Esileht Kodunurk Mis panete jõululauale?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Mis panete jõululauale?

Postitas:

Teemasse- mingi ahjus tehtav asi, on olnud küülikuhautis, on olnud kana ( part ja hani on mõttetult rasvased ja tervel küpsetatuna on ainult mõned tûkid tõeliselt head, kui, siis ahju ainult koivad) ja pardikoiva confit .

Part ja hani on mõttetult rasvased, aga rasvane koib üleujutatult rasvaga madalal temperatuuril seda rasva imendamas on ok?

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 13:45; 26.11 13:48; 26.11 13:57; 26.11 14:04; 26.11 14:10; 26.11 15:09; 26.11 15:11; 30.11 06:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi arvab, et mida õgida ja kes selle ära sööb, siis jah, eks söömegi rohkem, pühad. Ja on ka kindel, et esimesel ja teisel pühal ma üldse süüa ei tee, võtan päris vabaks ennast sellest.

Kui teha selline tavaline ports ja lihtsalt üks soe toit ja mitte liialdada, kas siis see süüakse ära ja teisel päeval hakatakse jälle uut tegema? 1 ja 2 pühal?

Lihtsalt ilma igasuguse norimiseta – miks peaks pühade ajal rohkem sööma? Ma saan aru rikkalikumast valikust, aga mitte rohkem söömidest. Kas teil on kaks kõhtu või tahate nimme endale halba enesetunnet tekitada?

Imestan alati neid “söö-palju-jaksad” söögikohtade klientuuri, et mismoodi seda manti nii palju inimesesse mahub? Ja mille pärast?

Koduste peotoitudega on ju samamoodi: sul on laiem valik, aga ports ja toidukordade arv jääb ju ikka samaks, või kuidas? Kas muidu kui teed näiteks kahe portsu supi asemel terve pajatäie, sööd ka rohkem lihtsalt sellepärast, et toitu on rohkem?

Teisel-kolmandal päeval sööd ju samamoodi samasuguse koguse nagu igal teiselgi päeval?

No näiteks need ” söö palju jaksad” selle pealt oma kasumi teenivadki, siis veel pannakse ajalimiit peale ja igaüks teab et ega keegi lõpmatuseni ei jaksa süüa.
Rohkem psüholoogiline mõju inimestele, suur valik, vali mida tahad ühe kindla summa eest.
Ja no näiteks pühade aeg istutakse vahel terve päev laua taga, vahepeal käiakse kas saunas, surnuaias, jalutamas jne. Mõned jäävad veel ööbima nii et see pole nii et terve söögi kogus ühe korraga ära süüakse.
Inimesed ka erinevad, mõnel suurem isu, teisel väiksem.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 14:04; 26.11 14:20; 26.11 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja no näiteks pühade aeg istutakse vahel terve päev laua taga, vahepeal käiakse kas saunas, surnuaias, jalutamas jne. Mõned jäävad veel ööbima nii et see pole nii et terve söögi kogus ühe korraga ära süüakse.
Inimesed ka erinevad, mõnel suurem isu, teisel väiksem.

Isude suurusest saan aru. Päev otsa istumisest väga mitte. Sellest kohe üldse mitte, kuidas istumine nii palju energiat kulutab või miks alternatiivtegevus on sölmine.
Noh, kui vabaõhuüritustel või ka kinos inimesi vaadata, siis jah – hambad peavad kogu aeg käima, niisama ei saa ju vaadata.

Ma ütlen, et kõige hämmastavam on see, mismoodi see sisse kõik mahub ning miks seda normaalseks peetakse, et “peol söödki rohkem”. Lähtun paljudes asjades loogikast, aga siinkohal jään jänni.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 13:45; 26.11 13:48; 26.11 13:57; 26.11 14:04; 26.11 14:10; 26.11 15:09; 26.11 15:11; 30.11 06:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, pirtspersed, keegi ei sunni TEID õgima. Söök on lihtsalt valmis tehtud ja seda jätkub väikeste variatsioonidega kauemaks. Süldid ja hapukapsad seisavad jahedas hea mitu päeva. Perenaisel hea võtta.

Jõuluajal lihtsalt ei viitsi kuulata kniks-mariihhenite vingu toidu teemal.

+30
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja no näiteks pühade aeg istutakse vahel terve päev laua taga, vahepeal käiakse kas saunas, surnuaias, jalutamas jne. Mõned jäävad veel ööbima nii et see pole nii et terve söögi kogus ühe korraga ära süüakse.

Inimesed ka erinevad, mõnel suurem isu, teisel väiksem.

Isude suurusest saan aru. Päev otsa istumisest väga mitte. Sellest kohe üldse mitte, kuidas istumine nii palju energiat kulutab või miks alternatiivtegevus on sölmine.

Noh, kui vabaõhuüritustel või ka kinos inimesi vaadata, siis jah – hambad peavad kogu aeg käima, niisama ei saa ju vaadata.

Ma ütlen, et kõige hämmastavam on see, mismoodi see sisse kõik mahub ning miks seda normaalseks peetakse, et “peol söödki rohkem”. Lähtun paljudes asjades loogikast, aga siinkohal jään jänni.

Nojah, eks põhimõtteliselt on se sinu isiklik probleem tegelikult.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 14:04; 26.11 14:20; 26.11 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toidud, ma mõtlen.

???? ???????? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulaste juurde peole minek, omapoolt teen kaasa napoleoni koogi ja seenepiruka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, pirtspersed, keegi ei sunni TEID õgima. Söök on lihtsalt valmis tehtud ja seda jätkub väikeste variatsioonidega kauemaks. Süldid ja hapukapsad seisavad jahedas hea mitu päeva. Perenaisel hea võtta.

Jõuluajal lihtsalt ei viitsi kuulata kniks-mariihhenite vingu toidu teemal.

Esiteks pole veel jõuluaeg ning teiseks tulid sa ise siia täiesti omal algatusel. Targa inimesena ehk teadsid, et taolistes teemades on “pirtspersed” ja “kniks-mariihhenid” koos?
Miks sa siis tulid ussipessa ennast vihastama?

+1
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 13:45; 26.11 13:48; 26.11 13:57; 26.11 14:04; 26.11 14:10; 26.11 15:09; 26.11 15:11; 30.11 06:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja no näiteks pühade aeg istutakse vahel terve päev laua taga, vahepeal käiakse kas saunas, surnuaias, jalutamas jne. Mõned jäävad veel ööbima nii et see pole nii et terve söögi kogus ühe korraga ära süüakse.

Inimesed ka erinevad, mõnel suurem isu, teisel väiksem.

Isude suurusest saan aru. Päev otsa istumisest väga mitte. Sellest kohe üldse mitte, kuidas istumine nii palju energiat kulutab või miks alternatiivtegevus on sölmine.

Noh, kui vabaõhuüritustel või ka kinos inimesi vaadata, siis jah – hambad peavad kogu aeg käima, niisama ei saa ju vaadata.

Ma ütlen, et kõige hämmastavam on see, mismoodi see sisse kõik mahub ning miks seda normaalseks peetakse, et “peol söödki rohkem”. Lähtun paljudes asjades loogikast, aga siinkohal jään jänni.

Nojah, eks põhimõtteliselt on se sinu isiklik probleem tegelikult.

Nimelt mis asi?

Ma küsisin paar konkreetset küsimust, millele sina vastata ei osanud, küll aga tundsid vajadust kirjutada?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 13:45; 26.11 13:48; 26.11 13:57; 26.11 14:04; 26.11 14:10; 26.11 15:09; 26.11 15:11; 30.11 06:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja no näiteks pühade aeg istutakse vahel terve päev laua taga, vahepeal käiakse kas saunas, surnuaias, jalutamas jne. Mõned jäävad veel ööbima nii et see pole nii et terve söögi kogus ühe korraga ära süüakse.

Inimesed ka erinevad, mõnel suurem isu, teisel väiksem.

Isude suurusest saan aru. Päev otsa istumisest väga mitte. Sellest kohe üldse mitte, kuidas istumine nii palju energiat kulutab või miks alternatiivtegevus on sölmine.

Noh, kui vabaõhuüritustel või ka kinos inimesi vaadata, siis jah – hambad peavad kogu aeg käima, niisama ei saa ju vaadata.

Ma ütlen, et kõige hämmastavam on see, mismoodi see sisse kõik mahub ning miks seda normaalseks peetakse, et “peol söödki rohkem”. Lähtun paljudes asjades loogikast, aga siinkohal jään jänni.

Nojah, eks põhimõtteliselt on se sinu isiklik probleem tegelikult.

Nimelt mis asi?

Ma küsisin paar konkreetset küsimust, millele sina vastata ei osanud, küll aga tundsid vajadust kirjutada?

Sulle kullake on mitu korda vastatud juba ja kui endaga jänni jääd siis see on tõesti sinu isiklik probleem. Kes see viitsib sinuga siin taielda et sina oma loogikaga jänni jääd.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 14:04; 26.11 14:20; 26.11 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte MIS panete lauale, vaid MIDA panete lauale.
Panen puuvilju (mida?), leiba (mida?) ja veel midagi.
Lauale sai pandud puuvilju (mida?).
Puuviljad (mis?) said lauale pandud.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.

traditsiooniline ja muutumatu meie jõulumenüü – seapraad, verivorstid pohlamoosiga, ahjukartul, hapukapsas ja külmlaual rosolje, sült, marin. seened. Mandariinid, piparkoogid. Mingi tarretisega kergem tort tavaliselt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 17:49; 02.12 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi arvab, et mida õgida ja kes selle ära sööb, siis jah, eks söömegi rohkem, pühad. Ja on ka kindel, et esimesel ja teisel pühal ma üldse süüa ei tee, võtan päris vabaks ennast sellest.

Kui teha selline tavaline ports ja lihtsalt üks soe toit ja mitte liialdada, kas siis see süüakse ära ja teisel päeval hakatakse jälle uut tegema? 1 ja 2 pühal?

Lihtsalt ilma igasuguse norimiseta – miks peaks pühade ajal rohkem sööma? Ma saan aru rikkalikumast valikust, aga mitte rohkem söömidest. Kas teil on kaks kõhtu või tahate nimme endale halba enesetunnet tekitada?

Imestan alati neid “söö-palju-jaksad” söögikohtade klientuuri, et mismoodi seda manti nii palju inimesesse mahub? Ja mille pärast?

Koduste peotoitudega on ju samamoodi: sul on laiem valik, aga ports ja toidukordade arv jääb ju ikka samaks, või kuidas? Kas muidu kui teed näiteks kahe portsu supi asemel terve pajatäie, sööd ka rohkem lihtsalt sellepärast, et toitu on rohkem?

Teisel-kolmandal päeval sööd ju samamoodi samasuguse koguse nagu igal teiselgi päeval?

* järgarvud kirjutatakse punktiga. Muidu on “üks ja kaks pühal”.

Sõbralik meeldetuletus algklassist ????

Ma ei tea, kui palju keegi meil jõululauas sööb, tean, et on rohkem toitu, kui tavalisel päeval. Valik on suurem.
Ja kogused on sellepärast suuremad, et järgnevad päevad ei tee süüa ja ei käi poes ka. Ehk saab lastele kaasagi anda midagi. Mis teha, meie peres on nii olnud, et kiputakse ikka rohkem sööma, kui pidulaud on.ollakse kauem ka üleval ja keegi võtab ikka laualt midagi head veel.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 09:24; 26.11 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen, et kõige hämmastavam on see, mismoodi see sisse kõik mahub ning miks seda normaalseks peetakse, et “peol söödki rohkem”. Lähtun paljudes asjades loogikast, aga siinkohal jään jänni.

Peolauale tehakse tihti mitmeid erinevaid toite. Tavaliselt lõunasöögil on sul võib-olla üks sort liha ja kaks sorti juurikaid, sööd siis neid, nii palju kui tahad, ja ongi korras. Aga kui peolaual on kolme sorti liha, kuut sorti juurikaid, lisaks hapukapsas ja pohlamoos ja marineeritud kõrvits ja magustoiduks veel igasugu kooke ja sülte ja kartulisalateid, siis tahavad inimesed tihtipeale ikka kõike kasvõi natukegi maitsta ja kokkuvõttes tulebki rohkem kui tavaliselt sööks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 18:38; 28.11 19:53; 30.11 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülesöömise osas- pühadetoidud ka veidi raskemad seedida, selletõttu ka tunne, et söödi üle. Lihad, kapsad, kartulid, erinevad majoneesiga salatid, mis siin teemas välja toodi. Pärast sellist kompoti võibki kõhus vähe raskem olla. Isiklikult mul see tunne stabiliseerub päeva, kahega ja elu läheb endistviisi edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere jõululaud on traditsiooniline – ahjukartul, seapraad, verivorst, sült, hapukapsas, kartulisalat, mandariinid, pähkleid, õlu ja hõõgvein. Kindlasti on midagi magusat ka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 19:51; 30.11 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõululauas on meid 9 täiskasvanut, 2 hilisteismelist ja 2 algklasside last ja 1 6-aastane. Lauale läheb tavaline seapraad-ahjukartu-kapsas-pohlamoos-mädarõigas-sinep. Verivorstid. Siis ka täidetud munad. Silmud marinaadis. Heeringas hapukoorega ja eraldi sibul juurde. Küüslauguleivad, muidugi ise tehtud. Juustu-küüslaugu salat. Kartulisalat. Kaks sorti taimset salatit veganile, õliga. Apelsinid. Paar sordi juustu kuubikud. Viinamarjad. Kirsstomatid. Küpsisetort. Jäätis. Pähklid. Ka mida iganes veel kapis on, oliive näiteks. Grilitud šampinonikesi tüki sinihallitusjuustuga, kui leiab häid seeni. Poes sageli liiga tossis juba.

Midagi pole palju, aga valikuid on palju. Palju asju väiksemates kaussides. Leivakrõbuskid. Kuivatatud õunad. Hakitud maitseroheline. Seened. Kõike suht vähe (va seapraad, kapsas, kartulisalat ja kartul).

Ja kõrvitsasalat, hapukurk, mesi, tee, kohv, vesi, kohvipiim, sepik, leib, pohlamoos, või.

Laud näeb parem välja ja külalistel mugavam, kui valikuid palju. Ja kulutusi saab pikemale perioodile jaotada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paremateks peetakse fileetükke ja antrekooti. Neid saab ahjus ühe suurema tükina küpsetada. Tükke, mis ahjus küpsetamiseks ei sobi, peetakse vähemväärtuslikeks.

Ahnii. Aga kui neid vähemväärtuslikeks peetavaid nagunii ahjus küpsetada ei saa, miks siis peab eraldi mainima, et panen ahju vaid “hea” veiseliha.

Aga said ise aru küll, milles pont on. Perekoolika hea vein, hea vahuvein, nüüd ka hea veiseliha, ilmselt tulekul on veel hea parka ja hea seksisuhe vms…

Mingi maakas läks endast välja jälle.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 21:21; 26.11 21:25; 26.11 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmisel aastal saatsin sõna, et oleks hea, kui kõik natuke midagi jõululauale kaasa tooksid.
Toodigi. Kotitäis mandariine.
Kolmandal aastal saatsin konkreetsema sõna. Toodi mõnevõrra rohkem.
Sel aastal on plaan anda konkreetsed juhised, kes mida toob. Vaatan, kuidas nüüd siis kujuneb.

Ma saadaks sellistele sõna, et pole vaja tulla.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 21:21; 26.11 21:25; 26.11 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kes ütles et missasja need inimesed kogu aeg õgivad. No kamoon, kord või kaks aastas üle süüa, milles see suur probleem seisneb? Tunne parem rõõmu, et sul on võimalus valida, mida jõuluõhtul lauale panna või kellega seda veeta.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 23:03; 25.11 23:03; 26.11 21:26; 26.11 23:51; 28.11 18:26; 29.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peolauale tehakse tihti mitmeid erinevaid toite. Tavaliselt lõunasöögil on sul võib-olla üks sort liha ja kaks sorti juurikaid, sööd siis neid, nii palju kui tahad, ja ongi korras. Aga kui peolaual on kolme sorti liha, kuut sorti juurikaid, lisaks hapukapsas ja pohlamoos ja marineeritud kõrvits ja magustoiduks veel igasugu kooke ja sülte ja kartulisalateid, siis tahavad inimesed tihtipeale ikka kõike kasvõi natukegi maitsta ja kokkuvõttes tulebki rohkem kui tavaliselt sööks.

Selline harilik eestlaste süldilaud, noh, kus miski millegagi kokku ei sobi ja lõpuks on süda paha. Kõrvale rüübatakse morssi ja võetakse viina.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 21:21; 26.11 21:25; 26.11 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks mõni arvab, et kui valikuid on rohkem, siis kohe on tegu õgimisega. Loogiline, et peolaual on rohkem valikut, aga ega siis ei pea ju suurt praetaldrikut täis kuhjama. Ma alati võtan igat asja natuke, nii saab maitsta kõike, aga ei söö liiga palju.
Lihtsalt keedukartulist võib ka end üle süüa, kui terve pottitäis korraga nahka pista.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma valaks veel õli tulle sellega, et pühade ajal pole mul plaanis mitte ainult terve päev istuda, vaid lausa lamada. Parafraseerides Churchilli, “ärge istuge, kui võite lamada”.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 23:03; 25.11 23:03; 26.11 21:26; 26.11 23:51; 28.11 18:26; 29.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen jõululina peale ikka traditsioonilist jõulutoitu, mida pole vist terve aasta söönud

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 11:30; 29.11 11:21; 02.12 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks selline veidi riukalik mõte tekkis veel, et need, kes ei saa aru, kuidas võib aastast aastasse jõuluõhtul samu roogi süüa, siis kas neil on iga aasta 365 päeva täiesti unikaalne õhtusöök. Miks see seapraad-hapukapsas järsku niimoodi peksa saab?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 23:03; 25.11 23:03; 26.11 21:26; 26.11 23:51; 28.11 18:26; 29.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks selline veidi riukalik mõte tekkis veel, et need, kes ei saa aru, kuidas võib aastast aastasse jõuluõhtul samu roogi süüa, siis kas neil on iga aasta 365 päeva täiesti unikaalne õhtusöök. Miks see seapraad-hapukapsas järsku niimoodi peksa saab?

Rohkem kui 365 unikaalset õhtusööki ikka. Muidu oleks ju iga aasta 28. novembril üks ja sama asi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 18:38; 28.11 19:53; 30.11 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks selline veidi riukalik mõte tekkis veel, et need, kes ei saa aru, kuidas võib aastast aastasse jõuluõhtul samu roogi süüa, siis kas neil on iga aasta 365 päeva täiesti unikaalne õhtusöök. Miks see seapraad-hapukapsas järsku niimoodi peksa saab?

mitte just unikaalne, aga lihtsalt erinev

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 11:30; 29.11 11:21; 02.12 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, aga keegi siiski ei vastanud küsimusele, milles seapraad süüdi on? Veebruaris teisipäeval on sobilik, aga jõuluõhtul pööritate silmi?

Ja kui ei maitse: see on teine küs. Ei süüdista, sest maitsed on erinevad (kuigi nende üle, nagu paistab, endiselt kakeldakse :D)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 23:03; 25.11 23:03; 26.11 21:26; 26.11 23:51; 28.11 18:26; 29.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on seapraad argipäeva toit. Ma teen paar korda sügise jooksul, kui ilmad lähevad pimedaks ja vastikuks, seapraadi, hapukapsast kõrvale ja keedukartulit. Kui ma oktoobri teine pool – novembris kaks korda sellist toitu söön, siis mul on selleks aastaks isu täis. Sama on tegelikult ka verivorstiga. Mõnikord ei viitsi argiõhtul midagi suurt vaaritada, siis viskame verivorstid ahju ja kõrvits kõrvale.
Jõuludeks ma kutsun külalisi, katan laua kaunilt, panen ilusa temaatilise laudlina ja küünlad. Imelik oleks pakkuda külalistele sellise ilusa laua taga nii lihtsaid toite. Keedukartul on üleüldse kõige argipäevasem toit, kõigi argitoitude sümbol.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 23:01; 26.11 09:41; 29.11 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil istutakse lauas väga pikalt, sugulased saavad kokku, mehed võtavad napsi ja haukavad sakusmenti (heeringat, seeni, kala, salatit jne), naised joovad veini/kohvi ja nakitsevad ka süüa. lapsed traavivad ringi ja tulevad aegajalt laua juurde, et midagi põske pista. Kõige kauem on lauas istud kella 16 – 04, vahepeal käisid mehed ka saunas.
Teen praeringi – seapraad, pikkpoiss, verivorstid jne- igaüks võtab seda mida tahab, kartul-kapsas ka. Pärast on külmlaud, ka kohvilaud on valmis – igaüks võib võtta, magusad küpsetised, puuviljad, kommid on ka käepärast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Kodunurk Mis panete jõululauale?