Esileht Hobinurk Mis oskusi teil pole?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 192 )

Teema: Mis oskusi teil pole?

Postitas:
Kägu

Siin teemas ei olegi küsitud eriliste oskuste kohta, vaid niisuguste oskuste kohta, mida kõik oskavad.

See klaverimäng ja südameoperatsioon tulid jutuks ju sellise inimese jutu peale, kes ütles, et tema ei oska ühtegi asja välja mõelda, mida ta väikese harjutamisega ei oskaks, sest sellist asja pole ju olemaski. Klaverimängu kohta ütles ka, et mis see siis ära pole, harjutamise asi, igaüks võib ära õppida. Selle peale tuli jutt, et päris kõike igaüks ka ära ei õpi ja paari sõrmega lastelaulu toksimine pole veel klaverimängu oskamine. Esialgne teema oli tõesti muust.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korralikku biskviittainast teha, mul tuleb alati mingi õhuke käkk.

Biskviit-tainasse tuleb lõpus koos jahuga panna paar sp kuuma vett, siis jääb korralik. Ma ka aastaid tegin käkke ja siis juhuslikult lugesin seda kuuma vee teemat. Proovi, väga korralikult kerkib pärast.

Teemasse ka. Ma ka ei oska tantsida, ma tõenäoliselt ei oska või ei taha lasta ennast mehel juhtida. Mu 2 tädipoega tantsivad väga hästi ja nemad siis nn lohistavad mind mööda põrandat, see näeb vist ainsana tantsimise moodi välja. Kehvema tantsuoskusega mehega koos on see päris koomiline või kurb, oleneb meeleolust.

Autot ma ka ei juhi, ei suutnud lõpetada autokooli.

Aga ma oskan teha lihtsamat sorti remonti, kududa, heegeldada, õmmelda kardinatest keerulise jopeni. Teen väga hästi süüa, küpsetan ja keedan häid moose, enda timmitud retseptide järgi. Huvituv ramimtaimedest, kuivatan ja teen teesegusid. Seega ise olen endaga päris rahul, sõnadest drell vs trell ka ei erutu, mulle sobivad mõlemad variandid. Olen 55+ vanuses.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja maailmas toimuva ja eluga olen väga hästi kursis, kui just ei pea eristama minegid suunamudijaid näo järgi.

Mina ei mõelnudki seda, et see minu sõbranna ei teaks palju asju. Ta on väga tark, palju targem kui keskmine inimene. Oskab sanskriti ja hiina keelt näiteks. Lihtsalt selliste igapäevaste asjadega tal on omamoodi suhe ja elab omas maailmas. Ta just neid täiesti igapäevaseid asju ei tea, mida tavaliselt inimesed teavad, aga palju keerulisemaid asju teab väga hästi.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates jällegi oled sa põhjendamatult kuri ja kriitiline. Inimesed võivad teha mida iganes, mis neile rõõmu pakub just sel põhjusel, et need tegevused valmistavad neile rõõmu. Mitte sellepärast, et teistest kohutavalt palju paremad olla. Elu pole ju võistlus. Kui laulmine, meik, kodusisustamine, remondi tegemine, ehete meisterdamine, kudumine, õmblemine, kokkamine või mistahes muu tegevus valmistab tegijale suurt rõõmu ja teeb ta õnnelikuks, ei ole kõrvalseisjatel midagi kobiseda.

Muidugi. Seda ka rõhutasin. Kuni ta ei tule teisi õpetama, et nii, nagu tema teeb, on ainuõige. Mul kama, kas see temgvus pakub talle rõõmu. Ja see tegevus, et ta nimeliselt kritiseerib kauni kodu või mis see oligi žürii liiikmeid maitsetuses. Mina ei ole läinud teda õpetama, et tehku konkursi jaoks oma kodu ringi. Olen vaikselt pead noogutanud ja rahus korra maininud, et see pole päris just minu maitse, aga pole võltsilt kaasa imetlenud. See, et ma nüüd seda kirjeldan – jah, räägin taga, aga pole maininud ei linna, piirkonda, maakonda, nime, vanust. Keegi ei tea, kellest räägin, välja arvatud need, kes on samas kodus käinud või tema ise ja need ka saavad ju aru, mis on minu pärisnimi ehk siis teadjatele on mu arvamus avalik. Teistel pole õrna aimugi.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja maailmas toimuva ja eluga olen väga hästi kursis, kui just ei pea eristama minegid suunamudijaid näo järgi.

Mina ei mõelnudki seda, et see minu sõbranna ei teaks palju asju. Ta on väga tark, palju targem kui keskmine inimene. Oskab sanskriti ja hiina keelt näiteks. Lihtsalt selliste igapäevaste asjadega tal on omamoodi suhe ja elab omas maailmas. Ta just neid täiesti igapäevaseid asju ei tea, mida tavaliselt inimesed teavad, aga palju keerulisemaid asju teab väga hästi.

Ma tean igapäevaseid asju ka päris hästi. Poe uksele saan ikka pihta 🙂 Ma lihtsalt ei oska paljusid neid.

Näide ilmselt pärilikkusest. Olin mingi üheteistkümnene, kui jalgratas läks katki. Läksin tuppa, ütlesin isale, et jalgratas läks katki. Isa joonistas mulle skeemi jalgratta hammasratastest ja jõuülekannetest, kõneles lühidalt jalgratta ajaloost, Školniku erinevusest Ereliukasega, rehvidest, pani kokku neljapunktilise nimistu võimalikest peamistest vigadest ning ulatas mulle perfokaardi, millel see info oli. Kui ma hakkama ei saanud, tuli ta alla, vaatas seda jalgratast põnevusega, ütles: “Hmmm, huvitav asjandus, ilmselt katki” ja kutsus naabrimehe. Teooria ei rakendu praktikasse. See, et tean peast Tallinna kõiki ühistranspordiliine, mis läbivad minu trajektoori, ei tähenda kuidagi, et oskaksin õigesse peatusesse minna või seal maha tulla. See oli muidugi kunstiline liialdus. Aga liialdus ei ole, et iga jumala kord, kui pean minema bussiga kodust kesklinna, pean meenutama, kummale poole pean sõitma. Bussi number on ju sama, see ka ei abista. Mõtlengi pikalt ja vaatan kodus google mapsi ja teel waze’, kas pean sõitma vasakule ja seega minema üle tee või paremale, seega jääma samale poole teed. Viis korda aastas sõidan, üks kord sellest valele poole.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

See klaverimäng ja südameoperatsioon tulid jutuks ju sellise inimese jutu peale, kes ütles, et tema ei oska ühtegi asja välja mõelda, mida ta väikese harjutamisega ei oskaks, sest sellist asja pole ju olemaski. Klaverimängu kohta ütles ka, et mis see siis ära pole, harjutamise asi, igaüks võib ära õppida. Selle peale tuli jutt, et päris kõike igaüks ka ära ei õpi ja paari sõrmega lastelaulu toksimine pole veel klaverimängu oskamine. Esialgne teema oli tõesti muust.

Teemas küsiti oskuste kohta, mida inimestel ei ole. Võin öelda, et ei oska tuua näiteid asjadest, mida kõik teised näivad oskavat teha, kuid mida mina üldse ei oska. Mina väidan, et kõike on võimalik õppida tegema ja see, et ma midagi veel proovinud ei ole, ei tähenda, et ma seda ei oskaks teha. Õppimise eesmärk ongi asja tegema osata. Kõik inimesed on suuremal või vähemal määral suutelised õpetusi jälgima ning suuremal või vähemal määral ka õpitu hiljem ette näitama.

Siin ei ole küsimus selles, mida sulle ei meeldi teha või mida kardad teha või kui hästi-halvasti sa midagi oled õppinud tegema. Kui teed või oled teinud, siis sa sellel tasemel seda ka oskad teha isegi kui see tuleb kehvasti välja. Mõned siin väidavad, et ainult heal tasemel millegi tegemine on selle oskamine. Selles osas jääme eriarvamusele.

Kuna olen ise klaverit õppinud, siis saan täie kindlusega öelda, et see ei olnud mingi eriline asi seda ära õppida. Täitsa kõiki kümmet sõrme oskan kasutada, sest seda just õpetatigi.

+2
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemas küsiti oskuste kohta, mida inimestel ei ole. Võin öelda, et ei oska tuua näiteid asjadest, mida kõik teised näivad oskavat teha, kuid mida mina üldse ei oska. Mina väidan, et kõike on võimalik õppida tegema ja see, et ma midagi veel proovinud ei ole, ei tähenda, et ma seda ei oskaks teha

Ära jaura. Kui sa seda veel ei oska, järelikult sul puudub praegu see oskus. Ja seda loetelu TA küsiski.

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna olen ise klaverit õppinud, siis saan täie kindlusega öelda, et see ei olnud mingi eriline asi seda ära õppida. Täitsa kõiki kümmet sõrme oskan kasutada, sest seda just õpetatigi.

Räägi seda neile, kes viis aastat konsis õpivad ja vaevu hammastega end koolis hoiavad, kuigi mingi rahmaninovi panevad peast eksimatult. See, et sa oskad juukseid seitlisse kammida, ei tee sinust juuksestilisti ega see, kui sa koerapolkat või für Elise klimberdad, ei tee sinust klaverimänguOSKAJAT.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga liialdus ei ole, et iga jumala kord, kui pean minema bussiga kodust kesklinna, pean meenutama, kummale poole pean sõitma. Bussi number on ju sama, see ka ei abista. Mõtlengi pikalt ja vaatan kodus google mapsi ja teel waze’, kas pean sõitma vasakule ja seega minema üle tee või paremale, seega jääma samale poole teed. Viis korda aastas sõidan, üks kord sellest valele poole.

Neli korda aastas justkui oskad seda bussisõiduasja teha, kuid ühel korral järsku ei oska? See ei olene ju oskusest vaid see on sinu jaoks juba nii ebaoluline asi, millele ajumahtu ja tähelepanu ei viitsi raisata, sest sellest ei ole suurt probleemi, kui ka sõidad valele poole. Hajameelsus, mingi sisse harjutatud õpitud abitus pingelistes olukordades vms.

Parem-vasak segadust seostatakse düsleksia ja düspraksiaga. See võib olla ka neuroloogiliste protsesside kerge häire mingites olukordades, mille tagajärjel on häiritud nähtava informatsiooni, keelelise informatsiooni ja mälu hetkeline koostöö. Oled õppinud sellega rahuldavalt elama ning olulisel määral see su elu ei häiri. Võib ilmneda rohkem ärevust tekitavates situatsioonides, kiirustades, väsinuna vms.

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sa koerapolkat või für Elise klimberdad, ei tee sinust klaverimänguOSKAJAT.

Jällegi. Oskab ainult see, kes on kontsertpianist?

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Neli korda aastas justkui oskad seda bussisõiduasja teha, kuid ühel korral järsku ei oska? See ei olene ju oskusest vaid see on sinu jaoks juba nii ebaoluline asi, millele ajumahtu ja tähelepanu ei viitsi raisata, sest sellest ei ole suurt probleemi, kui ka sõidad valele poole. Hajameelsus, mingi sisse harjutatud õpitud abitus pingelistes olukordades vms.

Aitäh, diagnostik, aga see on seotud minu topograafiline sileaju olemisega ehk halva ruumilise kujutlusvõimega, ehk oskusega end ruumis määratleda. Kuna viiest korrast 2-3 pean sõitma ühele poole, tööle, teised korrad teisele poole, linna, siis mul pole seda oskust meelde jätta, kummal pool on kesklinn. Tean inimesi, kes täispilves pimedal ööl oskavad öelda, kus on põhi ja lõuna. Mina ei oska. On inimesi, kes keerutavad minuti kohapeal ringi ja teavad, kus on uks. Ma ei oska. Pean vaatama, kus see on. Vasak-parem, eile-homme ning veerand kolm – kolmveerand viis on selged, sest need ei ole seotud topograafia ega ruumilise kujutlusvõimega.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sa koerapolkat või für Elise klimberdad, ei tee sinust klaverimänguOSKAJAT.

Kõik muusikaakadeemia lõpetanud pole ju kontsertpianistid. Mul on sõbranna viie lapse ema, koduperenaine, teenib raha tõlkijana. Aga klaveri mängida ta eriti ei oska tema enda sõnul, st trambib valesid noote vahele. Seda pärast viit aastat muusikaakadeemiat ja kolme aastat muusikakeskkooli ja mitut aastat lastemuusikakooli. Kuulates saab ka aru, et noh, mängib, aga inimeste ette teda lasta ei saa.

Jah, sa ei OSKA klaverit mängida, kui paned sagedamini kui 1-2-3-5 korda soolokontserdi ajal klahvist mööda ja vajutad valet klahvi. Sa oskad klaverit klimberdada.

Ma ka laulan seenel käies, et karu ehmatada, aga see ei tähenda, et seda oskan 🙂

Sa tõesti samaväärselt süüa teha, kui paned valet maitseainet, näiteks soola asemel hernesupile suhkrut. Lohuta ennast või arva edasi, et oskad. Ei 🙂

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu loogika järgi oskab ka minu mees ujuda. Oma seitse tõmmet teeb ära parematel päevadel, seisvas järvevees.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi seda neile, kes viis aastat konsis õpivad ja vaevu hammastega end koolis hoiavad, kuigi mingi rahmaninovi panevad peast eksimatult. See, et sa oskad juukseid seitlisse kammida, ei tee sinust juuksestilisti ega see, kui sa koerapolkat või für Elise klimberdad, ei tee sinust klaverimänguOSKAJAT.

See võib sinul nii olla, et klaveri õppimine oli nii lihtne. Aga sa ju saad ka sellest aru, et see ei ole kõikidel nii? Nii on iga asjaga.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oskad klaverit klimberdada.

Puhka jalga. Kui inimene ei oska soolokontserti anda ja ei oska mängida Rahmaninovi, siis se eie tähenda siiski veel seda, et ta üldse ei oskaks klaverit mängida. Oskab teisel tasemel kui Rahmaninov.

Mõne inimese puhul aga on nii, et kui ta ei ole õppinud seal muusikakoolis mitte oma vabast tahtest, vaid vanemad on teda sundinud pilli mängima, siis jah ei pruugi tulla mingit kõrgemat taset. Für Elise mängib ikka ära ja seega oskab rohkem kui mõni selline, kes pole iial klaverikaant avanudki.  Ei saa öelda tema kohta, et ta kohe üldse ei oska. Oskab. Ja kui see ei ole sinu soovitud tasemel oskamine, siis see ei muuda asja.

Toidutegemisega võrreldes, no iga kodukokk ka mingeid peenemaid kulinaarseid piruette ei oska. See ei tähenda seda, et tal näiteks ei võiks olla hea oskus küpsetada õunakooki või keeksi või teha näiteks maitsvat sülti. Siin ei saa seda võrrelda sellega, et paneb õunakoogi sisse sibulaid, vaid pigem nii, et õunakooki oskab teha, aga näiteks ekleeride või piduliku tordiga hakkama ei saa. See kui pulmatorti teha ei oska, ei tähenda veel seda, et üldse süüa teha ei oska.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu loogika järgi oskab ka minu mees ujuda. Oma seitse tõmmet teeb ära parematel päevadel, seisvas järvevees.

Ma oskan siledas järvevees ikka tükk aega pinnal püsida ja natuke edasi ka liikuda, aga mistahes pea vee alla panemisega stiili ei ujuks ilmselt seitset tõmmetki. Kunagi vaatasin ihaleva pilguga triatlone, aga sain ise ka aru, et ma ei pääseks ujumisvoorus lõpunigi, kas tuleks päästepaadil mind kohe välja tõmmata või siis võetaks mind liigse aegluse pärast rajalt maha.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen absoluutne topograafiline sileaju

Minu lapsel algas koolis just geograafia ja nad peavad atlase järgi vahemaid mõõtma, arvutama, siis on kaardi järgi kõrguste vahe arvutamine ja muud sellised tekstülesanded. Ja lapsed on hädas rohkem kui matemaatikaga, absoluutselt aru ei saa kaardist mitte midagi või kust sealt atlasest üldse midagi otsida või leida, lapsed vaatavad nagu imeasja seda paberil kaarti.

Masendav inimkonna intelligentsuse allakäik on tänu nutiseadmetele täies hoos.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

50+, ja ka minu jaoks on ilmselt vanast ajast drellpuur suupärasem. Vanglas on trellid.

Vabandust, aga trellpuur on tugeva T-ga juba 1976. aasta ÕS-is. Sinu kooliajal pole seda kunagi drelliks nimetatud.

Miks siis hunnik inimrsi teab seda drellina?

Imelik muutus. Palju lihtsam aru saada, millest räägitakse. Drell puurimiseks, trell akende ees.

Jah, drell on puur ja trellid on puur 🙂

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa öelda tema kohta, et ta kohe üldse ei oska. Oskab. Ja kui see ei ole sinu soovitud tasemel oskamine, siis see ei muuda asja.

Okei. Lohuta end sellega. Mina laulan ka veatult Põdra Maja ja Kolmekesi Tuleme, aga ma nii pime enda suhtes pole, et ütleks, et oskan laulda.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See kui pulmatorti teha ei oska, ei tähenda veel seda, et üldse süüa teha ei oska.

Mina oskan teha ainult konkreetset ühepajatoitu, keedumune ja kurgi-tomati salatit. Leiba ilma võita ja juustuga ka. Teemas püsides – ei, antud hetkel ma ei soka süüa teha, ma võin teha rokka, mis väldib näljasurma. Seega ma oskan teha süüa ja kui kuskil näiteks matkal või väljasõidul küsitakse, siis panen end söögitegemisoskusega kirja?

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ära ei upu, siis järelikult ikka oskab.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ära ei upu, siis järelikult ikka oskab.

Mitte nende seitme tõmbega, aga kaheksanda ajal.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge Põdra Maja ja Keedumuna – teil on põhjendamatult madal enesehinnang.

Põdra Maja on suuteline vast laule juurde õppima ja järelikult viisi peab ning rütmitaju on olemas. Kui oskad laulda vaid lastelaule, siis lauluoskus on seegi.

Keedumuna suudab ilmselt ka midagi lisaks õppida ja kirjeldatud oskused võivad just matkal päris head olla, ega seal nagunii maitseb ka sealihakonserv palju paremini, kodus seda poleks nõus sööma. Kui algus on tehtud ja midagi oskad, siis suudaksid ehk ka juurde õppida.

Aga ei, ise on vaja ennast maha tampida ja siis endaga veel teisi kaasa tirida, kirudes teiste inimeste oskused olematuks, nii kui mingi vea kuskil leiab, siis kohe saamatu, mitteoskaja, käpard? Keedumuna ei tule päris ideaalne, siis hakkad end materdama selle eest, et enam seda ka ei oska? Või ehk lihtsalt sel korral see ei õnnestunud?

Rohkem eneseusku ja positiivsust. Kui juba supelda oskad ja pinnal püsid, siis asi seegi, ega ei pea kohe ujumisvõistlustele minema.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Klaverimängust. Ma ei oska üldse ega ühtegi muud pilli ka mitte. Pole õppinud ega pole ka annet. Tean kooli ajast neid, kes linnas muusikakoolis aastaid käisid. Keda viisid vanemad ja keda tõid vanemad ja kes käisid ise bussidega. Kuid minu klassis oli tüdruk, kes ei köinud muusikakoolis ega õppinud ka muul moel muusikat. Kuid ta oskas kõiki pille, mis kätte anti, klaver, kitarr, akordion, lõõts, neid nägin ise ja kodus tal neid ei olnud, koolis nägin. Ja ta mängis kuulmise järgi neid kõiki ja kohe. Polnudki vaja õppida. Oli selline anne lihtsalt, absoluutne kuulmine kaasa sündinud.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh, diagnostik, aga see on seotud minu topograafiline sileaju olemisega ehk halva ruumilise kujutlusvõimega, ehk oskusega end ruumis määratleda. Kuna viiest korrast 2-3 pean sõitma ühele poole, tööle, teised korrad teisele poole, linna, siis mul pole seda oskust meelde jätta, kummal pool on kesklinn. Tean inimesi, kes täispilves pimedal ööl oskavad öelda, kus on põhi ja lõuna. Mina ei oska. On inimesi, kes keerutavad minuti kohapeal ringi ja teavad, kus on uks. Ma ei oska. Pean vaatama, kus see on. Vasak-parem, eile-homme ning veerand kolm – kolmveerand viis on selged, sest need ei ole seotud topograafia ega ruumilise kujutlusvõimega.

Täpsuse huvides – topograafia on teadusharu, mis tegeleb maapinna mõõdistamisega ja mõõtmistulemuste põhjal geograafiliste objektide (situatsiooniobjektide) kujutamisega topograafilistel kaartidel.

Inimesed oskavad põhi-lõuna öelda enamasti maamärkide järgi, sest on need märgid ära õppinud. Ajukoostises võivad mõnedel inimestel tõesti olla paremini kohanenud neuronid, et suuna tajumine tuleb neil lihtsamini välja samas kui sinu puhul võib see kergemini segadust tekitada. Kui sõidaksid rohkem bussiga, siis jääksid ka sulle sellised maamärgid meelde ja segadusse enam nii kergesti ei satuks. Näiteks, et linna poole liikuva bussi peatuse kõrval on kollane maja või X pood. Just lugesin üht lugu, kus poisil oli samuti probleeme parem-vasaku segiajamisega. Lõpuks ikkagi õppis, et kuna armastas vasemat pöialt lutsutada, siis käsi vaadates oskas öelda, kumb on vasak ja kumb parem pool. Vasaku pöidla nahk oli krobelisem kui paremal. Otseselt ei soovita sul muidugi pöialt lutsida ja siis bussipeatuse ees kindlas kohas seistes vaadata, kummale poole näitab, aga mingi sarnane meeldetuletustehnika võib abiks olla. Telefonis kompassi kasutamine ja kaardirakenduses pandud püsi-pin vms.

Neli korda õigesti ja üks kord valesti ei ole mingi oluline näitaja, et end õppimisvõimetuks sileajuks tituleerida. Inimestel on erinevad tugevused ja nõrkused. Mõnel ongi ruumiline taju parem või on seda rohkem arendatud, teisel on jällegi matemaatika-loogika parem jne. Multiintelligentsuse teooria toob välja 9 erinevat varianti: https://web.cortland.edu/andersmd/learning/mi%20table.htm

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, drell on puur ja trellid on puur

Tegelikult on drell hoopis lihtsa sissekootud mustriga tugev linane v. puuvillane riie.

Trell on puur või jäme raudvarb.

Seda korrutas eesti keele õpetaja meile juba ca 25 aastat tagasi.

https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=drell&F=M
https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=trell&F=M

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

See võib sinul nii olla, et klaveri õppimine oli nii lihtne. Aga sa ju saad ka sellest aru, et see ei ole kõikidel nii? Nii on iga asjaga.

Jah, sest inimesed ongi erinevad. Aga väita, et asja õppinud inimene üldse seda teha ei oska ei vasta ju tõele. Mingil määral ikka oskab ka siis, kui piirdub vaid lihtsamate lastelauluviisidega.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Trell on puur või jäme raudvarb.

Trell ei ole puur! Trell (või minugipoolest ka drell) on tööriist, millega saab puurida. Puur on see jupp, mis käib trelli otsa, et trelliga puurida saaks.

Öelda, et trell on puur, on sama hea kui öelda, et kruvikeeraja on kruvi.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei leia metsas seeni üles. Käin mehega samas metsas, tal korv peaaegu täis, mul paar kribalat. No ei näe selle risu seest seeni.

Ükskord sattusin hea seene koha peale. Kõik ilusad pruunikad, tugevad, ei ussitanud. Ma olin üliõnnelik, et lõpuks ometi. Korjasin mõnuga korvi täis. No kurat! Sooriisikad olid. Viskasin kodus aia taha nõgestesse.

Aga ma ei loobu. Ikka ronin metsa seenele. Marjul ma ei viitsi käia, aga seenel käin,  vaatamata mu väga kesisele saagile. Ehk kunagi ikka saan ka korraliku hulga korralikke seeni 🙂

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen absoluutne topograafiline sileaju

Minu lapsel algas koolis just geograafia ja nad peavad atlase järgi vahemaid mõõtma, arvutama, siis on kaardi järgi kõrguste vahe arvutamine ja muud sellised tekstülesanded. Ja lapsed on hädas rohkem kui matemaatikaga, absoluutselt aru ei saa kaardist mitte midagi või kust sealt atlasest üldse midagi otsida või leida, lapsed vaatavad nagu imeasja seda paberil kaarti.

Masendav inimkonna intelligentsuse allakäik on tänu nutiseadmetele täies hoos.

Nii on. Mu sõbranna 12. klassis käiv 19-aastane poeg kaotas ühel õhtul ära oma mobiiltelefoni, kuid ta pidi järgmisel hommikul sellega ärkama ja kooli minema (poiss jäi ööseks üksi koju). Ema ütles talle, et teises toas on kapis vana, kuid töökorras äratuskell, keeraku see üles, sättigu õigeks ja pangu äratama. Poiss ei osanud seda kella äratama seadistada ja magas sisse.

+6
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 192 )

Esileht Hobinurk Mis oskusi teil pole?