Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis kuu arvestusse läheb 10. kuupäeval makstav palk?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mis kuu arvestusse läheb 10. kuupäeval makstav palk?

Postitas:
Kägu

Olen mikroettevõtja ja teen ise raamatupidamist. Maksud tuleb maksta 10. kuupäeva seisuga, aga kui maksan palga välja homme, kas see läheb siis augusti või septembri maksudeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas küsimus on mis kuu maksuarvestusse läheb homme makstav palk?

Homme makstav palk läheb maksuarvestusse ehk Maksuameti TSD peale 10. oktoobril olenemata sellest, mis perioodi eest palka makstakse. Maksuarvestus käib palga väljamaksmise kuu järgi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa maksad palka homme, siis ilmselt on see palk siiski augustikuu eest.

Maksud selle augustikuu palga pealt aga pead maksma hiljemalt oktoobris, st järgmisel kuul peale palga maksmist, mitte kohe samal päeval. Sul on puhver, et see makstud palk ja maksud deklareerida. Seega, palka maksad täna, makse maksad järgmisel kuul, aga inimene saab oma palga täna mitte septembri, vaid augusti eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma ei tea raamatupidamissõnavara, aga mõte on selles, et kui maksan homme endale palka, kas siis selle eest maksan maksud ja esitan TSD kümnendaks oktoobriks, mitte nüüd kohe, kümnendaks septembriks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mikroettevõtja ja teen ise raamatupidamist.

kas hambaid ravime ja autot parandame ka ise?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi riigi asjapulk ju kuulutus, et raamatupidamine on kõigile jõukohane, eks nüüd usutaksegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas hambaid ravime ja autot parandame ka ise?

mina hambaid ei ravi, aga raamatupidamist teen ja parandan nii autosid kui arvuteidki.

miks arvatakse, et raamatupidamine on midagi nii keerulist, et algaja ettevõtja peaks oma esimesel tegevusaastal ise täiesti palgata jääma, aga peab nui neljaks raamatupidaja palkama?

raamatupidamine pole midagi nii keerulist, et ühe-mehe/naise-firmas sellega üksi hakkama ei saa. kes abi vajab, võib ju PKst küsida, kui siit vastust ei saa, siis ALATI olen mina oma lollidele küsimustele saanud vastuse maksuameti klienditoelt.

see küsimus, mis teemaalgatajal tekkis, tekib IGAL ettevõtjal, kui ta hakkab oma elu 1. TSD esitama, see on täiesti normaalne küsimus ja ei pea sellepärast kohe raamatupidaja puudumise pärast mõnitama hakkama…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma ei tea raamatupidamissõnavara, aga mõte on selles, et kui maksan homme endale palka, kas siis selle eest maksan maksud ja esitan TSD kümnendaks oktoobriks, mitte nüüd kohe, kümnendaks septembriks?

Jah, väljamaksele järgneva kuu 10ndaks kuupäevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mikroettevõtja ja teen ise raamatupidamist.

kas hambaid ravime ja autot parandame ka ise?

miks ei või ise raamatupidamist teha, kui oskused on olemas? mina teen ka ise, ma ei näe mingit vajadust selle mõne ükskiku kande pärast raamatupidamisteenust osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mikroettevõtja ja teen ise raamatupidamist. Maksud tuleb maksta 10. kuupäeva seisuga, aga kui maksan palga välja homme, kas see läheb siis augusti või septembri maksudeks?

Üks asi on maksud – need deklareerid ja maksad alati väljamaksele järgneva kuu 10. kuupäevaks. Kassapõhine arvestus.
Teine asi on kuluarvestus raamatupidamises. Kui maksad palga välja homme, siis ilmselt augusti eest – seega palgakulud (ka maksukulud) kannad augustisse. Tekkepõhine arvestus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis kuu arvestusse läheb 10. kuupäeval makstav palk?