Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis on “sobiv töö” Töötukassa silmis?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Mis on “sobiv töö” Töötukassa silmis?

Postitas:

Üks registreeritud töötu kohustustest on kohustus vastu võtta sobiv töö ja kohe tööle asuda. Vanematest PK teemadest näen, et on mainitud, et “sobiv töö” on defineeritud mingis seaduses parameetritega nagu, et töölesõiduaeg ei tohi ületada 2h päevas, palk ei tohi olla alla 60% eelneva töökoha palgast jne. Otsisin Riigi Teatajas, aga ei leidnud sellist seadust, või võibolla see hoopis mingi Töötukassa eeskiri vms? Kas keegi oskab mind juhatada selle seaduse/teksti suunas?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 22:48; 05.08 10:14; 13.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks registreeritud töötu kohustustest on kohustus vastu võtta sobiv töö ja kohe tööle asuda. Vanematest PK teemadest näen, et on mainitud, et “sobiv töö” on defineeritud mingis seaduses parameetritega nagu, et töölesõiduaeg ei tohi ületada 2h päevas, palk ei tohi olla alla 60% eelneva töökoha palgast jne. Otsisin Riigi Teatajas, aga ei leidnud sellist seadust, või võibolla see hoopis mingi Töötukassa eeskiri vms? Kas keegi oskab mind juhatada selle seaduse/teksti suunas?

Noh Töötukassa tõlgendus isegi sinumainitud parameetritest on väga vaba. Abikaasa on hetkel töötu, elame Tallinnas. Talle pakuti TK meelest igati sobiva töökohana töökohta…Valgas! Koht eeldab iga päev töökohal viibimist, oleks veel, et saab kaugtööna teha.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks registreeritud töötu kohustustest on kohustus vastu võtta sobiv töö ja kohe tööle asuda. Vanematest PK teemadest näen, et on mainitud, et “sobiv töö” on defineeritud mingis seaduses parameetritega nagu, et töölesõiduaeg ei tohi ületada 2h päevas, palk ei tohi olla alla 60% eelneva töökoha palgast jne. Otsisin Riigi Teatajas, aga ei leidnud sellist seadust, või võibolla see hoopis mingi Töötukassa eeskiri vms? Kas keegi oskab mind juhatada selle seaduse/teksti suunas?

Noh Töötukassa tõlgendus isegi sinumainitud parameetritest on väga vaba. Abikaasa on hetkel töötu, elame Tallinnas. Talle pakuti TK meelest igati sobiva töökohana töökohta…Valgas! Koht eeldab iga päev töökohal viibimist, oleks veel, et saab kaugtööna teha.

Vat seda ma küll ei usu! Ehk töötaja lihtsalt eksis. Sellist asja ei saa keegi eeldada, et hakatakse iga päev Tallinnast Valgasse tööle käima.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks registreeritud töötu kohustustest on kohustus vastu võtta sobiv töö ja kohe tööle asuda. Vanematest PK teemadest näen, et on mainitud, et “sobiv töö” on defineeritud mingis seaduses parameetritega nagu, et töölesõiduaeg ei tohi ületada 2h päevas, palk ei tohi olla alla 60% eelneva töökoha palgast jne. Otsisin Riigi Teatajas, aga ei leidnud sellist seadust, või võibolla see hoopis mingi Töötukassa eeskiri vms? Kas keegi oskab mind juhatada selle seaduse/teksti suunas?

Noh Töötukassa tõlgendus isegi sinumainitud parameetritest on väga vaba. Abikaasa on hetkel töötu, elame Tallinnas. Talle pakuti TK meelest igati sobiva töökohana töökohta…Valgas! Koht eeldab iga päev töökohal viibimist, oleks veel, et saab kaugtööna teha.

sa mõtled tõenäliselt seda automaatpakkumist, mida arvutisüsteem töötule meilile saadab pealkirjaga “Töötukassas avaldatud sobivad tööpakkumised”, see saadabki mingeid täiesti suvalisi asju

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA siin, leidsin ise selle seaduse

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus https://www.riigiteataja.ee/akt/115052020005

§ 12. Töövahendus
(3) Sobivaks tööks töötule esimese 20 nädala vältel töötuna arvelevõtmisest arvates loetakse tööd:
1) mis ei ole tervislikel põhjustel vastunäidustatud,
2) mille puhul sõiduks elukohast töökohta ja tagasi ühissõidukiga ei kulu rohkem kui kaks tundi päevas ega rohkem kui 15 protsenti kuupalgast,
3) mis vastab töötu haridusele, erialale ja varasemale töökogemusele ja
4) mille eest pakutav töötasu on vähemalt 60 protsenti isiku ühe kuu keskmisest sotsiaalmaksuga maksustatavast tulust, kuid mitte vähem kui kahekordne töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär. Isiku sotsiaalmaksuga maksustatava ühe kuu keskmise tulu arvutamisel võetakse arvesse töötuna arvelevõtmisele eelnenud viimase kuue kuu kolm esimest kuud.

(4) Sobivaks tööks töötule 21. nädalast töötuna arvelevõtmisest arvates loetakse tööd:
1) mis ei ole tervislikel põhjustel vastunäidustatud,
2) mis võib olla tähtajaline,
3) mille puhul sõiduks elukohast töökohta ja tagasi ühissõidukiga ei kulu rohkem kui kaks tundi päevas ega rohkem kui 15 protsenti kuupalgast,
4) mille eest pakutav töötasu on täistööajaga töötamisel suurem töötu samal perioodil saadavast töötuskindlustushüvitisest, aga mitte väiksem töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäärast ja
5) mis ei pea vastama töötu haridusele, erialale ega varasemale töökogemusele.

On ka mingi märge, et “Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 31.08.2020”, aga ma ei tea täpselt mis peale seda kuupäeva siis muutub, kui midagi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 22:48; 05.08 10:14; 13.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka mingi märge, et “Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 31.08.2020”, aga ma ei tea täpselt mis peale seda kuupäeva siis muutub, kui midagi.

Selles paragrahvis ei muutu midagi. Kui klikid nupule “järgmine”, saad uut redaktsiooni lugeda. Ja kui klikid nupule “võrdle”, saad erinevaid redaktsioone koos vaadata, kusjuures muutused on punase ja rohelise taustaga eristatud (mis kaotab kehtivuse, mida on juurde kirjutatud).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakati pärast 21. nädalat selveri müüja kohta toppima, kuigi olen magistrikraadiga. Ma ütlesin, et kahjuks mina ei sobi sellele tööle, sest olen kohutavalt ebaviisakas, mind lastaks esimesel päeval lahti. Olen ka kobakäpp, seega kiiresti kassas liigutada kindlasti ei suudaks.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 20:30; 13.08 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuda võib kõike, aga üks asi on see, kas sa osutud valituks ning kas sulle see sobib, iseloomult. See kes ikka koristajaks/müüaks ei taha saada, see ka ei läbi esimest proovipäeva normilt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakati pärast 21. nädalat selveri müüja kohta toppima, kuigi olen magistrikraadiga. Ma ütlesin, et kahjuks mina ei sobi sellele tööle, sest olen kohutavalt ebaviisakas, mind lastaks esimesel päeval lahti. Olen ka kobakäpp, seega kiiresti kassas liigutada kindlasti ei suudaks.

Huvitav kui üks tuttav kandideeris sellele kohale ja omades ka vastavat kogemust siis tänati kandideerimast, nüüd aga selgub, et TK pakub seda töötule. Tavaliselt nad ju pakuvad selliseid kohti mida keegi ei taha, kas siis ülimadala palga või täiesti sobimatute tingimuste tõttu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakati pärast 21. nädalat selveri müüja kohta toppima, kuigi olen magistrikraadiga. Ma ütlesin, et kahjuks mina ei sobi sellele tööle, sest olen kohutavalt ebaviisakas, mind lastaks esimesel päeval lahti. Olen ka kobakäpp, seega kiiresti kassas liigutada kindlasti ei suudaks.

Huvitav kui üks tuttav kandideeris sellele kohale ja omades ka vastavat kogemust siis tänati kandideerimast, nüüd aga selgub, et TK pakub seda töötule. Tavaliselt nad ju pakuvad selliseid kohti mida keegi ei taha, kas siis ülimadala palga või täiesti sobimatute tingimuste tõttu.

No saad ju isegi aru, et su tuttav kandideeris lihtsalt hetkel, kui kõik müüjakohad olid täidetud. Ilmselt asus see Selver kuskil väikelinnas, kus rohkem Selvereid ei olegi ja seetõttu kaadrivoolavus väiksem. Mitte ei olnud asi selles, et tema kui müüja kogemusega inimene ei osutunud sobilikuks sellele kohale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks te otsige endale siis sobiv töö peale seda, kui hüvitis on lõppenud ehk olete juba aasta töötu olnud. Vaadake, kui lihtne on siis enda haridusele vastav töö leida!

Ja kui oled juba pool aastat töötu olnud ja ei ole iseseisvalt endale sobivat tööd leidnud, siis ei huvitagi töötukassat su haridus ja erisoovid enam. mida kauem töötu oled, seda väiksem tõenäosus on enda soovide järgi töö leida.

Saan aru sellest, kui 1-2 kuud tahaks puhata, aga nagunii konkursid ka kestavad mingi aja.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakati pärast 21. nädalat selveri müüja kohta toppima, kuigi olen magistrikraadiga. Ma ütlesin, et kahjuks mina ei sobi sellele tööle, sest olen kohutavalt ebaviisakas, mind lastaks esimesel päeval lahti. Olen ka kobakäpp, seega kiiresti kassas liigutada kindlasti ei suudaks.

Huvitav kui üks tuttav kandideeris sellele kohale ja omades ka vastavat kogemust siis tänati kandideerimast, nüüd aga selgub, et TK pakub seda töötule. Tavaliselt nad ju pakuvad selliseid kohti mida keegi ei taha, kas siis ülimadala palga või täiesti sobimatute tingimuste tõttu.

Tallinnas see vaevalt juhtus. Toidupoodide tòòpakkumisi on siin sadu kui mitte tuhandeid ja neid üritatakse just tòòtutele pähe määrida, sest niisama kandideerijaid ei leidu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakati pärast 21. nädalat selveri müüja kohta toppima, kuigi olen magistrikraadiga. Ma ütlesin, et kahjuks mina ei sobi sellele tööle, sest olen kohutavalt ebaviisakas, mind lastaks esimesel päeval lahti. Olen ka kobakäpp, seega kiiresti kassas liigutada kindlasti ei suudaks.

Magistrikraad ei puutu küll üldse asjasse. Kui sa oled pikalt töötu olnud, siis hakataksegi pakkuma ka su haridustasemest allpool asuvaid töökohti. Mul üks tuttav, magistrikraadiga, töötab supermarketi kassapidajana ja ütleb, et talle täitsa sobib, ei otsigi mingit muud kohta. Oli ka alguses pikalt töötu ja lõpuks otsustas seda kassapidamist proovida.

Teine asi on muidugi see, kui sa ütled, et sa ei sobi isikuomaduste tõttu. Aga hakata rääkima, et magistrikraadiga inimene kuidagi nagu ei peaks seda tööd tegema, see pole ka õige. kassapidajatel on mitmeski poeketis täiesti normaalne palk ja ega lihtsalt magistrikraadi olemasolu kohe ei taga sulle Eesti keskmisest kõrgemat töötasu, oleneb ju sellest ka, mis valdkonnas sul see kraad on.

Mina olen olnud oma elus samuti pikalt töötu ja kõige kummalisem ametikoht, mis mulle töötukassast vahendati, oli topless saatejuht mingisse öösaatesse. See pani küll kulmu kergitama, sest see polnud ka mingi roboti pakkumine, vaid ametnik lükkas mulle selle paberi ette. Ma vaatasin teda nagu ilmutust ja ütlesin, et öötöö mulle ei sobi 😀

Lõpuks ma siiski sain erialasele tööle, aga mitte Töötukassa abiga. Ma töötan sellises valdkonnas, millele TK tööpakkumisi üldse ei vahendagi. Töötukassa vahendusel mingit endale sobivat tööd leida on mu meelest suht nullilähedane lootus. See ongi lihtsalt selleks, et töötuperioodil oeks haigekassa ja mingi hüvitis, aga töö pead ikka leidma ise.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 11:41; 14.08 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste ja arutelu eest. Minu vaatepunkt ongi see, et mulle sobiva töökoha leidmine võib kaua aega võtta ning arvan, et lõpuks leian selle ikkagi tutvuste kaudu, mitte Töötukassa kaudu. Oma hüvitise olen ju tegelikult juba välja teeninud, sest olen pikalt vastavat maksu oma palgast maksnud, lisaks on mul säästud, mis lubavad veidi kauem tööd otsida.

Seda, et oma töölesaamise võimalused rikun liiga pika “molutamisega” ära, ei karda. Selline tööandja, kes arvab, et poole aastaga töötaja oskused/motivatsioon langeb, polegi vist mulle sobiv – see suhtumine peegelduks arvatavasti edaspidi halvas töö/eraelu tasakaalus ka.

Mina tean oma võimeid ja piire ning kui mind kuhugi väga tiheda kliendivooluga teenindusse surutakse, siis ega mul suurt energiat üle ei jääkski edasiseks tööotsinguks. Seega olen praegu pigem valivam, kui et hambad ristis kuskil kannatan ning lõpuks niikuinii ise ära tulen.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 22:48; 05.08 10:14; 13.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakati pärast 21. nädalat selveri müüja kohta toppima, kuigi olen magistrikraadiga. Ma ütlesin, et kahjuks mina ei sobi sellele tööle, sest olen kohutavalt ebaviisakas, mind lastaks esimesel päeval lahti. Olen ka kobakäpp, seega kiiresti kassas liigutada kindlasti ei suudaks.

Magistrikraad ei puutu küll üldse asjasse. Kui sa oled pikalt töötu olnud, siis hakataksegi pakkuma ka su haridustasemest allpool asuvaid töökohti. Mul üks tuttav, magistrikraadiga, töötab supermarketi kassapidajana ja ütleb, et talle täitsa sobib, ei otsigi mingit muud kohta. Oli ka alguses pikalt töötu ja lõpuks otsustas seda kassapidamist proovida.

Teine asi on muidugi see, kui sa ütled, et sa ei sobi isikuomaduste tõttu. Aga hakata rääkima, et magistrikraadiga inimene kuidagi nagu ei peaks seda tööd tegema, see pole ka õige. kassapidajatel on mitmeski poeketis täiesti normaalne palk ja ega lihtsalt magistrikraadi olemasolu kohe ei taga sulle Eesti keskmisest kõrgemat töötasu, oleneb ju sellest ka, mis valdkonnas sul see kraad on.

Minu mõte on alati olnud see, et kes reaalselt tööd tahab/vajab, on nõus igasugust tööd tegema (jah, mingid töökohad muidugi erandina). Olen ka kõrghariduse omandanud ja teen küll erialast tööd, aga juhul kui ma oleksin töötu ja rahaline seis ei võimaldaks kodus istumist, siis oleksin nõus ka kassapidaja tööd tegema. Alati saab kuskil töötades aktiivselt mujale tööd otsida. Käed rüpes istudes ei saa ju oma kraadi peale lootma jääda ja eeldada, et igal ajal sobiv tööpakkumine ise sülle kukub.

Ma arvan, et Töötukassa spetsialistid annavad endast parima, et kõigile leida meeltmööda töö, aga alati ei ole lihtsalt võimalust ideaalset kohta pakkuda. Lisaks võiks magistrikraadiga inimene suuta endale ise töökohta leida. Töötukassa vahendab ju täpselt neid samu kuulutusi, mis kõigile internetis nähtavad on..või ma eksin ja neil on sahtlis mingid salajased tööpakkumised, mida tavainimene ei näe?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 16:05; 13.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et Töötukassa spetsialistid annavad endast parima, et kõigile leida meeltmööda töö, aga alati ei ole lihtsalt võimalust ideaalset kohta pakkuda. Lisaks võiks magistrikraadiga inimene suuta endale ise töökohta leida. Töötukassa vahendab ju täpselt neid samu kuulutusi, mis kõigile internetis nähtavad on..või ma eksin ja neil on sahtlis mingid salajased tööpakkumised, mida tavainimene ei näe?

Mina tahangi öelda, et töötukassast ei ole töö leidmisel küll mitte mingisugust abi. Mingit lollust soovitatakse igaühele. Kuulasin näiteks mulle eelneva kliendi pakkumisi, täpselt sama jutt oli. Muidugi leidsin ma ise endale erialase töö. Mingit suurt pingutust kellelegi sobiva töö leidmiseks ma küll ei kohanud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 20:30; 13.08 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et Töötukassa spetsialistid annavad endast parima, et kõigile leida meeltmööda töö, aga alati ei ole lihtsalt võimalust ideaalset kohta pakkuda. Lisaks võiks magistrikraadiga inimene suuta endale ise töökohta leida. Töötukassa vahendab ju täpselt neid samu kuulutusi, mis kõigile internetis nähtavad on..või ma eksin ja neil on sahtlis mingid salajased tööpakkumised, mida tavainimene ei näe?

Mina tahangi öelda, et töötukassast ei ole töö leidmisel küll mitte mingisugust abi. Mingit lollust soovitatakse igaühele. Kuulasin näiteks mulle eelneva kliendi pakkumisi, täpselt sama jutt oli. Muidugi leidsin ma ise endale erialase töö. Mingit suurt pingutust kellelegi sobiva töö leidmiseks ma küll ei kohanud.

Mina olen ühe korra elus Töötukassa “nimekirjas” olnud. Mul ei olnud uue töö leidmisega kiiret, aga peale koondamist sõbranna soovitas, et pane kirja ja saad äkki mingit raha. Reaalsus oli, et ühelegi toetusele ma ei kvalifitseerunud, ma isegi ei mäleta enam, miks. Võimalik, et oli seotud sellega, et ma olin samal ajal ka üliõpilane. Jõudsin konsultandi juures käia ühe korra ja siis mulle vist töökohti ei pakutud, oli rohkem mingi andmete märkimise jne kohtumine. Paari nädala jooksul leidsin juba iseseisvalt uue töökoha ja rohkem Töötukassasse asja polnud, aga suht mõttetu ajaraisk oli seal üldse kohapeal käia. Nendest saan aru, kes vajavad haigekassakindlustust jne, minul seda tookord õppimise tõttu vaja ei olnud. Aga ei, ma ei tee seda asutust üldse maha, kindlasti on ka neid, kes on heitunud või mingil põhjusel iseseisvalt endale tööd ei leia. Lihtsalt pole mõtet loota, et Töötukassa imedemaa oleks, kus kõigile sobiv töö aidatakse otsida. Nemad saavad ikka vahendada seda, mida pakutakse ja vahel tulebki reaalsusele otsa vaadata, et sõltumata heast haridusest ei pruugi head töökohta olla (pole suunatud tsiteeritud postitajale, lihtsalt väga palju on ka neid, kes pigem istuvad kodus ja rõhuvad oma kraadidele kui teevad madalamat tööd ja ise ennast elatavad).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 16:05; 13.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kassapidajatel on mitmeski poeketis täiesti normaalne palk

Millistes? Ja kui suur see normaalne palk on? Olen aru saanud, et enamikes poodides on palk u 660-850€ bruto. Kas see ongi see normaalne palk või on mõnes ketis kassapidajal suurem?
Mina ei välista ka seda, et magistrikraadiga inimene teeb vajadusel lihttööd, aga enamasti ongi takistuseks pigem palk, mitte töö ise. Kui ma näiteks enne töötuks jäämist teenisin 1500€ bruto ja mul on võimalik saada aasta TKH-d, siis mille pagana pärast peaksin 700€ eest tööle ronima ja hüvitise kaotama? Ega ma peast soe pole.
Jah, kui muidugi mingile hüvitisele ei kvalifitseeru, siis tuleb vajadusel ajutiselt ka 700€ eest töötada, aga selge on see, et pikalt ei plaani seda teha keegi, kellel vähegi lootust muu töö ja parema palga peale saada. Kui magistrikraadiga inimene töötab suurima rõõmuga kassapidajana, siis peab see kraad olema tal küll usuteaduses või filosoofias, et mujal tõesti rohkem teenida ei saa.
Kusjuures poes on ikka väga raske töötada, nii et au ja kiitus inimestele, kes seda suudavad ja kes sealjuures veel heas tujus on. Mul on kahju, et palk pole töö vääriline. Kahjuks pole see ainus valdkond.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea praegust olukorda, aga palju aastaid tagasi jagas Töötukassa kuulutusi kus inimene oli juba ammu leitud või firmas ei olnud keegi sellisest pakkumisest kuulnudki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma näiteks enne töötuks jäämist teenisin 1500€ bruto ja mul on võimalik saada aasta TKH-d, siis mille pagana pärast peaksin 700€ eest tööle ronima ja hüvitise kaotama? Ega ma peast soe pole.

jaa, ega ei peagi. aga kui see hüvitis sul otsa saab ja sa ei ole kellegi ülalpeetav, siis oleks juba mõistlik see 700€ töö ära proovida, mitte vastu rinda taguda, et sul on magistrkraad. (kui muul põhjusel ei sobi, ok).

Ma ise samuti toona pikalt töötuna olles ei läinud mingitele senisest madalama palgaga töödele. Hüvitisega kodus tiksuda oli ikka mõistlikum kui sama väikse raha eest tööd rabada. Aga kui oleks kitsas käes, siis kassapidaja amet nüüd kõige kehvem variant ei ole, mu meelest topless saatejuht on ikka kordades viletsam. 😀

P.S. Aga kassapidaja palk pidada olema täiesti normaalne selles Coopi poes, kus mul toot tuttav töötab. Neil mingid boonusprogrammid ka ja koos lisaboonustega pidi olema väga meeldiv koht töötamiseks. Pluss see, et stressi olevat kordades vähem kui varasemal töökohal. Eks kõik sõltub inimesest, millega ta saab rahule jääda ja millega mitte. Kaupluseti on ka tingimused erinevad, palju sõltub ka töökollektiivist, aga seda ilma proovimata ei tea ju.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 11:41; 14.08 08:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis on “sobiv töö” Töötukassa silmis?