Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 189 )

Teema: Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?

Postitas:
Kägu

Helme ise astus selleks esimese sammu, saates brittidele õnnitluse uue peaministri puhul ja teatas samal ajal, et temal siin neile kogemusi jagada, kuidas iseseisvaks riigiks saada. Absoluutselt mitte keegi teda sellist teadet saatma ei sundinud.

Koolikiusu kohta veel niipalju, et ikka kiusajad on need räige sõnavara ja väljendusviisi kasutajad, kellele mitte miski ei sobi, seega mingit ohver siin ekre ei ole.

Aga täiuslik koolikiusaja profiil. Pange edasi. Ükskord sööb teie oma mürk teid endid. Muud ma ei ütle.

+5
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

seoses ekrega ,kas keegi oskab seletada kust on vana Helme võtnud endale selle asepeaministri tiitli? Kes talle selle omistanud on ?

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
nyah nyah

Tema ytleb, et ma olen lillaroosa limukas, liberastist jätis, rahva reetur & hobusevaras. See on tema aus arvamus, tal on sõnavabadus & mina olen lumehelbeke, kui ma tema retoorikat ei mõista.

Mina ytlen kaabut kandva poliitiku kohta ‘kaabu’. Tema pistab karjuma, et see on laim, sõim & vihakõne. (Kuskohas ta siis oli, kui poliitikas seisid vastakuti vunts & vana pax?)

Vaenata ega vihata ei viitsi kedagi, aga päris täie aruga inimesex on teda ikka raske pidada.

+17
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on EKRE fenomen see, et nad on teinud poliitikast religiooni. Vaadake kasvõi, kui kirglikult ja kriitikavabalt nende jüngrid iga nende möödapanekut kaitsevad. Mitte ühelgi teisel erakonnal pole sellist kogudust. Piisab kui võrrelda suvaliste poliitikauudiste kommentaare.
Kui inimene usub, siis ta usub, ühegi faktiga teda ümber ei veena.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tema ytleb, et ma olen lillaroosa limukas, liberastist jätis, rahva reetur & hobusevaras. See on tema aus arvamus, tal on sõnavabadus & mina olen lumehelbeke, kui ma tema retoorikat ei mõista.

Jah, selline nende sõnakasutus teiste inimeste suhtes reaalselt kahjuks ongi. Nii räägib teiste inimestega see, kes on “kiusatav” mõne inimese arvates.

Paraku ka siin kommenteerivatest inimestest näha (paraku ekre ikka hästi suutnud inimesi manipuleerida), et sellist väljendusviisi peetakse normaalseks ning hoopis viisakas ja solvanguteta tähelepanu juhtimine ja kritiseerimine on meil nüüd siis see mürk, millesse me kõik kohe uppuma hakkame. Õige on mu arvates eelmise kommenteerija tähelepanek, et neil on tekitatud lausa religioon, sekt.

Paraku on nii, et kõik selle ebamugavuse, mille üle ekre kurdab, on nad iseendale üksi edukalt tekitanud.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ytlen kaabut kandva poliitiku kohta ‘kaabu’. Tema pistab karjuma, et see on laim, sõim & vihakõne. (Kuskohas ta siis oli, kui poliitikas seisid vastakuti vunts & vana pax?)

Vaenata ega vihata ei viitsi kedagi, aga päris täie aruga inimesex on teda ikka raske pidada.

Ahah, ütleb SULLE? No kui SULLE, siis mina ütlen, et SINA alustasid.
Nagu ma ütlesin ja jään selle juurde: te olete täiuslikud koolikiusajad. Muster on niivõrd õpikulik. Inimesi on võimalik ässitamisega viia ükskõik kui kaugele. Kiusatav ei tohi vihastada!
Muide, kas arvate, et näiteks hutude ja tutside etniline raev puhkes (ja vaibus) täiesti põhjusega ja objektiivselt või toimus see ässitajate eestvedamisel, kuni kogu rahvus oli hullunud? Või kas arvate, et te erinete väga hutudest ja tutsidest kui inimestest üldse? Või on inimloomus siiski läbi aegade ja rahvuste põhiliselt ühesugune – on ässitajad, need, kes lasevad ennast ässitada (enamus) ja on üksikud mõistlikud, keda ei saa mingi hinna eest kaasa vedada. Need tapetakse muidugi koos teistega maha. Nagu Rwandas juhtuski.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahah, ütleb SULLE? No kui SULLE, siis mina ütlen, et SINA alustasid.

Nagu ma ütlesin ja jään selle juurde: te olete täiuslikud koolikiusajad. Muster on niivõrd õpikulik. Inimesi on võimalik ässitamisega viia ükskõik kui kaugele. Kiusatav ei tohi vihastada!

Muide, kas arvate, et näiteks hutude ja tutside etniline raev puhkes (ja vaibus) täiesti põhjusega ja objektiivselt või toimus see ässitajate eestvedamisel, kuni kogu rahvus oli hullunud? Või kas arvate, et te erinete väga hutudest ja tutsidest kui inimestest üldse? Või on inimloomus siiski läbi aegade ja rahvuste põhiliselt ühesugune – on ässitajad, need, kes lasevad ennast ässitada (enamus) ja on üksikud mõistlikud, keda ei saa mingi hinna eest kaasa vedada. Need tapetakse muidugi koos teistega maha. Nagu Rwandas juhtuski.

Sa praegu reaalselt võrdled ekre poliitikute suutmatust end viisakalt väljendada ja endast sealjuures mitte välja minna Rwandas toimunud genotsiidiga.

Tunnistan, et on tõesti raske loogikast niivõrd kaugel olevat võrdlust kommenteerida.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa praegu reaalselt võrdled ekre poliitikute suutmatust end viisakalt väljendada ja endast sealjuures mitte välja minna Rwandas toimunud genotsiidiga.
Tunnistan, et on tõesti raske loogikast niivõrd kaugel olevat võrdlust kommenteerida.

Te olete nii igavalt etteaimatavad. ja teate miks? Sest ma tean, kuidas käituvad koolikiusajad. Tean nende mustrit, tean nende reaktsioone ja tean nende iseloomu.
Loogikaga on mul kõik korras. On küll võrreldav, sest tegu on universaalse inimloomusega.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on EKRE fenomen see, et nad on teinud poliitikast religiooni. Vaadake kasvõi, kui kirglikult ja kriitikavabalt nende jüngrid iga nende möödapanekut kaitsevad. Mitte ühelgi teisel erakonnal pole sellist kogudust. Piisab kui võrrelda suvaliste poliitikauudiste kommentaare.

Vastupidi ju..Kui inimene usub, et EKRE on nõme, siis ta usubki, ühegi faktiga teda ümber ei veena.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Te olete nii igavalt etteaimatavad. ja teate miks? Sest ma tean, kuidas käituvad koolikiusajad. Tean nende mustrit, tean nende reaktsioone ja tean nende iseloomu.

Loogikaga on mul kõik korras. On küll võrreldav, sest tegu on universaalse inimloomusega.

The technique of the bully:
https://www.youtube.com/watch?v=NmV8MyYezlk

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hiljuti säras Soomes oma väljaütlemistega Somaaliast pärit sots,kes ütles et kõik Põlissoomlasi valinud on rassistid. Seda ei saanud heaks kiita isegi tema parteikaaslased.
Aga mida rohkem sotsid oma lollustega hüppavad,seda rohkem saavad Põlissoomlased endile poolehoidu

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b0b51a41-4e29-4520-a41f-b33c4c66d679

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastupidi ju..Kui inimene usub, et EKRE on nõme, siis ta usubki, ühegi faktiga teda ümber ei veena.

Vaata, enamus inimesi ei suhtu poliitikasse nii kirglikult nagu EKRE jüngrid. Näiteks kui ma siin foorumis kirjutan, et mingi sots või isamaalane ütles nõmeda asja, siis ei ole mingit erilist reaktsiooni, aga kui ma sama ütlen mõne ekrelase kohta, kargavad mulle kohe kallale mingid vihased tegelased, kes hakkavad mind sotsiks, koolikiusajaks ja liberastiks sõimama. See ongi EKRE fenomen, et nad on kuidagi osanud need tõsiusklikud endale konksu otsa saada.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata, enamus inimesi ei suhtu poliitikasse nii kirglikult nagu EKRE jüngrid. Näiteks kui ma siin foorumis kirjutan, et mingi sots või isamaalane ütles nõmeda asja, siis ei ole mingit erilist reaktsiooni, aga kui ma sama ütlen mõne ekrelase kohta, kargavad mulle kohe kallale mingid vihased tegelased, kes hakkavad mind sotsiks, koolikiusajaks ja liberastiks sõimama. See ongi EKRE fenomen, et nad on kuidagi osanud need tõsiusklikud endale konksu otsa saada.

Sa näed seda vaid enda mätta otsast.. Mina olen siin foorumis näiteks lugematul arvul kordi lugenud sõna EKREIIT.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Muide, kas arvate, et näiteks hutude ja tutside etniline raev puhkes (ja vaibus) täiesti põhjusega ja objektiivselt või toimus see ässitajate eestvedamisel, kuni kogu rahvus oli hullunud? Või kas arvate, et te erinete väga hutudest ja tutsidest kui inimestest üldse? Või on inimloomus siiski läbi aegade ja rahvuste põhiliselt ühesugune – on ässitajad, need, kes lasevad ennast ässitada (enamus) ja on üksikud mõistlikud, keda ei saa mingi hinna eest kaasa vedada. Need tapetakse muidugi koos teistega maha. Nagu Rwandas juhtuski

Rwanda genotsiidi taga oli ülerahvastatus ja maapuudus. Kumb meil Eestis siin inimesi hulluks ajab?

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rwanda genotsiidi taga oli ülerahvastatus ja maapuudus.

Kas nüüd on kuidagi lahedamaks läinud või? Või mujal ei esine ülerahvastatust ja maapuudust? Rwanda genotsiidi taga olid ässitajad ja nende jüngrid. Punkt. Muidugi on füüsilisi tingimusi, kus ässitajatel läheb vähem aega ja vaeva, aga põhimõtteliselt ei ole vahet.
Te olete valmis kaasinimestele kõrri kargama. Ekrevastasus on tõesti religioon. Savisaarega oli eeltreening, nüüd ollakse juba veel vihasemad ja profimad. Vaadake, et te ära ei lämbu. Kui mõni laps küsiks: mida see Mart sulle teinud on? Mis sa vastaksid, kui tahaksid TÄIESTI aus olla?
Nyah siin kiljus, et teda sõimatud selleks ja teiseks, aga tema ütles ainult “kaabu”. Eks ole nunnu?
Kiusajate peas ei valitse enam mõistus, ainult viha. Aga kuidas see sinna sai, ei tea nad ise iialgi. Et kes sind küll hulluks ajab, kui sinu moodi küsida. Kogu see sekt usub, et teeb midagi head ja on õiguse eest väljas. No nagu koolikiusajadki teostavad ainult õiglast kohut värdjate üle.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks kui ma siin foorumis kirjutan, et mingi sots või isamaalane ütles nõmeda asja, siis ei ole mingit erilist reaktsiooni,

Jajah. Pigem ei ole ekreiidid nii haiged vihkajad, et siia selliseid teemasid treiksid ja kohe religioosse vihaga peksma kukuksid. Sellised olete ikka ainult teie, “õiglusejüngrid”, ja seda näeb igaüks, kel silmad peas.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jajah. Pigem ei ole ekreiidid nii haiged vihkajad, et siia selliseid teemasid treiksid ja kohe religioosse vihaga peksma kukuksid. Sellised olete ikka ainult teie, “õiglusejüngrid”, ja seda näeb igaüks, kel silmad peas.

Oot, mis mõttes? Mina olen siin ikka korduvalt sotside kohta mingeid märkusi teinud, aga mitte kunagi pole mind seepeale keegi isiklikult hakanud ründama. Julged ekre kohta mingi õrna kahtluse väljendada, kui kohe on jüngrid kallal. Ma ise suhtusin varem ekresse neutraalselt ja mitu korda siin foorumis isegi kaitsesin neid, aga tänu nende vihastele toetajatele on neist tõsiselt kõrini.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nn. laulev revolutsioon” on omandanud mingi püha nimbuse. Seisti Balti ketis, hoiti kätest kinni…ja mindi laiali – ärastama, rikastuma, kihistuma… Kellele kartulid, kellele koored. Ja nõnda on vastamisi ka kaks vaenulikku jõudu, keda isegi president ei suuda (on ise poole valinud) ja ei soovigi lepitada. Heaga see ei lõpe. Kui ühe vemmalvärsi sõnu seada:
Pii, pii, pii, pii
ütle kumb on parembi
KaKa või ekreiid
vaene olen mina olnud mõlemate aal
ühe sita on nad mõlembi…

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot, mis mõttes? Mina olen siin ikka korduvalt sotside kohta mingeid märkusi teinud, aga mitte kunagi pole mind seepeale keegi isiklikult hakanud ründama. Julged ekre kohta mingi õrna kahtluse väljendada, kui kohe on jüngrid kallal. Ma ise suhtusin varem ekresse neutraalselt ja mitu korda siin foorumis isegi kaitsesin neid, aga tänu nende vihastele toetajatele on neist tõsiselt kõrini.

No mingi kaks inimest vastab sulle ekre teemas ja see on hordide viisi jüngreid?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina võid teiste kohta “märkusi” teha, aga teised mitte? See on ikka nii tore, kuidas mõnel on alati rohkem õigusi (kes neid õigusi jagab, oleks huvitav teada).

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt … kui on vaja teada milline näeb välja ehe täiskasvanute koolikius, siis vaadatagu, kuidas käitutakse praegu ekrega.

Kui Mart Helme ütleb presidendi kohta emotsionaalselt ülesköetud naine, siis see on täiesti normaalne, nii peabki ütlema. Ja need, kellele see retoorika ei meeldi, on rumalad ja ekre vastaselt pimedalt usklikud.

Kui kägu ütleb, et poliitilise debati ajal teise poliitikuga (ei olnud kiuslikud ajakirjanikud, oli teine poliitik, st võrdne positsioon) minema tormanud Martin Helme oli emotsionaalselt ülesköetud, siis on kägu koolikiusaja.

Täiesti loogiline…

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugedes viimaseid uudiseid massihüsteeriast tundub, et juhised pearabile saadetakse kas Laialt tänavalt või veelgi kõrgemalt.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui Maasikas tundis muret mis riigis toimub ,siis Helmed ülbitsesid ,et kes ta selline on.Miks sama ei kehti kui mingi telefonivargast endine kajutipoiss võtab pähe Presidenti sinatada või läbikõrbenud rätsep kukub ta vabaajariietust kommenteerima.Sama peaks ka kehtima siseministri kohta ,kes peab ennast asepeaministriks ja kukub välispoliitikat tegema!

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Maasikas tundis muret mis riigis toimub ,siis Helmed ülbitsesid ,et kes ta selline on

See on lihtsalt veel üks (tuhandes) näide koolikiusajalikust retoorikast. Maasikas “tundis muret”, aga Helmed “ülbitsesid”. Kas sa näiteks seda ei tea, et kui tahta, siis saaks unustada kõik Helme öeldud õudused ja keskenduda näiteks ainult Jõerüüdi ütlusele “kes sina selline oled?” Just nõnda käitub meedia ekrega: kõik, mida suust välja ajavad nende lemmikud, jääb kas pikemalt või üldse kajastamata, aga iga Helmede köhatus registreeritakse maavärinana. Kuidas te seda läbi ei näe ja selle õnge lähete, sellest ma ei hakkagi aru saama.

Nyah: mina ütlesin “kaabu”, aga tema ütles “limukas, jätis, reetur”!

Ikka tõesti või? Ikka tõesti on nii, et sotsid ütlevad “roosid lõhnavad!” ja natsid ütlevad “sitt haiseb!” Ega ikka ei ole küll. Üksikuid ütlemisi võib ükshaaval välja käima jäädagi nagu linnade põletamise mängus. Pole sugugi kindel, kelle sõna viimaseks jääb. Kogu selle vihalaviini algatasid sotsid (kui tinglik nimetus). See on absoluutselt kindel ja selge. Aga koolikiusajalik lähenemine on, et ohver ei tohi reageerida. Kõik tohivad talle pinde küünte alla ajada, jalaga peesse taguda, mõnitada, sõimata – aga ohver ei tohi iitsatadagi. Noh, Helmete näol ei ole tegemist ohvrimentaliteediga, annavad vastu. Ja see teid närvi ajabki. Miks nad ennast peksta ei lase? Me peksame ju ÕIGUSEGA!

Väga närune lähenemine. Teid peaks haletsema, aga ei viitsi. Küll ajalugu haletseb.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Maasikas tundis muret mis riigis toimub ,siis Helmed ülbitsesid ,et kes ta selline on

See on lihtsalt veel üks (tuhandes) näide koolikiusajalikust retoorikast. Maasikas “tundis muret”, aga Helmed “ülbitsesid”. Kas sa näiteks seda ei tea, et kui tahta, siis saaks unustada kõik Helme öeldud õudused ja keskenduda näiteks ainult Jõerüüdi ütlusele “kes sina selline oled?” Just nõnda käitub meedia ekrega: kõik, mida suust välja ajavad nende lemmikud, jääb kas pikemalt või üldse kajastamata, aga iga Helmede köhatus registreeritakse maavärinana. Kuidas te seda läbi ei näe ja selle õnge lähete, sellest ma ei hakkagi aru saama.

Nyah: mina ütlesin “kaabu”, aga tema ütles “limukas, jätis, reetur”!

Ikka tõesti või? Ikka tõesti on nii, et sotsid ütlevad “roosid lõhnavad!” ja natsid ütlevad “sitt haiseb!” Ega ikka ei ole küll. Üksikuid ütlemisi võib ükshaaval välja käima jäädagi nagu linnade põletamise mängus. Pole sugugi kindel, kelle sõna viimaseks jääb. Kogu selle vihalaviini algatasid sotsid (kui tinglik nimetus). See on absoluutselt kindel ja selge. Aga koolikiusajalik lähenemine on, et ohver ei tohi reageerida. Kõik tohivad talle pinde küünte alla ajada, jalaga peesse taguda, mõnitada, sõimata – aga ohver ei tohi iitsatadagi. Noh, Helmete näol ei ole tegemist ohvrimentaliteediga, annavad vastu. Ja see teid närvi ajabki. Miks nad ennast peksta ei lase? Me peksame ju ÕIGUSEGA!

Väga närune lähenemine. Teid peaks haletsema, aga ei viitsi. Küll ajalugu haletseb.

Aamen!

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tjah. kuus lehekülge kommentaare ja barrikaadid on ikka püsti, igaüks oma arvamuse õigsuses veendunud veel rohkem kui enne.

mul on samuti väga kahju näha, et ekrel on nii palju pooldajaid, sest minu jaoks tähendab see, et meil on palju inimesi, kes tunnevad, et senises Eestis ei ole neil kohta. ma olen maalt pärit ja mäletan hästi seda verivaest aega 1990ndatel, kui kolhoosid lagunesid ja ühistud virelesid. kõik nutikad ja hakkajad lasid maalt jalga. olen näinud kõrvalt, kui paljude unistus EW taasluua (õitsvad väiketalud jm rahvusromantika) lihtsalt luhtus, sest olud olid teised, maailm oli muutunud ja inimesed ei saanud sellest piisavalt kiiresti aru. kui isiksuseomadused ei toetanud hakkamasaamist, viis suutmatus uute oludega kohaneda pettumuse ja kibestumuseni. mitte ainult maal, vaid ka linnas on siiani palju selliseid inimesi ja mulle on jäänud mulje, et just nemad on olnud viljakas pinnas ekre-seemnele.

ma olen nõus, et riiki võib juhtida mitut moodi, et Eestis on tehtud vigu ja oleks saanud ka teisiti. liialt vähe on meil sotsiaalset sidusust, sotsiaalseid garantiisid ja nõrgemate järgiaitamist. aga ma ei ole nõus sellega, et mingi seltskond tuleb ja tõmbab vee peale kogu Eesti rahva viimase 25 aasta tööle ja ütleb, et kõik see on vale ja tühine ja halb, kuhu suunas Eesti on arenenud. vaata kust otsast tahad, Eestis ON läinud elu paremaks nii üksikisiku kui riigi tasandil. jah, igaühe õue peal ei ole seda õnne, mida taasiseseisvumise ajal loodeti ja paljudel on seda õnne palju vähem kui nad ise arvavad end väärivat. siiski on väga paljud oma eluga rahul ning minu silmis teeb ekre just selle vea, et praalib kõik asjad mustvalgeks, tunnistamata mingeidki häid arenguid. “kui sa pole meie poolt, siis oled meie vastu”. teine viga on suutmatus oma vigu tunnistada, aga see on vist kõikidele raske.

teise põhjusena ekre populaarsuse taga näen mina ikkagi ärapanemise fenomeni. kes on senistest poliitikutest ja tühjadest lubadustest väsinud, nautis ilmselt heameelega, kui senine joomalaudadetagune jutt kargas järsku suurele lavale, arvamusliidreid saadeti paremale ja vasakule samade sõnadega, mida tavaliselt kasutati privaatsfääris, aga mitte ajaleheveergudel ning televisioonis. kas te kujutate ette, et rahvuslikult meelestatud konservatiivid oleks kunagi niimoodi rivistunud arnold rüütli selja taga? või villu reiljani? nemad ühendasid kultuurseid ja sisemise väärikusega konservatiive (nojah, mõningaid sulisid ka). siit jõuamegi minu silmis kolmanda põhjuseni – tulid täiesti uue paueriga helmed ja nende tuules vooglaid, kes tõid kõik need nurgatagused jutud järsku püünele, andes seni tagasihoidlikumatele või sootuks vaikijatele hääle. nii tasastele rahvuskonservatiividele kui ka tanksaabastega kodukootud natsihakatistele. see on minu silmis reformierakonna suurim viga – suutmatus näha, mõista ja empaatiliselt kaasata ühiskonnas mitte nii edukalt toime tulevaid ning alahinnata eestlase rahvuslikku meelestatust.

minu arvates on hea, et ekre on olemas, kuigi nad on mulle sügavalt vastumeelsed oma tõrvikurongkäikude, ebahumaansete seisukohtade, praalimise ja sõimuga. savisaare kemplused olid sellega võrreldes lausa väärikad! igal ühiskonnagrupil peab olema oma hääl ja keegi ülalpool märkis tabavalt, et rahvuskonservatiividel ei ole head alternatiivi. ainuüksi iseendale oma valiku õigustamiseks tuleb nüüd oma valiku selja taga seista, sest kuidas sa ikka tunnistad, et nihu läks. ses mõttes müts maha ühe ülemise käo ees, kes ausalt tunnistas, et valis ekre ja pettus. minul on samuti raske leida enda tõekspidamistele poliitilist väljundit, ent valimata jätta ma ka ei saa, sest ma ei saa lihtsalt pealt vaadata ekre viljeletava poliitika ning poliitilise kultuuri laiemat levikut. ekrel on häid ideid ja nende eest tuleks parteid ka tunnustada, isegi hääletaks mõne asja poolt. aga üldine rämekultuur ja ebahumaansus ja rahvusluse kaaperdamine on asjad, mida ma neile andeks ei anna.

minu perekondlikud kohtumised on rasked, sest meie peres on üks väga valjuhäälne ekrepooldaja, kes vaatamata enda ja oma laste kõrgele eale ei kaota iial lootust oma lapsi ja teisi end ümbritsevaid inimesi ekre-usku pöörata. ei mingit salaja vaikimist. kui keegi ülalpool rääkis, et tahaks olla lugupeetud kodanik ja seepärast ei julge ütelda, et hääletas ekre poolt – selline salgamine ja argpükslikkus peaks olema häbiasi! ei pea igal pool liputama oma eelistustega, ent mahasalgamine on kõnekam kui hääletamise fakt ise. kodanikujulgust peab inimeses olema, muidu ei ole sa vabaduse vääriline. mina ka ei kuuluta tänaval plagudega, et hääletasin sotside poolt, aga kui küsitakse, räägin sellest sirge seljaga ja silma vaadates ning ei sõima teisi nende valikute pärast. rahulikult arutada võib küll. soovin teistele sama.

ja lõpuks tahaks meelde tuletada, et meil on tegelikult kõikidel üks ja sama eesmärk – et meie maa ja riik ja keel kestaks. ma näeks väga hea meelega, et me jõuaks nurkadest ja barrikaadidelt kuidagi keskpõrandale.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallid EKRE pooldajad, palun seletage mulle rumalale, et miks te nii koledasti naudite seda vaese kannataja rolli? Kogu aeg teid kiusatakse, tehakse liiga, süüdistatakse alusetult ja jumal teab mis kõik veel. Te saite mis tahtsite. Olete valitsuses ja iga päev pildil. Ajage lõpuks selg sirgu ja rind kummi, nautige siis oma võitu mitte ärge olge kogu aeg need märtrid, kes teiste risti kandma peavad.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallid EKRE pooldajad, palun seletage mulle rumalale, et miks te nii koledasti naudite seda vaese kannataja rolli? Kogu aeg teid kiusatakse, tehakse liiga, süüdistatakse alusetult ja jumal teab mis kõik veel. Te saite mis tahtsite. Olete valitsuses ja iga päev pildil. Ajage lõpuks selg sirgu ja rind kummi, nautige siis oma võitu mitte ärge olge kogu aeg need märtrid, kes teiste risti kandma peavad.

Ei ekrekad küll seda kannatajarolli naudi. Vastupidi, annavad vastu. Suurkannatajaid mängite ikka teie, kes te nii armsalt ja viisakalt lalisete lõhnavatest roosidest ja rämedad matsid teile selle peale koledaid roppusi vastu ütlevad. Ekreiidid on need, kes nad on, algusest peale. Aga sotsid võtavad poose vastavalt vajadusele – küll on nad vaesed kannatajad, küll on nad õilsad armastajad, küll viisakad lipsukandjad, küll õiglased vihastajad, küll märtrid, küll vaevatud ja piinatud.
Eelkõige ja tegelikult aga on nad salakavalad, kurjad, silmakirjatsejad ja valelikud. Ning kui see järjest paljastub, siis on nad rämedamad ja julmemad kui kogu maailma ekreiidid kokku. Teis on kogu pahede galerii esindatud. Ikka sedamööda, kust tuul parajasti puhub.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel: vajadusel lipitsete Putiniga, kutsute külla ja käite ise külas. Kodus aga räuskate, kui hirmus asi on Putiniga rahu pidada (nagu Helmed tahavad, et meil oleks rahu, ilma lipitsemata). Silmakirjalikkuse tippnäide!

Kutsute üles vihavabadusele ja kohe järgmisel päeval teatate, et “ma vihkan!” Silmakirjalikkus.

Räägite aususest ja armastusest ja samal ajal fabritseerite valesüüdistusi, varastate inimeste annetusi ja provotseerite lapsekäruga rahvusvahelist tüli. Alatus.

Räägite kõigi Eestist, samal ajal vihates oma rahvuskaaslasi. Vilets lipitsemine.

Räägite rahvusvahelisest mainest, samal ajal ise oma kodumaad mööda maailma laimates ja kirudes. Misasi see on, ei oska öeldagi.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Märtrit mängite ikka teie, kust tuul, sealt meel. Kes selle märtri-kaardi esimesena letti lõi ja kõiki vihkajateks tembeldas, kes püüdsid lapsi inimkaubanduse eest kaitsta?

+2
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on EKRE kasvava populaaruse taga?