Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on teiega elus juhtunud, mida te ealeski ette poleks kujutanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 140 )

Teema: Mis on teiega elus juhtunud, mida te ealeski ette poleks kujutanud?

Postitas:
Kägu

Noorena vaatasin väga kahtlustavalt “sinu, minu ja meie lapsed” peresid. Arvake ära, milline pere mul endal nüüd on? 39 olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on võimalik saada ööpäevaringsele teenusele, päevahoidu, mida iganes. Otsi abi ja lõpeta vihkamine. Sa ei vaja arste ja terapeute, vaid lapse teenusele suunamist.

Täpselt. Selle asemel, et minna sotsiaaltöötaja juurde ja küsida, kuidas KOV saaks aidata, marineerid sa end vihas ja süüdistad kõiki selles, et sulle puudega laps sündis. Saa aru, et pole selles süüdi ei nemad ega sina.
Ja no olgu. Kui sa ei saa praegu mingil põhjusel last teenusele viia, mis iganes see põhjus on, siis ära oota surma, vaid lapse täisealiseks saamist, kus ta on võimalik saata erihooldekodusse st. sul pole enam kohustust tema eest hoolitseda – kui muidugi tema puue ikka tõsine on. Arvestades sinu suhtumist lapsesse, on lapsel seal kindlasti parem kui kodus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

44 ja poleks enam iial, peale painajalikku armastust, mis kestis 15 aastat, uuesti kedagi armastama hakata nii, et olen lausa hullumas tema vähimagi tähelepanu järele. Armunud olen olnud küll mitmeid kordi, aga see, mis praegu toimub, on lihtsalt kohutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on võimalik saada ööpäevaringsele teenusele, päevahoidu, mida iganes. Otsi abi ja lõpeta vihkamine. Sa ei vaja arste ja terapeute, vaid lapse teenusele suunamist.

Täpselt. Selle asemel, et minna sotsiaaltöötaja juurde ja küsida, kuidas KOV saaks aidata, marineerid sa end vihas ja süüdistad kõiki selles, et sulle puudega laps sündis. Saa aru, et pole selles süüdi ei nemad ega sina.

Ja no olgu. Kui sa ei saa praegu mingil põhjusel last teenusele viia, mis iganes see põhjus on, siis ära oota surma, vaid lapse täisealiseks saamist, kus ta on võimalik saata erihooldekodusse st. sul pole enam kohustust tema eest hoolitseda – kui muidugi tema puue ikka tõsine on. Arvestades sinu suhtumist lapsesse, on lapsel seal kindlasti parem kui kodus.

MIS teenust konkreetselt mul sealt KOV-st oleks võimalik saada? Oskad öelda või ainult targutad tähtsa näoga, aga ise oled loll kui lauajalg?

Ja ei anna ma seda last enam kuskile hooldekodusse, kui juba nii kaua koos oleme elanud.

Süüdlased on konkreetselt olemas küll: need, kes mind raseduse ajal mõnitasid.
Minu suguvõsas pole vaimuhaigeid, seega geenid ei ole põhjuseks.

Raseda mõnitamine peaks siin iivet tõstvat propagandat tegevas riigis olema rangelt keelatud
Aga ei ole. Ja kõik vägivaldsed inimesed teavad seda ja kasutavad seda võimalust siin mõnuga ja süümepiinadeta ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Raseda mõnitamine peaks siin iivet tõstvat propagandat tegevas riigis olema rangelt keelatud
Aga ei ole. Ja kõik vägivaldsed inimesed teavad seda ja kasutavad seda võimalust siin mõnuga ja süümepiinadeta ära.

Sa oled ikka päris haige inimene. Mingi raseda mõnitamine ei tekita lapsele vaimuhaigust, sa tead seda ise ka, aga nii magus on oma vihavaenlasi süüdistada. Otsi abi, tõesti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka päris haige inimene. Mingi raseda mõnitamine ei tekita lapsele vaimuhaigust, sa tead seda ise ka, aga nii magus on oma vihavaenlasi süüdistada. Otsi abi, tõesti.

Tekitab küll raseduse ajal üle elatud stress lapse närvisüsteemis pöördumatuid kahjustusi, sa loll perekoolikas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poleks ettegi kujutanud, et kolin välismaale ja abiellun välismaalasega. Vanus 45. Lapsena ei kujutanud sedagi ette, et Eesti taasiseseisvub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIS teenust konkreetselt mul sealt KOV-st oleks võimalik saada? Oskad öelda või ainult targutad tähtsa näoga, aga ise oled loll kui lauajalg?

Kui ma oskaksin, siis oleksin öelnud – aga ei öelnud. Selle asemel ütlesin: küsi sotsiaaltöötajalt nõu. On tema amet teada võimalusi, kuidas sind aidata. KOVidel on suured ressursid sotsiaalabiks, mis tihti jäävad kasutamata, sest inimesed ei taotle abi. Ja seda, kes ei küsi, on keeruline aidata.
Kui sina ise otsustad, et last hooldekodusse ei pane, siis ela ise oma otsusega, ära süüdista teisi, et sul on nii raske.
Ja no jutt rasedusaegsest mõnitamisest kui vaimuhaiguse põhjusest … anna abi. Jah, kui sa stressi rahustite või alkoholi või narkotsiga “ravisid”, siis küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tekitab küll raseduse ajal üle elatud stress lapse närvisüsteemis pöördumatuid kahjustusi, sa loll perekoolikas.

Töötan igapäevaselt vaimupuudega lastega ja nii rumalat juttu pole juba kaua kuulnud. Ja loomulikult on kõik spetsialistid pidevalt nn “koolitustel”, sest sellise lapsevanemaga muud moodi suheldud ei saagi kui tuleb leida pidevaid vabandusi, miks vastuvõtt ära jääb. Mitte kõik inimesed ei sobi lapsevanemateks, veel vähem puudega lapse lapsevanemaks. Soovitav oleks tõesti lapsest loobuda, sest ilmselt enamik lapse ärevusest, uneprobleemidest jne on tekitanud probleemne lapsevanem. Ja kas lapsele on üldse geenianalüüs viimase viie aasta jooksul tehtud? Ilmselt põhjus siiski geenides. Enamik vaimupuudega lapsi sünnibki täiesti tervetele vanematele, põhjuseks juhuslik mutatsioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun jätke nüüd selle teema risustamine ühe haige käo personaalteemaga, mis lõpuks kedagi ei huvita! Kui on siiski soov seda nii põhjalikult arutada, tehke uus teema!

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Peaaegu pool sajandit siin ilmas elatud, aga et ema ytleb oma lapse kohta korduvalt ‘vaimuhaige’, on jahmatav jah.

Enda elust, noh, ma vist kannatan totaalse kujutlusvõime kärbumise all. Kogu elu on iga muutus suur yllatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan igapäevaselt vaimupuudega lastega ja nii rumalat juttu pole juba kaua kuulnud. Ja loomulikult on kõik spetsialistid pidevalt nn “koolitustel”, sest sellise lapsevanemaga muud moodi suheldud ei saagi kui tuleb leida pidevaid vabandusi, miks vastuvõtt ära jääb. Mitte kõik inimesed ei sobi lapsevanemateks, veel vähem puudega lapse lapsevanemaks. Soovitav oleks tõesti lapsest loobuda, sest ilmselt enamik lapse ärevusest, uneprobleemidest jne on tekitanud probleemne lapsevanem. Ja kas lapsele on üldse geenianalüüs viimase viie aasta jooksul tehtud? Ilmselt põhjus siiski geenides. Enamik vaimupuudega lapsi sünnibki täiesti tervetele vanematele, põhjuseks juhuslik mutatsioon.

Jälle ilmus välja see kõiketeadja kägu kes endale rindu taob, “aga mina töötan igapäevaselt vaimupuudega lastega”!
Kuidas sinusuguseid sinna lastakse??? Sa ise juba oma jutu järgi geneetiline mutatsioon ja kindlasti on
sul mingid sõltuvusprobleemid nagu näha. Ja tead, mitte kõik inimesed ei sobi puudega lastega tegelema, üks ere näide oled sellest sina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peaaegu pool sajandit siin ilmas elatud, aga et ema ytleb oma lapse kohta korduvalt ‘vaimuhaige’, on jahmatav jah.

Enda elust, noh, ma vist kannatan totaalse kujutlusvõime kärbumise all. Kogu elu on iga muutus suur yllatus.

Mis sul täna viga on? Sa ise oled kõvasti üle poole sajandi vana ja ikka ei suuda viisakaks jääda. Elu pole ikka veel sind õpetanud, et nii julge oled teistele halvasti ütlema. Sulle tuleb praegu Pisuhänd telekast 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu probleem on tõesti sinu elusse suhtumine. Nii kaua, kuni sa kõiki teisi oma hädades süüdistad, jäädki kannatama ja õnnetu olema. Kui sa suudad aru saada, et sinu elu sõltub sinust endast, muutub ka arusaam asjadest.

Ärge tehke tast välja. See ju see ammu tuntud tädi, kelle eluunistus on Eestist ära kolida, aga ta peab aastaid hoogu võtma.
Eesti on mülgas, aga õnneks “välismaal” on täpselt üks vingats puudu.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Mis sul täna viga on? Sa ise oled kõvasti üle poole sajandi vana ja ikka ei suuda viisakaks jääda. Elu pole ikka veel sind õpetanud, et nii julge oled teistele halvasti ütlema. Sulle tuleb praegu Pisuhänd telekast 🙂

Esitex ei oska Sa lugeda & teisex ei nimetax ma oma last iial vaimuhaigex, olgugi tal erivajadus või puue, olgugi mul hooti temast täiega kõrini. Kas oma lapse, oma lihase lapse vastu ei peax olema viisakas, selmet teda veel halvustamisega traumeerida? Kas Sulle tundub, et ta meelega syndis Su elu ära rikkuma või milles nyyd laps syydi on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu probleem on tõesti sinu elusse suhtumine. Nii kaua, kuni sa kõiki teisi oma hädades süüdistad, jäädki kannatama ja õnnetu olema. Kui sa suudad aru saada, et sinu elu sõltub sinust endast, muutub ka arusaam asjadest.

Ärge tehke tast välja. See ju see ammu tuntud tädi, kelle eluunistus on Eestist ära kolida, aga ta peab aastaid hoogu võtma.

Eesti on mülgas, aga õnneks “välismaal” on täpselt üks vingats puudu.

Kas see tädi mitte koolis õpetaja ei olnud, vihkas kõiki lapsi ja ootas välismaale kolimisega nii kaua, kuni oma laps kooli lõpetab? Või muidugi võib tegu olla ka ühe ja sama inimesega, kellel on kaks last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei arvanud iial, et ma kunagi lapsendan.
Ma ei arvanud iial, et ma kunagi hakkan rosoljet sööma.
Ma ei arvanud iial, et ma kunagi hakkan kasutama “see” asemel sõna “too” (lõunaeestlasest mehe mõju).
Ma ei arvanud iial, et ma hakkan tegelema erialaga, millega ma tegelen.
Ma ei arvanud, et minust saab selline inimene, nagu ma praegu olen. Ma olen palju tavalisem, rahulikum – ja õnnelikum – kui ma arvasin, et ma olema hakkan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

45
Et ma reaalselt kaalun armukese võtmist. Dilemma on lausa hamletlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esitex ei oska Sa lugeda & teisex ei nimetax ma oma last iial vaimuhaigex, olgugi tal erivajadus või puue, olgugi mul hooti temast täiega kõrini. Kas oma lapse, oma lihase lapse vastu ei peax olema viisakas, selmet teda veel halvustamisega traumeerida? Kas Sulle tundub, et ta meelega syndis Su elu ära rikkuma või milles nyyd laps syydi on?

Kui keegi lugeda ei oska oled sina ise ja peale selle kipud sa enda filosofeeritut, liiga tõsiselt võtmata.
Sinu kritiseerimine ei too selle ema ellu rohkem teadlikkust ega tasakaalu.
Sina näed jaksad seda koormat kanda, sest ilmselt mängib ka rolli, et said uue mehe enda ellu. Oska lugeda ridade vahelt, sest kõik ei ole nii nagu näib.

Ah jaa, edu sulle uue mehega strap-oniga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma poleks eluski arvanud, et lähen kooli tööle ja et mulle seal väga meeldima hakkab.
Ja seda vist ka noorena ei arvanud, et jäängi ühe lapse emaks.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Kui keegi lugeda ei oska oled sina ise ja peale selle kipud sa enda filosofeeritut, liiga tõsiselt võtmata.

Sinu kritiseerimine ei too selle ema ellu rohkem teadlikkust ega tasakaalu.

Sina näed jaksad seda koormat kanda, sest ilmselt mängib ka rolli, et said uue mehe enda ellu. Oska lugeda ridade vahelt, sest kõik ei ole nii nagu näib.

Ah jaa, edu sulle uue mehega strap-oniga.

Ei, lugeda siiski tema ei oska. Peaaegu pool sajandit ei võrdu yle poole sajandi. Või ma luban Sulle myya 55 muna, 20 senti tykk, võtan raha, aga kohale toon 45 muna: no on ju umbes poolsada?

Väga vabandan teematriivi pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äh, nyah, pole mõtet rumalaga vaielda, tal tundub midagi isiklikult sinu vastu olevat.

Teemasse ka. Ma esimese hooga mõtlesin, et kogu elu on liikunud rahulikult ja polegi midagi ootamatut juhtunud. Aga siis jäin mõtlema. Tegelikult poleks ma pea midagi ette kujutada osanud sellest, mis toimunud on. Seitsmekümnendatel sündidnuna ei oleks ma iial ette kujutada suutnud kõiki neid muutusi, mis on sellest alates toimunud. Mõtlen siin siis nii tehnoloogia arengut (kes oskas kaheksakümnendatel ette kujutada midagi ligilähedastki tänapäeva internetile ja kogu maailma taskus olemisele?) kui ka Eesti isesesivaks saamist ja kõike seda, mis toimunud on. Lapsena paar korda Riias-Moskvas-Leningradis käinuna poleks ma iial osanud ette kujutada, et mõne aja pärast võin reisida vabalt pea igal pool maailmas, kui muidugi rahakott seda lubab. Oma praegust tööd ei oleks iial osanud ette kujutada, sellist tööd polnud siis olemaski mitte. Jne jne.

Ja kui järgi mõelda, siis tegelikult olen ka isiklikus elus üsna naiivne olnud. Mina olin see, kes enda teada abiellus kogu eluks, teadis täpselt, kuidas pereelu ja seks ja kõik muud asjad käima peavad. Kuniks ühel päeval teatas mu abikaasa ja laste isa, et temale aitab, temale see elu ei sobi ja tahab lahutust. Ma tõesti olin nii naiivne, et lahutuse mõte minu elus võimaliku variandina polnud mulle enne seda pähegi tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et mina, kelle jaoks seks ei oma kuigi suurt tähtust elus, teeb paarisuhtes olles omale ihasse konto ja leiab seksisemud. Kusjuures seks iseenesest ei hakanud rohkem meeldima ega isegi suuremat tähendust omama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et mehele sain.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poleks ealeski ette kuijutanud-
Et 30 aastaselt on mul olemas oma hauaplats, kuhu on maetud mu laps.
Et peale seda on võimalik edasi elada.
Et 40 aastaselt on mul haigus, millega pean elama elu lõpuni.
Et hoolimata sellest on elu ilus ja üllatusi täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline labane klišee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline labane klišee.

Mitte klišee, vaid üks olulisemaid elutõdesid. Paraku siiski paljudele arusaamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen siin siis nii tehnoloogia arengut (kes oskas kaheksakümnendatel ette kujutada midagi ligilähedastki tänapäeva internetile

Internet, ha-ha
Mina kontorirotina ükspäev just meenutasin, et nõukaajal ei olnud isegi nii lihtsaid asju nagu klammerdajad, liimiribaga märkmepaberid, rõngaskaustad. Kõik paberid pidi välja tõstma, et keskelt midagi kätte saada. Auguraud oli selline monstrum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et minust saab väliseestlane ja peale 15a eemalolekut räägin veel ühte keelt sama puhtalt kui eesti keelt ja lisaks veel kohaliku aktsendiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

30.
Et ma saan juba praegu teada, mida tähendab abikaasa väga raske haigus ja võimalik surm.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 140 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis on teiega elus juhtunud, mida te ealeski ette poleks kujutanud?