Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on juhtunud Tõnis Mägiga?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 223 )

Teema: Mis on juhtunud Tõnis Mägiga?

Postitas:
kaiekast

Millest sa siis räägid, kui ütled, et sina pole küll kuulnud/näinud? Selliseid asju üldjuhul ei olegi võimalik teise pere kohta kuulda/näha, kui sa nendega just sama katuse all ei ela või lähedane pole.

Ei ole kuulnud/näinud jah. Väga harmooniline perekond.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Jah ei pruugi alati näha teiste peresuhetesse, aga antud juhul häiris, kui tõmmati võrdusmärk, et konservatiivne mõttelaad tähendab ühtlasi tahet teisi alla suruda või vägivallatseda ja teisiti ei olegi konservatiivne olla võimalik. Kui oled konservatiivne, siis muudkui märatsed ja röögid kodus.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
nimetamats

väga hästi kokku võetud kogu lugu :link

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Metsik Meeta

Tõnis laulis kunagi vabaduse ja laulab ka nüüd vabadusest, lihtsalt osa inimesi ei taha enam vabad ehk olla, nad on ennast nö süvariiki sissesöönud ja ei ole valmis millegist enam loobuma, samad tegelased olid ja 80ndatel vabaduse vastu. Seepärast on Tõnis neid ehmatanud ja temast pöördutakse ära. Aga palju on neid keda tänane Eesti elu ei rahulda ja soovivad muutuseid, eriti see lõhenenud teine eesti keda märgati juba 5 aastat peale taasiseseisvumist.

Mulle meeldis Tiit Pruuli tänane artikkel sel teemal. Ta ütleb ära selle, mida isegi olen mõelnud.

Vabaduse või selle puudumisega ei ole vaktsiinivastaste võitlusel mingit pistmist. Ütleks lausa, et nad kuritarvitavad seda sõna, lörtsides selle tähendust.

+22
-11
Please wait...

Postitas:
Triin265

Jah ei pruugi alati näha teiste peresuhetesse, aga antud juhul häiris, kui tõmmati võrdusmärk, et konservatiivne mõttelaad tähendab ühtlasi tahet teisi alla suruda või vägivallatseda ja teisiti ei olegi konservatiivne olla võimalik. Kui oled konservatiivne, siis muudkui märatsed ja röögid kodus.

Vägivaldur ei pea sugugi kodus lõhkuma, märatsema ja röökima. Vägivallatseda saab suurepäraselt ka vaikselt terroriseerides ja manipuleerides. See tundub mõnes mõttes isegi hullem variant kui röökiv isend. Viimasel juhul saad aru, et hullul on hoog peal ja siis saad vastavalt käituda. Vaikselt terroriseeriv mees on tark ja kaval ning teab täpselt, kuidas naise kallal vägivallatseda ilma, et see kõrvaltvaatajatele vägivallana välja paistaks. Selline mees ei tõstagi häält vaid saavutab oma tahtmise manipuleerides ja teeb seda nii osavalt, et füüsiliselt ehk ei olegi vaja naist karistada. Või kui on, siis annab ühe keretäie nii, et naine jääb siiralt uskuma, et ta oligi selle ära teeninud, sest käitus valesti. Pärast seda ta rohkem mehele vastu ei hakka. Ja sel juhul mehel ei olegi vaja ehk väga sageli kätt tõsta. Sellise mehe eesmärk ei olegi mürgeldades end välja elada, vaid eesmärk on saavutada kontroll naise ja pere üle ning korraldada nii, et kogu elu tema diktaadi all kulgeks.

Tunnen isiklikult ühe sellist meest, kelle suhtes mitte iialgi, mitte ükski inimene vägivaldsust ei kahtlustaks. Üliedukas. Mitme kõrgharidusega. Tugev sportlane, kes võitnud palju auhindu. Ilus kodu eliitrajoonis. Edukas firma. Pealtnäha väga vaikne ja tasakaalukas inimene. Täiskarsklane. Mitte iialgi häält tõstev. Kodus aga käib terve pere nöörimööda. Kõik elavad rangete reeglite järgi. Vääratamine on keelatud. Kui lapsed tahavad omi teismeliste asju teha, siis on see keelatud. Mees ei peagi häält tõstma, sest kõik kardavad isegi tema vaikset korraldust. Kui keegi reegleid rikub. saab karistada. Ja kui siis veel ikka aru ei saa, saavad perepea kätt tunda. See ei käi vaid laste, vaid ka naise kohta, kes on  samahästi kui nähtamatu inimene, sest tal puudub absoluutselt igasugune õigus iseseisvusele.

Kõikide kõrvaltvaatajate ja tuttavate silmis on nad ideaalne pere. Või ehk nagu Kaiekast ütles: väga harmooniline pere, kelle kohta mitte keegi pole kuulnud ega näinud, et midagi oleks valesti.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Vägivaldur ei pea sugugi kodus lõhkuma, märatsema ja röökima. Vägivallatseda saab suurepäraselt ka vaikselt terroriseerides ja manipuleerides. See tundub mõnes mõttes isegi hullem variant kui röökiv isend. Viimasel juhul saad aru, et hullul on hoog peal ja siis saad vastavalt käituda. Vaikselt terroriseeriv mees on tark ja kaval ning teab täpselt, kuidas naise kallal vägivallatseda ilma, et see kõrvaltvaatajatele vägivallana välja paistaks. Selline mees ei tõstagi häält vaid saavutab oma tahtmise manipuleerides ja teeb seda nii osavalt, et füüsiliselt ehk ei olegi vaja naist karistada. Või kui on, siis annab ühe keretäie nii, et naine jääb siiralt uskuma, et ta oligi selle ära teeninud, sest käitus valesti. Pärast seda ta rohkem mehele vastu ei hakka. Ja sel juhul mehel ei olegi vaja ehk väga sageli kätt tõsta. Sellise mehe eesmärk ei olegi mürgeldades end välja elada, vaid eesmärk on saavutada kontroll naise ja pere üle ning korraldada nii, et kogu elu tema diktaadi all kulgeks.

Tunnen isiklikult ühe sellist meest, kelle suhtes mitte iialgi, mitte ükski inimene vägivaldsust ei kahtlustaks. Üliedukas. Mitme kõrgharidusega. Tugev sportlane, kes võitnud palju auhindu. Ilus kodu eliitrajoonis. Edukas firma. Pealtnäha väga vaikne ja tasakaalukas inimene. Täiskarsklane. Mitte iialgi häält tõstev. Kodus aga käib terve pere nöörimööda. Kõik elavad rangete reeglite järgi. Vääratamine on keelatud. Kui lapsed tahavad omi teismeliste asju teha, siis on see keelatud. Mees ei peagi häält tõstma, sest kõik kardavad isegi tema vaikset korraldust. Kui keegi reegleid rikub. saab karistada. Ja kui siis veel ikka aru ei saa, saavad perepea kätt tunda. See ei käi vaid laste, vaid ka naise kohta, kes on samahästi kui nähtamatu inimene, sest tal puudub absoluutselt igasugune õigus iseseisvusele.

Kõikide kõrvaltvaatajate ja tuttavate silmis on nad ideaalne pere. Või ehk nagu Kaiekast ütles: väga harmooniline pere, kelle kohta mitte keegi pole kuulnud ega näinud, et midagi oleks valesti.

Sa vastasid inimesele, kes räägib konservatiividest. Ka mina ütlen seda, konservatiiv ei võrdu vägivalduriga, ei vaimses ega füüsilises mõttes.
Nüüd kui me räägime Varrost ja tema perest, siis ma ei öelnud suvalt seda, et TUNDUB harmooniline pere, vaid nad ongi.
Naljakas, kui ma oleks vastupidist öelnud, et Varro raudselt vägivallatseb kodus, siis ma oleks saanud palju kiitvaid vastuseid vastu. Aga kui ma ütlen, et neil on kodus kõik väga hästi,  siis keegi ei usu. Ei ole võimalik, et Varro, ultrakonservatiiv, oma naist austab. Rauselt on neil vaimne vägivald ning naine ja lapsed käivad nöörimööda.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
piret005

Ei ole võimalik, et Varro, ultrakonservatiiv, oma naist austab.

On küll võimalik. Kui naine käitub nagu õige ultrakonservatiivi naine peab käituma (allub mehele vastuvaidlematult, austab meest, teeb süüa, ei topi nina meeste asjadesse jne), siis ei olegi vajadust tema käitumist verbaalselt ega füüsiliselt kuidagi korrigeerida. Ka islamimaades on nii. Kui naine käitub õigesti, on temasse suhtumine väga hea. Samas kui ta eksib teelt, on mehe kohus teda kas verbaalselt füüsiliselt korrale kutsuda, see on märk, et mees hoolib ja armastab.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Ei ole võimalik, et Varro, ultrakonservatiiv, oma naist austab.

On küll võimalik. Kui naine käitub nagu õige ultrakonservatiivi naine peab käituma (allub mehele vastuvaidlematult, austab meest, teeb süüa, ei topi nina meeste asjadesse jne), siis ei olegi vajadust tema käitumist verbaalselt ega füüsiliselt kuidagi korrigeerida. Ka islamimaades on nii. Kui naine käitub õigesti, on temasse suhtumine väga hea. Samas kui ta eksib teelt, on mehe kohus teda kas verbaalselt füüsiliselt korrale kutsuda, see on märk, et mees hoolib ja armastab.

Sa kirjeldad osside nõudmisi, mitte konservatiivi. Mina kuulen selliseid probleeme üldiselt naistelt, kelle mehed on kas ossid või lihtsalt mühakad.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Katza

Nüüd kui me räägime Varrost ja tema perest, siis ma ei öelnud suvalt seda, et TUNDUB harmooniline pere, vaid nad ongi.

Sellist asja saab väita vaid inimene, kes nendega päevast päeva koos elab. Elad?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
sadness

Sellist asja saab väita vaid inimene, kes nendega päevast päeva koos elab. Elad?

Ilmselt on ta lähedane vms.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
tavakasutaja

Miks peaks ühe muusiku korral kellelegi mingitki pidi korda minema tema poliitiline vaade või üldse miski väljaspool tema loomingulist tegevust?

+2
-8
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Tunnen isiklikult ühe sellist meest, kelle suhtes mitte iialgi, mitte ükski inimene vägivaldsust ei kahtlustaks. Üliedukas. Mitme kõrgharidusega. Tugev sportlane, kes võitnud palju auhindu. Ilus kodu eliitrajoonis. Edukas firma. Pealtnäha väga vaikne ja tasakaalukas inimene. Täiskarsklane. Mitte iialgi häält tõstev. Kodus aga käib terve pere nöörimööda. Kõik elavad rangete reeglite järgi. Vääratamine on keelatud. Kui lapsed tahavad omi teismeliste asju teha, siis on see keelatud. Mees ei peagi häält tõstma, sest kõik kardavad isegi tema vaikset korraldust. Kui keegi reegleid rikub. saab karistada. Ja kui siis veel ikka aru ei saa, saavad perepea kätt tunda. See ei käi vaid laste, vaid ka naise kohta, kes on  samahästi kui nähtamatu inimene, sest tal puudub absoluutselt igasugune õigus iseseisvusele.

Noh, perekoolidetektiivid, ülesanne teile lahendamiseks 🙂

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Wanda

Nüüd kui me räägime Varrost ja tema perest, siis ma ei öelnud suvalt seda, et TUNDUB harmooniline pere, vaid nad ongi. Naljakas, kui ma oleks vastupidist öelnud, et Varro raudselt vägivallatseb kodus, siis ma oleks saanud palju kiitvaid vastuseid vastu. Aga kui ma ütlen, et neil on kodus kõik väga hästi,  siis keegi ei usu. Ei ole võimalik, et Varro, ultrakonservatiiv, oma naist austab. Rauselt on neil vaimne vägivald ning naine ja lapsed käivad nöörimööda.

Kas sa oled ise selle pere liige? Veel kord, kuidas on võimalik täpselt teada, mis kellegi peres toimub või ei toimu või kui harmooniline kellegi pere on, kui sa ise ei ole selle pere liige?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

Sa kirjeldad osside nõudmisi, mitte konservatiivi. Mina kuulen selliseid probleeme üldiselt naistelt, kelle mehed on kas ossid või lihtsalt mühakad.

Kui lühinägelik ja eluvõõras võib ikka mõni inimene olla! Et vägivaldurid saavad olla ainult ossid või lihtsalt mühakad? Nojah!

+8
-2
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Kui lühinägelik ja eluvõõras võib ikka mõni inimene olla! Et vägivaldurid saavad olla ainult ossid või lihtsalt mühakad? Nojah!

No see on umbes sama rumal, nagu konservatiivid oleksid sellised nagu seal kirjeldati.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Nüüd kui me räägime Varrost ja tema perest, siis ma ei öelnud suvalt seda, et TUNDUB harmooniline pere, vaid nad ongi. Naljakas, kui ma oleks vastupidist öelnud, et Varro raudselt vägivallatseb kodus, siis ma oleks saanud palju kiitvaid vastuseid vastu. Aga kui ma ütlen, et neil on kodus kõik väga hästi, siis keegi ei usu. Ei ole võimalik, et Varro, ultrakonservatiiv, oma naist austab. Rauselt on neil vaimne vägivald ning naine ja lapsed käivad nöörimööda.

Kas sa oled ise selle pere liige? Veel kord, kuidas on võimalik täpselt teada, mis kellegi peres toimub või ei toimu või kui harmooniline kellegi pere on, kui sa ise ei ole selle pere liige?

Mul ei ole absoluutselt mitte mingisugust kohustust öelda, kus ma seda tean. Kui ma su küsimusele ei vastanud, siis järelikult ma ei soovinud vastata.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

No see on umbes sama rumal, nagu konservatiivid oleksid sellised nagu seal kirjeldati.

Osad konservatiivid on kindlasti vägivaldsed. Vägivaldseid on erinevate maailmavaadetega inimeste seas.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Osad konservatiivid on kindlasti vägivaldsed. Vägivaldseid on erinevate maailmavaadetega inimeste seas.

Muidugi on, aga see ei ole seotud ilmselt maailmavaatest.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Wanda

Mul ei ole absoluutselt mitte mingisugust kohustust öelda, kus ma seda tean. Kui ma su küsimusele ei vastanud, siis järelikult ma ei soovinud vastata.

Nunuhh! Ega sul polegi midagi öelda. Räägid seda, kuidas tahad, et asjad oleks. Tegelikkusega ei pruugi sel midagi pistmist olla. Ja kahjuks eriti arukat muljet sellised inimesed ei jäta, kes pimesi ja eriti agaralt millelegi takka kiidavad. Seejuures tegelikke asjaolusid teadmata, tuginedes sellele, milline pealispind paistab.

Küll täiesti kontekstivälise, kuid käepärase näitena võib tuua toetuskampaania “Usume Andrus Veerpalu!”. See toetajaskond uskus ka, et asi on õige, ehkki kõik, kel vähegi mõtlemis- ja analüüsivõime on olemas, said suht alguses juba aru, et ta on süüdi.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
sadness

Nunuhh! Ega sul polegi midagi öelda. Räägid seda, kuidas tahad, et asjad oleks. Tegelikkusega ei pruugi sel midagi pistmist olla. Ja kahjuks eriti arukat muljet sellised inimesed ei jäta, kes pimesi eriti ja eriti agaralt millelegi takka kiidavad. Seejuures tegelikke asjaolusid teadmata, tuginedes sellele, milline pealispind paistab.

Küll täiesti kontekstivälise, kuid käepärase näitena võib tuua toetuskampaania “Usume Andrus Veerpalu!”. See toetajaskond uskus ka, et asi on õige, ehkki kõik, kel vähegi mõtlemis- ja analüüsivõime on olemas, said aru, et ta on süüdi.

Äkki on ta lähedal seisev inimene? Või see on täiesti välistatud?
Tundub, et sul mingit infot, et Vooglaiu peres ei ole kõik korras? Sa võid ju meiega seda jagada, sest nagu ma näen, siis nende pere läheb sulle väga korda. Jaga meile oma infot, ma tahaks ka kuulda – nii põnev!

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Katza

Äkki on ta lähedal seisev inimene? Või see on täiesti välistatud? Tundub, et sul mingit infot, et Vooglaiu peres ei ole kõik korras? Sa võid ju meiega seda jagada, sest nagu ma näen, siis nende pere läheb sulle väga korda. Jaga meile oma infot, ma tahaks ka kuulda – nii põnev!

Siis järelikult on Kaiekast Varro naine. Kui ei ole, ei maksa ta väide mitte midagi.

Sest perevägivallast ei räägita tavaliselt mitte kellelegi-ei parimale sõbrannale ega ammugi sugulastele/tuttavatele.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
sadness

Äkki on ta lähedal seisev inimene? Või see on täiesti välistatud? Tundub, et sul mingit infot, et Vooglaiu peres ei ole kõik korras? Sa võid ju meiega seda jagada, sest nagu ma näen, siis nende pere läheb sulle väga korda. Jaga meile oma infot, ma tahaks ka kuulda – nii põnev!

Siis järelikult on Kaiekast Varro naine. Kui ei ole, ei maksa ta väide mitte midagi.

Sest perevägivallast ei räägita tavaliselt mitte kellelegi-ei parimale sõbrannale ega ammugi sugulastele/tuttavatele.

Ja mis põhjusel see ei pruugi tõsi olla?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ei, mul ei ole selle pere kohta infot. Praegu vastan tegelasele, kes väidab end kindlat teadvat, mis kellegi peres toimub või ei toimu. Nagu juba eelpool öeldud, siis Vooglaid ei puutu asjasse. Küsimus on üldine.

Kaiekast on siiral arvamusel, et perevägivalda harrastavad vaid ossid ja mühakad. Mis on muidugi tõsi – sest seda ju vägivaldurid ongi, aga kahjuks võivad need ossid ja mühakad olla ka ühiskonnas väga lugupeetud inimesed.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
sadness

Kaiekast on siiral arvamusel, et perevägivalda harrastavad vaid ossid ja mühakad.

Aga ta ju nõustus sinuga, et iga maailmavaatega inimeste seas on türanne. Ja tema ju rääkis nende perest, mitte üleüldiselt. Ja kui tema usub mingil põhjusel, et neil on kõik korras, siis miks ta ei võiks seda uskuda? Keegi ei ole ju vastupidist väitnud.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Wanda

Aga ta ju nõustus sinuga, et iga maailmavaatega inimeste seas on türanne. Ja tema ju rääkis nende perest, mitte üleüldiselt. Ja kui tema usub mingil põhjusel, et neil on kõik korras, siis miks ta ei võiks seda uskuda? Keegi ei ole ju vastupidist väitnud.

Kui keegi pole vastupidist väitnud, siis mille üle sa vaidled?

P S Ta ei nõustunud minuga, et iga maailmavaatega inimeste seas on türanne. Tema arvab, et konservatiivide seas ei saa vägivaldseid inimesi olla.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
sadness

Kui keegi pole vastupidist väitnud, siis mille üle sa vaidled?

P S Ta ei nõustunud minuga, et iga maailmavaatega inimeste seas on türanne. Tema arvab, et konservatiivide seas ei saa vägivaldseid inimesi olla.

Kus kohas ta väitis, et konservatiivide seas türanne pole? Mina lugesin ta vastusest välja, et “muidugi on!”.
Ma ei vaidle sinuga, vaid ma ei saa aru, miks ta ei või uskuda, et nende peres on kõik hästi? Miks peaks VV-st nii halvasti arvama üldse? On sel mingi põhjus?

Sa oled selle lambi teemaga nii üles kütnud, et ma hakkan vaikselt arvama, et sul on selle perega midagi.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Tiina14

Tõnis laulis kunagi vabaduse ja laulab ka nüüd vabadusest, lihtsalt osa inimesi ei taha enam vabad ehk olla, nad on ennast nö süvariiki sissesöönud ja ei ole valmis millegist enam loobuma, samad tegelased olid ja 80ndatel vabaduse vastu. Seepärast on Tõnis neid ehmatanud ja temast pöördutakse ära. Aga palju on neid keda tänane Eesti elu ei rahulda ja soovivad muutuseid, eriti see lõhenenud teine eesti keda märgati juba 5 aastat peale taasiseseisvumist.

Mulle meeldis Tiit Pruuli tänane artikkel sel teemal. Ta ütleb ära selle, mida isegi olen mõelnud.

Vabaduse või selle puudumisega ei ole vaktsiinivastaste võitlusel mingit pistmist. Ütleks lausa, et nad kuritarvitavad seda sõna, lörtsides selle tähendust.

Samas miks siis nii palju on vaktsineerimise vastu ja seda terves maailmas. Ei ole suurt riike kus sedasi teravalt leeridesse ei oleks koondutud. Pruuli on turismiärimees, tema kaotab rahas kui turistid ei käi, tema võitleb siiski oma agenda eest ja selleks on raha.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Miks peaks VV-st nii halvasti arvama üldse? On sel mingi põhjus?

Mina ei ole seda väidet siia teemasse toonud. Seda arvas eespool keegi teine. Ilmselt arvati seda selle põhjal, et inimesel on mingid vastavad jooned olemas. Kui tema esinemisi kuulata, siis tuleb tunnistada, et on tõesti. Vähe on inimesi, kes nii vihaselt ja vastuvaidlematul toonil oma seisukohti väljendavad. Selles osas teeb ta ka enamikele poliitikutele pika puuga ära.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
sadness

Miks peaks VV-st nii halvasti arvama üldse? On sel mingi põhjus?

Mina ei ole seda väidet siia teemasse toonud. Seda arvas eespool keegi teine. Ilmselt arvati seda selle põhjal, et inimesel on mingid vastavad jooned olemas. Kui tema esinemisi kuulata, siis tuleb tunnistada, et on tõesti. Vähe on inimesi, kes nii vihaselt ja vastuvaidlematul toonil oma seisukohti väljendavad. Selles osas teeb ta ka enamikele poliitikutele pika puuga ära.

Minu meelest on veidi inetu rääkida teise naise elust nii, kahtlustada mingisugust vägivalda, mida ei pruugi üldse olla.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Wanda

Minu meelest on veidi inetu rääkida teise naise elust nii, kahtlustada mingisugust vägivalda, mida ei pruugi üldse olla.

Mina ei ole kedagi kahtlustanud. Küsisin Kaiekasti käest, et kuidas on võimalik teada kellegi pereelust nii täpselt, nagu tema seda teab.

Konkreetset perekonda mina ei tunne ja ei kipu midagi resoluutset arvama. Küll aga on mul arvamus härrast selle põhjal, mida ta on endast avalikkusele esitlenud. Ja see ei ole meeldiv arvamus.

+6
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 223 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on juhtunud Tõnis Mägiga?