Esileht Hobinurk mis on hotellides olemas

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: mis on hotellides olemas

Postitas:
Kägu

Lähen kaugele reisile esimest korda ja sooviks teada hotellide kohta. Ma saan aru, et rätikud on olemas, aga kuidas on pesemisvahenditega? Kas seebid-šampoonid on hotellides olemas või peab ise kaasa võtma? Lähen Egiptusesse, kui see on oluline ja veel viietärnihotelli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõltub täiesti hotellist, aga arvan, et Egiptuse 5-tärni hotellis võiks nii šampoon, dušigeel ja veel üht koma teist olemas olla. Parimates hotellides, kus olnud olen, on lisaks olnud ka veel hambaharjad, -pastad, keha- ja isegi näokreem. Loomulikult ka kammid, harjad, kingaviks jms. Aga vaata hotelli toakirjeldusest, seal on tavaliselt üles loetletud, mis olemas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtan tavaliselt kaasa juukaepalsami, seda hotellides tihtipeale pole, enamasti ka šampooni, sest mulle ei meeldi need hotellide minipakendid, kust kõik laiali lurtsub. Seep või dušigeel on ikka olemas. Tegelikult on huvitav seda kõike ka kohapealt osta ja proovida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna mul on pikad ja paksud juuksed, siis olen ise šampooni palsami kaasa võtnud. Muu on üldiselt olemas. Ma eeldan, et igasugu kosmeetika ja selle mahavõtmiseks vajaliku sa võtad ju kaasa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina võtan kaasa ainult oma näokreemi ja päikesekreemi. Kõik muu ostan vajadusel kohapealt, kui toas pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtan kaasa ainult oma näokreemi ja päikesekreemi. Kõik muu ostan vajadusel kohapealt, kui toas pole.

sama siin, lihtsam on kohapealt osta kui jännata lennukile minnes nende vedelikega. Mis toas olemas sõltub tõepoolest hotellist. Võib olla 3* hotellis eeskujulik varustus ja 5* hotellis üks pudel dušigeeliga ja keskmine käterätik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul on äraantav pagas ka, siis võta kodust poolikud pudelid ja tuubide lõpud ja paki kohvrisse – kui just tahad omaenda kindlat kraami kasutada.
Viimases riigis, kus käisime, oli igas hotellis kohv, tee, keedukann, šampoon, dušigeel, ihupiim, kilepakendis 2 hambaharja + minipasta ja kamm.
No lisaks veel plätud, sussid, päikesekübarad ja vihmavarjud.
Koomiline oli, et hambaharju ei vahetatud ja pastat juurde ei antud, aga see üksainus kamm (kilepakendis, tõeliselt tihedate piidega ja väike “täikamm”) vahetati välja iga jumala kord 😀 Ja kamm oli kahese toa peale vaid üks.
Harutasid pakist lahti, kammisid pea ära ja läksid kondama. Tulid lõuna paiku korraks tuppa, tahtsid kiirelt kammiga juuksed läbi käia (no muidugi, kui sul juhtusid olema üliõhukesed juuksed ja poisipea), aga juba oli vana ära võetud ja uus asemele pandud, papp-ümbrikus ja kilesse pakitud. Sai jälle harutada ja prügi tekitada. Ja üllataval kombel õhtuks oli seda uuesti tehtud! Jälle tutikas pakendatud kamm.
Kammi vahetus tundus olevat toateeninduse tõeline prioriteet.
Sõitsime läbi suure osa maast ja ööbisime igasugustes hotellides, kõikjal käis see samamoodi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänasel päeval on mitmetel brändidel juba olemas 100 ml šampoonid-palsamid ja neid on ka müügil mitmetes poodides, isegi supermarketitest võib leida. Kunagi kümme aastat tagasi mäletan, kuidas sai suurest pudelist enne reisi šampooni väiksemasse pressitud. Nüüd on minitooted laialt saadaval. Aga kellel on tavalised keskmise paksuse ja pikkusega juuksed, saavad vast hotelli toodetega ka pead puhtaks. Mul on tõesti ekstreemselt paksud juuksed, seepärast tassin omi tooteid kaasa. Eriti just palsamit, sest ilma selleta ei võta pärast pesu ükski kamm mu juustest läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul pole just sampooni-palsami-ihupiima jms suhtes erinõudmisi, siis võib täiesti kindel olla, et vähemalt sampoon ja dussigeel on viietärnihotellis kindlasti olemas, lisaks kamm, vanity kit (paar vatitikku ja vatipatja). Õmblustarbed, habemeajamisasju, hambaharjad jms, ei pruugi igas hotellis toas olla, aga neid saab siis juurde küsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel reisil (Hispaanias) olin neljatärnihotellis. Seal olid hotellitoas rätikud, suured saunalinad, 2in1 tuubid šampoon-dušigeel, seebid, föön.

Please wait...
Postitas:
Kägu

üks imelik kogemus hiljaaegu ühe kodumaise hotelli sviidiga: vannitoas olid nii dušš kui mullivann, kuid pesuvahend oli vaid kraanikausi ja dušši lähedal seina peal olevas dosaatoris. selleks, et vannis end pesta, lasin seda pesuvahendit siis sortsu veeklaaasi ja võtsin vanni kaasa (vann ja dušš asusid suht suure vannitoa eri otstes)

Please wait...
Postitas:
Kägu

üks imelik kogemus hiljaaegu ühe kodumaise hotelli sviidiga: vannitoas olid nii dušš kui mullivann, kuid pesuvahend oli vaid kraanikausi ja dušši lähedal seina peal olevas dosaatoris. selleks, et vannis end pesta, lasin seda pesuvahendit siis sortsu veeklaaasi ja võtsin vanni kaasa (vann ja dušš asusid suht suure vannitoa eri otstes)

Suure tõenäosusega ongi ehk mõeldud, et pestakse duši all, mitte vannis. Kui juhtub veel mullivann olema siis tihti lähevad pesuvahendid, vannipommid, vanniõlid vmt nendesse torudesse ja neid on päris raske puhastada. Tean nii mitmeidki, kel kodus vann, kuid vannis taoliste vahendite kasutamine on pigem keelatud. Kunagi vist oli probleem ka ühe spa mullivanniga, kust järgmine klient sai siis torudest hooga, seda jama ja vist isegi roosi kroonlehti vmt.

Aga muidu enamus kohtadel on täpselt kirjas, mis toas olemas on. Föön on enamasti, aga mitte alati. Seep, dušigeel/šampoon (kipuvad 2in1 tooted olema viimasel ajal) ka enamasti. Kammid, kingaviksid, õmbluskomplektid, dušimütsid jmt natuke haruldasemad, mille peale ei tasu loota. Samuti ei ole enam ka külmik/minibaar paljudes tubades olema, kuid tihti on see eest veekeetja.

5* puhul eeldetaks nende kõigi eelnimetatute olemasolu ja ka täitsa hea kvaliteediga tooteid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, et peaks võõrast kraami kasutama. Eriti mingit shampoon/dušigeel kombot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse järgi on juba hea, kui sooja vett on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nagu keegi juba ütles, vannis ei pesta. pesta tuleb enne vanni minekut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kusagil on, see sõltub hotelli tärnidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, mul ema peatus ükskord pariisi 3* hotellis, kus polnud isegi kätepesuseepi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei sõltu, isegi Euroopas mitte. Sõltub konkreetsest riigist, selle tavadest ja eriti Euroopas sõltub igast hotellist eraldi.
Olen olnud Tšehhi 3* hotellis, kus oli nii palju kraami, et kõik pinnad olid täis, oma asjad ei tahtnud ära mahtudagi, teistes samaväärsetes pole kunagi midagi niisugust näinud.
Olen olnud Saksas 4* hotellides, kus ühes oli 5 eri värvi niiti ja mitmes jämeduses nõelu, susse, vihmavarje, keepe ja mida iganes, teises oli vaid seep ja dušigeel, kolmandas palju patju ja tekke, hommikumantlid ja sussid, aga ülisuure vannitoa nurgas vaid üks tuubike pesugeeli.
Pariisi hotellide tärnid on üldse müstika 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Egiptus on soodne maa, sinna pole mõtet midagi kaasa vedada. Kui miskit hotellis puudub, saab osta. Ostudeks soovitan Carrefouri supermarketit ja El Ezzaby apteegiketti. Viimases müüakse väga kvaliteetset egiptuse EVA sarja ksmeetikat (luksuslik EVA kulla-, kollageenikreem maksis u.8€). Takso pole ka kallis, hind enne kokku leppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vannis ju ei pesta ennast. Eriti mitte mullivannis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Egiptuse 5* hotellis on tõenäoliselt olemas. Soovitan ka hotelli tagasisidet googeldada, seal on ka tihti välja toodud sellised asjad. Mina isiklikult olen juuste jaoks pesu- ja hooldusvahendid võimalusel kaasa võtnud, kuna mul on kahused juuksed ja need hotellide tooted jätavad mul enamasti juuksed heinaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelnevad jutud meenutavad seda kui esimest korda sattusin inglise stiilis 4* hotelli ja seal olid kuuma(väga kuuma)- ja külmaveekraanid eraldi. Küll ma olin hädas, dušši ei olnud, ainult vann, aga ma tahtsin pead pesta ja ei osanud kahe kraaniga manööverdada. 😛 Samuti ainult seep, aga šampooni saab osta, see oli tühiasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelnevad jutud meenutavad seda kui esimest korda sattusin inglise stiilis 4* hotelli ja seal olid kuuma(väga kuuma)- ja külmaveekraanid eraldi. Küll ma olin hädas, dušši ei olnud, ainult vann, aga ma tahtsin pead pesta ja ei osanud kahe kraaniga manööverdada. 😛 Samuti ainult seep, aga šampooni saab osta, see oli tühiasi.

Inglaste veevärk oligi selline ja nii mitmelgi nende kunagisel asumaal on see veel siiani kasutusel. Seal pestaksegi vannis, täiesti loomulik, kui dušši ei ole. Lased mõlemast kraanist vee vanni parajaks ja küürid end puhtaks.
Kõige imelikum, kui vannitoa hästi laia valamu ühes servas on kuuma-, teises servas külmaveekraan, aga valamukorki pole. Mõlemad kraanid on ka nii lühikese toruga, et vaevu ulatuvad kaussi. Kokku need veejoad ei saa kunagi. Milleks need kraanid üldse on, kui isegi paraja soojusega vett valamusse näopesuks koguda ei saa?
Aga kui oled hotellis, kus on nii dušš kui ka mullivann, siis muidugi on mullivann vaid mõnulemiseks, mitte pesemiseks. Nagu tavalises spaaski.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Hobinurk mis on hotellides olemas