Esileht Beebi ja mitmikud Mis nüüd edasi? SSS ei mahu autosse!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mis nüüd edasi? SSS ei mahu autosse!

Postitas:

Laps 6k ja turvahäll väike. Kaalupoolest on aega veel 1,5kg kuid pea hakkab üle ääre minema – hetkel täpselt paras. Käisime SSS turvatoole vaatamas, ei mahu meile autosse ükski. Ainuke võimalus on esiiste täiesti ette lükata ning sel juhul ei mahu ette istuma. Sõidame ALATI perega koos – mina, mees ja kaks last. Tahaistmele kahe tooli vahele keegi mahu. Mis saab nüüd? Kas pean ostma uue auto kuna nii väikest last siiski NSS ei panda (ei soovitata)? Kas kellelgi veel samane juhus olnud? Kuidas olete lahendanud asja.
Ette tänades

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 00:22; 02.02 13:15; 02.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SSS kõrvalistuja taha, kõrvalistuja istmele vanem laps (kas on üle 4a või noorem?) oma tooliga ja turvapadi välja.
Sina tahaistmele, lihtne.

Olen muidu ise sõitnud ka 2 turvatooli vahel edukalt tagaistmel 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks juba parem uue auto

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, et kui suur laps ja mis turvahäll? Mu esimene laps kolis tooli alles 1,5-aastaselt ja ka siis polnud pea üle hälli (Maxi Cosi City) ääre. Teine laps hetkel 8-kuune, 9,5kg ja 74 cm ja mitte kuskilt otsast ei paista, et häll varsti väikseks jääks. Soovitaks juhul, kui mingi pisike häll teil, siis osta hoopis turvahäll, mis mõeldud kuni 13 kg ja mis mingil juhul ei saa 6-kuusele väike olla. NSS-tooli ma imikut mingil juhul ei topiks. Isegi sss-tool peaks siis olema ju 0-18, mitte alates 9kg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 08:40; 02.02 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SSS pane ette kõrvale, siis mahub enamikesse autodesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]SSS pane ette kõrvale, siis mahub enamikesse autodesse.[/tsitaat]
Väiksemas autos võib olenevalt toolist hakata varjama küljepeeglit, mis lõppude lõpuks võib ka eluohtlikuks muutuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 08:40; 02.02 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kõikidel autodel ei saa esimest kõrvalistuja turvapatja välja lülitada, minul nt ei saa, kuna tootja ei luba ja siis on kõik turvapadjad ühes süsteemis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 10:18; 02.02 19:41; 03.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks ka selle sss tooli ette kõrvale, mis ongi kõige ohutum koht sss toolile ja sinna mahub ka enamasti paremini. Häll meil samuti esiistmel. Turvapadi siis välja lülitada muidugi!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja kõikidel autodel ei saa esimest kõrvalistuja turvapatja välja lülitada, minul nt ei saa, kuna tootja ei luba ja siis on kõik turvapadjad ühes süsteemis.[/tsitaat]

Mis imeauto see on? Mõnel vanemal mudelil tuleb lasta esinduses deaktiveerida kõrvalistuja turvapadi, mõnel saab ise menüüst seda teha, aga enamikel on auto salongis kuskil lüliti, kust saab süütevõtmega kõrvalistuja turvapatja välja lülida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vanem auto ja minu teada ei saa välja lülitada turvapatja. Vanem laps on 6aastane – ei mahu ta ka ette kui turvatool taga on, jalad ei mahu ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 00:22; 02.02 13:15; 02.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hakkas huvitama, mis imepisike turvahäll see siis on selline, kuhu 6k vanune laps ära ei mahu?
Aga jah, võttes arvesse, et lapsed ainult kasvavad, siis soovitaks tõesti uue suurema auto osta, ega palju valikut ju pole, kui ikka kuidagi ei mahu.
Üldiselt väikeautod ei sobigi pereautodeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, ma loen nagu hiina keelt. SSS, NSS…. Ja kõik teised kommenteerijad tunduvad asjast ilusti aru saavat.
Kas keegi oskaks lühidalt seletada, mis vahe neil on.
Poja (kaal hetkrel 7 kg) sõidab praegu veel turvahällis, Grillo 0-13kg, aga talveriietega tundub, et juba väike. Pea liiga üleval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:13; 02.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SSS – seljaga sõidusuunas
NSS – näoga sõidusuunas

Uurin ise ka hetkel SSS-turvatoole, mis pidid nss-toolidest palju turvalisemad olema. Aga nii palju kui jõudnud uurida olen, siis pole Eestis müüdavad sss-turvatoolid turvatestides just häid tulemusi saanud. Nii et nokk kinni, saba lahti.

Mul ka laps 6-kuune, 9,5 kg, 73+ cm. Maxi-cosi cabriofixis talveriietega paar cm vist veel puudu, et pea ääreni ulatuks, jalad juba on üle ääre. Kõige hullem, et õlgadest kitsas, last peab lausa suruma hälli.. ja mis te arvate, kuidas ta sellele reageerib?
Nõndaks tahakski lapsele veidi mugavamat tooli pakkuda.

Mis autod teil on, kuhu need sss-toolid ei mahu? Äkki meil ka siis sama jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks te normaalse suurusega (oma lapse kaalule ja pikkusele sobivaid) turvahälle ei osta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just kõige vanem auto just pole, millel ei saa kõrvalistuja patja välja lülitada, Honda civic 2005 aasta ja käisin esinduses küsimas ja uurisin ise ka kas saaks nt kaitsme välja võtta, aga ei saa, kõik padjad ühes süsteemis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 10:18; 02.02 19:41; 03.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, on vist lahendus su probleemile kui perekooli käod mind surnuks ei noki 😀
Concord Ultimax käib turvahälli asendisee ka NSS, et seljale koormus ei langeks, kui ise veel ei istu 🙂 Niipidi peaks mahtuma igale poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Meil BMW 3nda seeria oma, 97aasta oma oli vist.
Käisime täna siis ka NSS vaatamas, aga ei oska valida, sel juhul ju peaks võimalikult turvline olema – perekoolist küsida pole mõtet sest käod tapaks ära (NSS on ju patt osta). Milline on sis hea NSS?
Kägi 18:18 – kuna turvahäll ostetakse tavaliselt ära enne lapse sündi siis ei saa temale just sobivat osta, samas on ka see et mul laps sündis keskmiste mõõtudega, aga keegi poleks ju arvanud et 6kuusena on ta jurakas 😀 Turvahälli pole ka ju mõtet hakata ostma uut kuna ei tea ju kui kaua ta uuesti on.
Meil Carlo häll, iseenesest suht suur ja laps mahub ka talvekombega ilusti sisse.

Ja neile kes uut autot osta soovitavad siis andke andeks et ma ei ole nii rikas et võiks minna homne päev poodi ja osta uue auto omale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 00:22; 02.02 13:15; 02.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just kõige vanem auto just pole, millel ei saa kõrvalistuja patja välja lülitada, Honda civic 2005 aasta ja käisin esinduses küsimas ja uurisin ise ka kas saaks nt kaitsme välja võtta, aga ei saa, kõik padjad ühes süsteemis.[/tsitaat]

Tegelikult saab küll ka Honda Civicul kõrvalistuja turvapadja välja lülitada, ei ole seal kõik padjad ühes süsteemis. Aga jah, kohalikele esindustele on see ametlikult keelatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:13; 02.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegelikult saab küll ka Honda Civicul kõrvalistuja turvapadja välja lülitada, ei ole seal kõik padjad ühes süsteemis. Aga jah, kohalikele esindustele on see ametlikult keelatud.[/tsitaat]

Aga vihja, kuidas saab. Ma vaatasin kaitsmete plaani, seal ka eraldi kaitset pole, et saaks tolle välja võtta. igaks juhuks veel, et 2005a civic on see eelmine mudel, mitte see ufokas. Mul kahe uksega ka, nii et suht tüütu see hälli paigaldamine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 10:18; 02.02 19:41; 03.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mis nüüd edasi? SSS ei mahu autosse!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.