Esileht Kodunurk Mis mõõtu tekk valida

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mis mõõtu tekk valida

Postitas:
Kägu

Tere,
Lapsel on 160×80 mõõtudes voodi. Mõtlesin, et ostan teki suuruses 120×160. Aga võta näpust-valikus on nii 120×160, 115×150 ning 120×150. Millest need erinevused? Kui ma ostan tekikoti mõõtudega 120×160, kas võin eeldada, et see läheb samas mõõdus tekile peale? On need õmmeldud varuga? Ehk millise teki ma peaks valima, et ma hiljem ei jääks hätta tekikoti leidmisel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

150×200 sest siis on suurim valik tekikotte ja kõlbab ka suurele lapsele.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere,

Lapsel on 160×80 mõõtudes voodi. Mõtlesin, et ostan teki suuruses 120×160. Aga võta näpust-valikus on nii 120×160, 115×150 ning 120×150. Millest need erinevused? Kui ma ostan tekikoti mõõtudega 120×160, kas võin eeldada, et see läheb samas mõõdus tekile peale? On need õmmeldud varuga? Ehk millise teki ma peaks valima, et ma hiljem ei jääks hätta tekikoti leidmisel?

Minu kogemusest ei ole ükski tekikott varuga õmmeldud. ja kuna puuvillane pestes natuke ikka kokku tõmbab, siis edaspidi on tekikott väiksem kui tekk.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitan vaadata ka voodipesu järgi, et mida on rohkem saada.

Tekikoti ostad sama mõõdu nagu tekk, mingit varu ei ole, vaid ongi nii mõeldud (sul on ju omal ka tekk ja tekikott olemas, ei osta ju suuremat tekikotti?). Kui tekikott on nt 10 cm suurem, siis seeon väga tülikas – mul on omal kogemused, kui ei leidnud sobivas mõõdus tekikotti. Tekk ei püsi seal hästi paigal ja lõpuks on “tekita” tekikotti palju rohkem kui 10 cm, lapsel ka halb niimoodi. Õnneks oskan ma õmblusmasinat kasutada 😀

Aga väga tüütu mu meelest, et neid laste tekke tehakse nii erimõõdus. Kõige mõistlikum ongi osta tekk ja tekikotid samast kohast, et veenduda, et saad samas mõõdus.

Nt saime sünnitusmajas 2014 a selle teki ja padja ja siis andis sobivas mõõdus tekikotti otsida (nii nobedad näpud mul ka nüüd pole 😀 ), lõpuks leidsime Prismast ja Keilast Rõõmu kaubamajas, aga kõikvõimalikes e-poodide,s kus olid ilusate mustritega, ei olnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere,

Osta kohe 150×200 mõõtudes. See vahepealne mõõt on suht mõttetu, paari aasta pärast on nagunii uut vaja.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin 4-aastasele kohe 150×200 teki ja ka just eelmainitud põhjusel: kuna tekki iga aasta ei vaheta (ostsin suht kalli ja kvaliteetse), siis ei viitsinud mingite kahtlaste mõõtudega voodipesu otsimisega vaeva nägema.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on ka võrekast väljakolimisel saanud 150×200 tekid. Aga nad on maganud ka kohe 90×200 voodites. Kui lapsel on lapse mõõdus voodi, siis see pool meetrit liiga pikk tekkon kuskil jalutsis rullis ja päevaks voodit ära teha suht tülikas.

Tekikotid kipuvad küll esimese pesuga kokku tõmbama, aga kui on kohev ja õhuline tekk, siis see tegelikult ei häiri, kui tekk kotis pisut suurem on. Vanaaegne vatitekk või baikatekk jääb väiksemas kotis otsast rulli ja see on küll ebameeldiv. Aga vaevalt sa lapsele sellist jäika tekki ostma hakkad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan ka pigem osta tekikoti tekist pisut suurema. Mul tekk 200×200, aga tekikoti ostan üldiselt 210 või 220 pikkuses/laiuses, sõltuvalt, mida on pakkuda. Isegi see 20cm ei jää häirima, sest see jääb kasutades ikka mõlemalt poolt üle ja see 5-10cm “tühjust” kummastki küljest pole palju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

150×200 sest siis on suurim valik tekikotte ja kõlbab ka suurele lapsele.

eriti jabur on soovitada nii suurt tekki voodisse, mille mõõdud on 160×80. See voodi upub sinna teki alla ära ju! 😀

120×160 tekk on küll sobilik sellise voodi jaoks, aga 150×200 unusta ära. Sellise teki võid talle siis osta, kui ka voodi on juba suurem.

Tekikotte võib ka lasta õmmelda, kangapoodide juures on teenus olemas, siis on kindel, et teevad ka väikse varuga (5cm igast servast, pestes tõmbab veidi kokku ka). Mina olen ise kangapoest voodipesukangast ostnud ja ise õmmelnud, siis arvestan tekikotte õmmeldesteki mõõtudele igast servast 8cm lisaks (ärakeeramise jagu ka), padjapüüridele 10cm padja mõõtudest lisaks. Kui kodus on õmblusmasin olemas, siis tekikoti õmblemine mingi keeruline asi ei ole, raskem on selleks tegevuseks aega leida, sest päris sekundiga neid siiski valmis ei õmble ju 😀

120×160 tekkidele müüakse tekikotte prismas, on24 veebipoes, hansapostis jne. Minu kogemuse järgi on valmis tekikottidel ka siiski varu olemas ja tekikotile kirjutatakse teki suurus, millele see tekikott sobib.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Kodunurk Mis mõõtu tekk valida