Esileht Väikelaps Mis õueriided kevadel lapsele?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mis õueriided kevadel lapsele?

Postitas:

Mul on esimene laps, sai märtsikuus aastaseks ja see väikelapse riietamine on ikka kohati tuumateadus mu jaoks. Mis riideid talle kevadilmadega õue selga panna? Laps veel ei kõnni, aga ega see kaugel pole. Seni oleme kärus ja autosõitudel kandnud ainult villariideid, aga õues trööpamiseks ei tundu vill parim valik.

Ma saan aru, et on olemas vihmariided, kummiriided, voodriga kombed, ilma voodrita kombed, softshell/shell kombed. Mida teie aastased lapsed õues kannavad praeguste ilmadega? Kas vanutatud vill võiks olla ka variant? Ja kas siis kombega lapse panete omakorda kärus soojakoti sisse ka?

Olen tänulik igasuguse abi eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 23:13; 27.03 00:01; 27.03 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sellises vanuses laps ikkagi juba tahab kiikuda ning ma olen lasknud ka õues käputada, siis on ikka korralik õuekombe selleks olnud. Softshell minu arvates väga hea, jahedama ilmaga soemad kihid alla lihtsalt. Eesti kliimas läheb suure tõenäosusega suvel ka vaja. Praegu u kuuks ajaks mingit paksema vatiiniga asja enam ei ostaks ja lihtsalt ei laseks vankrist välja, kui veel väga külmaks läheb.

Vihmariideid ei ole ostnud enne, kui laps juba aktiivselt liigub ja tõesti poriloikudes “püherdab”. Pigem rohkem lasteaia teema.

Soojakotti olen kasutanud ainult magamise ajal. Kui lapsega niisama õue, siis kombe ja ilma kotita. Kui tuttu, siis ilma kombeta ja soojakotti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel sobib näiteks fliisvoodriga softshell kombe, vihmase/porise ilma korral võib peale tõmmata vihmapüksid (vihmariided ja kummiriided on sama asi). Ilma voodrita kombe jääb praeguste ilmadega suure tõenäosusega õhukeseks ja sinna on vaja palju sooje asju alla panna. Vanutatud villa mina ei soovitaks, kui sa plaanid lapse kärust välja ka lasta, sest mitte kõndiv või alles kõndimist alustav laps on rohkem pikali kui püsti ja kombe materjal peab käputamisele ka vastu pidama, vill ju ei pea.

Mina ei ole kunagi sama väljaskäiguga niisama õues olemist ja kärus magamist ühildanud ausalt öeldes. Kui lähen mänguväljakule, siis on sellised riided, millega saab olla õues ja millega on soe ja soojakotti ei panegi kärusse (mänguväljak lähedal). Kui on plaan, et laps magab jalutamise ajal kärus, siis läheb juba kodus soojakotti ja sinna sisse vastavalt ilmale kas toariietes või puuvillases kombes vms ja kärust teda välja ei lase. Kindlasti panevad osad inimesed lapsed õuekombedega soojakotti ka, aga minu jaoks on see mõeldamatu, et panen musta ja porise kombega lapse kotti, milleks soojakotti määrida niimoodi. Pigem siis kasutaks juba jalakatet ja mingit tekki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud juba vastajatele! Täpsustan, et mul on selline eksemplar, kes magab vaid toas, ehk siis see vast isegi lihtsustab asja: kombe + kärusse peale vajadusel tekk/jalakate.

Aga kas on vahet ka nö tavalisel kevadsügis kombel vs softshell kombel? Softshell ilmastikukindlam?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 23:13; 27.03 00:01; 27.03 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softshell on selline hästi mõnus materjal lihtsalt, pehmem ja vähemkilene kui tavalised õuekombekad. Softshell on mõningal määral vihmakindel, hoiab väga hästi sooja (siiski tugeva tuulega peaks mingi soe asi all olma) ja on hästi hea liikuvusega, pm nagu toariided, pole puhvis ja kummised nagu tavalised õuekombekad on. Lapsel on sellega kindlasti palju vähemkohmakas liikuda.
Aga tavalised õuekombekad võivad isegi vihmakindlamad olla muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks tavalist kevadjopet ja kevadpükse, näiteks Lenne riietes pole kordagi pidanud pettuma.

Softshell ei pea hästi vett ja lapsele ka hästi ei meeldinud, mulle tundus ka õhuke ja praegu seda kanda veel ei saaks. Mina jälle ei viitsi nuputada, mitu lisakihti alla panna või ära jätta on parasjagu vaja kuna ilm muutlik.

Kummiriided on jah pigem maas püherdamiseks, mida aastane vast veel ei tee.

Lasteaias pole meil küll keegi nõudnud kummikomplekti. Tähtis on ainult soojad ja vett mitte läbilaskvad õueriided ning kindad. Üks võiks olla seal õuekombe-kindad, mis kogu aeg oleks lasteaias ja teine kojuminekukombe-kindad. Üks ütlemata hea asi on ka müts-sall. Jällegi eelistan Lennet.

Minu jaoks on oluline, et lapse riided oleksid mugavad, kvaliteetsed ja funktsionaalsed, mitte et neid oleks tohutu hulk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:52; 27.03 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses eelistasin pigem kileseid riideid märha ilmaga. Väfa hästi saad veel kontrollida, kas laps läheb porimülkasse või mitte. Ja no kui veel ei kõnni, siis peagi suurem pori aeg möödas. Ei näe mingit vajadust porise ilmaga käputavat last ise porisse käputama lasta ja siis nende riietega kärusse….

Samuti selle kevade võid veel hakkama saada voodrita komplektiga, reguleerides aluskihiga soojust.

Kummikuid kindlasti vaja – kas ka voodriga, sõltub, millal kõndima hakkab.

Voodriga kummiriided tulid meil, kui lapsed juba nii suured, et enam neid porimülkast eemal ei hoia. Voodrita kummiriideid ei kasuta üldse – pigem kilepüksid ja softshelljakk ja päris padukaga õue ei ronigi (va suvel, kui soe)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 a 4 k on väljas Lenne k/s kombega, mis siis 0..+15 kraadiga kandmiseks. Hiljem kui soojem, siis juba shell (mitte softshell) jope ja vajadusel veekindlad püksid. Suuremast lapsest on ka reima ilma voodrita kombe olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nii väikestel olid üldjuhul püksid+jope, esiteks hea kombineerida, teiseks oli neil jope ja pükste suurusevahe 2 numbrit.

Ka sama käigu sisse magamist ja porilompi/liivakasti ei planeerinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 14:58; 28.03 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan kevad-sügisriietena püksid+jope kombinatsiooni. Tavaliselt on lapsel 2 eri paksusega joppi ja ühed püksid, hea vastavalt ilmale kombineerida. Vajadusel soojem lisakiht veel alla. Kombe on minu meelest ses osas kehv, et nendel kipub see hargivahe suht madalal ja sääred lühikesed olema. Kiikuma pannes tulevad sääred üles või sikutab väga ebamugavalt, kui pükste kummid talla all asuvad. Pealegi on mul lapsed 1,5-selt juba jooksukatega sõitma hakanud (mul sügise ja talvelapsed) ja rattasõitu segab see madal hargivahe tublisti.

Mis materjali puutub, siis kummipüksid õigustavad ennast minu meelest eelkõige lumelörtsis ja kevadises lumesula plögas, muul ajal on nad ebamõistlikult umbsed. Eks nad on ka lumesopas umbsed, aga muud materjalid kipuvad lõpuks ikkagi niiskuse läbi andma. Mina eelistan impregneeritud tekstiili ehk veekindlast materjalist, aga mitte päris kummist K/S riideid. Hea oleks, kui põlved ja pepu tugevamast materjalist oleksid. Softshell sobib hästi jopiks, aga lapsele, kes liivakastis istub ja vahel põlvedel ringi roomab, sellest materjalist püksid pigem ei sobi – määrdub kergelt ja mustrilisele kangale tekivad põlvedele koledad kulumisjäljed ning tulemus näeb lihtsalt räpakas välja.

Mina ühendasin liivakastikäigud ja magamise. Algul panin kärusse kapukatega puhta lapse ja soojakoti jätsin pealt lahti ning kärutasin, kuhu tahtsin. Peale liivakastist tulekut võtsin lapsel lihtsalt  veekindlad kattepüksid ja kummikud/ketsid jalast ning sulgesin soojakoti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 17:41; 28.03 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh jällegi vastajatele! Mis firmade jope-püksid kombinatsioone soovitate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 23:13; 27.03 00:01; 27.03 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh jällegi vastajatele! Mis firmade jope-püksid kombinatsioone soovitate?

Lenne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:52; 27.03 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastasele, kes osa ajast kärus, natuke ise kõnnib, veidi kiigub või liivakastis mängib, piisab tavalisest kevadsügiskombest või siis lihtsalt mingid püksid ja jope. Kui on jahedam, siis dressikas olla. Mul on mõlemal lapsel olnud kerge voodriga kevadsügiskombe, on sobinud nüüd märtsis-aprillis kui ka sügisel (tatsasid veidi juba aastaselt ringi, nii et oli hea rohul ja liiva peal neil mängida). Kummiriideid aastasele kindlasti veel vaja pole, mõttetu hautamine nendes, higistab rohkem kui asi väärt on.

Ilmad lähevad kiiresti soojemaks ka, kui juba päikest rohkem ja kuiv, siis aprillis saab mõnikord juba dressipüksid + kevadsügisjope selga panna. Isegi kui laps veel ei kõnni, siis mänguväljakul saab ju kiigule panna, lasta natuke seista jne.

Kärule saab ju jalakatte peale panna. Soojakott oleks juba liiast. Võib-olla ma tõesti alariietasin oma lapsi, aga kärul oli niigi juba jalakate, kui laps ka kevadsügiskombes või dressipükstes ja jopes kärus magama jäi, siis seal katte oli oli piisavalt soe. Pigem oli hirm, et hakkab liiga palav.

Villariietega läheb kevadel ilmselt liiga palavaks juba, eriti kui päike lõõskama hakkab. Ei tasu liiga paksult ka riidesse toppida. Ja määrdumise mõttes ei ole villane kuigi hea, kui tahaks lapsel lasta veidi seista või kiikuda või kasvõi liivakastis istuda, siis oleks see villane korralikult sodi täis olnud. Kui need õueskäigud ongi ainult kärus magamiseks, siis pole vahet, aga ma enda lastega käisin õues, kui nad üleval olid, et saaks  maailma uudistada, veidi kõndida, mängida mänguväljakul jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väike laps kasvab väga kiiresti ja mingit mega kvaliteeti pole mõtet taga ajada. Ta ei jõua oma riideid veel läbi kulutada. Aastasele saab täiesti OK seisukorras riideid ka järelturult. Seega vali, mis tundub funktsionaalsem (võimalus laiust ja pikkust reguleerida, pükstel traksid!) ja silmale ilusam. Suts nõme on, et ei saa poodi valima ja katsuma minna. Siiski, täiesti arvestatav valik laste õueriideid on müügil näiteks ka Prismades. Rimi MyWear’i õueriieteks ei soovita. Vot see on tootja, millega mul on ainult halvad kogemused, kõik muud tootjad, kaasaarvatud Eesti kohalikud, teevad oluliselt parema kvaliteediga asju.

Jalatsivalik on palju keerulisem: kerge, lihtne jalga panna, painduva tallaga, lapse jalakujuga arvestav ning ilmastikukindel. Pisut tuult ja vihma läbilaskev jope pole nii suur mure kui ebamugav jalats.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 17:41; 28.03 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka pole nii väiksel hüper-superomadused nii olulised, esiteks kasvab kiiresti välja, teiseks oled kogu aeg kõrval. Rohkem oleneb lapse kehaehitusest, mis mugav on.

Lenne on väga okei. Mulle meeldisid väga North Bendi shell-püksid, mis olid märksa veekindlamad. Teisel lapsel olid ka voodriga kummipüksid ja vägagi asja eest, sest oli vaja teha kõike, mida suurem ees tegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 14:58; 28.03 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud lastel kevadel paksemad, voodriga traksipüksid ja jopesid valin vastavalt ilmale õhemaid.

St püksid on paksemad kui jope.

Seetõttu et nii väike laps on lähemal kevadisele külmale maapinnale kui täiskasvanu. Ja tahab tihti maas istuda, ka see kes juba kõndida oskab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh jällegi vastajatele! Mis firmade jope-püksid kombinatsioone soovitate?

Soovitan samuti Lennet, minu lapsel on sama kombe kus on tüdruk lillelises kombes, juba saab kanda ja laps on täiesti kuiv, kergelt tuleb pori maha.

https://lennekids.com/tootekategooria/lenne-winter/kombinesoonid/?filter_kollektsioon=lenne-spring&query_type_kollektsioon=or

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Mis õueriided kevadel lapsele?