Esileht Väikelaps Mis nr talveriided?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mis nr talveriided?

Postitas:

Tahaks lastele talvekombekad valmis varuda. Suurem on praegu umbes 120 cm, väiksem 90 cm, mõlemad pikkade jalgadega (kombekatel just sääred jäävad esimesena lühikeseks).

Kuna tahaks, et lapsed saaksid kevadeni oma riietega käidud, mõtlesin vaadata nr 98 ja 128. Sügiseni ju veel aega ka, jõuavad kasvada. Kevadest rääkimata.

Firmadest mõtlen Lenne, Huppa peale, mitte hirmsuure kasvuvaruga Reimat.

Ja mõtlen, et parem olgu riided algul veidi suured, kui et poolest talvest tõusevad püksid kükitades poolde säärde. Aga nii ka muidugi käia ei saa, et sügisel sõrmed varrukatest üldse välja ei ulatu ja sääred jäävad saapatalla alla.

Mida arvate? Kas 98 ja 128 oleks OK või võtaksite ikkagi 92/122? Siiani on eriti suurem laps kiiresti kasvanud, eelmisel suvel oli 110 cm ja seni mingit pidurdust ei paista (4 a, 120 cm). Väiksem laps on pigem keskmises tempos kasvaja olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.07 23:52; 29.07 23:53; 30.07 10:07; 30.07 13:52; 30.07 15:02; 13.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS. Suuremal lapsel nr 116 k/s-kombeka sääred on selgelt lühikeseks jäänud, sellega enam käia ei anna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.07 23:52; 29.07 23:53; 30.07 10:07; 30.07 13:52; 30.07 15:02; 13.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, lapsed on ikka nii erinevad. Minul on 6-aastane alles 112 cm pikk.
Teemasse aga: mina ei ostaks ette. Sa ei tea, kuidas su laps võib kasvada, kas ta jätkab kasvamist samas tempos või on pärast nii suurt kasvuviskamist hoopis paus ja kasvab ainult mõned cm kevadeks juurde. Viimasel juhul jääks 128 kindlasti liiga suureks. Soovitaksin oodata ikka sügiseni, mõõta siis uuesti ja siis osta. Enda laste pealt näen, et kaks numbrit suuremad riided jäävad ikka alguses megasuureks ja ei saa neid kanda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lihtsalt on finantsiga kehvasti. Ei jaksa sügisel hindade tippajal osta (ja ei taha ka, et minu lapsed peaksid järjekordselt kellegi naljanda-viienda ringi viledaks pestud kombedega läbi ajama, külma ja niiskust kannatama). Ega jaksa ka keset talve uut kombekat osta.

See, kui kombekas peaks ka kevadel suurevõitu olema, oleks ainult positiivne — äkki saaks ka järgmise sügise samaga hakkama? Eelkõige on küsimus siiski selles, et tänavu sügisel ka enam-vähemgi kanda saaks (esteetiline külg pole nii tähtis, aga laps peab siiski liikuda saama — eks vist palju oleneb ka sellest, et oleks küllalt kitsaks reguleeritavad varrukaotsad ja vöökoht.

Eks lapsed kasvavad väga erinevalt
muidugi ja üldpopulatsiooniga võrreldes on minu tüdruk tõesti ekstreemsus. Aga üldiselt ma tema puhul kasvu kinnijäämisele küll ei panustaks. Siiani on seda pikkust tulnud ühtlaselt suure hooga (ei olnud ainult tänavu mingi eriline kasvuspurt), ning kui pereliikmete ja teiste sugulaste kogemuse järgi vaadata, võiks seda kasvu tulla suure hooga veel kuni 11-12 aastani ning seejärel saaks jääda ootama, kuni eakaaslased lõpuks järele ja mööda kasvavad. Perekonna viga. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.07 23:52; 29.07 23:53; 30.07 10:07; 30.07 13:52; 30.07 15:02; 13.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tahaksid vôimalikult viimasel hetkel osta, osta buduaarist voi osta.ee-st siis, ma pole ise küll tahtnud riskida sellega, et ostan täishinnaga, kui just ei saa poole hinnaga vôi -70%. ja kui on liiga suur, siis ei kanna enne kevadet, aga järgmise talveni vastu ei pea. lôiked vôivad ka olla nii erinevad, et komplekti ülemine osa peab ootama järgmist aastat, vôi vastupidi, püksid. käed ja jalad jah pole lastel ühepikad.
ka komisjonikaupadest, kuhu eestlased ise viivad kasutatud riideid, seal saad pôlved ja muu kulumise lähemalt üle vaadata.
teistelgi juhtub, et jäävad ruttu väikseks, vôi on mitu komplekti, ja lôpuks kôike laps palju ei kannagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks lastele talvekombekad valmis varuda. Suurem on praegu umbes 120 cm, väiksem 90 cm, mõlemad pikkade jalgadega (kombekatel just sääred jäävad esimesena lühikeseks).

Kuna tahaks, et lapsed saaksid kevadeni oma riietega käidud, mõtlesin vaadata nr 98 ja 128. Sügiseni ju veel aega ka, jõuavad kasvada. Kevadest rääkimata.

Kui sul pole rahaga laristada ja samas on sul lapsed ebastandartse kehaehitusega, siis mina soovitan sul osta kombe asemel komplekti. Saad osta jope ja püksid eri numbrid.
Minu lapsed kandsid kombesid ainult titeeas, edaspidi oli komplekt igas mõttes praktilisem ja ei ole ma ka siiani aru saanud sellest, et kombekat oleks lapsel lihtsam selga panna kui komplekti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väiksemale võtaksin ma 104 ja suuremale 128

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

98 ja 128. Neil on enamasti ka varu olemas. 104 enamus firmade omad lähevad kuni 110, sellesse upub mu 100 cm pikk veel praegugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ikkagi täna lastega Lenne vabrikupoes proovimas. Suuremale ostsin ka nr 128 kombeka ära. Oli praegu veel suur küll, aga mitte nii lootusetult, et üldse kanda ei annaks. Lapsele endale ka meeldis. Vöökumm pinguli ja sobib küll. 🙂

Nooremale ostan ka ilmselt nr 98 ikkagi. Eks ta praegu veel suur ole, aga noorem laps kasvab veel sivem ju. Ja hädapärast oleks ka praegu saanud selga panna. Praegu jätsin ostmata vaid seetõttu, et oli väga paksul voodril väga õhuke voodririie, nii et lapsel oli eriti raske oma sõrmedele ja varvastele seal voodripusas õiget väljapääsuteed leida (sama ka väiksema numbriga). Peab vist ikka mingit muud firmat vaatama.

Huvitav, kas Huppa on selles suhtes OK? Mul on varem vaid õhemaid (ja taaskasutuse) Huppasid olnud, need on küll kergelt selga käinud. Need, millel 300 g vatiini?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.07 23:52; 29.07 23:53; 30.07 10:07; 30.07 13:52; 30.07 15:02; 13.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on hetkel 121 cm (sai just 6-aastaseks), aga ma ei usu, et 128 oleks tal sügisel kantav, sest ta on väga kõhn. pigem vist ikkagi 122, sest paljud kombed on suure varuga. tugevama kehaehitusega lapse puhul oleks ilmselt 128 normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on selline keskmine. 🙂 Ülekaalus ei ole, aga pigem ikka tugevamat ja jässakamat tüüpi.

Ostsime mudeli, millel nii varruka- kui ka sääreotstes on üsna tugevad kummid ning taljes reguleeritav kumm. Selga pannes tundus lootusetult suur, aga tõmbasin vöökummi pingule, ja kui seljas oli, polnud üldse hull. Laps ise väitis ka, et on täitsa OK ja saab mugavalt liigutada. Loodetavasti siis nii läheb ka. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.07 23:52; 29.07 23:53; 30.07 10:07; 30.07 13:52; 30.07 15:02; 13.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul käisid lapsed juba selles vanuses ühe jopega vähemalt 2 kui mitte 3 hooaega. Alati ostan ette. ALguses pingutan nööre ja tõmban kitsamaks, et midagi suur ei tundu. Meil ka lastel pikad käed, asjad jäävad väikeseks varrukatest. Kasvukõveral kaalu poolest alumisel piiril.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead ikka ise oma lapsi teadma tundma, et kui kiiresti nad kasvavad. Meie siin kindlasti öelda ei saa, kõik lapsed on ju erinevad ja erineva kasvu kiirusega. Mina olen kõik talve riided ette ostnud kevadiste alede ajal ja ka saapad ja mööda pole eriti pannud. Minu lapsed on kasvanud kuidagi aeglaselt, suuri spurte pole olnud, kuidagi märkamatult suureks saanud. Mõni kasvab nii kiiresti vahepeal, et nn silmnähtavalt, pole õieti uut riideeset või jalatsit kasutusele saanud veel võttagi, aga juba vaata et väike. Mul on siiani ikka käidud ühtede riietega mitu hooaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed kasvavad aeglaselt ja käivad enamasti mitu aastat samade õueriietega. Ma ei osta kunagi otse numbrisse asju (nt 120cm lapsele 122 kombe), vaid pigem number suurema ja saab käia mitu aastat, sest 125cm-sele lapsele mahub ka tavaliselt 122 ikka veel selga.
(mul 8,5a 131cm ja 7a 117cm)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks ka pigem juba järgmise suuruse, eriti kui enam-vähem tead kuidas su lapsed kasvavad.
Kuigi ma ise jätan talveriiete ostud pigem viimasele hetkele kuna laps kasvab kiiresti aga alati on võimalus, et äkki kunagi tuleb kasvuplatoo (värske 5-aastane, 129 cm).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul käisid lapsed juba selles vanuses ühe jopega vähemalt 2 kui mitte 3 hooaega. Alati ostan ette. ALguses pingutan nööre ja tõmban kitsamaks, et midagi suur ei tundu. Meil ka lastel pikad käed, asjad jäävad väikeseks varrukatest. Kasvukõveral kaalu poolest alumisel piiril.

Kahe lapsega pole kordagi juhtunud, et üks ja sama talvekombe kaks aastat järjest selga läheks. Kasv oli stabiilne ja kasvukõver abiks. Said kõik suurused järg järgult läbi võetud. Jalanõudega on teine lugu, neid ostsin alati viimasel hetkel. Pean oluliseks, et riided on paraja suurusega ja lapsel nendega õues hea liikuda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema autor olen.

Juba juuli lõpus ostsin nr 98 Huppa ja nr 128 Lenne ära. 🙂 Vaatasin, et oleks varruka- ja sääreotsad kummiga ning vöökohal ka kumm. Sedasi olid talutavalt suured (ehkki tõesti suured) ning lastel on ju veel sügistalvenigi mitu kuud aega kasvada.

Mitmest hooajast küll unistada ei oska. Kui saaks mõlemad lapsed ühe talvegi sama kombekaga läbi, oleksin õnnelik. Varasemalt on ikka olnud nii, et kombekas, mis oktoobris tundub SUUUUUUR, on jaanuaris napp ning veebruaris-märtsis püüan viimasteks külmadeks nädalateks leida järelturult mõnd võileivahinnaga trööbakombet, et ometi kuidagimoodigi hooaja lõpuni välja veaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.07 23:52; 29.07 23:53; 30.07 10:07; 30.07 13:52; 30.07 15:02; 13.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Mis nr talveriided?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.