Esileht Kodunurk mis kohvimasinat kasutate kodus, mida soovitate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: mis kohvimasinat kasutate kodus, mida soovitate?

Postitas:
kulbinka

küsimus pealkirjas..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: mis kohvimasinat kasutate kodus, mida soovitate?

Bialetti kannu

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/mo/moka-express-hob-espresso-maker-6-cup.jpg

Kahele inimesele igapäevaseks kasutuseks piisav. Neid on ka suuremaid muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Bialetti kannu

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/mo/moka-express-hob-espresso-maker-6-cup.jpg

Kahele inimesele igapäevaseks kasutuseks piisav. Neid on ka suuremaid muidugi.[/tsitaat]ilus kann aga kohvi teeb ta tõrvamaitselist. kõige parema maitsega kohv tuleb tassi tehes. ka presskannuga saab head kohvi.
ups, need polnud vist päris masinad ….

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ilus kann aga kohvi teeb ta tõrvamaitselist. kõige parema maitsega kohv tuleb tassi tehes. ka presskannuga saab head kohvi.
ups, need polnud vist päris masinad ….[/tsitaat]Minu oma teeb küll täiesti korralikku espressot või musta kohvi (sõltuvalt sellest, palju vett ja kohvi panen). Küllap see sõltub kohvisordist, mida kasutad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Rabakana

http://www.euronics.ee/tootekaart/43490/Koogitehnika/Kohvimasinad/KA4305
Täitsa tavaline suvaline kohvimasin.
Aga ta on mul praktiliselt päev läbi järel. Ma olen jubedam kohvitante. Tass peab päev otsa käeulatuses olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil on selline: http://www.euronics.ee/tootekaart/4832/Koogitehnika/Espressomasinad/TK52001

vist kaks aastat nüüd ja nii ära olen harjunud, et suvilas näiteks olen täitsa hädas, ei taha seda filtrikohvi enam.

teiseks on ikka hea, kui iga tassitäie saab värskelt teha. meil on kolm kohvijoojat majas, igaüks tahab ise ajal ja siis ei pea sättima neid tegemisi üksteise järgi.

üks miinus on sel masinal küll – üsna häälekas on teine. väiksemas elamises võib see probleemiks saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kulbinka

viimasele vastajale> vat isal sama masin, ja nüüd peale 2 aastat kasutusaega läks katki. nüüd otsiki uut masinat, et kas tõesti Jura on parem kui teised. hina poolest ikka päris palju kallim…

0
0
Please wait...

Postitas:
kulbinka

mina ise kasutan bodumi presskan. ole rahul. ei ole suur kohvigurman, ja pere aius kohvitarija, tass hommikul, selleks väga sobiv, aga isale maitseb ka selline espressomasina kohvi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kulbinka kirjutas:[/small]
[tsitaat]viimasele vastajale> vat isal sama masin, ja nüüd peale 2 aastat kasutusaega läks katki. nüüd otsiki uut masinat, et kas tõesti Jura on parem kui teised. hina poolest ikka päris palju kallim…[/tsitaat]

ära hirmuta … 🙂
Siemens peaks üldiselt üpris töökindel olema ju :S

Jura on vist täisautomaatne? mulle müüja seletas, et näiteks see, et piimavahustaja on eraldi, see toob hinda kohe päris palju alla. meil pole see piimateema üldse oluline, rääkimata sellest, et kõiksugu cappuchinod ja latted üheainsa nupuvajutusega tuleks, sellepärast niisugune variant täiega ok. hinnavahe Juraga on jah vähemalt kahe- kui mitte kolmekordne vist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krups EA8260
jahvatab oad, teeb Lattet, espressot voi tavalist americanot. Mees enne kohvi ei joonud, aga kui masina ostsin hakkas varmalt Cappucino sõbraks.
ostsin 3 a tagasi, siis maksis pill 500 eur. Nüüd ilmselt on odavam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu oma teeb küll täiesti korralikku espressot või musta kohvi (sõltuvalt sellest, palju vett ja kohvi panen). Küllap see sõltub kohvisordist, mida kasutad.[/tsitaat]

Bialetti mokkakann on küll väga hea abiline, ma olen ka katsetanud igasuguseid kohvimasinaid, nii presskannu kui moccamasterit, muid ka aga Bialetti on ikka üle prahi! Aga Bialettit peab oskama kasutada:

– alumiiniumist kannu ei tohi pesta nõudepesuvahendiga, kohvist tulev rasv peab jääma kannu kaitsma (nagu malmpannigi)
– vett peab panema ainult ventiilimutrini
– kohvi peab olema espresso või mokkajahvatusega
– kohvi ei tohi liiga palju filtrisse panna, muidu kõrbeb kohvi põhja
– ja kõige tähtsam: KANNU EI TOHI LIIGA KAUAKS TULELE JÄTTA!!! kui podisema hakkab ja kohvi kannu voolab siis kohe tulelt ära ja kalla kohvi tassi. Juures peab passima, muid kõrbeb kohvi ära.

Ma olen imestusega vaadanud kuidas kõik panevad hirmsa raha automaatsetele espressomasinatele magama, ostavad kalleid brikette ja mässavad oma masinatega. Tavalisel itaallasel on kodus Bialetti mokakann millega saab sama konsistentsi nagu espressomasinaga. Kui Bialettiga keetmine käpas on siis pole hiiglama suurt masinat küll koju vaja. Ainuke vahe on see et espressomasin lööb vee kohvist läbi 9 bari tugevusega, Bialetti 2 bariga. Minu soovitus on küll, et enne kui ostate mitmesaja- või tuhandese espressohiiglase minge ja ostke paarikümne eurone Bialetti proovige sellega enne järele.

0
0
Please wait...

Postitas:
kulbinka

aga mida arvata Nivona masinatest?….ma ei otsi omale, vaid isale, kes on selline mugav inimen
e, et viimase soovitusega ta tegeleda ei viitsiks. aga igaljuhul hea kellelgi teada, tänud sulle põhjaliku vastuse eest!!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bialetti mokkakann on küll väga hea abiline, ma olen ka katsetanud igasuguseid kohvimasinaid, nii presskannu kui moccamasterit, muid ka aga Bialetti on ikka üle prahi! Aga Bialettit peab oskama kasutada:

– alumiiniumist kannu ei tohi pesta nõudepesuvahendiga, kohvist tulev rasv peab jääma kannu kaitsma (nagu malmpannigi)
– vett peab panema ainult ventiilimutrini
– kohvi peab olema espresso või mokkajahvatusega
– kohvi ei tohi liiga palju filtrisse panna, muidu kõrbeb kohvi põhja
– ja kõige tähtsam: KANNU EI TOHI LIIGA KAUAKS TULELE JÄTTA!!! kui podisema hakkab ja kohvi kannu voolab siis kohe tulelt ära ja kalla kohvi tassi. Juures peab passima, muid kõrbeb kohvi ära.

Ma olen imestusega vaadanud kuidas kõik panevad hirmsa raha automaatsetele espressomasinatele magama, ostavad kalleid brikette ja mässavad oma masinatega. Tavalisel itaallasel on kodus Bialetti mokakann millega saab sama konsistentsi nagu espressomasinaga. Kui Bialettiga keetmine käpas on siis pole hiiglama suurt masinat küll koju vaja. Ainuke vahe on see et espressomasin lööb vee kohvist läbi 9 bari tugevusega, Bialetti 2 bariga. Minu soovitus on küll, et enne kui ostate mitmesaja- või tuhandese espressohiiglase minge ja ostke paarikümne eurone Bialetti proovige sellega enne järele. [/tsitaat]Korralik Bialetti (mitte mingi samakujuline vuhvel) on kindlalt parem valik kui odav plastmassist espressomasin.
Olen seda juba aastaid kasutanud (mul on neid olnud kokku neli erinevat erinevates kodudes) ja kunagi ei ole pidanud tulemuses pettuma. Välja arvatud juhul, kui kohvipulber on lahtunud. Aga sel juhul ei saa ju nagunii head kohvi. Hea kohvi aluseks on värske aromaatne kohv ja külm värske vesi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga mida arvata Nivona masinatest?….ma ei otsi omale, vaid isale, kes on selline mugav inimen
e, et viimase soovitusega ta tegeleda ei viitsiks. aga igaljuhul hea kellelgi teada, tänud sulle põhjaliku vastuse eest!![/tsitaat]Vaata Saeco masinaid. Meil väikses kontoris oli kunagi. Maksis vist 7000-8000 EEKu omal ajal. Täitsa kenasti töötas.

0
0
Please wait...

Postitas:
incognito

Meil täiesti tavaline masin: http://www.hansapost.ee/p/programeeritava_taimeriga_kohvimasin_cuisinier/903030094
Ostmisel oli eeliseks, et oleks taimeriga – hommikul tõustes kohe värske kohv kannus. Ja masinaga rahul – hinna-kvaliteedi suhe täiesti paigas.

0
0
Please wait...

Postitas:
katariina333

Mis siin imestada on, mugavus on selle asja nimi 🙂 ei kahtle yldse, et Bialettiga saab hea kohvi, aga no lihtsalt ei viitsiks mitu korda päevas selle pesemise ja kokku-lahti lappamisega tegeleda. Seepärast on meil kodus Jura F70.

Ma olen imestusega vaadanud kuidas kõik panevad hirmsa raha automaatsetele espressomasinatele magama, ostavad kalleid brikette ja mässavad oma masinatega. Tavalisel itaallasel on kodus Bialetti mokakann millega saab sama konsistentsi nagu espressomasinaga. Kui Bialettiga keetmine käpas on siis pole hiiglama suurt masinat küll koju vaja. Ainuke vahe on see et espressomasin lööb vee kohvist läbi 9 bari tugevusega, Bialetti 2 bariga. Minu soovitus on küll, et enne kui ostate mitmesaja- või tuhandese espressohiiglase minge ja ostke paarikümne eurone Bialetti proovige sellega enne järele. [/tsitaat]

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul loll küsimus Jura omanikele. Kas nendega ikka Lattet ka teha saab? Vaatasin kirjeldust, aga ei märganud, et kuskil oleks Lattet või piimakohvi märgitud v.a. väga kallite masinate puhul. Capuccinost oli vaid jutt, et saab ühe nupule vajutusega. Mõtlesin siis neid masinaid, mis sinna veidi alla 1000euri kanti jäävad.
Ma nimelt Latte fänn ja kodus joon presskannukohvi ka ohtra piimaga. Tahaks ka espressomasinat. Peab vist raha hakkama koguma.
Meil Bodumi presskann. Väga kena näeb välja. Juba üle 6 aasta vana. Varsti jääb see meile väikseks. Kahele inimesele oli paras, aga lapsed kasvavad ja varsti hakkavad ka kohvi nõudma. Korraga saab teha 3 tassi kohvi. Kui külalised tulevad, on tohutu jändamine selle kannuga. Muidugi neid kanne on ka suuremaid. Maksavad ka omajagu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
kulbinka

nii, meie isa jäi pidama Jura Ena 9 peale. sai väga hea hinnaga, enne seda oleks võtnud Nivona, sellel väga head pakkumise hetkel euronicis ja tehnikastuudio.ee s.
aga jah, tuttavatelt uurides selgus, et Jura masinad väga vastupidavad.
Jura Ena mudlid tvad kohe kinldasti latte kohvi. mul ämmal olemas ena 3, ja ta pakkumud mulle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]nii, meie isa jäi pidama Jura Ena 9 peale. sai väga hea hinnaga, enne seda oleks võtnud Nivona, sellel väga head pakkumise hetkel euronicis ja tehnikastuudio.ee s.
Jura Ena mudlid tvad kohe kinldasti latte kohvi. mul ämmal olemas ena 3, ja ta pakkumud mulle. [/tsitaat]

Ma veel uurisin Jurade kohta, aga nagu mina aru sain, siis ENA3 ei tee siiski latte kohvi. Küll teeb lattet ENA9 One Touch. Neil ka muidugi hinnavahe päris kopsakas. Tahaks seda ENA9 masinat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]kulbinka kirjutas:[/small]

Ma veel uurisin Jurade kohta, aga nagu mina aru sain, siis ENA3 ei tee siiski latte kohvi. Küll teeb lattet ENA9 One Touch. Neil ka muidugi hinnavahe päris kopsakas. Tahaks seda ENA9 masinat.[/tsitaat]

Muidugi teeb Ena 3 lattet ja cappuccinot, lihtsalt Ena 9 teeb selle ühe nupuvajutusega, aga ena 3 kahe vajutusega. Kõik Jura masinad teevad lattet!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ja minul vedeleb see Bialetti kapis, sest ma siiamaani üldse ei teadnudki, misasi see on ja kuidas sellega toimetatakse. sain kunagi mingi firmakingitusena ja mõtlesin et on suveniir 🙂
aga kas keegi seletaks täpsemalt või viitaks mingile juhendile, kuidas sellega kohvi tehakse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja minul vedeleb see Bialetti kapis, sest ma siiamaani üldse ei teadnudki, misasi see on ja kuidas sellega toimetatakse. sain kunagi mingi firmakingitusena ja mõtlesin et on suveniir 🙂
aga kas keegi seletaks täpsemalt või viitaks mingile juhendile, kuidas sellega kohvi tehakse?[/tsitaat]

kruvi lahti. vesi alumisse kambrisse, kuni ventiilini (see mutter küljel). kohvipuru keskele sõela, ääreni täis. kruvi kõvasti kokku, tulele. valmis.

ära väga kaugele mine – kui mulisema hakkab, tuleb kohe pliidilt ära võtta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]nii, meie isa jäi pidama Jura Ena 9 peale. sai väga hea hinnaga, enne seda oleks võtnud Nivona, sellel väga head pakkumise hetkel euronicis ja tehnikastuudio.ee s.
Jura Ena mudlid tvad kohe kinldasti latte kohvi. mul ämmal olemas ena 3, ja ta pakkumud mulle. [/tsitaat]

Kui saladus pole, siis kust saab Ena 9 hea hinnaga? Otsin ise juba mitu kuud head hinda, hetkel parim pakkumine 799.-

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kruvi lahti. vesi alumisse kambrisse, kuni ventiilini (see mutter küljel). kohvipuru keskele sõela, ääreni täis. kruvi kõvasti kokku, tulele. valmis.

ära väga kaugele mine – kui mulisema hakkab, tuleb kohe pliidilt ära võtta.[/tsitaat]Uue kannu esimene kohvitegu soovitatakse minema visata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]kulbinka kirjutas:[/small]
Vaata Saeco masinaid. Meil väikses kontoris oli kunagi. Maksis vist 7000-8000 EEKu omal ajal. Täitsa kenasti töötas.[/tsitaat]

Ja meil kunagi oli, läks katki. Käis paranduses. Läks uuesti katki. Mees parandas, läks katki. Lõpuks viisime prügimäele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bialetti on alumiiniumist? Kui nii, siis alumiiniumtarvikute kasutamisega kaasnevatest terviseriskidest olete teadlikud?

0
0
Please wait...

Postitas:
kulbinka

meie saimegi lõpuks 780ga tehnikastuudiost. aga see vaid ühekordne diil neil, nii nad ütlseid, kuna keegi olla ostud oma naisele vale mudeli, ja siis see jäi nö poodi seisma. see 799 on ka sel juhul ikka päris hea hind, kui vaadata netist teiste müügikohtade hindasid..
reedel saa paps oma maisa kätte, eks siis kuulda ole, kas ja kuda rahul on 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan, ootan ära Stocki Hullude päevade pakkumise, sügisel oli Ena 9-l Hulludel päevadel soodukas, aga magasin selle maha ja see oli nii uus mudel tol korral, et ei oleks julenud osta. Nüüd olen palju positiivset tagasisidet selle masina kohta kuulnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]meil on selline: http://www.euronics.ee/tootekaart/4832/Koogitehnika/Espressomasinad/TK52001 [/tsitaat]

Mul ka see 6 kuud olnud, väga rahul. Ainult lattet teengi endale, mõni külaline soovib ka espressot.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Bialetti on alumiiniumist? Kui nii, siis alumiiniumtarvikute kasutamisega kaasnevatest terviseriskidest olete teadlikud?[/tsitaat]

Sellepärast peabki esimese kohvi mis selle kannuga keedad ära viskama, ja peale seda kannu enam nõudepesuvahendiga ei tohi pesta. Kohvis olev rasv moodustab kaitsekihi alumiiniumi vastu.

Minul on terasest Bialetti aga alumiinium on klassikaline.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Esileht Kodunurk mis kohvimasinat kasutate kodus, mida soovitate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.