Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Teema: mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Mina võtan välja ja selle eest saab maja uue katuse. Ka ju investeering. Kätte saan ümmarguselt 7000.Küll ma selle pensioniga kuidagi ikka saan, harjunud vähesega läbi ajama. Ja noh, veidi irvitades öeldes: minu pensionisambaks on mu lapsed.</p>

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingit “asja” pole küll mõtet osta. Tehnika kaotab kiiresti väärtust, uued vidinad tulevad peale. Kulla ja hõbedaga pole ka kindel, kas praegu ostes ja tulevikus müües midagi väga selle pealt teenid. Kui pole kindlat plaani, mida selle rahaga teha, siis parem oota ja uuri erinevaid võimalusi. Võid ju prooviks välja võtta u 1000 eurot ja panna kuhugi hoiu-laenuühistusse protsente koguma või kui julgust on, siis mõned kinnisvaraarendusi rahastavas kohas investeerida konkreetsetesse projektidesse, aga sellega ma ka ootaks, kuni on selge, missugused saavad olema koroona pikaaegsed mõjud ehitussektoris.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sellega ma ka ootaks, kuni on selge, missugused saavad olema koroona pikaaegsed mõjud ehitussektoris.

Jutt käib ilmselt 2021a sügisest, muidu.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

selline keeruline summa, et suure asja ostuks liiga väike summa ja väikse asja jaoks liiga palju.

Midagi sellist, mis teeniks selle raha tagasi ja veel juurdegi?

Keegi siin teises pensioniteemas soovitas hambaproteese. Lisan siia variandina veel hambaimplantaadid või üldse kogu suu korda tegemise, kui hambad unarusse jäänud. Saad pensionieas normaalset toitu süüa. Ei ole iroonia, täiesti tõsiselt mõtlen.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ei oska selle rahaga midagi teha ja sul ei ole seda vaja (a la mingi võla äramaksmiseks), siis jäta sambasse.

Kõige jaburam ongi raha välja võtta lihtsalt sellepärast, et see välja võtta, aga teha pole rahaga midagi.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see 3000€ on enne või pärast tulumaksu?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtan välja ja selle eest saab maja uue katuse. Ka ju investeering. Küll ma selle pensioniga kuidagi ikka saan, harjunud vähesega läbi ajama. Ja noh, veidi irvitades öeldes: minu pensionisambaks on mu lapsed.

väga mõistlik

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teil on seal väiksem summa, siis kannatage paar aastakest, vaadake, mis sambad teevad (mine tea, äkki võtavad pangad jalad kõhu alt välja) ja võtke alles siis välja, kui miskit asjalikku selle rahaga oskate peale hakata.

Ehk siis on sambast ainult riismed järel, kokku varises, kuna kiiremad lahkusid.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Veel üks variant väikest summat kinnisvarasse investeerida.

Näiteks osta garaaž, mingi selline http://www.kv.ee/3274713
Kulusid sellistel uberikel peaaegu ei ole. On ainult renditulu, mis on, sõltuvalt garaažist/korrasolekust/asukohast jne, 50-70€/kuus. (tallinnas)

Mis teeb 600 – 840€/aastas ja ilmselt tõuseb aasta-aastalt. Garaazid ise maksavadki 2500 – 7000€. (ega neid tihti müüki ei tule ja kui tuleb, tuleks kohe plaksust ära osta, kui odavat tahta)

Ehk siit võib näha, et investeerides ise 2500-7000 eurot, saaks kuus pensionilisa teenida 2X rohkem, kui näiteks LHV lubab 10000€ samba puhul.
Järglastel/või kasvõi endal käiks garaazi müük sekundiga ja ei mingit jagelemist mingi pangaga.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

2. Osta omale lihtsalt tükk maad: http://www.kv.ee/3207609

Mina ostaks sellisel juhul juba veekogu või seenemetsa äärde maad (siis muidugi teised hinnad, aga jutt pole selles praegu). Mõte on, et keskmine perekoolikas vingub igal aastal, et kuskil ujumas v seenel ei saa käia – igal pool sildid ees. Nüüd on hea võimalus nautida maaomaniku rõõme kui korraga avastad oma isiklikust tiigist võõrad suplejad (keelatud) või aia tagant seenelised (pole keelatud). Minule on taoline ving nii arusaamatu: maid ja metsi on meil kogu aeg müügil, minge ja ostke, aga ärge virisege nende üle, kes ongi maaomanikud ja oma valdusi võõraste tallajate eest kaitsta tahavad. Nüüd saavad paljud selle võimaluse ja ärge öelge, et eiiii, ma ikka ei raatsi seda pappi maa peale panna, pigem ostan ASJU, palju uusi ja läikivaid ASJU ja teen suvel uue vinguteema, et kuskile veekogu äärde ei pääse.

Veekogu äärde peab lubama. Kui ise nii loll oled, et maja sinna ostad, tähendab, et pead leppima külastajatega. Mina isiklikult lean, et kuna seenemetsade kooslus ju muutub, siis seenemets ei ole ju mingi üks kindel koht, ma otsin igal aastal uued ja paremad. Mul kasvab omal õues ja isiklikus metsas ka seeni, aga vähevõitu. Minu jaoks on normaalne, et metsad on kõigile ligipääsetavad ja samuti veekogud. Miks sa seda veekogu omama pead, et teda nautida. Minu kodu lähedal on kaks järve aga kaldal küll elada ei sooviks, see rikuks järve ära.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel üks variant väikest summat kinnisvarasse investeerida. Näiteks osta garaaž, mingi selline http://www.kv.ee/3274713 Kulusid sellistel uberikel peaaegu ei ole. On ainult renditulu, mis on, sõltuvalt garaažist/korrasolekust/asukohast jne, 50-70€/kuus. (tallinnas) Mis teeb 600 – 840€/aastas ja ilmselt tõuseb aasta-aastalt. Garaazid ise maksavadki 2500 – 7000€. (ega neid tihti müüki ei tule ja kui tuleb, tuleks kohe plaksust ära osta, kui odavat tahta) Ehk siit võib näha, et investeerides ise 2500-7000 eurot, saaks kuus pensionilisa teenida 2X rohkem, kui näiteks LHV lubab 10000€ samba puhul. Järglastel/või kasvõi endal käiks garaazi müük sekundiga ja ei mingit jagelemist mingi pangaga.

Neid kasutavad tänapäeval ainult narkokaubitsejad lao- ja tootmispinnana, jama siis politseiga kelle oma pulber ikka on.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veekogu äärde peab lubama. Kui ise nii loll oled, et maja sinna ostad,

Nii on.

Kui perekooli foorumis on teema, et mida teha 3000€-ga siis ei pea ootama kahte lehekülgegi, kui juba käib jutt
– veekogu äärde majaostmisest
– Helsingi kesklinna kinnisvara soetamisest
– tuulepargi rajamisest
– jne.

Normaalne?

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja mainitud summa olen suutnud koguda u 4-5 kuuga. Endal II sambas on raha kaks korda rohkem, mida olen nö palgast kogunud 18 aastat. Palun öelge, mis mõttega on koguda sambas raha, kui tegelikult on pensionini veel oma 30 aastat kui sedagi? Sinna kogumine on minu arvates suht riskibisnes, sest kui olen õigesti aru saanud, kui annan enne pinsile jäämist otsad, ei päri seda raha ka minu lapsed. Mida teha?

Ps! Vabandan ette teemaalgataje ees, et oma jutuga sisse sõidan.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

A kle, käi korra Tais ära. Vanaduses saab ju õhust-armastusest elatud nkn.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki nagu koguks edasi? Ei saa aru neist välja võtjatest. Ja need kes võtavad ei oma ka investeerimisest mitte mingeid teadmisi, raisatakse raha niisama ära.

Palju sa reaalselt enda pensionile loodad kuus juurde saada?😂

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

selline keeruline summa, et suure asja ostuks liiga väike summa ja väikse asja jaoks liiga palju.

Midagi sellist, mis teeniks selle raha tagasi ja veel juurdegi?

Kust sa tead ,et 3000 saad? Teatavasti hakkavad fondihaldurid su osakuid mis praegu maksavad 3000 euri alles müüma ja keegi ei tea mis hinnaga see neil õnnestub .Võib juhtuda ,et huvi pole ja saad ainult mõnisada eurot oma osakute eest ju!

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja mainitud summa olen suutnud koguda u 4-5 kuuga. Endal II sambas on raha kaks korda rohkem, mida olen nö palgast kogunud 18 aastat. Palun öelge, mis mõttega on koguda sambas raha, kui tegelikult on pensionini veel oma 30 aastat kui sedagi? Sinna kogumine on minu arvates suht riskibisnes, sest kui olen õigesti aru saanud, kui annan enne pinsile jäämist otsad, ei päri seda raha ka minu lapsed. Mida teha?

Kuhu kogumine 30 aasta ulatuses ei ole riskibisnes? Kui sinu kogumisvõimekus on 1000 eurose sissetuleku juures 100 eur kuus, siis mis korraliku kinnisvara ostmisest me räägime? Odav kinnisvara võib aga 30 aasta jooksul kuuluda hoopis lammutamisele. Kui mitte Tallinnat vaadata, siis ülejäänud Eestis sellist palka saada, mille eest 4-5 kuuga koguda 3000 euri ( juhul kui sul on lapsed ka ülal pidada), õnnestub vaid tippspetsialistidel, mitte tavatöötajal.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju sa reaalselt enda pensionile loodad kuus juurde saada?😂

Ta ei tea seda summat, sest ta pole küsimas käinud ja targutab niisama, igaks juhuks.
Mulle näiteks lubati LHV-s 30€/kuus lisaks. /või oli ka 36, ei mäleta)

Seega, see oli PUHAS pankade nuumamise projekt. Need said sisuliselt tasuta, ilma intressita tohutut laenu.
Loomulikult, laenasid nad seda 100X kallimalt meile endile uuesti tagasi. Autode, korterite jne jaoks.
Geniaalne, tegelt.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pensionifond kuulub pärandisse. Ja seda on minu teada võimalik pärijal kohe välja võtta. Kui sa hakkad pensioni koguma 5 aastat enne pensionile jäämist, siis jõuadki ehk paari aasta raha koguda. Kui sa 4-5 kuuga koguda 3000 eurot, aga penisoniraha on 18 aastaga kogunenud kõigest 6000 eurot, siis võiksid ammu juba investeerida asjalikumalt, kasvõi kolmanda samba luua endale. Minul on nt 15 aastaga kogunenud pensioniraha umbes 15000 eurot. Aga 3-4 kuuga 3000 euri koguda ilma elukorraldust muutmata ma küll ei suudaks.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

uued tissid näiteks

Hind algab 6400.-

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pensionifond kuulub pärandisse. Ja seda on minu teada võimalik pärijal kohe välja võtta. Kui sa hakkad pensioni koguma 5 aastat enne pensionile jäämist, siis jõuadki ehk paari aasta raha koguda. Kui sa 4-5 kuuga koguda 3000 eurot, aga penisoniraha on 18 aastaga kogunenud kõigest 6000 eurot, siis võiksid ammu juba investeerida asjalikumalt, kasvõi kolmanda samba luua endale. Minul on nt 15 aastaga kogunenud pensioniraha umbes 15000 eurot. Aga 3-4 kuuga 3000 euri koguda ilma elukorraldust muutmata ma küll ei suudaks.

III sammas on mul olemas, sealgi samapalju raha. Koguda ma oskan (st raha palgast kõrvale panna), aga investeerida ei oska. Mitu kinnisvara on ka. Ühe kinnisvara eest maksan laenu. Kui võtaksin raha välja, saaksin nt laenu tagasi maksta. Või võimalusel II sambast III sambasse üle kanda.

Pole plaanis see raha niisama nö laiaks lüüa.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ei tea, mida teha, jäta sinna, kus on. Kuigi kui nii väike summa kogunenud, oled kas väga noor või väga väiksepalgaline. See 3000 on muidugi nii imepisike, et mingist investeeringust on suisa raske rääkida. Ilmselt ei ole sa ka nii teadlik, et hakata ise mingeid peened investeerimisstrateegiaid koostama (kui oleksid, ei küsiks nõu). Kui aga pank siiski ei tundu usaldusväärne (täitsa võimalik) või saad aru, et sellest summast pensionilisana ei saa lapselastele kommigi osta (enam kui võimalik), siis mõtle, mis oleksid hetkel sinu jaoks tähtsad valdkonnad. Nagu siin juba toodud, tasub investeerida hambaravisse (kui vaja) või üldse tervisesse. Samuti haridusse. Miks mitte minna õppima ja kasutada summat koolituse maksmiseks või koolis käimise ajal eluasemekulude osaliseks kompenseerimiseks.

Maa ostmisega on nii ja naa. Selle raha eest mingit väga perspektiivikat maatükki või metsa ilmselt ei soeta. Lisaks pead hakkama edaspidi maamaksu  tasuma, mis võib su investeeringu ära nullida.

Kui oled näiteks sobiva keldri omanik, osta veine. Viimasel ajal sellest juttu olnud siin ja seal, kuidas vein võib olla investeering. Kahjuks nende hoiutingimuste loomine ei pruugi odav olla, kui just juba sobivat kohta pole. 3000€ eest võiks aga juba asjaliku veinikogu saada.

No kulda või vääriskive ka võib osta, aga ega nende tulevikuväärtust tea. Samuti võidakse ära varastada vmt.

Kui on maja, siis äkki seal midagi teha. Keegi siin pani 3000 eest katust, kuidas see võimalik, ei tea, sest mul on maailma väikseim katus ja hinnapakkumised tulid vahemikku 12000-18000. Ehk kui kõik ise teha, siis…mina aga ise katust panna ei oska. Äkki majja lisada nt soojuspump vmt, yõesti päikesepaneelid vm, mis igakuise väljamineku väiksemaks teevad.

Kui oskad midagi teha, loo oma firma. Selle summaga saad OÜ püsti panna ja esialgu ära ka elada, kuni teenima hakkad.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem küsiks miks sul seal nii vähe on? Ma olen alla 30 ja mul on neljakohaline summa

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oskad midagi teha, loo oma firma. Selle summaga saad OÜ püsti panna ja esialgu ära ka elada, kuni teenima hakkad.

Kui inimene oskaks/viitsiks/tahaks luua oma firma, siis ta tõenäoliselt poleks sellist teemat teinud? Ja oleks selle OÜ loonud juba 10a tagasi, kas sa ei arva?

Paar ükskut 1 + 1 võiks ikka enne kõva häälega soovitamist osata kokku panna, pole nii keeruline.

PS. Kägu, kel neljakohaline summa on, kas oled tutvunud ka sellega, kui palju sa sealt reaalselt kätte saad? Teemaalgataja 3000 on üsna reaalne summa.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

sellega ma ka ootaks, kuni on selge, missugused saavad olema koroona pikaaegsed mõjud ehitussektoris.

Jutt käib ilmselt 2021a sügisest, muidu.

Sõna “pikaaegsed” jätsid vist tähelepanuta? Ehituses ja kinnisvaras käib kõik pikema vinnaga, kui restoraniäris või turismis, mis kohe täislaksu said. Kuidas see kõik, mis kevadest saati Eestis ja üle maailma toimub, mõjuma hakkab, ongi näha pigem 2021 kui praegu. Kuigi päris mõjutusteta pole ehitus ka 2020 sügisel, mul endal on väiksemad summad paigutatud mitmesse objekti, mille lõplikku väljamaksmist nüüd muudkui edasi lükatakse, kuni intressid välja makstakse, on veel OK, aga samas pole välistatud ka see, et mõne investeeringuga vastu pükse saan. Õnneks pole kõik pandud elamuehitusse, sellised objektid, mida laiemalt vaja on kui üksikisikule, nii et nendega siiski suurt hirmu veel pole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene oskaks/viitsiks/tahaks luua oma firma, siis ta tõenäoliselt poleks sellist teemat teinud? Ja oleks selle OÜ loonud juba 10a tagasi, kas sa ei arva?

Paar ükskut 1 + 1 võiks ikka enne kõva häälega soovitamist osata kokku panna, pole nii keeruline.

PS. Kägu, kel neljakohaline summa on, kas oled tutvunud ka sellega, kui palju sa sealt reaalselt kätte saad? Teemaalgataja 3000 on üsna reaalne summa.

Inimesel võib tekkida soov oma firma teha suvalisel hetkel elus. Mõnikord on selleks vaja just mingit tõuget või rahalist võimalust. Eriti totter muidugi on see 10 aastat tagasi firmaloomise jutt. Kui näiteks mingi 28-aastane inimene hakkab elus valikuid tegema, siis kuna ta juba 18-aastaselt ei olnud mingi äriguru, siis ta justkui ei saaks või ei võikski firmaga pihta hakata? Näiteks minu abikaasa tegi oma firma 40-selt ja just seepärast, et oli jõudnud tõdemusele, et kellegi alluvuses töötamine on ikkagi üsna nüri lõbu. Ma ei saa tõesti aru, miks ei võiks seda varianti ka teistele soovitada. Päriselt arvab mõni, et kui just juba põhikoolis vaikselt firmamõtteid ei mõlgutanud, siis ongi kogu eluks rong läinud. Pane ise enne 1+1 kokku, kui hakkad rumalusi rääkima.

Vabandust, ei tahtnud teemat kaaperdada.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle raha võib vabalt sinna ka jätta, las tiksub ja koguneb.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

. Kägu, kel neljakohaline summa on, kas oled tutvunud ka sellega, kui palju sa sealt reaalselt kätte saad? Teemaalgataja 3000 on üsna reaalne summa.

Kus sellega tutvuda saab?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem küsiks miks sul seal nii vähe on? Ma olen alla 30 ja mul on neljakohaline summa

Tal on ju ka neljakohaline summa. Kui mõtlesid nelja nulliga summat, siis on viiekohaline summa.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Didriksoni parka äkki?

iPhone 13 Pro Max Mega lilla versioon?

Enne teeks teema ja uuriks muidugi.

Ainuüksi selleks, et sulle LIKE panna, logisin täna perekooli sisse 😉

0
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?