Esileht Pereelu ja suhted Mis on Teie pereelus/koduses elus tänu covidi ajale muutunud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Mis on Teie pereelus/koduses elus tänu covidi ajale muutunud?

Postitas:

Tere,

mõtlen just nimelt TÄNU covidile muutunud paremaks/mõnusamaks?

Mina küll tunnen, et inimsuhted on muutunud veelgi lähedasemaks, juba tänu seetõttu, et oled perega rohkem koos. Isegi teismelised lapsed on muutunud “normaalsemaks” 🙂 – käivad koeraga pikkadel jalutuskäikudel, teevad sörkjooksu metsas, toimetavad koos minuga igapäevaselt köögis, koristavad tihedamalt oma tuba, vaatavad meiega koos telekat (sh. ka filme dvdidelt või muusikavideoid youtubist, mille saatel kõik tantsime :))ning suhtlevad naabriplikaga otse, mitte telefoni vahendusel.

Ja mu mees pole kunagi nii palju kodus saanud olla ja meie omavahel pole niipalju saanud koos olla igapäevaselt. Ja see on nii mõnus. Meil sündis pesamuna ca neli kuud tagasi ja seetõttu on kogu olukord veelgi mõnusam. Ainult suuremad lapsed ootavad, kuna kool taas kinni pannakse, et saaks kodus olla.

Mina olen hakanud palju rohkem küpsetama, sh. ka leiba olen õppinud tegema. Tellisin paar kuud tagasi postkasti isegi ristsõnad, mida armastasin 20ndates lahendada. Olen täiustanud pere dvd/raamaturiiulit hoolega, et oleks mida põnevat vaadata/lugeda. Kasvuhoone oli suvel otsast otsani saadusi täis, mis hiljem kõik purki panin. Kõik see oleks kibekiirel tööajal jäänud tegemata – vähemalt mitte sellises mahus kui praegu.

Ja tõepoolest mulle meeldib selline elu. Isegi raha jääb rohkem järgi kui varem, sest jäänud on ära kulud väljas söömisele, teatrile-kinole-sünnipäevale-reisile. Reisimist küll igatsen….muus osas aga olen suuresti kõigega rohkem kui rahul 🙂

Kuidas Teil?

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sündis pesamuna ca neli kuud tagasi ja seetõttu on kogu olukord veelgi mõnusam

No kui oled titega kodus, mis kibekiirest tööajast sa siis seletad? Kodus oleks sa ju niikuinii, on koroona või ei ole.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed tuttavad on kaotanud töö ja pereelu on neil aina närvilisemaks läinud. Eriti nukker on noortel, kes tahavad ju väljas käia, aga nüüd koolidki kinni. Kurb.

Mul endal pole häda, sest ka enne oli kodukontor.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole miski muutunud peale selle, et mina teen taas enamuse õhtusöökidest, kuna olen kodukontoris ja nö piisavalt vara kodus. Enne tegi tavaliselt mees süüa, sest jõudis enne mind koju. Mulle meeldib oma maitse järgi süüa teha, ma kasutan kindlasti ka rohkem köögivilju kui mees 🙂

Kui meie esimene laps sündis, jäi mees töötuks umbes kuu peale lapse sündi. Jah, mees oli kodus, aga midagi mõnusat selles ei olnud, kui ebakindlus oli silme ees ja pidevat jutud teemal, kui vana lapse kõrvalt ma ikka peaksin tööle tagasi minema. Õnneks leidis mees töö selleks nö meie poolt kokkulepitud ajaks (leppisime kokku, et kui laps on 5-kuune ja tööd tal ei ole, alustame lisatoiduga ja kui laps on 6-kuune ja ikka veel tööd ei ole, siis lähen tööle tagasi. Lisatoiduga alustasime 5-kuuse lapsega, aga õnneks 2 ndl hiljem sai ta töö 🙂 Ma ikka väga muretsesin imetamise pärast, et kuidas ma ikka lõpetan nii pisikesel….)

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees pole alates veebruarist töölähetustes käinud, enne käis ikka sageli. Võtsime kevadel kassipoja, kuna aimasime, et lähitulevikus reisida ei saa ja oleme palju kodus – loomal hea harjuda meiega. Lapsed unistasid lemmikloomast umbes 5 aastat ja on siiani kiisu üle üliõnnelikud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed tuttavad on kaotanud töö ja pereelu on neil aina närvilisemaks läinud. Eriti nukker on noortel, kes tahavad ju väljas käia, aga nüüd koolidki kinni. Kurb.

Mul endal pole häda, sest ka enne oli kodukontor.

Kui inimestel pole tööd ja raha, see on nukker ja masendav. Väljaskäimise ärajäämist ei saa sellega võrreldagi üldse.õues ei keela keegi käia, loodus on vaba, sportida, meelelahutuseks telekas, nett, muu kodune, mine sõbraga rattaga sõitma või muud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kevadel oli see lähedasemaks muutumine. Nüüd on täiesti argielu. Midagi halba ei ole, ainult distantsõpe 2 klassi lapsel lisab pingeid veid ja 4 klassi laps on mul selline pideva tähelepanuvajadusega ega saa kuidagi aru, kui ütled, et ei ole vaja ema kodukontorisse tulla näitama kui ilusa pildi ta joonistas, kui toreda meisterduse välja mõtles, kuidas õde kiusas jne. 6 klassi laps ei ole karantiinis, tema käib koolis edasi. Muidu iseenesest minul töine projekt lõppeb detsembriga ja olengi järgmise poolaasta plaaninud töötuna säästudest elada, et sügisel uuel ametikohal (mis ei ole koroonast ohustatud) jätkata. Nii palju on ka muutunud, et pidin aasta otsa kogu aeg lähetustes olema, reaalsuses istusin aga kogu aeg koduarvutis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on ilus

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 11:39; 26.11 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perele on see aasta ka positiivselt mōjunud, oleme kōik aja maha vōtmist nautinud ja elus paljud väärtused ümber hinnanud. Saanud aru sellest, et töö ei ole elus nr. 1 ja maailm ei jää seisma, kui ma töölt mōne aja eemal viibin. Mees baudib kodukontoris töötamise vōimalust (vahelduse mōttes käib ka vahel ka kontoris).
Võtsime kevadel kutsika kellest laps oli kaua unistanud. Suvel veetsime palju aega Eesti looduses.
Kuna reisida ei saa/taha, siis kogu reisidele kulunud raha oleme maja laiendamisele kulutanud.
Omavahelised suhted mehega on paranenud, nüüd ootame suve mil sünnib perre teine laps.

Kuigi ajad on ärevad, siis minu elus pole viimased 10 aastat nii pingevaba perioodi  (just tööalaselt)  olnud. Ja kuigi olen ettevōtja, siis suudan enda jaoks töö vähesuse murest mööda vaadata 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, arvan, sinu elu on muutunud peamiselt sellepärast, et oled titaga kodune, mitte koroona pärast. Vanemad lapsed on ka normaalsemad sellepärast, et ema on kodus, kodu on soe, saab lõuna ajal süüa ja ema hoiab silma rohkem peal.

Ainus, mis koroonast tuleneb, on mehe kodusolek. Aga ilmselt on temal vaja tööd teha, nii et pigem passi peale, et ta seda saaks, mitte poleks sunnitud osaline ülejäänud pere idüllis.

Praegu pole küll midagi mõnusat minu pere-elus. Kevadel tõesti oli, ilmad olid ilusad ja mina tegin iga päev lõuna ajal paaritunnise pausi, et koeraga õues jalutada ning päikest nautida. Meeldis ka korralik hommikusöök koos perega, muidu läksime kõik eri aegadel tööle-kooli. Õpetlik oli ka näha, kui palju tööd mu abikaasa teeb. Telefon peaaegu ei käinudki kõrva äärest ära ja vahel oli paralleelselt virtuaalkoosolek ning teise inimesega veel telefonikõne.

Nüüd on nõme-nõme-nõme. Mu töö muudavad reisipiirangud oluliselt keerulisemaks, kuigi pole turismisektor. Ilusa suve asemel terendab ees pool aastat jõledat noprilli. Mees käib tööl edasi, kuna seal kabinetis on parem keskenduda. Poeg on kaitseväes oma rühmaga ühte tuppa kinni pandud, kuna väeosas on koroona ja rühmad peavad olema isoleeritud. Puhkusele pole ta veel saanud ja hea, kui jõuludeks saab. Olen juba sellises vanuses, et mitmetel tuttavatel on kroonilisi tõbesid ja nemad värisevad hirmust, et saavad koroona. Keegi lähedastest tuttavatest või pereliikmetest haigestunud veel pole, küll aga on mõni juba teist korda lähikontaktne. Talvisel ajal oleme alati vähemalt korra kuus teatris käinud, nüüd on mõistlikum sellest hoiduda. Positiivne on vaid see, et kevadel edasi lükatud etendused jõudsime septembris ära vaadata, enne kui asi uuesti jamaks keeras.

Kevadel oli see kõik isegi põnev, aga nüüd ainult ilgelt nõme ja tüütu!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei ole muutunud, kõik käime tööl edasi. Käisime kevadel ja käime nüüd. Meil ei ole kodukontorit võimalik teha.

Reisimise ärajäämisest on kahju, seda vaheldust oleks hädasti vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, titega kodus oleks küll tore olla. Tore oleks, kui ei pea kodus tööd tegema.

Mul on ka see tüütuse tunne nagu siin paljudel… Kevadel oli põnev ja väljakutsuv, aga nüüd on nii väsitav see kodus passimine. Zoomi-koosolekud ja seminarid töökaaslastega on eriti väsitavad (pärast paari tundi juba hakkab pea valutama, rääkimata vahel pikkadest päevadest ekraani taga teiste juttu süvenenult kuulates) ja eriti tüütu on see, et mu mees on ka koguaeg kodus ja tema peab u ka tööd saama teha. Segame üksteist, töösse süveneda on raske, kui hoopis põnevam on omavahel poliitikast ja muust rääkida. Jumal tänatud, et USA valimised on nüüd möödas, Armeenias ka ikka rahu nüüd ja Valgevenest vähemalt igapäevaselt enam meedias ei kirjutata, kuigi kammajaa käib ikka igal pool edasi, millest rääkida selle asemel, et tööd teha… Uh.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav mida on paremaks läinud kui ei leia enam töödki, sest jube mass kandideerijaid on. Muidu on meie peres elu üsna sama, et käime tihti looduses ,metsas, rabades jne jalutamas ja naudime sauna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed tuttavad on kaotanud töö ja pereelu on neil aina närvilisemaks läinud. Eriti nukker on noortel, kes tahavad ju väljas käia, aga nüüd koolidki kinni. Kurb.

Noori kooli ei lubata, aga jõusaalid, ööklubid, kaubanduskeskused ja kinod on ju lahti ning nende külastamist ei keela keegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kuidagi paremaks läinud. Mind küll koondati, aga nüüd mul on rohkem aega endale ja perele. Mul oli just enne seda läbipõlemis tunnused. Mehel tööl ei muutunud midagi, tema töötab ikka nii nagu varem, aga mul on aega rohkem. Kuidagi paremaks on meil suhe läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingit muutust. Tore oli enne ja tore on nüüd.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole midagi muutunud, rassin tööd teha, mida on rohkem kui kunagi varem.

eks keegi peab nende koduste leivaküpsetajate/DVD vaatajate elu kuidagi kinni maksma. Head naudisklemist!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmises töökohas läks tänu koroonale liiga pingeliseks, vahetasin tööd, sain palka juurde ja saan uues kohas täielikult kodukontorist töötada! Ainus halb asi on, et nüüd peab ise lõunasööki tegema.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kontoririiete selgatõmbamine jäi ära ja seega on meil mehega mõlemal vägem musti riideid, millega toimetada. Aega koos olla on meeletult, 24/7.

Süüa saan siis kui tahan ja seda, mida tahan. Ostlemise olen sedasi ümber orienteerinud.

Mehega on kõik selgeks räägitud, möödarääkimisi pole.

Ta teeb suuri plaane meie tulevikuks ja esitleb mulle neid 🙂 praktiliselt powerpointina – no mitte alati, aga seda on olnud.

Jah, väike nääks või 1-2- minutiline sõnelus tuleb sagedamini kui enne, aga see, et sa oled mulle ikka nii hirmus armas, tuleb ka sagedamini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:46; 27.11 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seksi on rohkem 😀 päriselt ka, lõunapausid töölt või koosolekute vahed on hästi ära sisustatud mehega.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme mõlemad mehega kodukontorites töötanud juba üle kolme aasta, niiet meie jaoks midagi eriti ei muutnud koroona.

Küll aga minu ostuharjumusi – käin harvem turul/poes ja teen enne valmis ostunimekirja mida pole enne kunagi viitsinud teha. Raha kulub kuidagi vähem igasuguste mõttetuste peale samas aga kohati jälle rohkem kuna hellitan ennast selles kurvas koroonas erinevate delikatesside konsumeerimisega 🙂

Puudust tunneme küll mõlemad väljas söömisest ja muudest lõbustustest aga õnneks on palju sõpru kellega korda mööda külas käime.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et head partnersuhted ja tugeva armastuse teeb selline koos kodus olemine veelgi tugevamaks, aga kui asjad käärivad, siis toob surmahoobi. Ma pakuks siis tupsununnudele veits vaheldust. Enne koroonat ma töötasin  intensiivselt & ka lapsed ja kodu olid minu hoolitseda. Sain kõik tehtud, meest ümber kasvatama ei kippunud, püüdsin aktsepteerida teda nii nagu ta on. Aga kui ikka 24/7 on silme ees mittepanustav partner, kellel pole  teiste pereliikmete jaoks isegi häid sõnu/suhtumist, siis seda juba välja ei kannata. Läksime suvel lahku.  Nüüd on kaugtöö/kaugõpe palju mõnusam ja tõesti on lähendanud mind lastega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu elu on 100% muutunud ja seetõttu, et mees 24/7 kodus vahib. Ausalt, kevadel kannatasin ära ja vahepeal taastus normaalne tøökorraldus, aga see 24/7 üksteisega tõtt vahtimine ajab hulluks. Laps koolis küll, aga siiski. Eks see kodukontor on tal kuidagi pingevaba ja siis jäâb pool päeva minu seljas sõtkumiseks-ausalt ka. Igatsen seda vabadust, neid päevi, kâike iseendale mis nüüd puuduvad-ainult anna aru kellelegi-võeh, kuhugi minna üksi ei saa, nagu tita kodus kes igal sammul su jalasäärest kinni haaraks. Ma kardan tõsiselt, et see olukord enne suve ei muutu ja ausalt-ma lähen küll lolliks. Lapsed koolis, meie koduseinte vahel!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on muutus kardinaalne ja võiks isegi öelda saatuslik. Kunagi olin mina kaksikutega kodus (töötasin kodust) ja mees käis tööl.

Nüüd on mees juba üle poole aasta kodukontoris ja mina käin tööl kodust väljas.  Nüüd ootab mees mind õhtusöögiga…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paremaks: ostsime suvekodu. Varem suvitasime minu vanemate juures, aga oma tuba ja luba on midagi muud. Naudin oma aias tegutsemist, maja kõpitsemist. Füüsilist tegevust, mille tulemust silmaga näha on. Suvekodu ostmise lõplikuks ajendiks oligi kevadine eriolukord. Olime ennegi mõelnud, et peaks ikka päris enda maakodu ostma, aga ikka edasi lükanud. Kevadel eriolukorra alguses läksime maale ja kui seal juba mitu kuud oli oldud, oli otsus kindel, et peab ikka päris enda koht ka olema, selline maal teistel külas olemine on meie jaoks oma aja ära elanud.

Halvemaks: tööd on rohkem (covid on minu töömahtu kummalisel kombel suurendanud, ka kevadel, kui paljud jagasid ajaviitevõimalusi ja olid sunnitult kodus ja tegevuseta, siis uppusin töösse) ja töötegemine ise on muutunud vaevaliseks, kuna olen kodukontoris ja kodukontor suure töömahuga ja samal ajal 2 algklassilapsega on pikapeale keskendumisvõimele ja tööviljakusele mõjuma hakanud. Lapsed tulevad koolist üsna varakult, mõnikord käivad ka sõbrad külas, pidev mürataust, küsimused jne. Kohati 10-11-tunnised tööpäevad ja kõik see koduse melu keskel. Mehel ka osaliselt kodukontor. Hea veel, et lapsed ikka kontaktõppel veel on, kui kahe täiskasvanu töötegemisele kodus lisada veel laste veebitunnid ja iseseisva õppe juhendamine, siis läheks hulluks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me vaidleme siiani: kas väljend tänu või tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halvemaks on muutunud see, et praegu on palju inimesi jäänud isolatsiooni või haiguslehele, seega paljud asjad seisavad, on olukordi ja probleeme, mille lahendamine venib ja see tekitab stressi. Olen pidanud võtma ülesandeid, mis ei ole tegelikult minu ülesanded (töölt puuduvate inimeste ülesandeid), oma enda tööülesannetele on aega nii vähe, aga püüan selle pärast mitte muretseda, sest asutuse juht on ikkagi see, kes asjad nii korraldanud on. Pole midagi parata, olukord on keeruline.

Kodus pole palju muutunud. Olen introvert ja kodune inimene, saan piisavalt suhelda tööl ja sellest piisab. Elame mehega kahekesi, tema sissetulek on kannatanud, aga saame hakkama. Suhted on sama head, eriolukord ei ole mõjutanud neid ühes ega teises suunas. Reisimist ainult igatsen. Meil jäi mitu plaani selle koroona tõttu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kodukontor on tal kuidagi pingevaba ja siis jäâb pool päeva minu seljas sõtkumiseks-ausalt ka. Igatsen seda vabadust, neid päevi, kâike iseendale mis nüüd puuduvad-ainult anna aru kellelegi-võeh, kuhugi minna üksi ei saa, nagu tita kodus kes igal sammul su jalasäärest kinni haaraks.

Miks sa ilma temata ringi ei käi, nagu varem? Mis see seljas sõtkumine tähendab-seksi? Käsi rahule jätta, elagu oma elu ja lasku teisel elada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kodukontor on tal kuidagi pingevaba ja siis jäâb pool päeva minu seljas sõtkumiseks-ausalt ka. Igatsen seda vabadust, neid päevi, kâike iseendale mis nüüd puuduvad-ainult anna aru kellelegi-võeh, kuhugi minna üksi ei saa, nagu tita kodus kes igal sammul su jalasäärest kinni haaraks.

Mis see seljas sõtkumine tähendab-seksi? Käsi rahule jätta, elagu oma elu ja lasku teisel elada.

😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 11:39; 26.11 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja naa. Mina olen märtsist kodukontoris, kodus on kõik tehtud, keegi ei pea vara tõusma. Mul muutus elu mugavamaks. Kevadel kui kõik kodus istusime pidime hulluks minema, lapsele absoluutselt ei sobi distantsõpe. Mina olen rahulikum, aga mees ja laps on liikuva eluviisiga ekstraverdid ja ootamatu kohanemine vastupidisega tegi nad närviliseks ning ajas nad sööma rohkem lihtsalt igavusest. Mehe töö kodunt muutus kordi tülikamaks ja aeganõudvamaks. Nädalalõpud tüütumateks, lõppude lõpuks palju sa siin Eestis ikka ringisõidad, me olime paljudes kohtades juba käinud varemgi. Praegu meeldib meile elukorraldus väga, mees käib pool päeva tööl ja laps koolis. Omavaheliste suhete ja lähedusega pole meil kunagi probleeme olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on Teie pereelus/koduses elus tänu covidi ajale muutunud?