Esileht Pereelu ja suhted Mis motiveerib perest eemal töötama?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mis motiveerib perest eemal töötama?

Postitas:
Kägu

Mõtlen, et miks pered otsustavad selle kasuks, et mees töötab perekonnast eemal teises linnas või välismaal? Saan aru, et peamine motivaator raha, aga kas tõesti raha pärast on mõtet lahus elada? Kellel kogemused selles vallas, äkki oskate ja viitsite rääkida selle otsuse tagamaadest. Kui palju mees kodust kaugel töötades rohkem teenib kui teeniks kodulähedal töötades ja mida te siis selle raha eest soetate? Kas elaksite vastasel juhul väga palju halvemates tingimustes? Mis jääks ostmata? Kas tõesti kaalub raha üle selle, et ei saa koos olla ja et mehest pole igapäevaselt üldse abi koduses elus?

+18
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kunagi aru saanud sellest pidevast tahtmisest koos olla. Mingitel kodutöödel ka abi ei vaja.

+13
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikesed lapsed ja näägutav naine.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endale ei meeldiks kui mees töötaks kaugel, aga tuttavate pealt tean, et enamasti on põhjuseks see, et laenud-liisingud tahavad maksmist. Kahjuks paljudel ei ole võimalik omada kodu v autot ilma pangata, aga peale laenu maksmist tahetakse ka elada mitte eksisteerida

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul mees ka käib välismaal tööl, 2 nädalat tööl ja 1 kodus. Ikka raha pärast ja töötingimuste. Eestis töötades peaks ta tegema kõvasti üle tunde, et üldse normaalse palga saaks. Lisaks peaksime teise auto soetama. Oma tuttavate ja sugulaste pealt näen tihi, et mees küll töötab Eestis, aga tööpäevad pikad, tihti ka nv tehakse osaliselt tööd. Ütleks, et minul mees rohkem kodus kui nii mõni teine. Palju asjaajamisi saab planeerida tema vabale nädalale. Lisaks püsib abielu värske 🙂

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et miks pered otsustavad selle kasuks, et mees töötab perekonnast eemal teises linnas või välismaal? Saan aru, et peamine motivaator raha, aga kas tõesti raha pärast on mõtet lahus elada? Kellel kogemused selles vallas, äkki oskate ja viitsite rääkida selle otsuse tagamaadest. Kui palju mees kodust kaugel töötades rohkem teenib kui teeniks kodulähedal töötades ja mida te siis selle raha eest soetate? Kas elaksite vastasel juhul väga palju halvemates tingimustes? Mis jääks ostmata? Kas tõesti kaalub raha üle selle, et ei saa koos olla ja et mehest pole igapäevaselt üldse abi koduses elus?

Su motiiv on läbinähtav, et tahad, et me sinu eest töö ärateeksime. Kirjutad artiklit, siis nii ütlegi. Pane oma e-mail siia ja saad vastuseid. Kui on valik, kas mehel on töö või ei ole tööd, kas saab süüa pere või ei saa süüa pere, siis ei ole valikuid. Küsimus miks, on sinu poolt esitatud ülbe ja üleolevana. Miks sina tühja kõhtu pole tundnud ? Ja kui sa oleksid tundnud, mida sa teeksid ja millega nõus oleksid ? Kas tõesti võimalus osta poest süüa on nii vähetähtis. Hetkel näitab teemaalgatus, et sul on elus väga hästi läinud. Kui sul pole võimalik üldse elamist omada ja süüa osta, siis mis abi koduses elus kodus olev mees ,kes ei tööta, pakkuda saab. Kodu ju pole, kui keegi tööl ei käi. Julm teemaalgatus.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et miks pered otsustavad selle kasuks, et mees töötab perekonnast eemal teises linnas või välismaal? Saan aru, et peamine motivaator raha, aga kas tõesti raha pärast on mõtet lahus elada? Kellel kogemused selles vallas, äkki oskate ja viitsite rääkida selle otsuse tagamaadest. Kui palju mees kodust kaugel töötades rohkem teenib kui teeniks kodulähedal töötades ja mida te siis selle raha eest soetate? Kas elaksite vastasel juhul väga palju halvemates tingimustes? Mis jääks ostmata? Kas tõesti kaalub raha üle selle, et ei saa koos olla ja et mehest pole igapäevaselt üldse abi koduses elus?

Su motiiv on läbinähtav, et tahad, et me sinu eest töö ärateeksime. Kirjutad artiklit, siis nii ütlegi. Pane oma e-mail siia ja saad vastuseid. Kui on valik, kas mehel on töö või ei ole tööd, kas saab süüa pere või ei saa süüa pere, siis ei ole valikuid. Küsimus miks, on sinu poolt esitatud ülbe ja üleolevana. Miks sina tühja kõhtu pole tundnud ? Ja kui sa oleksid tundnud, mida sa teeksid ja millega nõus oleksid ? Kas tõesti võimalus osta poest süüa on nii vähetähtis. Hetkel näitab teemaalgatus, et sul on elus väga hästi läinud. Kui sul pole võimalik üldse elamist omada ja süüa osta, siis mis abi koduses elus kodus olev mees ,kes ei tööta, pakkuda saab. Kodu ju pole, kui keegi tööl ei käi. Julm teemaalgatus.

Ei tee ma tööd, lihtsalt mõtisklen. Ja ma ei räägi olukorrast, kus üldse süüa pole lauale panna, see on muidugi midagi muud. Räägin sellest, et kui kodukohas on töö, aga lihtsalt mitte nii tasuv kui välismaal… et mis sellisel juhul ikkagi sunnib kaugemale minema.

Ise elame mehe ja kahe lapsega Tallinnas, mõlemad saame kätte umbes 1100 eurot. Elame väiksemat sorti kolmetoalises korteris, tänu millele on kodulaen soodne. Koos kommunaalidega maksame talvel ära 500 eurot, suvel vähem. Auto on ka tagasihoidlikum – üsna uus, aga väiksemat sorti – seetõttu saime selle mõnetuhande eest tänu säästudele välja osta.

Vahel ikka unistame majast, ridaelamust või vähemalt suuremast korterist. Aga seda ei saa me endale lihtsalt lubada, hinnad on kohutavalt kõrged.

Nii me siis omavahel mehega arutame, et kas peaks meeleheitlikult otsima mingi töö, mis eriti ei meeldigi, aga kus teenib palju (praegu teeme töid, mis väga südamelähedased, aga pole paraku kõrgepalgalised). Või tõesti minema välismaale nagu paljud on läinud.

Samas naudime seda, et elame rahulikumat elu – ei ole liiga vastutusrikas töö, mõistlikud töötunnid, õhtud ja nädalavahetused vabad, et olla koos – seejuures meile väga meeldib koos olla.

Seepärast mõtlengi, et mis teistel peredel on olnud argumendid kaugele tööle minekul või siis ka ületundide tegemisel, meeletult töö rabamisel nagu siin ühes kommentaaris öeldi. Meil on söök laual, katus peakohal, saame isegi reisida, lihtsalt seda kõike tagasihoidlikumalt. Seepärast mõtlengi, et kas siis minnakse välismaale, et saaks ikka vägema auto, suurema elupinna? On siis need asjad seda väärt?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaal töötajad mehed teenivad 3000 ringis. Elamine maha, jööb 2 korda rohkem raha kätte, kui Eestis töötades.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga pere elab nii nagu neile sobib. Põhjused on igal perel erinevad, prioriteedid on erinevad. Kellegi asi pole arvustada. Sinu kirjatükist kumab läbi, kui mitte halvustaminem, siis kritiseerimine ikka.  Mitte midagi ei anna sulle juurde, kui ma nüüd ütlen, et teine pool läks õppima, raha teenima mingil eesmärgil jne. Kujuta pilti, inimesed suudavad ka kaugel olles üksteist armastada ja teineteisest/perest hoolida.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meie peres pole olnud ajendiks mitte raha, vaid muud tegurid.

mina olen töötanud periooditi teises linnas. olen doktorant ja lisaks õpetasin ülikoolis üht ainet+ üht ainet ühes teises asutuses samas ülikoolilinnas. pendeldasin kodulinna ja ülikoolilinna vahet iga nädal vähemalt korra-kaks.

mees otsis vahepeal spetsiaalselt tööd oma sünnilinna, kuna ta isal oli raske luumurd, ema niigi ratastooli ja nad vajasid abi. kahjuks tööd selles väikelinnas ei leidnudki, nii siis vormistas end lihtsalt töötuks, et vanemaid hooldada, kuni isa taas jalule sai.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikesed lapsed ja näägutav naine.

Seda saab juhtuda vaid kui mees teeb häirivaid asju ja muutub väikseks lapseks keda vaja suunata( KUNA ei oska, ei kuula, ei märka, ei hooli ja ei süvene) kuna peale tööd ei taha midagi teada või teha ja hiilib vma. –  Sel juhul perel on parem juba kui mees on kaugel.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on motivaatoriks tõesti raha, sest me ei taha kuni surmani palgatöö orjad olla, vaid soovime saavutada finatsvabaduse ja nautida varasemat pensionit, kus saab säilitada samaväärse elustiili (jätkata reisimist jne). Eesmärk on maksta kiiresti tagasi kõik eluasemelaenud ja investeerida erinevatesse passiivsetesse sissetulekuallikatesse. Mina teenin Eestis 3-kordset Eesti keskmist palka, minu mees teenib välismaal 7-10 kordset Eesti keskmist palka (sõltub kuust). Kui mu mees töötaks Eestis, siis teeniks ta ilmselt 2,5-kordset Eesti keskmist palka, sest seda spetsiifilist tööd mida ta välismaal teeb ja mis nii kõrge sissetuleku tagab, siin teha ei saa. Seega rahaline erinevus on märkimisväärne.

Lahus elamine pole samas meile kummalegi probleem, sest oleme mõlemad oma natuurilt väga iseseisvad ning kuna elu on nii kiire, siis lendab ka aeg väga kiiresti ning polegi aega üksi nukrutseda vms. Samas reisime koos päris palju ja see kompenseerib kogu selle aja mil teineteist ei näe.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et miks pered otsustavad selle kasuks, et mees töötab perekonnast eemal teises linnas või välismaal? Saan aru, et peamine motivaator raha, aga kas tõesti raha pärast on mõtet lahus elada? Kellel kogemused selles vallas, äkki oskate ja viitsite rääkida selle otsuse tagamaadest. Kui palju mees kodust kaugel töötades rohkem teenib kui teeniks kodulähedal töötades ja mida te siis selle raha eest soetate? Kas elaksite vastasel juhul väga palju halvemates tingimustes? Mis jääks ostmata? Kas tõesti kaalub raha üle selle, et ei saa koos olla ja et mehest pole igapäevaselt üldse abi koduses elus?

Su motiiv on läbinähtav, et tahad, et me sinu eest töö ärateeksime. Kirjutad artiklit, siis nii ütlegi. Pane oma e-mail siia ja saad vastuseid. Kui on valik, kas mehel on töö või ei ole tööd, kas saab süüa pere või ei saa süüa pere, siis ei ole valikuid. Küsimus miks, on sinu poolt esitatud ülbe ja üleolevana. Miks sina tühja kõhtu pole tundnud ? Ja kui sa oleksid tundnud, mida sa teeksid ja millega nõus oleksid ? Kas tõesti võimalus osta poest süüa on nii vähetähtis. Hetkel näitab teemaalgatus, et sul on elus väga hästi läinud. Kui sul pole võimalik üldse elamist omada ja süüa osta, siis mis abi koduses elus kodus olev mees ,kes ei tööta, pakkuda saab. Kodu ju pole, kui keegi tööl ei käi. Julm teemaalgatus.

Jummala lamp vastus ju, rahune maha, keegi pole süüdi, et sul halvasti läheb. Maei näinud teemaalgatuses midagi julma ega üleolevat ega julma. Tee siis elus õigeid valikuid, siis pole nii palju stressi ja kibestumist, millest sinu postitus lausa kubiseb

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest me ei taha kuni surmani palgatöö orjad olla

Mina ka mõtlen õudusvärinaga, mis elu see oleks, kui tööl peab käima ainult raha teenimise pärast ja töö ise mingit sügavamat huvi ei pakuks. Ise ma valin pigem madalama palga, aga huvitava töö. Aga jah, kui ei olegi sellist tööd, mis sulle huvitav tundub, siis tõesti on vist mõistlik hambad ristis paar aastakümmet pingutada, et siis edasi veidi kergemini elada.

Minul on ühiskonna stabiilsusesse liiga vähe usku, et julgeksin panustada sellesse, et täna kogutud raha mind hiljem rantjeena elada laseb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka mõtlen õudusvärinaga, mis elu see oleks, kui tööl peab käima ainult raha teenimise pärast ja töö ise mingit sügavamat huvi ei pakuks.

Kes väitis, et ma töö huvi ei paku ja et suisa õudusvärinad selle pärast?

Mulle meeldib mu töö, see on väljakutsuv ja huvitav, aga kõrgepalgalise tööga käib tihtipeale kaasas väga suur vastutus, palju stressi, pidev tamp ja intensiivne ajutöö. See on põnev, aga samas peale aastakümneid seda tehes sööb see ära ka väga palju energiat. Need, kes istuvad mugaval rutiinselt tööl ei suuda seda mõista. Samas ma ei tahaks kunagi seda mugavat rutiinset tööd teha, sest see võibolla ei võta küll nii palju energiat, aga mul hakkaks väga kiiresti väga väga igav.

Ning mis on selles valesti, et ma töötan selle nimel, et varakult pensionile minna? Et saaks iga päev ainult oma hobidega tegeleda ja maailmas ringi rännata? Et kui sa ei taha elu lõpuni kellegi teise (tööandja) jaoks töötada, sõltuda igast järgmisest palgapäevast ja mitte omada oma elus paindlikust teha mis ise parasjagu tahad, siis kohe oled õudustäratavalt õnnetu? Ela ise ja lase teistel elada nagu nemad soovivad elada. Mina olen oma eluga väga rahul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib ka nii olla, et Eestis ei ole erialaselt enam väljakutseid ja huvitav töö leitakse välismaalt. Ülejäänud pere aga ei soovi välismaale elama minna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib ka nii olla, et Eestis ei ole erialaselt enam väljakutseid ja huvitav töö leitakse välismaalt. Ülejäänud pere aga ei soovi välismaale elama minna.

Ka neid kindlasti on mõned, aga lõviosa teises riigis tööl käivatest inimestest teevad seal lihttööd, mille eest lihtsalt makstakse rohkem kui siin. Need ei ole tavaliselt kõrgelt haritud peened spetsialistid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks rahale ja toimetulekule on siiski spetsialisti/juhina palju õppida välismaalt. Keegi kirjutas sedagi, et hoiab abielu värske, olen sellega samuti väga nõus.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu mees teenib välismaal 7-10 kordset Eesti keskmist palka (sõltub kuust).

Euroopa Komisjoni president või midagi sellist?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu mees teenib välismaal 7-10 kordset Eesti keskmist palka (sõltub kuust).

Euroopa Komisjoni president või midagi sellist?

Hahaha, ei. Ei ole riigiametnik. Tegu on tippspetsialisti tööga, aga väga eriliste nõudmistega töö kuhu on raske vajaliku kvalifikatsiooniga inimesi saada. Kui keegi mainis, et välismaal käiakse tegemas lihttööd, siis meie pere puhul oleme mõlemad teadusmagistrikraadiga tippspetsialistid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu mees teenib välismaal 7-10 kordset Eesti keskmist palka (sõltub kuust).

Euroopa Komisjoni president või midagi sellist?

Hahaha, ei. Ei ole riigiametnik. Tegu on tippspetsialisti tööga, aga väga eriliste nõudmistega töö kuhu on raske vajaliku kvalifikatsiooniga inimesi saada. Kui keegi mainis, et välismaal käiakse tegemas lihttööd, siis meie pere puhul oleme mõlemad teadusmagistrikraadiga tippspetsialistid.

Mis need erilised nõudmised on siis? Ma hangiks omale ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile ei sobinud see periood kui mees oli välismaal. Mulle meeldib kui ma pole peres ainus kes lapse haiguse puhul haiguslehe võtab ning lapse trenni, arstile viimised vms tegevused on jagatud. Minu tööelu kannatas kui üksi Eestis lapsega olin.

Ka laps käitus teisiti kui isa igapäevaselt polnud, tal olid psühholoogilised probleemid ja oli tihedamini haige.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski rahanumber ei kaaluks üle meie pere koosolemist. Kui vaja kuskil kaugel raha teenida, läheksime koos. Üks ühes, teine teises riigis raha pärast elamas ei oleks kooselu, vaid mingi mõttetu majanduslik liit.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

? Kas tõesti kaalub raha üle selle, et ei saa koos olla ja et mehest pole igapäevaselt üldse abi koduses elus?

Palju neid mehi on, kes kodus toimetada aitavad? Teevad ka kodu lähedal pikki päevi ja käivad trennis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid mehi on, kes kodus toimetada aitavad? Teevad ka kodu lähedal pikki päevi ja käivad trennis.

Nii? Ja siis tulevad koju ja hakkavad toimetama ja lastega tegelema loomulikult. Naine läheb trenni/shoppama/sõbrannade juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste unistused, eesmärgid jm ongi erinev. Mõni tahab suurt maja, reisida, kalleid hobisid ja uhkeid mugavusi nautida, teine elab rõõmsalt ära (üldse mitte halvustavalt!) oma 3-toalises korteris ja ei suuda elult muud tahta kui nädalavahetustel pargis jalutada. Igale oma ja see on ok!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis motiveerib perest eemal töötama?