Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis “loomad” on “leiged kristlased”?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Mis “loomad” on “leiged kristlased”?

Postitas:
Kägu

Minu arvates on häbiväärne, kui kirikuõpetaja kasutab usklike puhul väljendit “leige kristlane”. Ta peab silmas isikuid, kes on küll koguduse nimekirjas, kuid jumalateenistusel ei osale.

Kuidas on võimalik, et usklik ei osale jumalateenistusel?? Sel juhul pole inimene mingi kristlane, ta elab piibli vastaselt ja tuleb koguduse nimekirjast välja arvata.  Kuidas kirikuõpetaja ei tea nii elementaarseid asju?

Eesti kõige suurema koguduse pühapäevasel palvusel osaleb kõigest 300 inimest. See on tühine käputäis, kui võrrelda Tallinna elanike arvuga. Enamus usklikke ei soovi annetada kirikule. Samas nõuab kirik riigilt raha. Miks peab kogu rahvas neile maksma, kui usklikud ise ei hooli oma kirikust?

https://epl.delfi.ee/uudised/kristlaste-hulk-eestis-kahaneb-pidevalt-ent-politiseerub-aina-enam?id=91341823

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen leige kristlane. Ristitud, leeritatud, usun Jumalat. Kirikus käin kui siis ainult arhitektuuri või seal oleva kunsti pärast – eriti välismaal. Ahjaa, kodumaal olen kellegi pulmade või ärasaatmise puhul ka käinud. Kirikupühi ei pea. Jõulude ajal käisin kirkus vast aastal 1993 ja siis ka koos turistidega ja väikeses maakirikus. Annetan kirikule 2xaastas. Kirikus, kus mind leeritati, pole ma pärast seda käinud ega pole ka vähimatki kavatsust minna.

Arvaku mind kogudusest välja, kui nad endale selle õiguse võtavad. Andku aga tuld.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on ju piiblist pärit väljend! On üks kirjakoht, mis hoiatab leiguse eest, umbes nii, et ole külm või kuum, aga mitte leige.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on ju piiblist pärit väljend! On üks kirjakoht, mis hoiatab leiguse eest, umbes nii, et ole külm või kuum, aga mitte leige.

Sellisel juhul olen ma külm. Minu sügavale usule ei anna mitte midagi juurde kambas palvetamine ega mingid usupühade tseremooniaid. Kirikumuusikat kuulan kodus ise, lugeda oskan ja usuteemalisi esseesid nende seas. Minu süda teab, mida ma usun. Ma ei vaja selleks mingeid rituaale ega rahvakogunemisi. Pole vaja oma usule saada yuge teisest, kes samas kambas samal ajal minuga sama asja teevad.

See on nagu rühmatrenn. Kui pole kindel, kas teed õiget asja, üksi on imelik trenni teha ja üksi pole motivatsiooni, sa lähed sinna, kus seda saab kambas teha. Kui oled endas ja oma motiveerituses kindel ning tuttav ka teooriaga lisaks praktikale, sa ei vaja enam, et samas kohas veel kamp inimesi ringi kargaks. Sisemine veendumus on lihtsalt olemas, teiste poolt motiveerimist ei vaja ning elementaarsed teadmised on ka.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellisel juhul olen ma külm. Minu sügavale usule ei anna mitte midagi juurde kambas palvetamine ega mingid usupühade tseremooniaid. Kirikumuusikat kuulan kodus ise, lugeda oskan ja usuteemalisi esseesid nende seas. Minu süda teab, mida ma usun. Ma ei vaja selleks mingeid rituaale ega rahvakogunemisi. Pole vaja oma usule saada yuge teisest, kes samas kambas samal ajal minuga sama asja teevad.

See on nagu rühmatrenn. Kui pole kindel, kas teed õiget asja, üksi on imelik trenni teha ja üksi pole motivatsiooni, sa lähed sinna, kus seda saab kambas teha. Kui oled endas ja oma motiveerituses kindel ning tuttav ka teooriaga lisaks praktikale, sa ei vaja enam, et samas kohas veel kamp inimesi ringi kargaks. Sisemine veendumus on lihtsalt olemas, teiste poolt motiveerimist ei vaja ning elementaarsed teadmised on ka.

Kui sa piiblit loeksid, siis teaksid, et seal on rõhutatud koguduses käimise tähtsust.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa piiblit loeksid, siis teaksid, et seal on rõhutatud koguduses käimise tähtsust.

Jah. Minule ei ole seda vaja, sest ma ei vaja motivatsiooni ja oma usu kinnitamist väljastpoolt. Õigemini – vajan teinekord ikka ja leian seda Piiblist või muudest tekstidest. Rühma tuge ei vaja. Vähemalt seni. Aga minu poolt raha kogudusele laekub, sest ma saan aru et osa inimesi ei saagi üksi usutud, mott kaob maha ja innustus ka. Nagu üksi treenimisgea, inimene, eriti kindlusetu, tahab ikka kuuluda.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ta elab piibli vastaselt

Piibel on ainult raamat.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen leige kristlane. Ristitud, leeritatud, usun Jumalat. Kirikus käin kui siis ainult arhitektuuri või seal oleva kunsti pärast – eriti välismaal. Ahjaa, kodumaal olen kellegi pulmade või ärasaatmise puhul ka käinud. Kirikupühi ei pea. Jõulude ajal käisin kirkus vast aastal 1993 ja siis ka koos turistidega ja väikeses maakirikus. Annetan kirikule 2xaastas. Kirikus, kus mind leeritati, pole ma pärast seda käinud ega pole ka vähimatki kavatsust minna.

Arvaku mind kogudusest välja, kui nad endale selle õiguse võtavad. Andku aga tuld.

Miks sa ennast kristlaseks pead? Jumalasse võib uskuda ka mittekristlane.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et usk on isiklik teema. Usku ei pea demonstreerima kui ei taha. Keegi ei saa öelda teisele, et sinu usk pole õige või piisav. Sina tee nii nagu sina õigeks pead ja lase teised teevad nii nagu nemad õigeks peavad. Seni kuni kedagi ei kahjustata.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heeee… sest minu raamat on Piibel ja minu uskumused on kristlikud. Kui ma käiksin üksi hiies tammepuid kallistamas või loeksin omaete Koraani, oleksin ma nii ka vastavalt öelnud.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et usk on isiklik teema. Usku ei pea demonstreerima kui ei taha. Keegi ei saa öelda teisele, et sinu usk pole õige või piisav. Sina tee nii nagu sina õigeks pead ja lase teised teevad nii nagu nemad õigeks peavad. Seni kuni kedagi ei kahjustata.

Usk on loomulikult isiklik teema, aga ei saa ennast nimetada kristlaseks ja öelda, et ei käi kirikus, ei pea kirikupühi, ei loe Piiblit, lihtsalt usun oma südames. Kristlane siiski täidab oma Jumala poolt esitatud nõudmisi ja peab Piiblit pühaks.

Mingi usulahuga liitumine pole ju kohustus, kõik võivad oma südames oma Jumala luua. Aga kui juba liitud mingi konfessiooniga, siis peaks nagu neid nõudmisi täitma, mida Jumal sellelt konfessioonilt läbi vaimulike suu nõuab.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

öelda, et ei käi kirikus, ei pea kirikupühi, ei loe Piiblit, lihtsalt usun oma südames. Kristlane siiski täidab oma Jumala poolt esitatud nõudmisi ja peab Piiblit pühaks.

Keegi pole siin teemas nimetanud ennast kristaseks ja öelnud, et ei loe Piiblit. Mina hoopiski pole öelnud, et ei loe Piiblit! Ma loen seda kas just iga päev, aga ülepäeviti kindlasti. Ka muid tekste, kuulan ka podcaste. Kirikus ei käi, kirikupüsi ei pea, annetusi teen, kristlikult elada püüan,

Valetamine ja valevandumine pole ilus, palun pea seda silmas edapsidi.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igaüks leiab omale sobiva viisi ja pole tõesti teiste asi kraaksuda. Mina eelistan pühapäeviti teenistustel kohal käia, aga muul ajal olen laisk pigem lugema ja tegelema.

Leigete alla käivad need, kes tulevad leeri, et kirikus laulatust saada ja peale seda sa neid enam kunagi ei näe. Paljud kuulsad ja ilusad nende hulgas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

öelda, et ei käi kirikus, ei pea kirikupühi, ei loe Piiblit, lihtsalt usun oma südames. Kristlane siiski täidab oma Jumala poolt esitatud nõudmisi ja peab Piiblit pühaks.

Keegi pole siin teemas nimetanud ennast kristaseks ja öelnud, et ei loe Piiblit. Mina hoopiski pole öelnud, et ei loe Piiblit! Ma loen seda kas just iga päev, aga ülepäeviti kindlasti. Ka muid tekste, kuulan ka podcaste. Kirikus ei käi, kirikupüsi ei pea, annetusi teen, kristlikult elada püüan,

Valetamine ja valevandumine pole ilus, palun pea seda silmas edapsidi.

Mis valetamisest ja valevandumisest sa räägid? Mida ma valetasin?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need, kes usuvad “oma südames” ja “üksi”, ei usu tegelikult Jumalat. Või õigemini, nad on endale ise oma jumala välja mõelnud ja välja mõelnud ka selle, mida selline isiklik jumal võiks temalt tahta ja mida tema mitte mingil juhul ei tohiks tahta. Sellise jumala meele järgi on väga lihtne olla – lihtsalt kui tuju tuleb, siis mõtled välja, et täna tahab minu jumal, et ma läheksin ööklubisse ja sebiksin sealt endale ühe suhte. Järgmine päev mõtled, et täna tahab minu jumal, et jooksin kõva annuse kurgisoolvett ja katsuksin tööle minna. Järgmisel kuul mõtled, et nüüd küll jumal tahab, et läheksin aborti tegema. Ja nii edasi.
Kui seal “oma südames” aga peaks kerkima mõttepoeg, et võib-olla jumal paneb midagi pahaks, siis seesama oma südame jumal käsib nii jumalavallatu mõtte kohe peast välja visata. 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Luteri usk on nii külm ja igav, ilma käsuta ei taha keegi kirikus käia. Kirikud on hästi igavad ja vaesed nagu kunagised koolimajad. Samas ka pariisis pidi neid kirikuid tuhandetes olema kus mitte keegi ei käi, mis on uhked aga lagunevad, sest raha ei ole ja muinsuskaitse nõuded on metsikud.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirikusse läksid mehed vanasti, sest see oli eelmäng kõrtsis käimisele. Naised läksid, sest pärast sai teiste naistega lobiseda. Noored läksid, et teised näeks neid piduriietes ja puhta silmnäoga ja ehk mõni vaataks ihalevalt ja saaks niimoodi ehk abieluranda. Traditsioon sinna juurde, aga lisaks usule ja kõvale istmele oli kirikul ka seltskondlik funktsioon. See on paljude jaoks ära langenud, seetõttu ongi kirikud tühjemad. Ja miks ei või inimene, kes kirikus ei käi, aga palveid loeb, kristlike põhimõtete järgi elab ja piiblit loeb, end kirstlaseks nimetada? Nojah, armulauda ei saa, aga muidu ju ikka nagu on kristlane.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks ei või inimene, kes kirikus ei käi, aga palveid loeb, kristlike põhimõtete järgi elab ja piiblit loeb, end kirstlaseks nimetada?

Sa võid ennast ükskõik kelleks nimetada, aga mind huvitaks, millised need kristlikud põhimõtted on, mille järgi see üksik kristlane elab?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks ei või inimene, kes kirikus ei käi, aga palveid loeb, kristlike põhimõtete järgi elab ja piiblit loeb, end kirstlaseks nimetada?

Sa võid ennast ükskõik kelleks nimetada, aga mind huvitaks, millised need kristlikud põhimõtted on, mille järgi see üksik kristlane elab?

Ikka need samad head 10 käsku ja see, et tee teisele seda, mida tahad, et endale tehtaks (mõistuse piires), nõrgema abistamine.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristlaste põhimõtete järgi, kui sa pole kristlane, siis sina neid ei tea. Kristlased lävivad omavahel väga palju, rohkem kui tavainimesele üldse silma paistab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristlaste põhimõtete järgi, kui sa pole kristlane, siis sina neid ei tea. Kristlased lävivad omavahel väga palju, rohkem kui tavainimesele üldse silma paistab.

Sina ei või teada, kas mina tean kristlaste põhimõtteid või mitte.

Ikka need samad head 10 käsku ja see, et tee teisele seda, mida tahad, et endale tehtaks (mõistuse piires), nõrgema abistamine.

Kristlikus testamendis on tegelikult 2 käsku. Kumba neist sa pead, või pead mõlemat?

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis “loomad” on “leiged kristlased”?