Esileht Pereelu ja suhted mis küll saaks, kui…

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: mis küll saaks, kui…

Postitas:

Mina isiklikult arvan seda, et poed on lahti sellepärast nii kaua, et tarbija on sellest huvitatud.
Kui ei oleks huvitatud ja kui ei oleks vajadust, siis ei läheks keegi enam peale siin välja pakutud kella 17-18 poodi. Ükski pood ei hoiaks oma poodi kella 22-23 lahti, kui peale kella 18 poodi enam kliente ei tuleks.
Nõudlus tekitab pakkumise ja see on õige!
Kui müüja leiab, et talle ei meeldi õhtusel ajal või nädalavahetusel töötada, siis on tal alati võimalik mingi muu töökoht valida.
Mina olen ka kunagi töötanud sellise graafikuga tööl, kus tööaeg oli ka öösel ja nädalavahetusel. Minule isiklikult see ei sobinud, sest mul on lapsed ja suur pere, seega vahetasin laste sündides töökohta.
Samas, mul oli väga palju kolleege nii õpilaste hulgas kui ka juba vanemate inimeste seas, kellel lapsed olid juba suured, kellele just meeldis selline tööaeg, kuna siis olid nad vabad muul ajal, et saaks koolis käia, arsti juures käia, päeval lapselast hoida või teha mingeid muid tegevusi, mille puhul on vaja nn tavatööajal vaba olla jne.
Iseenesest rohkem või kauem ei tee tööd ju keegi. Tööaja pikkus on ikkagi ühepikkune, seega erilist ülekohut ma graafikuga töötajate puhul küll ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu isiklik elukvaliteet sellest ei langeks, kuid kui sääraseid asju põhjendatakse \”tarbijate tungiva sooviga\”, siis mina kui tarbija väljendan teistsugust seisukohta. ja nagu näib, on mul mõttekaaslasi.[/tsitaat]Lugesin su kommentaarid läbi, kuid ei lugenud sealt välja seda, et mis see sinule juurde annab, kui pood oleks lahti lühikest aega või miks see sind häirib, et pood on kaua avatud? Sellepärast, et sulle ei meeldi, et kaupmees on ahne, sellepärast, et sulle ei meeldi, et inimesed tarbivad? Tõesti ei saa aru, kuidas see isiklikult sinu elu paremaks muudaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin mõned aastad Peterburis. Seal harjusin ära sellega, et kõike, mida eluks vaja, saab ostma minna 24/7. Mõni ostis öösel kell 2.00 ehitustarbeid, möni kodutehnikat, mõned ostlesid riietepoodides jne. Minu abikaasa käis kaks korda nädalas süüa ostmas kl 01.00 öösiti. Lihtsalt liiklus oli siis väiksem ja marketites veidi vähem rahvast kui päeval ja õhtusel ajal. Väiksed poed pandi muidugi kinni kl 22.OO ajal. Aga keskused nagu meie mõistes Prisma, Selver, Ülemiste keskus, Sikupilli ja mõned suured poed, mida keskuseks vast ei nimeta, olid siis ööpäev läbi lahti.

Kohalikud elanikud ja ilmselt ka töötajad paistavad rahul olevat sellise korraldusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 14:17; 08.09 13:07;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saaks see, et suur hulk madalapalgalisi töötajaid (kassiirid, koristajad, kauba väljapanejad) kaotaks oma töö. Samuti langeks legaalselt müüdud alkoholi pealt saadavate maksude hulk ning kasvaks musta turu ning igasuguste \”alkolaenutuste\” tulu osakaal. Miks on sinu meelest vajalik ettevõtjate riiklik ahistamine sellises ulatuses?[/tsitaat]

Mujal Euroopas ongi poed palju vähem lahti kui meil ja ei lokka seal midagi. See on puhas hirmutamine, et nii kui toidupood pole kella 23-ni lahti siis kohe läheb asi käest ära. Enamus inimesi lepiks poe lahtioleku aegadega ja ei läheks kuskilt urkast otsima asju. Bensiinijaamad on ju nagunii 24 h lahti ja esmavajaliku saab neist ka kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:08; 07.09 15:20;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma ei tea mis välismaa eeskujudest siin unistatakse, ilmselt Skandinaavia maadest on jutt, riikides, kus ise olen viibinud lõuna pool ja kaugemal, keeb elu tõesti 24/7. Suvel sai kõvasti Eestis ringi liigutud ja nagu mingid kummituslinnad kõikjal väiksemates linnades-asulates: poed kinni, söögimajad suletud, inimesigi pole näha tänavatel kella 8 ajal õhtul. Sellisest elust tunnete puudust ka Tallinnas või? Linnaeluga käib koos mingi melu, võimalus kuhugi minna vastavalt oma ajagraafikule (tõesti mitte kõik pole koduprenaised ega lõppe ka kõigi tööpäevad kell 17), mitte väikekodanlik \”kardinad ette, telekas mängima\” endasse sulgumine võimalikult varajasel õhtutunnil. Ja ausalt öelda, ma ka ei mõista, kuidas see saab kedagi segada, et kauplus on kella kümneni avatud?[/tsitaat]

Lõuna pool? Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias küll 24/7 poed lahti pole. Lisaks on muud paikkonnalised eripärad (näiteks Hispaanias saab hommikupoolikul enamasti suhkrusaia ja kohvi söögikohtadest, heal juhul tapaseid). Muidugi päris turistilõksudes-rannahotellide kandis võivad ka 24/7 poed lahti olla aga see ei näita reaalset elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:08; 07.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
Lugesin su kommentaarid läbi, kuid ei lugenud sealt välja seda, et mis see sinule juurde annab, kui pood oleks lahti lühikest aega või miks see sind häirib, et pood on kaua avatud? Sellepärast, et sulle ei meeldi, et kaupmees on ahne, sellepärast, et sulle ei meeldi, et inimesed tarbivad? Tõesti ei saa aru, kuidas see isiklikult sinu elu paremaks muudaks?[/tsitaat]
oeh. ma selgitasin just seda oma eelmises kommentaaris. ükskõik kas minul isiklikult sellest on midagi või ei ole, kas kauplused suletakse kelle 21 või 23, mul on selle asja kohta oma arvamus ikkagi. või ei tohiks olla? peaks ükskõik olema? ela oma elu, mis see sinu asi on? kodanikuühiskond my ass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui inimest mingi nähtus otseselt ei puuduta, tal puuduvad erinevad vaatenurgad, teadmised, faktid teema kohta, milleks \”kodanikuühiskonda\” mängida? Lihtsalt arvamuse omamise rõõmust arvata midagi? No minul näiteks puuduvad lasteaiaealised lapsed ning ma ei osale debattides, kas meil on vähe või palju lasteaedu. Sellise loogika järgi peaksin ma lausa tuliselt sõna võtma oma arvamuse kohaselt, mis oleks umbes selline \”ah, ega neid nii vähe ka pole, iga nurga mõni lasteaed paistab olema, küllap neid jätkub ja jääb ülegi\” ja kui kusagil on mõni referendum selles asjas, lähen ja annan oma vastava arvamuse ausa kodanikuna? Kuigi see teema mind absoluutselt ei eruta, võimalikud laiemalt võttes negatiivsed tagajärjed ka mitte, aga sain vähemalt arvata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 11:54; 07.09 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust jälle võiksid poed vabalt kinni olla kuni kl 12-ni päeval ja selle arvelt siis õhtul kuni 24-ni välja lasta. Kes see normaalne tööl käiv inimene ikka enne 12 poodi saab, tegelikult ei saa ju enne 16-17 poodi, seega võiksid üldse poed end peale kl 16 avada.

Täiesti absurdne oleks olukord, kui poed oleksid lahti nii 9-18 või 10-19 – kellel on aega sel ajal poes jõlkuda? Kodus istuvatel titemammadel ja pensionäridel vaid.

Samuti võiksid poed teha pikemaid tööpäevi just nimelt nädalavahetustel ja samas kasvõi suletud olla esmaspäeval-teisipäeval, sest nädalavahetusel saab ju omale suurema laari toitu koju tarida.

Üldiselt olen ma täiesti rahul, et poed on lahti nii, nagu nad on – kõiki lollusi ei pea nö läänest üle võtma!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju oleneb inimese elustiilist, millal ta poes käib ja millises poes. 10-15 aastat tagasi olin ma noor elu alustav inimene. Elasin siis Mustamäel Sõpruse pst lõpus. Õhtul tulin trolliga töölt, tulin Liivaku peatuses maha ja käisin poest läbi. See praegune Konsum seal. Igal õhtul kella 17-18 vahel võtsin sealt oma pakikese hakkliha või viinereid, ühe saia või leiva ja mida veel vaja läks. Iga päev selle päeva toidutegemiseks vajaliku, pluss hommikuks võipumaterjali.
Samal ajal ma töötasin kesklinnas ühes reklaamibüroos, kus oli küllaltki vabameelne töössesuhtumine. Kui parajasti kokkulepitud kohtumisi või koosolekuid ei olnud, siis käisin, kui tuju tuli, kolasin kaubamajas ja Stockmannis. Polnud seda mõtetki, et peaks nädalavahetusel või õhtul poodi minema.
Nii et 10 aasta tagune mina ütleks, et muidugi pange poed varem kinni ja jätke nädalavahetusel suletuks, mina seal sel ajal niikuinii ei käi!
Nüüd töötan äärelinnas üsna karmi tööajaga ettevõttes. No päris töölaua külge kinni ei ole seotud, aga seda küll ei ole, et saaks pidevalt paari tunni kaupa mööda kaubanduskeskusi ringi lonkida. Meie pere elu on vahepeal majanduslikult edenenud, oleme ostnud oma maja ja peres on kaks autot. Kodu lähedal kahjuks pole sellist kodupoodi, nagu kunagi oli Konsum. Samuti olen õppinud vahepeal oskuslikumalt majandama. Niisiis käime nüüd paar korda nädalas suures supermarketis ja ostame korraga mitme päeva toidu. Enne kella 19 me kuidagi poodi ei jõua. Jõuaks, kui läheks otse töölt poodi, kui laps tuleb võtta lasteaiast ja koos temaga ei taha poodi minna. Samuti oleme ise tööpäeva lõppedes juba näljased ja tühja kõhuga pole hea poodi minna.
Tööstuskaupu ostan ma tavaliselt õhtuti pärast tööd (rõivaid endale ja lastele) või kui küsimuse all on mööbel või aianduskaubad, kus ka mees soovib sõna sekka öelda, siis tavaliselt nädalavahetustel. See on üsna keeruline ettevõtmine ilma selletagi, et poed oleks nädalavahetusel suletud. Näiteks on mul kevadest saadik plaan osta magamistuppa uus, paksem rulookardin. Pole aga aega olnud minna seda ostma või tellima, sest suvel olid kõik nädalavahetusel planeeritud ja praegugi on esimene niisama kodus lebotamise nädalavahetus paistmas kahe nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasime mitu aastat tagasi Genfis, kus olid poed ka enamasti kella 6-7-ni lahti. Loomulikult on võimalik kõike planeerida, aga minu jaoks oli see ikka väga ebamugav. Mingil ajal korraldati hääletus (kodanikuühiskond ikkagi), kas jätta poed neljapäevaõhtuti veel tunnikeseks lahti, siis oli terve linn plakateid täis, millel nutvad lapsed igatsesid poes töötava ema järele… kiskus juba absurdi poole, igaüks ju ise valib, kus ja millise tööajaga talle sobib töötada, ja kui see ema tõesti ühel õhtul natuke kauemaks jääb, siis saab laps ehk isaga hakkama.

Ega Eestis ka kaupmehed poode nii kaua lahti ei hoiaks, kui nõudlust ei oleks. Kui kella 10 ajal õhtul toidupoodi minna, on see tavaliselt rahvast täis. Ma arvan, et vabaturumajanduse puhul pole põhjust poodidele dikteerida, millal nad lahti peaksid olema, see peaks ikka nende otsus olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikad järjekorrad oleks. Mulle ei meeldiks. Niigi on järjekorrad. Mida nad kõik küll ostavad ja miks alati minuga samal ajal? Isegi kui ma lähen erinevatel aegadel. Lõuna ajal on pensionärid ja koolilapsed, õhtul on pereemad, hilja õhtul on mingid peoinimesed või mina ei tea, siis on kassapidajaid ka vähem. Ja laupäeval on kõik kaubanduskeskuses, kui ma oma aukliku või kulunud pluusi asemel tervet lähen otsima. Osa lähevad pühapäeval, aga siis oleks ju need tüübid ka laupäeval seal ja mul ei oleks lootustki proovikabiini pääseda. Mu meelest kaupmehed on seda probleemi teisest otsast lahendama hakanud. Varsti on hinnad nii kõrged, et mul on ainult leivaosakonda asja. Siis jääb ostjaid hõredamaks ja saab ka lahtiolekuaegasid lühedada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis teil on selle vastu, et poed kaua lahti on? Ma tõesti ei saa aru. Ise ma poole öö ajal poes ei käi ja minupärast võiks need poed ka varem kinni panna. Kuna pood on ennekõike siiski äriettevõte, siis ma ei suuda kuidagi uskuda, et poodide omanikud poode oma lõbuks nii kaua lahti hoiavad ja müüjatele tühjades saalides igavlemise eest palka makstakse. Loomulikult harjuksid inimesed ära kui lahtioleku aegu muudetaks, kunagi olid poed üldse keset päeva tund aega lõunal ja ka saadi hakkama. Aga miks peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

okei, aga mis me siis päästjate, arstide, patrullpolitseinikega teeme? kas samuti tööpäevadel 9-17? kas inimestel on siis raske oma maja tööajal põlema panna ja miks peab just pühapäeval infarkti saama või varaste ohvriks sattuma?
samamoodi võiks olla vaid tööpäevadel avatud teatrid, kinod, restoranid, no kas siis näitleja pole inimene, tema tahab ka õhtul perega olla ja restoranis pole ka vaja reede õhtul peale viite siiberdada, kokk ja baaridaam vaataksid kindlasti sel ajal parema meelega telekat. ups, telekat ei saa, ega raadiot, sealgi peab ju keegi nuppu vajutama, aga see on ju püha puhkeaeg.
kallid kaaskodanikud, ärge olge nii piiratud, kui juba kord majja lüüa, siis suurelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mis teil on selle vastu, et poed kaua lahti on? Ma tõesti ei saa aru. Ise ma poole öö ajal poes ei käi ja minupärast võiks need poed ka varem kinni panna. Kuna pood on ennekõike siiski äriettevõte, siis ma ei suuda kuidagi uskuda, et poodide omanikud poode oma lõbuks nii kaua lahti hoiavad ja müüjatele tühjades saalides igavlemise eest palka makstakse. Loomulikult harjuksid inimesed ära kui lahtioleku aegu muudetaks, kunagi olid poed üldse keset päeva tund aega lõunal ja ka saadi hakkama. Aga miks peaks? [/tsitaat]

Olen ka Mutsamamma parteis. Ei saa öelda, et mul on kohutavalt midagi poodide pika lahtiolekuaja vastu aga minagi ei pea seda päris õigeks. Eesti ettevõtja on kohutavalt kapitalistlik ja tarbija egotsenriline. Ma ei leia, et pikad poodide lahtiolekuajad on VAJALIKUD.
Poemüüja pole päris võrreldav politseiniku, arsti või tuletõrjujaga, see on ju selge? Või kui pood on kella 23-ni lahti, siis see päästab elusid?
Ja et pikad lahtiolekuajad päästavad töökohti… no ma ei tea, ega pood pole sotshoolekanne ja ehk saaks mõni müüja hoopis mõne normaalsema ameti endale. massiliselt lahti lasta pole vaja, normaalse tööpäeva pikkusega oleks siiski vaja vähemalt nädala sees päevas mitu vahetust töötajaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ikka on ükskõik, mis kellast kellani mingi ettevõte töötab. Meil on ju turumajandus, nõudlus tekitab pakkumise. Tööandja muidugi peab töötaja palkamisel järgmia tööõigusseadust, mh siis ka töötundide arvu osas nädalas/päevas.

Mis puutub konkreetselt toidukaupu müüvatesse poodidesse, siis ma olen erinevatel kellaaegadel toidupoode külastanud ja alati on seal rahvast. Järelikult on nõudlus. Tööandja ja töötaja vahelised töölepingud (loodetavasti ikka seadusega kooskõlas) on ju nendevaheline asi ja meisse/tarbijatesse see ju ei puutu. Siiski, kuidas nt on 8-17ni töötav inimene (nt kontorirott) rohkem väsinud ja ahistatum, kui nt 13-22.00 töötav inimene (k.a toidupoes töötaja), kes ilmselgelt töötab graafiku alusel, st vahetustega töö on. Ja nädalas tuleb töötunde siis 40 mölemal juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 14:17; 08.09 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma koolilapsele ühel õhtul kell 22.30 Prismasse mingeid koolitarbeid ostma kiirustasin, siis imestasin, kui palju rahvast oli poes.

Kui lapsed olid pisikesed titad, siis tundsin sellest puudust, et oleks nädalas kasvõi ühel päeval näiteks Kaubamaja kella 24.00-ni lahti. Siis oleks lapsed õhtul magama pannud, isa valvama jätnud ja ise saanud ostlemas käia neid asju mina ma toidupoest ei osta (mingid juuksehooldusvahendid, jalatsid, pesu jms). Ilmselt kasutaks vahel seda praegugi, sest kooli ajal lähevad õhtud enamasi kahe lapse õppimiste, toitlustamise ja koristamise teemadel nii pikaks, et väga mõnus oleks hilisõhtul shopata. Muidugi mitte iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Belgias – pühapäeviti on kõik poed kinni nagu aamen kirikus.
Nädala sees on poed avatud poole seitsmeni, toidupoed tunnikese kauem. Mulle see sobib ja pean normaalseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olgu, sinule kui teemaalgatajale, antud kellaajad sobiksid, kuid kõigile siiski mitte… Ei ela Eestis ja elan just selliselmmeeldival heaolumaal, kus inimestest hoolitakse ja ka müüja \”on inimene\” ning nädala sees on Toidupoed kella 20ni lahti, muud poed -riided, jalanõud, tehnika jms kella 18ni, mõned üksikud kella 19ni laht. Pühapäeval aga ristiinimene ei tööta, muide, ei niida ka kodus muru, sest ka naaber on ristiinimene ja tahab vähemalt ühe päeva nädalas vaikust ja rahu. Olen tööl kella 17.30ni. Ruttu, ruttu lastele kooli- lasteaeda järgi ( sest heaoluühiskonnas kuni 12-aastased veel üksi koju tulla ei või). Jõuame koos koju kuskil kella 18.30 – 19 vahel. Poodi kahjuks enam ei jõua, sest süüa peaks kah tegema… Pealegi, lastel koolis õppida, millal veel siis poodi? Pood pole ka just maja kõrval. Oleksid aga poed kauem lahti, teeks söögi, sööks rahulikult, üks emb-kumb mehega, jääks lastega, teine saaks rahulikult poodi minna. Ok. Ja siis tuleb see kurikuulus laupäev. !!! Ja KÕIK kihutavad poodi. Pood on nii täis, et \”hullud päevad\” Eestis jäävad neile alla. kuid lisaks tuleb osta nt lastele uued kingad, sest eelmised on katki vms. Siis kihutad tööstuskaupade poodi, sest nädala sees on nad nii vähe lahti, et lihtsalt ei jõua sinna ka siis, kui poleks lapsi vaja tuua… Ja siis õhtul hakkad muru niitma, sest homme ju enam ei või…
Et see oleks siis antud ettepaneku puhul paljude reaalsus… Ma arvan, et need \”vaesekesed\” kes poodides sellistelmpäevadel ja kellaaegadel töötavad, on tegelikkuses selle valiku ise teinud, orjapidamist meie riigis ei ole ja küllap saavad nad sellel hetkel ka mingit raha, kui nad rahulikult pooltuhjas poes kassas passivad…[/tsitaat]

Tegemist on Norraga? Ära muretse, lootust on muutustele – suvel läksid ju riik ja kirik lahku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oeh. ma selgitasin just seda oma eelmises kommentaaris. ükskõik kas minul isiklikult sellest on midagi või ei ole, kas kauplused suletakse kelle 21 või 23, mul on selle asja kohta oma arvamus ikkagi. või ei tohiks olla? peaks ükskõik olema? ela oma elu, mis see sinu asi on? kodanikuühiskond my ass.[/tsitaat]Täitsa nõus sinust järgneva kirjutajaga. Et miks peaks igaks juhuks arvamust avaldama, kui sind ennast absoluutselt asi ei puuduta?
Sellepärast uuringi, et kas ja kuidas see sinu elu mõjutab, et sinu arvates peaks nii olema? Selgub, et ei mõjuta kuidagi ja tegelikult sul on täiesti ükskõik, aga igaks juhuks avaldad arvamust. Ja kui siis tõesti ühel päeval korraldatakse referendum ja sinusugused, kellel on tegelikult täiesti ükskõik hääletavad osade inimeste jaoks väga negatiivselt, siis teeks see kergelt öeldes tigedaks küll.
Kui sul on oma kõigutamatu seisukoht, siis võiksid kas või paari lausega selgitada miks see hea on või miks sina nii arvad!?
See, et siis saavad müüjad varem töölt koju ei ole argument, sest paljud (näiteks kooliõpilased) valivad nimme omale selle töö paindliku graafiku tõttu.

Ja ikka see küsimus jääb ka. Miks muretsetakse müüjate pärast? Miks ei muretseta politseinike, arstide, tuletõrje, bensiinijaama tankla müüjate jne. pärast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea kägu,
ma võiksin sulle paljusõnaliselt tutvustada oma mõtteid turumajanduse jm kohta, aga pikk jutt on sitt jutt, eriti kui vastaspoolt eriti ei huvitagi. nagu ma ütlesin, ma ise ei käi peale kella 21 poes, ma saan oma käigud käidud varem. naljakas on lugeda, kuidas kaks tundi lühem poodide lahtiolekuaeg tundub kui inimõiguste rikkumine.

nagu ma selgitasin oma 07/09/2012 11:40 kommentaaris (ja sina lugemata jätsid) – kõiki tarbimiskultuuri nähtusi põhjendatakse väitega \”tarbijate tungival soovil\”. mina kui tarbija väljendan siin oma teistmoodi seisukohta ja kuna minu arvamus ja tarbimiskäitumine meinstriimiga ei haaku, siis peaksin ma kohe vait olema? minu esimesele postitusele antud kiidupunktidest järeldan ma, et mul on üsna palju mõttekaaslasi.

p.s. kas sa ise ka aru saad, kui idiootsena kõlab öövalveõdede ja päästetöötajate töö võrdlemine öise piimaostusooviga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mutsamamma sa enne kommenteerisid, et sovetiajal olid poed kella 6-7 ni lahti ja kõik elasid nagu mi¨kad. Elati muidugi, sest siis oli nagu normaalne et läksid kuhugi ja kui teda polnud siis täiesti aktsepteeritav põhjus puudumiseks oli : Läks poodi! läks juuksurisse, kingsepa juurde , ühesõnaga kuhu iganes. Tööd igatahes ei tehtud. Ka ropp-pikad sabad igal pool olid normaalsed. Katsu sa tänapäeva inimesele seletada et 10 inimest polegi õieti saba. Ma isegi tõmban nina viltu fui 3 inimest juba kassasabas, seisa nüüd siin nagu loll. Aga siis seisime.
No ja pluss veel see et sovetiaegse khmmmm kaubakülluse juures kell 18 poodi minnes imetleti läikivaid puhtaid ja tühje lette.
Pirita pood oli lahti kella 21 ja tead kui palju seal kella 20-21 vahel rahvast oli, isegi päris kaugelt. Kui tehti Kaubahall, siis oli ka seal õhtuti palju rahvast. Osa kaupa pandigi alles kella 19 paiku välja, sest muidu oleksid ka need hilised poekülastajad imetlenud tühje lette. Ju need olid siis need kes ei elanud nagu mi¨kad ja tööajast ei lasknud orjapidaja neid ringijoosta 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

fia,
nõuka aeg nõuka ajaks (oli vilets näide jah), siin räägivad teisedki lääne-euroopas elavad inimesed oma kogemusest, kui toidupoed suletakse kell 19. mina pakun kella 23 asemel kell 21, kas see on ka jube hirmus tarbimise piiramine? jääb juust ja kartul ostmata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sealsamast läänest naasnud abikaasa just ütles, et küll on mugav siin poes käia, pole vaja meeleheitlikult poeaega planeerida ja vastikult laupäeviti isegi toidupoes päeval rüselda. Ka sealsed kohalikud on küll harjunud, aga oh kuidas nad seda vannuvad. Ja ta elas seal aastaid, mitte 3 kuud. Siit lahkus ta kui veel seda nö pikka poepäeva ei olnud.
Aga see sinupoolne 21 on minujaoks aktsepteeritav, kuid ma mõistan inimesi kellele ei sobi. Minul on jälle jumalast kama, et poed avatakse kell 7 või 8 hommikul. Avatagu pealegi kell 12, miks peavad inimesed poolest ööst ostlema pääsema 😀 Mõtle kui vara vaesed töötajad kodunt peavad ära tulema. 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]hea kägu,
ma võiksin sulle paljusõnaliselt tutvustada oma mõtteid turumajanduse jm kohta, aga pikk jutt on sitt jutt, eriti kui vastaspoolt eriti ei huvitagi. nagu ma ütlesin, ma ise ei käi peale kella 21 poes, ma saan oma käigud käidud varem. naljakas on lugeda, kuidas kaks tundi lühem poodide lahtiolekuaeg tundub kui inimõiguste rikkumine.

nagu ma selgitasin oma 07/09/2012 11:40 kommentaaris (ja sina lugemata jätsid) – kõiki tarbimiskultuuri nähtusi põhjendatakse väitega \”tarbijate tungival soovil\”. mina kui tarbija väljendan siin oma teistmoodi seisukohta ja kuna minu arvamus ja tarbimiskäitumine meinstriimiga ei haaku, siis peaksin ma kohe vait olema? minu esimesele postitusele antud kiidupunktidest järeldan ma, et mul on üsna palju mõttekaaslasi.

p.s. kas sa ise ka aru saad, kui idiootsena kõlab öövalveõdede ja päästetöötajate töö võrdlemine öise piimaostusooviga?[/tsitaat]Nagu siin keegi juba eespool hästi välja tõi, siis asenda sõna öövalveõde näiteks näitlejate, muusikute, tädide-onudega, kes televiisoris/raadios esinevad või nuppe vajutavad, et me saaksime ka hilisõhtul telekat vaadata, raadiot kuulata.
Õhtul ja nädalavahetusel ära mine kinno, kontserdile ega resotrani jne. Sellepärast, et kõik need inimesed, kes seal töötavad tahavad ju õhtul normaalsel ajal koju jõuda ja nädalavahetusel puhata.

Poe sulgemise kellaaja nihutamine ei muuda inimeste tarbimiskultuuri ja -harjumusi kuigi oluliselt.
Ja muide, ega see tarbimine nüüd ka mingi väga kole koll pole. Teadupoolest elavdab tarbimine majandust ja masujärgses eesti ühiskonnas kulub see kindlasti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Armas Mutsamamma, sa siiski ei ole lugenud läbi lääneriikides elavate inimeste kõiki kogemusi, nii mõnigi neist ei ole rahul poodidesulgemisajaga.
Ja tegelikkuses ei ole poed vaid ainult mugavate tarbijaühiskonna inimeste pärast lahti, vaid reaalselt kõik EI JÕUA VAREM! Siin on nii mõnedki seda ka detailselt kirjeldanud, miks ja mis põhjustel, siis minu arust on väiklane jätkuvalt raiuda, et tarbijaühiskond, tarbijaühiskond, te saate ka ilma tarbimiseta hakkama. Meil kõigil on oma tööelu, koduelu, sotsiaalne elu, seda kõike nn rahuldavalt ühildada on niigi paras kusttükk, seda enam, et meie pereliikmete töö- ja koolielu, on igaühel individuaalne, siis oleks ikka masendav, kui keegi mutsamamma-sugune jäik inimene, paneks meid veel rohkem raamidesse ja planeerima, kuida sinna jõuda, kuidas sellega hakkama saada ja kas ma täna ikka poodi veel jõuan.
Ma siiralt tänan meie kaubandust, et pood ei ole minu elu tähtsaim osa ja ma saan sealt möödaminnes ükskõik, mis kell läbi käika, ilma, et ma peaksin pidevalt planeerima \”poodi pean kah veel jõudma\” [/tsitaat]Mutsamamma on ilmselgelt kas kodune või osalise koormusega töötav inimene.
Täiskohaga töötav pereema, kellel on peres lapsed, kelle tööpäev on tihedalt täis pikitud erinevaid kohustusi ja kelle päev on sageli kellaajaliselt, lausa minutilise täpsusega planeeritud (minul näiteks küll!), lihtsalt ei pruugigi jõuda nn normaalsel ajal poodi ja tõepoolest, mitte mingisugune ületarbimine ei puutu siinkohal asjasse.
Tavaliselt seab sissetuleku suurus inimese tarbimisele ka piirid ning ma kahtlustan, et eestis pole just väga palju neid inimesi, kes võivad endale mõttetut ületarbimist lubada. Nii et mutsamamma, jäta asjatu muretsemine. Meie ühiskonnas on palju olulisemaid asju, mille pärast südant valutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 11:29; 07.09 11:31; 07.09 11:37; 07.09 11:41; 07.09 11:58; 07.09 12:10; 10.09 16:00; 10.09 18:55; 11.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ei mõista ei eesti kaupmeeste ahnust ega eesti tarbija ülbet suhtumist, et pood peab olema lahti suvalisel ajahetkel, kui tema suvatseb kohale loivata. riiklikel pühadel võiksid kõik poed kinni olla, kõik suuremad ketipoed võiksid end sulgeda õhtul kell 21. statoili bensukas on tänapäeval piisavalt hästi varustatud, et inimene päris nälga ei jääks. ja lõppeks – täiskasvanud inimene peaks suutma oma elu planeerida ilma, et kohe nälga jääks, kui poeuks pisut varem suletakse.

alkoholiga on sama teema – kui plaanid pidu, siis ostad ka alko varem valmis. või hoiad omal kodus alkovarusid juhuks, kui tahad ootamatult pidu panema hakata. kui varud ei seisa, siis oled joodik ja peaksid abi otsima. kui planeerida ei oska, siis õpi, enne kui hilja. pole vaja meile uut puupiiritusetragöödiat.[/tsitaat]

Olen täiesti nõus. Tõesti ei pea koperdama poodi 3 minutit enne sulgemist, et endale saia-piima osta. Osta see varem valmis, või oota hommikuni. Teiseks on need isikud, keda meie müüjatena nimetame klientideks ja kelle vastu meilt nõutakse viisakust ja jumal teab, mida veel, ütlemata ülbed ja ebaviisakad meie kui teenindajate vastu. Tulevad poodi, küsivad koguaeg mingeid imelikke küsimusi, tülitavad, kommenteerivad, ja jokutavad arve maksmisel, tere ei ütle ka enamasti vastu, aga meilt nõuavad kiiret teenindamist, naeratamist ja head tuju 14 h päevas??? Nii närvi ajab kui mingid tropid käivad ostmas, ja siis selle asemel, et arve kiirelt ära tasuda, nad alles hakkavad oma sente kokku lugema, et kas üldse on raha nii palju jne. Samas kui müüjal kassas kauem aega läheb, siis juba karjuvad, et kas müüjaid rohkem ei olegi väää??! Täiesti kohutav ja labane käitumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted mis küll saaks, kui…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.