Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis paranormaalsus see on?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Mis paranormaalsus see on?

Postitas:
Kägu

Peale lähedase surmast teada saamist kuulen öösel 3-4 ajal aknale koputamist, koputamist on kuulda ka mööblile ja see äratab mind unest. Matused veel toimunud ei ole, seega hingepalvest vist abi ei oleks? Kosta on vaiksemat trummeldamist ja siis konkreetsed koputused. Väga õudne hakkab kuna seda on kuulda umbes tund aega järjest või siis iga natukese aja tagant.

Kaalusin ka loogilisi seletusi-tuulega lendab vihma aknasse, naaber on öine unetu ja kolistab ülal, keegi viskab kellelegi kive aknasse ja tabab kogemata minu oma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas lähedane suri?
Ise kuulsin öösel raskeid samme trepist üles tulevat. Jõudsin päris pikalt mõelda, et kes tuleb ja miks tuleb ja mis üldse toimub. Kuni siis läks uks praokile ja mehe 2 nädalat tagasi surnud vanaisa pea oli ukse vahel. Ütles, et tuli vaatama, et kuidas meil läheb. Olin hirmust voodis poolistukil nagu soolasammas. Siis läks uks kinni tagasi ja oli kosta veel mõni üksik samm kaugenemas kuni lõpuks oli vaikus ja mul oli mõtlemisainet küllaga. Ei julgenud end liigutada mõnda aega.
Peale minu vanaema surma käis mul kodus intensiivne koputamine. Ei saanudki täpselt aru, et kuhu vastu koputati. Lõpuks oli nii häiriv, et hakkab juba mõistusele. Siis hakkasin tühje kõnesid ja sõnumeid saama võõralt numbrilt, mis polnud kasutuselgi. Ühel päeval kõik kadus ja oli normaalne elu tagasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui inimene on surnud, on ta surnud. Tema pea ei ilmu enam ukse vahele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale lähedase surmast teada saamist kuulen öösel 3-4 ajal aknale koputamist, koputamist on kuulda ka mööblile ja see äratab mind unest.

Vaat, kui sa oleks ENNE lähedase surmast teada saamist koputusi kuulnud, siis oleks see olnud paranormaalne. Kui koputused algasid PÄRAST teadasaamist, siis on see normaalne stressi- ja leinareaktsioon. Aju genereerib ärritajaid, mis justkui oleks välised (tegelikult ei ole), et uue olukorraga ja kaotusega toime tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale lähedase surmast teada saamist kuulen öösel 3-4 ajal aknale koputamist, koputamist on kuulda ka mööblile ja see äratab mind unest.

Vaat, kui sa oleks ENNE lähedase surmast teada saamist koputusi kuulnud, siis oleks see olnud paranormaalne. Kui koputused algasid PÄRAST teadasaamist, siis on see normaalne stressi- ja leinareaktsioon. Aju genereerib ärritajaid, mis justkui oleks välised (tegelikult ei ole), et uue olukorraga ja kaotusega toime tulla.

Aga need on reaalsed ja ma ei kuule neid üksinda. Kas hingepalve aitaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Massipsühhoos. Jah, muidugi aitab hingepalve – see on psühholoogiline eneseprogrammeerimine. Kui sa ise sellesse usud. Kõige targem on seda teha koos nende inimestega, kes ka neid koputusi kuulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sügise saabumine ja uduilmad soodustavad vist igasugu uhhuutamist ja muidu udujutuvestjate aktiveerumist.

🔮

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sügise saabumine ja uduilmad soodustavad vist igasugu uhhuutamust ja muidu udujutuvestjate aktiveerumist.

🔮

See sul nii kaua on udu kuniks ise siia teema teed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pane küünal kodus või vii hauale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küünal peab kindlasti valget värvi olema. Pane põlema ja palu kõva häälega, et ta enam ei koputaks, sest see hirmutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ka hirmutaks selline koputamine, aga pole võimatu, et mingi elukas on kuskil või lind. Ka linnud ja loomad elavad vastavalt rütmidele. Mul kopsiti ka öösiti üsna samal ajal rõdule väga pikka aega. No käisin muudkui vaatamas, et mis kodukäija seal kummitab. Mitte kedagi! Lõpuks panin kaamera üles ja avastasin, et linnud käivad igal ööl umbes samal ajal minu rõdul ja toksivad välja pugevaid putukaid otsides vastu seina. Minu lähenevaid samme kuuldes tegid vehkat vastassuunda, sellepärast ma neid kunagi ei näinudki.

Palvet võib muidugi alati lugeda, püüda surnuga rääkida, panna küünal jne. Mind pole keegi kunagi kollitamas käinud, aga kui vanaema suri, tuli ta mulle unes külla. Ûtles, et teab küll, et on surnud, aga tahtis teada, kuidas meil kõigil läheb. Kui ütlesin, et kõigil läheb hästi ja kõik on terved, siis rõõmustas ja ütles, et seda teada tahtiski ning nüüd saab ta minna. Rohkem pole ma teda näinud mitte kordagi. Ma ei tea, kas see oli päriselt tema, või mu enda aju genereeritud pilt, aga ma tahan uskuda, et see oli ikka tema, sest seda on ilus uskuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mul selline asi korduks mitu ööd, ma tõuseks konkreetselt üles, paneks tuled põlema ja vaataks järgi, misasi siis ikkagi koputab. Jah, kõhe oleks mul ka, aga mitu ööd jutti ma seda jama küll ei kannataks. Ja mida häda kadunuke üldse koputama peaks? Ukse taga, no saan veel aru, aga mis ta sest mööblist kopsib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat, kui sa oleks ENNE lähedase surmast teada saamist koputusi kuulnud, siis oleks see olnud paranormaalne.

Ei, see oleks olnud vaimuhaiguslik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka minul oli paar aastat tagasi selline kogemus, et kartsin päeval koduski olla- olime just kolinud ja vastu sügist hakkasin päeval magamistoast koputusi kuulma. Aru ei saanud, kust need täpselt tulevad, aga umbes ikkagi magamistoa suunast. Panin sel ajal veel last lõunaunne ise kõrval pikutades, aga ise surmani hirmunud juba- joosta ka kuskile ei oska, laps ju siinsamas ja niigi õrna unega. Lindistasin, et veenduda oma mõistuses ja tõestuseks, et päris lolliks pole läinud. Iga päevaga läksid koputused tugevamaks ja lõpuks pani ka mees kaamera, sest ma ausalt olin juba valmis kolima. Selgus samuti, et linnud nokivad maja seina. Täitsa lõpp! Nii siur kergendus oli, sest oma kodus hirmust väriseda on ikka üsna väsitav 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päevaga läksid koputused tugevamaks ja lõpuks pani ka mees kaamera, sest ma ausalt olin juba valmis kolima. Selgus samuti, et linnud nokivad maja seina. Täitsa lõpp! Nii siur kergendus oli, sest oma kodus hirmust väriseda on ikka üsna väsitav

Aga mida sa kartsid siis, et lausa kolimise peale mõtlesid? Vaime?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli ka nii, ärkasin iga hommik et nagu keegi rabinal jookseb, koputab majas.Lõpuks avastasin et harakad hommikul jooksevad katusel ja meil puumaja siis kostab nagu keegi jookseb, rabistab majas.
Samuti maja naksub, eriti suvel, jahtub maha ja puu hakkab nii kolistama et nõrganärviline võib mõelda et vaimud kolistavad.
Kuigi olen elus ka kogenud mida seletada ei anna. Kuid alati otsin ratsionaalset seletust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päevaga läksid koputused tugevamaks ja lõpuks pani ka mees kaamera, sest ma ausalt olin juba valmis kolima. Selgus samuti, et linnud nokivad maja seina. Täitsa lõpp! Nii siur kergendus oli, sest oma kodus hirmust väriseda on ikka üsna väsitav

Aga mida sa kartsid siis, et lausa kolimise peale mõtlesid? Vaime?

Ma pole küll selle loo kirjapanija, aga ma arvan, et ma mõistan tema hirmu. Mina ka kartsin koputamist. Jah, osalt kartsin ka vaime, aga samas ka mõnda halba inimest, kes võis rõdule roninud olla ja nt minu sinna jõudes mu surnuks tulistab. Väga hollywoodilik ja ebatõenäoline, ma tean. Aga fakt on see, et inimesed on aegade algusest peale hirmu tundnud tundmatute nähtuste ees ja see hirm on nende jaoks väga reaalne. Vanasti kardeti libahunte, hauast tõusvaid surnuid, vampiire, nõidu, mida iganes veel. Oli palju asju, mida inimesed ei suutnud seletada ning seepärast oli see hirmus.

Tänapäeva teadus on paljud asjad selgeks teinud ning tänapäeva inimesed ei karda enam samu asju. Ometi igasugused vaimud ja hinged on ala, mida teadus pole ära seletanud. Hirm tundmatuse ees on inimese ellujäämisinstinktide lahutamatu osa ja kuigi võib ratsionaalselt mõelda, et mida see koputamine ikka teeb, käivitub alateadvuses ikkagi stressiolukord ning “võitle või põgene” hoiak.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Filmis The Orphanage arvati samuti, et laps sai surma. Ema kuulis koputamist. Hiljem avastati, et laps oli jäänud kuskile seina taha või keldrisse peitust mängides lõksu ja koputas, et abi kutsuda. Kõik muidugi arvasid, et ema on hull. Lõpuks kopsimine lõppes, kuna poiss suri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui elad puumajas, siis need ikka vahel naksuvad ja nagisevad, eriti ilma muutudes. Õhuniiskus mängib ja siis hakkavad ka trepiastmed hääli tegema. Või kui oled pikalt ärkvel, siis hakkab ka aju väikeseid vimkasid viskama. Ise olin kunagi valvur, 24h vahetustega, töö ajal loomulikult ei maganud ja siis vahetuse lõpu poole polnud haruldane, et nägin silmanurgast justkui midagi/kedagi vilksamas. Väsinud aju petekas lihtsalt. Ise viskasin teiste valvuritega nalja, et näe, meie siitilmast lahkunud kunagised kolleegid hoiavad meil silma peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga selgitage, mis paranormaalsus see on – mul on kodus tõlviklehik, umbes 12 aastat vana taim.
Ja see õitseb ainult siis, kui on oodata kellegi surma. Konkreetselt viis korda on õitsenud ja iga kord pärast õie ilmumist olen kolme päeva jooksul saanud kellegi matustele minemise teate.
Matused on toimunud eri aastaaegadel, eri kuudes mingit taime õitsemise tsüklisse sattumise kokkujuhtumist ei saa olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küünal peab kindlasti valget värvi olema. Pane põlema ja palu kõva häälega, et ta enam ei koputaks, sest see hirmutab.

Küünlal peab laskma lõpuni põleda.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis paranormaalsus see on?