Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mis peaks kaitsma kuni 12 a koolis COVIDi eest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Mis peaks kaitsma kuni 12 a koolis COVIDi eest?

Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, mis peaks kaitsma praegu kuni 12 a lapsi mammutkoolides COVID-i eest?

Suuremad lapsed saavad vaktsineerida, kuid alla 12 ei saa, samas käivad kõik rõõmsalt koos mammutkoolis – üle 1000 lapse. Kool tegelikult hajutatust ei taga, ventileerimine käib akna avamisega (südatalvel seda pikalt ei kannata teha). Vaktsineeritud suuremad lapsed ei pea jääma lähikontaktsetena koju, samas ka vaktsineeritud võivad olla ju viirusekandjad.

Jah ma tean, et vanemana saan suunata lapse käsi pesema/desifitseerima, kasutama ninaspreid, sööta sisse D, C jne vitamiine. Nõudma, et 2-3 klassi laps oleks terve päeva maskiga koolis? Aga, mida siis kool omalt poolt teeb praegu selle vanusegrupi laste kaitsmiseks? Või mõni kool on ikka võtnud meetmeid kasutusele?

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

A küsi alustuseks koolist seda asja?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahtlustan, et igasugused “uhhuud” hoiavad koolid piisavalt tegevuses – nii, et neil asjalike asjade jaoks aega ei jäägi.

Kiirelt mõned uudised, mis pähe tulevad

-koosolekud tuleks vaktsineerimata lapsevanemate pärast veebis teha

-ühesugused kirjad koolidesse, mis kategooriliselt keelavad lapse vaktsineerimise koolis

-leidub lapsevanemaid, kes ei lase last selle pärast kooli, et õpetaja ja klassikaaslased on vaktsineeritud

Ma hullemat jama ei julge siia välja tuuagi.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kool peaks üldse midagi erilist tegema? Kas enne koroonat tulid selle peale, et kool peaks midagi tegema? Koroona ei ole lastele hullem, kui varasemad iga-aastased viirushaigused ja põhiline vastutus on siiski lapsevanematel. Kui laps on haige, jääb koju ja teised pereliikmed jälgivad ennast, olenemata vaktsineeritusest. Lapsed aga põevad selle läbi ja ongi korras, paanikaks pole põhjust.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi, et see teema muutuks vaidluseks selle üle, kas Covid on ohtlik lastele või mitte. Selles osas on ilmselgelt ühiskonnas erinevad arvamused. Ilmselge on see, et riik on ette näinud meetmeid ka laste seas viiruse leviku tõkestamiseks ja minu küsimus tuleneski sellest, et vanusegrupp 12+ on praegu ilmselgelt eelisseisundis koolis. Need, kes ei soovi vaktsineerida, see on nende vabatahtlik otsus, kuid alla 12 a puhul pole lapsevanematel väga valikuid. Koolikohustus on kõigil ja kõigil pole võimalik tagada lapsele koduõpet vms.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi, et see teema muutuks vaidluseks selle üle, kas Covid on ohtlik lastele või mitte. Selles osas on ilmselgelt ühiskonnas erinevad arvamused. Ilmselge on see, et riik on ette näinud meetmeid ka laste seas viiruse leviku tõkestamiseks ja minu küsimus tuleneski sellest, et vanusegrupp 12+ on praegu ilmselgelt eelisseisundis koolis. Need, kes ei soovi vaktsineerida, see on nende vabatahtlik otsus, kuid alla 12 a puhul pole lapsevanematel väga valikuid. Koolikohustus on kõigil ja kõigil pole võimalik tagada lapsele koduõpet vms.

Olen sinuga nõus – sellele ei ole tõepoolest nagu tähelepanu pööratud ja tegelikult ei saa kool ka siin palju ära teha. Kui on 1000+ kool, siis ei tule hajutamisest algklassides küll midagi välja. Lisaks algklassilapsed armastavad vahetundides “mängida” ninapidi koos ja üksteisel seljas elades. Öeldakse jaa, et nooremad lapsed põevad kergemalt, aga sealsamas klassis on ju ka õpetaja, kes küll üldjuhul vaktisneeritud, aga teame ju kõik, et see ei taga 100% kaitset.

Mis lahendus võiks olla, ei tea…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks ka alla 12-aastaste puhul koolis toimunud lähikontakti korral vähemalt kiirtestimist rakendama (üks test kohe, teine näit. 3 päeva pärast). Muidu ongi ju nii, et kõik, kes enam-vähem terved välja näevad, käivad ja levitavad seda, huviringides ja igal pool? Ma tegelikult polegi sellest aru saanud, kas praegu vähemalt informeeritakse vanemaid, kui klassis mõni laps haigestub?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks ka alla 12-aastaste puhul koolis toimunud lähikontakti korral vähemalt kiirtestimist rakendama (üks test kohe, teine näit. 3 päeva pärast). Muidu ongi ju nii, et kõik, kes enam-vähem terved välja näevad, käivad ja levitavad seda, huviringides ja igal pool? Ma tegelikult polegi sellest aru saanud, kas praegu vähemalt informeeritakse vanemaid, kui klassis mõni laps haigestub?

Informeeritakse küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öeldakse jaa, et nooremad lapsed põevad kergemalt, aga sealsamas klassis on ju ka õpetaja, kes küll üldjuhul vaktisneeritud, aga teame ju kõik, et see ei taga 100% kaitset.

Mis lahendus võiks olla, ei tea…

Just, ja lastel on ka vanemad ja vanavanemad, kellel juba vanuse tõttu ei pruugi ka vaktsineerimisel nii tugevat kaitset tekkida.

Ma arvan, et kõige parem lahendus hetkel ongi võimalikult tihe kiirtestimine, iseasi, kas selle jaoks piisavalt raha leitakse. Kui kõik <12a lapsed näit. iga esmaspäeva ja neljapäeva hommikul läbi testida, võiks vähemalt mingil määral leviku piiramine võimalik olla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegelikult polegi sellest aru saanud, kas praegu vähemalt informeeritakse vanemaid, kui klassis mõni laps haigestub?

Informeeritakse küll.

Hästi, aga kas ei või olla, et paljudel juhtudel ei tulegi see kusagilt välja? Kas vanematel on kohustus oma kergelt nohune laps koroonatestile suunata?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A küsi alustuseks koolist seda asja?

Kool ju ka ei tea. Nemad juhinduvad ettekirjutustest.

Need alla 12 lihtsaõt põevad läbi ja see saab nende kaitseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla 12-aastased võivad ju kiirelt läbi põdeda, aga samas puutuvad nad kooliteel bussis kokku paljude inimestega, vahel satuvad poodi, peres on vanemaid inimesi jne. Kui need alla 12-aastased elaksid isolatsioonis, siis ei olekski probleemi.

Iga nakatunu nakatab omakorda tervet hulka inimesi ja seetõttu need haiglad lõpuks ülekoormuse all ägavadki.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Minu 10aastane on hetkel lähikontaktne. Kool arvas, et ta võiks kooli tulla (lihtsustatud karantiinireeglid). Mina olen vastutustundlik ja jätsin ta koju. Kiirtest oli negatiivne. 10 päeva pärast teeb PCR testi ja kui see on ka negatiivne, siis läheb kooli. Ma leian, et kõik inimesed võiksid esmalt esitada endale küsimuse, et mida mina ise saan ära teha ja alles seejärel kool, tööandja jne.</p>

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Minu 10aastane on hetkel lähikontaktne. Kool arvas, et ta võiks kooli tulla (lihtsustatud karantiinireeglid). Mina olen vastutustundlik ja jätsin ta koju. Kiirtest oli negatiivne. 10 päeva pärast teeb PCR testi ja kui see on ka negatiivne, siis läheb kooli. Ma leian, et kõik inimesed võiksid esmalt esitada endale küsimuse, et mida mina ise saan ära teha ja alles seejärel kool, tööandja jne.</p>

Koolides on tõesti hetkel täielik hullumaja. Lisaks koroonale on alles ka kõik külmetushaigused, mille sümptomid on samad, mis  koroonal. Kui alla 12 aastane laps on haiges, siis võib vanem ta lihtsalt koju jätta ja mitte testida (kohustust pole). Seega kool ei saa teada, kas laps on lihtsalt külmetushaiguses või koroonas. Samuti lähevad selle lapse vanemad tööle. Kui laps ei ole koroonas, on kõik hästi. Kui aga koroonas, siis levitavad vanemad seda ka oma töökohtadesse.

Kui nüüd vanem on kohusetundlik, teeb oma lapsele testi ja ilmneb, et laps on ikkagi koroonas, siis kooli teavitamisest pole eriti midagi kasu, sest klassi nagunii  ei testita ja kõik jätkub vanaviisi. Meie oleme siiski klassi lapsevanemaid teavitanud, et nad teaksid oma last ja ennast jälgida. Aga väga paljud vanemad on jätnud oma lapse lihtsalt koju, teavitanud klassijuhatajat stuudiumi vahendusel, et laps on haige ja kõik. Kool võtab siis selle lihtsalt teadmiseks ja teisi lapsevanemaid ei teavita. Meie koolis on praegu palju puudujaid ja 4 teavitatud koroonajuhtu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öeldakse jaa, et nooremad lapsed põevad kergemalt, aga sealsamas klassis on ju ka õpetaja, kes küll üldjuhul vaktisneeritud, aga teame ju kõik, et see ei taga 100% kaitset.

Mis lahendus võiks olla, ei tea…

Just, ja lastel on ka vanemad ja vanavanemad, kellel juba vanuse tõttu ei pruugi ka vaktsineerimisel nii tugevat kaitset tekkida.

Ma arvan, et kõige parem lahendus hetkel ongi võimalikult tihe kiirtestimine, iseasi, kas selle jaoks piisavalt raha leitakse. Kui kõik <12a lapsed näit. iga esmaspäeva ja neljapäeva hommikul läbi testida, võiks vähemalt mingil määral leviku piiramine võimalik olla.

Nii toimib Saksamaa ja Austria.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kool peaks üldse midagi erilist tegema? Kas enne koroonat tulid selle peale, et kool peaks midagi tegema? Koroona ei ole lastele hullem, kui varasemad iga-aastased viirushaigused ja põhiline vastutus on siiski lapsevanematel. Kui laps on haige, jääb koju ja teised pereliikmed jälgivad ennast, olenemata vaktsineeritusest. Lapsed aga põevad selle läbi ja ongi korras, paanikaks pole põhjust.

Ega siis ainult lapsed seda läbi ei põe, pereliikmed ikka ka. Ja lisaks on oht viia haigus ka töökollektiivi või vanavanematele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siis ainult lapsed seda läbi ei põe, pereliikmed ikka ka. Ja lisaks on oht viia haigus ka töökollektiivi või vanavanematele.

Vanematel ja töökollektiivil on võimalus vaktsineerida ja kui hakkab külge, siis tõenäoliselt kergelt läbi põdeda. Saavutaksegi seeläbi veel parem immuunsus. Kui vanavanemad just lastega koos ei ela, võiks enne nende külastamist kiirtesti teha. Terve ühiskond ei saagi jääma elama üksikute inimeste järgi, kellel läheb kehvemini. Siis ei saaks me üldse midagi teha, alustades näiteks autoga sõitmisest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab julmalt, aga võib-olla ongi see, kui lapsed ja noored kergelt või mõni ka ilma sümptomiteta läbi põevad, saavad mõneks ajaks antikehad ja viiruse levikul selles vanusegrupis pidur peal. Muidugi, kogu aeg jääb püsima oht, et laps toob koolist viiruse koju, mõni eakam ja nõrgem pereliige põeb raskelt. Aga see ongi see mõttekoht, mis peaks panema täiskasvanuid, kellel vähegi tervis lubab, end vaktsineerima. Et kui laps toob viiruse koju, siis ei ole täiskasvanud pereliikmed need, kes haiglaravi vajavad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab julmalt, aga võib-olla ongi see, kui lapsed ja noored kergelt või mõni ka ilma sümptomiteta läbi põevad, saavad mõneks ajaks antikehad ja viiruse levikul selles vanusegrupis pidur peal. Muidugi, kogu aeg jääb püsima oht, et laps toob koolist viiruse koju, mõni eakam ja nõrgem pereliige põeb raskelt. Aga see ongi see mõttekoht, mis peaks panema täiskasvanuid, kellel vähegi tervis lubab, end vaktsineerima. Et kui laps toob viiruse koju, siis ei ole täiskasvanud pereliikmed need, kes haiglaravi vajavad.

Laboris loodud tehisviirust (loodud misiganes põhjustel ja siis tõenäoliselt siiski kogemata ühiskonda sattunud), ei soovita vabatahtlikult küll kellelgi põdeda. Esialgu sümptomiteta kulgev haigus ei tähenda sugugi seda, et sellest ei võiks areneda püsivaid tervisekahjustusi. Kui viirus muteerub kahjuks pidevalt veel hullemaks, siis me tegelikult ei tea keegi, mida ta ikkagi organismis teeb ja kui segi selle pöörab. Mitte keegi ei oska sellele paraku vastata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seda, et lapsed põevad ka delta tüve kergemalt on kuskil arstid/teadlased/uuringud kinnitanud või lihtsalt korratakse varasemate tüvede puhul kehtinud arusaama?

Põltsamaa põhikooli värske  kogemus on muud: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94581265/pohikooli-distantsoppele-saatnud-poltsamaa-koolijuht-moned-vaiksed-lapsed-on-ikka-vaga-raskesti-haiged

Mis kaitseb siis 1-4 klassi õpilasi koolis, kui vanemaid klasse on võimalik kaitsta vakstsineerimisega?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seda, et lapsed põevad ka delta tüve kergemalt on kuskil arstid/teadlased/uuringud kinnitanud või lihtsalt korratakse varasemate tüvede puhul kehtinud arusaama?

Põltsamaa põhikooli värske kogemus on muud: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94581265/pohikooli-distantsoppele-saatnud-poltsamaa-koolijuht-moned-vaiksed-lapsed-on-ikka-vaga-raskesti-haiged

Mis kaitseb siis 1-4 klassi õpilasi koolis, kui vanemaid klasse on võimalik kaitsta vakstsineerimisega?

Seda, kui halgus kulgeb vaid kõrge palavikuga (kuni 40 kraadi), ei ole meditsiinilises mõttes  raske põdemine. Ka kopsupõletik ilma lisahapniku vajaduseta on kerge põdemine.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Artiklist: “Vaidlus käib lisaks ka selle üle, miks alla 12aastasi ei või testida. Lootsime algklassid esialgu lahti jätta, tehes neile hommikuti kiirtesti, aga ei saanud terviseametilt selleks luba.”

Tegelikult päris jube. Lapsevanemad on kohustatud igal hommikul saatma oma lapsed potentsiaalselt ohtlikku keskkonda ja terviseamet EI ANNA LUBA, et seda ohtu veidigi vähendada? Miks ometi?
Kui palju lapsi peab veel haigeks jääma, enne kui aru saadakse, et selle delta tüvega ei saa koolides sellist lihtsustatud karantiini rakendada? Vähemalt lähikontaktsed tuleks kõik kiirtestidega korduvalt läbi testida, sõltumata nende vaktsineeritusest ja vanusest. Veel parem oleks, kui testitaks kõiki õpilasi vähemalt kord nädalas – tundub, et isegi Läti on seda rakendanud:
https://haridus.postimees.ee/7334853/lati-opilased-hakkavad-tegema-koroonatesti-kahe-nadala-tagant

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Artiklist: “Vaidlus käib lisaks ka selle üle, miks alla 12aastasi ei või testida. Lootsime algklassid esialgu lahti jätta, tehes neile hommikuti kiirtesti, aga ei saanud terviseametilt selleks luba.”

Mina see eelmine vastaja. Ma vist sain valesti aru, küllap ikka terviseamet ei andnud luba algklasside lahti jätmiseks. Aga ülejäänud postituse sisu jääb kehtima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Artiklist: “Vaidlus käib lisaks ka selle üle, miks alla 12aastasi ei või testida. Lootsime algklassid esialgu lahti jätta, tehes neile hommikuti kiirtesti, aga ei saanud terviseametilt selleks luba.”

Tegelikult päris jube. Lapsevanemad on kohustatud igal hommikul saatma oma lapsed potentsiaalselt ohtlikku keskkonda ja terviseamet EI ANNA LUBA, et seda ohtu veidigi vähendada? Miks ometi?

Kui palju lapsi peab veel haigeks jääma, enne kui aru saadakse, et selle delta tüvega ei saa koolides sellist lihtsustatud karantiini rakendada? Vähemalt lähikontaktsed tuleks kõik kiirtestidega korduvalt läbi testida, sõltumata nende vaktsineeritusest ja vanusest. Veel parem oleks, kui testitaks kõiki õpilasi vähemalt kord nädalas – tundub, et isegi Läti on seda rakendanud:

https://haridus.postimees.ee/7334853/lati-opilased-hakkavad-tegema-koroonatesti-kahe-nadala-tagant

Aga mis oli siis vaktsineerimise mõte, kui ikka testitakse ja vaktsineeritud positiivsed täiesti terved lapsed koju saadetakse? Kuidas see innustab teisi vaktsineerima?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas näiteks Eestis ongi nii, et kui valitsus annab mingid soovitused siis keegi ei järgi, isegi mitte koolid-lasteaiad? Ja kui on kohustuslik, alles siis hakatakse järgima?
Mul lapsed küll Soomes koolis aga siin on ( vähemalt minu laste koolides ) päris hästi korraldatud see asi. On antud soovituslikud juhised ja neid järgitakse. Alates 6-ndast klassist on soovitatud maski kanda, selle saab koolist iga uue tunni alguses. Kõik on astmeline, et ei tekiks suuri rahvamasse kuhugile ning vahetunnid on Soomes koolides alati õues. Õpetajad kannavad kõik maske, klassiruumides on õpilased nii hajutatult kui võimalik, paarides tööde tegemist välditakse, ühiseid töövahendeid ei kasutata.
Laste koolides õpilasi vastavalt 550 ja 970.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis oli siis vaktsineerimise mõte, kui ikka testitakse ja vaktsineeritud positiivsed täiesti terved lapsed koju saadetakse? Kuidas see innustab teisi vaktsineerima?

OMFG! Sest eesmärk peaks olema VIIRUSE LEVIKU PEATAMINE. Mine vahi oma vaktsiinipassi ja innustu sellest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis oli siis vaktsineerimise mõte, kui ikka testitakse ja vaktsineeritud positiivsed täiesti terved lapsed koju saadetakse? Kuidas see innustab teisi vaktsineerima?

OMFG! Sest eesmärk peaks olema VIIRUSE LEVIKU PEATAMINE. Mine vahi oma vaktsiinipassi ja innustu sellest.

Viiruse leviku peatab vaktsineerimine. Ja kui ei peata, siis teeb see viiruse piisavalt ohutuks, et elu saab jätkuda nagu enne koroonat, kui meil veel tavalsied nn külmetusviirused olid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas näiteks Eestis ongi nii, et kui valitsus annab mingid soovitused siis keegi ei järgi, isegi mitte koolid-lasteaiad? Ja kui on kohustuslik, alles siis hakatakse järgima?

Mul lapsed küll Soomes koolis aga siin on ( vähemalt minu laste koolides ) päris hästi korraldatud see asi. On antud soovituslikud juhised ja neid järgitakse. Alates 6-ndast klassist on soovitatud maski kanda, selle saab koolist iga uue tunni alguses. Kõik on astmeline, et ei tekiks suuri rahvamasse kuhugile ning vahetunnid on Soomes koolides alati õues. Õpetajad kannavad kõik maske, klassiruumides on õpilased nii hajutatult kui võimalik, paarides tööde tegemist välditakse, ühiseid töövahendeid ei kasutata.

Laste koolides õpilasi vastavalt 550 ja 970.

Eestis on tihtipeale tõesti nii, sest Õige Eestlane (TM) ei ole lammas, ei allu sopavalitsuse propagandale ja mõtleb oma peaga.

/s

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peamine on täiskasvanute vaktsineerimine, lapsed saavad selle enamjaolt täiskasvanutelt ja sealt levib laste seas.

Kõik lastevanemad ja vanavanemad vaktsineerima.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas paljud teist kavatsevad oma lapsi gripi osas vaktsineerida. Gripp kulgeb lastel raskemini kui koroona.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mis peaks kaitsma kuni 12 a koolis COVIDi eest?