Esileht Hobinurk Mis oskusi teil pole?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 192 )

Teema: Mis oskusi teil pole?

Postitas:
Kägu

Oh, enamikku asjadest ei oska Kingitusi pakkida, näiteks. Süüa hädapärast teen, aga süüa kõlbavad laias laastus minu asjadest vaid ühepajatoidud ja salatid. Neis pole midagi mõelda, haki ja keera kokku. Mul puudub silmamõõt, seega ei suuda peale vaadates kuidagi aru saada näiteks kas see diivan mahub uksest sisse või kas see kotitäis pähkleid mahub sellesse kaussi. Ma ei oska autot juhtida, puid lõhkuda ega pesu triikida. Ei erista nulgu kuusest ega varest hakist. Ei oska mingitki sorti remonttöid teha. Olen absoluutne topograafiline sileaju, st no näiteks Eesti kontuurkardi täitmisel paneks ma mööda kõikide linnadega sadu kilomeetrid, kui ehk Narva kõrvale jätta – seal lihtsalt pole kuskile väga mööda panna. Ühtki neist asjadest pole mul plaanis ka endas arendada ega ära õppida. Siis on veel ports asju, mida ma ei tee, sest lihtsalt ei taha. Ju mõnda neist oskaks, aga ei ole seni vaja olnud ning ei paista eriti kuskilt seda ohtu tulemas. Näiteks kindlasti ma oskaks äpitaksot tellida, kui ma ei jälestaks kõiki bolte jms, millega ma olen pidanud kellegi teise tellimisel sõitma. Aga see pole praegu teemaks. Võõras linnas eksisin kogu aeg ära, aga see on vist ainus asi, mida ma sihipäraselt ja otsustavalt endas arendasin, kuidas seda enam mitte teha.

Sina oled nii väike vahva käpard. Mul on sõbranna samasugune. Elab mingis paralleeluniversumis. Ei suuda poes liha valida ega kohvikus otsustada, mida süüa võtta. Kui räägime, siis on nii palju asju, mida tema pole mitte eluski kuulnud.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen absoluutne topograafiline sileaju

Minu lapsel algas koolis just geograafia ja nad peavad atlase järgi vahemaid mõõtma, arvutama, siis on kaardi järgi kõrguste vahe arvutamine ja muud sellised tekstülesanded. Ja lapsed on hädas rohkem kui matemaatikaga, absoluutselt aru ei saa kaardist mitte midagi või kust sealt atlasest üldse midagi otsida või leida, lapsed vaatavad nagu imeasja seda paberil kaarti.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

50+, ja ka minu jaoks on ilmselt vanast ajast drellpuur suupärasem. Vanglas on trellid.

Vabandust, aga trellpuur on tugeva T-ga juba 1976. aasta ÕS-is. Sinu kooliajal pole seda kunagi drelliks nimetatud.

Miks siis hunnik inimrsi teab seda drellina?

Imelik muutus. Palju lihtsam aru saada, millest räägitakse. Drell puurimiseks, trell akende ees.

+10
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kui oskad midagi teha halvasti, pole oskamine ega ammugi pole see kiiduväärne. See on nende piinamine, kes peavad seda käkki kuulama/nägema/maitsma/kasutama. S**t laulja või elektrik peaks lihtsalt seda mitte kunagi enam tegema, mitte risustama maailma ja tapma inimesi harjutamisega.

Mina olen samal arvamusel, et inimesed võiks teha seda, mis neil hästi välja tuleb, mitte öelda, et kõik oskavad kõike, kui vaid tahavad. Isegi kehv juuksur võib väga palju inimesi maailmas õnnetuks teha, teistest asjadest rääkimata. Neid soss-seppi on tõesti palju. No ei oska kõik inimesed kõike, harjutagu palju tahavad.

Minu arvates on see ka kohutav ressursi raiskamine. Nii palju inimesi üritab teha seda, mida nad ei oska ja ilmselt ei hakkagi oskama. Kes laulab, kes on enda arvates moeguru, kes teeb remonti, kes räägib anekdoote, kes teeb meiki, kes on õpetaja, kes püüab olla seksikas, kes juhib autot, kuigi neil objektiivselt peaks see keelatud olema. Selle asemel arendagu endas midagi, milleks neil juba on talenti. Usun, et nii mõnigi silmariivav kostüüm, soeng, mööblitükk või meik võinuks jääda tegemata ja sellel inimesel oleks näiteks üle Eesti kuulsus kui riigi parimal kokal, traktoristil või juustumeistril. Ja vastupidi.
Naistest, kes pingutavad aastakümneid kõrgetel kontadel käia ja ei oska seda ka 45. eluaastaks, ma parem ei räägigi. Need põlved-längus tibud võiksid ju pärast esimest kahtkümmet päeva aru saada, et ei oska ja ei hakkagi oskama.

+8
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Elab mingis paralleeluniversumis. Ei suuda poes liha valida ega kohvikus otsustada, mida süüa võtta

Oi, seda probleemi mul pole. Olen see, keda sa tsiteerid. Otsustamises ja korraldamises olen ma kõva käsi. Ega muidu ei saakski ilma paljude oskusteta inimene nagu mina hakkama. Laias laastus olen ma eneseirooniliselt öeldes orjapidaja, mul on väga selge, mida ma tahan ja kes seda mulle nüüd teeb või toob. Takso näiteks toob Tallink või Forus. Seda, mida süüa, tean ka, sest enne välja sööma minekut vaatan internetist menüüd ja alles sellle järgi valin koha, kui võimalik. Liha ostmise protsessi parem ei kirjelda, lühidalt öeldes ütlen, mida vaja ja lasen selle endale tuua. Arvutit ja telekat jms ostan ka nii, et ei tea midagi mingitest ramidest ja hertsidest vms, on spetsialist, kellele ütlen, mida masinaga teha tahan ja tema valib mulle sobiliku. Ja maailmas toimuva ja eluga olen väga hästi kursis, kui just ei pea eristama minegid suunamudijaid näo järgi.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks sa ei saa päris väita, et ma oskaks teha südameoperatsiooni, lihtsalt pole ette võtnud seda asja.

Siin teemas ei olegi küsitud eriliste oskuste kohta, vaid niisuguste oskuste kohta, mida kõik oskavad.

Mõni inimene oskabki neid asju, mida kõik oskavad – ujuda, rattaga sõita, õmmelda, süüa teha, tapeeti panna…

Südameoperatsioon ja klaverimäng kontserdi andmise tasemel on hoopis teisest ooperist. Ah jah, ja no see ooperilaulmine on ka niisugune, mida ei pruugi inimene ka harjutamisega selgeks saada, aga see ei lähe niisuguse oskuse alla, mida kõik oskaksid. Eestlastest lihtsalt laulda suurem osa siiski oskab, näiteks koorilaulu võib meil pidada suht tavaliseks oskuseks. Lauluoskus ei pea ilmtngimata selline olema, et sa võiksid olla estraadiartist või ooperilaulja. Samuti klaverimängu oskus võib olla vabalt ka niisugune, et mängid lihtsamaid palasid a la pensionäride klubis hommikuvõimlemise taustaks. Klaverit vm pilli oskavad ikka päris paljud inimesed mängida/on kunagi õppinud. Mina oskan näiteks plokkflööti mängida. praegu on meeles paar lugu, aga kui võtaks noodid ette ja harjutaks, siis saaks rohkemgi mängitud.

Minust ei saaks iial suusatajat, seda ma ei oska ja ei taha ka oskama hakata. Mulle üldse ei meeldi suusatamine. Aga selle puhul tundub, et on ka oskus, mida kõik teised oskavad.

Aga ma oskan näiteks vibu lasta. Pole ka ammu rajal käinud, aga see on samuti puhtalt harjutamise asi.

Muidugi on rohkem niisuguseid asju, mida iial ei õpi ja ei hakka õppima ega oskama. Aga tuleme siiski tagasi selle juurde, et teema on laialt levinud oskuste kohta. Samas absoluutselt peensusteni kõike ei pea ka oskuse puhul oskama. Mõni ei oska sufleed teha, aga muidu üleüldiselt süüa oskab teha küll. Rattaga sõita oskad, aga ei tee rattatrikke. Valssi tantsida oskad, aga tangot ei oska. jne.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii palju inimesi üritab teha seda, mida nad ei oska ja ilmselt ei hakkagi oskama. Kes laulab, kes on enda arvates moeguru, kes teeb remonti, kes räägib anekdoote, kes teeb meiki, kes on õpetaja, kes püüab olla seksikas, kes juhib autot, kuigi neil objektiivselt peaks see keelatud olema.

Jällegi – ei ole ju jutt sellest, et mingi oskusega peaks kohe teistele teenust pakkuma hakkama.

Ma iseennast oskan jumestada nii nagu mulle sobib. Iial ei läheks ma teistele meiginippe andma või jumestust tegema, sest ma ei ole selle ala spetsialist. Ma oskan seda täpselt niipalju kui mul enda jaoks vaja on.

Söögitegemise puhul samuti – ma teen siiski kodutoite, ei kavatse pidada restorani. Pubiga saaks hakkama, aga ei viitsi, mul on erialaselt hoopis teine amet. Ja see on valdkonnas, mida mina oskan ja millega väga paljud teised ei saa üldse hakkama. Alguses ma imestasin, et kuidas nii, see pole ju üldse raske, aga on inimesi, kes ütlevad, et ei taha isegi mõelda selle peale, ei oska, ei taha, nii õudne.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei oska korrastada ja koristada. See tähendab, et ma muidugi saan sellega hakkama, aga see võtab ilmatuma aja ja ma olen väga ebaefektiivne.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii palju inimesi üritab teha seda, mida nad ei oska ja ilmselt ei hakkagi oskama. Kes laulab, kes on enda arvates moeguru, kes teeb remonti, kes räägib anekdoote, kes teeb meiki, kes on õpetaja, kes püüab olla seksikas, kes juhib autot, kuigi neil objektiivselt peaks see keelatud olema.

Jällegi – ei ole ju jutt sellest, et mingi oskusega peaks kohe teistele teenust pakkuma hakkama.

Ma iseennast oskan jumestada nii nagu mulle sobib. Iial ei läheks ma teistele meiginippe andma või jumestust tegema, sest ma ei ole selle ala spetsialist. Ma oskan seda täpselt niipalju kui mul enda jaoks vaja on.

Söögitegemise puhul samuti – ma teen siiski kodutoite, ei kavatse pidada restorani. Pubiga saaks hakkama, aga ei viitsi, mul on erialaselt hoopis teine amet. Ja see on valdkonnas, mida mina oskan ja millega väga paljud teised ei saa üldse hakkama. Alguses ma imestasin, et kuidas nii, see pole ju üldse raske, aga on inimesi, kes ütlevad, et ei taha isegi mõelda selle peale, ei oska, ei taha, nii õudne.

Ma ei rääkinudki ju sõnagi teenuse pakkumisest, kust sa seda võtad. Rääkisin neist ülihalvasti sobitatud riiete ja eriti inetu meigiga naistest, piinlikest naljaninadest, lipp lipi peal kehvasti nende oma kodudes tehtud remontidest, seltskonnas valesti laulda jõuravatest või eluohtlikult halvasti autot juhtivatest inimestest. Või nendest, kes kipuvad õpetama, ise asja tundmata või vhematki selgelt väljendumise kunsti valdamata.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkisin neist ülihalvasti sobitatud riiete ja eriti inetu meigiga naistest, piinlikest naljaninadest,

Aga kas nad siis ise väidavad, et on supermoekad ja oskavad end meikida? See on üldse niisugune maitseküsimus, et äkki sina oled liiga arenenud kriitikameelega ja paljude jaoks on see hoopiski ilus? Mulle näiteks ei meeldi huulte ülesüstimine ja angrybirds kulmumood, ometigi peab suur hulk inimesi seda supermaitsekaks ja trendikaks.

Autojuhtimise osas saab juba objektiivsemalt hinnata. Kodu sisustuse osas – enamik inimesi paneb oma koju kokku lihtsalt mingid suvalised asjad, mis mingil ajahetkel pihku satuvad ja mis mingil hetkel meeldivad. Pole veel näinud, et keegi sellise juhusliku kodu omanik kiitleks oma erilise sisustusoskusega 🙂 Seltskonnas peol laulmise puhul  mind üldse ei häiri, seal on lihtsalt rõõm kui lauldakse, ei pea olema mingi gospelkoori tase näiteks jõulude ajal. Pole ka kuulnud, et need halvasti lauljad seal hoopleksid erilise lauluoskusega. Lihtsalt ei häbene laulda, oma seltskond ju. Kui neid lavale lükataks, küll nad siis ütleksid, et ei oska, valige keegi, kes viisi peab.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas nad siis ise väidavad, et on supermoekad ja oskavad end meikida?

Need konkreetsed, kellest mina räägin, jah, väidavad seda. Mõni hääälekamalt, mõni lihtsalt mainides, mõni kipub nõu andma. Mõnest saad näiteks nii aimu, et märkad tema puseriti ja kollaseid hambaid ainult tänu sellele, et ta on huuled veripunaseks värvinud ja kui värv hakkab ära kuluma ja seega hambad enam nii silma ei torka, tekib tal paanika ja ta lausa peab minema musi uuesti tulipunaseks värvima. Sest ta on veendunud, et nii on kaunis ja imestab, miks sina huuli silmatorkavaks ei värvi. Või tuleb ja näitab valjuhäälselt uhkelt oma uut säravat küünelakki ja ise tehtud maniküüri ning kõik näevad ainult, et neid küüsi ei peaks küll kividega kaunistama ja erksalt lakkima, kui nad on naturaalselt laiad ja lühikesed nind tagatipuks näritud ja küünealused mustad.

+2
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole veel näinud, et keegi sellise juhusliku kodu omanik kiitleks oma erilise sisustusoskusega

Remondist, sisustusest ja isetegemisest.

Noh, mind näiteks on küll pandud külas olles uhkelt ise restaureeritud toolile istuma, mis isegi minu 45 kilo all kõikus, nii et supi söömine oli võimatu. On ööbimimisega külaskäigul kiidetud, et vaat ma ise panin kardinapuu üles, aga ära palun kardinat ööseks ette tõmba, see puu võib alla kukkuda. Ka on õhatud õndsalt, et küll sain omati seda tooni kardinad, mida tahtsin, nüüd on tuba täiuslik. Kardinad olid sünteetikast, mullakarva ehk mustjaspruunid lillade lilledega ja toa seinad olid põikitriibulised helesinine erkvalgega. Maas oli mururoheline vaip ja mööbel oli ka roheliseks värvitud. Et noh, nagu looduse, mere ja muru teema oleks koos 🙂 – hubane. Siin ei olnud juttu, et temale meeldis. Muidugi igaüks võib ju oma kodu sisustada, nagu ta tahab. Sel juhul oli tegu inimesega, kes päriselt soovis saata oma kodu kauni kodu konkursile ja ta ei ole napakas, lihtsalt vat sellele tal annet pole.

+8
-5
Please wait...
Postitas:

Vibu lasta ei oska, aga püssi ja püstolit küll 🙂

Aga nagu keegi ütles – pakkida ei oska. Ametlikke kirju ja avaldusi koostada ei oska, no kuidagi lõpuks teen. Need kaks asja on mu jaoks täielik õudusunenägu ja ma alati imestan inimesi, kes nagu mängeldes keeravad torbikuid, pakivad ilusti ja nii, et koos ka seisab, ning koostavad projekte ja muid sääraseid asju. Mitte, et ma sõnu seada ei oska, see pole üldse probleem, aga vat neil puhkudel mul aju hangub ja juhe jookseb kokku.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

ja oskavad end meikida?

Ameti tõttu näen ikka naisi, kes sotsmeedias end ilusateks ja seksikateks nimetavad ning reaalelus päevavalguse käes kannavad sama meiki kui insta pilte või storyt tehes. Jagavad meiginippe ja soovitusi. On päris ehmatav, kui selline meik kell 9.30 uksest sisse astub ruumi, mis on maast laeni akende tõttu päevavalguses. Eriti armastavad nad punne peita nii, et kanda sellel 3 mm paksune kiht. Nii et kui ka muidu ei näeks või tavalist punast laiku ei märkakski, siis kõigepealt tuleb paksu kooruva kihiga kaetud punn ja siis nägu.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

aga siin mõni oskab enda arust absoluutselt kõike maailmas.

See on ju meelevaldne tõlgendus. Kui inimene ei ole kunagi isegi proovinud mingit asja teha, siis ei saa keegi väita, et ta ei ole suuteline seda ära õppima.

Sa tood näiteks südameoperatsiooni tegemise oskuse? Ja eeldad, et inimene ei saaks isegi arstiteaduskonda sisse ilma, et sa temast üldse midagi teaksid? See ei ole ju adekvaatne näide, mida sellises teemas tuua. Anna inimesele piisavalt aega ja võimalus õppida seda tegema, alles siis saab midagi selle kohta öelda.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest paljudele saab takistuseks millegi oskamisel see, et ei tahetagi õppida.

Näiteks siinsamas kodunurgas on kohviubade teema. Esimene kägu, kes soovitas koolitust läbida, sai hulga miinuseid, ka teine kes nõustus, et koolitus võiks olla hea mõte, laideti maha. Et no milleks ometi end asjadega kurssi viia, küsin siit perekoolist, ostan mingi Käo soovitatud asja ja olemas. Mis koolitus? Ega ma baristaks ei kavatse hakata!

No ei kavatse jah, aga kui oled näiteks kohvisõber, veinisõber, sooviksid kodus teha ise sushit, siis võiks ju läbida vastava koolituse, mitte ohata, et oh ma ei oska küll ise mingit veini valida või siis pakkuda mingit jubedat käkki sushi pähe.

Samamoodi osad teevad remonti, et enne ei vii end asjadega kurssi. Mina alati enne loen, uurin, mõnikord võtan ka koolituse. Youtubest enne ehitamist vaatan juhendeid, missuguse lihvimispaberiga midagi lihvida, kui mitu korda jne. Söögitegemise puhul on ka mingid elementaarsed asjad, mida peaks teadma. Mis järjekorras asju potti panna, kuidas toimida, et kanafilee pruunistuks ja e jääks kuiv käkk. See kõik on õpitav. Aga on inimesi, kes ei soovi neid asju õppida. Kukuvad korra jalgrattaga ja selle peale ütlevad, et ei mina seda ei oska ja edasi ei proovigi. Oskus nõuab teadmisi ja ka harjutamist. Kui ka pika harjutamise peale midagi välja ei tule, siis saab öelda, et vaat seda ma ei oska.

Vaevalt need instabeibed kunagi sellest kuulnud on, et päevavalguses võiks teistsugust meiki kasutada kui õhtusel fotoseinaga glamuuriüritusel. Nad ei tahagi sellest midagi kuulda, nad tahavadki kogu aeg olla sellised, et nagu pideval fotosessioonil.

See meenutab mulle veel ühe asja – mu meelest tänapäeval igaüks arvab, et on kangesti kõva fotograaf. Ma enda kohta seda ei julgeks küll öelda, et ma oskan fotografeerida. Pilte klõpsutan telefoniga küll, aga see pole veel fotograafia, see on niisama tilulilu. Kui tahaks korralkku fotot teha, siis selleks peaksin enne minema seda veidike õppima. Aga sotsmeedia on täis selliseid isehakanuid, kes on lihtsalt endale mingi suvakaamera ostnud ja siis on kangesti kõvad beebi-, pulma- ja ma ei tea mis fotograafid. Kui juba teenust osutada, siis peaks kindlasti seda asja eelnevalt õppima ka, mitte nii, et ma nüüd oskan ja maksa 100€ oma beebsu pildi eest, mille teen sulle iphonega ja panen nunnu filtri peale.

+10
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, mind näiteks on küll pandud külas olles uhkelt ise restaureeritud toolile istuma, mis isegi minu 45 kilo all kõikus, nii et supi söömine oli võimatu. On ööbimimisega külaskäigul kiidetud, et vaat ma ise panin kardinapuu üles, aga ära palun kardinat ööseks ette tõmba, see puu võib alla kukkuda. Ka on õhatud õndsalt, et küll sain omati seda tooni kardinad, mida tahtsin, nüüd on tuba täiuslik. Kardinad olid sünteetikast, mullakarva ehk mustjaspruunid lillade lilledega ja toa seinad olid põikitriibulised helesinine erkvalgega. Maas oli mururoheline vaip ja mööbel oli ka roheliseks värvitud. Et noh, nagu looduse, mere ja muru teema oleks koos – hubane. Siin ei olnud juttu, et temale meeldis. Muidugi igaüks võib ju oma kodu sisustada, nagu ta tahab. Sel juhul oli tegu inimesega, kes päriselt soovis saata oma kodu kauni kodu konkursile ja ta ei ole napakas, lihtsalt vat sellele tal annet pole.

Siit koorub ikkagi välja see, et oskuseks peetakse midagi, mis tuleb kõigi arvates ülihästi välja. Alla selle sa seda järelikult ei oska. Kui sulle ei meeldi, järelikult ei oska.

See inimene, kellest räägid – ta pani kardinapuu seina. Kui see oleks kohe alla kukkunud, siis võiks öelda, et tal ei ole oskust seda teha. Aga see istus seinas nii nagu see pidigi istuma. Ta oskas selle niimoodi seina panna.

Kodusisustamine – anne ei ole ju oskus. Tal oli oskus oma kodu sisustada sest kõik tema jaoks vajalikud ja kenad asjad olid seal olemas. Kui kodu oleks tühi olnud, siis saab öelda, et tal ei ole oskust kodu sisustada. See, kui halb kõik sinu arvates välja nägi ei puutu üldse asjasse.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See inimene, kellest räägid – ta pani kardinapuu seina. Kui see oleks kohe alla kukkunud, siis võiks öelda, et tal ei ole oskust seda teha. Aga see istus seinas nii nagu see pidigi istuma. Ta oskas selle niimoodi seina panna.

See kardinapuu seisis seal seepärast, et keegi polnud paar nädalat kardinat ette julgenud tõmmata. Tema enda sõnul kukkunuks see siis alla. Selles kodus oli selle kardina puudutamine keelatud.

Kodusisustamine – anne ei ole ju oskus. Tal oli oskus oma kodu sisustada sest kõik tema jaoks vajalikud ja kenad asjad olid seal olemas. Kui kodu oleks tühi olnud, siis saab öelda, et tal ei ole oskust kodu sisustada. See, kui halb kõik sinu arvates välja nägi ei puutu üldse asjasse.

Puutub, sest ta loomulikult pakkus mulle tungivalt ja korduvalt nõu, kuidas minu kodu sisustada ja, veel enam, püüdis mind ligi pool tundi meelitada poodi, et ta saaks mulle vannituppa plaadid ja kunsttaimed osta. Kui ma keeldusin, saatis kümneid pilte. Tumepunane läikiv vannituba helerohelise kraanikausi ja pealt karvase kattega potiga oli tema idee MINU vannitoast. Kui teda ei valitud konkursile, siis kirjutas sotsmeeedias mitu postitust sellest, kuidas inimestel pole kunstimeelt ega maitset. Töökabineti seitele naelutas oma pea kohale mitu akvarelli lillekestest, mille kunstiväärtust ma hinnata ei oska, aga vaatama pidid neid ju teised, mitte tema.

+7
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teda ei valitud konkursile, siis kirjutas sotsmeeedias mitu postitust sellest, kuidas inimestel pole kunstimeelt ega maitset.

No see kõlab juba haiglaslikult. Mulle pole selliseid inimesi teele ette sattunud ja ma arvan, et kui niisuguseid frukte on, siis need on pigem erandlikud eksemplarid. Mingid natuke uhhuu-metsapoole.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Tumepunane läikiv vannituba helerohelise kraanikausi ja pealt karvase kattega potiga oli tema idee MINU vannitoast

Sellisesse ruumi peaks mõne eriti retsi vangi kinni panema. No et akka eaks, või muidu istud siin seni, kuni ise ka tumepunaseks ja roheliseks ja karvaseks lähed!

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin postitusi veel täna ja tahan öelda veel juurde. Ma ei oska ka meikida, keskeas olles. Jah, ripsmeid värvin ja huuli oskan ka, kui vaja, aga mingit täismeiki, laugude ja hajutamisega ja varjutamisega ja põhjaga jne jne, ei oska.
Ja siis keegi kirjutas midagi liha ostmisest. Mul oli sellega nii, et kui mehega koos elama hakkasime ja söögitegemine sai teemaks, siis ma ei osanud poest liha valida. Ehk tol ajal ei olnud ka liha niimoodi valikus, kui praegu. Olid teistsugused tükid, ikka kontidega tükid. Ja siis meie kodupeas, kui liha oli ja naised sabas seda ostsid, siis igaüks näpuga osutas, milliseid tükke soovib. Siis ma mõtlesin, et kuidas valida, ma ei oska ju, kuna ei teadnud, milline tükki millise söögi jaoks peaks sobima. Keegi ütles tööl, et oli saanud hea praetüki. Jälle mina mõtlen, et millise prae, kas pannil praadimiseks või ahjuprae. Aga küsida ei julgenud. Nojah, see oli siis. Nüüd muidugi ammu tean ja oskan terve sea õigeteks tükkideks lõigata. Ja kui pool siga on käes, siis saab palja hea noaga kõik ära lõikuda. Lihtsalt teisi kuulates-lugedes meenub.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas emakeele kõneleja tajub ka instinktiivselt ära, et õige on “tagaplaanile” ja mitte “tahaplaanile”? Kõnekeeles on viimane üsna tihti kasutusel.

See ju ongi laadivaheldus, mida nimetasin kui vea tekkimise võimalust. Tegema-tegevat pole kuskil mingi laadivaheldust.

Tartu kandist on näiteks 1931. a. Eesti rahvakalendrist sellised õpetussõnad: “Või jälle urbade veega pesta nägu, ka see teevat naha ilusaks”.

No milleks tuua näiteid ligi 100 aasta tagusest keelest?

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teda ei valitud konkursile, siis kirjutas sotsmeeedias mitu postitust sellest, kuidas inimestel pole kunstimeelt ega maitset.

No see kõlab juba haiglaslikult. Mulle pole selliseid inimesi teele ette sattunud ja ma arvan, et kui niisuguseid frukte on, siis need on pigem erandlikud eksemplarid. Mingid natuke uhhuu-metsapoole.

Korterisühistu juhataja juures tuleb aegajalt käia füüsiliselt kohal. Tema korteris on kõik viltu. Näiteks ükski kapp pole seina vastas ega sellega paralleelne, kõik on nurga all. Vaibad ka, diivan ka. Kui meil käis, küsis, kas me igapäevaselt ei ela seal, kuidagi steriilne tundub. Nii et selliseid inimesi on palju, kes ei oska.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See meenutab mulle veel ühe asja – mu meelest tänapäeval igaüks arvab, et on kangesti kõva fotograaf.

Ja kui palju neid veel on, kes arvavad, et oskavad ehteid teha…

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehete kohta ma võin öelda, et seda ma ei oska (ma see paljuoskaja). Olen proovinud ehteid teha, sõbranna mahitusel, kes korraldas mingeid töötubasid. Ühe korra võtsin siis osa sellest, no ei meeldinud, ei tulnud välja ka hästi, ei viitsi nikerdada selliseid isetehtud klaaspärlikeesid, mulle meeldivad vanamoodsad kuld ja hõbe ja koralikult lihvitud kivid, juveliiriks ma õppida ei kavatse ja niisama pärlilükkimisel ei näe mõtet. Kui mulle on kingitud mingeid isetehtud ehteid, siis ma neid lihtsalt ei kanna.

Ka ei oska ise keeta seepi vms kosmeetikat. Lush kaubamärk meeldib, aga mingeid kellegi kodus põlve otsas keedetud seepe ja huulepulki ei soovi, ise ka ei näe mõtet, et seda teha, nende asjade puhul lähen poodi ja ostan valmistoote.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei oska ei ametlikke dokumente koostada – käsi mul oma CVd täiendada ja ma sõna otseses mõttes nutan seal juures kolm tundi ja midagi paremaks pole ikka läinud.

Samuti ei oska meikida, nagu üks eelpoolkirjutaja, ainult et ma ei oska ripsmeid ka värvida (minu Eriliselt Pidulik Meik on huuleläige plus peitekreem plus juukselakk). Selgeks õppida ka ei kavatse – küllap saan teised 50 aastat veel ilma hakkama.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See meenutab mulle veel ühe asja – mu meelest tänapäeval igaüks arvab, et on kangesti kõva fotograaf.

Olen ka proovinud kunagi ehteid teha, kuid pole aga arvanud, et oskan. Natuke tegin, kandsin neid kodus ja kui õele külla läksin jne. Nendest huvitas mind just see pärlite keeks tegemine. Et võtad õige niidi, õige jämedusega ja sellele sobiva suurusega pärlid ja siis teed aegamööda korralikult kaelakeeks. Sellise, kus iga pärli vahel on ka õige suurusega korralik sõlmitud sõlm. Neid kannan praegugi ja olen teinud ja mõne vahepeal juurde, kannan vabalt igal pool.
Ja piltide tegemine tegelikult ka meeldib ja huvitab. Head telefoni ei ole, aga on aastatetagune peegel aparaat ja sellega oma lõbuks teen. Ja ka ei arva, et oskan. Kuidagi telefoniga on nii lihtne teha, aga peegliga peab vaeva nägema, et midagigi õigemat saada. Teen huviga ja pärast meeldib vaadata, mis välja tuli. Tavaliselt sajast pildist 2 meeldivad.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei oska ei ametlikke dokumente koostada – käsi mul oma CVd täiendada ja ma sõna otseses mõttes nutan seal juures kolm tundi ja midagi paremaks pole ikka läinud.

Samuti ei oska meikida, nagu üks eelpoolkirjutaja, ainult et ma ei oska ripsmeid ka värvida (minu Eriliselt Pidulik Meik on huuleläige plus peitekreem plus juukselakk). Selgeks õppida ka ei kavatse – küllap saan teised 50 aastat veel ilma hakkama.

Ma kirjutasin, et ei oska meikida, aga ripsmeid oskan värvida. Nojah, eks enda arust oskan. Vaatan, kuidas näiteks telekas või videos kuskil profimeiki tehakse ja siis lõpuks värvitakse ka ripsmed. No 80% ma arvan, et nad teevad jamalt. Jah, nemad keskenduvad väga põhjale ja laugudele ja kõigele muule, olgu siis mingi lavameik või no enamjaolt ongi paks ülevõllimeik, kuid ripsmeid lastakse kiirelt õle käe ja lips lips ja valmis. Ilmselt ei peeta seda oluliseks mingil põhjusel või pannakse tehis peale. Kuid minu jaoks on õige ripsmete värvimine hoopis midagi muud. See on põhjalik ja mitte üle võlli. Mitte paksult ega paksu värvi tilkuva harjaga. Hoopis selline tühjem hari ja otsast karva lõpuni välja joonistatud, et näha jääks ka see osa, mis hele ja nähtamatu. Ja siis teist korda korralikult üle. Et ei oleks tükke ega kleepumist. Mitmetele naistel olen elus kuulnud, et käis kosmeetiku juures meikimas mingi sündmuse jaoks, aga et ripsmeid ostavat nemad ise paremini teha, kui need.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on see ka kohutav ressursi raiskamine. Nii palju inimesi üritab teha seda, mida nad ei oska ja ilmselt ei hakkagi oskama. Kes laulab, kes on enda arvates moeguru, kes teeb remonti, kes räägib anekdoote, kes teeb meiki, kes on õpetaja, kes püüab olla seksikas, kes juhib autot, kuigi neil objektiivselt peaks see keelatud olema. Selle asemel arendagu endas midagi, milleks neil juba on talenti. Usun, et nii mõnigi silmariivav kostüüm, soeng, mööblitükk või meik võinuks jääda tegemata ja sellel inimesel oleks näiteks üle Eesti kuulsus kui riigi parimal kokal, traktoristil või juustumeistril. Ja vastupidi. Naistest, kes pingutavad aastakümneid kõrgetel kontadel käia ja ei oska seda ka 45. eluaastaks, ma parem ei räägigi. Need põlved-längus tibud võiksid ju pärast esimest kahtkümmet päeva aru saada, et ei oska ja ei hakkagi oskama.

Minu arvates jällegi oled sa põhjendamatult kuri ja kriitiline. Inimesed võivad teha mida iganes, mis neile rõõmu pakub just sel põhjusel, et need tegevused valmistavad neile rõõmu. Mitte sellepärast, et teistest kohutavalt palju paremad olla. Elu pole ju võistlus. Kui laulmine, meik, kodusisustamine, remondi tegemine, ehete meisterdamine, kudumine, õmblemine, kokkamine või mistahes muu tegevus valmistab tegijale suurt rõõmu ja teeb ta õnnelikuks, ei ole kõrvalseisjatel midagi kobiseda.

Natuke võib ju vaielda, kas halvasti autot juhtiv või halvasti tööd tegev õpetaja võivad oma tegevusega jätkata, aga need tegevused ei ole hobid. Halvast autojuhist saab parem autojuht ikka harjutamise käigus ning õpetaja on üldse ülikoolis õpitud elukutse. Kui inimene on juba õpetajakoolituse läbinud, siis nii halb olla ei saa, et tööl käia ei tohi.

Oma teenuse müüjatega on selline asi, et nende puhul on tähtis enda turundamise oskus. Kui inimene oskab ennast ja oma teenust müüa ja kõik ostavad, vaatamata teenuse kvaliteedile, siis tuleb tunnistada, et tegemist on andeka turundajaga ja ta on võimeline müüma mida tahes, olenemata kvaliteedist.

Nii et jätkem kohtumõistmine ja käsud-keelud. Kärbsetiivakärpijad ja laululindude nokanummerdajad võiksid ju ka objektiivselt keelatud olla.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamikke siin loetletud asju oskan teha, aga ma ei tee parema ja vasaku käe vahet. Alati pean natuke mõtlema ja vaatan kummas käes on abielusõrmus. Teiseks – ma ei oska õmmelda, mu ema oli suurepärane õmbleja ja tihti lapsena sai koos õmmeldud ning ikka tuli mingi käkk välja. Ema ei suutnud aru saada, kuidas ma sedasi asja tuksi oskan keerata. Nõrk külg on orienteerumine kaubanduskeskustes – tulen poest ja siis jään mõtlema, kummalt poolt ma nüüd tulin ja kummale poole pean minema.

+5
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 192 )

Esileht Hobinurk Mis oskusi teil pole?