Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis oleks hea palk Sinu jaoks Tartus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Mis oleks hea palk Sinu jaoks Tartus?

Postitas:

Kas kätte 650 euri jääks väheseks, või lepiksid selle palgaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:21; 16.06 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb.
Mina ilma erialata oleksin selle palga üle väga rõõmus ja elaksin lapsega suhteliselt hästi.
Mis töö eest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole hea palk. Tartus kahjuks on see muidugi päris hea, kui sa just mingi kitsa ala tippspetsialist ei ole (arst, programmeerija). Suvalise kontoritöötaja kohta Tartus kindlasti tunduvalt üle keskmise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 17:39; 17.06 22:03; 19.06 13:07; 19.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteeker.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:21; 16.06 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleks kåll väga hea palk:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus on see väga hea palk. Kurb küll aga nii see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu palk Tartus on selline 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Apteeker.[/tsitaat]
analoogse haridusega ravimiesitlejad tartus teenivad umbes 1300-1500 neto (3 tuttavat erinevates firmades)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 09:29; 17.06 18:57; 18.06 18:54; 20.06 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen doktorikraadiga teadur Tartu Ülikoolis, saan kätte üsna täpselt 700 eurot. Ametlik miinimum, mida TÜ palgaeeskirja järgi doktorikraadiga teadurile või lektorile maksta saab, oleks umbes 540 eurot kätte. Vaesemates teaduskondades on päris palju neid, kes seda miinimumi saavadki …

Seega mina oma positsioonilt ütleksin, et 650 eurot kätte kõrgharidusega inimesele (ammugi sellest madalama haridusega inimesele) on päris hea palk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 10:05; 18.06 10:30; 18.06 16:38; 18.06 19:59; 19.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

analoogse haridusega ravimiesitlejad tartus teenivad umbes 1300-1500 neto (3 tuttavat erinevates firmades)[/tsitaat]

Seda juttu ma küll ei usu, sest ise töötan tootejuhina väga tuntud ravimifirmas ja teenin suht sama 😉
Tavaline ravimiesitleja teenib Tallinnas ca 1200 BRUTO!
Eks need tuttavad nats liialdavad 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.06 13:26; 19.06 13:28; 19.06 14:19; 19.06 16:54; 19.06 16:55; 20.06 15:08; 26.06 09:31; 26.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

analoogse haridusega ravimiesitlejad tartus teenivad umbes 1300-1500 neto (3 tuttavat erinevates firmades)[/tsitaat]

Sinu tuttavad kelgivad või ei paned sina siin pada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 18:47; 17.06 22:57; 17.06 22:58; 28.08 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda juttu ma küll ei usu, sest ise töötan tootejuhina väga tuntud ravimifirmas ja teenin suht sama 😉
Tavaline ravimiesitleja teenib Tallinnas ca 1200 BRUTO!
Eks need tuttavad nats liialdavad ;-)[/tsitaat]
pole väga nende tööellu süvenenud ning ei tea, mis nende ametinimetus täpselt on, äkki ongi tootejuht vms. äkki sina üks neist tuttavatest? 🙂 igatahes töötavad ravimifirmades, käivad mööda lõuna-eesti arste ja apteeke ning tutvustavad oma kaupa. põhipalk+boonus pidid kokku sellise summa andma, palgalehte pole tõesti küsinud. boonus sõltub muidugi inimese müügivõimetest ka.
meditsiinialase haridusega inimese jaoks on 650 igatahes väike palk, kui tegu pole just päris koolipingit tulnuga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 09:29; 17.06 18:57; 18.06 18:54; 20.06 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sellise palgaga Tartus yli rahul… T66p2evad ei ole vahetustega.. t66 7.30 kuni 16,30… On p3evi kus l6petan t66p3eva juba kell kaks. v6i isegi vahest sipa varem.. Palk sellest ei muutu. lepingus on kirjas v2iksem,kuid tuleb tykit66alusel juurde.. Ei ole hullult teadmisi vajav t66, kuid k6ik sellega hakkama ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 19:23; 02.07 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks häbi olla sellise palgaga tööl, kui oleksin sellise haridusega. Olet õppinud ülikoolis 4-5 aastat ja saate orjapalka! Ärge leppige sellise palgaga, inimesed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 19:36; 18.06 09:58; 18.06 13:28; 18.06 18:54; 19.06 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul oleks häbi olla sellise palgaga tööl, kui oleksin sellise haridusega. Olet õppinud ülikoolis 4-5 aastat ja saate orjapalka! Ärge leppige sellise palgaga, inimesed![/tsitaat]

Kuidas see mitteleppimine reaalsuses välja näeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks Tartu kohta on see tõesti hea palk. nt avaliku sektori asutustes on palgad madalamad sellest.

ma oleksin ka suht õnnelik, kui sellist palka saaksin (olen samuti kõrgharidusega, aga palk jääb kaugele sellest nimetatust). erilisi muid väljavaateid mul ka enda valdkonnas tartus pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 21:29; 18.06 13:51; 19.06 17:42; 19.06 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magistrikraadiga erialasel tööl on palk Tartutus netona üle 100 euro madalam – Tartus on ka 500 eurot kätte kõrgharidust nõudval töökohal juba enam-vähem hea palk. Kõige nõmedam on see, et meie asutuses Tallinnas on sama töö tegijate palk netos üle 1000 euro, väidetavalt pidi elukallidus Tallinnas suurem olema. Nõme, noh. Just said lapsed lasteaiakohad ja kodu on siia rajatud.

Kes siin orjapalgast rääkis – Tartus meeletu hulk tudengeid, kes on nõus tegema ükskõik millist tööd ka miinimumpalga eest. Tööpakkumisi aga vähe. Sellepäras tpalgad nii väiksed on. Arvatavasti ilma paari IT-firma ja tipparstideta olekski Tartu keskmine palk paarsada eurot praegusest madalam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 17:39; 17.06 22:03; 19.06 13:07; 19.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

pole väga nende tööellu süvenenud ning ei tea, mis nende ametinimetus täpselt on, äkki ongi tootejuht vms. äkki sina üks neist tuttavatest? 🙂 igatahes töötavad ravimifirmades, käivad mööda lõuna-eesti arste ja apteeke ning tutvustavad oma kaupa. põhipalk+boonus pidid kokku sellise summa andma, palgalehte pole tõesti küsinud. boonus sõltub muidugi inimese müügivõimetest ka.
meditsiinialase haridusega inimese jaoks on 650 igatahes väike palk, kui tegu pole just päris koolipingit tulnuga[/tsitaat]
sa brutol ka netol ka ikka vahet teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 18:47; 17.06 22:57; 17.06 22:58; 28.08 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul oleks häbi olla sellise palgaga tööl, kui oleksin sellise haridusega. Olet õppinud ülikoolis 4-5 aastat ja saate orjapalka! Ärge leppige sellise palgaga, inimesed![/tsitaat]
OleT ja muud vead, kas algkool jäi lõpetamata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 18:47; 17.06 22:57; 17.06 22:58; 28.08 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas see mitteleppimine reaalsuses välja näeks?
[/tsitaat]

sorry, \”olet\” pidi olema ikka \”oled\”.¨
Keegi saab kohe kõrgema vererõhu sellest veast.

Aga reaalselt, kuidas see välja näeks. Ma EI LÄHEKS SELLELE TÖÖLE sellise palgaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 19:36; 18.06 09:58; 18.06 13:28; 18.06 18:54; 19.06 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sorry, \”olet\” pidi olema ikka \”oled\”.¨
Keegi saab kohe kõrgema vererõhu sellest veast.

Aga reaalselt, kuidas see välja näeks. Ma EI LÄHEKS SELLELE TÖÖLE sellise palgaga. [/tsitaat]Et parem siis läheks teeks midagi igavat parema palga eest? Tead, isegi 21. sajandil leidub veel inimesi, kelle jaoks raha ei ole elus see kõige suurem väärtus, kuni seda jätkub elementaarse olmega toimetulekuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 10:05; 18.06 10:30; 18.06 16:38; 18.06 19:59; 19.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas kätte 650 euri jääks väheseks, või lepiksid selle palgaga?[/tsitaat]

See piirkondade eristamine on mingi põhjendamatu põhjus. Minu meelest on see väike palk igas piirkonnas. Kui sul laene ei ole ja elult muud ei oota, kui käid tööl, tuled koju ja vahel tahad ka süüa osta, siis võiks selle palgaga leppida.

See, et keegi kuskil saab veel vähem ja arvab, et see on paras või veel hullem, hea palk, aitabki nii madalat taset hoida. Sellega ei ela ju, sellega vireleb.

Kerge arvutus igakuiste pääsmatute väljaminekute kohta Tartus minu näitel:
– telefoniarve ca 10 eurot;
– kaks last lasteaias, 2x ca 60 eurot = 120 eurot;
– internet ja tv, 19 eurot;
– elekter, 20-25 eurot;
– kommunaalmaksed haldusfirmale (arvestame talvise ajaga ja kõik kokku, sh remondifond, haldufirma tasu jne jne), min 200 eurot.

Kuna ma olen ka vaene inimene, siis olen ennast ja oma vara kindlustanud, st, et iga kuu maksan enda kindlustuseks 30 eurot ja kvartalis kinnisvara eest veel ca 70 eurot. Kui autoga peaks midagi juhtuma, siis poleks raha, et uut osta või remontida, selleks maksan ka veel kaskot.

Kokku: vähemalt 400 eurot kuus. Ja siis peaks 250 euroga ära elama (ostma söögi, riided. Oh seda õnnetust, kui kellelgi on sünnipäev või oled ise kutsutud sünnipäevale)? Ellu jääb, aga kas selleks olemegi siia ilma sündinud, 18 aastat koolis käinud jne?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Et parem siis läheks teeks midagi igavat parema palga eest? Tead, isegi 21. sajandil leidub veel inimesi, kelle jaoks raha ei ole elus see kõige suurem väärtus, kuni seda jätkub elementaarse olmega toimetulekuks.[/tsitaat]

Kuulge, kui elu tahab elamist ja arved peab ka maksma, mis väärtusest sa räägid!!? Ehk keegi, kes on sündinud kuldlusikas suus ja raha arvel on niigi, siis jah pole ehk tähtsust, palju sa palka saad. Aga 600 e kõrgharidusega inimesele maksta, on küll häbiväärne. arvad, et see inimene käib tööl sellepärast, et igav poleks? Kas inimene käib kõrgharidust omamas ainult sellepärast, et on mingi väärtus teha seda tööd? Nii lolll juttu ikka ei tohiks rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 19:36; 18.06 09:58; 18.06 13:28; 18.06 18:54; 19.06 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh oleks see kõik nii lihtne. kui on valida, kas sul on elamiseks a la 250 eurot või mitte ühtegi eurot, siis valid muidugi esimese variandi.

Tartus on väga vähe hästi tasustatud töökohti. väga palju tartlased kolivad just seetõttu nt Tallinnasse. ja siis õhkavad, et tahaks tagasi tulla, aga ei taha elatustasemel lasta langeda.

seda palgataset ei saa kuidagi kunstlikult üles kruvida. konkurents praktiliselt puudub.. ses mõttes, et tööandjatel pole huvi kedagi üle pakkuda või üle maksta. ainsad ehk arvestatava palgaga asutused ongi juba nimetet paar IT firmat. Tartus on päris palju suhteliselt ühetaoliste oskustega ja kogemustega liikuvat kaadrit.

ma olen viimasel ajal oma tutvusringkonnas maad kuulanud. erinevate valdkondade ja kogemustega inimeste seas. ja väga head palka saavad vähesed – valdkonnaks ongi siis kas ravimifirma või IT.

n-ö tavaspetsialistide palgatase ongi ca 500-600 eurot neto.

ise töötan avalikus sektoris ja meie asutuses pole nt lähimatel aastatel palgatõusu oodata. ja seda, millal palk üldse viimati tõusis, ma parem ei ütlegi. avalik sektor on konkreetselt seotud riigi otsustega ja siin pole puhta survestamisega mitte midagi teha. kui ei meeldi, siis võetakse ülikoolist järgmine.. nt tudeng, kes paari aasta pärast lendab edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 21:29; 18.06 13:51; 19.06 17:42; 19.06 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuulge, kui elu tahab elamist ja arved peab ka maksma, mis väärtusest sa räägid!!? Ehk keegi, kes on sündinud kuldlusikas suus ja raha arvel on niigi, siis jah pole ehk tähtsust, palju sa palka saad. Aga 600 e kõrgharidusega inimesele maksta, on küll häbiväärne. arvad, et see inimene käib tööl sellepärast, et igav poleks? Kas inimene käib kõrgharidust omamas ainult sellepärast, et on mingi väärtus teha seda tööd? Nii lolll juttu ikka ei tohiks rääkida. [/tsitaat]Ma lisasin väga selgelt, et see väide kehtib tingimusel, kui elementaarne eluga toimetulek on tagatud. Mina saan oma 700 euroga väga hästi hakkama, jääb rohkelt ülegi. Auto pidamiseks Tartu linnas vajadust ei näe. Selles mõttes olen ehk tõesti, kuldlusikas suus, sündinud, et mul on oma isiklik korter üsna uues majas. Sellest tulenevalt on kõige suurem kommunaalkulude arve talvisel ajal olnud siiani 85 eurot (keegi siin väitis, et 200 olla miinimum).

Ei, ma ei kavatse ära tulla oma keskpärase palgaga huvitavalt töölt, mis eeldab doktorikraadi olemasolu, lihtsalt sellepärast, et kellegi meelest pole väärikas nii hästi haritud inimesel sedavõrd madalapalgalist tööd teha. Minule jätkub mu palgast vabalt ja ülearu, pole mitte mingit motivatsiooni end suurema sissetuleku nimel igavamale tööle maha müüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 10:05; 18.06 10:30; 18.06 16:38; 18.06 19:59; 19.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma lisasin väga selgelt, et see väide kehtib tingimusel, kui elementaarne eluga toimetulek on tagatud. Mina saan oma 700 euroga väga hästi hakkama, jääb rohkelt ülegi. Auto pidamiseks Tartu linnas vajadust ei näe. Selles mõttes olen ehk tõesti, kuldlusikas suus, sündinud, et mul on oma isiklik korter üsna uues majas. Sellest tulenevalt on kõige suurem kommunaalkulude arve talvisel ajal olnud siiani 85 eurot (keegi siin väitis, et 200 olla miinimum).

Ei, ma ei kavatse ära tulla oma keskpärase palgaga huvitavalt töölt, mis eeldab doktorikraadi olemasolu, lihtsalt sellepärast, et kellegi meelest pole väärikas nii hästi haritud inimesel sedavõrd madalapalgalist tööd teha. Minule jätkub mu palgast vabalt ja ülearu, pole mitte mingit motivatsiooni end suurema sissetuleku nimel igavamale tööle maha müüa.[/tsitaat]

Kuulen küll esimest korda sellisest inimesest, kes on panustanud tulevikku, õppinud 6 aastat kõrgkoolis ja on õnnelik oma 600 eurose palgaga. Täitsa utoopia sellist juttu kuulata! Ja motivatsioongi ära kadunud! Su haridus väärib paremat palka, mitte sa ei pea toru-jüriks minema, et ehk suuremat palka saada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 19:36; 18.06 09:58; 18.06 13:28; 18.06 18:54; 19.06 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sa brutol ka netol ka ikka vahet teed?[/tsitaat]
ideaalselt teen, ma ise raamatupidaja 🙂
aga seda, miks see asjasse puutub, küll ei mõista?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 09:29; 17.06 18:57; 18.06 18:54; 20.06 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuulen küll esimest korda sellisest inimesest, kes on panustanud tulevikku, õppinud 6 aastat kõrgkoolis ja on õnnelik oma 600 eurose palgaga. Täitsa utoopia sellist juttu kuulata! Ja motivatsioongi ära kadunud! Su haridus väärib paremat palka, mitte sa ei pea toru-jüriks minema, et ehk suuremat palka saada! [/tsitaat]Ahah. Ei tea, mida ma nende kogunevate rahalasudega siis tegema peaksin, et just nendes endale motivatsiooni leida? Minu kvalifikatsioonile vastavat hästi tasustatud tööd leiab erafirmades küll, ka otseseid pakkumisi on aastate jooksul olnud, ainult et ükski neist töödest ei paku nii avaraid ja mitmekülgseid võimalusi mind huvitavatele teadusteemadele pühenduda kui mu praegune töö ülikoolis.

Ma saan aru, et on terve hulk inimesi, kelle jaoks eluõnne, edukuse ja eneseväärikuse mõõdupuu on raha. Mina suhtun neisse veidi hämmeldunud ja nõutu kahetsusega, nemad minusse vähemalt sama suure mõistmatuse ja halvakspanuga. See on elu.

PS. See, millist palka mu tööandja mulle pakkuda saab, ei sõltu teps mitte tema tahtest või tunnustusest mu tööle, eelarve on täpselt nagu on. (Ma ei viitsi hakata siin pikalt-laialt seletama teaduse rahastamise allikatest ja võimalustest eri erialadel, see on kaunis keerukas süsteem.) Minu vahetu tööandja maksaks mulle kahtlemata rõõmuga 2000 eurot kätte, kui tal ainult see raha kuskilt võtta oleks. 🙂

PPS. Doktorikraadi omandamiseks kulub üldjuhul vähemalt kümme aastat, mitte kuus. Mina isiklikult ei õppinud \”oma tulevikku panustamiseks\”, vaid tegelesin lihtsalt sellega, mis mind huvitab, ning diplomid tekkisid muuhulgas selle tegevuse käigus. See suhtumiserinevus iseloomustab tegelikult hämmastavalt hästi meie maailmavaate täiesti fundamentaalset erinevust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.06 10:05; 18.06 10:30; 18.06 16:38; 18.06 19:59; 19.06 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodatust madalama palgaga tööleminek on tuleviku mõttes ikkagi investeering: saad kogemuse, ehk õpid midagi juurdegi (isegi kui arvad, et niigi palju kogemusi ja teadmisi: need ju tuhmuvad, kui kodus istud). Ära saab ju alati minna, kui midagi paremat silmapiirile ilmub. Ja 650 eurot hoiab hinge sees küll. Iseasi muidugi, kui tasustamata ületunnid ja muidu rängad tingimused.

Ja nõus, et hingelähedane töö tähtsam kui raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu keskmine netopalk oli eelmisel aastal 650¤. Keskeri haridus aga töö teisest valdkonnast ja nõuab spetsiaalseid oskusi, mis olen ise aastate jooksul omandanud. Tööpäevad on E-R ja 8-17, lisaks on töö seotud isikliku hobiga, seega mulle meeldiv.

Antud palgaga olen iseenesest rahul, kuna tuttavad naisterahvad saavad enamasti vähem. Siiski, arvestades tõusvaid hindasid ja kommunaalmaksete suurust, ei ela sellega enam normaalselt ära. Tartus on aga naisterahval väga raske suurema palgaga kohta leida, vaadake cv-online`i või cv-keskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis oleks hea palk Sinu jaoks Tartus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.