Esileht Beebi ja mitmikud Mis mänge mängite oma pooleaastaste beebidega?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Mis mänge mängite oma pooleaastaste beebidega?

Postitas:

Laps on 6,5 kuud vana ja üsna hästi arenenud, roomab, ajab ennast istuma jne. Ta palju mängib hetkel veel omaette, veeretab palli ja ajab seda taga ja kopsib erinevate mänguasjadega.
Olen talle avastamiseks andnud erinevaid ohutuid majapidamises leiduvaid asju, purgikaaned(väga meeldib talle neid visata ja seda kolinat kuulata), erinevat topsikud jne.
Veel meeldib talle “peitusemäng”-peidan oma näo teki taha ja tekki ära võttes ütlen rõõmsalt “kuku”-see ajab teda hirmsasti naerma.

Milliste mänguasjadega teie põnnidele mängida meeldib? Mis mänge mängite igapäevaselt?
Ehk saan ka häid ideid juurde

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale selle kuku-mängu ma mingeid konrkeetseid mänge ei mänginudki. Peegli ees tegin talle lennukit, kiigutasin jalgevahel jne. Niisama olin ise selili ja panin ta oma säärtele kõhuli ja siis nt tõstsin jalgu, kiigutasin edasi tagasi, lasin tal enda kõhupoole libiseda jne ehk sellised “müramise” mängud. Mul muidugi selles vanuses laps veel ei istunud/käputanud ja seetõttu igasugused rõngad-topsid tulid hiljem, kui ta hakkas juba nö ulatuma. Meil oli ka selline omaette toimetaja päris palju ja kui ta ise tähelepanu ei nõudnud, siis ma ka ise teda ei torkinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appike, kuhu teil kiire kogu aeg on, las laps ennem hakkab tahtma mängida seda, mida teie nii väga tahate,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik asjad, mis heli tekitavad meeldisid minu lapsele, kui ta 6 kuune oli. Kõikvõimalikud kõristid ja krabisevad riidest mänguasjad. Meil on ühed marakad, mida ta siiamaani võlutult raputab, sest see heli meeldib talle ja ilmselt ka see, et tema tegevusel on mingi tulemus – huvitav heli. Veel meeldisid asjad, milledel olid ribad või väikesed jupid, mida oli huvitav näppude vahele võtta. Mul hakkas ka varakult istuma, siis tekkis huvi juba jonnipunni järele, teiseks rõngastega torni järele. Seda on mõnus koost lahti lammutada ja siis rõngaid kopsida omavahel. Kokku ta muidugi panna ei oska veel praegugi (8 kuune), aga siiski ta jälgib hoolega, kui ma selle kokku panen ja mulle näib, et ta saab aru küll, mis asja mõte on. Siis lammutab selle jälle laiali ja paneb rõngaid üksteise vastu, justkui püüdes aru saada, millise tegevusega siis see torn kokku peaks minema. Siis meeldisid talle pikad paelad – no näiteks värvilised kingapaelad, mida sai üle pea tõsta ja tagasi, raputada ja suust läbi tõmmata. Paeltega tuleb muidugi jälgida, et ta end väga kokku ei mässi ja ümber kaela ei pane. Aga ta on mul alati kõrval ning ma jälgin teda, et vajadusel aidata. Üle pea tõstis ta siis juba ka oma riideid, näiteks sukkpükse. Tegevust tükiks ajaks. Kuna mul on suuremad lapsed ees, siis meil on tegelikult palju asju juba olemas. Näiteks vanemate laste Duplod. Kokku ta neid muidugi ei lao, aga väikesest kastist on tore neid kolinaga põrandale kallata ja ümber tõsta ning vahel kasti tagasi ka laduda. Lisaks on Duplod ohutu suurusega. Üldse meeldib hulga asju kolinaga mingist anumast ümber ajada. Ju siis ka see heli ja tegevus tekitab tunde, et on midagi saavutanud.
Siis me muidugi mürame palju. Kõdistamine meeldib. Ja peegel. See on lõputu rõõmude allikas. Selle ees on tore edvistada ja “teisele beebile” naeratada. Vaadata, kas peeglist vastu vaatav tuba on samasugune, kui tema enda selja taga. Püüda asju peeglist haarata või mind peegli kaudu katsuda.

Ma ka algul mõtlesin pealkirja lugedes, et no mis mänge sa 6 kuu vanusega mängid, aga tegelikult kõik need tegevused on lapsele mäng ja oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka oli väga varajane roomaja ja tegutseja. Viie kuuselt hakkas alguses tagurpidi roomama ja 6,5-kuuselt lasi toas juba väledalt ringi. 7-kuuselt seisis ja liikus mööda mööblit edasi ning trepust üles-alla. Uudishimulik laps on ka.

Aga meie mängud:

Vurr. Unustatud vana 🙂 Aga lapsele hirmsasti meeldib vurri vaadata ja seda üritada kinni püüda.

Laulmine. Lasen youtubest lastelaule ning laulan kaasa. Muusika on lapsele väga südamelähedane.

Rütmipillid, kõristid, lasteklaver. Nendega mängime, laulame.

Rõngatorn. See on algusest peale olnud üks lemmikmänguasju. Alguses näris ja loopis rõngaid ja hiljem hakkas üritama neid toru otsa laduda.

Karbist asjade õngitsemine. Olen võtnud ühe pappkarbi (hea on nt softise salvakate tühjaks saanud karp), sinna sisse panen hulgaliselt pisikesi asju, väikseid pallikesi, nt Rimi doominoid jm tittede pudi. Laps õngitseb karbist asju välja. Hiljem hakkab neid sinna sisse ka ise panema.

Raamatud. Ja loomulikult raamatud. Osad emad räägivad, et tita kisub käest ära raamatuid, aga meil pole seda muret olnud, on näha, et tahab lehte keerata ja loomulikult tuleb see alguses kohmakalt välja. Aga raamatud väga meeldivad. Tânaseks jutustab emmega kaasa, kui räägin tallle, mis piltidel toimub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mis mänge mängite oma pooleaastaste beebidega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.