Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on mõtteis naistel, kes on abordivastased?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )

Teema: Mis on mõtteis naistel, kes on abordivastased?

Postitas:
Kägu

Aborti ei tee ükski naine kerge südamega või möödaminnes.

Teeb küll. Siingi teemas juba mitu kerge südamega tegijat. Pole vaja ennast petta, ausalt.

Mille järgi sa otsustad, et tegemist on kerge südamega tegijaga?

Selle põhjuse järgi, mis esile toodi. Ei olnud valikut, kas sureb ema või sureb laps.

Aga kui laps sünniks sügava puudega? Suur osa sügava puudega laste vanemate suhteid lõpeb, kuna meespool lahkub. Vaata palun Puutepunkti saateid, need on ETV järelvaatamises olemas.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hea oleks Aafrikasse praktiseerima ehk siis valitsema minna, kus kõik lapsed sünnivad, aga tagagu neile lastele ja peredele hea elu siis ka. Avaks see äkki silmi.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Abordivastased võivad omavahel abordi vastu edasi olla, nii palju kui kulub. Teema ise aga on meil ühiskonnas juba läbitud, ainult pröökavad loosungkonservatiivid üritavad jälle kiilu kivi sisse lüüa, ent tulutult. Olete hiljaks jäänud! Maailmas on palju muid ja pakilisemaid teemasid, näiteks kliimasoojenemine, aga seda te ju eitate, eksole.

Abortnikute täielikust moraalsest laostumisest ei anna miski nii head pilti kui seesugused teemad. Jätkake julgesti.

Tegelikult on abordi mõeldavaks pidamise taga ainult üks asi: harimatus. Totaalne harimatus nii seksuaalvallas kui bioloogias üldse. Ja harimatus sünnitab absurdseid vaateid. Vaade, nagu loode polekski laps ja et abort on normaalne asi, on täpselt samaväärne või isegi tegelikult palju hullem ja barbaarsem kui MMS-i, vaktsiinivastasuse või üleilmse juutide vandenõu propageerimine.

Vastupidi, inimkond pole kunagi nii haritud olnud kui ta on seda praegu ja tänu sellele on ka näiteks Eesti näitel abortide arv vähenenud ning arvestatav osa abortidest on meditsiinilistel põhjustel.

Sellest hoolimata peab see võimalus saadaval olema, sest see, mis põhjusel üks naine selle otsuse lõpuks teeb, ei ole sinu, minu ega kellegi kolmanda otsustada ega kommenteerida.
Kuna sina seda soovimatut last ei pea kasvatama, siis pole sul ka mingit õigust midagi mugavusest kilgata.

Arusaamatu, kust tuleb sul ülbus minna teise inimese keha ja elu üle selliselt otsustama ja kommenteerima. Ilmselt ikka sinu enda harimatus ja mitte ainult – ka sinu olematu empaatiavõime.

Tänapäeva seksuaalhariduse ja bioloogia valla haritud inimesed erinevalt sinust ikkagi pooldavad aborte ja saavad selle võimaluse pakkumisest aru, võib-olla viitad sa hoopis 16. sajandi haritud inimestele? Sest sellesse aega paistavad sinu tõekspidamised sobivat.

+25
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust on lihtsalt kohutav, kui külmalt räägivad eesti naised abordist- ei olnud valmis, ei tahtnud, laps oleks elu ära rikkunud…
Palun vaadake mõnda ausat videot abordist…see pole midagi muud kui lapse tapmine. Olgu põhjus mis iganes.
Me pidime ju olema maailma targeim rahvas ja ometi ei tea kuidas rasedust ära hoida.

+15
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sinu laps on sinu keha, siis minu kaastunne. Sinu lapsele. Normaalne inimene armastab oma lapsi ega pea neid oma kehaks, vaid isikuteks. Aga noh, abortnikutel on omad feministlikud loodusseadused, mis kehtestati vist esimest korda ajaloos Venemaal pärast punarevolutsiooni. Miks ma ei imesta.

Hahahaa! Sa oled ilmselt seesama troll, kes teises teemas vingus, et välismaalast ei tohi endale kaasaks valida. Nüüd väidad juba, et venelased on süüdi ka abordi olemasolus.
Abortnik ja abortnik… kui sa seda Venemaad nii kangesti põlastad, miks sa siis pea igas kommentaaris russitsisme kasutad? Harimatu oled, risustad emakeelt rämps-sõnadega. Aga eks sõnavara peegeldab inimese mõttemaailma, see on sul samal tasemel.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga ta ju kirjutas, mis tal mõttes on. Sa ei lugenud? Kui sa millestki aru ei saanud, siis järelikult polegi sulle mõtet seletada. Sa tulid siia ainult seltskonda otsima, kellega koos klatšida. Kõik su argumendid on sada korda ümber lükatud, aga sina ei veendu ümber ja sa tead seda. Seega tegid sa põhimõtteliselt järjekordse kirumisteema.

Ainus argument, mis on miljon korda ümber lükatud, on selle artikli autori ja sinu seisukoht nimega “naise keha ei ole tema omand ja tal puudub selle üle otsustusõigus”.

Kui sinu laps on sinu keha, siis minu kaastunne. Sinu lapsele. Normaalne inimene armastab oma lapsi ega pea neid oma kehaks, vaid isikuteks. Aga noh, abortnikutel on omad feministlikud loodusseadused, mis kehtestati vist esimest korda ajaloos Venemaal pärast punarevolutsiooni. Miks ma ei imesta.

Eks sa siis rapi oma keha. Õõvastav, paraku reaalsus.

Tule maa peale, milline naine hobikorras ja heameelega ja sariviisiliselt normaalses (st kus vahendid ja seksuaalkasvatus kättesaadavad) ühiskonnas aborte teha vorbiks (“abortnikud”, aborditajad”)?

Sünnipooldajad elavad kuskil paralleelmaailmas, kus need “jäledad liberaalidest lapsetapjad” rõõmuga aborte söögi alla ja söögi peale teevad shampust peale juues, aga kui neil “juhtub”, on see Hoopis Teine Asi ja Väga Vaja (the only moral abortion is my abortion).

Abordid on Eestis massilises languses nii kogu- kui ka suhtarvudes juba aastakümneid ja see on kõigi ja kõige muu teene, kui teiste püksi ja sängi nina toppivate katoliik-konservatiivide.

Ütlen kohe, et ma ei ole abortide vastane, aga abordistatistikat on mul valus lugeda. Mul pole kahjuks värskemaid andmeid, on 2016. aasta omad.
– 2016. aastal oli 6296 aborti, millest 68,7% olid raseduse katkestamised omal soovil (minu arvutused ütlevad, et omal soovil katkestati 4325 rasedust).
– Kordusabordid moodustasid neist 61% (2638 raseduse omal soovil katkestajal ei olnud see abort esimene); 32,5% neist oli enne teinud 2 või rohkem aborti (857 olid teinud enne 2 või rohkem aborti).
– Ühtegi rasestumisvastast vahendit ei kasutanud enne rasestumist 68,2% aborti teinutest.
– Abordi tegija keskmine vanus oli 29,9 aastat.
– 68,9% neist oli abielus/vabaabielus.
– 68,1% neist olid eestlased
– 60,7% neist töötas
– 75,5% oli vähemalt keskharidus

Kokkuvõttev portree 2016. aastast võiks olla selline, et keskmine abordi tegija on vähemalt keskharidusega 30aastane tööl käiv abielus/vabaabielus eesti naine, kes ei kasuta mingeid vahendeid raseduse ära hoidmiseks ja kes on aborti teinud ennegi.

Masendav.

+21
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ütlen kohe, et ma ei ole abortide vastane, aga abordistatistikat on mul valus lugeda. Mul pole kahjuks värskemaid andmeid, on 2016. aasta omad.
– 2016. aastal oli 6296 aborti, millest 68,7% olid raseduse katkestamised omal soovil (minu arvutused ütlevad, et omal soovil katkestati 4325 rasedust).
– Kordusabordid moodustasid neist 61% (2638 raseduse omal soovil katkestajal ei olnud see abort esimene); 32,5% neist oli enne teinud 2 või rohkem aborti (857 olid teinud enne 2 või rohkem aborti).
– Ühtegi rasestumisvastast vahendit ei kasutanud enne rasestumist 68,2% aborti teinutest.
– 60,7% neist töötas

Vot selles ongi point. Enne kui midagi kobisema hakata võiks need arvud üle vaadata ja mõelda kas see ongi normaalne.
Eesti on abortide arvult esirinnas.
Keegi ei taha seda täielikult keelata kuid pereplaneerimisvahendina see ei ole OK( mida ta praegu on). Täpselt sama kergelt kui jalad laili aetakse tehkse ka mõni kuu hiljem abort.
Haigus, vägistamine jm on ainult murdosa sellest koguhulgast.

+8
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Abort on kurb ja raske asi aga sama selle keelamine on kuritegu lausa. Siis hakatakse otsima võimalusi teha seda illegaalselt, sünnib viletsuses virelevaid Kodutunde lapsi jne.
No on seda vaja või.
Ma üldse ei poolda aborti aga vahel on see parem valik. Mõistan hukka neid kes kasutavad seda rasestumisvastase vahendina ehk siis ei kasuta midagi ja kui kogemata rasedus tuleb siis lõpetavad.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on see abordi teema sisse toodud selleks, et päris probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtida. Ja ilmselgelt on selles teemas Monika vaid Mardi suuorganiks.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates selgub nendest arvudest, et need on finantsilised põhjused, mis ajendavad pigem abordi kasuks mõtlema. Selgub, et venelannad teevad päris palju aborte, ikka kõvasti rohkem kui eestlannad. Nad ju ongi vaesemad. Püsisuhtes tehakse aborte, kui soovitud laste arv on täis. Rohkem kui kolm ei taheta. Arvudest selgub, et väga “kõva” protsent abordi tegijatest on mitte töötavad. 21 sajand võib ju olla, aga tegelikult häid vahendeid ei ole. Hormonaalsed kaitsevahendid on üks suur naise keha mürgitamine ja mittehormonaalsed mitte eriti turvalised.

Olgu muuga kuidas on, aga kuidas sa selleni jõudsid, et venelannad teevad “kõvasti rohkem” aborte, kui eestlannad? Kas sa ikka tead, et Eestis elavatest inimestest on 68,44% eestlased ja 24,67% venelased?

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ta ju kirjutas, mis tal mõttes on. Sa ei lugenud? Kui sa millestki aru ei saanud, siis järelikult polegi sulle mõtet seletada. Sa tulid siia ainult seltskonda otsima, kellega koos klatšida. Kõik su argumendid on sada korda ümber lükatud, aga sina ei veendu ümber ja sa tead seda. Seega tegid sa põhimõtteliselt järjekordse kirumisteema.

Ainus argument, mis on miljon korda ümber lükatud, on selle artikli autori ja sinu seisukoht nimega “naise keha ei ole tema omand ja tal puudub selle üle otsustusõigus”.

Eks sa siis rapi oma keha. Õõvastav, paraku reaalsus.

Tule maa peale, milline naine hobikorras ja heameelega ja sariviisiliselt normaalses (st kus vahendid ja seksuaalkasvatus kättesaadavad) ühiskonnas aborte teha vorbiks (“abortnikud”, aborditajad”)?

Sünnipooldajad elavad kuskil paralleelmaailmas, kus need “jäledad liberaalidest lapsetapjad” rõõmuga aborte söögi alla ja söögi peale teevad shampust peale juues, aga kui neil “juhtub”, on see Hoopis Teine Asi ja Väga Vaja (the only moral abortion is my abortion).

Abordid on Eestis massilises languses nii kogu- kui ka suhtarvudes juba aastakümneid ja see on kõigi ja kõige muu teene, kui teiste püksi ja sängi nina toppivate katoliik-konservatiivide.

– 60,7% neist töötas

Kokkuvõttev portree 2016. aastast võiks olla selline, et keskmine abordi tegija on vähemalt keskharidusega 30aastane tööl käiv abielus/vabaabielus eesti naine, kes ei kasuta mingeid vahendeid raseduse ära hoidmiseks ja kes on aborti teinud ennegi.

Masendav.

Abortide keelamisega see statistika ei muutu. Õigemini muutub, aga siis tuleb sina juurde ka protsent naistest, kes kas isetegemisega või kuskil nurga taga tehtud abortide tõttu surnud on. Seda statistikat aitab muuta ainult korralik haridusprogramm juba koolis ja nõustamine täiskasvanu eas. Ja ka siis võtab see paar dekaadi aega, enne teadlikud uued põlvkonnad peale kasvavad.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on lihtsalt kohutav, kui külmalt räägivad eesti naised abordist- ei olnud valmis, ei tahtnud, laps oleks elu ära rikkunud…

Palun vaadake mõnda ausat videot abordist…see pole midagi muud kui lapse tapmine. Olgu põhjus mis iganes.

Me pidime ju olema maailma targeim rahvas ja ometi ei tea kuidas rasedust ära hoida.

Kuidas käib abort: tablett sisse ja sünnitama. Otsustada saab vaid raseduse alguses. Sisuliselt on see keskmisest valusam menstruatsioon.
Viimaste kuude kirurgilist aborti, kus tõesti kehaosi lõigutakse ja välja tiritakse, meie maal ei tehta.

Nn järgmise päeva pill on kah põhimõtteliselt abort.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga kõnekas on see, et abordivastased on reeglina igas vanuses mehed ja menopausi läbinud naised. Ehk siis need, kes ei leia end (enam) olukorrast, kus neil tuleks abordi tegemist kaaluda. Küll nii on hea kaagutada…

+20
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates selgub nendest arvudest, et need on finantsilised põhjused, mis ajendavad pigem abordi kasuks mõtlema. Selgub, et venelannad teevad päris palju aborte, ikka kõvasti rohkem kui eestlannad. Nad ju ongi vaesemad. Püsisuhtes tehakse aborte, kui soovitud laste arv on täis. Rohkem kui kolm ei taheta. Arvudest selgub, et väga “kõva” protsent abordi tegijatest on mitte töötavad. 21 sajand võib ju olla, aga tegelikult häid vahendeid ei ole. Hormonaalsed kaitsevahendid on üks suur naise keha mürgitamine ja mittehormonaalsed mitte eriti turvalised.

Olgu muuga kuidas on, aga kuidas sa selleni jõudsid, et venelannad teevad “kõvasti rohkem” aborte, kui eestlannad? Kas sa ikka tead, et Eestis elavatest inimestest on 68,44% eestlased ja 24,67% venelased?

Jah tean. Ligi 32 prossa abortidest mitte eestlaste arvele on väga kopsakas.

Selgita palun oma loogikat? Kui eestlasi elab Eestis 68,44% ja muust rahvusest inimesi 31,56% ning aborte teinutest on 68,1% eestlased ning 31,9% muust rahvusest, siis kuidas muud rahvused sinu arust rohkem aborte teevad, kui eestlased!?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kaua kuni lugupeetud abordivastased ei näita meile eeskuju sellega, et võtavad igaükd oma perre katkise hingega, hüljatud lapsi, on nende jutt täielik pask.
Tänapäeval on täiesti kindel, et lapse elus on määrava tähtsusega kolm esimest eluaastal, samuti üsasisene periood. Kui last pole tahetud ja teda armastatud, tekitab see pöördumatuid kahjustusi.
Soovimatud lapsed peaksid jääma sündimata. Kas te tõesti arvate, et meil on vaja veel rohkem tulevasi kurjategijaid, vange, lihtsalt õnnetuid ja katkisi inimesi? Oleks ju parem, kui nad jäävad sündimata!
P.S. Olen näinud Ameerika dokfilme nendest vihastest abordivastastest, kes loosungitega abordikliinikute ees protestivad. Mis te arvate, kas neid huvitab grammigi, kuidas see ema, keda nad veensid sünnitama, hiljem hakkama saab? Neil on sellest täiesti savi, et see n-ö päästetud laps kasvab hiljem üles getos, vaesuses, kogeb nt seksuaalset väärkohtlemist jne. See neid ei koti. Kui see ei ole silmakirjalikkuse tipp, mis siis veel? Okse!
Aidake kõigepealt neid õnnetuid lapsi, kes on juba sündinud ja vajavad hoolt ning armastust, mitte ärge valutage südant potentsiaalsete olematute laste pärast!
P.P.S. Olen ise kolme lapse ema.

+24
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehed ja mitte-fertiilseseas naised ei tee ju aborte. Mina ka ei saa lapsi enam, olen üle 50 ja minust oleks küll äärmiselt nõme, hakata sünnituseas naistele moraali lugema, et vaadake, et ikka sünnitate. Tegelikult on see ikkagi iga naise enda otsustada ja me ei ole kuskil usuhullude riigis, kus aborti ei lubata.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kaua kuni lugupeetud abordivastased ei näita meile eeskuju sellega, et võtavad igaükd oma perre katkise hingega, hüljatud lapsi, on nende jutt täielik pask.

Tänapäeval on täiesti kindel, et lapse elus on määrava tähtsusega kolm esimest eluaastal, samuti üsasisene periood. Kui last pole tahetud ja teda armastatud, tekitab see pöördumatuid kahjustusi.

Soovimatud lapsed peaksid jääma sündimata. Kas te tõesti arvate, et meil on vaja veel rohkem tulevasi kurjategijaid, vange, lihtsalt õnnetuid ja katkisi inimesi? Oleks ju parem, kui nad jäävad sündimata!

P.S. Olen näinud Ameerika dokfilme nendest vihastest abordivastastest, kes loosungitega abordikliinikute ees protestivad. Mis te arvate, kas neid huvitab grammigi, kuidas see ema, keda nad veensid sünnitama, hiljem hakkama saab? Neil on sellest täiesti savi, et see n-ö päästetud laps kasvab hiljem üles getos, vaesuses, kogeb nt seksuaalset väärkohtlemist jne. See neid ei koti. Kui see ei ole silmakirjalikkuse tipp, mis siis veel? Okse!

Aidake kõigepealt neid õnnetuid lapsi, kes on juba sündinud ja vajavad hoolt ning armastust, mitte ärge valutage südant potentsiaalsete olematute laste pärast!

Täpselt, olen sama märganud. Hoolitakse ainult sellest, et see laps sünniks, aga mis saab pärast sellest lapsest ja emast, ei huvita end kedagi. Pro-life on tegelikult ainult pro-birth, sest pärast sündi on kõigil ükskõik, kuidas sa hakkama saad.

Need puudetoetused pole Eestis nii suured, et mugavalt hakkama saada. Rääkimata sellest, et tihti puudub ka nendel emadel tugivõrgustik, et üldse hakkama saada. Kui abort ära keelustataks, siis alati tekib neid põrandaaluseid kohti, mis seda teenust pakuvad, aga hinnaks võib olla naise elu (ja jällegi, kas selle naise elu ei loe siis ka midagi?).

Lisaks lahkub omal soovil elust igal aastal ligi 200 inimest, nendest osad veel alaealised. Miks abordivastased nende laste eludest ei hooli (EKRE bläkk nt selles osas, et noorel peaks olema vanema nõusolek, kui psühhiaatri poole pöördutakse)? Eesti on esirinnas enesetappude arvukuse osas.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahtlen, et need muud, mis eestlastest ja venelastest üle jäävad, mingit panust abortidesse annavad. Venelaste iive on väiksem kui eestlaste oma, see on fakt. Aga abortide osas ei jää kohe mitte üks kriips alla. Seega tuleb neil iga sünni kohta ikka kõvasti rohkem aborte.

Kus kohast sa seda infot võtad? 2016. aastal sünnitanud naistest 70,1% olid eestlased ja 29,9% muust rahvusest. Millise arvutuse alusel tuleb muudest rahvustest naistel iga sünni kohta kõvasti rohkem aborte?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt, olen sama märganud. Hoolitakse ainult sellest, et see laps sünniks, aga mis saab pärast sellest lapsest ja emast, ei huvita end kedagi. Pro-life on tegelikult ainult pro-birth, sest pärast sündi on kõigil ükskõik, kuidas sa hakkama saad.

Need puudetoetused pole Eestis nii suured, et mugavalt hakkama saada. Rääkimata sellest, et tihti puudub ka nendel emadel tugivõrgustik, et üldse hakkama saada. Kui abort ära keelustataks, siis alati tekib neid põrandaaluseid kohti, mis seda teenust pakuvad, aga hinnaks võib olla naise elu (ja jällegi, kas selle naise elu ei loe siis ka midagi?).

Kusjuures isegi keelustama ei pea. Kui ekrelased saaksid oma tahtmise ja riiklik rahastus abortide (vahet ei ole, kas osaliselt või täielikult) puhul kaob, siis tõenäoliselt muutub abort oma hinna tõttu paljudele vaesematele naistele/alaealistele tüdrukutele lihtsalt kättesaamatuks.

Abortide keelustamine või rahaliselt kättesaamatuks tegemine ei kaota ikkagi aborte ära, vaid need kolivad lihtsalt põranda alla.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Huvitav, aga ka sisutu lugemine oli see artikkel. Helme proua ainult hurjutab ja noomib, aga ei paku MITTE ÜHTEGI lahendust. Kui keerata abordid tasuliseks ja keelata need, siis alustuseks peaks olema sada erinevat tugiteenust riigi poolt välja töötatud: milline lastekodu võtab vastu need vastsündinud, millised toetused või kust kohast, millisest eelarvest, saavad tasulised hoidjad riigi poolt need üksikemad, kes ei saa endagagi hakkama, aga vaja on õppida, tööl käia. Vaja on välja töötada lisatoetused sotsiaalsüsteemis, et kontrollida nende soovimatute laste arengut ja kasvamist. Riik peaks siis suutma tagada ka terve armee tugispetsialistide, psühholoogide, sotsiaaltöötajate, kasvatajate jt teenuse ülilihtsa kättesaadavuse.

Ei saa tahta abortide keelamist, kui edasisele ei mõelda üldse. Sotsiaalsed, majanduslikud, psühholoogilised puudujäägid on need, miks aborte üldse tehakse. Need probleemid tuleb ennetavalt ära kõik lahendada riigi poolt, kui riik hakkab ette kirjutama, mida naine võib oma elu ja kehaga teha ja mida mitte.

Kas valimised on tõesti nii lähedal juba, et vaja propaganda ja loosungitega juba alustada (perepea nimel)?

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures isegi keelustama ei pea. Kui ekrelased saaksid oma tahtmise ja riiklik rahastus abortide (vahet ei ole, kas osaliselt või täielikult) puhul kaob, siis tõenäoliselt muutub abort oma hinna tõttu paljudele vaesematele naistele/alaealistele tüdrukutele lihtsalt kättesaamatuks.

Abortide keelustamine või rahaliselt kättesaamatuks tegemine ei kaota ikkagi aborte ära, vaid need kolivad lihtsalt põranda alla.

Kui abordi eest peaks ise maksma (tabletiabordi hind on sadades eurodes, ehk mitte väga kallis), siis kuidas need abordid põranda alla kaoksid? Arvad, et põrandaalused aborditegijad ei küsiks raha? Haiglas saab vähemalt vajalikku meditsiinilist abi ja tõenduspõhiselt naisele piisavalt ohutud ravimid, põranda all mitte. Kirurgilise abordi puhul on riskid veelgi suuremad ja ka põrandaalused tegijad peaksid rohkem vaeva nägema ehk nõuaksid rohkem raha.

Isiklikult arvan jätkuvalt, et Eestis on kehtiv kord hea ja ei vaja muutmist (huvitav, kas sain miinuseid selle arvamuse eest? Või selle eest, et omal soovil aborte moraalselt mitteõigeks pean? Kellelgi ikkagi kripeldab?). Ja seda ka kulude kandmise osas. Nii, nagu praegu avaldavad mõned mehed (või vanem) rasedaks jäänule survet, et tehku abort, tema last ei taha ja sentigi edaspidiseks toetamiseks anda ei kavatse, saaksid tasuliste abortide korral needsamad inimesed visata see raha ja käskida abort teha. Ja kui juba raha antud, on mõlemal poolel veelgi enam tunne, et on õigus nõuda, et tegu tehtud saaks. Mis sest, et tegelikult pole selleks ei juriidilist ega moraalset õigust.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ei saa nõuda abortide keelustamist, kui peale lapse sündi ei huvita mitte kedagi enam, kas, kus ja kuidas see vaene naishing elab või sureb. Rääkimata lapsest. Utoopiast veel edasi, siis peaks ka mehed vastutusele võtma. Kui mees on osaline lapse sunniviisilises sündimises, siis tuleb ka tema risti lüüa, rakendada talle ka riiklikke sunnimeetmeid.

Helme proua aga edasisest ei räägi üldse, ainult demagoogitseb. Väga huvitav oleks lugeda tema nägemust tulevikust!

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mees on osaline lapse sunniviisilises sündimises, siis tuleb ka tema risti lüüa, rakendada talle ka riiklikke sunnimeetmeid.

Lapsele isa poolt elatise maksmise nõue ju on mingil määral sunnimeede. Kuigi, enamasti on ikka vastupidi, pigem tahab last ju naispool ja mees veenab aborti tegema, mitte vastupidi. Riik nii palju ju vastutabki, et on olemas lastekodud, ema saab lapsest loobuda, lapsendamine on olemas.
Mina ise olen abordiga praeguse olukorra säilitamise poolt, kuigi ma ei poolda olukorda, kus keegi veenab teist inimest abordi kasuks otsustama. Poolt olen ma just põhjusel, et selle võimaluse säilimine annab minu meelest paremad võimalused naise tervise säilitamiseks ja selleks, et soovimatult rasestunud naine saaks ikkagi tulevikus ka soovitud lapsi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägitakse küll, et abort olevat võimalus naisel ise otsustada oma keha üle jne. Teiseks soovitakse, et aborditegemine oleks võimalikult lihtne – kuna naistele olla see ju emotsionaalselt niigi raske koorem ja ärgem tehkem seda veelgi raskemaks.

Paraku aga näitab päriselu, et igal asjal on nii hea kui ka halb pool, ja halb pool on ka neil kahel, pealtnäha üllal seigal.

Mu sõbranna jäi rasedaks olles 34-aastane, laps oli mõlema poolt planeeritud ja oodatud. Ent kui ta teatas oma emale, et asjad nõnda ja peagi tulevad ka pulmad, karjus ema ta peale: “Ja kuhu sa selle vääksu panna kavatsed!” Küsimus oli kohatu, kuna sõbrannal ja tema elukaaslasel oli ostetud omaette korter. Sõbranna puhkes nutma, mispeale ta ema mainis tigedalt: “Niisuguse ebastabiilse närvikavaga hüsteerik peab ikka maha istuma ja väga hoolega järele mõtlema, kas ta ikka sobib emaks.”

Ema sõimamine ehmatas värsket rasedat, kõht hakkas valutama, tekkis väike määrimine, läksid mehega haiglasse. Pandi haiglasse sisse, säilitati. Kui naine haiglas, hakkas mehe ema rääkima pojale, et määrimine pidavat ilmtingimata tähendama et laps on puudega. Ehkki ükski uuring ega test mingeid probleeme küll ei näidanud. Aga mees kuulas oma ema ja hakkas ise ka kahtlema, lõpuks oli ta raudselt veendunud, et laps ongi puudega. Ja kui naine haiglast välja sai, oli mees teatanud, et tema puudega last ei kasvataja ja lahkus ta kõrvalt. Naine kutsus meest arsti juurde ja palus, et arst selgitaks mehele, et määrimine ei tähenda puudega last. Kuid arst ajas väga ümmargust juttu ja ütles, et kui te ikka täiesti kindlad ei ole, siis teeme abordi, veel jõuab!

Ja tegigi abordi, viimasel lubatud nädalal. Pärast seda jättis mees ta ikkagi maha. Kui abort möödas, siis karjus ema, et miks tütar tappis ära tema kalli lapselapse, et keda ta nüüd siis süles kiigutama ja hoidma hakkaks? Et tema polevat oma sõnadega ju midagi mõelnud, ta niisama ainult, moe pärast… Tütre ja ema suhe oli läbi, tütart tabas depressioon, mida ta ravib siiani aastaid ja arvutab oma oletatava lapse vanust. Sõbranna ütleb, et oleks abort olnud kasvõi natukegi n-ö keerulisemaks tehtud (korralik nõustamine, mehe kaasamine jne), siis oleks see laps varsti juba täisealine.

Sihuke sasipundar näitab väga hästi, kui keeruline on elu ja kui keerulised võivad olla inimeste suhtumised-arvamised-tahtmised. Ma ei vaidle üldse vastu abortidele, mis tehakse siis, kui on olemas selge näidustus (selge oht ema tervisele, tõsise puudega laps jne). Kuid mugavusaborte teevad naised päris palju mitte oma vabal tahtel, vaid pigem oma ema või peigmehe tahtel.

Kohati näib, et lapsevanematele esitatavad nõuded paisuvad järjest suuremaks ja ebareaalsemaks. Lapsevanemad on ära hirmutatud, iga ametkond, iga suvaline külamutt peab oma kohuseks ema-isa õpetada, kuidas “lapsele on parim”. Ja kui lapsevanemal jätkub julgust selg sirgu ajada ja oma lapse eest seista, siis solvutakse ja kaevatakse kohe lastekaitsele. Külamuttide kaebused on pealegi anonüümsed.

Selleks, et aborte oleks vähem, tasuks seega (lisaks kaitsevahendite tutvustamisele ja levitamisele) tegelda perekonna tähtsuse suurendamisega, usaldada pisut rohkem lapsevanemate kogemusi, probleemide korral vanemaid toetada ja julgustada, mitte sõimata ja hurjutada nagu praegu. Paljudes lasteaedades on ära keelatud isadepäeva tähistamine, kuna kõigil lastel pole isa – samas on just see üks osa varasest kasvatusest, mis aitaks lastes kinnistada teadmist, et ka isa roll on oluline. Ning kui naine tuleb abordisooviga, võiks kliinikus olla keegi, kes suudaks rahulikult naisega vestelda, eesmärgiks selgitada välja abordisoovi tegelikud põhjused. Et naise aus vastus ei oleks: “Mees käskis!”

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen isiklikult abordivastane, aga ma saan aru, miks seda keelustada ei tohi. Kõik inimesed meie ümber pole head, õilsad, intelligentsed ega oma eluga toime tulevad ja ei saa nendeks mitte kunagi. Mida see riik nende lastega pärast peale hakkab?

Küll aga olen nõus sellega, et kergekäeliselt tehtud abordid võiks olemata olla ( a la pulmakleit ei mahu selga, reisimiseks ei jätku raha jne).
Koolides võiks lisaks seksuaalkasvatusele õpetada perekonna tähtsust ja väärtust. Et rasedus pole ainult naise asi, et lootest saab siiski inimene, ühesõnaga vastutustunnet võiks tõsta.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui riik pakuks ka peale lapse sündi arvestatavaid tugiteenuseid, siis väheneks ka abortide arv.
Alustaks sellega, et kõik rasedusvastased vahendid tasuta. Poodidesse kondoomiautomaadid, mis väljastavad tasuta kondoome (riik maksab muidugi kondoomitootjatele need kinni).
Kui nt tuvastatakse raseduse ajal raske puue ja selline laps sünnib, siis riik võiks kohe 3 hooldajat palgata (saaksid riigilt palka, mitte vanem ei pea ise rahakotist maksma), kes 24/7 tegeleksid lapse hooldamisega. Ja kõik ravimid ja vahendid peaks riik kinni maksma, mitte nii nagu praegu – tehakse avalik korjandus, et kellelgi ravitoidusegu või mingit meditsiiniseadet osta.
Kui laps sünnib üksikemale, siis vallaslapse toetus peaks olema Eesti keskmine palk iga kuu. Riik peab ise asuma puuduva lapsevanema rolli ja seda vähemalt siis rahaliselt täitma.
Lastel, kellest juba sünnitusmajas loobutakse, on õigus nii emale kui ka isale. Seega peaks kohe riik otsima lapsendamiseks tõelise pere, lastekodu või asenduspere on halb variant (need kipuvad rahategemismasinateks muutuma).
Riik peaks lapsetoetusi tõstma. See 60 eurot, mida esimene laps saab, on naeruväärne summa. Esimese ja teise lapse sündi ei väärtustata, alles kolmas laps on see vajalik. Riiklik sünnitoetus võiks olla ka normaalse suurusega (see 320 eurot ei kõlba kassi saba allagi).
Kõik huviringid, lasteaiad jt peavad olema tasuta. Samuti peaksid lastega pered saama suurema elamispinna soodsamalt (näiteks riik maksab laenuintressid ise).
Ühesõnaga – tuleb luua olukord, kus lapse sünnitamine muutub kordades kasumlikumaks kui abordi tegemine.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alustaks sellega, et kõik rasedusvastased vahendid tasuta. Poodidesse kondoomiautomaadid, mis väljastavad tasuta kondoome (riik maksab muidugi kondoomitootjatele need kinni).
Kui nt tuvastatakse raseduse ajal raske puue ja selline laps sünnib, siis riik võiks kohe 3 hooldajat palgata (saaksid riigilt palka, mitte vanem ei pea ise rahakotist maksma), kes 24/7 tegeleksid lapse hooldamisega. Ja kõik ravimid ja vahendid peaks riik kinni maksma, mitte nii nagu praegu – tehakse avalik korjandus, et kellelgi ravitoidusegu või mingit meditsiiniseadet osta.
Kui laps sünnib üksikemale, siis vallaslapse toetus peaks olema Eesti keskmine palk iga kuu. Riik peab ise asuma puuduva lapsevanema rolli ja seda vähemalt siis rahaliselt täitma.

Loodetavasti sa ikka selle saad aru, et need uuendused tähendaks märkimisväärset maksutõusu, sest kuskilt peab ju riik nende hüvede tagamiseks vahendid saama.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust ei ole see teema tegelikult mitte abort versus sünnitus, vaid abort versus raseduse ärahoidmine. Vähemalt mina näen seda nii. Et ei peaks olema sundust iga hinna eest sünnitada, vaid rohkem selgitustööd, kuidas rasedust ära hoida. Saab ju kasutada ka mitut vahendit, kui hormonaalsed vahendid ei sobi. Ka ise olen nt kasutanud korraga nii kondoomi kui vastavat kreemi, kui pillid ühel eluetapil ei sobinud.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui laps sünnib üksikemale, siis vallaslapse toetus peaks olema Eesti keskmine palk iga kuu.

See muidugi tooks kaasa tohutu vallasemade arvu kasvu, ilmselt ka lahutuste tõusu, kuna abiellu sündinud laps ju ei saa vallaslaps olla, v.a ehk juhul, kui isadustestiga saab tõestatud, et tegu pole abikaasa lapsega. Lapse isa peab ju tunduvalt vähem elatist maksma, aga niimoodi on kohe perel keskmine palk nagu maast leitud. Ilmselt sellise uuenduse puhul enam polekski isaduse omaksvõtmist, v.a ehk mõned üksikud aate-ja aumehed.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodetavasti sa ikka selle saad aru, et need uuendused tähendaks märkimisväärset maksutõusu, sest kuskilt peab ju riik nende hüvede tagamiseks vahendid saama.

Tegelikult saaks mingit osa neist uuendustest katta rahaga, mida riik maksab igatsugu mtü-dele. Kindlasti mitte nii suures ulatuses, aga midagi siiski.

+2
-8
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on mõtteis naistel, kes on abordivastased?