Esileht Koolilaps mis kellaks teie üheksandikud peavad õhtul toas olema?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: mis kellaks teie üheksandikud peavad õhtul toas olema?

Postitas:

Üks teismeline üritab mind maailma rangemaks emaks ristida, mõtlesin siin kuulata teiste emade reegleid. Suvemöll sai läbi, vaja keskenduda põhikooli lõpetamisele- ei peaks kehtima päris samad kokkulepped nagu suvel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mul küll täpselt üheksandikku ei ole, aga on kaheksandik ja värske gümnasist. alla 16 a tegelase puhul piirab juba seadus päris palju ära, see teeb asja lihtsamaks (vanem tüdruk sai 16 pärast põhikooli lõppu). samas meil nädala sees peab ikka varem kodus olema, tahaks öelda, et kl 22 on piir, aga tegelikkus on selline, et lapsed ei jõuagi mõni päev trennist selleks ajaks (lõppeb alles 21:30 ja buss käib harva). olgu, see selleks, küsimus polnud vist asja pärast väljas olekus. reedel-laupäeval peaks üldiselt kodus olema kl 23ks, erandid on alati lubatud (kellegi sünnipäev nt), aga rutiiniks ei saa poole öö ajal tulek muutuda. noorema puhul ma olen vaadanud, et sõbrad peavad isegi varem kodus olema, kümneks.

põhikooli lõpetaja puhul olenevad reeglid muidugi ka sellest, kuidas õppimisega lood on. minu omal oli eelmisel aastal musttuhat koolivälist tegevust ja ülimalt aktiivne seltsielu, sellest hoolimata lõpetas kiitusega ja sai ka soovitud (kesklinna)gümnaasiumisse sisse.

pean veel märkima, et minu lapsed ei ole liiga rangete vanemate üle kurtnud. tegelikult on tutvusringkonnas üsna vähe päris ilma piiranguteta elavaid lapsi ja teiseks on vist võtmesõna läbirääkimised – kui ikka vanem tütar tahab palju hiljem tulla, siis räägime sellest ja enamasti saab loa laekuda mingilt peolt v sõbra juurest öösel taksoga. usaldust ei ole kuritarvitatud ja liiga sagedaseks sellised küsimised ka ei ole muutunud. ju siis tajuvad, et vastastikuse austuse nimel tuleb vanemate nõudmistele (või pigem soovidele) alluda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 08:41; 20.09 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

23.oo võiks ennast koju vedada, aga kui annab teada, siis võib ka hiljem. Tingimus on see, et ennast hommikul üles veab ja koolis normaalsete tulemustega õpib. No ja väljas olles muidugi mingit käkki ka kokku keerata ei tohi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädala sees pigem kümneks, vahel 10:30 Nädalavahetusel 11. Meil sama teema, et kaaslased võivad olla kaua tahavad või äärmisel juhul 11ni. Minu arvates koolinädala sees 11 on liiga hilja. Koju tulles veel pesema jms ja palju enne 12 magama ei saa. Aga teismelisele on seda und siis liiga vähe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me üheksandik läheb ise omal algatusel kell 21-22 magama. Koju tuleku kellaaeg ei ole seni teemaks kerkinud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me üheksandik läheb ise omal algatusel kell 21-22 magama. Koju tuleku kellaaeg ei ole seni teemaks kerkinud.

Mul täpselt sama, väsib koolipäevade õhtuks ikka nii ära

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me üheksandik läheb ise omal algatusel kell 21-22 magama. Koju tuleku kellaaeg ei ole seni teemaks kerkinud.

Mul täpselt sama, väsib koolipäevade õhtuks ikka nii ära

ma lootsin oma kümnendiku osas sama muutust, et kool kaugemal ja tundide algus varasem, et siis saab ka õhtul varem voodisse, aga no ei, ikka kobistab kesköö ajal vannitoas. ei oskagi nüüd seisukohta võtta, on see hea v halb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 08:41; 20.09 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama, et ma olen liiga range ega lase olla jne. Kell 22 on ta ikka koolipäevadel kodus olnud, kuid suvel oli tihti 00-1 ajal. Nvl praegu sama, et minu sooviks on 00.00 kindlasti lapse kodus olek.
Väga tihti juhtub ka seda, et peale kooli on väss ja tahab magada. Peale mõnetunnist uinakut on ööuni rikutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, kui ise olin 9. klassis – see oli umbes 100 aastat tagasi, ühes väiksemas linnas, 9. klassis saime 15 (me oleme see paariaastane vahemik, kes 6aastaselt kooli läks 80ndatel).

Nädala sees probleemi polnud, läksin ise hiljemalt 22.30 magama. Ei mäleta ka, et mu muidu pidutseva ja reegleid rikkuva õega oleks nädala sees probleeme olnud, kuidagi saime ise aru, et homme vaja vara ärgata. Erand olid siis koolidiskod, kui pidime 23 kodus olema (tavaliselt lõppesid küll 22, aga vanemad siis andsid nö hingetõmbeaega, et sai ikka jääda juttu ajama jne, elasime koolist 5 min jalutuskäigu kaugusel).

Reedel-laupäeval kultuurimajas diskodel käies pidin kell 02 kodus olema, peale 9. klassi suvel sain 3 peale nihutatud. Niisama ma poole ööni ei hänginudki, kui mingit diskot polnud, ma polnud selline hängija tüüp vaid sõpradega eelistasime päevasel ajal kohtuda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaheksandik, nädala sees peab 23 kodus olema, tavaliselt on varem. Hiljemaks jääda saab kokkuleppel eeldusel, et järgmine päev kooli pole ning tean, kus ja kellega on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaheksandik, nädala sees peab 23 kodus olema, tavaliselt on varem. Hiljemaks jääda saab kokkuleppel eeldusel, et järgmine päev kooli pole ning tean, kus ja kellega on.

Meil täpselt samuti, ka kaheksandik.
11. klassi poisil pole aga ime kui ta alles läheb sõprade juurde (nädalavahetusel küll) 00 või kl 1 öösel. Samuti on sõbrad meile tulnud kl 2, tuli mõte sauna teha. Ei piira teda kuidagi, on väga mõistlik olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps mis kellaks teie üheksandikud peavad õhtul toas olema?