Esileht Pereelu ja suhted Mis on muutunud paremaks, kui olete lõpetanud sagedase veinitamise?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Mis on muutunud paremaks, kui olete lõpetanud sagedase veinitamise?

Postitas:

Noh, et kui see pea igaõhtune veinijoomine otseselt elu ja toimetamist ei sega, siis mis ikkagi on muutunud paremaks, kui olete selle tegelikult väga lolli harjumuse maha jätnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 21:08; 19.04 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loeks ka huviga 🙂 Iga õhtu ei veinita, aga korra nädalas kindlasti ja vahel sagedaminigi. Ja ma pole ka jäätise ja šokolaadisöömist veel maha jätnud. Võiks kõigist headest asjadest loobuda ja siirduda onnikesse askeesi, kuid milleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 21:47; 28.04 14:31; 28.04 18:09; 29.04 23:33; 30.04 17:39; 01.05 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi esiteks kas üldse suudad maha jätta. Kui ei, siis vist ikka ei ole harjumus, vaid sõltuvus. Iseennast petad või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 21:48; 19.04 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi esiteks kas üldse suudad maha jätta. Kui ei, siis vist ikka ei ole harjumus, vaid sõltuvus. Iseennast petad või?

Ma täitsa siiralt usungi, et see on sõltuvus. Aga samas midagi hullu ju ei ole, kui igal õhtul kaks-kolm klaasi valget veini (koos jääga) joon. Ootangi erlkõige teiste, veinist loobujate innutuskirju, et mis siis paremaks muutub. Siis tean, kas jätta maha see loll komme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 21:08; 19.04 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul annaks ilmselt tunda see 3 pokaali veini hommikul. Aga jah ma tegelt ei oska sulle nōu anda. Minu töökaaslane ka väidetavalt joob igal óhtul veini, aga ütleb, et talle lihtsalt meeldib. Ma arvan, et meeldib ikka see, et kerge vine sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 21:48; 19.04 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina enne oma 3. rasedust polnud küll igaõhtune tipsutaja, aga jah, sagedane võib küll vist öelda. Raseduse ajal polnud vähimatki raskust end eemal hoida, kuid kui magamata ööd tulid ja muud beebiga seotud raskused, siis oli küll vahel tohutu soov klaasi veiniga nt vanni minna. Kui aga rinnaga toitmise lõpetasin, avastasin, et isegi 1 pokaal veini võib vahest vastu hakata, nii et suhteliselt harva tarbin nüüd. Miinuseks loeksin seda, et kui kaaslasel on jätkuvalt samad harjumused, siis võib hakata see segama. Kõik need lõhnad, vahel ka natuke ülevoolav (loll) jutt 😀 Ja mina siis see pidur. Õnneks on mul ka mees tasapisi vähem tarbima hakanud, ilma minupoolse suunamiseta, nii et päris mõnus on. Ega suurt enesetunde vahet pole, et mingi tohutult parem oleks. Sama tunne on, ainult et ei paina, et oleks mingit klaasi kätte vaja. Ja no raha jääb ju alles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline sõltuvus. Mõni suitsetab, mõni joob.
Ise joon pudeli siidrit. Kui ei jooks, siis jääks see suur hulk suhkurt tarbimata ning ega alkohol eriti terviseks ka ole. Samas mulle meeldib siider.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muutub see, et sõltuvus ei juhi enam sinu elu.
vabadus on ju parem kui kütkeis olemine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paari nädalaga ei juhtu midagi, aga ühe suvega võtsin alla 10 kg ja seda peamiselt veini mittejoomise tõttu – oli täiesti kaine suvi. Võimalik, et veidi ka liikusin rohkem, kuigi mitte oluliselt, kuid toitusin samamoodi kui varemgi.
Nägu oli kenam. Tõsiselt. Nahk oli ühtlane ja kuidagi trimmis.
Enesega rahulolu oli metsik. Alguses ärkasin igal hommikul õnnetundega – jälle sain ühe õhtu ilma alkoholita peetud.
Vererõhk langes.
Raha jäi järele. Ja rohkem sai vajalikke asju tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 23:37; 20.04 11:25; 20.04 13:08; 20.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees võtab igal õhtul klaasikese veini või õlut. Mis häirib, on alkoholilõhn, mis püsib päris kaua. Kui ei jooks, seda muret poleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt võin öelda, et kaalu on kergem hoida. Kui ei napsuta, siis nagu polegi mingi probleem või vaev seda hoida. Püsib “iseenesest” normis.
Muidugi raha jääb natuke rohkem alles.
Muus osas….ei tea, üks põhjus, miks ei veinita, on see, et lihtsalt enam ei tahtnud (ju siis polnud vaja) ning kui vahest juhtubki, on järgmisel päeval hõre olla. Ma ei taha seda hõre-olemise-tunnet. Siis pigem ei joo. Harva siiski juhtub ning enamasti läheb vein “õigesse kohta” ning järgmine päev on ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 01:11; 24.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise joon veini mõnikord, enamasti siis, kui elus on mingi stressirohke periood. Vein kuidagi “tuimestab” jamasid, aitab üle elada. Mind väike alko tõesti rahustab.

Möödunud kevadest kuni sügiseni oli rahulikum aeg, midagi hullu tööl ega kodus ei juhtunud ja siis ei joonud ma kuude kaupa praktiliselt mitte ühtegi pokaali. Ent siis tuli jälle üks nõme, kunstlikult tekitatud konflikt, mille klaarimise peale kulus tublisti närvirakke – no ja hakkasin jälle igal õhtul 1-2 pokaali tarbima. Ma arvan, et ega arsti poolt väljakirjutatud rahustidki paremad ole – neilgi omad kõrvalmõjud ja nt minule need igatahes ei sobinud. Nüüd sain selle jama (loodetavasti) klaaritud ja olen juba nädal otsa olnud taas veinivaba. Ma ei sunni ennast, vaid lihtsalt ei tahagi. Nii et mulle on pokaal veini umbes nagu rahustitablett 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis tuli jälle üks nõme, kunstlikult tekitatud konflikt, mille klaarimise peale kulus tublisti närvirakke – no ja hakkasin jälle igal õhtul 1-2 pokaali tarbima.

Mina võtan väga kriitilistel juhtudel punnsuutäie viina, viskit või konjakit. Ühest piisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol on väga hea rahusti, kui tal poleks sõltuvusttekitavat pahupoolt, ütles üks psühhiaater. Aga samas, ka retseptirahustid on enamuses sõltuvusttekitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on kogu aeg hästi vaatamata sagedasele veinitamisele ja seda juba viimased 25 aastat alates sellest, kui korralikud veinid enda jaoks avastasin. Kui milleski võib kahtlustada sõltuvust ja midagi segab, siis on need mitmed nutiseadmed, ilma milleta elu enam ette kujuta.
Oluliselt hullem probleem on stressirikas istuv töö ning magusalembus, mida stress põhjustab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:52; 20.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol on väga hea rahusti, kui tal poleks sõltuvusttekitavat pahupoolt, ütles üks psühhiaater. Aga samas, ka retseptirahustid on enamuses sõltuvusttekitavad.

Sama siin – ka mulle soovitas üks arst lõõgastumiseks õhtuti väikest kogust alkoholi, pidi olema oluliselt vähem kahjulik, kui kõikvõimalikud ravimid. Kuna põen lisaks täiesti irratsionaalset lennuhirmu, aga töö tõttu tuleb ikkagi aastas mitmeid kordi lennata, siis ilma alkoholita ei oleks see võimalik – alkohol võtab tegelikult ka lennuhirmu ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:52; 20.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed. Igapäev on õhtu kuni ükskord ära sured. Ära veinita, ära vaata telekat, ära istu ega lama, kindlasti mine ja jookse või sõida iga jumala õhtu rattaga. Vot siis sa elad kellegi mõistes väga õiget elu. Veini jood siis oled paha, aga terved poed on veini täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 11:24; 20.04 14:06; 20.04 15:34; 20.04 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol on väga hea rahusti, kui tal poleks sõltuvusttekitavat pahupoolt, ütles üks psühhiaater. Aga samas, ka retseptirahustid on enamuses sõltuvusttekitavad.

Sama siin – ka mulle soovitas üks arst lõõgastumiseks õhtuti väikest kogust alkoholi, pidi olema oluliselt vähem kahjulik, kui kõikvõimalikud ravimid. Kuna põen lisaks täiesti irratsionaalset lennuhirmu, aga töö tõttu tuleb ikkagi aastas mitmeid kordi lennata, siis ilma alkoholita ei oleks see võimalik – alkohol võtab tegelikult ka lennuhirmu ära.

Alkohol võib olla nii rahusti kui ka erguti. Oleneb alkoholi margist. Vein ilmselt on rahustav, kuid kange alkohol on pigem ergutav – kui öösiti pean mõnikord töötama, siis aitab pits konjakit tükk aega kauem mõistust ärksana hoida. Ja mulle on ergutav ka vahuvein.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 23:37; 20.04 11:25; 20.04 13:08; 20.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed.

Selle jutu peale meenus kellegi poolt mu arvates igati tabavalt öeldu/kirjutatu, et need, kel pole maakodu/suvilat/oma aeda ega ka hobisid (sport nt.), passivadki õhtuti netis, kuna midagi “targemat” neil polegi teha.. Täpselt nõnda!
Kõlab ka igati loogiliselt.

Eks mõni võtab siis lisaks veinipokaali/õlle samuti kõrvale. Sellised ilmselt passivad ka tutvumisportaalides (õhtuti) – leiab pada omale sobiva kaane, muig.
Teisisõnu: ju on need mehed nt. alkoholi tõttu pere ‘kaotanud’.. Naised pole aga meest leidnudki, kuna pudel on seltsielust (reaalis) olulisem olnud.

Küllap need tipsutajad ikka üksikud ja/või õnnetud hinged on…
tuleks leida mingid muud meeldivad tegevused, mis meeled ERKSANA hoiavad.
Pikemas perspektiivis võib muutuda kogu su elu (eriti, kui praegu sellega rahuolematu oled) ja ikka paremuse suunas!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:03; 20.04 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed.

Selle jutu peale meenus kellegi poolt mu arvates igati tabavalt öeldu/kirjutatu, et need, kel pole maakodu/suvilat/oma aeda ega ka hobisid (sport nt.), passivadki õhtuti netis, kuna midagi “targemat” neil polegi teha.. Täpselt nõnda!
Kõlab ka igati loogiliselt.

Eks mõni võtab siis lisaks veinipokaali/õlle samuti kõrvale. Sellised ilmselt passivad ka tutvumisportaalides (õhtuti) – leiab pada omale sobiva kaane, muig.
Teisisõnu: ju on need mehed nt. alkoholi tõttu pere ‘kaotanud’.. Naised pole aga meest leidnudki, kuna pudel on seltsielust (reaalis) olulisem olnud.

Küllap need tipsutajad ikka üksikud ja/või õnnetud hinged on…
tuleks leida mingid muud meeldivad tegevused, mis meeled ERKSANA hoiavad.
Pikemas perspektiivis võib muutuda kogu su elu (eriti, kui praegu sellega rahuolematu oled) ja ikka paremuse suunas!

Isehakanud psühholoog on rääkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:29; 28.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isehakanud psühholoog on rääkinud.

Mis seal vahet, kas ise või mitteise, aga jutt on põhimõtteliselt õige. Veini või muu alkoholiga on lihtne igavust peletada ning kui leitakse huvitav asendustegevus, kaob veinitamise soov ja vajadus kohe (kuni pole tegu muidugi juba sügavalt välja kujunenud alkoholismiga, kus juba organism alkoholi nõuab).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 23:37; 20.04 11:25; 20.04 13:08; 20.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina lugesin, et “kui olete lõpetanud sagedase venitamise” ning lootsin erksaid edulugusid lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed.

Selle jutu peale meenus kellegi poolt mu arvates igati tabavalt öeldu/kirjutatu, et need, kel pole maakodu/suvilat/oma aeda ega ka hobisid (sport nt.), passivadki õhtuti netis, kuna midagi “targemat” neil polegi teha.. Täpselt nõnda!
Kõlab ka igati loogiliselt.

Eks mõni võtab siis lisaks veinipokaali/õlle samuti kõrvale. Sellised ilmselt passivad ka tutvumisportaalides (õhtuti) – leiab pada omale sobiva kaane, muig.
Teisisõnu: ju on need mehed nt. alkoholi tõttu pere ‘kaotanud’.. Naised pole aga meest leidnudki, kuna pudel on seltsielust (reaalis) olulisem olnud.

Küllap need tipsutajad ikka üksikud ja/või õnnetud hinged on…
tuleks leida mingid muud meeldivad tegevused, mis meeled ERKSANA hoiavad.
Pikemas perspektiivis võib muutuda kogu su elu (eriti, kui praegu sellega rahuolematu oled) ja ikka paremuse suunas!

Ma olen küll maal elanud, aga sellist maal elamise kohustust mina endale ei soovi. See pidev muruniitmine, aiatööd, maja ehitamine – see on kõik lõputu. Tegelikult elu kõige tähtsam osa on suhtlemine. Joodikutel on palju sõpru:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 11:24; 20.04 14:06; 20.04 15:34; 20.04 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina lugesin, et “kui olete lõpetanud sagedase venitamise” ning lootsin erksaid edulugusid lugeda.

Ma lootsin ka leida inspiratsiooni, et õhtuised veinijoomisi ära lõpetada, hetkel piiran seda teatud päevadega, aga seda ainult ja ainult kehakaalu pärast, kui on perioode, kus joon harva või üldse mitte, siis olen tähele pannud, et kuni viis kilo kaob midagi muud tegemata. Kui juua aeglaselt ja mitte üle 3 klaasi, siis mul pol ehommikul ka mingit hõredat tunnet, seega tahaks ka kuulda asjalikke lugusid, mitte alkoholivastaste hüsteerilist halvustamist – keegi pole äelnud, et te peata hakkama tarvitama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:11; 27.04 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joodikutel on palju sõpru:)

Minul näiteks on sõprusest teistsugune arusaam. Sõprus ei seisne suhtlemises, vaid teineteisesse suhtumises.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 23:37; 20.04 11:25; 20.04 13:08; 20.04 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed.

Selle jutu peale meenus kellegi poolt mu arvates igati tabavalt öeldu/kirjutatu, et need, kel pole maakodu/suvilat/oma aeda ega ka hobisid (sport nt.), passivadki õhtuti netis, kuna midagi “targemat” neil polegi teha.. Täpselt nõnda!
Kõlab ka igati loogiliselt.

Eks mõni võtab siis lisaks veinipokaali/õlle samuti kõrvale. Sellised ilmselt passivad ka tutvumisportaalides (õhtuti) – leiab pada omale sobiva kaane, muig.
Teisisõnu: ju on need mehed nt. alkoholi tõttu pere ‘kaotanud’.. Naised pole aga meest leidnudki, kuna pudel on seltsielust (reaalis) olulisem olnud.

Küllap need tipsutajad ikka üksikud ja/või õnnetud hinged on…
tuleks leida mingid muud meeldivad tegevused, mis meeled ERKSANA hoiavad.
Pikemas perspektiivis võib muutuda kogu su elu (eriti, kui praegu sellega rahuolematu oled) ja ikka paremuse suunas!

Joodikutel on palju sõpru:)

Mõnedel joodikutel (vastupidi) ei pruugi üldse sõpru olla. Ongi üksikud hinged. Millele (üksindusele) läbi alkoholi leevendust otsivad.
Usun, et paljude naistipsutajate ainukesed “sõbrannad” (lisaks pudelile) ongi siinne Perekool.. Kus nad vabalt suhelda ja end välja elada saavad. Verbaalselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:03; 20.04 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joodikutel on palju sõpru:)

Minul näiteks on sõprusest teistsugune arusaam. Sõprus ei seisne suhtlemises, vaid teineteisesse suhtumises.

Sul polegi siis suurt sõpru. Sõbrad on sõbrad ja sõpradel on sõbralikud suhtumised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 11:24; 20.04 14:06; 20.04 15:34; 20.04 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed.

Selle jutu peale meenus kellegi poolt mu arvates igati tabavalt öeldu/kirjutatu, et need, kel pole maakodu/suvilat/oma aeda ega ka hobisid (sport nt.), passivadki õhtuti netis, kuna midagi “targemat” neil polegi teha.. Täpselt nõnda!
Kõlab ka igati loogiliselt.

Eks mõni võtab siis lisaks veinipokaali/õlle samuti kõrvale. Sellised ilmselt passivad ka tutvumisportaalides (õhtuti) – leiab pada omale sobiva kaane, muig.
Teisisõnu: ju on need mehed nt. alkoholi tõttu pere ‘kaotanud’.. Naised pole aga meest leidnudki, kuna pudel on seltsielust (reaalis) olulisem olnud.

Küllap need tipsutajad ikka üksikud ja/või õnnetud hinged on…
tuleks leida mingid muud meeldivad tegevused, mis meeled ERKSANA hoiavad.
Pikemas perspektiivis võib muutuda kogu su elu (eriti, kui praegu sellega rahuolematu oled) ja ikka paremuse suunas!

Joodikutel on palju sõpru:)

Mõnedel joodikutel (vastupidi) ei pruugi üldse sõpru olla. Ongi üksikud hinged. Millele (üksindusele) läbi alkoholi leevendust otsivad.
Usun, et paljude naistipsutajate ainukesed “sõbrannad” (lisaks pudelile) ongi siinne Perekool.. Kus nad vabalt suhelda ja end välja elada saavad. Verbaalselt.

Need on mõned joodikud ja virtuaalsed sõbrad on samuti sõbrad. Käisin kinos vaatamas filmi Pessanger. Üks mees ärkas 100 aastasest unest ja veetis mitu aastat robotist baarmeniga. Inimestel on oluline suhtlemine, seda ma ka kirjutasin. Fundamendaalne lugemisoskus on perekoolis imepisike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 11:24; 20.04 14:06; 20.04 15:34; 20.04 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi alkoholisõltuvust olnud, aga nooremana sai ikka 1-2 korda nädalas pudel veini abikaasaga või sõbrannaga kahepeale ära joodud ja need veiniõhtud olid mõnusad. Aga järgmisel hommikul ei olnud hea enesetunne, sageli valutas pea või oli muidu nüri tunne. Nii jäi alkohol järk-järgult lihtsalt mu elust kõrvale. Sellele lisaks tuli tihti sõidutada lapsi trenni või koolist koju kui buss tulemata jäi, edasi juba olla valvel, kui murdeealine jäi laupäeval kauemaks sõprade seltsi ja avastas ühel hetkel, et viimane buss on juba läinud, kaine autojuht pidi juba laste turvalisuse kaalutlustel kodus olema.
Pikapeale tekkis teisigi naudinguid ja lõõgastumisvahendeid ja veini lihtsalt polnud enam vaja. Tunnetasingi, et ergas kainus on meeldivam meeleseisund kui kerge veiniuim.
Alkoholita olemise miinuspool on muidugi see, et ei naudi enam pidudel olemist või külas käimist, kus ülejäänud seltskond mõnusalt veinine ja pidurid läinud ning peab oma arust “säravat intellektuaalset vestlust”, siis kaine peaga kõrvaltvaatajale tundub sama jutt hoopis haledalt lame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI tahaks küll targutada, aga… Alkoinfo järgi on naisterahva puhul mõõdukas alkotarbimine kuni 2 ühikut päevas ning samas peaks nädalas olema 3 alkovaba päeva.
3 klaasi veini on jube üle 4 ühiku.

Pikas perspektiivis teeks loobumisega ilmselt oma tervisele ja kehakaalule teene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on muutunud paremaks, kui olete lõpetanud sagedase veinitamise?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.