Esileht Kodunurk Mis materjalist kraanikaussi valida?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Mis materjalist kraanikaussi valida?

Postitas:

Mis materjalist kraanikaussi soovitate kööki oma kogemusest? Mul on siiani olnud ainult roostevabad, aga elan väga kareda veega piirkonnas ja no üks lõputu rantide nühkimine. Tean, et graniidist on populaarsed, aga olen FB ühes rahvusvahelises koduperenaiste grupis ja seal ameeriklased kiruvad maapõhja oma graniidist valamuid, et puhtaks ei lähe, plekilised ja värvi muudavad.
Mis variante peale nende veel on? Ja kui suured teie valamud on, et mugavalt ka nõusid pesta? Nõudepesumasinat ei soovi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu must graniit kraanikauss pole ~3 aastaga värvi muutnud, plekke ka eriti ei korja.

Mudel see https://www.franke.com/ee/et/ks/products/kitchen-sinks/maris/114-0176-607_detail.html

Elan Lasnamäel suhteliselt kesmise veekaredusega kohas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keraamiline. Minul on Villeroy&Boch oma, selline kapi peal nö istuv.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keraamiline. Minul on Villeroy&Boch oma, selline kapi peal nö istuv.

Köögis kapi peal istuv kraanikauss???

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eelmises kodus oli roostevabast terasest Franke valamu, aga oli viimistlus sellel mitte läikiv vaid linane, Franke selline termin. See oli selline kergelt krobeline, matt. Sealt ei paistnud vee pritsmed välja ja puhastada oli ka kerge. Praegu helebeež graniitvalamu, see on tõesti põhjast värvi muutnud – tumedam ja plekiline ja puhtaks ei lähe, kasutanud 8 aastat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kareda ja lubjarikka vee puhul soovitaks filtreid vahele panna siis ei häiri niipalju silmailu. Kööki keraamilist vast ei paneks aga võimalus veel betoonist, puidust ka plastikust kraanikauss paigladada kui R/V ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu must graniit kraanikauss pole ~3 aastaga värvi muutnud, plekke ka eriti ei korja.

Mudel see https://www.franke.com/ee/et/ks/products/kitchen-sinks/maris/114-0176-607_detail.html

Elan Lasnamäel suhteliselt kesmise veekaredusega kohas.

Palun kirjuta, millega sa seda kraanikaussi puhastad. Mul on halli värvi ja valged veejäljed jäävad ikka näha. Franke enda puhastuspasta neid jälgi ära ei võta. Äädikaga saaks küll puhtaks, aga see rikub vist pinna ära ja siis jäävad plekid lihtsamalt külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis variante peale nende veel on? Ja kui suured teie valamud on, et mugavalt ka nõusid pesta?

Kas sul kuskil profiköögis mõni tuttav on, kes su korraks sisse lubaks?
Mine vaata, mis materjalist kraanikauss neil on – see variant ongi õige.
Ehk siis roostevaba.

Karedale veele pead nagunii pehmendaja vahele panema, sest ega kraanikauss ainuke ei ole, mis kogu aeg pihta saab.
Kogu vett tarbivate kodumasinate armee kuni kraanini välja ju kannatab.
Kui ise pesed nõusid, siis kindlasti ka altkraan + painduv üladušš.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 19:34; 19.09 11:55; 19.09 12:11; 19.09 13:19; 20.09 09:53; 20.09 14:08; 20.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunnistan köögis ainult roostevaba kraanikaussi.
Lollikindel, ei karda mingeid puhastuvahendeid.
Muud materjalid on minu meelest rohkem moevärk ja mänguköögi teema.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.09 09:19; 19.09 11:47; 20.09 12:08; 20.09 13:20; 20.09 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

puidust ka plastikust kraanikauss

Puidust kraanikauss tundub mingi kilplaste teema ja plastik on lihtsalt ebameeldiv kökats materjal, mis ei näe kena välja, kuigi võib ju praktiline olla ja kerge ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähi aastal-kahel erinevatesse majapidamistesse ostetud tehisgraniidist mustad valamud, ühes neist trassivessi, teisel kaevust – karedusi jmt ei oska öelda, kuid kummaski ei ole plekke ega rante jäänud. Ja ma ei nühi ka kraanikaussi peale igat kasutamist puhtaks. Samas kui mõtlen, et kui roostevabadele tehnikatele mingi veepiisk kukub siis kuivab küll valge jälg. Seega julgen soovitada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 11:33; 20.09 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud materjalid on minu meelest rohkem moevärk ja mänguköögi teema.

Kas sina oled see, kes hiljutises pliidi teemas ütles, et ainus õige pliit on gaasipliit? Induktsiooni omanikud ainult eputavad ja päris sööki valmistada ei oska. Soojendavad vaid oma uhkel indutsioonpliidil külmutatud juurvilju.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud materjalid on minu meelest rohkem moevärk ja mänguköögi teema.

Kas sina oled see, kes hiljutises pliidi teemas ütles, et ainus õige pliit on gaasipliit? Induktsiooni omanikud ainult eputavad ja päris sööki valmistada ei oska. Soojendavad vaid oma uhkel indutsioonpliidil külmutatud juurvilju.

Ei, see ei olnud mina, kuigi ka minul on gaasipliit.
Aga kraanikaussidest. Ma ei tahaks näha heledast graniidist või plastist kraanikaussi 10 aasta pärast.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.09 09:19; 19.09 11:47; 20.09 12:08; 20.09 13:20; 20.09 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina oled see, kes hiljutises pliidi teemas ütles, et ainus õige pliit on gaasipliit?

Sa oled vilets selgeltnägija. (taas tõestus, et enamus pk-id siiski on viletsad)
Ära rohkem ürita.

Mina olin see, kes indukaga pole ühtegi kokka näinud ja osadel hulludel on koduköögis lausa 10kW ja isegi võimsamad gaasipliidid. (ja see pole koguvõimsus, vaid ÜKS keeduala)
Ma ei tea et el. pliidid sellist võimsust suudaks toota, eks see on ka põhjus.
Juurvilju võid vabalt igal pliidil soojendada, keegi pole sind keelanud ju?

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 19:34; 19.09 11:55; 19.09 12:11; 19.09 13:19; 20.09 09:53; 20.09 14:08; 20.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud materjalid on minu meelest rohkem moevärk ja mänguköögi teema.

Kas sina oled see, kes hiljutises pliidi teemas ütles, et ainus õige pliit on gaasipliit? Induktsiooni omanikud ainult eputavad ja päris sööki valmistada ei oska. Soojendavad vaid oma uhkel indutsioonpliidil külmutatud juurvilju.

Ei, see ei olnud mina, kuigi ka minul on gaasipliit.

Aga kraanikaussidest. Ma ei tahaks näha heledast graniidist või plastist kraanikaussi 10 aasta pärast.

Milleks siis selline üleolevus, a la, kui teil selline kraanikauss ei ole nagu mul, siis on teil mänguköök?

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina oled see, kes hiljutises pliidi teemas ütles, et ainus õige pliit on gaasipliit?

Sa oled vilets selgeltnägija. (taas tõestus, et enamus pk-id siiski on viletsad)

Ära rohkem ürita.

Mina olin see, kes indukaga pole ühtegi kokka näinud ja osadel hulludel on koduköögis lausa 10kW ja isegi võimsamad gaasipliidid. (ja see pole koguvõimsus, vaid ÜKS keeduala)

Ma ei tea et el. pliidid sellist võimsust suudaks toota, eks see on ka põhjus.

Juurvilju võid vabalt igal pliidil soojendada, keegi pole sind keelanud ju?

Mis selgeltnägemisest sa räägid? Mina ei väitnud, et ta on see inimene (sina), vaid küsisin, kas on? Sest toon ja teiste inimeste valikute mahalaitmine kõlas sarnaselt.

Sina vaidlesid seal teemas ja väitsid, et gaasipliit on kõige kiirem. Ja see ei ole tõsi! Samuti hakkasid sa teistele omistama mingeid asju, a la te lollakad ju ei oskagi üldse süüa teha jne. Oskate vaid mikrolaine ahjus toitu soojendada. Mis oli nõme ja rumal.

See on muidugi jälle omaette teema, kui inimene hakkab võrdlema restoranide või suurköökide pliite tavalise kodu pliidiga.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis selline üleolevus,

Sa lihtsalt tõlgendad seda üleolevusena, sest keegi pole seda sinu kuuldes sellises moel varem välja öelnud.
Kahjuks nii ju on.

Aga miks sa tundsid nii? Kui omale plastkausi panid, sa ju ometigi teadsid seda ja käitusid teadlikult.
Kuna tahtsidki mitte “kuiva tööstust” vaid disaini ja hoopis midagi uut.
Ära põe, inimesed on erinevad.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 19:34; 19.09 11:55; 19.09 12:11; 19.09 13:19; 20.09 09:53; 20.09 14:08; 20.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks siis selline üleolevus,

Sa lihtsalt tõlgendad seda üleolevusena, sest keegi pole seda sinu kuuldes sellises moel varem välja öelnud.

Kahjuks nii ju on.

Aga miks sa tundsid nii? Kui omale plastkausi panid, sa ju ometigi teadsid seda ja käitusid teadlikult.

Kuna tahtsidki mitte “kuiva tööstust” vaid disaini ja midagi uut.

Ära põe.

Üleolev oli sõna “mänguköök”. Miks sa arvad, et kui keegi on endale teistsuguse kraanikausi valinud kui sina, siis on tal mänguköök? Sinul on päris köök. Teistel on mänguköök.

Minul on Franke graniitvalamu. Sarnane nagu esimese vastaja lingil. Üldse ei mõista, miks teda miinustati. Tumehall. Ja ma olen sellega väga rahul. On kestnud juba 10+ aastat ja on täiesti terve, puhas ja plekitu. Ja seda ilma, et ma oleksin selle puhtana hoidmisega vaeva näinud.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Franke graniitvalamu. Sarnane nagu esimese vastaja lingil. Üldse ei mõista, miks teda miinustati. Tumehall. Ja ma olen sellega väga rahul. On kestnud juba 10+ aastat ja on täiesti terve, puhas ja plekitu. Ja seda ilma, et ma oleksin selle puhtana hoidmisega vaeva näinud.

See ongi see, et inimesed on erinevad. (sellist kandilist ma täna muidugi üldse ei vaataks, kuna on liiga väike)
Miinimum ikkagi 800mm ja kahe augu ja -klapiga säästuvariandid siis SEE või variant 2 See.
Esimene on üle NELJA korra odavam. Teine on vaid kaks korda ilusam.
Siis ongi see teine ju mänguköögi oma.
(pildilt ei selgu, kas suurema alt korgi saab nupust lahti või mitte; jutu järgi saab)

Ehk siis esimese puhul saaks säästetud raha eest lausa tõsise tööriista oma kööki, näiteks santoku kauba peale.
Pluss veel midagi asjalikku.

PS. Perekoolikas ongi siin vaid selleks, et miinustada. Las ta teeb seda, peaasi, et ei nuta. Ta ei saa tihti loetust aru ja mis tal siis muud üle jääbki.
Vaata kasvõi minu seda postitust, raudselt rebin ette. 😀

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 19:34; 19.09 11:55; 19.09 12:11; 19.09 13:19; 20.09 09:53; 20.09 14:08; 20.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, milliseid ülbeid praalijaid ikka on… Mul endal on väga suur köök (teen väga palju süüa ja hoidistan) ja seepärast kõige suurem Franke valamu, aga ei kujuta ette, et hakkaks praalima siin, et ka 4m2-ses köögis peab ilmtingimata olema mitmemeetrine valamu, muidu on mänguköök, mida varsti näha enam ei suuda, jääd pimedaks, kui vaatad…

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 20:20; 21.09 10:52; 24.09 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, milliseid ülbeid praalijaid ikka on… Mul endal on väga suur köök (teen väga palju süüa ja hoidistan) ja seepärast kõige suurem Franke valamu, aga ei kujuta ette, et hakkaks praalima siin, et ka 4m2-ses köögis peab ilmtingimata olema mitmemeetrine valamu, muidu on mänguköök, mida varsti näha enam ei suuda, jääd pimedaks, kui vaatad…

😀

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul kuskil profiköögis mõni tuttav on, kes su korraks sisse lubaks?
Mine vaata, mis materjalist kraanikauss neil on – see variant ongi õige.
Ehk siis roostevaba.

Restoraniköögi roostevaba pole kaugeltki mitte ainus õige kodukööki.
Ma ei taha oma köögis näha ühtki halli metalli. Tuletab meelde vanaema seaköögi valamut ja iga muud tööstusruumi.
Loomulikult on suurköökides roostevaba teras: kõige odavam, kõige vastupidavam ja kõige lihtsamalt desinfitseeritav. Imelik ka, kui seal mingi keerulisem materjal oleks.
Oma kodukööki tahan ikka sellist, mis meeldib ka välimuselt. Isegi, kui selle küürimisele kulub 10 minutit kuus rohkem, see pole väga odav ja ehk ei kesta ka 30 aastat.
Mul oli 2 aastat roostevabast terasest valamu. Küljed ja servad läikivad, põhi tuhm. Nägi mu köögis jube välja juba värvi poolest ja iga pritsme pidin ka ära pühkima, et vastik poleks. Põhja tuli tihedalt nühkida, kuna see polnud libe ja sinna kinnistusid ka voolavast veest mineraalid.
10 järgmist aastat oli valge kahe suure (võrdse suurusega) kausiga emailvalamu. See meeldis väga. Pritsmeid näha polnud, puhastada oli ülilihtne. Lihtsalt käi korraks käsnaga üle nagu taldrikust, puhas jälle. Ja valge pind köögis, see oli hea vaadata samuti.
Nüüd on paar aastat must veidike hallisäbruline graniit (mitte Franke ja fragraniit vaid ehtne raske kivi), 2 võrdse suurusega kaussi. Mõõdult sai valitud selline, et mu kõige suurem ahjuplaat mahuks diagonaalis ilusti sisse.
Kord ca poole aasta tagant pean põhjalikumalt mingi vahendiga vaid horisontaalseid pindu puhastama, külgedele ja põhjale piisab igapäevaselt tavalise käsna ja nõudepesuvahendiga üle tõmbamisest.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 00:11; 23.09 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on umbes selline Franke graniitvalamu

https://www.franke.com/ee/et/ks/products/kitchen-sinks/strata/114-0259-826_detail.html

Mudel ei ole täpselt sama, aga värv küll. Ja võin kinnitada, et puhastamisega ei ole mingit raskust. Ilmselt sõltub see paljuski ka vee karedusest. Aga tõesti, mul on see valamu täiesti plekitu ja puhas pärast 10+ aastat. Puhastan harva, nagu eelkõneleja, ja siis ka pigem sellepärast, et on elementaarne seda ikkagi puhastada, mitte sellepärast, et oleks väga must.

Nõusid pesen masinaga. Kraanikausis pesen puust lõikelaudu ja ühtes suurt malmpotti. Kuna kraanikauss on väga suur ja sügav, siis mahub seda suur malmpotti ilusti seal sees pesema.

P.S. Kas keegi teab, mis vahe on graniitvalamul ja fragraniidil? Tean, et ma ostsin graniitvalamu ja see oli nii raske, et mina seda liigutada ei jaksanud. Hirmkallis oli ka tol ajal, kui selle ostsin. Nüüd vaatan, et hinnad on täitsa mõistlikud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga ei kujuta ette, et hakkaks praalima siin, et ka 4m2-ses köögis peab ilmtingimata olema mitmemeetrine valamu,

Kust sa võtsid, et teemaalgatajal on 4m2 köök? Ja kas 800mm on sinu jaoks = mitu meetrit?

Ära mõtle edaspidi asju välja. Ühtlasi ava ka meeldetuletuseks raamat Mõõtühikud.
(või, ka mitte meeldetuletuseks, vaid täiesti uueks infoks, mine sa tea, mida sa seal füüsikatunnis tegid ja kas üldse käisid?)

P.S. Ma ei usu, et keegi teeks 15€ maksva kraanikausi kohta teema.
Sellega oleks ju nii, et paned paika, ei sobi, paned teise jne.
Aga ok, jäägu sulle su arvamus, et teeks.

P.S. 2. Harjuta ka lugemisoskust. Ja proovi leida kägu, kes võttis esimesena kasutusele sõna “mänguköök”. Kas see olin mina?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 19:34; 19.09 11:55; 19.09 12:11; 19.09 13:19; 20.09 09:53; 20.09 14:08; 20.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Kas keegi teab, mis vahe on graniitvalamul ja fragraniidil?

Franke Fragranit köögivalamu, mis on valmistatud onyx pinnatöötlusega graniidist.

Fragranit sisaldab 80% ulatuses graniidiosakesi, mis tagavad Fragranit-valamule tugevuse ning vastupidavuse plekkide ja mõljumiste suhtes. Fragranit talub temperatuuri kuni 280°C ning sel on eluaegne garantii selle välimuse ja omaduste säilimise osas. Kusjuures, Fragranit-valamud on isegi nii tugevad, et neid võib kasutada lõikelauana. Selle värv ei tuhmu ning olles tehtud üksnes naturaalsetest materjalidest, on see käega katsumisel pehme ja soe. Kuna Fragranit-valamud on saadaval mitmes erinevas värvitoonis, lisab see värvi ja särtsu Sinu kööki!

Tundub, et on pärisgraniidi tükkidest/purust (?) pressitud ja kaetud onyxiga(akrüülvaik?), mis võtab siis selle poorsuse ka ära ja teeb lihtsasti puhastatavaks. Ehk sa ei pesegi nö ehtsat grantiiti, vaid seda kaetud pinda (ehk miks veeplekid jäävad siis erinevalt päris graniidist).

Ma nüüd ei tea, kas see on eraldi kolmas graniidivariant või on tegelikult 1:1 sama, mis teiste puhul kasutatav tehisgraniit. Aga tundub, et ongi kõik üks-sama tehisgraniit, minu aquasanita tehisgraniit on valmistatud 80% graniitliiv ja 20% sidusaine. Kuigi vaatan, et paljud kohad märgivad materjaliks lihtsalt graniit, mitte tehisgraniit Aquasanita puhul.

Lisaks veel googeldades, miks just pigem see tehis valida:
Kunstlik graniit on ühend materjal, mille põhikoosseisu kuuluvad mineraalvee komponentide täiteaineid ja vaigud. Toote pind, mis on valmistatud sellest materjalist, jäljendab naturaalset kivi ja visuaalselt kunstlik graniit palju ei erinegi kuid mõned selle omadused on tunduvalt paremad.

Loodusliku kivi peetakse üheks tugevamaks materjaliks. Tegelikult on see aga üsna habras kuna selle struktuuris on palju pisikesi pragusid. Seega võivad looduslikust kivist valmistatud tooted praguneda niiskuse, temperatuuri kõikumise või mehaanilise põrutuse tagajärjel.

Kunstgraniidi tihedus on kogu massi ulatuses ühtlane, seetõttu ei pragune toode atmosfääri ega mehhaanilise teguri mõjul.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 11:33; 20.09 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, mina olin see, kes viskas õhku sõna “mänguköök”. Ei arvanud tõega, et mõni võtab solvuda. Aga tõega – minu silmis näevad need graniit- vms materjalist valamud välja ebafunktsionaalsed ja lihtsalt inetud.
Minu arvamus. Võetagu heaks või pandagu pahaks. Ise ei oskaks nii kirglikult erutuda valamu pärast.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.09 09:19; 19.09 11:47; 20.09 12:08; 20.09 13:20; 20.09 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, mina olin see, kes viskas õhku sõna “mänguköök”. Ei arvanud tõega, et mõni võtab solvuda. Aga tõega – minu silmis näevad need graniit- vms materjalist valamud välja ebafunktsionaalsed ja lihtsalt inetud.

Minu arvamus. Võetagu heaks või pandagu pahaks. Ise ei oskaks nii kirglikult erutuda valamu pärast.

Erutud ju! Mitte keegi teine peale sinu, ei ole siin teiste inimeste valikuid halvustanud.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, mina olin see, kes viskas õhku sõna “mänguköök”. Ei arvanud tõega, et mõni võtab solvuda. Aga tõega – minu silmis näevad need graniit- vms materjalist valamud välja ebafunktsionaalsed ja lihtsalt inetud.

Minu arvamus. Võetagu heaks või pandagu pahaks. Ise ei oskaks nii kirglikult erutuda valamu pärast.

Erutud ju! Mitte keegi teine peale sinu, ei ole siin teiste inimeste valikuid halvustanud.

Sure nüüd solvumisse.
Ma ei halvusta valikuid, vaid kraanikausse. Ütlesin, et mina ei valiks. Vali või roosat värvi papjeemasheest valamu, mul suva. Kogu lugu.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.09 09:19; 19.09 11:47; 20.09 12:08; 20.09 13:20; 20.09 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei halvusta valikuid, vaid kraanikausse. Ütlesin, et mina ei valiks.

1. Perekoolis ei tohi sul olla oma arvamust.
2. Kui see on, siis hoia see heaga omale ja sa ei tohi seda väljendada.
3. Kui sa ei tee seda, siis tekib solvujaid nagu loogu.

Kunagi nad soigusid siin oma mingist teatud kraega jopest (ma ei mäleta nime), mille vastu ei tohtinud ühtegi sõna kobiseda, muidu olid kohe fašist; nüüd on siis järjekord nende graniidipurust võltskraanikausside käes, mis igal perekoolikal PEAB kodus olema ja kui sul pole, oled totaalselt OUT.
Homme nad panevad karjaga mingisse kolmandasse suunda ajama.
Las panevad.

Aga kui tõsiselt rääkida, siis muidugi, mul on samamoodi ükskõik, kas perekoolikas selle kunstgraniidist kokkupressitud junni ostab või mitteostab.

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 19:34; 19.09 11:55; 19.09 12:11; 19.09 13:19; 20.09 09:53; 20.09 14:08; 20.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd on siis järjekord nende graniidipurust võltskraanikausside käes, mis igal perekoolikal PEAB kodus olema ja kui sul pole, oled totaalselt OUT.

Loe nüüd hoolega. Teised inimesed konkreetselt vastavad, milline kraanikaus neil kodus on. Siis lendas see sinu kaitsealune kägu OMA ARVAMUSEGA sisse, et õige on ikka plekist kraanikauss. Ja kellel pole, neil on mänguköök. Temal on ikka õige, see tähendab päris köök.

Teised on vastanud vaid teemaalgataja küsimusele – milline neil on, ja kiitnud-laitnud iseenda valikut, kuid mitte teiste omi, erinevalt tollest käost, kellele sina praegu kaasa laulad.

Ehk siis tood mõne konkreetse kommentaari välja, kus mõni graniidipurust võltskraanikausi omanik on öelnud, et igal perekoolikal PEAB selline valamu kodus olema?

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.09 11:40; 19.09 12:04; 19.09 12:10; 19.09 12:17; 20.09 09:41; 20.09 12:11; 20.09 14:14; 20.09 17:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Kodunurk Mis materjalist kraanikaussi valida?