Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on see kuulus ‘haritus’?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Mis on see kuulus ‘haritus’?

Postitas:
Kägu

Igal pool räägivad vähese kooliharidusega inimesed, et nemad või nende mehed pole küll eriti koolis käinud, aga ‘haritus ongi ju tähtsam kui haridus’.
Ise kirjutavad tihti jubedate kirjavigadega, argumenteerimisoskus on null, faktidega panevad ka tihti pange.

Veel paremad naljahambad kirjutavad, et kirjaoskus ei tähendagi haritust, see näitab ainult haridust. ‘Kirjutada ma ei oska, aga haritust on küll ja veel.’ Samuti väidavad osad, et ega raamatutarkus midagi ei loegi, oluline on elutarkus. Matemaatika on mõttetu piinamine jne.

Mida te selle müstilise harituse all silmas peate, kui inimene ei oska kirjutada, arvutada, raamatuid ei loe, faktiteadmisi napib, loogiline mõtlemine puudub?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mis asi on see kuulus ‘haritus’?

Selle haritusega kelgivadki harimatud, samuti, nagu teatud inimesed räägivad tohutust intelikentsist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mis on see kuulus ‘haritus’?

kas on mõni konkreetne inimene, kes niimoodi igal pool räägib või oled sa nokkinud lause siit ja teise sealt ja selle põhjal oma arvamuse tekitanud?
ise ei tunne ühtki puuduliku kooliharidusega inimest, kes ei oska ei kirjutada ega arvutada, raamatuid ei loe, fakte ei tea, loogika puudub, aga ise nimetab ennast haritud inimeseks. tegelikult ei tunnegi vist inimest, kes kiitleks sellega kui haritud ta on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas on mõni konkreetne inimene, kes niimoodi igal pool räägib või oled sa nokkinud lause siit ja teise sealt ja selle põhjal oma arvamuse tekitanud?
ise ei tunne ühtki puuduliku kooliharidusega inimest, kes ei oska ei kirjutada ega arvutada, raamatuid ei loe, fakte ei tea, loogika puudub, aga ise nimetab ennast haritud inimeseks. tegelikult ei tunnegi vist inimest, kes kiitleks sellega kui haritud ta on.[/tsitaat]

Kas või perekoolis võtavad igas hariduse teemas sõna need tohutu ‘haritusega’ kirjaoskamatud. Ei viitsi praegu neid vanasid teemasid hakata üles kaevama, aga kui vaja, leiaks sealt näiteid sületäite kaupa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

haritus = mõtlemisoskus + silmaring (faktiteadmised + uudishimu elu vastu üldiselt) + elukogemus. haridus on vaid osa haritusest, seejuures kui mõtlemisoskus on puudu, pole mitte millestki muust kasu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui neil pole haridust, las neile jääb siis nende haritus. aga sina ole haritud nii ja naapidi, siis mõistad ka selliseid ja ei pea vajalikuks sellist teemat üles võtta. võibolla…

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Noh, olen nõus sellega, et haritus on palju väärt, kui rääkida näiteks meestest/naistest, kes on ise end üles töötanud, nüüd juba keskeas (st vähemalt 45) ja nendega vesteldes on tunda, et neil tõesti on lai silmaring. Huvitaval kombel sellised inimesed ei ütle igas teises lauses:\”Haritus ongi olulisem kui haridus.\”

Kui seda juttu aga ajab küünetehnik, kellel gümnaasium pooleli jäi ja kes isegi küünetehnikuks pole päriselt õppinud, siis… Bitch, please, ei oskagi nagu midagi öelda selle peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh, olen nõus sellega, et haritus on palju väärt, kui rääkida näiteks meestest/naistest, kes on ise end üles töötanud, nüüd juba keskeas (st vähemalt 45) ja nendega vesteldes on tunda, et neil tõesti on lai silmaring. Huvitaval kombel sellised inimesed ei ütle igas teises lauses:\”Haritus ongi olulisem kui haridus.\”

Kui seda juttu aga ajab küünetehnik, kellel gümnaasium pooleli jäi ja kes isegi küünetehnikuks pole päriselt õppinud, siis… Bitch, please, ei oskagi nagu midagi öelda selle peale.[/tsitaat]

Täiesti nõus. Tean ka selliseid kõrghariduseta keskealisi, kellel on tõesti lai silmaring, lugemus, mõtlemisvõime ja elutarkus täiesti olemas. Märksa suurem pagas ja potentsiaal kui mõnel tänapäeva magistril. Aga enamasti sellised ärksad inimesed siiski väärtustavad haridust, põevad natuke selle puudumise pärast ning võivad isegi küpses eas veel ülikooli astuda. Seda ‘harituse’ ülistamist nende suust eriti ei kuule.

Please wait...
Postitas:
Piibuga naine

haritus – haritud olek.

haridus – kooli(de)s v. iseõppimise teel omandatud teadmised, oskused ja vilumused; teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamine v. andmine, koolitus

Võtke heaks.

Please wait...
Postitas:
Marina25

[tsitaat]Igal pool räägivad vähese kooliharidusega inimesed, et nemad või nende mehed pole küll eriti koolis käinud, aga ‘haritus ongi ju tähtsam kui haridus’.
Ise kirjutavad tihti jubedate kirjavigadega, argumenteerimisoskus on null, faktidega panevad ka tihti pange.

Veel paremad naljahambad kirjutavad, et kirjaoskus ei tähendagi haritust, see näitab ainult haridust. ‘Kirjutada ma ei oska, aga haritust on küll ja veel.’ Samuti väidavad osad, et ega raamatutarkus midagi ei loegi, oluline on elutarkus. Matemaatika on mõttetu piinamine jne.

Mida te selle müstilise harituse all silmas peate, kui inimene ei oska kirjutada, arvutada, raamatuid ei loe, faktiteadmisi napib, loogiline mõtlemine puudub?[/tsitaat]
lisa mõne teema link. tahaks samuti lugeda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

see kuulus haritus on see elukogemus, mille mainitud mehikesed omandavad kipsplaate paigaldades oma ehitajatest semudelt ning õlle kõrvale AK vaatamisest…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Piibuga naine kirjutas:[/small]
[tsitaat]haritus – haritud olek.

haridus – kooli(de)s v. iseõppimise teel omandatud teadmised, oskused ja vilumused; teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamine v. andmine, koolitus

Võtke heaks.[/tsitaat]

Kas ma peaksin sellest välja lugema, et haritus eeldab hariduse olemasolu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis on kaine talupoja mõistus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga mis on kaine talupoja mõistus?[/tsitaat]
säästlik ja ratsionaalne mõtlemisviis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et osa sellest võiks moodustada praktiliste oskuste kogum, kah väga vajalik.
Samas põhjendatakse ‘kaine talupojamõistuse’ nime all teinekord igasuguseid iganenud ning kitsarinnalisi seisukohti stiilis ‘homod on haiged’, ‘loomakaitse on mõttetu poosetamine’, ‘naise koht on köögis’ jne.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

See, kui Leemet läheb kõrtsu ja palub mullivett, sest ta on täna hobusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kasvõi perekoolis võtavad igas hariduse teemas sõna need tohutu ‘haritusega’ kirjaoskamatud. Ei viitsi praegu neid vanasid teemasid hakata üles kaevama, aga kui vaja, leiaks sealt näiteid sületäite kaupa.[/tsitaat]

Jääb mulje, nagu teeks sulle nalja need, kes kirjutada ei oska aga end harituks peavad… Las arvavad, mida tahavad, no mis sul sellest!
Lihtsalt sinu harimiseks teadmine, et \”kas või\” kirjutatakse lahku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes linke tahab, siis minul meenuvad kohe tüüp teemad, nagu \”kas haridus on tähtis\” või nt \”mis haridus su mehel on\” jms märksõnadega.
Nendes teemades tuleb alati eriti ehedalt välja see enda ja mehe ribadeks kiitmine stiilis koolis-käisin-3klass-aga-lugemus-on-meeletu-tarkusest-rääkimata
Jne
Aaa, need teemad on, kus küsitakse, et kas (kõrg)haridus garanteerib hea töökoha.
Seal ka kõik kiidavad läbisegi, et 9.klassi haridust, düsgraafik, raamatuid ei huvita aga on firma juhid kõik:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jääb mulje, nagu teeks sulle nalja, need, kes kirjutada ei oska aga end harituks peavad? Las arvavad, mida tahavad, no mis sul sellest!
Lihtsalt sinu harimiseks teadmine, et \”kas või\” kirjutatakse lahku.[/tsitaat]

Bingo, oled teema mõttest õigesti aru saanud.
Tänan \”kas või\” eest, kirjutasin tõepoolest kogemata kokku.
Muuseas, sinu tekstis on ka õige mitu prisket komaviga 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Rabakana kirjutas:[/small]

See, kui Leemet läheb kõrtsu ja palub mullivett, sest ta on täna hobusega.[/tsitaat]

Hea!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]see kuulus haritus on see elukogemus, mille mainitud mehikesed omandavad kipsplaate paigaldades oma ehitajatest semudelt ning õlle kõrvale AK vaatamisest…[/tsitaat]

AK, kamoooooon:) Reporter on päeva tipp-hetk nende hariduse ja silmaringi laiendamise pagasisse:):)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

AK, kamoooooon:) Reporter on päeva tipp-hetk nende hariduse ja silmaringi laiendamise pagasisse:):)[/tsitaat]

Ma tahtsin ka ennist kommenteerida, et AK on juba kõrgem pilotaa¸.

Please wait...
Postitas:
Bandit

Ma tahtsin ka ennist kommenteerida, et AK on juba kõrgem pilotaa¸.[/tsitaat]

ilmselt jah ülehindasin neid, pigem isegi Võsareporter 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lambad ja kitsed omavahel ? Saage kõigepealt inimesteks ja siis alles diskuteerime hariduse ja harituse teemal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas on mõni konkreetne inimene, kes niimoodi igal pool räägib või oled sa nokkinud lause siit ja teise sealt ja selle põhjal oma arvamuse tekitanud?
ise ei tunne ühtki puuduliku kooliharidusega inimest, kes ei oska ei kirjutada ega arvutada, raamatuid ei loe, fakte ei tea, loogika puudub, aga ise nimetab ennast haritud inimeseks. tegelikult ei tunnegi vist inimest, kes kiitleks sellega kui haritud ta on.[/tsitaat]

Kätt südamele pannes tunnistan, et mina peast eriti arvutada ei oska. Korrutustabel on meeles ainult kahe ja viiega. Kui vaja peast teada, siis hakkan tuletama ja juurde liitma 😀

Ühesõnaga mata on mul esimesest klassist suur mure olnud ja korrutustabel ei jäänud ka kooli ajal pähe. Nüüd olen 50+ ja kõrgharidusega. Sellele vaatamata olen elus hakkama saanud, et korrutustabelit ei tea ja peast arvutada ei oska 🙂
Ju see on minu kiiks 😀

A muidu loen raamatuid, huvitavad dokfilmid, inimesed ja psühholoogia. Lisaks kõik muu, mis on imeline, müstiline või ebamaine.

Please wait...
Postitas:
timberland

mina tõlegendan seda nii, et hariduse saab omandada, aga haritus antakse sünniga kaasa. Kellel seda on, sellel on. Kellel pole, sellel pole. Harituse alla panen nii käitumise, mõtlemise, enese väljenduse oskuse jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bingo, oled teema mõttest õigesti aru saanud.
Tänan \”kas või\” eest, kirjutasin tõepoolest kogemata kokku.
Muuseas, sinu tekstis on ka õige mitu prisket komaviga ;)[/tsitaat]

See harituse teema taandubki meil komavigade arvustamise peale, igatahes jõudu, HARITLASED.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina tõlegendan seda nii, et hariduse saab omandada, aga haritus antakse sünniga kaasa. Kellel seda on, sellel on. Kellel pole, sellel pole. Harituse alla panen nii käitumise, mõtlemise, enese väljenduse oskuse jne.[/tsitaat]

Ma arvan, et harituseks ma seda ‘sünniga kaasa antut’ küll ei nimetaks, läheb juba sõna enda definitsiooniga mingil määral vastuollu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See harituse teema taandubki meil komavigade arvustamise peale, igatahes jõudu, HARITLASED.[/tsitaat]

No aga seda ma tahangi teada, et mis siis on see salapärane ‘haritus’?

Please wait...
Postitas:
Käggu

no see kaine talupojamôistus vôib ka purjus talupojal vabalt olla.

mina kyll ei tea, missugust kainet talupoega sa silmas pidasid ja seega ei saa tema môistuse kohta midagi ytelda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on see kuulus ‘haritus’?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.