Esileht Koolilaps Mis kellani on teie algklassilapsed õues

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mis kellani on teie algklassilapsed õues

Postitas:

Kaua lubte väljas olla? Mõtlen just neid, kes elavad korterites?
Elukohaks suurem küla ja kortermaju siin ikka on, ka eramajade lapsed vahel kambas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

avalikus kohas 23ni, oma aias olgu kaua tahavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 22 tuppa tulek nii lasteaia kui ka algklassi lapsel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 23:00; 18.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 23 on aeg tuppa tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu algklassilaps tuleb hiljemalt 19.00 koju. Perega ka aega vaja veeta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kl 22 viimane piir. Algklassilapsel pole vaja kl 23-ni majade vahel hulkuda. Kampades teismelised on sel ajal väljas.
Ma elan sellises kohas, nagu teemaalgataja kirjeldab. Siin on ka lasteaialapsi hilja väljas. Enamasti ratastega. Suht turvaline kohake, hea mänguplats majade vahel. Vahest mõni kisab hullusti. Ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, lõpetas 3.klassi, elame Tallinnas, suvel peab tuppa tulema hiljemalt 21:00. Tundub, et ta sõbrad enam-vähem samal ajal. Kooliajal pidi tuppa tulema hiljemalt 19:30

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mu kolmanda klassi lõpetanud laps tahab juba 21…22 vahel magama jääda, siis tuleb ta vabatahtlikult peale 20 tuppa. Ütlebki, et tal on kõht tühi ja on väsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu algklassilapsed lähevad hiljemalt kl. 21 magama. Miks peaks nii väike laps pool ööd üleval passima? Kooli ajal lähevad kl. 20 pesema ja 20.30 magavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jällegi ei saa aru, miks lapsed ei võiks vaheajal ilusaid valgeid ja sooje õhtuid nautida. Kuna meie lastel on tavapärane, et päev otsa ollakse õues ja ekraanid ei tule kellelgi meeldegi, siis ma küll ei kurda.

Eks igal ühel omad eelistused.

Kooli ajal pidid 21 toas olema ja 21.30 voodis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 23:00; 18.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas tuleb oma koju üheksast, hoovis võib asjatada niikaua, kui tahab. Maal võiks ka nähtavasti külapealt 9-st nägemisulatusse ilmuda, kui erikokkuleppeid pole. Magama enne 23 reeglina ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:06; 18.06 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jällegi ei saa aru, miks lapsed ei võiks vaheajal ilusaid valgeid ja sooje õhtuid nautida. Kuna meie lastel on tavapärane, et päev otsa ollakse õues ja ekraanid ei tule kellelgi meeldegi, siis ma küll ei kurda.

Eks igal ühel omad eelistused.

Kooli ajal pidid 21 toas olema ja 21.30 voodis.

Miks õhtu on nauditavam kui hommik? Kel 3 on juba valge, linnud rõkkavad, liiklusmüra pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi laps ja koolieelik. Hiljemalt 21.00 peavad toas olema. Endale meeldiks kui varem tuleksid aga neid on täiesti võimatu tuppa saada. Hommikul peale sööki õue ja terve päev õues. Suure hädaga sunnin nad vahepeal tuppa sööma. Kooli ajal, kui õppetükid on tehtud 20.00.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jällegi ei saa aru, miks lapsed ei võiks vaheajal ilusaid valgeid ja sooje õhtuid nautida. Kuna meie lastel on tavapärane, et päev otsa ollakse õues ja ekraanid ei tule kellelgi meeldegi, siis ma küll ei kurda.

Eks igal ühel omad eelistused.

Kooli ajal pidid 21 toas olema ja 21.30 voodis.

Miks õhtu on nauditavam kui hommik? Kel 3 on juba valge, linnud rõkkavad, liiklusmüra pole…

Hommikul pole sõpru õues ja rohi on kastest märg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas tuleb oma koju üheksast, hoovis võib asjatada niikaua, kui tahab. Maal võiks ka nähtavasti külapealt 9-st nägemisulatusse ilmuda, kui erikokkuleppeid pole. Magama enne 23 reeglina ei lähe.

Miks teil selline reegel on kehtestatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 15:26; 18.06 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Reeglina” tähendab “üldjuhul, tavaliselt”. Lihsalt märkuseks eelmisele.
Mitte ei ole reegel, et lapsed lähevad voodisse 23.00

Meil on samuti suvel tuppatulek 21.00, vahel läheb üle ka. Aga magama ei pea siis kohe minema, lähevad meil ka reeglina 22-23 vahel ja ärkavad siis 9-10 ajal enda sõnul (ja vahel nad kohe ärgates helistavad) ja mina tulen juba 14 ajal töölt koju.

Elame u 250 elanikuga külas, kaks suuremat mänguvälja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkooli laps peab magama 10h- seda on vaja nii keha kui aju normaalseks arenguks. Kui laps on sudaooni uleval, see siis tahendab, et lopuks saavad keskpaeval ulesse. Paeva- oo rutm on taiesti paigast ara. Samas olen ise oo inimene ja luban sellist kaitumist ka lapsele. Augusti keskpaigas hakkame vaikselt magama mineku aegu normaalseks trimmima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Reeglina” tähendab “üldjuhul, tavaliselt”. Lihsalt märkuseks eelmisele.

Mitte ei ole reegel, et lapsed lähevad voodisse 23.00

Meil on samuti suvel tuppatulek 21.00, vahel läheb üle ka. Aga magama ei pea siis kohe minema, lähevad meil ka reeglina 22-23 vahel ja ärkavad siis 9-10 ajal enda sõnul (ja vahel nad kohe ärgates helistavad) ja mina tulen juba 14 ajal töölt koju.

Elame u 250 elanikuga külas, kaks suuremat mänguvälja.

Huvitav, EKI neid sõnu küll sünonüümideks ei pea: http://www.eki.ee/dict/ametnik/index.cgi?Q=reeglina&F=M&C06=et

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 15:26; 18.06 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkooli laps peab magama 10h- seda on vaja nii keha kui aju normaalseks arenguks. Kui laps on sudaooni uleval, see siis tahendab, et lopuks saavad keskpaeval ulesse. Paeva- oo rutm on taiesti paigast ara. Samas olen ise oo inimene ja luban sellist kaitumist ka lapsele. Augusti keskpaigas hakkame vaikselt magama mineku aegu normaalseks trimmima.

Unevajadus sõltub lapsest, (enda omale piisab 8-10 tunnist,) aga täitsa normaalne on tõusta 9-10 ajal suvel. Siis 10-11 paiku söömine ja siis sõpradega mängima või muu selline. 12-14 vahel võib juba randa minna (vesi on päikse käes soojenenud) ja 3-4 ajal lõuna. 8-9 ajal on õhtusöök ja peale seda hoovist kaugele ei lähe.
Mul oli juba lapsepõlves enam-vähem sarnane suvine päevakord ja tundub päris ok. Teismelistel venib see ärkamisaeg küll sinna 12-1 vahele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:06; 18.06 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn. 9,5a poiss.
Oma koduhoovi sooviks last hiljemalt 21.00-21.30
Naabrihoovis võib olla kuni 22.00 (meil lapsed sõbrad ja hoovide vahel tihe liiklus laste voorimise osas :))
Oma hoovis kuni 23.00. Siis on ikka tagumine piir, et magama minna.
Usun, et sama oleks ka maal elades.
Augustis hakkaks sättima hiljemalt 22.00 voodisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jällegi ei saa aru, miks lapsed ei võiks vaheajal ilusaid valgeid ja sooje õhtuid nautida. Kuna meie lastel on tavapärane, et päev otsa ollakse õues ja ekraanid ei tule kellelgi meeldegi, siis ma küll ei kurda.

Eks igal ühel omad eelistused.

Kooli ajal pidid 21 toas olema ja 21.30 voodis.

Hommikud on ka valged ja ilusad :). Viimati vanaema juures olid lapsed juba kell 7 6ues ja vihtusid puid saagida vabatahtlikult. Lapsel on vaja vaheajal puhata ja see tähendab nii 11 tundi und. Minu omad on hommikused (üksk6ik, kui hilja magama lähevad, on ikka vara üleval) ja sellepärast peavadki hiljemalt kl 21 voodis olema. Muidu kurnaks vaheaeg nad lihtsalt ära…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:02; 18.06 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jällegi ei saa aru, miks lapsed ei võiks vaheajal ilusaid valgeid ja sooje õhtuid nautida. Kuna meie lastel on tavapärane, et päev otsa ollakse õues ja ekraanid ei tule kellelgi meeldegi, siis ma küll ei kurda.

Eks igal ühel omad eelistused.

Kooli ajal pidid 21 toas olema ja 21.30 voodis.

Miks õhtu on nauditavam kui hommik? Kel 3 on juba valge, linnud rõkkavad, liiklusmüra pole…

Hommikul pole sõpru õues ja rohi on kastest märg

No see oli küll päeva nali, et rohi on kastest märg. Kas see t6esti ei lase 6ue minna??? Vot sellist huvitavat vabandust kuulen küll esimest korda… Nojah, eks paljudes lasteaedades ju ka 6ue ei minda Eestis, kui natuke vihma tibutab …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:02; 18.06 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikud on ka valged ja ilusad :). Viimati vanaema juures olid lapsed juba kell 7 6ues ja vihtusid puid saagida vabatahtlikult. Lapsel on vaja vaheajal puhata ja see tähendab nii 11 tundi und. Minu omad on hommikused (üksk6ik, kui hilja magama lähevad, on ikka vara üleval) ja sellepärast peavadki hiljemalt kl 21 voodis olema. Muidu kurnaks vaheaeg nad lihtsalt ära…

Inimesed ongi erinevad. Ise olen õhtuse eluviisiga ja lapsed on samasugused. Hommikul ei taha keegi tõusta ja kooliajal väsitab see igapäevane vara tõusmine nädalavahetuseks nii ära (olenemata magamamineku kellaajast), et siis magatakse mõnuga kella 11 hommikul. Suvel siis lasengi lastel selles osas vabagraafikuga olla. Tuppa ajan hiljemalt kell 23.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame maal kortermajas. Lapsed 9, 10 ja 14. Tuppatuleku kellaaeg on hiljemalt 23.00. Nooremad lapsed siiski on tavaliselt umbes 21.30 toas, teismeline vahel nuiab pool tunnikest juurde. Tänavatel nad siis ei jõlgu, vaid istuvad naabermajas terassil või verandal. Ise olen õpetaja, mis tähendab terve suvi lastega koos puhkamist ja ega ma ka enne südaööd suviti magama ei kipu. Ärkan 8-9 vahel. Normaalne minu arust. Lapsed magavad umbes sama kaua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 8 ja 14. Väiksem praegu, suvisel ajal venitab 21.30 või veidi kauem, kell 22 on pestud ja voodis. Elame väikelinnas ja meie majatagune hoov on kujunenud kuidagi kõikide laste mänguväljakuks, seega on hea silma peal hoida. Kooliajal läheb kell 21 juba voodisse.
Teismeline võib 23 olla, aga harilikult on tema ka väiksemaga koos toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Mis kellani on teie algklassilapsed õues

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.