Esileht Hobinurk Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Teema: Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?

Postitas:
Kägu

Mis põhjusel ei pea inimesed oma sünnipäeva? Lapsepõlves on see ju nii oodatud päev, pidu, sõbrad, kingitused. Kuhu see täiskasvanuna kaob ja oma sünnipäea enam ei peeta?

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei huvita enam. Kingitusi ei vaja. Mehe sünnipäev on uue aasta algul ja minu oma pärast jaani, küllalt suheldud selleks ajaks. Ei maini üldse oma sünnipäevi.

+25
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest jälle üks aasta lähemal surma poole. Mis seal tähistada on?!

+13
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka ei pea sünnipäevi, aga hindan neid sellepärast, et jälle on üks aasta elu kingitud. Sa eelistaks noorelt surra?

+1
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei ole soovinud pidada, kui olen olnud mingis masenduseperioodis ja on selline tunne, et ühühü ma olen nii üksi ja kedagi ei koti tegelikult, kuidas mul läheb.

Aga kuidagi ma ikka olen siiski peo ka teinud, mõnikord nädal hiljem. Kui üldse kuidagi ei tähistaks, siis oleks veel õõnsam tunne sees.

Mul on see probleem lisaks, et mu sünnipäev on samal ajal sellise tähtpäevaga, mida kõik nagunii tähistavad ja alati ei saagi õigel ajal pidada, sest kõigil on juba mingid oma plaanid. Iga kord tuleb mõelda ka sellele, et kui tahaks kodust väljas pidada, siis igasugused broneeringud tuleks teha vähemalt kuu aega ette. Koroona ajal pidasin kodus, õnneks polnud juubelipidu vaja teha 😀

Mõned inimesed ei pea kunagi oma sünnipäeva, sellest ma päris aru ei saa. Mõistan kui mõnikord ei ole soovi, aga et mitte kunagi ei taha, see tundub veidi imelik.

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen 37 ja paar korda elus ainult sünnipäeva tähistanud. Ei meeldi pidusid korraldada, ei meeldi tähelepanu keskpunktis olla ja see päev lihtsalt ei ole mu jaoks oluline.  Olen isegi facebookist sünnipäeva maha võtnud, et kellelegi meelde ei tuleks ja saan õnnesoovid ainult lähedasematelt pereliikmetelt.

Lapsepõlves juba pakuti, et tahad äkki sünnipäeval sõbrad külla kutsuda, aga ma ei tahtnud.

+19
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis põhjusel ei pea inimesed oma sünnipäeva? Lapsepõlves on see ju nii oodatud päev, pidu, sõbrad, kingitused. Kuhu see täiskasvanuna kaob ja oma sünnipäea enam ei peeta?

Ei viitsi. Asju jaksan ise endale osta, aga kokata ja korraldada ja planeerida ma lihtsalt ei viitsi. Kui keegi teine  korraldaks, siis peaks küll. Tegelikult pean ma küll oma sünnipäeva, teen seda, mis mulle meeldib. Viimastel aastatel näiteks käin reisil.

+16
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidu ei korralda, kinke teeme, torti sööme ilma küünalde puhumiseta, pitsi konjakit ikka kõrvale lauale, seda kõikidel pereliikmetel ühtmoodi. Üks pereliige otsustas, et tahab novembris restosse minna, tehtud, lähme 5kesti. Sangviinikud pole ükski, ei taha tralli, kära ja mürtsu. Tööjuures toimuv kalliralli muudab kramplikus. Fb õnned võtan vastu, messengeri ja mobla sõnumid ka, kõnesid oodata ei meeldi. Vanimale lapsele helistati enne 18 saamist igal aastal 21-22 vahel kui olime perega sättinud juba teleri ette.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei meeldi tähelepanu, palju raha kulutada, planeerida, vaaritada ega koristada. Minu jaoks on sünnipäev või juubel tavaline päev nagu iga teine ja parim kingitus oleks, kui inimesed mu rahule jätaks. Pole kunagi ise oma sünnipäeva tähistanud. Lapsena ainult perekeskis.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle just seepärast ei meeldi, et väiksena sünnipäevale ei tuldud kohale, ka suured lubajad. Nüüd küll tagantjärgi mõtlen, et sünnipäeval on aasta alguses peale jõulude ja aastavahetuse perioodi, aga enne nö palgapäevi ehk jaanuar alguses. Võimalik, et see oli põhjus…

Mäletan ise ühte sellist sünnipäeva, kus kodusele peole lõpuks tuli üks inimene kuigi enne kindlaid tulijaid oli mitmeid. Peale seda lihtsalt ei tahtnud enam, kadus nö usk. Ja ajaga muutuski sünnipäev suht ebaoluliseks – enda oma just, ei ole mingeid kingisoove ega ootusi, ostan ise endale, mis tahan. Teiste omasid ikka meeldib pidada ja kinke teha-valida.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli lapsepõlves sünnipäev ainus aeg, mil sai uusi asju (jõulud ka, aga jõuludeks olid paljud kingitused praktilised, nt riided, villased sokid, aga ka lihtsalt maiustused). Sünnipäevaks sain raamatuid (mida väga armastasin) ja mänguasju. Ka sõpru muul ajal külla ei lubatud, sünnipäevaks tohtis neid aga kutsuda.

Täiskasvanuna ei hooli ma oma sünnipäevast üldse, sest sõpradega kohtume millal iganes tuju tuleb, selleks pole põhjust vaja. Ja asju ostan omale jooksvalt, samas üleliigseid asju ei talu.

Sama on näiteks aastavahetusega, et ei lähe enam korda. Ma ei tunne vajadust südaööni üleval olla, kuna mul on väikesed lapsed ja uni tundub mõnusam. Jõulud on ainus püha, mida tähistada tahan.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka ei viitsi pidada. Viimati tegin istumise 5a tagasi kui 30 sain. No siis oli juubel ja enne seda polnud ka ikka aastaid midagi teinud.
Oma pere jaoks koogi ikka olen teinud. Kes siis tahab, tuleb veel ekstra läbi.

Laste jaoks just see kink ongi see motivaator, et sünnipäevapidu oodata.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib mu sünnipäev, aga just sellise

päevana, mis mulle meeldib. Mitte nii, et mina kokkan ja valmistan, et külalistel hea oleks. Oot, aga mul pidi ju sünnipäev olema, minul pidi hea olema? Kuna sellist korraldamise peavalu ei taha, siis ei pea. Pean perega, ilma et midagi eraldi tegema peaks – ja FB sünnipäev on väga tore. Palju õnnitlusi ilma vajaduseta kokata.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

ja FB sünnipäev on väga tore.

Mulle see üldse ei meeldinud. Kui mõne FB tuttava sünnipäeva märguanne mulle ilmub, siis tunnen kohustust paar sõna kirjutada. Kirjutan ka. Sest no kuidas siis mitte… Ise selliseid “Palju õnne” erinevates variatsioonides suvaliste lillepiltide või gifidega ei soovi saada. Võtsin FBst oma sünnikuupäeva maha ja nüüd soovivad mulle õnne vaid need, kellega tõesti  lähedased oleme. Oleme vahel  perega restoranis käinud või kodus koos istunud, aga  see ka pole enam oluline. Kui mees hommikul südamest kallistab, sellest küll. Ei mingit rabelemist ega külaliste võõrustamist ei kodus ega restos, ei mingit sunnitud suhtlemist. Vahel käime õhtul teatris või kinos, ka (suured) lapsed saavad aru, et tahame lihtsalt omaette olla.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei meeldi tähelepanu, palju raha kulutada, planeerida, vaaritada ega koristada. Minu jaoks on sünnipäev või juubel tavaline päev nagu iga teine ja parim kingitus oleks, kui inimesed mu rahule jätaks. Pole kunagi ise oma sünnipäeva tähistanud. Lapsena ainult perekeskis.

Sama siin. Vihkan üritusi, korraldamist, raha kulutamist. Sain just 50, uurisin hindu, et pidu korraldada, catering, bänd, koha üür jne ligi 15000.-. Milleks?

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli lapsepõlves sünnipäev ainus aeg, mil sai uusi asju (jõulud ka, aga jõuludeks olid paljud kingitused praktilised, nt riided, villased sokid, aga ka lihtsalt maiustused). Sünnipäevaks sain raamatuid (mida väga armastasin) ja mänguasju. Ka sõpru muul ajal külla ei lubatud, sünnipäevaks tohtis neid aga kutsuda.

Täiskasvanuna ei hooli ma oma sünnipäevast üldse, sest sõpradega kohtume millal iganes tuju tuleb, selleks pole põhjust vaja. Ja asju ostan omale jooksvalt, samas üleliigseid asju ei talu.

Sama on näiteks aastavahetusega, et ei lähe enam korda. Ma ei tunne vajadust südaööni üleval olla, kuna mul on väikesed lapsed ja uni tundub mõnusam. Jõulud on ainus püha, mida tähistada tahan.

Minu jaoks jõulud just see kõige vastikum aeg. Pean mingeid asju ostma, selleks, et kinkida, kusjuures keegi ei hooli neist, asjad olemas. Jäle tarbimispüha.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teis ei teki süümekaid, kui ei pea, nagu poleks prioriteedid õiged. Et kuidas ma ei viitsi oma sugulaste või sõprade heaks pingutada. Et kuidas ma ei soovi nendega koos olla. Ma veel mõtlen et peab enne ja pärast koristama, kui kodus pidada. Ma ei oska pidulauda katta söökidega. Kuidas ma ei oska, kui teised kõik oskavad.   Kõige tähtsam ju ongi koos olemine, ühised mälestused, aga mina põen koristamise, söökide ja organiseerimise pärast. Ja tegelikult läheb raha ka palju. St ma ei oska majandada ega kombineerida odavalt head tulemust. Nii et minu kokkuhoiunipp on see et ma üldse ei peagi. Aga ikka tekivad süümekad, et peaks ikka koos olema ja tegema midagi toredat. Kui öelda et ma ei viitsi pidada  St nagu ma ei viitsi oma lähedastega koos olla.

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teis ei teki süümekaid, kui ei pea, nagu poleks prioriteedid õiged.

Tekib ikka, jah. Töökaaslaste hulgas on palju neid eriti sotsiaalseid inimesi, kelle sünnipäevadel olenemata vanusest ikka 30+ inimest osaleb. Suured suguvõsad ja palju tuttavaid. Nad ei kujuta ettegi, et mõnele nii ei meeldi ja et siis mitte imelikuna tunduda, olen lihtsalt valetanud, et jah, sugulased tulevad homme ja mõned sõbrad ülehomme… Tegelikult mul polegi lähemaid sugulasi ja kaugematega ei käi üldse läbi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

puuduvad ressursid

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teis ei teki süümekaid, kui ei pea, nagu poleks prioriteedid õiged

Ei teki.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

mina vahel teen peo, vahel mitte – kuidas tuju on. Külalised on lähisugulased, kokku laua ümber 12-14 inimest, ja vahel on tõesti suur isu neile kokata ja küpsetada. Vahel olen toidud tellinud. Aga mõnel aastal viilin ning ei tunne siis ka mingeid süümepiinu.

Mehe sünnipäevaga sama.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus eelpoolkõnelejatega, et sünnipäev on igavene häda, kokka ja korista ja tagapihta nuputa veel välja, mida sa sünnipäevaks saada tahad, kuigi ei taha midagi (aga kõik küsivad, ja kui ei küsi, toovad mõttetut nodi, kui nagunii maja juba asju täis). Peaks kunagi kohe ette ära ütlema, et tahaks sünnipäevakingiks pidu, et ma tuleks ainult kohale ja säraks, ja muud polekski vaja. Kui need va külalised ainult seda arvesse võtaks…

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei pea pidu, kuna pole sinna (enam) kedagi kutsuda. Vanemad on surnud, õdesid-vendi pole ja muid lähemaid sugulasi ka enam mitte. Kaks parimat sõbrannat ka surnud ja tuttavad, kellega varem perekonniti koos käisime, on kas lahku läinud või siis kaugemale kolinud.  Töö juures ikka tähistan ja kodus sööme mehe ja nooremate lastega torti ka (vanem laps töötab välisriigis, temaga kohtume heal juhul korra aastas), aga n.ö sünnipäevapidu pole enam aastaid pidanud.

Kusjuures mulle tegelikult meeldiks sünnipäeva suuremalt tähistada, aga ma pole nii hea suhtleja, et uusi (lähedasi) tutvusi peale tuleks.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei tunne süümekaid, et sünnipäeva ei tähista. MINU sünnipäev ju. Kes tahab tähistada, tähistagu enda oma. Mis see minu sünnipäev neisse puutub?

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sünnipäev on kohe pärast jaanipäeva – tulijaid palju ei ole, sest kõik tähistavad koos oma perega jaane. Ka lapsena said vähesed tulla – koolivaheajaks mindi maale vanaema juurde ja keegi ekstra sellepärast hakanud siis linna tagasi tulema. Septembris oli jälle hilja nagu pidada.

Vahel on mul endal palju tegemist olnud (mõnel aastal olen tööga hõivatud ka jaanide ajal), seetõttu ka pidu ära jäänud. On võimalus ka edasi lükata ja nt juuli algul tähistada, aga suvel on raske leida seda ühte päeva, mis kõigile sobiks (ühel on endal mingi tähtpäev, teine kuskil reisil või maakodus jms) – igale külalisele eraldi pidu küll tegema ei hakka.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle muidu väga meeldib külalisi võõrustada, aga vaat viimased aastad on sünnipäevapeod küll pidamata jäänud, sest ma üldse ei naudi oma vanust. Sain sel aastal 50 ja ei suuda mõista, kuidas on võimalik, et ma juba nii vana olen. Ei näe selles midagi tähistamisväärset, hoopis täielik masendus ja keskeakriis on peal.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mõned lapsed ka, ei soovi pidada. Lähevad kahe sõbraga välja ja see on piisav.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka ei pea sünnipäevi, aga hindan neid sellepärast, et jälle on üks aasta elu kingitud. Sa eelistaks noorelt surra?

Siin on vähemalt 9 õnnelikku inimest, kes pole pidanud kedagi noorelt matma. Kadestan teid.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Läbiv joon on, et pole sõpru, naabreid ega lähituttavaid, keda kutsuda (ja kes ka tuleks).

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem kulutan enda peale, kui toidan sugulaste horde. Lähen reisile näiteks. Juhul, kui raha peaks olema.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Esileht Hobinurk Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?