Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?

Postitas:
Kägu

Pigem küsiks miks sul seal nii vähe on? Ma olen alla 30 ja mul on neljakohaline summa

Tal on ju ka neljakohaline summa. Kui mõtlesid nelja nulliga summat, siis on viiekohaline summa.

Ei,mitte viiekohaline summa. Teemaalgataja summast 3x suurem sunma,rahuldab su uudishimu ?

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei,mitte viiekohaline summa. Teemaalgataja summast 3x suurem sunma,rahuldab su uudishimu ?

Mind ei huvita vähimalgi määral sinu kogutud pensioni suurus. Lihtsalt tundub, et arvude maailm pole päris sinu teema. Minu neljanda klassi laps teab ka, mida tähendab neljakohaline summa, viiekohaline summa, nii mitu korda suurem või väiksem summa. Aga sina ei tea.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

uued tissid näiteks

Selle raha eest ei saa. Või siis ainult ühe või mingid kasutatud.

Mingist FB grupist kindlasti saab

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabadus oma raha üle otsustada tähendab ka vabadust lollusi teha selle rahaga.

Arvestades, kui palju juba praegu kelmidele raha kantakse, siis ilmselt saab järgmisel aastal neid lolluseid palju olema.

Ja siis on raha läinud, pensioniks veel vähem kogutud ja jälle riik süüdi.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja-jah.

Vaatasin, et peavoolumeedia oli JUBA oma propagandamasina pankade kaitseks käima lükanud.
Ma ei tea, kas uudisest 24h on möödas, aga alates tänasest on hakatud autistide ajusid pesema.
Mõnel on lausa “petuskeemide kõrgaeg” JUBA käes: Ajupesukanali link

Krt, tundub, et ikka JUBA magus tükk võeti pankadelt käest ära, kui sel viisil juba trollid jooksma lükatud.
Ja sedagi teemat siin pk-s lugedes, olgem ausad, see pole ju päris trollivaba.
Neid, kes soovitavad pankasid edasi nuumata on ikka päris palju.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pankadel ju veel aega kogu raha nö “ära kaotada, halvasti investeerida vms”. Eelmise kriisi ajal oli näha, et kogu kogutud summa lihtsalt kaob kuskile ja kaevata pole kellelegi.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pankadel ju veel aega kogu raha nö “ära kaotada, halvasti investeerida vms”. Eelmise kriisi ajal oli näha, et kogu kogutud summa lihtsalt kaob kuskile ja kaevata pole kellelegi.

Palun selgita, kuidas pangast saab raha ära kaduda. Olen üle 20 aasta kasutanud SEB panga (Eesti Ühispanga) teenust ja siiani ole pank ühtegi senti ära kaotanud.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palun selgita, kuidas pangast saab raha ära kaduda. Olen üle 20 aasta kasutanud SEB panga (Eesti Ühispanga) teenust ja siiani ole pank ühtegi senti ära kaotanud.

Minu pensionifondist kadus eelmise kriisi ajal küll märgatav summa nö ära. Swedbank’iga oli tegemist.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja-jah.

Vaatasin, et peavoolumeedia oli JUBA oma propagandamasina pankade kaitseks käima lükanud.

Ma ei tea, kas uudisest 24h on möödas, aga alates tänasest on hakatud autistide ajusid pesema.

Mõnel on lausa “petuskeemide kõrgaeg” JUBA käes: Ajupesukanali link

Krt, tundub, et ikka JUBA magus tükk võeti pankadelt käest ära, kui sel viisil juba trollid jooksma lükatud.

Ja sedagi teemat siin pk-s lugedes, olgem ausad, see pole ju päris trollivaba.

Neid, kes soovitavad pankasid edasi nuumata on ikka päris palju.

Mina ei soovita kellelegi midagi.

Lihtsalt mainin, et pajud inimesed juba praegu nii lollid, et suured suured summad investeerimiskelmusesse kaotanud. Seega ei maksa loota, et järgmine aasta vastupidiselt investeerimisgeeniuseid juurde toob.

Aga nagu alati, on inimese lollides otsuses keegi teine süüdi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

väga lihtsalt ju !Ega see raha ei seisa kuskil pangas “riiulil” vaid osakutes(aktsiates) .Seepärast ongi ju aasta alguses vaja teha avaldus osakute MÜÜGIKS ja siis nad septembrini püüavad su osakuid kellegile maha ärida .Kuna pakkumisi on palju siis on ju  selge ,et osakutele tekib ülepakkumine ja nende hind võib langeda kordades selle juures.JOKK See number mida praegu näed ei tähenda mitte midagi .

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

väga lihtsalt ju !Ega see raha ei seisa kuskil pangas “riiulil” vaid osakutes(aktsiates) .Seepärast ongi ju aasta alguses vaja teha avaldus osakute MÜÜGIKS ja siis nad septembrini püüavad su osakuid kellegile maha ärida .Kuna pakkumisi on palju siis on ju  selge ,et osakutele tekib ülepakkumine ja nende hind võib langeda kordades selle juures.JOKK See number mida praegu näed ei tähenda mitte midagi .

Soovis ja Kuldses Börsis müüakse need maha? Finantsteadmised ja kirjaoskus käivad Sul käsikäes.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

väga lihtsalt ju !Ega see raha ei seisa kuskil pangas “riiulil” vaid osakutes(aktsiates) .Seepärast ongi ju aasta alguses vaja teha avaldus osakute MÜÜGIKS ja siis nad septembrini püüavad su osakuid kellegile maha ärida .Kuna pakkumisi on palju siis on ju selge ,et osakutele tekib ülepakkumine ja nende hind võib langeda kordades selle juures.JOKK See number mida praegu näed ei tähenda mitte midagi .

Soovis ja Kuldses Börsis müüakse need maha? Finantsteadmised ja kirjaoskus käivad Sul käsikäes.

hea küll :kaubeldakse ,aga mõte jääb samaks ,et keegi ei saa seda summat -20% mis praegu Pensionikeskuses paistab

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaja lubas valitsust umbusaldada – kui läbi peaks minema siis unustage ära oma pensioniraha – jääte aegade lõpuni fondide orjusesse. Hea kui pensionile jäädes veel võlgu pole pangale, et sinu raha nad ära raiskasid….

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaja lubas valitsust umbusaldada

Kuskil saates naerdi, et Kaja korraldab pidevalt EKRE/valitsuse usaldamisi. Umb.. kukuvad ju läbi. Õnneks alati.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaja lubas valitsust umbusaldada

Kuskil saates naerdi, et Kaja korraldab pidevalt EKRE/valitsuse usaldamisi. Umb.. kukuvad ju läbi. Õnneks alati.

sa vist ei saa päris täpselt aru, mida on vaja, et umbusalaldus läbi läheks. Seega ei panustagi REf et keegi valitsuskoalitsioonist umbusalduse poolt hääletaks (nii julged ei olda), vaid juhtida tähelepanu sellele, et selline käitumine on lubamatu.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa vist ei saa päris täpselt aru, mida on vaja, et umbusalaldus läbi läheks. Seega ei panustagi REf et keegi valitsuskoalitsioonist umbusalduse poolt hääletaks (nii julged ei olda), vaid juhtida tähelepanu sellele, et selline käitumine on lubamatu.

Kas REF peab rahvast lolliks? Nii küll ilus ei ole!

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Välja on mõistlik võtta ainult siis, kui oled kindel, et suudad seda investeerida suurema tootlikkusega kui pangad.

Mis seda ühte kuupalka ikka niiväga investeerida?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Kohe huviga ootan, kuhu sellise mõtteviisiga inimesed oma raha investeerivad. Turgude toimimisest pole neil halli aimugi.</p>

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis seda ühte kuupalka ikka niiväga investeerida?

ma lugesin ühte huulepulka

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe huviga ootan, kuhu sellise mõtteviisiga inimesed oma raha investeerivad. Turgude toimimisest pole neil halli aimugi.

Ega sul endalgi ju pole.

Sest kui teemas, mille pealkiri on “mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?” ja kuhu inimene oskab teha ühe postituse ja seegi mingi läbi peanaha inisev, siis pole järeldust raske teha.
Või jäi mul sinu geniaalne investeerimisettepanek kuidagi kahe silma vahele?

Aga minu ettepanek on investeerida see raha sinna, kuhu “ülitargad pankade finantsgeeniusedki” investeerisid: osta kinnisvara, soovitavalt uut, ja rentida see välja.
Pankadel, arvata võib, oli raha muidugi rohkem ja nad ostsid mitte ühe ühetoalise korteri, vaid pool linnaosa, koos majade ja üüripindadega. Kogu nende “investeerimisgeniaalsus”.

Aga kuna ühe inimese tagasisaadava rahaga ei osta ilmselt mitte ühtegi korterit, siis selge see, et tuleks mitme, kuni paarikümne inimese rahad kokku panna.
Kuidas ja kes ja miks jne, mõeldakse vast järgmiseks sügiseks välja, pole mingi kosmos.
Ja seda nii, et keegi petta ei saaks.
kellele see ühistuvärk ei sobi, see ostabki omale isikliku veski I-Virumaal või lapikese maad Pärnumaal.
Ja lihtsalt ootab 10a, kuniks need hinda lähevad.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohe huviga ootan, kuhu sellise mõtteviisiga inimesed oma raha investeerivad. Turgude toimimisest pole neil halli aimugi.

Perekoolikad ja mina ootavad endiselt huviga, kuhu siis “turgude toimimise vaieldamatu spets” soovitaks investeerida.

Aga vist pelgalt tühikargamiseks see jäigi. Nagu tavaliselt sellise mõtteviisiga kõvatajate puhul.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänases AK’s toodi kenasti näide 40. aastasest , kel palk 1400 eurot. Pensioniikka jõudmisel saab tema pension olema koos teise sambaga ~ 60 eurot suurem, kui ilma teise sambata.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et võiks võtta aluseks klassikalise tulumaksutagastuse aegse käitumise. Ehk siis minna nt Ülemistesse või Roccasse shoppama.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänases AK’s toodi kenasti näide 40. aastasest , kel palk 1400 eurot. Pensioniikka jõudmisel saab tema pension olema koos teise sambaga ~ 60 eurot suurem, kui ilma teise sambata.

Tea kas 25 aasta pärast (kui siis veel 65-selt pintsile saabki) saab selle eest 2 või 3 leiba?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja mainitud summa olen suutnud koguda u 4-5 kuuga. Endal II sambas on raha kaks korda rohkem, mida olen nö palgast kogunud 18 aastat. Palun öelge, mis mõttega on koguda sambas raha, kui tegelikult on pensionini veel oma 30 aastat kui sedagi? Sinna kogumine on minu arvates suht riskibisnes, sest kui olen õigesti aru saanud, kui annan enne pinsile jäämist otsad, ei päri seda raha ka minu lapsed. Mida teha?

Ps! Vabandan ette teemaalgataje ees, et oma jutuga sisse sõidan.

Pensionifond kuulub pärandisse. Ja seda on minu teada võimalik pärijal kohe välja võtta. Kui sa hakkad pensioni koguma 5 aastat enne pensionile jäämist, siis jõuadki ehk paari aasta raha koguda. Kui sa 4-5 kuuga koguda 3000 eurot, aga penisoniraha on 18 aastaga kogunenud kõigest 6000 eurot, siis võiksid ammu juba investeerida asjalikumalt, kasvõi kolmanda samba luua endale. Minul on nt 15 aastaga kogunenud pensioniraha umbes 15000 eurot. Aga 3-4 kuuga 3000 euri koguda ilma elukorraldust muutmata ma küll ei suudaks.

Täpsustaks, et pensionifondi osakud kuuluvad pärandamisele, st nii kaua kuni pärandaja pole veel pensionile läinud või on saanud pensioniealiseks, aga on otsustanud kohustusliku pensionifondi osakud alles jätta ja mitte teise samba pensioni saama hakata. Kui pärandaja on sõlminud pensionilepingu ja saab eluaegseid makseid kindlustusseltsist, siis see raha enam pärandatav pole. Saab ainult täiendava tasu eest sõlmida garantiilepingu, mille alusel makstakse garantiilepingu perioodi lõpuni sama pensionisummat edasi kellelegi teisele, kui peaksid ise antud perioodi jooksul surema.

https://www.finantsuudised.ee/intervjuu/2019/04/16/kuidas-parida-teist-pensionisammast

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

selline keeruline summa, et suure asja ostuks liiga väike summa ja väikse asja jaoks liiga palju.

Midagi sellist, mis teeniks selle raha tagasi ja veel juurdegi?

Anna mulle, eestlane pidi loll olema ja ei oska rahaga midagi teha nagu sina. Siis polegi sulle raha vaja.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline ERR-i valepropaganda.

Kui ntx. LHV-st ise küsida, siis on numbrid teised.
Kui ei usu, mine küsi.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palk peaks siis 25 aastat olema 1400. Aga kui ta 50 aastaselt töö kaotab ja tänu vanusele enam 1400 palgaga tööd ei leia, siis ei saagi 60 eurot suuremat pensioni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolikad ja mina ootavad endiselt huviga, kuhu siis “turgude toimimise vaieldamatu spets” soovitaks investeerida.

Aga vist pelgalt tühikargamiseks see jäigi. Nagu tavaliselt sellise mõtteviisiga kõvatajate puhul.

Esiteks pole mina end erinevalt mõnest teisest nõuandjast siin spetsiks tituleerinud. Aga sinu meeleheaks võin kõvatajast spets olla. Minu soovitus on, mitte teha perekooli teemasid “kuhu investeerida 3000€”. Ja kui siiski mingis meeltesegaduses selle teema tegid, siis mitte võtta tõe pähe siinseid investeerimissoovitusi. Need soovitajad siin ei vastuta oma sõnade eest kõige vähematki. Kui tõesti on soov investeerimisega tegeleda, siis tuleks alustada enda harimisega sel alal, lugeda raamatuid ja blogisid. Ja alles siis minna ja võtta välja oma teise samba raha, seni las olla seal kindlas kohas. Aga seda võiks muidugi kontrollida, millises fondis see raha hetkel üldse on, võib-olla oleks fondi vahetus alustuseks piisav.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui siiski mingis meeltesegaduses selle teema tegid,

Nämm, nämm, nämm, ma ei ole mingit teemat teinud. Proovi oma mõistuseke koju ajada.

Ja ma tean ise suht hästi, mida selle rahaga teha. (SEDA ma muidugi ei ole siia kirja pannud)
Aga see-eest ma olen hulka teisi ja üsna reaalseid asju soovitanud, erinaevalt sinusugusest kõvatajast, kel see vaid kõvatuseks jäigi. (No tere hommikust – loe blogisid???? Täitsa segi oled wä)

Fondis on raha “kindlas kohas”?
Nii rumalat jutt saab ajada ainult panga troll isiklikult.
Või Kaljulaid.

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis oleks kõige targem teha teisest sambast saadava 3000 euroga?