks jääksid.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

16.00 lõpetab.

16.30,hiljemalt, on kodus.

Sama.
Teisiti ei tuleks kõneallagi. Tõsi – me saime ka lapsed koos ja panustame nendega veedetud aega võrdselt. Kui asi oleks teisiti, siis elaks ma lastega eraldi. Ma ei ole kellegi koristaja, kokk, seksnukk “sest mehel on hea palk”.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil lahkub kodust mees tööle pool 9, viib lapse aeda ja koju jõuab kl 8 õhtul. Mina käin samuti täiskohaga tööl. Minu peal on siis lapse toomine, koduga majandamine, suurema lapse koolitöödega aitamine kooliajal, trennidesse viimine. Õhtune lastega nn tegelemine.

Olen mehele kurtnud, tema ei saa aru, milles probleem. Teile kõrvaltvaatajana tundub selline tööjaotus normaalne? Teen mehele ülekohut, haiseb niisama?

Minu sissetulek on kusjuures kõrgem kui mehel.

Teema ei ole selles, et ma lastega tegeleda ei tahaks, vaid selles, et üksikema tunne tuleb peale.

Mis valikud on? Oletagem, et elaksid üksi, kas siis oleks asju, mis ainult sinu peal rohkem või vähema? Suurem laps õpeta iseseisvaks, pole vaja koduõpetajat mängida. Õpeta laps isalt nõu küsima ja seda ajal kui ta on kodus, näiteks nädalavahetustel. Tegelikult tahad sa tähelepanu ja märkamist, et sa oled olemas. Üksikema tundeni on sul veel terve valgusaasta. Siis on kõik sinu peal, viimne kui asi. Lapsed on lapsed üsna lühikest aega, varsti on sul streikivad ja protestivad lapsed kodus, vat siis saad aru, kui mõnus elu sul praegu on.

Ei ole päris nii. Toon näite.

Hommikul ärkan veidi varem, käin duši all, naudin kohvi, meigin, sätin. Naudin hommikust oma aega. Mees teoorias ärkab kellaga, mida korduvalt kinni vajutab. Hakkan meest äratama pool h enne seda, kui laps peab aias olema. Ei, ta ei ärka. Lõpuks saab silmad lahti 15 min enne aiasolemise kellaaega, siis on ta lapse peale tige, pragab, et nii kiire-kiire, kus asjad on ja miks sa pole valmis-söönud-kasitud… Kõrvalt on seda nõme vaadata, aga kui ma lapse hommikuse viimise enda peale võtaks, kaoks ka see kohustus temal.Viisin paar päeva last ise lasteaeda, laps oli nagu lilleke, kuna hommikud olid rahulikud. Taas rääkisin mehega sellest – ei, tema ei riidle lapsega, kõik on okei.

Teen õhtuks plaane, lepin hoidjaga kokku. Tean, et mees on kaheksa paiku kodus, kino algab pool 9. Ohhoo, mees jõuab koju 10 enne poolt 9. Mina olen tige, sest olen hoidja tühistanud ja õhtu mehega kahekesi rikutud. Tema jälle ei saa aru, ala miks sa ei öelnud. No, kui ta tööpäev lõpeb kl 6, siis ma ju ei eelda, et ta kl pool 9 kinno ei jõua.

Veel näide. Mõtlen, et vähe perel aega koos olla, läheks koos jalutama õhtul või spasse. Sätin asjad kokku ja taas… meest pole ja lastel oodates uneaeg kätte jõudnud. Jälle mina kuri.

Kui oleks üksikema, siis ei eeldaks mehelt, et ta pereellu panustab. Vaid lähekski lastega jalutama, spasse, ärkaks hommikuti veidi varem oma lasteaialapsega rõõmsas tujus. AGA ma ei ole üksikema ja leian, et mõlemad täiskasvanud võiks panustada.

Praeguses situatsioonis see viha ja ebaõiglus (miks alati mina!) järjest kerib ja rikub õhustikku.

Armas jumal, miks sa organiseerid lapsehoidjat ja kinoõhtut ilma teise osapoolega kooskõlastamata. Kuna koju minemine üldjuhul ei ole kella pealt jooksmine, mida aga on kinno minemine, siis need ei ole võrreldavad. Võib-olla otsustasin just sel õhtul ühe projekti lõpuni viimistleda. Oleks mulle keegi poole sõnagagi lausunud, et tänaseks kinopiletid on, oleksin oma aega teisiti planeerinud, kuid ma ju ei teadnud!!! Kui keegi minuga nii käituks, oleks tüli garanteeritud. Mulle ei meeldi, kui minu aega planeeritakse nagu mõistuseta pupujukul, ilma mulle mingit sõna- või otsustusõigust jätmata. Kui juba enne suhted pingelised, tekitaks selline käitumine vaid mulle trotsi juurde (ja ma olen naine, mitte mees).

Vaid sülelalastega saad asju ja tegemisi planeerida nii, et sõnakestki pole vaja kellegagi vahetada. Kui sa teise inimesega ei suhtle, ei saa tal ju aimugi olla, milliseid plaane sa oma peakeses teinud oled. Tänapäeval, kui olemas on mobiiltelefonid ning netiühendus, peaks omavaheline kommunikeerumine olema ju imelihtne.

Minu jaoks kumab TA mehe hoolimatus, nii oma naise,kui laste suhtes. Tänapäeval ei pea minema kõrval külla, et telegramm saata. On siis nii keeruline saata messengeri sõnum, et saabun hiljem või kell x?! Või korra helistada.

Kõlab ehk veidralt, aga meil on kombeks üksteist teavitada, kui tullakse oodatust hiljem või oma päeva/õhtuplaanid päeva jooksul arutada. Eks selleni läks meilgi palju aega ja närve (oli samasugune nagu TA mees, kes ei saanud probleemist aru).

Samas on mu sõbranna eksmees suht sarnane- tuli endale sobival ajal, kokkulepitud aegadest kinni ei pidanud. Vahel ootasime mitu tundi teda ja kui sõbranna helistas, ütles “kohe jõuan” ja see kohe oli 1-2h. Sõbrannal sai siiber ja nüüd ta eks ongi.

See on neil ju vastastikku. Teemaalgataja ise ju planeerib lapsehoidja ja kino ja ei vaeva saatma sõnumit, et tal plaan neid asju teha. Ja siis on tige. Kelle peale!?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui su mees jõuab heal juhul tööle kell 9 või hiljemgi, tebe seal 30 min kuni 1 h lõunapausi, siis jõuabki umb 8 alles koju tagasi, kui on 8 h tööpäev.

Minu mees lahkub kell 6 ja jõuab koju 16-16.30. Minu toimetada on hommikul laste kasimine ja aeda viimine + ise tööle jõudmine. Õhtul toon ka tihti lapsed mina ära, kuna kui mees kohe peale tööd läheks, siis teevad lapsed etteheiteid, et liiga vara 😀 Aga õhtusöök on tavaliselt siis valmimas, kui mina koo slastega koju jõuan.

Vingumise asemel tee mehele konkreetne ettepanek. Et hommikul varem tööl hakkaks käima, vajadusel viid ise lapsed. Kui hommikul varem tööle, siis ka õhtul varem koju.

On ka mehi, kellele ei meeldigi kodus olla. Kas ta on alati sellise graafikuga tööl käinud, ka enne laste sündi või on see mingi uus asi? Kui alati, siis talle lihtsalt sobib see ja ei ole üllatus. Mulle näiteks ei meeldi, et kogu hommikune trall on minu õlul, sest kiirus taga, aga olen leppinud, sest kui mees saabuks ka koju alles 17.30-18 paiku nagu mina, siis oleks päris tüütu, kui kohe peaksime süüa tegema hakkama, lapsed vinguvad näljast…

Ehk ongi tihti nii, et mingid valikud tuleb teha ja muutes ära ühe asja mugavamaks, võib mingi teine asi ebamugavamaks muutuda.

PS, kui sa ise ärkad nii vara, et on aega käia hommikul dušši all, nautida oma kohvi jne, jumala eest, lahenda üks probleem – ärata vähemalt laps üles ja las laps sätib end valmis, nii et kui isa voodist tõuseb, ongi valmis uksest välja astuma 😀 Meilo ntavaline, et lapsed ikka ärkavad koos isaga ja isa paneb neile vähemalt hommikuhelbed ette enne lahkumist, samas kui mina lükkan oma kella edasi. See ongi ju tiimitöö.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu isa käis niimoodi tööl terve mu lapsepõlve. Üheksaks läks ehk magas alles siis, kui meie kooli läksime. Koju jõudis 8-9, mõnikord isegi 10 ehk umbes siis, kui me juba magama sättisime või magasime. Mäletan ka väga palju neid pettumusi, kui pidime kuhugi minema, aga ei jõudnud õigeks ajaks või ei jõudnud üldse, sest isal tulid jälle mingid tööasjad vahele.

Ema sai kõigega küll hakkama, aga tulemus on see, et ma küll hoolin oma isast, aga meil ei ole reaalselt mingit lähedast suhet. Kui mul on mingi mure või rõõm, siis ma ei tule isegi selle peale, et isale helistada vms, ikka emale. Isaga suhtlen ainult siis, kui kodus käin, ja siis ka pealiskaudsetel teemadel.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui su mees jõuab heal juhul tööle kell 9 või hiljemgi, tebe seal 30 min kuni 1 h lõunapausi, siis jõuabki umb 8 alles koju tagasi, kui on 8 h tööpäev.

Minu mees lahkub kell 6 ja jõuab koju 16-16.30. Minu toimetada on hommikul laste kasimine ja aeda viimine + ise tööle jõudmine. Õhtul toon ka tihti lapsed mina ära, kuna kui mees kohe peale tööd läheks, siis teevad lapsed etteheiteid, et liiga vara 😀 Aga õhtusöök on tavaliselt siis valmimas, kui mina koo slastega koju jõuan.

Vingumise asemel tee mehele konkreetne ettepanek. Et hommikul varem tööl hakkaks käima, vajadusel viid ise lapsed. Kui hommikul varem tööle, siis ka õhtul varem koju.

On ka mehi, kellele ei meeldigi kodus olla. Kas ta on alati sellise graafikuga tööl käinud, ka enne laste sündi või on see mingi uus asi? Kui alati, siis talle lihtsalt sobib see ja ei ole üllatus. Mulle näiteks ei meeldi, et kogu hommikune trall on minu õlul, sest kiirus taga, aga olen leppinud, sest kui mees saabuks ka koju alles 17.30-18 paiku nagu mina, siis oleks päris tüütu, kui kohe peaksime süüa tegema hakkama, lapsed vinguvad näljast…

Ehk ongi tihti nii, et mingid valikud tuleb teha ja muutes ära ühe asja mugavamaks, võib mingi teine asi ebamugavamaks muutuda.

Nii ebameeldiv ja egoistlik kommentaar. Sinu elu võib muutuda kardinaalselt ühel ilusal päeval ja siis ära pane pahaks kui sa oma murega üksi oled.

Mis siin egoistlikku oli? Küsiti, kuidas teiste peredes. Kirjeldasin. Kusjuures minu mees on tundide mõttes umbes sama kaua kodunt eemal, lihtsalt tema eelistab hommikul varakult lahkumist. Ja ka ma ise olen sama kaua kodunt eemal – lihtsalt jälle kellaajad on teised.
Murele pakkusin ka lahenduse – mitte lihtsalt vinguda, vaid konkreetne ettepanek teha, kuidas asjad peaksid käima. Aga tõesti loota seda, et mees alles 8.30 lahkub kodust, aga jõuab ikka kell 18 koju tagasi õhtul – seda ei tasu. Tuleb ikka reaalsusele otsa vaadata.

Või ootasid sina, et kõik nutavad kaasa, et ainult mees on tropp? Jah, mees võib olla tropp. Aga tänitamine ei aita. Tuleb teha konkreetsed ettepanekud ja kui ükski neist mehele ei sobi, siis mõelda edasi.

kui mul ükspäev otsustab mees hakata kell 20 koju jõudma töölt, ilma et tal konkreetselt tööandja pootl seatud graafik selline oleks, siis ma kindlasti ei tuleks lihtsalt halama, vaid räägiksin mehega, kui see mulle ei sobi – et tuleb kas parema graafikuga töö leida või kui see on mehe oma vaba valik olnud, siis hakata varem tööle minema või küsida otse – mis meil peres toimub, et ta üritab eemal olla?

Realistlik olemises pole mitte midagi egoistlikku. Ja mitte midagi egoistlikku pole ka selles, kui tiimitöö toimib.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks on tööl hea ja rahulik, keegi ei karju, ei taha sonust pidevalt midagi..

Et las naine teeb selle osa seal kodus üksi ära, eks. SEE koht ongi ometi see, mis probleemi tekitab.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea suhe ei tähenda seda, et peab kogu aeg ninapidi koos olema. Ja samuti ei mängi mingit rolli lahkumise ja tulemise kellaajad niikaua, kui mõlemad osapooled tunnevad, et tegu on õiglase ja kaaslast austava, võrdsetel alustel partnerlusega.

Arvasingi, et see tuleb. Alati, kui imestatakse, miks sellised paarid üldse koos on, tulevad need inimesed, kel partneriga midagi ühist pole (peale laste ja kohustuste) õigustama, et ei peagi “kogu aeg ninapidi koos” olema.
Pole olemas ainult 2 äärmust, et kas kogu aeg ainult koos või siis, et veedetakse koos aega ainult mõned tunnid nädalas.

Üritasin viidata, et kui tööpäeviti alati üks osapool laekub pärast kl 20, siis ilmselgelt vähemalt tööpäeviti omavahel aega ei veedeta. Heal juhul vaadatakse koos filmi ja räägitakse mingil määral päeva muljetest. Kogu lugu.
Ja nädalavahetustel pole ka siiski seda mehe-naise oma aega eriti, nagu aru sain. Kui aega koos veedetakse, siis koos lastakse. Family time. Aga mehe-naise omaette aega pole.
Pole tegelikult ka mingit ühist hobi ega huviala, mis liidaks.
Siis avastastaksegi mingi hetk, et ollakse vaid ema-isa üksteise jaoks. Paarisuhe, romantika kadunud. Koos sellega ka tunded.
Tegelikult ju mingit ühistegevust, hobi ja kvaliteetaega teil omavahel pole. Natuke kahtlen, et sellest 2 päeva nädalas ajast piisab, kui enamus päevadest on kontakt üsna null.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega täpselt ei teagi, aga kui mina kella 6 paiku õhtul koju jõuan, on söök tavaliselt juba valmis.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil lahkub kodust mees tööle pool 9, viib lapse aeda ja koju jõuab kl 8 õhtul. Mina käin samuti täiskohaga tööl. Minu peal on siis lapse toomine, koduga majandamine, suurema lapse koolitöödega aitamine kooliajal, trennidesse viimine. Õhtune lastega nn tegelemine.

Olen mehele kurtnud, tema ei saa aru, milles probleem. Teile kõrvaltvaatajana tundub selline tööjaotus normaalne? Teen mehele ülekohut, haiseb niisama?

Teema ei ole selles, et ma lastega tegeleda ei tahaks, vaid selles, et üksikema tunne tuleb peale.

??? Ise valisid ju endale sellise mehe.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen mehele ülekohut, haiseb niisama?

Üks L on puudu ja lause kohe hoopis naljakas.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvasingi, et see tuleb. Alati, kui imestatakse, miks sellised paarid üldse koos on, tulevad need inimesed, kel partneriga midagi ühist pole (peale laste ja kohustuste) õigustama, et ei peagi “kogu aeg ninapidi koos” olema.

Pole olemas ainult 2 äärmust, et kas kogu aeg ainult koos või siis, et veedetakse koos aega ainult mõned tunnid nädalas.

Üritasin viidata, et kui tööpäeviti alati üks osapool laekub pärast kl 20, siis ilmselgelt vähemalt tööpäeviti omavahel aega ei veedeta. Heal juhul vaadatakse koos filmi ja räägitakse mingil määral päeva muljetest. Kogu lugu.

Ja nädalavahetustel pole ka siiski seda mehe-naise oma aega eriti, nagu aru sain. Kui aega koos veedetakse, siis koos lastakse. Family time. Aga mehe-naise omaette aega pole.

Pole tegelikult ka mingit ühist hobi ega huviala, mis liidaks.

Siis avastastaksegi mingi hetk, et ollakse vaid ema-isa üksteise jaoks. Paarisuhe, romantika kadunud. Koos sellega ka tunded.

Tegelikult ju mingit ühistegevust, hobi ja kvaliteetaega teil omavahel pole. Natuke kahtlen, et sellest 2 päeva nädalas ajast piisab, kui enamus päevadest on kontakt üsna null.

Sellist ellusuhtumist ka siin portaalis väga ju kiidetud. Et vahet pole, kus või kellega elan; nagunii enamus aega võtab töö, hobid ja sõbrad, kodus käime vaid magamas. Kevadise koroonakriisi ajal sai ilmselt paljudele valusalt selgeks, et just see, kus ja kellega elad, on hoopiski olulisem kui miski muu.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tööle läheb 8 paiku, tavaliselt tuleb 14-15 paiku ja vajadusel teeb kodukontoris tööd edasi, tööpäev lõppeb ametlikult kell 17. Päeva-kaks nädalas teeb terve päeva kodukontoris tööd. Mina olen väikeste lastega kodune, kuid kui mees on kodus, tegeleme mõlemad lastega. Teisiti ei kujutaks ettegi.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui meie lapsed olid veel kooliealised ehk viimati 4 aastat tagasi, siis nad läksid hommikul ise jala 1,5 km kooli, ise ühistransaga trenni ja tulid õhtul ise olenevalt trennist kas jala või linnaliinibussiga koju. Mina jõudsin umbes kell 18.15 ja mees umbes kell 18.45. Lapsed jõudsid kes veidi varem, kes pool tundi hiljem.

Lasteaiaealistel lastel käisin 99% kordadest järel mina. Mees saabus pooltund või natuke hiljem, olles käinud poes ja keemilises vms, kus vaja käia oli.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No minu mees töötab kaitseväes ja hetkel tal pole võimalik tulla nädala sees koju.

Lapsi meil veel pole, aga tulevad, kuid siis ta hakkab kodus käima. Ta ise väga tahab abistada laste kasvatamisel.

Mina ei virise, ma teadsin seda kohe alguses, et teda nädala sees pole ja, et tuleb ka missioon, ning lihtsalt välislähetused.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikul ärkan veidi varem, käin duši all, naudin kohvi, meigin, sätin. Naudin hommikust oma aega. Mees teoorias ärkab kellaga, mida korduvalt kinni vajutab. Hakkan meest äratama pool h enne seda, kui laps peab aias olema. Ei, ta ei ärka. Lõpuks saab silmad lahti 15 min enne aiasolemise kellaaega, siis on ta lapse peale tige, pragab, et nii kiire-kiire, kus asjad on ja miks sa pole valmis-söönud-kasitud… Kõrvalt on seda nõme vaadata, aga kui ma lapse hommikuse viimise enda peale võtaks, kaoks ka see kohustus temal.Viisin paar päeva last ise lasteaeda, laps oli nagu lilleke, kuna hommikud olid rahulikud. Taas rääkisin mehega sellest – ei, tema ei riidle lapsega, kõik on okei.
Kui oleks üksikema, siis ei eeldaks mehelt, et ta pereellu panustab. Vaid lähekski lastega jalutama, spasse, ärkaks hommikuti veidi varem oma lasteaialapsega rõõmsas tujus. AGA ma ei ole üksikema ja leian, et mõlemad täiskasvanud võiks panustada.
Praeguses situatsioonis see viha ja ebaõiglus (miks alati mina!) järjest kerib ja rikub õhustikku.

Jääb mulje, et mees ei tunne ennast perekonna osana. Ei tunne oma vastutust ja kohustust laste ees ja ühise ajaveetmise ees. Ei tea, millest see on alguse saanud, aga siit jääb ka mulje, et sa oled veidi kontrolliv. Teed plaane ja otsustad teiste eest ilma neid kaasamata. See pole tore.
Kui teil on kokku lepitud, et mees viib last hommikul hoidu, siis las see olla tema vastutus. Las ta siis tegeleb ja aitab last hommikul ja iseennast ka. Pole vaja üldse vahele segada. Väikse erandiga, muidugi, oma lapse peale ma ei lubaks mitte kellelgi karjuda, sellele segaks küll kohe ja konkreetselt vahele, aga mitte tegevust enda peale võttes vaid mehe tähelepanu sellele kohe ja praegu juhtides, kui see juhtub (tundub, et su mehel on koera mälu… mis hommikul juhtus on õhtuks meelest läinud ja vastupidi. Siis tulebki kohe reageerida, mitte hakata hiljem rääkima, et mis nüüd hommikul juhtus). Kui inimene saab ise oma tegevuse eest otsustada ja vastutada, siis pakub see talle ka suuremat rahulolu – mees hommikul tegeleb lapsega ja viib ta aeda. Muidugi, kui mees ise sinult konkreetselt palub, et sa aitaksid, siis aitaks… aga see tähendaks ka seda, et tema “aitab” sind mõni õhtu sööki valmistada või muid koduseid tegevusi teha.

Samuti, sellise õhtuste plaanide tegemise ilma mehega läbi rääkimata jätaks kindlasti ära. Selge, et mehele ei meeldi mingid “üllatused”. Ehk tahaks ta ka ennast vaimselt ette valmistada, kui tuleb õhtune kinoskäik või muu tegevus ette… Ma küll tahaks. Ei suuda kino nautida, kui mõte on alles töölainel.

See, millest mehega ehk tasub südamest-südamesse rääkida on, et uurida temalt, millist lapsepõlve ta tegelikult oma lastele tahab pakkuda. Kui teda kunagi pildil pole, siis lapsed kasvavadki suureks oma isa tundmata. Aga võibolla polegi see mehele nii oluline, et lastega aega veeta. Tahabki pigem endale ja tööle pühenduda… kuijutan ette, et tal olenemata madalast palgast, on väga äge ja arendav töö.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina pead küll endale pidevalt seda vana klišeed korrutama, et mehed on täpselt nii mugavad, kui mugavad nende naised lasevad neil olla.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvatavasti on asi tõsisem, sest tean omast käest kui naine on surmani väsinud ja rutiinist tüdinenud, siis tal ei teki ka iha!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta ise väga tahab abistada laste kasvatamisel.

Sellise asja lugemine ajab mind sekundiga närvi. Mees ISE TAHAB iseoma laste kasvatamisel ABISTADA? Mis “abistada”? Oma lapsi kasvatatakse, mitte ei “aidata neid kasvatada”. Lõpetage, naised, ise ära see suhtumine, et teie kasvatate ja mehed abistavad ja kohe on meeste suhtumine ka teine. Ise tahaksite olla näiteks söögitegemisel see hakkija-lõikuja pool ja kuulda, kuidas te köögis ABISTATE?

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta ise väga tahab abistada laste kasvatamisel.

Sellise asja lugemine ajab mind sekundiga närvi. Mees ISE TAHAB iseoma laste kasvatamisel ABISTADA? Mis “abistada”? Oma lapsi kasvatatakse, mitte ei “aidata neid kasvatada”. Lõpetage, naised, ise ära see suhtumine, et teie kasvatate ja mehed abistavad ja kohe on meeste suhtumine ka teine. Ise tahaksite olla näiteks söögitegemisel see hakkija-lõikuja pool ja kuulda, kuidas te köögis ABISTATE?

Vabandust, väljendasin end valesti. Tema tahab ka kasvatada, sest ta ise saab aru, et lastel on oluline ka isa poolne kasvatus.
Kui ta nii ei mõtleks, ei oleks me ka koos, sest ma ei kujutaks never ette, et ma olen selle kõigiga üksi. Nagu ma ennist mainisin, siis talle on see väga oluline.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

16.00 lõpetab.

16.30,hiljemalt, on kodus.

Sama.

Teisiti ei tuleks kõneallagi. Tõsi – me saime ka lapsed koos ja panustame nendega veedetud aega võrdselt. Kui asi oleks teisiti, siis elaks ma lastega eraldi. Ma ei ole kellegi koristaja, kokk, seksnukk “sest mehel on hea palk”.

Tean sellist meest, kes täpselt samamoodi kellapealt ootas naist koju, hoidku vaid, kui naine 5 minutit hilines…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise tahaksite olla näiteks söögitegemisel see hakkija-lõikuja pool ja kuulda, kuidas te köögis ABISTATE?

Jah, kui mu mees kolmekäigulise lõuna valmistab ja mina vaid 5 minutit maitserohelist hakin ja kaks muna kaussi lahti löön ning seejärel raamatuga diiivanile siirdun, siis ma olengi oma meest vaid söögivalmistamisel abistanud. Ja mitte ei hakka ma ennast petma mõeldes “valmistasime koos mehega selle kolmekäigulise suurepärase lõunasöögi”. Loomulikult olen ma siis ABISTAJA pool.
Abistamises pole midagi halba. Kui võtta laste kasvatamist suures mõttes, siis loomulikult peavad seda tegema mõlemad. Küll aga pole midagi imelikku selles, kui laste kasvatamise mingite osade puhul üks teeb ja teine vajadusel abistab.

Siin PKs on üks kägu, kes sageli armastab rääkida sellest, kuidas peres mees ja naine peavad kõike võrdselt tegema. Näiteks kumbki koorima sama palju kartuleid. Või kui mees õlitab üks kord uste hinged, peab seda järgmisel korral tegema naine. Aga ta eksib.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle loogika järgi peaksid kõik lendurid, meremehed, stjuardessid ja restoranikokad olema vallalised, sest jumal hoidku küll, kui õudne, kui naine oma lendurist meest vahetevahel päevade kaupa ei näe. Või oi kui õnnetu mees, kelle naine haiglas öövahetuses valvarstiks peab kolm korda kuus käima!
Naised võiksid osata oma eluga ka midagi muud teha kui kogu aeg ainult meest oodata.

+6
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Pereelu ja suhted Mis kell teil mehed argipäeviti koju jõuavad?