Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis põhjus see oligi, miks riigikogus pidid suured palgad olema?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: mis põhjus see oligi, miks riigikogus pidid suured palgad olema?

Postitas:
Kägu

oli mingi jutt kunagi, et siis on raskem ära osta?

irf

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: mis põhjus see oligi, miks riigikogus pidid suured palgad olema?

Kui riigikogus makstaks miinimumpalka, siis ei läheks sinna ükski asjalik inimene tööle (mitte et kõik praegused liikmed seal väga asjalikud oleks…)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul on anmdeid kellegi äraostmise kohta, siis pöördu KAPO poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siiralt imestan inimeste üle, kes arvavad, et riigi seadusandliku kogu liikmed ei peaks \”suurt\” palka saama. Ma ei tea küll ühtegi Euroopa riiki, kus parlamendi liikmeid hästi ei tasustataks. Rahva esindajate valimine on ju demokraatia alustala ja kui olete sama kõva tegija, siis kandideerige ise ja hakake sellist palka saama. 5000 häält kokku ja pole vaja ühegi erakonna juures rügada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Postitas: Kägu | 14/01/2012 17:26
esialgu tuleks sel juhul muuta valimis seadust.
ja need üüratud palgad olid jah sellepärast et neid ei oleks nii kerge mõjutada.

aga mul üks küsimus tarkadele kägudele.
delfis mingi loll kirjutas selle tasuta yhistrantspordi kohta et on tebiilne oinimestelt seda üldse küsida.
AGAMINA KÜSIKS NÜÜD ET KAS SEE POLE VÄHE DEBIILNE ET BROILERID MÄÄRAVAD OMALE ISE PALGA?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui riigikogus makstaks miinimumpalka, siis ei läheks sinna ükski asjalik inimene tööle (mitte et kõik praegused liikmed seal väga asjalikud oleks…)[/tsitaat]

ma ütleks, et suisa imelik jutt sul.
väga suur hulk asjalikke inimesi saavad ebaõiglaselt väikest palka.
ja mitte keegi polegi öelnud, et nad seal peaksid miinimumi saama.

aga riigikogulase palk ja numbriliselt kõige enam saadav palganumber peaks olema seotud.

ma ei usu mitte, et väljamaal on see vahe niivõrd suur kui Eestis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Postitas: Kägu | 14/01/2012 17:26
esialgu tuleks sel juhul muuta valimis seadust.
ja need üüratud palgad olid jah sellepärast et neid ei oleks nii kerge mõjutada.

aga mul üks küsimus tarkadele kägudele.
delfis mingi loll kirjutas selle tasuta yhistrantspordi kohta et on tebiilne oinimestelt seda üldse küsida.
AGAMINA KÜSIKS NÜÜD ET KAS SEE POLE VÄHE DEBIILNE ET BROILERID MÄÄRAVAD OMALE ISE PALGA?[/tsitaat]

Nad ei määra ju iseendale palka – tee endale kõigepealt seadused selgeks. Iga Riigikogu koosseis saab palka muuta ainult järgmisele koosseisule. Mitte keegi ei tea, kas nad järgmistel valimistel tagasi valitakse või mitte. Ja kui valitakse, siis on see järelikult rahva tahe – 0 häälega tänapäeval Riigikokku ei pääse ja erakond peab ületama 5 % künnise. Üksikisik ei otsusta Riigikogus midagi, nii et selles osas vahet ei ole, kas Riigikogus on loll või tark, käsk, kuidas hääletada, tuleb erakonna peakontorist. Kui peakontorile ei kuuletu, oled järgmistel valimistel kindlalt out.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

riigikogus peabki suur palk olema, et sinna oleks suur konkurss. kui seal antaks miinimumpalka, siis oleks seal vist tõeline lambakari koos ja mina vahetaks riiki kohe kindlasti.

Please wait...
Postitas:
pärnakas29

kuidas muidu Eesti kõige lollimaid inimesi korraga ühte ruumi saada???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma siiralt imestan inimeste üle, kes arvavad, et riigi seadusandliku kogu liikmed ei peaks \”suurt\” palka saama. Ma ei tea küll ühtegi Euroopa riiki, kus parlamendi liikmeid hästi ei tasustataks. Rahva esindajate valimine on ju demokraatia alustala ja kui olete sama kõva tegija, siis kandideerige ise ja hakake sellist palka saama. 5000 häält kokku ja pole vaja ühegi erakonna juures rügada. [/tsitaat]

Põhimõtteliselt käib nii, et esinumbreid haibitakse ja pannakse paika partei poolt. Ja väikestel tegijatel pole riigikokku asja, kui nendeni see rivi häältearvu kaudu ei jõua. Nii, et siis need, keda tavaline rahvas valiks, ei saa sinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]riigikogus peabki suur palk olema, et sinna oleks suur konkurss. kui seal antaks miinimumpalka, siis oleks seal vist tõeline lambakari koos ja mina vahetaks riiki kohe kindlasti.[/tsitaat]

Palju seal siis hetkel majandusinimesi, juriidilise haridusega inimesi jne on, et sellist iba ajad. Ongi enamus lambad. Tunnen isiklikult mõningaid. Riigikogu on puhas formaalsus, sest kokkuvõtteks otsustab ära asja valitsus, kuigi see pole nende pädevus. Kuna valitsus ja riigikogus esindatud koalitsioon on üks punt, siis kasutatakse teerulli ja asi ants.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]riigikogus peabki suur palk olema, et sinna oleks suur konkurss. kui seal antaks miinimumpalka, siis oleks seal vist tõeline lambakari koos ja mina vahetaks riiki kohe kindlasti.[/tsitaat]

kle kõige lollimad lähevad riigikokku,pime oled v.
heaküll ,mul ei ole palgavastu midagi aga räägi siis sa tarkkur miks riigikogu liiked ei vastuta mitte millegi eest??kas muidu läheks jälle ainult lollem rahvamass riigikokku?riigikogu palk tuleks siduda miinimumpalgaga ,vat siis hakkaks alles miinimum palk tõusma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

kle kõige lollimad lähevad riigikokku,pime oled v.
heaküll ,mul ei ole palgavastu midagi aga räägi siis sa tarkkur miks riigikogu liiked ei vastuta mitte millegi eest??kas muidu läheks jälle ainult lollem rahvamass riigikokku?riigikogu palk tuleks siduda miinimumpalgaga ,vat siis hakkaks alles miinimum palk tõusma.
[/tsitaat]

ma ei viitsi sel teemal vaielda, mõttetu. arva mida tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma siiralt imestan inimeste üle, kes arvavad, et riigi seadusandliku kogu liikmed ei peaks \”suurt\” palka saama. Ma ei tea küll ühtegi Euroopa riiki, kus parlamendi liikmeid hästi ei tasustataks. Rahva esindajate valimine on ju demokraatia alustala ja kui olete sama kõva tegija, siis kandideerige ise ja hakake sellist palka saama. 5000 häält kokku ja pole vaja ühegi erakonna juures rügada. [/tsitaat]

tead sa mönda euroopa riiki kus vanaduspension ja mudu toetused oleks nii alandavalt närused? eriti vörreldes riigikogulaste sissetulekutega? just see on alandav kuidas sotsiaalselt vähem kindlustatud inimesed, eriti vanurid! peavad virelema. asjad peavad olema tasakaalus. ma ei ytle, et riigikogulased peaks saama keskmist palka, aga see sissetulekute vahekord on kyll puhta perses

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga vaadake, kuidas riigikogulasi pekstakse vaimselt igast asendist. Kasvõi siinsamas. KAs teate paljusid inimesi, kes oleksid nõus poliitikasse minema ja suudaksid seda mõnitamist sealjuures taluda? Minu meelest saavad nad õiglast palka. Iseasi on muude elualade palgad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tead sa mönda euroopa riiki kus vanaduspension ja mudu toetused oleks nii alandavalt närused? eriti vörreldes riigikogulaste sissetulekutega? just see on alandav kuidas sotsiaalselt vähem kindlustatud inimesed, eriti vanurid! peavad virelema. asjad peavad olema tasakaalus. ma ei ytle, et riigikogulased peaks saama keskmist palka, aga see sissetulekute vahekord on kyll puhta perses[/tsitaat]

Itaalia parlamendiliikme palk on umbes 10 000 eurot pluss mitu tuhat veel erinevaid kompensatsioone. Arvan, et Itaalia pensionäridega tuleb suhe umbes sama, mis meil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen jälle mõelnud, MIS VAHET seal on, kes on Riigikogus, mõni töll ju lausa sünnib virisemisvajausega, olgu ükskõik kes riigikogus või presidendiks või naiseks.

Tavalisteks virisejateks on need, kel kahe kõrva vahel midagi pole, küll aga on nad kuulnud, et virisetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Kuna valitsus ja riigikogus esindatud koalitsioon on üks punt, [/tsitaat]

Millises demokraatlikus riigis ei moodusta valitsust valimised võitnud erakonna juht?

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis põhjus see oligi, miks riigikogus pidid suured palgad olema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.