Esileht Kodunurk Mis on teie “midagi head”?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 171 )

Teema: Mis on teie “midagi head”?

Postitas:
Kägu

Minu meeles hea söök ilma hea seltskonnaga ei ole hea söök. Ehk siis midagi head üksi võttes, muutub see tavaliseks söögiks ja kaob ära see “midagi head” kogemise võimalus. Kõik söögielamused on seotud lugude ja inimestega. Isegi sama jäätis maitseb üksi süües kehvemini kui mingis seltskonnas süües.

😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rullmops musta seemneleivaga. tihti ei söö, aga vat kui tuleb isu peale, siis ikka terve pakk korraga.

Minu siiras imestus, et “sellest kommentaarist on juba teavitatud”?
Kasutaja ” hage” – viitsid siia ka kirjutada, millises punktis sind süüdistati? ????

Minu “midagi head” on iga kord iseasi. Näiteks praegu söön viga praetud kuuseriisikaid, aga homme tahaks võibolla graavilõhet.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea film. Reis. Kohtumine sõbraga, ühised ettevõtmised, lugemine.  Söök tuleb alles koos nendega või päras seda. Minu meeles hea söök ilma hea seltskonnaga ei ole hea söök. Ehk siis midagi head üksi võttes, muutub see tavaliseks söögiks ja kaob ära see “midagi head” kogemise võimalus. Kõik söögielamused on seotud lugude ja inimestega. Isegi sama jäätis maitseb üksi süües kehvemini kui mingis seltskonnas süües.

Nii peab PK-s vastama jah, muidu oled teine Eesti. Samas ma ei tea ühtegi inimest, kes ütleks: “Tahan midagi head!”, ja peab sellega silmas filmi või raamatut. Sellisel juhul lisatakse ikka juurde, et filmi vaadata v midagi lugeda. Aga ju ma siis ise teine Eesti.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Periooditi erinev. Mõnikord ongi singiviil või võileivajuustu amps…. mingid suitsujuustsnäkid.

Teinekord tahaks sushit

Või hoopis seenesalat leivalootsikutes.

Küpsetatud šampinjonid sinihallitusjuustutäidisega.

Aga enamuse ajast ongi nii, et tahaks midagi, aga ei tea mida. Poes on pea tühi ja tegelikult õhtul teleka ees, kui lapsed lõpuks voodites, ei viitsi miskit küpsetama küll hakata.

Lõpuks läheb ikka kartulikrõps loosi ????

Küüslauguleiba teen küll ise.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valgehallitusjuust ja Swartzwaldi sink, röstsai lõhemarjaga, makroonid, McDonaldsi eine, veisesteik, mõni Ben & Jerry`s jäätis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid asju on nii palju, et voiksin terve interneti tais kirjutada.

Need, mis praegu meelde tulevad – kypsetatud ribid meekastmega, kodus praetud kartulid, vois praetud kukeseened, baba rhum koogid, part nuudlitega ja pahklikastmega, borsh, kodus tehtud kartulisalat, kyyslauguleivad, pastel de nata koogid, ahjukartulid peekoniga, sidrunikeeks, tavalised vanakooli pontsikud tuhksuhkruga,  spinatipirukas pealt lahtine, pasta carbonara – see oige, ise ei oska sellist teha kahjuks, ja nii edasi  kuni lopmatuseni…

 

 

 

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik maius-konserveeritud herned, söön pool purki momentaalselt, teise poole luban vastu punnides, aga lõpuks järele andes mehel kartulisalatisse puistada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe “midagi head” on praeleib või keedetud suitsukondid, jäätis, mina olen laiema valikuga- täidetud munad, kuuseriisikad, kotletid valge kastme, kartuli ja riivitud peediga. Ja praekala, isegi kallima otsa kalapulgad sobivad. Tegelikult on väga erinevad isud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tass kohvi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik maius-konserveeritud herned, söön pool purki momentaalselt, teise poole luban vastu punnides, aga lõpuks järele andes mehel kartulisalatisse puistada.

Kuigi perekoolis on “keelatud” kirjaoskuse kallal tänitadaja ma ei tahagi seda teha, siis toon ikkagi välja, et see sõna on momentaaNselt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik maius-konserveeritud herned, söön pool purki momentaalselt, teise poole luban vastu punnides, aga lõpuks järele andes mehel kartulisalatisse puistada.

Kuigi perekoolis on “keelatud” kirjaoskuse kallal tänitadaja ma ei tahagi seda teha, siis toon ikkagi välja, et see sõna on momentaaNselt.

ÕS soovitab

Varem on keelekorralduses soovitatud sõnakuju momentaalne vältida ja eelistada sõnakuju momentaanne, aga enam mitte. Kuju momentaalne lähtub vene sõnast моментальный ja momentaanne ladina sõnast momentaneus. Paljud sõnad on eesti keelde tulnud vahendajakeele kaudu.

(08.07.2022)

https://sonaveeb.ee/search/unif/dlall/dsall/momentaalne/1

EKI soovitused muutuvad nii kiiresti, et vanu teadmisi ei tasu enam usaldada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4046415: Hea film. Reis. Kohtumine sõbraga, ühised ettevõtmised, lugemine.  Söök tuleb alles koos nendega või päras seda. Minu meeles hea söök ilma hea seltskonnaga ei ole hea söök. Ehk siis midagi head üksi võttes, muutub see tavaliseks söögiks ja kaob ära see “midagi head” kogemise võimalus. Kõik söögielamused on seotud lugude ja inimestega. Isegi sama jäätis maitseb üksi süües kehvemini kui mingis seltskonnas süües. Nii peab PK-s vastama jah, muidu oled teine Eesti. Samas ma ei tea ühtegi inimest, kes ütleks: “Tahan midagi head!”, ja peab sellega silmas filmi või raamatut. Sellisel juhul lisatakse ikka juurde, et filmi vaadata v midagi lugeda. Aga ju ma siis ise teine Eesti.

TA olen. Kusjuures ma paningi täiesti läbimõeldult kohe esimesse lausesse sõna “SÜÜA” , et selliseid vastuseid vältida. Aga no ikka tuli ära:D

Aga tänan kõigile vastajatele! Nii põnev oli lugeda…

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

McDonald’s – päriselt ka, ma söön seda paar korda aastas ja siis on omamoodi hea. Tuld mulle nüüd ????

Statoili tankla (praeguse Cirkle K) hamburger tundus omamoodi hea. McDonald’si hamburger ei jätnud mingit muljet – söödav, aga ilmetu ja õlgu kehitama panev.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salatipadjal grillitud tiigerkrevetid ja kammkarbid

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marineeritud angerjas või hädapärast angersäga purgis rukkileivaga.

Magus on vast põhiliselt nostalgia pärast Kalevi ananassikomm

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salatipadjal grillitud tiigerkrevetid ja kammkarbid

Salatipadjal neid tõenäoliselt grillida ei saa. Saab juba grillitud mereannid salatipadjale tõsta. Tegu oli ka muide hiid-, mitte tiigerkrevettidega.
Tahad seda vaest teemategijat veelkord peksta, tee seda siis vähemalt õigesti.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salatipadjal grillitud tiigerkrevetid ja kammkarbid

Lisan juurde, et jäätis õunakrõbedikuga. Tahan ka hästi pheen olla.

Peale joon ainult šampanjat ja cavat.

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Marineeritud paprika või šampinjonid. Söön lihtsalt terve purgi korraga. Objektiivselt suht kohutava maitsega asjad, aga mulle meeldib äädikas vahepeal.

Seenesalat (soolatud männiriisikad, sibul, hapukoor) musta leivaga. Brie ja viinamarjad. Oliivid mandlite, tšilli või muu täidisega ja cava. Soolalõhe ciabatta ja salatilehega. Vetikakrõpsud wasabiga. Soe mustika või õunakook, mis sisaldab tuntavalt kardemoni + vanilje jäätis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis midagi head üksi võttes, muutub see tavaliseks söögiks ja kaob ära see “midagi head” kogemise võimalus.

Imestan alati, mis nende inimeste peas toimub, kes peavad sööma alati ja ainult kambakesi. Üksi on igav süüa. Saate aru, praadi närida ja neelata on igav! See peaks olema ka fun! Mõistan, et kohvi, paari kompveki ja konjakiklaasi kõrvale võib ju ka vestelda, sageli ongi väga hea. Mis rõõm aga on kellegagi koos süüa? Suu on sööki täis, ei vestle ega naera ju teistega, või vähemalt viisakad inimesed ei tee nii. See on sama hea, kui süüa ja laulda samal ajal – mõlemaks tegevuseks on vajalik suu. Tavaliselt need inimesed ka ei oska üksi poes käia, ikka sõbrannaga või töökaaslastega. Kummaline…Nad lihtsalt ei oska nautida maitseküllust.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma arvan, et see “üksi ei naudi” tüüp tahab lihtsalt eriline olla ja sp ajab mingit elukauget konstruktsiooni siin

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rullmops musta seemneleivaga. tihti ei söö, aga vat kui tuleb isu peale, siis ikka terve pakk korraga.

Minu siiras imestus, et “sellest kommentaarist on juba teavitatud”?

Kasutaja ” hage” – viitsid siia ka kirjutada, millises punktis sind süüdistati? ????

Minu “midagi head” on iga kord iseasi. Näiteks praegu söön viga praetud kuuseriisikaid, aga homme tahaks võibolla graavilõhet.

mulle oli esmakordne juhtum see ja võttis ka kukalt kratsima, kuid süüdistus oli järgmine: Valetamine, laim, vulgaarne enese väljendus, teisi kasutajaid alaväärselt kohtlev (Kasutajatingimused 4.5)

???????????? väga kahju, et mu rullmopsi isu kedagi alavääristas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki reportis, sest toote nimi on tegelikult rOllmops. khm :p

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ah, eks see kala ikka rulli keeratakse – arvasin, et pole nii suur kuritegu, kuid siiski, palun rollmopsi laimamise eest vabandust ????

seda teemat lugedes meenus mulle veel, et mulle on midagi head äädikased toidud ka. igasugu purki pistetud köögiviljad, aga eriti head on pringelsi soola-äädika krõpsud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On nii roll- kui ka rullmopse, kuidas keegi nimetada tahab.

https://kalanduskogu.ee/rukkipala-rullmopsiga

https://kalatoidud.ee/retsept/rullmops/

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jupike parimat suitsuvorsti – see on alati “midagi head”.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik maius-konserveeritud herned, söön pool purki momentaalselt, teise poole luban vastu punnides, aga lõpuks järele andes mehel kartulisalatisse puistada.

See sõna on momentaanselt. Ma ka kunagi ei teadnud.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik maius-konserveeritud herned, söön pool purki momentaalselt, teise poole luban vastu punnides, aga lõpuks järele andes mehel kartulisalatisse puistada.

See sõna on momentaanselt. Ma ka kunagi ei teadnud.

Ja nüüd võid jälle ümber õppida, mõlemad variandid on võrdselt lubatud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmutatud tükeldatud mango, kui see on veidi juba sulama hakanud.

Kultuurmustikad.

Hiiu Pagari Britta kook.

Hiina meekana.

Havai pitsa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täissuitsuvorst(lapsena ei lubatud vorsti “paljalt” kunagi süüa) ja brie juust.

Hingehinnaga pistaatsia pähklid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis midagi head üksi võttes, muutub see tavaliseks söögiks ja kaob ära see “midagi head” kogemise võimalus.

Imestan alati, mis nende inimeste peas toimub, kes peavad sööma alati ja ainult kambakesi. Üksi on igav süüa. Saate aru, praadi närida ja neelata on igav! See peaks olema ka fun!

Tead isegi ju et on pisut teistmoodi see tähendus, nii ka mul kui mainin, et mulle meeldib midagi paljalt süüa, siis hakatakse ka tögama, et söödki alasti või vää, aga tegelt me teame, et meeldib seda lihtsalt niisama sedaviisi ehk siis ehedalt nii nagu see on, ilma lisanditeta süüa 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 171 )


Esileht Kodunurk Mis on teie “midagi head”?