Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on see kuulus ‘haritus’?

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: Mis on see kuulus ‘haritus’?

Postitas:
Kägu

RE: Mis on see kuulus ‘haritus’?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

P.S. PhD kraadiga inimesed ei saa olla olematu lugemusega ja ‘harimatud’, see fantaasia unustage kohe ära 🙂 (Kui tegu pole just mõne äärmiselt saasta ülikooliga.) Selline luul demonstreerib ainult seda, et teil pole doktorikraadi tegemisest mingit halli aimugi.[/tsitaat]

Olematu lugemusega küll mitte, väga piiratud silmaringiga aga küll. Mida nad loevad? Ikka oma eriala. Kas muust maailmast ka midagi jagavad? – Ikka, aga vähesed neist. Vestlusteemad arenevad põhiliselt nende omandatud eriala ümber, kuna see on ainus, milles nad end kindlalt tunnevad. Ja nii aastaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

haritus on tahe ja oskus mötiskleda elu elementaarsete aspektide yle. yldinimlikkus

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olematu lugemusega küll mitte, väga piiratud silmaringiga aga küll. Mida nad loevad? Ikka oma eriala. Kas muust maailmast ka midagi jagavad? – Ikka, aga vähesed neist. Vestlusteemad arenevad põhiliselt nende omandatud eriala ümber, kuna see on ainus, milles nad end kindlalt tunnevad. Ja nii aastaid. [/tsitaat]

Ei no nüüd koorub välja uus tarkus – doktorikraad just inimese silmaringi piirabki. Muud kirjandust peale erialase nad ei loe ja muust maailmast teavad midagi vaid vähesed.

Ma arvan, et sa oled akadeemikuid näinud vast telekast või kogemata mõnele ühe eriala inimeste koosviibimisele sattunud. Kui sul oleks tõesti oma pere, lähedaste sugulaste või tuttavate seas selliseid inimesi, siis sa nii võhiklikku juttu ei ajaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Täiesti nõus. Tean ka selliseid kõrghariduseta keskealisi, kellel on tõesti lai silmaring, lugemus, mõtlemisvõime ja elutarkus täiesti olemas. Märksa suurem pagas ja potentsiaal kui mõnel tänapäeva magistril. Aga enamasti sellised ärksad inimesed siiski väärtustavad haridust, põevad natuke selle puudumise pärast ning võivad isegi küpses eas veel ülikooli astuda. Seda ‘harituse’ ülistamist nende suust eriti ei kuule. [/tsitaat]
Mina siin üks selline. Olen väga suure lugemusega, töötan juhtival kohal, mõtlemis- ja analüüsivõime täiesti olemas, vanust 45;) seega on ka piisavalt elutarkust. Ma lausa häbenen öelda, et mul on ainult keskharidus, alati üritan kõrvale põigelda kui küsitakse, kus Sa õppinud oled? Plaanin sügisel kooli minna 🙂 Seni ei olnud lihtsalt võimalik tasulisse õppesse minna laste kõrvalt.
Samas olen läbinud nii palju erinevaid koolitusi ka kursuseid, et sisuliselt olengi kõrgharidusega, aga ilma paberita.

Aga lugedes, kuidas siin osad inimesed kelgivad oma bakaga ja tambivad maha neid, kel seda pole, muigan omaette… Nende puhul võib öelda küll, et haridus ei näita veel haritust.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on see kuulus ‘haritus’?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.