Esileht Pereelu ja suhted Mis on tõsine põhjus lahkuminekuks?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )

Teema: Mis on tõsine põhjus lahkuminekuks?

Postitas:

Siis kui minul viha lahtub ja mõtlen, et hea küll, olen hea naine, tunnustan ja puha, siis seda vastu võtma on ta hea meelega nõus, aga niikui ma midagi hooli(tse)mise (õigemini lihtsalt arvestamise) laadset vastu ootama ja nõudma hakkan, siis oleme kohe jälle lõhkise küna ees ja tülis, et mida mina endast mõtlen. Ma ei mäleta, millal ta viimati midagi minu heaks tegi, millestki oma mugavusest loobus minu heaks vms.

Saan täielikult aru. Kui üks argielu ja kodu toimimise nimel loobub pidevalt oma mugavusest, teine elab aga 100% mugavat elu nagu hotellis ning “häirimise” korral saab pahaseks, siis tekibki mõte, et lihtsam oleks elada kodus ainsa täiskasvanuna (ainult koos lastega): toimetused, mis tegema peaks, oleks niikuinii need samad – samas aga poleks vaja enam valelootusi hellitada, et teine ehk ka kunagi midagi enda kanda võtab.

Teil on vaja kodune tööjaotus nüüd nii paika panna, et see oleks võrdne. Ja seda ei ole mõtet ehitada moto all: “Ta võiks midagi minu heaks ka teha”. Jumalast mööda teema. See tuleb ehitada üles hoopis mõttega, et te võiksite oma kodu ja lapsi koostööna hooldada ja kasvatada. Mitte tema sinu heaks vaid teie mõlemad kodu, pere ja laste heaks, taipad?
Karta on, et te päriselt ilma nõustajata toime ei tule, aga kuniks te sinna ükskord jõuate, pane lihtsalt kõik kodused kohustused paberile, iga viimane kui tükike, nii need, mida sina teed kui need, mida tema teeb. Ühtlasi pane kirja ka koduvälised kohustused, st töölkäimine. Ja probleemid, mis tekivad – see, et sina ei saa hommikuti välja magada. Magamatus on meditsiiniline probleem!

Põhimõtteliselt küll, kui ainult seni 100% mugav olema harjunud mees seda üldse kuulab. Väga võimalik, et hakkab mõista andma, et naine on lolliks läinud, et midagi sellist üldse pähe võtab.

äta emotsioonid täiesti välja! Ära rõhuta, et sina teed tema heaks seda ja seda ja tema peaks sinu heaks ka tegema. See kuradima tänulikkuse sissekasseerimine ajab ainult inimesed tülli, jäta see kellegi HEAKS tegemine välja täiesti.

Jah, tänulikkust rõhutama tõesti ei pea. Aga asi võib jääda lihtsalt mugavuse taha – mugav inimene ei taha oma mugavusest loobuda ning ajab sõrad vastu, nagu jaksab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.04 16:19; 19.04 11:24; 20.04 11:00; 20.04 11:29; 23.04 17:26; 27.04 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovida ju võib seda meest kasvatada, aga ei usu, et 100% mugav (sh “hommikuse unega” ja pottide-pannide puhtuse üle virisev) mees rõõmsalt kohe vastu tuleb ja hakkab nüüd ja igavesti kodus kõike vajalikku tegema. “Hommikuse une” jms “ma-olengi-selline” veidrustega inimestega on igal juhul raske koostööd teha ja eriti usaldusväärsed nad ka pole, sest iga hetk võib “hommikune uni” välja lüüa ja siis peab terve maailm tema tegematajätmisi ära tegema. Peaasi, et tema ikka saaks rahus magada, onju. Selline inimene hakkab siis millalgi kolmele teismelisele adekvaatselt elamist õpetama? Ei usu sellistesse imedesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et kui teil veel mingigi austus üksteise vastu jäänud on, pole kõik veel kadunud. Tee mehele selgeks, et peate tõsiselt enda suhte käsile võtma, muidu ootab lahkuminek. Kui see totu selle peale ka ei reageeri, siis tuleks mõelda ja aru saada, et üksi ei suuda sa midagi muuta, pinguta palju tahad, teine osapool peab tahtma ja suutma ka. Minumeelest teil tegelikult vastused üksteise muredele olemas- sina tahad, et mees ei jätaks kogu kodust elu sinu õlule, mees tahab, et naine pakuks rohkem füüsilist ja vaimset lähedust, oleks rõõmus ja tore. Noh, ehk terapeut suudab teile selgeks teha, et mida rohkem teeb mees kodus ise, seda rõõmsam ja lähedusealtim oled sina ja nii hakkategi igat mure ja probleemi lahendama. Aga see nõuab aega ja pingutust, enne peate kindlalt selgeks tegema, kui olulised teineteisele olete, teie pere ja suhe, sest “ah no maitea veits proovime” taktika viib lihtsalt suurema segaduse ja valusama lahkuminekuni.
Veel, MEES EI LOE SU MÕTTEID. Tegelt ka. Tahad, et ta lapsed magama paneks ja peale seda nõud peseks? Istuta ta maha, põhjenda, et sul on seda vaja ja sina ei pea koguaeg neid asju tegema ja sa oleksid ülitänulik, kui ta need kohustused vahel enda kanda võtaks või kuidasiganes, peaasi, et teed seda rahlikult ja väga meelekindlalt. Kui tunned, et sul on vaja, et ta a la tihemini lilli tooks, räägi talle seda, kasvõi 3-4x. Jnejne. Meestega on harva seda “oi ta võiks ise aru saada! Oi, aga siis pole romantiline, kui ma talle ütlema pean!” Näh, unusta ära, peaasi, et asi sihile viib. Ära karda omaenda mehega aus olla, igas asjas, pidevalt. Kui ta sinu rahulikele ja selgetele palvetele ei reageeri, ka korduvalt rääkimisel, siis tasuks küll mõelda, et kas tahad enam sellist elu elada. Kas mees üldse muidu teab, et oled korduvalt plaaninud ära minna? Vb tal pole aimugi, mis teie vahel tegelikult on.
Ja mis peamine- misiganes sa otsustad, ära ole koos inimesega, kes sind ei austa ja sina teda ka mitte ning armastus ammu läinud, aga piinlete edasi, sest “aga lapsed!”. Miskipärast uuritakse lapsevanemaks saades nii palju asju, aga mitte inimpsühholoogiat. Kodus pidevalt külma, närvilise ja halva suhte nägemine rikub lapsel kogu eluks KORDADES rohkem, kui lahuselavad, aga õnnelikud ja rahulolevad vanemad, isegi kui te otseselt laste silme all ei tülitse. Laps pole loll, ma sain (ja mäletan) juba 5nda eluaasta alguses aru, et kodus on midagi väga väga viltu, kuigi ei karjutud minu ees kunagi. Sa ei võta lastelt isa ära, ega sa meest mõrvama hakka. Ja ei riku sa nende elu ka sellega kuidagi, kordades hullem on siiski vale peremudeli nägemine, see, kuidas nääklete ja mees midagi ei tee, lapsed ju jäävadki arvama, et nii ongi okei ja chill elada.
Siis soovitan veel mõelda, et okei, kui lähed lahku, kuidas edasi? Kui on plaan siiski mingi hetk aastate pärast kellegagi koos elama hakata, siis kust sa tead, et sama asi ei kordu? Niiet pigem siiski mõelda, miks praeguse partneriga on läinud nii nagu on, uurida suhete, kriiside, probleemilahenduste kohta, vaadata endasse ja oma vigu, teed omale ülisuure teene sellega ja saad kas oma praeguse suhte korda või vähemasti ei tee tulevikus samu apsakaid.

Edu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne labane näide: kuna mees on hommikuse unega, siis olen kuus aastat hommikuti lastega üles tõusnud mina (ütleme 95%, välja arvatud nt need korrad kui noorim laps hiilib teda üles äratama või keegi lastest ütleb, et las issi tuleb). Tavaliselt magab tema kuni torust tuleb ja ärkab meist 1-2 tundi hiljem. Isegi kui nt praegu tülis oleme, ei lähe ma teda üles peksma. Arvake, mitu korda on tema suust tulnud “maga sina täna kauem, ma tegelen lastega”. Kes pakub null? Õige vastus. Ja siis kui mul nt pea valutab ja ma ütlen, et palun mine alla, ma magan veel (seda tuleb ette aastas nt kord), siis ta käib ukse taga, kas ma juba ei ärka.

MEES EI LOE SU MÕTTEID. Tegelt ka. Tahad, et ta lapsed magama paneks ja peale seda nõud peseks? Istuta ta maha, põhjenda, et sul on seda vaja ja sina ei pea koguaeg neid asju tegema ja sa oleksid ülitänulik, kui ta need kohustused vahel enda kanda võtaks või kuidasiganes,

Minu meelest tasuks teemaalgatajal “klassikutelt” abi otsida 🙂

Lisaks kõigele muule kasulikule on seal eraldi peatükk ka selle kohta, kuidas mehelt abi paluda ja saada mees tegema seda, mida naine tahaks. Niipalju on mul kohe meeles, et sellised pikad põhjendused ja selgitused abipalumise või tööjaotuse ümberkorraldamise üritamise juures mõjuvad mehele hoopiski mitte motiveerivalt ja kõige parem on oma soove esitada võimalikult lühidalt, ilma selgituste ja põhjendusteta ja kindlasti mitte “saaksid” ja “võiksid” vormis.

Näiteks, selle asemel, et öelda “kas sa saaksid täna hommikul ise varem üles tõusta ja lastega tegeleda, sest ma olen nii väsinud ja tahaksin ise ka mõnikord kauem magada ja ma olen tegelikult ju kuus aastat ise alati varem üles tõusnud ja lasknud sinul magada ja nüüd võiksid sina ka lõpuks midagi minu heaks teha, täna võiks olla sinu kord ja üldse edaspidi võksime hakata kordamööda hommikul varem üles tõusma, et ma saaksin rohkem puhata, sest ma olen sellest nii väsinud, et mina üksinda pingutan meie suhte ja pereelu heaks ja sina ei tee kunagi midagi”
selline jutt ajab mehel juhtme kokku, tekitab süümekaid, survestatust ja trotsi (muidugi ma saaksin ja võiksin aga kas ka tahaksin? Mis mõttes mina ei tee midagi?) ja siis on “ei viitsi” või “unusta ära” vms ebaviisakas eitav vastus kiire tulema

Peaks ütlema lihtsalt ja lühidalt näiteks “Palun mine täna ise varem üles” ja jääda vait ja oodata rahulikult mehe vastust ja ootamise ajal panna vastu kiusatusele hakata oma soovi pikemalt lahti seletama ja põhjendama. Siis ei tunne mees survestatust, talle on jäetud võimalus ka eitavalt vastata, ilma et ta tunneks, et sellele järgneks naisepoolne suur solvumine ja hunnik muid probleeme ja on suur tõenäosus, et ta vastab hoopis jah ja tunneb ennast sealjuures hästi. Kui ta aga vastab ei, siis ei tunne naine eitavat vastust kuuldes ise ennast nii halvasti, kui oleks tundnud eitavat vastust saades peale pikki selgitusi ja põhjendusi. Kui mees ütleb vastuseks näiteks “Ma olen unine ja tahan magada” siis vastata uuesti lühidalt: “Ma olen ka täna nii unine” ja jälle mitte põhjendama ja seletama hakata jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga proovi järgi. Tee mehele ettepanek, et see aasta võiks puhata nii, et 1 nädala on üks lastega ja teise nädala teine. Ja sina lähed näiteks nädalaks mereäärde puhkama. Piisab ka Eesti piires nädalasest äraolemisest. Ja üsna kiiresti on selge, kas pisiasjad on piisavalt suured, et lahku minna. Meie sind ei tunne, ei tea, kas põhjused on päris või näilised. Oma lähikonnas üks naine võttis mehe kalla nii nagu sai. Lõpuks läksid lahku. Ikka naise algatusel. Ja siis selgus, et mees oli omal vaiksel moel koguaeg peret ja perega seonduvat ülevalhoidunud. Autod alati remonditud ja puhas, igasugu tehnilised asjad oli vaikselt korras hoidnud, ilma lärmi tegemata, et tehtud sai. Ta oli alati lahenduste peale hääles ja osa probleeme oli lahenenud nii kiiresti, et neid peaaegu polnudki. Aga naine ei näinud seda enne kui kõik need tööd oli tegmata ja tal tuli hakata neid sisseostma tööna. Lisaks oli lahutusega kadunud see turvalisuse tunne, mida naine ei näinud enne kui üksi oli. Ja siis ta kahetses ja kahetseb siiamaani .Ja uut kaaslast pole ka leidnud. Nii et tasub mõelda, kui uut meest kuski silmapiiril veei ei paista, et vanast mehest lahutades ei pruugi elu lõpuni enda kõrvale enam kedagi leida. Kas üksi on parem ,seda aga saad sina ise otsustada. Paku mehele võimalust, et annate üksteisele puhkust ja siis on selge kas miskit veel ühendab võ mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see saab olla, et te ei tee midagi oma mehe heaks? Ega tema naise heaks? Kui mees palub võileiba, ütlete: mine tee ise. Ükskõik, miks ta seda palub?

Kui seda tehakse vastastikku, siis järelikult kõik toimib, siis ongi toimiv suhe ja kõik on hästi. See aga tähendab, et mees ja naine peavad üksteise heaks tegemisest ühtemoodi aru saama. Antud suhtes teeb naine mehe heaks kõik, aga mees samaga ei vasta – ilmselt näeb ta seda naise heaks millegi tegemist kuidagi ülearusena või üle jõu käivana. Võimalik ka, et naine on meest nii kaua ja põhjalikult teenindanud, et mehe teenetevõla koorem on juba liiga suureks kasvanud ja ta tunneb hoopis seda üle jõu käivana.
Ja ühiste laste eest hoolitsemine tegelikult ei ole abikaasa heaks millegi tegemine. Kui mees võtab lastega tegelemist naisele teene tegemisena, siis on selles peres midagi juba väga ammu väga valesti. Oma lastega tegelemine on siiski laste heaks millegi tegemine, aga pikas perspektiivis hoopis iseenda heaks tegemine. Sest lapsed on siin ilmas kahe täiskasvanu otsuse tagajärjel.
Seega tuleks nende tegemiste raskuspunkt ära nihutada vastastikuste teenete pealt ja lükata see ühiste kohustuste lahtrisse. Üksteise heaks tehtud väikesed teened võivad jääda, aga need ei peaks hõlmama lastega ja koduga tegelemist vaid just need “palun too mulle klaas vett, kallis” teemad. Tingimusel, et kummalgi osapoolel pole parajasti mõnda last süles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.04 13:31; 18.04 14:59; 19.04 10:30; 19.04 15:19; 23.04 10:35; 23.04 12:22; 23.04 13:45; 24.04 10:56; 24.04 12:57; 30.04 09:21; 30.04 13:07; 01.05 11:08; 08.05 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ühiste laste eest hoolitsemine tegelikult ei ole abikaasa heaks millegi tegemine.

Loomulikult ei ole. Ta teeb laste ja iseenda heaks. Ja kui seda ei taha, siis pole vaja ka neid lapsi “teha”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 21:04; 24.04 18:31; 30.04 19:58; 19.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teete 3 last väikese vahega ja loodate, et suhe on endiselt sama harmooniline nagu vastabiellunutel? Kuule unusta ära see loll lahkumineku mõte. Elage üle need mõned rasked aastad ja sa leiad jälle selle sama mehe üles, kellega sa abiellusid. Laste väikelapseaastad ongi pea iga suhte proovikiviks ja kui neid lapsi on veel mitu, siis seda raskem see kivi on. Nii kahju on sellest, kuidas paljud paarid kergesti alla annavad ja tormavad uude suhtesse, kus saadakse jälle uued lapsed ning kõik algab otsast peale. Alati on sellise mustri puhul kannatajateks lapsed. Suurim põhjus kärgperede tekkimiseks ei olegi alkohol, vägivalt või petmine vaid just see sama kannatamatus raskeid hetki üle elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elage üle need mõned rasked aastad ja sa leiad jälle selle sama mehe üles, kellega sa abiellusid. Laste väikelapseaastad ongi pea iga suhte proovikiviks ja kui neid lapsi on veel mitu, siis seda raskem see kivi on. Nii kahju on sellest, kuidas paljud paarid kergesti alla annavad ja tormavad uude suhtesse, kus saadakse jälle uued lapsed ning kõik algab otsast peale. Alati on sellise mustri puhul kannatajateks lapsed. Suurim põhjus kärgperede tekkimiseks ei olegi alkohol, vägivalt või petmine vaid just see sama kannatamatus raskeid hetki üle elada.

Okei, väikelapseaastad on proovikivi – aga kellele? Kas mõlemale lapsevanemale või ainult naisele? Kas ongi nii normaalne, et väikelapseaastatel ainult naine loobub oma mugavustest, mees aga veeretab need rasked aastad võimalikult mugavasti mööda, nagu lapsi polekski? Muidugi oleks mehel maru mugav rasked väikelapseaastad “üle elada” nii, et naine ja väikesed lapsed teda üldse ei segaks. Ja siis, kui rasked väikelapseaastad möödas, tuleks üldsegi-mitte-pettunud ja mehest jätkuvas vaimustuses olev naine ning kiidaks, et küll MEIE oleme ikka toredasti hakkama saanud, eks?

Paraku reaalsuse läheb sageli teisiti – see isekus, mis väikesed lapsed halastamatult mehe seest välja toovad, muutub naisele üha vastikumaks. Alguses püüab naine silmi kinni pigistada – noh, nagu teemaalgatajagi püüdis kõigepealt ennast veenda, et pole hullu midagi. Aga kui pikema aja jooksul mitte midagi ei muutu ning mehega rääkimine ka mitte mingit muutust ei too (või hakkab mees veel pahandama, et mida sa endast õige mõtled), siis pettub naine nii kibedasti, et kogu tema austus/armastus mehe vastu on tapetud. Jah, paraku ENNE, kui lapsed suuremaks saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.04 16:19; 19.04 11:24; 20.04 11:00; 20.04 11:29; 23.04 17:26; 27.04 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teete 3 last väikese vahega ja loodate, et suhe on endiselt sama harmooniline nagu vastabiellunutel?

Iga inimene, kui ta just väga naiivne ei ole, teab, et elu lastega on teismoodi kui lasteta vastarmunud paaril. Küllap teadis seda teemaalgatajagi. Aga ebaideaalset suhet on palju kergem taluda siis, mõlemad pooled loobuvad osast oma mugavusest. Sel juhul võib tõesti kasvõi aeg-ajalt üksteisele otsa vaadata ja nentida et mjnaa, kui kerge oli mesinädalate aeg, aga vaata, mida me praegu läbi teeme, kui erinev see on. Ning hiljem, kui lapsed suuremad, võib kahekesi õnnelikult muljetada: “Mäletad, mis hullumaja meil kodus oli, kui lapsed olid väikesed ?” – “Oi jah, miks ma ei mäleta, no näiteks see hommik kui… ” – “Jah! No see oli ikka…!” Siis võib öelda, et läbielatud raskused ühendavad ja oh, kui tore on pärast koos vananeda.

Kui aga mugavusest loobuma peab vaid üks, teine aga võitleb küünte ja hammastega hoopis selle eest, et TEMA isiklik mugavus grammigi ei väheneks, siis seda õnneliku koos muljetamise aega tõenäoliselt ei tulegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.04 16:19; 19.04 11:24; 20.04 11:00; 20.04 11:29; 23.04 17:26; 27.04 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on seda vaja ja sina ei pea koguaeg neid asju tegema ja sa oleksid ülitänulik, kui ta need kohustused vahel enda kanda võtaks või kuidasiganes, peaasi, et teed seda rahlikult ja väga meelekindlalt.

See on nüüd ka mööda, et naine peaks mehele tänulik olema selle eest, et mees omaenda lapsed magama paneks ja peseks nõusid ühises kodus. Kogu see tänulikkuse ootamine või pakkumine on antud juhul lihtsalt energia raiskamine.
Mehele tuleb selgeks teha, et praegune tööjaotus on lihtsalt ebaõiglane.
Reageerib siis kuidas reageerib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.04 13:31; 18.04 14:59; 19.04 10:30; 19.04 15:19; 23.04 10:35; 23.04 12:22; 23.04 13:45; 24.04 10:56; 24.04 12:57; 30.04 09:21; 30.04 13:07; 01.05 11:08; 08.05 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme päris kõvasti tülis. Mina enam niiviisi edasi ei taha, aga tema vist ei adu, et asi tõsine on ja jätkab sedasama “sina oled kodune, mina tulen t66lt ja tahan puhata, mina ei peagi teadma ega tegema koduseid asju, sest mina käin t66l”. No johhaidii.
Pühapäeval magas mees poole kümneni, mina olin lastega 2 tundi varem üleval, siis lapsed sõid, siis ta mängis ja õpetas neid ca 45 minutit ja siis tuli draamat tegema, miks TEMA peab lastega tegelema, miks MINA ei tee. Ai, kuidas ma solvusin (lisaks eelmisele tülile)! MINA teen seda päevad läbi! MINA tegin seda hommikul, siis kui härra õiglase und norises! Niipalju siis tänulikkusest ja selle ootamisest!… Tänulikkusest pole mitte haisugi, mees võtab enda teenindamist enesestmõisteavalt ja nüüd koduteenija rsk ähvardab ülbama hakata, nõuab mingeid õigusi! Vaja kiiremas korras paika tagasi suruda.
Sellest suhtest enam asja ei saa. Sellest sitast küll enam mingite lillevarte vedamisega saia ei tee. Varsti lähen lastega vanemate poole külla mõneks päevaks, ei jõua ära oodata, et siit minema saaks. Arvan, et tema tagaigatsemine on viimane asi, mis mulle pähe võiks tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 18.04 10:29; 18.04 11:34; 18.04 14:07; 19.04 08:29; 19.04 10:04; 19.04 11:13; 23.04 11:10; 23.04 12:58; 24.04 13:19; 27.04 13:53; 27.04 18:01; 30.04 08:52; 30.04 10:02; 30.04 10:22; 30.04 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suured lapsed on? Proovi ikka korra see asi ka läbi, et jätad mehe mitmeks päevaks lastega omapead.
Mina täitsa kahetsen, et ma ise selle testi tegemata jätsin omal ajal. Läksin ka mehest sirgelt lahku, sest herra teenindamine oli mu pika aja peale nii ära kurnanud.
Aga tore oleks, kui keegi minu eest ikka korra prooviks. Ja siis ütleks, kas oli kasu. Kas see oligi see üks väike asi, mille ma tegemata jätsin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“sina oled kodune, mina tulen t66lt ja tahan puhata, mina ei peagi teadma ega tegema koduseid asju, sest mina käin t66l”. No johhaidii.

Ma saan sellest argumendist mingil määral aru isegi – tema käib tööl, sina oled kodune.
Aga see ei peaks päris niimoodi töötama. Asi on ju nii, et tema on tööl 8 tundi, sinu tööpäev kestab 24 tundi, nagu see väikelapsega on. Peaks olema nii, et kui tema on oma 8 tundi tööl, siis sina oleda 8 tundi lastega ja koduga, toimetad üksi, aga kui tema tuleb koju, siis jagate järgijäänud vaba aja pooleks. Ja kuna sinu kodus olles mees peab ikkagi sind kogu kupatuse eest ainuvastutavaks, siis ainuke võimalus sul õhtusest vabast ajast oma osa saada, oleks minna välja, ilma lasteta.
Seda on perekoolis palju kordi soovitatud – hakka õhtuti midagi enda heaks tegema, trenni, hobiringi, ükskõik mida, mis viib su paariks tunniks vähemalt kolmel korral nädalas õhtuti välja.

Teine asi, kui töölkäiv inimene tahab nädalavahetusel kaua magada, siis seda ma sinu asemel täiesti aktsepteeriks, aga nõuaks selle kaua magamise arvelt endale ka eraldi paar tundi uneaega välja, mil mind ei tohi segada.

Hoopis kolmas asi on see, et mees iriseb sinu tehtud töö kvaliteedi kallal – pannid mustad, vms. Seda ma ei laseks mingil kujul läbi, ütleksin kohe, et pese siis ise. Sama lugu selle kohta, et mees tuleb draamat tegema – sellist vingupunni pole tõesti mõtet kodus pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.04 13:31; 18.04 14:59; 19.04 10:30; 19.04 15:19; 23.04 10:35; 23.04 12:22; 23.04 13:45; 24.04 10:56; 24.04 12:57; 30.04 09:21; 30.04 13:07; 01.05 11:08; 08.05 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema sõnad: “sa oled kodus istumisest lolliks läinud, ma loodan, et võtad mõistuse pähe!”.
Eks me näe.
Ta magab IGAL hommikul kuni und on, ca 9-poole kümneni. Lapsed tulevad üles 7.30-8.30.

Lapsed ei ole veel kooliealised, neljane on veel eriline emmekas, issi tehtud asjad enamasti ei sobi. Kuidas ma jätan lapsed sellisele, kes pole nendega ise, üksinda kunagi koos olnud üle 3 tunni, pole neid üksinda magama pannud, süüa teha ei oska, pesu pesta ei oska, mähkmeid pole kunagi vahetanud jnejne. Minu najal kogu see kodune majapidamine püsti seisab, muidu oleks maja nagu pommiauk! Aga seda mees muidugi ei näe, tema näeb ainult seda, mida tema teeb. Esimese asjana kui mina lähen minema, küüdiks ta kohale on 80aastase pea liikumisvõimetu ema, kes siis lastega üritaks kuidagi hakkama saada, vaat et sellega haigeks ei jääks, ja siis oleks mina muidugi tema silmis rongaema. See on see, kui pojakest kantakse kogu elu nagu pilpa peal…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 18.04 10:29; 18.04 11:34; 18.04 14:07; 19.04 08:29; 19.04 10:04; 19.04 11:13; 23.04 11:10; 23.04 12:58; 24.04 13:19; 27.04 13:53; 27.04 18:01; 30.04 08:52; 30.04 10:02; 30.04 10:22; 30.04 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ega siis ei olegi midagi teha enam. Aga siis ei tööta ju see argument ka, et lastel on ikkagi isa vaja – kui see isa isana ei funktsioneeri. Kui sul on kodus rikkis telekas, mis häält ei lase ja pildi asemel näitab ainult virvendust, siis sa ju ei hoia teda selle mõttega alles, et meil on ikka telekat vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.04 13:31; 18.04 14:59; 19.04 10:30; 19.04 15:19; 23.04 10:35; 23.04 12:22; 23.04 13:45; 24.04 10:56; 24.04 12:57; 30.04 09:21; 30.04 13:07; 01.05 11:08; 08.05 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis ei tööta ju see argument ka, et lastel on ikkagi isa vaja – kui see isa isana ei funktsioneeri.

Seda minagi, et kui isa juba 45 min lastega tegelemise järel kukub pahandama, et miks tema lastega tegelema pidi – siis “aga lastel on ju ikkagi isa vaja” langeb kohe ära.

Muide: huvitav, kuidas käituks mees, kui lahutus juba käigus oleks? Kas ta näitaks endiselt lastega tegelemise suhtes vastumeelsust: “Ära mõtlegi lapsi minu juurde sokutada, kuna mina käin tööl ja töövälisel ajal mina puhkan!”. Või siis vastupidi – hakkas rääkima, kuidas tema lapsi igatseb ja nõudma rohkem lastega kohtumise aega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.04 16:19; 19.04 11:24; 20.04 11:00; 20.04 11:29; 23.04 17:26; 27.04 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide: huvitav, kuidas käituks mees, kui lahutus juba käigus oleks? Kas ta näitaks endiselt lastega tegelemise suhtes vastumeelsust: “Ära mõtlegi lapsi minu juurde sokutada, kuna mina käin tööl ja töövälisel ajal mina puhkan!”. Või siis vastupidi – hakkas rääkima, kuidas tema lapsi igatseb ja nõudma rohkem lastega kohtumise aega?

Mõlemad variandid on korraga ka võimalikud – et räägib, kuidas tema oma lapsi armastab ja kuidas kuri naine neid nüüd lahutab, aga reaalseteks kohtumisteks ja tegelemisteks ei leia aega ega jaksu. Eriti, kuni lapsed on veel väikesed.
Kui lapsed on suureks kasvatatud ja suur vaev ära nähtud, kui nendega on juba vähem muret ja rohkem lõbus, siis sellised tüübid hakkavad rohkem reaalset huvi üles näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.04 13:31; 18.04 14:59; 19.04 10:30; 19.04 15:19; 23.04 10:35; 23.04 12:22; 23.04 13:45; 24.04 10:56; 24.04 12:57; 30.04 09:21; 30.04 13:07; 01.05 11:08; 08.05 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on väga pädev põhjus lahku minekuks alatasa vinguv naine. Konstruktiivsest arutelust midagi välja ei tule sest iga kord kui tekib jutus suund mis viitab sellele, et ka naine midagi “valesti” teeb toimub eneseõigustus (mees teeb valesti kuna ta on halb aga naine teeb valesti alati “sellepärast, et..”) ning kiire teema liigutamine mujale kus saab mehele “pähe anda” (lapsepõlv, 15 aastat tagasi juhtunud situatsioon kus keegi kellelegi midagi ütles või mis iganes). Suhtes pole nii, et “süüdi” on mees või “süüdi” on naine, suhe on kahepoolne (jajajaja, käige perse oma “ühepoolse panustamise” demagoogiaga, igaühe naba on nabaomaniku maailma keskpunkt ja enda panus on alati teise panusest “võrdsem”).

Selle asemel, et peeglisse vaadata, sitamajandusele kargud alla ajada ja oma paksu perset liigutada tegeletakse perefoorumis mehe süüdistamise ja valdav osa (samasuguse situatsioonis) olevad kanaemad kaagutavad kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isakägu, antud teemaalgatuses ei taha ju mees lahku minna vaid naine. Ja kodus mitteliigutav ning oma lastega mittetegelev mees on vähemalt sama pädev põhjus lahkuminekuks, õigemini pädevamgi.
Ma tean, mida ma räägin, sest mul on kodus juba kümmekond aastat see mees, kes liigutab ja tegeleb, mitte see, kes niisama diivanit kaunistab ja teenindamist ootab. Aga see teine eksemplar oli mul ka kunagi. Need ongi päriselt ka kaks erinevat mehetüüpi. Diivanikaunistus kutsub “vingumise” ise esile. Teemaalgataja diivanikaunistus pealekauba vingub ju ise ka, ja mitte vähe – sa ikka loe teemat ka natuke. See mees, kes naisega võrdselt panustab, ei kutsu mingeid negatiivseid tundeid esile, sellise mehega on hea koos olla.
Kui sa ise selline mees ei ole, siis parem otsi enda peegel kusagilt välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.04 13:31; 18.04 14:59; 19.04 10:30; 19.04 15:19; 23.04 10:35; 23.04 12:22; 23.04 13:45; 24.04 10:56; 24.04 12:57; 30.04 09:21; 30.04 13:07; 01.05 11:08; 08.05 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oligi korraks situatsiooni peegelpilti viskamine, et perspektiivitunnet tekitada.
Mis sa siis ootad? Et ta ütleks, et mees on tegelikult suhtelistel tubli (mitmes võtmes), naine ise aga ei viitsi tööl käia (kuna “kodus on niipalju teha”) ja ootab, et mees kõik vinguvale naisele koju kätte toob? Ma annaks sellisele (vale)vorstile kiirelt suusad. Oma silmas (võibolla) palki ei näe aga teise silmis on pindu kiire(?) nägema.

Võimalik, et antud juhul ongi nii nagu naine seda kirjeldab aga ausalt öeldes on see tõenäosus null tselõi hui desjatok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isakägu, ma lootsingi et sa selle teema üles leiad 🙂
Faktid: mina olen kodune vastastikusel kokkuleppel veel 1 aasta, sest minu t66koht vabaneb siis. See ongi minu t66, eksole, kus MINA pean istuma 24/7. Ilma puhkepäevadeta, riiklike pühadeta, suvepäevadeta. Ja ilma t66tasuta 🙂
Minu mees ongi mitmes mõttes tubli, ainuke viga, et tema sugugi ei näe, et ka mina mitmes mõttes üsna tubli olen. Kui mõned aastad tagasi oli tüliõunaks see, et tema ei näe ega tea ega arva, et mina ka midagi teen, tema näeb ainult seda, mida TEMA panustab. Et natukenegi võiks tunnustada. NÜÜD ma olen mingist tunnustamisest juba loobunud unistamastki, mul on nüüdseks lihtsalt pisuke tagasihoidlik palve- ärgu vingugu mu tehtud asjade kallal, kui ise ei kavatse neid tegema hakata! Sellest koha kätte näitamisest ametlikult see viimane tüli lahti läks.

igaühe naba on nabaomaniku maailma keskpunkt ja enda panus on alati teise panusest “võrdsem”

Just! Aamen! 🙂

Vaata, kui ma tegelikult teeksin nii vähe kui tema arvab ja tema tegelikult teeks nii palju kui tema arvab, kas ma siis plaaniksin lahkuminekut, ma peaks siis ju puhta loll olema, kui tegelikust t66tegijast kodus lahti ütleksin ja ise tegema peaksin?!

Lisatud:
Olgu, väljas vihma sajab ja lapsed joonistavad, kirjutan.
Kohustused, mida teeb 95-100% ulatuses mees:
käib t66l 10-18
viib lapsi ujuma (1-2x ndl 1 tund)
harjutab õhtul lastega lugemist (ca 15min igaühega)
korraldab reisi (1-2x aastas)
suvel niidab muru (ja mõne x aaastas kitkub sületäie naati)

Kohustused, mida teen kodus 95-100% mina:
on kodus lastega 10-18 üksinda
teeb süüa 3-4xpäevas
koristab, peseb pesu
teeb aiat66d (istutamine, kastmina külvamine, rohimine jne kõik ülejäänud aiat66d, va muruniitmine)
ostab laste riided ja ca 75% toidukraamist
Viib lapsi keeletundi (1xndl)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 18.04 10:29; 18.04 11:34; 18.04 14:07; 19.04 08:29; 19.04 10:04; 19.04 11:13; 23.04 11:10; 23.04 12:58; 24.04 13:19; 27.04 13:53; 27.04 18:01; 30.04 08:52; 30.04 10:02; 30.04 10:22; 30.04 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonäed, hakkab juba vaikselt sulama. Pane aga kõik ilusti kirja (ka oma tegemata jätmised ja vead) ning me vaatame kolleegiumiga õhtul asjad üle ning paneme täpse diagnoosi 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, kui mees raha koju toob ja sina saad koduproua mängida, siis mida sa kurjustad.

lahutuseks oleks põhjust siis, kui su laps klassiga ekskursioonile sõidaks ja sa peaksid mehele 30 minutit järjest tõestama, et 5 päeva jooksul peav laps välismaal sööma ka ja et ainult pileti- ja hotelliraha poolitamisest ei piisa. Just elasin hiljuti üle sellise vestluse oma lapse isaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konstruktiivsest arutelust midagi välja ei tule, sest iga kord kui tekib jutus suund, mis viitab sellele, et ka naine midagi “valesti” teeb, toimub eneseõigustus

Ega mehed ju kunagi ennast ei õigusta?!
Aga vahet pole. Enda järeleandmisi teab igaüks, teise kompromisse, ei märka keegi. Vahel pole, kas tegu on mehe või naisega.
Erinevates teemades on läbi käinud, et kui ei tea, mida mingi tegevus teisele tähendab, ei oska seda ka adekvaatselt hinnata. Mõni inimene ongi keset korralagedust rahul, teine saab sellest närvivapustuse. Kumbki pole niikaua probleemiks, kuni inimesed ei pea ühist elu jagama. Kui peavad, siis on mõlemal poolel vaja teisele selgeks teha, mis selle korralageduse teeb mõnusaks või vastumeelseks. Ja selle pinnalt alles saab leida ehk mõlemat poolt rahuldava kompromissi.
Oma mugavus- või turvtsoonist väljumine pole enamasti kellelegi meeldiv, aga ühiselus päris ilma selleta ei saa. Naised minu kogemust mööda on valmis üsna palju ära kannatama ja ise ära tegema, enne kui “näägutama” hakkavad, aga eks meid ole igasuguseid. Mehed vastavad sageli passiiv-agressiivsusega ehk keeldumisega ettetulevaid keerulisi olukordi arutada ja MÕLEMALE poolele sobivaid kompromisse leidma.
Naised “kaevavad” neid vanu asju välja seetõttu, et see on näide lahendata jäänud probleemist, mis antud vastasseisu olukorras just seetõttu meelde tuleb. Et öelda: näed, juba siis oli see probleem olemas, aga ma lootsin, et see laheneb – ei ole lahenenud siiani, praegu oleme sama lõhkise küna juures. Parandaks ehk ära?
Teine asi on see, et ei taheta vabandada kui midagi valesti tehakse. Ja tüli olukorras teevad mõlemad midagi valesti, olgu selleks toon või vale sõna. Aga on küllalt inimesi, kes ütlevad: mina küll vabandama ei hakka, mis mõte sel on? Mõte on – sa tunnistad avalikult teisele oma viga. Ja teisel on väga raske (pikalt) olla vihane inimese peale, kes oma viga tunnistab!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 21:04; 24.04 18:31; 30.04 19:58; 19.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ihne, egoistlik, valetav, ema põllesabas rippuv mees näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline abielukriis. Naisel on kodus igav, mees keskendub tööle, lastele, hobidele, sõpradele ja on naise “unarusse jätnud”. Naine püüab tähelepanu saada aga muud moodi tähelepanu ei saa kui “vingumisega” ning see süvendab ning kiirendab lahku kasvamist veelgi.

Probleem pole mitte see kes-mis-kus-ja-kuipalju (valesti) teeb, see on vaid piksevarras kuhu kogunenud pilved ning staatiline elekter paugu ära paneb.

Mu naine susiseb ka iga asja peale (ka must kahvel kraanikausis, mille ta ise sinna jättis, võib olla järjekordse “lahutuse” põhjuseks) kui pole olnud võimalust end “maha laadida”. Samas…saadame lapsed ära, viin ta korra nädalavahetusel välja (klubisse) ning seejärel keeran korralikult taha… nädal aega on rahulik, võin diivanil lesida, pistaatsiapähkli koori maha ajada, jalgpalli vaadata, õlut juua, ropendada ja peeru lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

😀 😀 no näed, ei ole ju raske!
Pühendada naisele aeg-ajalt natuke aega, natuke tähelepanu ja “mehelikku hoolitsust” (seksi) ja poleks mingit abielukriisi. Naine rahul, ise rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 18.04 10:29; 18.04 11:34; 18.04 14:07; 19.04 08:29; 19.04 10:04; 19.04 11:13; 23.04 11:10; 23.04 12:58; 24.04 13:19; 27.04 13:53; 27.04 18:01; 30.04 08:52; 30.04 10:02; 30.04 10:22; 30.04 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just! Mees peab olema naisele “kloun”, muidu on tollel igav ja igavusest tavaliselt genereeritakse mingi pask kokku. Omal pea ei jaga?

Meenub ” blondiini ohe: “Sooviks sellist meest kes suudaks mind ohjeldada…..”
“Tra, oled sa naine või Tallinna loomaaia šimpans? Ohjelda ennast ise!””

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elas kord üks abielus paarike. Ühel õhtul käis mees peale tööd naise palvel poes. Koju laekudes, märkas naine, et olenemata sellest, et poelisti oli kirjutatud selgesõnaliselt “või”, ei olnud mees ikkagi võid ostnud. Aga ega ta ei öelnud ka midagi, vaid hakkas mossitama, et kuidas see mees küll selline oinapea on.
Mees vaatas, et naine on nii kuramuse mossis ja enda arust ta ei ole midagi teinudki. Järelikult on ainus lahendus hakata vastu mossitama! Siis vaatas naine, et mis õigusega see mees tal küll tõmbleb, tema ju alustas kiusamist ning mossitas veel rohkem edasi. Läks muudkui aeg edasi ja edasi ja igal korral kui tekkis mingi mõttetu arusaamatus mõtlesid mõlemad “aga miks mina pean pingutama kui tema selline tont on”. Lõpuks siis istuti perekonnaseisuametis lahutust vormistamas. Ametnik küsis paarikeselt: “Aga mis põhjusel te lahutate?”

Paarike vaatas üksteisele lolli näoga otsa ning naine ütles: “Ta ei toonud poest võid.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on tõsine põhjus lahkuminekuks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.