Esileht Pereelu ja suhted Mis on perekond?

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Teema: Mis on perekond?

Postitas:
Kägu

Nr. 37-l on tugev taustajõud

Kärgpere

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, küsimus polegi ju tegelikutl üldse selles, et mis on perekond…

Teemaalgataja on küll kohtunud oma mehe lastega, aga nende emaga ta mitte kunagi kohtunud polegi. Ehk on seetõttu sul okas hinges?

Või on okas selles, et sa saad mehe lastega väga hästi läbi ja tegelikult tahaksid ka sinna gruppi kuuluda, et nende eludega kursis olla. Aga kuna seal on ka üks sinule täiesti tundmatu inimene, siis on tõesti imelik, et sind sinna lisataks.

Mis puutub, et see laste ema kirjutab mehe suhtes hoolitsevaid ninnunännu postitusi… See ei pea ju tähendama mitte midagi imelikku. Mõnel inimesel on lihtsalt selline stiil. Ma olen kindel, et oma pojale ütleb ta samamoodi ja kuna neil selline familiaarne grupike, siis miks peaks teistesse liikmetesse erinevalt suhtuma.

Teoreetiliselt soovitaks ma teemaalgatajal mehe eksiga tuttavaks saada. Aga samas on teil mõlemal üksteise suhtes kindlasti meeletuid ja tugevaid eelarvamusi (vähemalt teemaalgataja on selgeks teinud, et temal on) ja see tutvumine ei pruugi läbi nende eelarvamuste enam õnnestuda. Pole ju mõttet kohtuda, kui üksteisele ainult sappi loobite, aga kui ükteist tundma õpiksite, siis ehk saaks teist päris armas ja kokkuhoidev kärgpere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, sa võtsid endale endast vanema mehe, kel on juba täiskasvanud lapsed. Eksnaine on vana, viljatu, kriiskav ja käitub kohatult. Sina oled seevastu noor ja ahvatlev, nii et leidsid uue mehe hoolimata sellest, et olid lahutatud üksikema. Mees on sinust nii sissevõetud, et koguni tegi ettepaneku laps saada varasematest kokkulepetest hoolimata. Kõik nagu viitaks sellele, et oled igati parem, pringim ja ponksim kui see eelmine. Aga millegipärast ikka kusagil kripeldab ja mõtled ning käitud nagu armukade teine naine. Ei tea, miks see nii on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll see kärgpere on ikka tore asi. Kõik on nii õnnelikud ja lastel on kõik olemas. Teadupärast ju lahus elav isa on täppppipealt samasugune kui kodus elav isa, lapsed pole midagi kaotanud ja kõik on häppid. Emmel-issil uued armastused ja ka nemad on õnnelikud.
Suur õnnelik pere!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on täiesti normaalne, et lastel on oma vanematega ühine suhtluskanal. Mina lapsena pean normaalseks, et jagades oma laste pilte jms, jagan ma neid korraga nii ema kui isaga.

Meie peres oli näiteks nii, et peale lahutust käis isa iga neljapäev meie (ehk siis laste ja eksnaise) juures õhtust söömas. Kui ema juurest ära kolisime, siis tuli isa õhtusöögile, kui me emal külas käisime. Uus naine meie poolõega õhtusöökidel ei osalenud. Kui isal külas käisime, saime läbi ka isa uue naisega. Poolõde on meist üle 10 aasta noorem, eks me temaga ikka ka suhtlesime ja suhtleme nüüdki. Koolilõpetamistel jms üritustel käis isa koos poolõega, ainult pulmadesse on uue naise kaasa võtnud (aga uus naine on ka muidugi koos isaga kutse saanud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see perekonna mõiste on pigem individuulne, sõltuvalt siis grupist inimestest ja nendevahelistest kokkulepetest, mida nad peavad perekonnaks.
Toon näite oma perekonna põhjal. Meie peres on 3 liiget- mina, abikaasa, meie laps. Me ei loe oma pere liikmeteks näiteks oma vanemaid või õdesid-vendi. Vanemad elavad omaette ja neil on oma pere. Kunagi, kui me oleme olnud lapsed ja elanud oma vanematekodus, moodustasime koos oma vanemate ja õdede ja vendadega pered. Praeguseks oleme kõik lapsepõlvekodudest läinud, õdedel ja vendadel on ka elukaaslased ja lapsed, nemad moodustavad omaette pered ja vanemad moodustavad oma pere. Meid ühendavad sugulussidemed, aga me ei kuulu samadesse peredesse. Samuti ei ole nende kodud meie kodud.
Mehel on varasemast laps. Tema peres on kolm liiget- tema, tema ema ja ema uus elukaaslane. Oma isaga tal on sugulussuhted. Ema on ema ja isa on isa, aga tema niiöelda igapäevaperekonda ta isa ei kuulu. Kui ta meie juurde tuleb, tuleb külla. Kodu on tal oma ema ja ema elukaaslase juures. Kui tema isa läheb sinna, siis ei lähe ta ju koju, kuigi on kunagi seal elanud, vaid läheb nende juurde külla. See ei mingi sildistamine ega lahterdamine, a´la vanad lapsed ei kõlba ja mis iganes. Kindlasti ei. Nagu ma ütlesin, siis mõisted, mis on perekond või mis on kodu, lepivad grupid inimesi omavahel kokku ja kui sobib, siis ei puutu see ju teistesse. Meie arvates on kodu üks kindel, konkreetne, elukohana määratletud koht. Ja mehe lapse ema jagab seda arvamust.
Mis aga puutub abiellumisse ja eelpoolmainitud teemat, et kui te abiellute, siis seisavad teie kõrval ju teie ema ja isa, olenemata sellest, kas nad elavad koos või ei, siis… Meie tutvusringkonnas on mitu paari, kes on abiellunud vaikselt, omaette, vanemaid teavitamata. Kõigil neil on muide vanemad lahutatud, elavad uute elukaaslastega ja jutu sees on inimesed tunnistanud, et see on olnud peamine põhjus, miks on nii vaikselt abiellutud. Sest ei soovita neid kärgperesid oma elu ühe tähtsaima päeva tunnistajateks. Ebamugav olukord, parem olla siis uhkelt ilma kui sitalt saanud.
Niisiis on kõik kinni kokkulepetes. Üks asi on juriidiline pool, teine aga reaalne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui suudad üle olla, ära tee mitte midagi. Väärikas olemine on ka midagi väärt. Võib-olla peaksid sekkuma ainult siis kui mees postitab teie ühise lapse pilte ja sina sellele vastu oled. Või ei kuulu teie ühine laps “perekonda”?

Ei, meie lapse pilte seal pole, tõepoolest, selle mustri järgi tema sinna perekonda ei kuulu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas teemaalgataja kahe ALAEALISE lapse isa oma laste elus osaleb? Ei osalegi, kuna pole enam pere, nii või?

Üks lastest ei soovi isaga suhelda, teine käib aeg ajalt külas, laste isa maksab vabatahtlikult alimente, meie omavahel ei suhtle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

PS. Seda naist pole kunagi näinud.

Kuidas see võimalik on? Mehe laste sünnipäevad, nende laste sünnid, üritused.. Kõik peetakse kaks korda, sest sinule ei kõlba mehe laste emaga ühes seltskonnas olla?

Jah, peetakse eraldi, sest peale meie abiellumist helistas mehe eks korduvalt mu mehele ja sõimas teda, et ta uue naise majja tõi (PS. nad olid ammu enne mind lahus) Kuidas oleks sellisest olukorras saanud ühiseid üritusi pidada, lisaks teades veel, kuidas ta meie lapsesse suhtub? Sünnipäevadele ja üritustele eraldi kutsumine on olnud laste otsus, täiskasvanud inimesed, ise teavad, kuidas otsustavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtan tagasi oma soovituse sinna fb gruppi ennast kirja panna, sest tegelikult ei ole sina nagunii nende pere liige. Sinu enda loogika. Kindlasti arvab sama ka selle grupi haldaja. Niiet milleski olete ühel nõul 🙂 aga see ei väära fakti, et mees on selle grupi ja suguseltsi täieõiguslik liige.

Mehe eksnaine on teinud oma täiskasvanud laste ja nenende naistega/ meestega sellise sotsiaalmeedia konto, kus vahendatakse perepilte, laste pilte jms. Sattusin selle suhtluse peale juhuslikult, kus “pereema” siis pärib ülejäänud kogukonnalt, kuidas ülejäänud perel, st. minu mehel läheb, et pole ammu midagi postitanud. Minu mees, siis kohe muidugi postitas.

Kirjaviis muutmata

Kui pereema päris ülejäänud kogukonnalt, ehk postitas kõigile võrdselt, tervelt perelt, seega siis kõigilt teistelt ka peale sinu mehe. Mis siis oli, ei tohtinud postitada oma gruppi, et kuidas kõigil läheb? Ei olnud ju priva sinu mehega, küsis kõigilt, eksole. Imelik natuke vihast vahule minna. Ja vanema mehe tervise eest peabki hoolitsema 🙂

“Hea” soovitus, et mees võiks teisi kanaleid kasutada lastega suhtlemiseks- milleks siis fb tehtud on?! kõige mugavam viis saata pilte, sõnumeid, jooksvat infot, mis infovoogu kohe kohale läheb…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma võtan tagasi oma soovituse sinna fb gruppi ennast kirja panna, sest tegelikult ei ole sina nagunii nende pere liige. Sinu enda loogika. Kindlasti arvab sama ka selle grupi haldaja. Niiet milleski olete ühel nõul 🙂 aga see ei väära fakti, et mees on selle grupi ja suguseltsi täieõiguslik liige.

Mehe eksnaine soovib ilmselt omada mehe üle siiani kontrolli ja seetõttu on tehtud selline “perekondlik” grupike fb-sse, kuhu ka antud mees liidetud. Raske uskuda, et see grupp on loodud mehe initsiatiivil. Mees võiks ju oma täiskasvanud lastega suhelda ilma et eksnaine omaks infot, kus, mis ja millal. Lastega suhtlemine ei pea ju käima eksnaise valvsa pilgu all. Küsija ja tema laps ilmselgelt ei olegi selle perekonna liikmed ja see grupp on hea võimalus eksnaisel mehe praegusele abikaasale kohe kättenäitamiseks, teid ei ole tema silmis olemas, pakun. Pole mõtet ennast toppida sinna, kuhu sind ei taheta (loe: sinna gruppi). Vaevalt küll eksnaine seal sõnagi küsib mehe noorima lapse või praeguse abikaasa käekäigu kohta, pigem ignoreerib seda teemat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi kui see on 100% nii, ei saa teemaalgataja sinna midagi parata. Mõnikord segastes peresuhetes tuleb ette. Nii nagu teie saite lapse eksnaise “kokkulepetest” hoolimata, millesse ei saa tema midagi parata. Kiristab hambaid ja peab leppima. Nii sinagi, sest mingit õigust keelama lennata sul ka pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe eksnaine soovib ilmselt omada mehe üle siiani kontrolli ja seetõttu on tehtud selline “perekondlik” grupike fb-sse, kuhu ka antud mees liidetud. Raske uskuda, et see grupp on loodud mehe initsiatiivil. Mees võiks ju oma täiskasvanud lastega suhelda ilma et eksnaine omaks infot, kus, mis ja millal. Lastega suhtlemine ei pea ju käima eksnaise valvsa pilgu all. Küsija ja tema laps ilmselgelt ei olegi selle perekonna liikmed ja see grupp on hea võimalus eksnaisel mehe praegusele abikaasale kohe kättenäitamiseks, teid ei ole tema silmis olemas, pakun. Pole mõtet ennast toppida sinna, kuhu sind ei taheta (loe: sinna gruppi). Vaevalt küll eksnaine seal sõnagi küsib mehe noorima lapse või praeguse abikaasa käekäigu kohta, pigem ignoreerib seda teemat.

Jah, arvan ise ka, et see on vähemalt osaliselt loodud mulle koha kättenäitamiseks, mul mees ütles ka kunagi, et paljudel inimestel oleks hea meel, kui me lahku läheksime, teadagi, keda ta silmas pidas. Lisaks olid vanemad lapsed algselt meie lapse vastu, eks üks põhjus oli kindlasti pärandiküsimus, mida avalikult muidugi ei tunnistatud. Loomulikult ei hakka ma mehele midagi ütlema või veel hullem stseene tegema selle grupi pärast why? Küsisin siin teiste arvamust ja seda ma ka sain.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu perekonda kuuluvad need, keda ma loen sinna kuuluvaks – praegusel juhul mina, täiskasvanud poeg (elab eraldi), minu vanemad, õde ja tema perekond. Minu jaoks pole perekond seaduses ette kirjutatud. Lähedaste hulka kuuluvad teiste hulgas ka mu poja vanavanemad, küll aga mitte tema isa oma perega. Oma eksmehega me ei suhtle oma 10 aastat üldse, koolilõpupeol ega ka kuskil mujal ühele pildile ei roni, isegi ei tereta seal. Meie ühise pojaga on ta aastaid saanud kokku maksimaalselt korra kuus nädalavahetusel lõunasöögil kuskil restoranis või pizzerias ning oma vanemate sünnipäevadel nende juures. Isa on maksnud elatist ja toetust ülikoolis õppimise ajal. Kui poleks maksnud, poleks ma seda ka nõudnud. Maksis ta sellepärast, et oli kindel, et tahan teda kohtusse kaevata. Ahjaa – eelnev abielu oli kõvasti pikem kui eesti keskmine.
Poja vanavanemad on mulle püsivalt saatnud sünnipäeva ja jõulukingitusi (mina neile jõulupakke ka), poeg suhtleb nendega palju tihemini kui ta isa, vajadusel saame me äia ja ämmaga suheldud ja seda väga soojalt ja sõbralikult. Üldjuhul hoian aga distantsi ja jätan ruumi nende pojale.
Eksi uue perega mina ei suhtle, pole neid kohanudki, mil määral mu poeg suhtleb, seda ma ei tea. Muide, tema isa sünnipäeva tuletan ma talle senini meelde ja soovitan helistada. Kui meil on peres kurb sündmus olnud, olen poja käest küsinud, et kas ta isaga on seda arutanud ja poeg on küsinud: “Miks? Miks see peaks tema asi olema?” Olen tundnud, et kuskilt on midagi nii katki läinud, et seda pole võimalik parandada. Loodan, et pole vaja ka. Mina olen eksile jätnud kogu tema ruumi ja vabaduse, samuti ta uuele perele. Valikute küsimus. Ka isiksuste küsimus. Arvan, et kõigil on rahulikum, v. a meie ühine poeg, kellele võib-olla oleks arenguliselt vajalik olnud see, et ta vanemad suhtlevad omavahel. Võimalik aga ka, et tänu sellele ei saa minust kunagi ex-ämma, ämm loodetavasti ikka saab:) Hakkasin mõtlema, et poja pulmad …. ilmselt oleksid sinna kutsutud küll isa vanemad ja isa õed-vennad oma peredega, aga isa mitte. Kui isa siiski ka, siis kindlasti mitte oma perekonnaga. Ja neid kutseid ei kirjutaks mina. Sellistes olukordades sean ma oma poja huvid alati kõrgemale oma ebamugavustundest.
Seega – teemaalgataja, kuigi sa oma abikaasa täiskasvanud lastest ei hooli, mõtle minu toodud näite ja oma olukorra võrdlemise teel järele, mida sa tegelikult tahaksid. Mina olen oma olukorraga rahul, aga ma tõden, et mu pojal oleks võinud olla rohkem isa. Ilmselt on ka mehe perekond rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas oleks sellisest olukorras saanud ühiseid üritusi pidada, lisaks teades veel, kuidas ta meie lapsesse suhtub?

No kuidas ta siis suhtub? Pole juttu olnud, et eksnaine oleks teie lapsesse halvasti suhtunud (kas on üldse olnud võimalus kuidagi suhtuda?) Oli juttu mingist veidrast kokkuleppest ja ägedast reageerimisest raseduse uudisele, aga see puudutas ju eksi suhtumist mehesse ja sinusse, mitte lapsesse. Kuna nüüd suheldakse rahumeelselt FB-s jne, võib arvata, et eks on oma solvumisest üle saanud. Kui oleksid valmis valima õilsama tee, lihtsalt minema kohale ja alustama mingit moodi suhtlust, võiks see teie kärgpere täitsa kenasti toimima hakata. Sinu poolt on trots, teised on üle saanud. Katsu ka saada. Mehe lapsed on juba võidetud, mis selle eksiga siis enam kiskuda?
p.s. Tänapäeval on sotsiaalmeedia ju põhiline suhtlusvahend, väga vahva mõte, et eri generatsioonid sealtkaudu sidet hoiavad, eriti eemal elavate lähedastega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole vaja ennast siduda mehega, kellel eelnevalt lapsed ja eksnaine. Siit perekoolistki näha, kuidas väga paljud uued naised ei tule selle kõigega toime, et mehel ka eelnev elu olnud. Kui ikka keskmisest rohkem omandihimuline olla, siis tasuks ikka väga põhjalikult kaaluda. Üldjuhul on nii, kui mees ennast eelmise perekonna ees süüdi tunneb, siis pärast lahutust suhtubki lastesse väga hoolitsevalt ja ka eksnaine jääb siiski olulisele kohale. On ju koos oldud sageli 10+ aastat. Lahutatud mehed võivadki jääda pendeldama kahe perekonna vahet. Sageli mõeldakse, et miks üldse siis lahku mindi, kui nii hästi läbi saadakse. Tänapäeval minnaksegi kergekäeliselt lahku, kui vaadata lahutuste protsenti. See number näitab, et paljud lahutused ongi liiga kergekäeliselt algatatud. Hakatakse kahetsema ja endine elu tundub üks hetk ka tore. Teemaalgataja mees on ka üks sarnane näide. Kokku koliti noore ja pringiga, aga miskipärast on ka endine naine väga tähtsal kohal. Mehed ei suuda valida ainult ühte, nemad peaksid hea meelega mitut perekonda. Ei taha ka väga uskuda, et eksnaine ja sinu mees enne sinu ilmumist lahus olid. Pigem ikka olid sina nende lahkuminekusse ka segatud. Vaevalt see teie lapski niiväga su mehe projekt oli, pigem ikka sinu ja justnimelt see sama päranduse teema, mida sa mehe suurtele lastele ette heitsid. Küllap sa üks õnneotsija oled. Aga mehe eelneva eluga tuleb enamusel uutel naistel kokku puutuda, miskipärast kipute arvama, kui mehe kellegilt üle lööte, siis jääb ta ainult teiega, elu näitab et jääb endise perega ka suhtlema. Kõik eksnaised ei tahagi eksmehega suhelda, siis muidugi jääb see variant ära. Tõde on selles, et ei teemaalgataja mehel ega paljudel teistel meestel pole selle vastu midagi, kui ka eksnaine nende salli jm. eest hoolitseb. Pigem vastupidi, nad naudivad mitme naise tähelepanu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole vaja ennast siduda mehega, kellel eelnevalt lapsed ja eksnaine. Siit perekoolistki näha, kuidas väga paljud uued naised ei tule selle kõigega toime, et mehel ka eelnev elu olnud. Kui ikka keskmisest rohkem omandihimuline olla, siis tasuks ikka väga põhjalikult kaaluda. Üldjuhul on nii, kui mees ennast eelmise perekonna ees süüdi tunneb, siis pärast lahutust suhtubki lastesse väga hoolitsevalt ja ka eksnaine jääb siiski olulisele kohale. On ju koos oldud sageli 10+ aastat. Lahutatud mehed võivadki jääda pendeldama kahe perekonna vahet. Sageli mõeldakse, et miks üldse siis lahku mindi, kui nii hästi läbi saadakse. Tänapäeval minnaksegi kergekäeliselt lahku, kui vaadata lahutuste protsenti. See number näitab, et paljud lahutused ongi liiga kergekäeliselt algatatud. Hakatakse kahetsema ja endine elu tundub üks hetk ka tore. Teemaalgataja mees on ka üks sarnane näide. Kokku koliti noore ja pringiga, aga miskipärast on ka endine naine väga tähtsal kohal. Mehed ei suuda valida ainult ühte, nemad peaksid hea meelega mitut perekonda. Ei taha ka väga uskuda, et eksnaine ja sinu mees enne sinu ilmumist lahus olid. Pigem ikka olid sina nende lahkuminekusse ka segatud. Vaevalt see teie lapski niiväga su mehe projekt oli, pigem ikka sinu ja justnimelt see sama päranduse teema, mida sa mehe suurtele lastele ette heitsid. Küllap sa üks õnneotsija oled. Aga mehe eelneva eluga tuleb enamusel uutel naistel kokku puutuda, miskipärast kipute arvama, kui mehe kellegilt üle lööte, siis jääb ta ainult teiega, elu näitab et jääb endise perega ka suhtlema. Kõik eksnaised ei tahagi eksmehega suhelda, siis muidugi jääb see variant ära. Tõde on selles, et ei teemaalgataja mehel ega paljudel teistel meestel pole selle vastu midagi, kui ka eksnaine nende salli jm. eest hoolitseb. Pigem vastupidi, nad naudivad mitme naise tähelepanu.

Minu mees ja ex olid lahutanud juba rohkem kui 5 aastat, kui mina nn pildile ilmusin, pigem tuli ta minu ja exmehe abielu vahele aga see selleks, igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel. ja ei pendelda mu mees kuskil kahe perekonna vahel, tema lastel on endal pered ja elavad eraldi. Mu mehel on eksist küll suva, vastupidi ilmselt mitte aga las jääda nagu on, las tädike tegeleb oma hobiga 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei mõistnud järgneva lause sisu: Kasva suureks ja oska paratamatust (et mehel on lapsed ja et on eks) enda kasuks pöörata. Mis kasu uus naine saab sellest, et mehel on eks?

Igaks juhuks toonitan, et mu küsimus ei ole pahatahtlik, lihtsalt ma ei saa aru.

ilma irooniata, need eksilapsed või miks mitte ka eks ise võivad vahel sinu last hoida. lapselaste näol on ilmselt nii mõnigi mängukaaslane olemas. kui sa ise nendega ei ussita, siis on ka sinu ja mehe omavahelised suhted kindlasti paremad.

Miks sa ei loe? Mehe lapsed käivad oma isal külas, küsimus on mehe eksis, kes kummaliselt mehe kätt kipub hoidma

Please wait...
Postitas:
Kägu

Konto nimeks ongi perekond ja siis perekonnanimi. Ilmselt eksil king pigistab kuna meil on ühine laps, ta ise on laste saamiseks liiga vana ja see tuli talle halva uudisena.

Milliste lastega see grupp siis tehtud on, kui tal lapsi pole?

Kirjutasin ju, et lapsed on täiskasvanud, rohkem lapsi ta ei saa sest on liiga vana.

Rumal inimene, see et ta uusi lapsi enam ei saa, ei tähenda ju, nagu tal lapsi poleks.
Eksil on sinu mehega ühised lapsed ja see, et nad on täiskasvanud, ei vähenda ega tühista tõsiasja, et sinu mees on nende laste isa. Lepi sellega ja ära vingu.
Ainuke, kes siin kibestunud on, oled sa ise.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja need, kes arvavad, et ma kuskil sisinen ja eksiga riidu kisun, siis tegelikult ma pole sellest mehele rääkinud, et ma sellisest suhtlusest midagi tean. Kuna kasutame kodus sama arvutit, siis leht oli lahti, sain aru, et kuna mulle pole neid pilte jne näidatud, siis pole see minu silmadele määratud.

Ütleme nii, et siia teema tegemine näitab tõesti, et sul endal king väga kõvasti pigistab ja see on riidu kiskumisele aseaine… mis võib vabalt reaalseks riiukiskumiseks üle minna, kui sa ennast talitseda ei suuda. Eks karjus mehe peale, kui kuulis, et too veel ühe lapse saab? Vaat kui mina midagi sellist kuuleks, siis ma rahuneks kohe hoobilt maha – seda asjaolu ma saaksin tõesti enda kasuks ära kasutada, võrdlusena.
Aga kui mees ei tea, et sina nende sellisest suhtlusest midagi tead, kui sa oled selline salaja nuhkija, siis ma ütlen niipalju, et kui sa ise selle infoga toime ei tule, siis sa ei peaks salaja nuhkima. Infokogumine pole nõrkadele.

Ma tean oma mehe kohta ka asju, mida ta ilmselt ei taha, et ma teaksin. Mis siis! On see siis nüüd mingi põhjus hüsteeriasse sattuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suudad üle olla, ära tee mitte midagi. Väärikas olemine on ka midagi väärt.

Nii see ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis tegelikult ma pole sellest mehele rääkinud, et ma sellisest suhtlusest midagi tean

kuidas sa saaksidki…

Aga kui mees ei tea, et sina nende sellisest suhtlusest midagi tead, kui sa oled selline salaja nuhkija, siis ma ütlen niipalju, et kui sa ise selle infoga toime ei tule, siis sa ei peaks salaja nuhkima. Infokogumine pole nõrkadele.

Nagu juba Kadri vanaema ütles Kasuemas: kes salaja pealt kuulab, saab pisted südamesse. Kehtib ka fb ajastul. Ära nuhi kui tõde ei kannata. Ka mehe fb lehekülg oleks olnud viisakas kinni panna, mitte otsast lõpuni läbi lugeda, kes mida öelnud kunagi on.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Esileht Pereelu ja suhted Mis on perekond?