Esileht Väikelaps Mis pesupulber atoopilise ja allergilise naha puhul lapsele?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Mis pesupulber atoopilise ja allergilise naha puhul lapsele?

Postitas:
Kägu

Soovitage pesupulbrit allergilise ja atoopilise naha puhul lapsele?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pesugeel pulbri asemel. Meile sobib mini risk ja neutral, aga peab proovima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pulbri kujul on ju ka allergiat mitte tekitavaid pesuvahendeid, aga pulbrit tegelikult väikelapsega majapidamises tohiks hoida ainult eluruumidest täiesti eemal – et see ei satuks toaõhku, kust laps seda sisse hingab. Nii et geelid jah. Mina kasutan hoopis pesupähkleid. Varem oli saada Bioenergie firma pesupähkligeeli, aga enam ei ole. Aga tuli välja, et tervete pähklitega pole ka teab mis kunst pesta. Pakendis on juures väike kotike, kuhu paned mõned pähklid sisse ja masinasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mayeri geel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi reaalselt on ka vahet näinud, kui pesta atoopiku riideid tavalise pulbriga või nende õrnatoimeliste geelide/pulbritega. Meil kodus 10-aastane atoopik. Kunagi ma ka katsetasin küll Mayerit ja muid, aga mina reaalset vahet ei näinud. Pealegi ma oma pesu nende jamadega ei pese, sest minu arvates ei pese need pesu puhtaks. Minu arvates kõik oleneb sellest pesugeeli või pulbri kogusest. Ma panen terve masina peale ikka päris vähe pulbrit ja ma näiteks ei saa üldse aru, kui räägitakse, et Ariel haiseb. Mida vähem pulbrit, seda vähem seda pesu külge jääb pärast loputamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mayer sensitiv pesugeel on mul aastaid kasutuses. Peseb puhtaks küll.
Raskete plekkide eemaldamiseks kasutan sapiseepi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan miniriski ja pesupähkleid – viimased on eriti head).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rääkige ,kuidas kasutate pesupähkleid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kasutanud kõiki ökomaid-neutraalsemaid pesuvahendeid, kodus on praegu Mulieres ja pesupähklid (kasutamine vastavalt pakendil olevale juhendile). Vanavanemate juures on isegi mingid Rex ja Ariel täiesti ebasensitiivsed pesuvahendid. Atoopilise naha osas pole mingit vahet märganud, mida kasutan. Paar korda on laps läinud aga ülekere punaselaiguliseks, kui olen ostnud uue pesuvahendi. Ühel juhul oli tegemist Neutrali või Froschi just allergikutele mõeldud pesugeeliga, teist korda ei mäleta. Igatahes lähtuda tuleks ikkagi sellest, mis lapsele sobib – täiesti vabalt võib laps olla allergiline just pesupähklile ning samas taluda suhteliselt hästi mõnda lillelõhnalist Poola mürki.

Pikemalt pesupähkleid jm eriti ökosid vahendeid kasutades jäävad meil riietele siiski ka plekid, mida peab aegajalt tõhusamate vahenditega välja pesema. Kindlasti oleneb pesutulemus palju ka masinast endast ning samuti ei maksa masinat väga täis toppida. Õrnema naha puhul soovitan kasutada topeltloputust, et kõik pesuvahendijäägid välja saaks. Pesuloputusvahendid ja pesulõhnastajad jäävad riiete sisse ja see võib samuti nahka ärritada – neid soovitan pigem vältida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mayeri pesugeel.
Pulbrit üldse ei soovitata, sest see tolmleb ka pestud riiete küljest.
Kui laps atoooiast hakkas välja kasvama sobisid ka muud geelid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miniriski kasutan kõigi pereliikmete pesu pesemiseks, peseb puhtaks küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan juba üle 10a Mayeri Sensitive, algul oli pesupulber ja nüüd juba aastaid pesugeel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan ka Mayeri sensitive pesugeeli, allergoloog kiitis samuti heaks, soodukate ajal ostan kokku ja pesen kogu pere riideid sellega.
See

Please wait...
Postitas:
Kägu

panen 4 pähklikoort kotikese sisse (2 kotti oli kaasas) ja masinasse. Väga lihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pesin pikalt lapse riideid lapse ihuseebiga. Riivisin masinasse. Kui oli plekk, hõõrusin korra ise kraani all seebiga kokku ja siis masinasse. Küll muidugi beebi eas.
Edasi külastasin looduspoode ja soetasin sealt tooteid.
Pähkid ei pesnud pesu üldse puhtaks. Pesu jäi imelikult hapuks ja tiba justkui nätskeks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi reaalselt on ka vahet näinud, kui pesta atoopiku riideid tavalise pulbriga või nende õrnatoimeliste geelide/pulbritega. Meil kodus 10-aastane atoopik. Kunagi ma ka katsetasin küll Mayerit ja muid, aga mina reaalset vahet ei näinud. Pealegi ma oma pesu nende jamadega ei pese, sest minu arvates ei pese need pesu puhtaks. Minu arvates kõik oleneb sellest pesugeeli või pulbri kogusest. Ma panen terve masina peale ikka päris vähe pulbrit ja ma näiteks ei saa üldse aru, kui räägitakse, et Ariel haiseb. Mida vähem pulbrit, seda vähem seda pesu külge jääb pärast loputamist.

Hull peast. Kui pesed kodus oma pesu Arieliga, siis vaene laps, ma ütlen. Mitte mingil juhul ei tohi allergiku kodus sellist keemiat olla, veel vähem kasutada. Täna õnne, et ta veel raskeid astmahoogusid pole. Kasutan ise ainult neutraili. Kallis, kuid aegajalt müüakse soodukaga ja siis ostan kokku. Peseb väga hästi puhtaks. Sama ei saa öelda ei mayeri ega miniriski kohta. Mayeri osad geelid haisevad ikka ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide üks soovitus – kuna kasutasin igasuguseid leebeid tooteid, siis hakkas pesumasin haisema. Proovisin igasuguseid asju, lõpuks pesin kõige kangema Arieliga läbi ja see aitas. Seega näitab, et milline keemia seal sees on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hull peast. Kui pesed kodus oma pesu Arieliga, siis vaene laps, ma ütlen. Mitte mingil juhul ei tohi allergiku kodus sellist keemiat olla, veel vähem kasutada. Täna õnne, et ta veel raskeid astmahoogusid pole. Kasutan ise ainult neutraili. Kallis, kuid aegajalt müüakse soodukaga ja siis ostan kokku. Peseb väga hästi puhtaks. Sama ei saa öelda ei mayeri ega miniriski kohta. Mayeri osad geelid haisevad ikka ka.

Mis astmast sa räägid? Ma ju ütlesin, et panen väga vähe pulbrit. Põhimõtteliselt üks supilusikatäis terve masina peale. Ja siis käivad riided veel pesukuivatist läbi. Ma pakun, et ei jää sinna külge küll mingeid jääke. Samas seda Neutrali tuleks korralikult panna, et see üldse midagi puhtaks peseks. Paraku on nii, et keemia toimib. Tahad seda või mitte. Ma kunagi proovisin mingeid sensitive ja bio-nõudepesuvahendeid ja need lendasid prügikasti. Põhimõtteliselt võiks sel juhul juba palja veega pesta. Kõige hullem oli veel spordiriietele mõeldud pesugeel. Spordijope tuli täpselt sama mustalt masinast välja kui sinna läks. No mis mõte on üldse pesemisel, kui ma pean hakkama eelnevalt mustemaid kohti küürima. See teeb sama välja, kui ma pesen nõud enne puhtaks ja siis panen nõudepesumasinasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan ainult MiniRiski ja sedagi väga väheses koguses. Jah, umbes supilusikastäis masina kohta. Mehe tööriiete puhul panen tsipa rohkem. Olen ennegi kuulnud, et ei MiniRisk ei pesevat pesu puhtaks, aga mul küll peseb. Ei ole midagi plekilist ega määrdunudhalli, ka töömehe riided on puhtad. Beebieas lapse pesu puhul osad plekid vajasid sapiseebi abi enne pesumasinasse panekut, nüüd pole enam ammu vaja läinud.
Pesu käib kuivatist läbi ja on pärast plekivaba ja lõhnatu.
Õde mul kasutab Arieli geeli ja pulbrit. Kes siin väitis, et vähese koguse puhul ei ole lõhna tundagi? On ikka küll. Kui ise kogu aeg sellega pesed, siis vast nina on harjunud juba. Mul õe elamine oli üleni Arielilõhnaline ja ma ise nägin, et ega temagi seda kamaluga masinasse vala.
Olin just lapsega paar päeva õe juures ja olude sunnil pidin pesema lapse pesu ja seda piisakese Arieliga. Ega ma polnud kindel, kuidas lapsel selle atoopilise dermatiidiga lood on, sellest ju kasvab ajaga välja ka (mu esimene laps kasvas kõige hullemast välja kuue aastaga), seega julgesin katsetada. Ütleme nii, et paar päeva ja mul on kindel teadmine, et ju jääb nende katsetustega. Laps otse kärna seekord ei läinud, aga keha oli kare ja sügelev. MiniRisk sobib meie perele hästi ja eks ma ole juba harjunud ka, et meie pesuvahendiriiul on väga ühetaoline ja muutumatu. Aga see-eest on mu atoopik kogu aeg korras nahaga.
Ega asi pole ainult pesupulbris, muudes pesuvahendites ikka ka. Meil on keha pesemiseks ainult lasteseep, mitte midagi muud ei kasuta, ka mitte õlisid, kreeme, vannivahtu, dušigeelidest-lõhnaseepidest rääkimata. Meil mehega poleks väga vahet, aga et lastel segadust ei tekiks, mida tohib kasutada, mida mitte, siis ongi ainult lasteseep.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu lapsel kipub ka nahk atoopiliseks muutuma ja kasutan pesu pesemiseks vaid pesugeele, mitte pulbreid. Kaua aega kasutasin Mayeri Sensitive geeli, aga tõepoolest hakkas pikapeale tunduma, et pesu muutub kuidagi nagu luitunudhalliks. Nüüd olen proovinud Neutrali ja ka MiniRiski, isegi BioEsti mingit Sensitive geeli ja need jätavad pesu ilusti säravaks ning pole probleemi. Muidugi on need kõik “tavapesupulbritest” kallimad ja tuleb pidevalt osta mingite soodukate ajal.

Aga mis puutub atoopilisse dermatiiti, siis minu lapsel pole õnneks kunagi meeletult hulluks asi läinud, kuid siiski peab vältima liigset pesemist ja nühkimist, sest nahk läheb kuivaks ja kiheleb ja siis ta kraabib seda. Kõige suurem häda ongi pesemisega, sest igasugune veega kokkupuutumine kuivatab lõpuks nahka, ja mu laps käib lasteaias kaks korda nädalas ujumas ka. Olen püüdnud leida sobivat kreemi, et ei peaks pidevalt hormoonkreemidega last sisse hõõruma, aga ausalt öeldes ei ole ükski kreem, ka mitte atoopikutele mõeldud kreemid, eriti head. Esiteks need KÕIK eranditult panevad mu lapse naha kipitama ja teiseks on suurem osa neist ikkagi mineraalõlide ja muu saastaga tehtud.

Avastasin küll, et Weleda duši- ja vannigeelil on ainult looduslikud ja ihusõbralikud koostisosad ja seda siis kasutame vajadusel veidike vannis käies. Nt see sobib meile hästi: https://www.loverte.com/et/weleda-calendula-shampoo-shower-cream-200ml
Ja see ka: https://www.kaubamaja.ee/weleda-mandli-tundliku-naha-dusikreem-200ml
Laps pmst lihtsalt mängib sellega kui vahuga natuke aega vannis ja siis loputame üle ning ei pea rohkem tema nahka nühkima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis astmast sa räägid? Ma ju ütlesin, et panen väga vähe pulbrit. Põhimõtteliselt üks supilusikatäis terve masina peale. Ja siis käivad riided veel pesukuivatist läbi. Ma pakun, et ei jää sinna külge küll mingeid jääke. Samas seda Neutrali tuleks korralikult panna, et see üldse midagi puhtaks peseks. Paraku on nii, et keemia toimib. Tahad seda või mitte. Ma kunagi proovisin mingeid sensitive ja bio-nõudepesuvahendeid ja need lendasid prügikasti. Põhimõtteliselt võiks sel juhul juba palja veega pesta. Kõige hullem oli veel spordiriietele mõeldud pesugeel. Spordijope tuli täpselt sama mustalt masinast välja kui sinna läks. No mis mõte on üldse pesemisel, kui ma pean hakkama eelnevalt mustemaid kohti küürima. See teeb sama välja, kui ma pesen nõud enne puhtaks ja siis panen nõudepesumasinasse.

Mina allergikuna suudan nt tuvastada kui mulle tuleb tänaval vastu inimene, kelle riided on Arieliga pestud, sest need otsekui haisevad. Selle lõhn on allergiku jaoks nii intensiivne. See ei lähegi pesu küljest kunagi ära. Sa ei tohiks mitte mingil juhul seda keemiat kodus kasutada, mitte ühegi riideeseme peal. Usu mind. Unusta ka kõik wc värskendid, tugevad kraanikausi vahendid, lõhnaküünlad, põrandapesuvahendid ja lõhnastajad, lõhnakuused. Need on allergiku jaoks täielik piin. Selle asemel sooda, äädikas, orto lasteseep, neutrali kodukeemia ja pesuvahendid. Kui laps kallis on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina mitteallergikuna suudan ka Arieli või muu jõleduse lõhna kaugelt tuvastada. Ariel peseb tõesti hästi puhtaks, kui mul lapsed väikesed olid, siis seda vänget lõhna veel polnud. Millalgi lisati, peale seda kasutan ka põhiliselt mayeri sensitive geeli.
pulbrid allergikule ei sobi, pulbriga pestud pesu jääb suuremal või vähemal (kui kasutada lisaloputusi) tolmama.
Mitu korda läbi pestes ja õues kuivatades on küll arieli lõhnast võimalik vabaneda. Mul ema kasutab ka mingit vänge lõhnaga pesuvahendit, talle endale see lõhn meeldib. Mõnikord sokutab ta mulle mingeid asju suvilas kasutamiseks, siis pesen läbi ja jätan pikalt õue tuulduma, lõhn kaob paari korraga ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

zeoliit

Pesu jääb tolmama, kui pesupulber sisaldab tseoliiti. Seda lisatakse vee pehmendamisks, aga Eesti tingimustes seda üldsiselt vaja pole, mõnes kohas ehk on karedam vesi. Peale selle see kinnitub ka pesumasinasse.
Tehke loputus sidrunihappega kuumal temperatuuril.
Imiku ihupesu ei peaks raske olema ka pesuseebiga pesta. Loputamiseks võib lisada törtsu äädikat (ka pesumasinnasse).

P.S.Tseoliitide grupi kõige levinumaks grupiks on kinoptiiloliit. See siis sama aine, mida mikroskoopilese annuses detsileeritud veega sisaldab imeravim Advanced TRS! 🙂
http://www.pealinn.ee/tagid/koik/mms-i-koha-on-votnud-uus-ebaravim-n235965

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ariel

Sama.
Tunnen ebameeldivust, kui keegi tuleb mulle koju ja ise ka, kui lähen kellelgi külla. Ei pruugi mingi väike korter olla – ka suuremas majas tajun, et kasutatakse ARIELI! Allergiline inimene muidu ei ole, aga see lõhn hakkab ninna kinni, mingil määral ka silmadesse tuleb “liiva”.

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mayeri geel?

Mayerit ega muid tavabrände ei soovita (isegi kui kirjas et “sensitive”). Eelistaksin spetsiaalseid allergikute tooteid (Mini-Risk, Tri-Bio jne), kuida enamus on kallis. Minu allergikule sobis ka hästi soodne vene beebi pesupulber või -geel “Ushastyi Njan” (kollane sari).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mayeri geel?

Mayerit ega muid tavabrände ei soovita (isegi kui kirjas et “sensitive”). Eelistaksin spetsiaalseid allergikute tooteid (Mini-Risk, Tri-Bio jne), kuida enamus on kallis. Minu allergikule sobis ka hästi soodne vene beebi pesupulber või -geel “Ushastyi Njan” (kollane sari).

Mina mitteallergikuna suudan ka Arieli või muu jõleduse lõhna kaugelt tuvastada. Ariel peseb tõesti hästi puhtaks, kui mul lapsed väikesed olid, siis seda vänget lõhna veel polnud. Millalgi lisati, peale seda kasutan ka põhiliselt mayeri sensitive geeli.

pulbrid allergikule ei sobi, pulbriga pestud pesu jääb suuremal või vähemal (kui kasutada lisaloputusi) tolmama.

Mitu korda läbi pestes ja õues kuivatades on küll arieli lõhnast võimalik vabaneda. Mul ema kasutab ka mingit vänge lõhnaga pesuvahendit, talle endale see lõhn meeldib. Mõnikord sokutab ta mulle mingeid asju suvilas kasutamiseks, siis pesen läbi ja jätan pikalt õue tuulduma, lõhn kaob paari korraga ära.

mina saan oma “mitte-allergikust” mehe järgi kohe aru, kui mõni pesupulber meie perele ei sobi:) läheb kohe laiguliseks kõigi Arielide, Tide-ide ja Bonuxite peale, kuigi ta muidu allergiline ei ole ja dermatiiti ei põe. Lapsele ma seda enam sellist kemmi ei pakuks. Lasteriideid pesen eraldi ja täiskasvanute riiete pesemiseks lisan Vanishit (aktiivne hapnik), peseb kõik riided ilusti puhtaks ja nahale sõbralik. Samamoodi ka muu koduse keemiaga: eelistan igapäevaselt kasutada TRI-Bio sarja, aga kord ühe-kahe kuu jooksul lasen koristajal siis profivahenditega üle käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me oleme kasutanud Mayeri Sensitive pesugeeli ja iga kord pärast pesu pesemist loputanud pesu veel korra tunniajase lisaloputusprogrammiga. Meie atoopikust laps ei kannata ka karetat pesu, olen lisanud loputamisel supilusikatäie äädikat, mis teeb pesu pehmeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan maximast kollast karu pildiga laste pesupulbrit. Lisaks sellele, et ei tekita allergiat, peseb väga väga hästi ja õrn värske lõhn jääb ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesupulber ei ole ainus, mis nahale liiga teeb. Mõtle läbi ka muu, mis naha peale satub. Näiteks igapäevane vannitamine (eriti pikemad vannid) ei ole head, dushigeelid, vannivahud samuti mitte. Keemia küsib keemia järele, nii et kui hoolikalt nahk sisse vahutada, siis hiljem tundub see tõenöoliselt kuiv ja on vaja ka kreemi. Parem seda nõiaringi vältida ja kasutada taolisi asju lapse õrnal nahal nii vähe kui võimalik.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Väikelaps Mis pesupulber atoopilise ja allergilise naha puhul lapsele?