Esileht Pereelu ja suhted Mis mõte sellel on?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mis mõte sellel on?

Postitas:

Miks kõik peab olema viimase peal, viimase sõna järgi? Miks peab iga hinna eest “ajaga kaasas käima”? Miks peab järgima trende ja üleüldse “ühiskonnaga ühte jalga käima”? Puht eksistentsiaalselt mis mõte sellel kõigel on? Areng? “Soov ühiskonna arengusse panustada”? “Maailma muuta”? Kelle jaoks peale oma isikliku ego? Järeltulevate põlvede jaoks? Päriselt? Kas nad on seda palunud? Soovinud?

+9
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 08:34; 10.01 11:48; 10.01 14:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Too üks näide, mida silmas pead.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et siin peitub iva, mis eelkõige siiski peaks meid silmas pidama. Ühesõnaga kokkuvõtlikult tulenevalt eelöeldust, võib öelda, et öeldu on adekvaatne käesoleva hetke prognoosiga. Ehk teisisõnu, tuleb ainult tabada hetk ja peatuda, et edasi liikuda. On vaja jälgida ja vaadelda asjade kulgu ehk analüüsida tekkinud olukorda tulevikust lähtudes, mis tähendab seda, et me peame vaatama tagasi möödanikule, mis ilmselgelt viitab tuleviku lähivaatlusele. Me peame keskenduma olnule ja sealt välja selekteerima varem tehtu, mis kohustab meid tulevikus rohkem pöörama oma pilgud endile.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma arvan, et see ajaga kaasas käimise surve mõjub vaid vähem enesekindlatele inimestele. Mina pole kunagi vaevunud ajaga kaasas käima. Võtan üle vaid selle, mis mulle meeldib. Ma ei saa ka aru, mis mõtet sa sealt arengust otsid? Igal tegevusel ei olegi mingit suurt eesmärki ja mõtet, lihtsalt rahulikult passimine ja sama koha peal seismine on igav ja seepärast liigutakse, et ei oleks igav. Heaoluühiskonna peamine liikuma panev jõud on igavus.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõik peab olema viimase peal, viimase sõna järgi? Miks peab iga hinna eest “ajaga kaasas käima”? Miks peab järgima trende ja üleüldse “ühiskonnaga ühte jalga käima”? Puht eksistentsiaalselt mis mõte sellel kõigel on? Areng? “Soov ühiskonna arengusse panustada”? “Maailma muuta”? Kelle jaoks peale oma isikliku ego? Järeltulevate põlvede jaoks? Päriselt? Kas nad on seda palunud? Soovinud?

Kes sulle ütles, et peab ja miks sa seda usud? Ei maksa nii kergeusklik olla. Ma pole elus kuulnudki, et kõik peaks olema viimase peal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid inimesi,kes mittevajaliku kola nimel oma elukese ilma akendeta ruumis maha orjavad on oioi kui palju. Tänaval dressipükse kanda ei ole mingit häbitunnet, aga hoidku jumal et need dressipüksid on vähemtuntud kui nike. Jne.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:21; 10.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teemad need on sellised viimasel ajal ja kuidas puutub konkreetne teema pereellu ja suhetesse?

Pidevalt mingid imelikud teemad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olegi mõtet iga hinna eest trende järgida 🙂 Ma sain sellest juba teismelisena aru. Sest lihtsalt trendide järgimise nimel elamine võib nõuda palju-palju pingutamist – aga tunnet, et endal on on huvitav elada, võib anda vähe…

Teine äärmus ehk lihtsalt kuidagi eksisteerimine ja täielik eesmärkide puudumine  – siis oleks jälle igav. “Soov ühiskonna arengusse panustada” pakub enamasti vähemalt huvitavamaid väljakutseid kui lihtsalt trendiasjade järgi jooksmine. Mis puutub sellesse “kas need tulevased põlved on palunud või soovinud”, siis siin kehtib “hea asjaga harjutakse ruttu” reegel ehk ole mureta – head ja kasulikud asjad võtavad tulevased põlvkonnad ilma igasugu palumiseta iseenesestmõistetavalt vastu 🙂

(Muidugi on ka selliseid asju, mida ainult haibitakse heaks ja kasulikuks (tegelikult pole seda) – eks siin tuleb endal kritiiline olla valides, millele isiklikult oma energiat panustada.)

Ma arvan, et see ajaga kaasas käimise surve mõjub vaid vähem enesekindlatele inimestele. Mina pole kunagi vaevunud ajaga kaasas käima. Võtan üle vaid selle, mis mulle meeldib. Ma ei saa ka aru, mis mõtet sa sealt arengust otsid? Igal tegevusel ei olegi mingit suurt eesmärki ja mõtet, lihtsalt rahulikult passimine ja sama koha peal seismine on igav ja seepärast liigutakse, et ei oleks igav. Heaoluühiskonna peamine liikuma panev jõud on igavus.

Eks ta nii on, jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõik peab olema viimase peal, viimase sõna järgi? Miks peab iga hinna eest “ajaga kaasas käima”? Miks peab järgima trende ja üleüldse “ühiskonnaga ühte jalga käima”? Puht eksistentsiaalselt mis mõte sellel kõigel on? Areng? “Soov ühiskonna arengusse panustada”? “Maailma muuta”? Kelle jaoks peale oma isikliku ego? Järeltulevate põlvede jaoks? Päriselt? Kas nad on seda palunud? Soovinud?

Ei pea, ära käi ajaga kaasas. Eks neid, kes siiamaani piltlikult öeldes kivikirvest kasutada tahavad, on ju küllalt. Näe, vaata meie 60-70+ inimesi – suur osa ei tunne arvutit (kuigi Tiigrihüppe ajal olid tavalised arenguvõimelised keskealised), paljud ei saa hakkama/ei julge/ei oska netipanka või -poode kasutada, toidud on “nagu vanasti”, st mingeid uusi maitseid ei taheta proovida (kutsu sa selline kamp külla ja paku midagi kaasaegset – kui seapraadi ja kapsast pole, jäävad nälga!), lapselapsi kasvatatakse ikka oma iganenud vaadete ja põhimõtete järgi (no mis see komm talle ikka teeb… tütarlapse peab nii ja naa käituma jne) ja üleüldse ollakse väga vastu ja vihased igasuguste uuenduste vastu. Enda eest räägitakse “kogu Eesti rahva” nimel.

On ka muidugui palju nooremaid, kes ei julge ja kardavad muutusi. Miks, ei oska öelda. Ilmselgelt mugavusmullist väljatulek hirmutab. Ports laiskust juurde ja tulebki “aga miks ma pean midagi uut selgeks saama/omastama?”.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:57; 09.01 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas elavad kaasajal praegugi džunglites pärismaalased, kes pole aastasadu edasi arenenud, väljunud oma pesast, nad ei tea meie ühiskonnast midagi-nemad ei tahagi areneda, liikuda edasi, ajada taga mingit mammonat jne-peaasi et saaksid lihtsalt, märkamatult-olla ja ära elada. Nende jaoks on nende sellisel elul mingi mõte

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõik peab olema viimase peal, viimase sõna järgi? Miks peab iga hinna eest “ajaga kaasas käima”? Miks peab järgima trende ja üleüldse “ühiskonnaga ühte jalga käima”? Puht eksistentsiaalselt mis mõte sellel kõigel on? Areng? “Soov ühiskonna arengusse panustada”? “Maailma muuta”? Kelle jaoks peale oma isikliku ego? Järeltulevate põlvede jaoks? Päriselt? Kas nad on seda palunud? Soovinud?

Ma sooviks küll, et inimesed järgiksid trende. Näiteks neid trende, mis vähendavad tarbimist, toetavad taaskasutust, eelistavad sotsiaalset heaolu majanduslikule heaolule jne. Ma arvan, et see on tänapäeva ühiskonnas vägagi trendikas, aga paljud inimesed on veel majanduslikku kasvu tootva paradigma võimuses… Ja usun küll, et järeltulevad põlved seda paluvad (näiteks Rootsi-Greta ja tema fännid) ning isegi aitavad meil näha kaugemale majanduslikust heaolu-lustst.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see ajaga kaasas käimise surve mõjub vaid vähem enesekindlatele inimestele.

Mina jälle leian, et inimene on loomult edasipüüdlik loom. Puu otsast tulime alla, koopast välja ka ja loogiline on, et areng läheb edasi. Aga muidugi arematele ja mugavatele on see tõesti raske.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:57; 09.01 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid inimesi,kes mittevajaliku kola nimel oma elukese ilma akendeta ruumis maha orjavad on oioi kui palju. Tänaval dressipükse kanda ei ole mingit häbitunnet, aga hoidku jumal et need dressipüksid on vähemtuntud kui nike. Jne.

Tänapäeval ei huvita küll enam kedagi, mis firma dressid sul on. Minu meelest on just seda brändindust vähemaks jäänud, paljud kannavad oma second hand riideid ja keegi ei kobise. Teemaalgatus on 15-20 a hiljaks jäänud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tunne, et TA tõlgendab seda liiga ühekülgselt ja isegi “primitiivselt”  – lihtsalt  uus tehnikavidin, tänase moe järgi hilp, uus auto (kopsakam liisingmakse) ei ole automaatselt areng.

Areng on midagi seesmist – tung teha midagi paremini, kiiremini, ägedamalt, uutmoodi, midagi juurde õppida… jne. Jne. Misiganes valdkond see sinu jaoks on, kasvõi lapsekasvatus või käsitöö – youtubist/nutitelefonist leiab ju kiirelt uusi loenguid, juhendeid jpm., et valdkonnas edasi areneda, olla homme targem ja osavam…. saada seesmist õnnetunnet, et sain mingi uue nipi selgeks, mingi ilusama lahenduse, tarkuse lapsega tegelemiseks, mis töötab, meie suhted paranesid…

Võrdlusena meie emad ajasid käsitöö  mustreid tikutulega taga, tehnikaid eriti ei tundnudki, sest puudus vidin, kust otsida, vaadata. Ka polnud vahendeid, et ägedalt teha… võrrelduna sellega, mida meie täna kodus teha saame. Lapsekasvatusteooriaid pea-aegu polnudki, oli heal juhul mingi üks lähenemine.

Täna saame igat pisematki tegevust netist põhjalikult uurida, et kas teen õigesti, kuidas paremini, kiiremini, osavamalt teostada.

See on minu silmis areng ja ajaga kaasas käimine, et kasutan tänaseid vahendeid misiganes valdkonnas asjade õppimiseks, uurimiseks, paremini, osavamini, kaunimalt teostamiseks. Ja lisaks on igasugu moodsad vidinad teostamisel abiks. Ma olen rahul, et neid tänapäeval igaks tegevuseks jagub, “viimast mudelit” pole olemaski, sest iga teadmise/tegevusega saab kosmosesse areneda.

Ka tööd teeme täna teisiti ja paremini tänu arengule, alustades töötingimustest, tehnikatest, vahenditest…  saame teha kiiremini, paremini, ägedamalt, nauditavamalt ja vingemaid asju või lahendusi.

Jah, keegi teenib nende vidinate, koolituste, juhendite müügist ja keegi saab sellega seoses tööd ja kasumit, see käib asjaga kaasas.

Niisama uue hilbu või tehnikavidina ost iseenesest pole minu hinnangul veel ei areng ega ajaga kaasas käimine. Mõni näiteks vaatab viimasest telef.mudelist tundide kaupa totakaid nalju ja muid idiootsusi – ma ei tõlgenda seda ei arenguks ega ajaga kaasas käimiseks, rääkimata sammust ühiskonna hüvanguks või arenemiseks…kuigi viimase malli telo viitab jubedale edasiminekule ????

Ostan vaid neid tehnika jm. Vidinaid, mis on mul isiklikult läbi mõtestatud, et töötab minu arengu ja vajaduse hüvanguks. Kui ma ei tunne seda, olgu või kõigil ülejäänul 7 mlrd. inimesel, mina ei osta midagi seepärast, et teistel (või naabril) on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 20:09; 10.01 12:54; 10.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikisiku tasemel on selle eesmärgiks bioloogiliselt kõige laialdasema valikuga kaaslastele ligipääs edukaks paljunemiseks. Võime ju nende inimeste üle naerda küll ja ise uhkelt öelda, et materiaalne kindlustatus ei mängi mingit rolli, aga fakt on, et otsides üheöösuhet, on edukam see mees, kellel näpus uue mersu võtmed ja see naine, kellel plaksuvad efektsed kunstripsmed jm atribuutika. See on evolutsiooniteoorias value signaling. Sama nagu paabulind, kes näitab oma ilusaid sulgi, lind siutsub, kitsed löövad sarvi kokku, mehed ja naised on bioloogiliselt programmeeritud oma reproduktiivset väärtust signaliseerima jõukuse indikaatoritega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trendid ongi nendele ja püsivad selliste inimeste peal, kes ei oska ISE olla nii nagu neile meeldib. Siis teevad nii, nagu arvavad, et vähemalt teistele meeldib. TAvaliselt pole peale “trenditeadlike” 75% ülejäänud elanikkonnast neist trendidest kuulnudki ja elavad ka ilusti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt? Kas nad on seda palunud? Soovinud?

Need ühesõnalised lauseplärtsatused on ka üks nõme trend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei müü mulle kuidagi maha seda mõtet, et inimene koopast välja ja puu otsast alla tuli ambitsioonikusest või et see oleks olnud mingi eesmärk omaette nagu tänapäeval, tolle aja inimese eesmärk oli söönuks saada, mitte teistega kõikvõimalikes debiilsustes võistelda nagu praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 08:34; 10.01 11:48; 10.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikisiku tasemel on selle eesmärgiks bioloogiliselt kõige laialdasema valikuga kaaslastele ligipääs edukaks paljunemiseks. Võime ju nende inimeste üle naerda küll ja ise uhkelt öelda, et materiaalne kindlustatus ei mängi mingit rolli, aga fakt on, et otsides üheöösuhet, on edukam see mees, kellel näpus uue mersu võtmed ja see naine, kellel plaksuvad efektsed kunstripsmed jm atribuutika. See on evolutsiooniteoorias value signaling. Sama nagu paabulind, kes näitab oma ilusaid sulgi, lind siutsub, kitsed löövad sarvi kokku, mehed ja naised on bioloogiliselt programmeeritud oma reproduktiivset väärtust signaliseerima jõukuse indikaatoritega.

Oi jumal,
<p style=”text-align: left;”>Enamus naisi taipavad täna juba, et uus mersu ega  A Q8 ei ole automaatselt jõukus, ega “oma ilusad suled,” enamus neist on panga omad. Mõni on liisingmaksega hirmsasti hädas, mõni neist kiirlaenu- või elatisvõlglane, isegi töötu… uudiseid loed?</p>
<p style=”text-align: left;”>Enamus naisi saavad aru ja vaatavad paarilise otsingul autovõtmetest siiski kaugemale.</p>
 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 20:09; 10.01 12:54; 10.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei müü mulle kuidagi maha seda mõtet, et inimene koopast välja ja puu otsast alla tuli ambitsioonikusest või et see oleks olnud mingi eesmärk omaette nagu tänapäeval, tolle aja inimese eesmärk oli söönuks saada, mitte teistega kõikvõimalikes debiilsustes võistelda nagu praegu.

Eesmärk ellu jääda (saada õhtuks võimalikult lihtsa vaevaga söönuks ja sooja) ei kvalifitseeru ambitsiooniks sinu arvates?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 20:09; 10.01 12:54; 10.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei müü mulle kuidagi maha seda mõtet, et inimene koopast välja ja puu otsast alla tuli ambitsioonikusest või et see oleks olnud mingi eesmärk omaette nagu tänapäeval, tolle aja inimese eesmärk oli söönuks saada, mitte teistega kõikvõimalikes debiilsustes võistelda nagu praegu.

Eesmärk ellu jääda (saada õhtuks võimalikult lihtsa vaevaga söönuks ja sooja) ei kvalifitseeru ambitsiooniks sinu arvates?

21.sajandil tõesti väga ei seostu. See on pigem elementaarne keskpärane, mulle on jäänud mulje, et inimesed kohati lausa demonstratiivselt ei rahuldu sellega, vaid tahavad ikka rohkemat. Ja kui see on saavutatud, siis veel rohkemat. Ja siis veel rohkemat.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 08:34; 10.01 11:48; 10.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid inimesi,kes mittevajaliku kola nimel oma elukese ilma akendeta ruumis maha orjavad on oioi kui palju. Tänaval dressipükse kanda ei ole mingit häbitunnet, aga hoidku jumal et need dressipüksid on vähemtuntud kui nike. Jne.

Nike on kallis kaubamärk ???? 🙂 🙂 🙂  oo ma ei või ….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid inimesi,kes mittevajaliku kola nimel oma elukese ilma akendeta ruumis maha orjavad on oioi kui palju. Tänaval dressipükse kanda ei ole mingit häbitunnet, aga hoidku jumal et need dressipüksid on vähemtuntud kui nike. Jne.

Nike on kallis kaubamärk ???? ???? ???? ???? oo ma ei või ….

Paljude nende jaoks on,kes akendeta ruumis sandipalga eest elukese maha orjavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:21; 10.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis mõte sellel on?