Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 189 )

Teema: Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?

Postitas:
Kägu

No paneme siis ühe näite veel, kui sinu IQ ei võimaldnud eelnevatest argumentidest aru saada.

Ka Tartu Ülikool kasvatab sellisel juhul petiseid: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tartu-ulikool-tunnistas-anastassia-kovalenko-molemad-magistritood-plagiaadiks?id=85646243

Ja kuna nii Mart kui Martin Helmel endal on TÜ diplomid, siis järelikult on nad ka ise hobusevargad ehk ekre koosneb hobusevarastest. Või kus on vahe?

Põhiküsimus oli ju selles, et kust on EKRE oma kasvava toetuse saanud, mis peale ma ütlesin, et tänu väärtustele. Siis hakati väitma, et EKRE retoorika on kuri. Minu küsimus seisnes ju selles, et mil moel on EKRE retoorika kuri. Pika selgituse peale, et minu enda küsimus ei ole kuri, sain ma lõpuks vastuse, et sellepärast, et ta nimetas TLÜ-d hobusevaraste kasvulavaks. Ma ju põhjendasin sulle, et see ei ole kurjus, vaid väljaütlemine selle eesmärgil, et TLÜ-s ei antaks enam välja diplomeid plagiaatide põhjal. Mis siin jääb siis arusaamatuks? Mis see TÜ ja kogu EKRE liikmeskonna diplomid siia nüüd puutuvad? Kisud teemast väga kõrvale juba. Kui sa ei saa aru sellest, et normaalne on, et ülikool ei anna välja diplomeid plagieeritud tööde puhul ja valitsusel tuleb sellele tähelepanu pöörata, siis miks me üldse vaidleme. Kas sind häirib rohkem see, et inimene juhib probleemile tähelepanu või see, et reaalselt antaksegi plagiaatide põhjal diplomeid? Tundub, et esimene variant. Sellest on kahju, sest siis tegeletaksegi omavahelise kemplemisega selle asemel, et ülikoolides sisulist probleemi hakata ära lahendama.

+7
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas sa aru ei saa? Helme sõnum oli suunatud TLÜ-le, s.t. et kui TLÜ annab välja diplomeid plagiaatide põhjal, siis see loob olukorra, kus TLÜ-s saavad kasvada petised ehk ülekantud tähenduses hobusevargad – mis siin arusaamatut veel on? Küsimus ei ole ühes petises, vaid diplomeid annab välja TLÜ ehk terve komisjon ja töökorraldus on tehtud selliselt, et diplomi saab vajadusel petis.

Oot-oot, sinu väite kohaselt pidid ju ekre väljaütlemised olema “selged ja konkreetsed”. Tegelikult aga peavad (palgalised) ekre kommentaatorid neid väljaütlemisi tõlgendama, pehmendama ja n-ö söödavaks tegema.

See, et see sinu jaoks ei ole selge (ei tunne kõnekäände), ei ole ju minu ega ekre harimatuse probleem. Ja palgalised kommentaatorid.. 😀 sellise väljamõeldise peale annab ikka tulla. Aga selle asemel, et reaalselt hakata uskuma, et EKREl ongi hea plaan, on ikka parem luua omale fantaasia pilt sellest, et EKRE on halb ja EKRE palkab omale palgalised kommentaatorid. Võin kinnitada, et ma ei ole EKRE palgaline kommentaator, täitsa oma töö ja palga peal – usu v ära usu.

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole eriline poliitikahuviline, aga see ekre muttatampimine meenutab miskipärast nõmedat koolivägivalda, kus mingi kamp tahab olla alati rikaste ja ilusate poolel, öelgu see kiustatu mida tahes.

+12
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole eriline poliitikahuviline, aga see ekre muttatampimine meenutab miskipärast nõmedat koolivägivalda, kus mingi kamp tahab olla alati rikaste ja ilusate poolel, öelgu see kiustatu mida tahes.

Mis asja? Ainuke, kes siin pidevalt praegu teisi mutta tambib, on ju ekre.

+15
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No paneme siis ühe näite veel, kui sinu IQ ei võimaldnud eelnevatest argumentidest aru saada.

Ka Tartu Ülikool kasvatab sellisel juhul petiseid: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tartu-ulikool-tunnistas-anastassia-kovalenko-molemad-magistritood-plagiaadiks?id=85646243

Ja kuna nii Mart kui Martin Helmel endal on TÜ diplomid, siis järelikult on nad ka ise hobusevargad ehk ekre koosneb hobusevarastest. Või kus on vahe?

Põhiküsimus oli ju selles, et kust on EKRE oma kasvava toetuse saanud, mis peale ma ütlesin, et tänu väärtustele. Siis hakati väitma, et EKRE retoorika on kuri. Minu küsimus seisnes ju selles, et mil moel on EKRE retoorika kuri. Pika selgituse peale, et minu enda küsimus ei ole kuri, sain ma lõpuks vastuse, et sellepärast, et ta nimetas TLÜ-d hobusevaraste kasvulavaks. Ma ju põhjendasin sulle, et see ei ole kurjus, vaid väljaütlemine selle eesmärgil, et TLÜ-s ei antaks enam välja diplomeid plagiaatide põhjal. Mis siin jääb siis arusaamatuks? Mis see TÜ ja kogu EKRE liikmeskonna diplomid siia nüüd puutuvad? Kisud teemast väga kõrvale juba. Kui sa ei saa aru sellest, et normaalne on, et ülikool ei anna välja diplomeid plagieeritud tööde puhul ja valitsusel tuleb sellele tähelepanu pöörata, siis miks me üldse vaidleme. Kas sind häirib rohkem see, et inimene juhib probleemile tähelepanu või see, et reaalselt antaksegi plagiaatide põhjal diplomeid? Tundub, et esimene variant. Sellest on kahju, sest siis tegeletaksegi omavahelise kemplemisega selle asemel, et ülikoolides sisulist probleemi hakata ära lahendama.

Ja mina väidan seda, et on naeruväärne ja kahtlemata kuri nimetada teisi hobusevarasteks, kui sa ise oled samasugune hobusevaras.
Aga sulle meeldetuletuseks, et teema ei ole praegu ülikoolide maine ja ülikoolide tõsiseltvõetavuse parandamine.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis EKRE kasvav edu? Kas ma olen ainus, kes seda graafikut vaatas? Ainuke, kes on tõesti edu kasvatanud, on Reformierakond.
Palun pange linke nii, et need avaneks uues aknas.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja mina väidan seda, et on naeruväärne ja kahtlemata kuri nimetada teisi hobusevarasteks, kui sa ise oled samasugune hobusevaras.

Aga sulle meeldetuletuseks, et teema ei ole praegu ülikoolide maine ja ülikoolide tõsiseltvõetavuse parandamine.

Aga mille poolest siis samasugune hobusevaras? Kas Helme v EKRE annab välja ülikoolide diplomeid plagieeritud lõputööde põhjal? Ei anna ju, aga näe, TLÜ annab! Just, mina ka rääkisingi ju, et algne küsimus on EKRE populaarsuse tõus, aga ega mina seda ülikooli teemat ei tõstatanud – ikka see, kes väitis, et EKRE kuri olevat.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

EKRE on tõusnud populaarsuselt teiseks erakonnaks.

Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?

https://poliitika.postimees.ee/6738672/sudasuvised-kisklused-toovad-edu-ekre-le?_ga=2.182271527.1854303874.1563735051-1768533921.1550855461

Kokku küsitleti 1305 valimisealist kodanikku vanuses 18-84. Küsitlusperiood: 18.-24.07.2019. Veapiir 2,6%.
Ehk siis protsendid on võetud küsitletute hulgast. Võib rahulikult leida ka 1000 inimest, kes kõik valiks kedagi ja ikkagi ei räägi see mitte midagi kõigist teistest, kelle võimalust valida pole. Nad võiks teha poliitikute online hindamise, et id-kaardiga saaks anda hääle mingile poliitikule. Ja keerab käki kokku, võtan oma toetuse tagasi. Siis oleks mingi objektiivsus vähemalt olemas. Selline id-kaardi põhine hindamine võiks olla püsivalt olemas, et iga poliitik teaks, mitu inimest reaalselt tema seljataga siis tegelikult on.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on suhteliselt kurb lugu, et meil on nii palju inimesi, kes kuulavad seda rumalat jauramist ja kiidavad selle heaks.

Kahjuks pole meil erakonda, kust puuduks rumal jauramine. Isegi president ei suuda väärikaks jääda. Ma pole iial Keskerakonda valinud, aga Ratas on viimasel ajal positiivselt üllatanud oma tasakaalukusega. Pigem võiks president selline olla.

Mis on EKRE kasvava populaarsuse taga? Eesti elanike enamus on mõõdukalt konservatiivsed, rahumeelsed inimesed, kellele ei meeldi petta saamine, vassimine, karjuv ebaõiglus ega ülekohus. Ei meeldi ka igasugused äärmused (ei pea siin silmas vähemuste diskrimineerimist, keskmine eestlane on küllaltki tolerantne) ja ei meeldi oma raskelt kätte võideldud vabaduse, olgu või näilise, äraandmine, ka mitte natuke. Ei meeldi, kui eestlastele jälle ülevalt alla vaadatakse. Ja äsja omandatud natuke paremast elujärjest ei taheta sentigi loovutada, olgu siis, et mõni sent eriti õilsaks eesmärgiks, aga elujärg ei tohi ka siis kannatada.

Sellest tulenevalt ei taheta valida neid, kes kipuvad lipitsema või liiga kergekäeliselt nõustuma igasuguste uute EL direktiividega, mis kohalikku elanikku kuidagi kammitseda või arenguvõimalusi piirata võiks. Ei taheta usaldada riigijuhtimist seltskonnale, kes “kogemata kaotavad” miljoneid või rahapesu rahus toimuda lasevad. Ei taheta neid, kes lubavad siia tulla vaeseid kolmandatest riikidest või kellest arvatakse, et nad lubavad. Eesti inimene ootab jätkuvalt palgatõusu ja suurt, mitte et madalapalgalisi töid võiks tegema tuua kedagi muulast. Ei kibeleta valima ka neid, kes kipuvad oma ideoloogiat peale suruma (sotsid, viimati valitsuses olles oli valitsus ju nende nägu, pealegi eestlane pole enamasti hingelt sots). Ei taheta ka neid, kes on näidanud oma selgrootust ja suutmatust midagi peale sõnade teha.

EKRE pole tüüpilisele Eesti konservatiivsevõitu inimesele küll hea valik, aga häid valikuid polegi. Usun, et ma polnud kaugeltki ainus, kes EKREt valis lihtsalt protestiks (ei kahetse, kuigi lootsin, et nad end kiiresti parandavad). Keda valin järgmine kord, on veel väga lahtine.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

EKRE tegelased ütlevad jah üllatavaid asju, kui nad Euroakadeemiat kritiseerisid, siis oli ka paljudel silmad üllatusest punnis: kuis niiii, ähh??
Aga näe õigust rääkisid

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti elanike enamus on mõõdukalt konservatiivsed, rahumeelsed inimesed, kellele ei meeldi petta saamine, vassimine, karjuv ebaõiglus ega ülekohus.

Ehk siis eksisteerib mingi hulk inimesi, kellele need teod, mida kirjeldad, meeldivad? Tõesti?
Selle kohta võiks ehk kasutada su enda sõnu, et tegemist on rumala jauramisega.

Sellest tulenevalt ei taheta valida neid, kes kipuvad lipitsema või liiga kergekäeliselt nõustuma igasuguste uute EL direktiividega, mis kohalikku elanikku kuidagi kammitseda või arenguvõimalusi piirata võiks.

Eesti on Euroopa Liidus! EKRE valijad vajaksid selles vallas päris tugevat koolitust. Need ELi direktiivid on meie endi koostöös ja kompromissidega tehtud vastavalt meie paremale äranägemisele. Kordan – need ei ole kellegi teise poolt tehtud, jumalast antud, millega siis tuleb vastu tahtmist nõustuda.

+11
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

EKRE oma väljendustes tõesti värvikas ja nö piiripealne, samas vägagi positiivne, et nad julgevad probleemidele tähelepanu juhtida. Erinevalt proua presidendist, kes lõpuks näitas oma tõelist palet…vot temas olen ma tõesti pettunud

+12
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

EKRE tegelased ütlevad jah üllatavaid asju, kui nad Euroakadeemiat kritiseerisid, siis oli ka paljudel silmad üllatusest punnis: kuis nii??

Aga näe õigust rääkisid

Palun viidet selle kohta, kus EKRE Euroakadeemiat kritiseerib.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

EKRE tegelased ütlevad jah üllatavaid asju, kui nad Euroakadeemiat kritiseerisid, siis oli ka paljudel silmad üllatusest punnis: kuis nii??

Aga näe õigust rääkisid

https://uueduudised.ee/uudis/mart-helme-viidet-korgkoolidele-kui-migratsioonipumpadele-kinnitavad-ka-oppejoud/

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest oli juttu palju ja pikalt, täis olid või?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

TLÜ annab! Just, mina ka rääkisingi ju, et algne küsimus on EKRE populaarsuse tõus

No näe, teema lõpetatud. ekre populaarsus ei ole reaalsuses tõusnud, seega teema maas. (vaadake graafikut, ekre pole isegi oma aprillilangust tagasi saanud).

Mis te valate õli nende trollide tulle, lähevad veel rohkem õhku täis. Hull lugu kui lõhki ka veel läheb, pärast terve ilm halba haisu täis!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga näe õigust rääkisid

https://uueduudised.ee/uudis/mart-helme-viidet-korgkoolidele-kui-migratsioonipumpadele-kinnitavad-ka-oppejoud/

Siin artiklis kritiseeritakse Muusikaakadeemiat. Jutt oli ju Euroakadeemiast. Ootan viidet.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah olin, mis siis?
Kui oli juttu palju ja pikalt, siis võiksid ühe viite asemel 3 panna.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga näe õigust rääkisid

Siin artiklis kritiseeritakse Muusikaakadeemiat. Jutt oli ju Euroakadeemiast. Ootan viidet.

Selles artiklis on selgelt juttu ka Euroakadeemiast. Loe artikkel läbi v kasuta otsingut CNTRL – F ja siseta “Euro” ja leiadki – ei peaks ju mõtlevale kõrge IQ-ga EKRE-vastasele ja EKREt materjavale inimesele teab mis keeruline olema.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah olin, mis siis?

Kui oli juttu palju ja pikalt, siis võiksid ühe viite asemel 3 panna.

Google.ee on abiks ka sulle, kasuta julgelt ja otsi ise.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mille poolest siis samasugune hobusevaras? Kas Helme v EKRE annab välja ülikoolide diplomeid plagieeritud lõputööde põhjal? Ei anna ju, aga näe, TLÜ annab! Just, mina ka rääkisingi ju, et algne küsimus on EKRE populaarsuse tõus, aga ega mina seda ülikooli teemat ei tõstatanud – ikka see, kes väitis, et EKRE kuri olevat.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

EKRE on demokraatlikult valitud. Demokraatia ongi selline. Ma võin ju selle valijana loll olla, mis siis? Demokraatlikus ühiskonnas võib olla isegi lollide partei ja kui see saab valijate hääled, tuleb sellega leppida. Väga veider on materdada osade valijate eelistust, eriti kui see osa on päris suur. Kui aga selline demokraatia rahvale ei sobi, võib valida diktatuuri või monarhia vms ja olla rahul, kui rahva asemel otsustab rahva saatuse üle üks inimene.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Ma võin korrata – sa, vaeseke, pole ju isegi sellele pihta saanud, keda Helme hobusevarasteks peab. Katsu leppida ja kriitikat ikka taluda. Eks see kriitikatalumatus on muidugi ka tüüpilise ekreiidi tunnus.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti on Euroopa Liidus! EKRE valijad vajaksid selles vallas päris tugevat koolitust. Need ELi direktiivid on meie endi koostöös ja kompromissidega tehtud vastavalt meie paremale äranägemisele. Kordan – need ei ole kellegi teise poolt tehtud, jumalast antud, millega siis tuleb vastu tahtmist nõustuda.

Meie esindajad ELs kahjuks ei seisa kuigivõrd oma riigi huvide eest. Muidugi, ega kõik selle peale mõtlegi, et riikidel on alati huvid ja justnimelt nende huvide tõttu ka EL tekkis – nii oli paljudele riikidele kasulikum. Ka Eestil on kasulik seal olla, aga me saaks ja peaks ELi kuulumisest veel rohkem kasu saama. Kasu all ei pea ma silmas tingimata otseselt rahalisi toetusi, sest näiteks Saksamaa saab EList tohutut kasu, kuid mitte seetõttu, et Saksamaale ühiskassast mingeid toetusi makstakse.
Kõik EL riigid ajavad ELs oma asja, koos püütakse konsensus muidugi leida, aga ma ei näe, et Eesti oma asja ajaks, pigemini toetab Eesti lihtsalt enamuse seisukohti. Madisoni (ega üldse EKRE esindajat) ma meid esindama muidugi ei valinud, sest ega see parem pole kui seal lihtsalt kõiki tegevusi takistada püüda.

Ehk siis eksisteerib mingi hulk inimesi, kellele need teod, mida kirjeldad, meeldivad? Tõesti?

Kuidas muidu seletada, et osad valivad lubaduste pärast neid, kes ikka ja jälle ei tea mida kokku lubavad, ent aastatepikkusest võimulolekust hoolimata lubadusi pole isegi püüdnud ellu viia? Jah, loomulikult on tegu valimiseelse populismiga, mida ei kavatsetagi ellu viia, kuid on neid, kes jätkuvalt valimislubadusi usuvad ja selle põhjal valivad. Mul on suur tutvusringkond, tean mitmeid selliseid. Tean ka inimest, kes valis välimuse järgi: üks mees tundus talle ilus ja seepärast tolle ka Riigikokku valis.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?

Kasvav lollide populatsioon ühiskonnas. See on täpselt see, mis neid kõnetab – karjas röökimine süvenemata ja mõtlemata.

Vastupidi, sinu kirjeldatud käitumine ja halvustav sõnakasutus on omane EKRE vastastele (nt needsamad sõnad “karjas röökimine süvenemata ja mõtlemata” ja “lollide populatsioon”). Hetkel ikka sina ei suuda süveneda sisusse (väärtused) ja mõelda ehk aru saada, mille eest seistakse ja tegutsed mõtlemata EKRE laimajate karjas.

Ja muide, sõna “röökimine” teise inimese seisukohtade väljendamise kohta mina kui EKRE toetaja ei kasuta, erinevalt sinust – eks see räägib ka enda eest, millised väärtused kellelgi on, s.t. kes siin targem on ja kes … (jälle ei saa seda sõna öelda, sest ei ole kombeks teistele selliseid halvustavaid silte külge panna, erinevalt sinust – suhtumise ja inimväärikuse küsimus).

EKRE-populatsioon on omandanud mõiste “väärtused” 😀

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahame 20 aasta pärast ka laulupeole minna ja seal eestikeelseid rahvuslikke laule kuulda, siis on EKRE ainuke valik. See on ainult üks näide. Minu arust on masendav, et rahvas on nii pikalt toetanud Eesti paljaks varastanud röövleid (ref), kes on hommikust õhtuni valetanud.

Ma ei näinud laulupeo ülekande kaadrites ühtki EKRE poliitikut. Sa nägid?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahame 20 aasta pärast ka laulupeole minna ja seal eestikeelseid rahvuslikke laule kuulda, siis on EKRE ainuke valik. See on ainult üks näide. Minu arust on masendav, et rahvas on nii pikalt toetanud Eesti paljaks varastanud röövleid (ref), kes on hommikust õhtuni valetanud.

Ma ei näinud laulupeo ülekande kaadrites ühtki EKRE poliitikut. Sa nägid?

Tegelt üks oli – Riigikogu esimees.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks, kõik need uuringud on kallutatud. EKRE tegelik toetus on ammu üle 50%. Ma võin käsi südamele pannes ütelda, et ma ei tunne ühtegi inimest, kes ei toetaks EKRE’t.

Miks EKREt toetatakse? Võib ütelda, et süüdi on just nimelt eelmised võimuerakonnad ja laiemalt üldse see end rahvast paremaks pidav “eliit”. Viimase 20 aasta jooksul on tekkinud meie ühiskonnas olukord, kus on tekkinud kiivalt oma klannihuve kaitsev ühiskonna eliitklass: ametnikud, poliitikud, ettevõtjad ja intelligents. Neile kõigile on omane, et nad ei tee enam reaalset füüsilist ja tootvat tööd, vaid parasiteerivad reaalset tööd tegevate inimeste kukil. Vaadake kui palju on meie riigis igasuguseid nõunikke, nõustajaid, ametnikke, tegevuskavade koostajaid, olukorra kaardistajaid, analüütikuid ja nii edasi ja nii edasi. See on viinud sellelni, et ilma vastutuseta ja isikliku seotuseta on kõik need inimgrupid kaugenenud ja kaugenevad pidevalt tegelikust elust ja inimeste tõelistest huvidest ja tunnetest.

Tekkinud on kõigi nende rahva kukil parasiteerivate gruppide paraleelühiskondad, mida rahvas enam ei mõista ja mis rahvast üldse ei hooli. Huvitutakse vaid enda saba kergitamisest ja rahvast eraldumisest ning rahva kui pööbli põlastamisest. Kuulake kasvõi meie eliidi peenutsevat keelekasutust ja uuseliidi kantseliiti. See pole enam eesti keel.

Aga EKREt, kes räägib selges ja lihtsas rahvalikuse keeles, nimetades hunti hundiks, mitte susiks või võsavillemiks, litsi litsiks, pederasti pederastiks, hullu hulluks, kurjategijat kurjategijaks ja reeturit reeturiks, see peenutsev ja kõike valesti nimetav eliit põlgab. Ja on näha, et ka perekooli on see eliit oma sõrad ajanud, sest ka siin on palju neid, kes rahvalikule ja loomulikule kõnepruugile hakkavad kohe miinuseid laduma. Rahvas aga vajab just seda, et asju nimetataks otse ja õieti, ilma peenutsemata ja ilustamata.

Lisaks on rahvast hakanud lõplikult tüütama majandusliku heaolu pidev ettepoole seadmine rahvuskultuurist, rahvuslikust eneseteadvusest, meie ürgsetest kommetest ja pärimusest. Ma tahan elada eestlaste maal, kui kõik käituvad eestlastena, kus on täpselt määratletud, kuidas üks eestlane peab elama ja kus ma saan nõjatuda kõikidele kaasinimestele, sest nad tunnevad ja mõistavad asju samamoodi nagu mina. Erinevus ei rikasta, erinevus nõrgestab, loob ühiskonnas mõrad ja lagundab moraali ja kõlbluse.

EKRE on tulnud seda kõike muutma. Ja loomulikult ei meeldi see peenutsejatele, ei meeldi eliidile, kes ennast rahvast paremaks peavad ja kaitsevad mitte rahva, vaid ainult endi kitsaid klikihuvisid.

+8
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks, kõik need uuringud on kallutatud. EKRE tegelik toetus on ammu üle 50%. Ma võin käsi südamele pannes ütelda, et ma ei tunne ühtegi inimest, kes ei toetaks EKRE’t.

Miks EKREt toetatakse? Võib ütelda, et süüdi on just nimelt eelmised võimuerakonnad ja laiemalt üldse see end rahvast paremaks pidav “eliit”. Viimase 20 aasta jooksul on tekkinud meie ühiskonnas olukord, kus on tekkinud kiivalt oma klannihuve kaitsev ühiskonna eliitklass: ametnikud, poliitikud, ettevõtjad ja intelligents. Neile kõigile on omane, et nad ei tee enam reaalset füüsilist ja tootvat tööd, vaid parasiteerivad reaalset tööd tegevate inimeste kukil. Vaadake kui palju on meie riigis igasuguseid nõunikke, nõustajaid, ametnikke, tegevuskavade koostajaid, olukorra kaardistajaid, analüütikuid ja nii edasi ja nii edasi. See on viinud sellelni, et ilma vastutuseta ja isikliku seotuseta on kõik need inimgrupid kaugenenud ja kaugenevad pidevalt tegelikust elust ja inimeste tõelistest huvidest ja tunnetest.

Tekkinud on kõigi nende rahva kukil parasiteerivate gruppide paraleelühiskondad, mida rahvas enam ei mõista ja mis rahvast üldse ei hooli. Huvitutakse vaid enda saba kergitamisest ja rahvast eraldumisest ning rahva kui pööbli põlastamisest. Kuulake kasvõi meie eliidi peenutsevat keelekasutust ja uuseliidi kantseliiti. See pole enam eesti keel.

Aga EKREt, kes räägib selges ja lihtsas rahvalikuse keeles, nimetades hunti hundiks, mitte susiks või võsavillemiks, litsi litsiks, pederasti pederastiks, hullu hulluks, kurjategijat kurjategijaks ja reeturit reeturiks, see peenutsev ja kõike valesti nimetav eliit põlgab. Ja on näha, et ka perekooli on see eliit oma sõrad ajanud, sest ka siin on palju neid, kes rahvalikule ja loomulikule kõnepruugile hakkavad kohe miinuseid laduma. Rahvas aga vajab just seda, et asju nimetataks otse ja õieti, ilma peenutsemata ja ilustamata.

Lisaks on rahvast hakanud lõplikult tüütama majandusliku heaolu pidev ettepoole seadmine rahvuskultuurist, rahvuslikust eneseteadvusest, meie ürgsetest kommetest ja pärimusest. Ma tahan elada eestlaste maal, kui kõik käituvad eestlastena, kus on täpselt määratletud, kuidas üks eestlane peab elama ja kus ma saan nõjatuda kõikidele kaasinimestele, sest nad tunnevad ja mõistavad asju samamoodi nagu mina. Erinevus ei rikasta, erinevus nõrgestab, loob ühiskonnas mõrad ja lagundab moraali ja kõlbluse.

EKRE on tulnud seda kõike muutma. Ja loomulikult ei meeldi see peenutsejatele, ei meeldi eliidile, kes ennast rahvast paremaks peavad ja kaitsevad mitte rahva, vaid ainult endi kitsaid klikihuvisid.

No küll meeldib taunol end rahvaks nimetada…

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Ma võin korrata – sa, vaeseke, pole ju isegi sellele pihta saanud, keda Helme hobusevarasteks peab. Katsu leppida ja kriitikat ikka taluda. Eks see kriitikatalumatus on muidugi ka tüüpilise ekreiidi tunnus.

Sina ei ole pihta saanud Helme sõnade mõttele, kullake, ja arvad, et Helme kritiseeris kõiki TLÜ üliõpilasi (nii endisi, praeguseid kui tulevasi).

+4
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?