Esileht Hobinurk Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 124 )

Teema: Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?

Postitas:
Kägu

No meie kultuuris peab ju sünnipäevalaps enamasti ise pidu korraldama, teisi toitlustama, pärast koristama ja raha kulutama. Sellepärast ei meeldigi.

Millises kultuuris raha kulutama ei pea? tänapäeval on mega lihtne sünnipäeva pidada – lähed restorani ja tellid sealt. Aga ma saan aru, et rahast on kahju, mis siis sõprade/sugulaste kostitamisele kulub.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meie kultuuris peab ju sünnipäevalaps enamasti ise pidu korraldama, teisi toitlustama, pärast koristama ja raha kulutama. Sellepärast ei meeldigi.

Millises kultuuris raha kulutama ei pea? tänapäeval on mega lihtne sünnipäeva pidada – lähed restorani ja tellid sealt. Aga ma saan aru, et rahast on kahju, mis siis sõprade/sugulaste kostitamisele kulub.

Ameerikas olevat kombeks, et sõbrad organiseerivad sünnipäevapeo ja siis seega ka kulutavad ise selle raha.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on lihtsalt trendikas hetkel öelda, et uih ja aih ja mina sünnipäeva ei pea… Nii nagu vanasti oli trendikas pidada suurte lookas laudadega pidusid kuhu kogu suguvõsa kokku kutsuti, hoolimata sellest, kas omavahel suheldi muul ajal või mitte.

+2
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ameerikas olevat kombeks, et sõbrad organiseerivad sünnipäevapeo ja siis seega ka kulutavad ise selle raha.

Telekast nägid või?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

see on kõige jubedam õudusunenägu – lähed väsinult peale tööd koju, ja seal hunnik sõpru ja tuttavaid kargab köögisaare tagant välja, surprise-surprise. Uhh. Veel jubedam on tort-näkku komme.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii nagu vanasti oli trendikas pidada suurte lookas laudadega pidusid kuhu kogu suguvõsa kokku kutsuti, hoolimata sellest, kas omavahel suheldi muul ajal või mitte.

Laud on lookas ka tänapäeval, aga oluliselt kallima kraamiga. Teisiti oleks piinlik.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

see on kõige jubedam õudusunenägu – lähed väsinult peale tööd koju, ja seal hunnik sõpru ja tuttavaid kargab köögisaare tagant välja, surprise-surprise. Uhh. Veel jubedam on tort-näkku komme.

Jah, minu jaoks ka, aga mõned ameeriklased foorumis, kus seda mainisin, väitsid, et see oleks õudusunenägu ka nende jaoks ja tavaliselt ikka lepitakse kokku, kus ja millal. Neil on ju need baby shower ja wedding shower ka, ja neid ka ei organiseerita ise, samamoodi nagu meil viimast vallalist õhtut ei organiseeri pruut/peigmees ise.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

50 juubelit 50-le pole üldse kallis korraldada, sõber just pidas. Koha rent ruumid 9h koos sauna, suure aia ja basseiniga 600, toitlustus 2800, alkohol 1000. Cateringi puhul oli selle hinna sees katmine, teenindus ja koristamine. Tuled, nagu külaline-lahkud, nagu külaline. Tehtud ja unustatud!

+2
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

50 juubelit 50-le pole üldse kallis korraldada, sõber just pidas. Koha rent ruumid 9h koos sauna, suure aia ja basseiniga 600, toitlustus 2800, alkohol 1000. Cateringi puhul oli selle hinna sees katmine, teenindus ja koristamine. Tuled, nagu külaline-lahkud, nagu külaline. Tehtud ja unustatud!

Selle 4400 saaks juba Maldiivid või Dubai, mind isiklikult selline umpsasaa korraldamine ei huvita, raha mõttetu maha lakkumine.

+9
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle 4400 saaks juba Maldiivid või Dubai, mind isiklikult selline umpsasaa korraldamine ei huvita, raha mõttetu maha lakkumine.

No ma ei tea, kohe minemas Kanaaridele, kahele 4500.- Dubais korduvalt käinud. Mina peaks sünnipäeva. Sina oled lihtsalt koonerdaja.

+2
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, kohe minemas Kanaaridele, kahele 4500.- Dubais korduvalt käinud. Mina peaks sünnipäeva. Sina oled lihtsalt koonerdaja.

Kanaarid kahele 4500 on ilmne ülemaksmine, Kanaarid pole seda lihtsalt väärt,

EU massiturismi odav sihtkoht.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka täiega koonerdaja, mis minu enda sünnipäevapidu puudutab. Ühe õhtu peale 4500.- ei pane mitte iial. Eriti veel, kui mulle ei meeldi sellised üritused üldse ja ma ei saa sellest ühtki head emotsiooni. Sunniviisil ei korralda pidu kellelegi. Olen mõned korrad elus teinud oma pereliikmetele, aga nii väikese summaga see küll 50le inimesele ei piirdunud. Elav muusika ja mitte mingi külakapell, hea õhtujuht, korralik teenindus cateringi poolt kogu õhtu jooksul, vajadusel öömaja, hommikusöök ja veel palju pisimugavusi ja teenuseid. Ei kujuta ette, kuidas see kõik 4400 euro sisse mahtuda saaks, kui tõesti hästi korraldada. Õnneks ise ei taha oma sünnipäeval külalisi võõrustada. Miks peaks?

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Elav muusika ja mitte mingi külakapell, hea õhtujuht, korralik teenindus cateringi poolt kogu õhtu jooksul, vajadusel öömaja, hommikusöök ja veel palju pisimugavusi ja teenuseid. Ei kujuta ette, kuidas see kõik 4400 euro sisse mahtuda saaks, kui tõesti hästi korraldada. Õnneks ise ei taha oma sünnipäeval külalisi võõrustada. Miks peaks?

Tallinnas elades ja sünnipäeva pidades ongi võlu selles, et kuhugi ööbima jääma ei pea ning taksod sõidutavad koju. Ausalt öeldes elava muusika jaoks peaks üritust pidama kuskil mõisas, sest seda pole kindlasti vaja, et muusikast üle peab rääkima. Jah, siis tuleks lisaks 5000 eurot maksta laulja või bändi kohta. Korralik teenindus oli ka siin selle 2800 sees, 2300 oli toidu osa. Õhtujuhti isiklikult ei palkaks, ei viitsi neid mänge eriti keegi mängida ja käsu peale püsti tõusta ja midagi tegema hakata. See sobiks kuhugi taluõue rohkem.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kanaarid kahele 4500 on ilmne ülemaksmine, Kanaarid pole seda lihtsalt väärt, EU massiturismi odav sihtkoht.

Kui tahta normaalset hotelli ja 11 ööd, siis nii kahjuks on. Pealegi on reiside hinnad aastatagusega võrreldes tõusnud veerandi võrra.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

pidasin Tallinnas hiljuti juubeli 25-le inimesele – ruum (superilus) 400 eurot, toit (osaliselt tellitud, osa ise) ja alkohol 600. Koristamine, nõud jms oli rendi hinnas.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine lihtsalt pikemale reisile, milles probleem.

Aga mulle näiteks üldse ei meeldi reisida.

Mina tahaks rahulikult omaette olla. Mitte mingis melus ja lärmis ja saginas oma sünnipäeva veeta.
Sünnipäeva(peo) puhul ongi minu jaoks vastukarva see asjatu pingutus ja püüd olla kuidagi teistmoodi kui tavaliselt. Pidulikum, sõbralikum, ilusam, avatum, heldem.
Ma ei taha, ma tahan olla tavaline, rahulikult oma harjunud olekus ja maailmas.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei taha, ma tahan olla tavaline, rahulikult oma harjunud olekus ja maailmas.

Aga nii ütlegi neile, keda külla kutsud. Palun mitte mingit pidulikkust, tulge lihtsalt, ajame juttu.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

50. sünnipäev ja märkmed on alles. See on mõned aastad tagasi, hinnad veidi tõusnud, aga mitte meeletult.

Aiapidu. 31 täiskasvanut ja 8 last. Pluss mina ja mees.

Catering külm laud 340 eurot.
Grillile liha ja juurikaid 105 eurot. Marinaad ilmselt maksis ka midagi, seda pole kirjas.
Roheline salat – tasuta, kuigi eks kunagi need seemned maksid midagi ja no salatikastmed ka ehk tulid kaks eurot kokku
Kook – tõid lapsed, 2 tk
Mingid hoidised – ju see marinaad miskit ikka maksis
Šampanja – töökoht kinkis ühe, sõbrannad teise
Kohv-tee – märgitud on 5 eurot
Tomat-kurk – tõi naaber kingituseks
Alkohol – 210 eurot
Leib – töökaaslased küpsetasid
Paar veini – külalised
Pudel viskit – ämm
Suitsukala – äi
Muu (ilmselt siin olid siis näiteks, suhkur, sinepid ja selline) – 25 eurot
Maasikad – 19 eurot
Jäätis 11 eurot
Õunamahl – eks see elektrit muidugi võttis midagi, ei tea. Mõni euro.
Tikrid-sõstrad-pähklid – tasuta, pähtlid kausis, marjad põõsas
Karulaugupesto – bensuraha 8 km karulauguni, sama palju tagasi. Seedermännniseemned kapist, kunagi on nende eest muidugi midagi makstud.
Kartul – kirjas on 5 eurot

Ei käi nagu üle jõu. Oli ka 30 aastat aega koguda.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

50. sünnipäev ja märkmed on alles. See on mõned aastad tagasi, hinnad veidi tõusnud, aga mitte meeletult.

Nii armas, perekooli klassika. Kleit oli Humanast 1 euro päevalt, täissiid- ajatu klassika,

õhtul, kui väheke jahedam- peenvillane klassikaline must kleit, 2 euro päevalt

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Grillile liha ja juurikaid 105 eurot. Marinaad ilmselt maksis ka midagi, seda pole kirjas.

Roheline salat – tasuta, kuigi eks kunagi need seemned maksid midagi ja no salatikastmed ka ehk tulid kaks eurot kokku

Kook – tõid lapsed, 2 tk

Alkohol – 210 eurot

Paar veini – külalised

Pudel viskit – ämm

Suitsukala – äi

Maasikad – 19 eurot

Jäätis 11 eurot

Karulaugupesto – bensuraha 8 km karulauguni, sama palju tagasi. Seedermännniseemned kapist, kunagi on nende eest muidugi midagi makstud.

Saan aru, et 31 täiskasvanut ja 2 šampust? Ja siis sõid kõik oma aiast korjatud pähkleid? Jäätis 11 eurot kõlab okeilt, kui seda tarbisid ainult lapsed, aga maasikad 19 on küll ulme, 40 inimese (ja lapsed) jaoks kaks kooki, ja maasikad tundub ikka liiga vähe, arvestades, et ka aiapidude ajal on ka kõige odavamad maasikad siiski ca 4-5 eurot kilo vähemalt. See teeb mikroskoopilise osa kooki inimese peale ja ca 1,5 maasikat. Jätsi saavad ainult lapsed.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan aru, et 31 täiskasvanut ja 2 šampust?

Jälle mingi kohtlane, kes lugeda ei mõista-210 euro eest alkoholi, 2 veini, 2 sampat, 1 viski.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kook – tõid lapsed, 2 tk

Alkohol – 210 eurot

Paar veini – külalised

Pudel viskit – ämm

Suitsukala – äi

Maasikad – 19 eurot

Jäätis 11 eurot

no 50 tahaksin mina nats teistmoodi pidada kui tavaline aiakas, aga see olen loomulikult mina

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

no 50 tahaksin mina nats teistmoodi pidada kui tavaline aiakas, aga see olen loomulikult mina

Mis selles aias nii tavalist on? Minult lausa üüritakse aeda, et pidada sünnipäevi ja pulmasid(koos paaripanemisega).

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kook – tõid lapsed, 2 tk

Alkohol – 210 eurot

Paar veini – külalised

Pudel viskit – ämm

Suitsukala – äi

Maasikad – 19 eurot

Jäätis 11 eurot

Marsil?

Aga kuna ühtegi sütiku sinnapoole teel pole, jääb kahjuks ära?

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

inimesed – osa tahavad kulutada raha vaid endale, teised tahavad aga seda jagada n.ö. teistega. Mina olen viimane – ma tahan enda ümber rõõmsaid inimesi, toredat pidu, millest räägitakse veel mitu aastat jne.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

inimesed – osa tahavad kulutada raha vaid endale, teised tahavad aga seda jagada n.ö. teistega. Mina olen viimane – ma tahan enda ümber rõõmsaid inimesi, toredat pidu, millest räägitakse veel mitu aastat jne.

Eks jagada saab seda mida sul on. Minu arust suuremal osal inimestel pole rahaga eriti hõisata, sms- laenu pole ju ka peopidamiseks mõistlik võtta. Need üksikud perekooli kröösused võivad ju raha kahte lehte loopida, aga kui inimesel pole praegusel ajal erilisi rahalisi ülejääke, siis pere heaolu arvelt sünnipäeva pidada on suht haige käitumine.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks jagada saab seda mida sul on. Minu arust suuremal osal inimestel pole rahaga eriti hõisata, sms- laenu pole ju ka peopidamiseks mõistlik võtta. Need üksikud perekooli kröösused võivad ju raha kahte lehte loopida, aga kui inimesel pole praegusel ajal erilisi rahalisi ülejääke, siis pere heaolu arvelt sünnipäeva pidada on suht haige käitumine.

Siin eelpool räägitakse 4400 eurot eest Dubaisse sõidust. Loomulikult, kui raha ei ole, siis ei peeta pidu. Samas saab teha nii odavamalt, kui ka kallimalt.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin eelpool räägitakse 4400 eurot eest Dubaisse sõidust. Loomulikult, kui raha ei ole, siis ei peeta pidu. Samas saab teha nii odavamalt, kui ka kallimalt.

Kes räägib? Üks. Ja võimalik, et luuletab ja kui mitte, siis kui tal on valida reisi või sünnipäeva vahel, siis pole küsimustki. Ja 4400 euro eest pidutseda on minu arust priiskamine ja lollus, peab lausa tige raha peale olema.  ma saaks aasta otsa selle raha eest hästi süüa.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimestel ongi erinevad väärtushinnangud – kes tahab, see leiab alati võimaluse pidu pidada, kas siis kallimalt või odavamalt. Teine tahab ise vaid hästi süüa ja ei raatsi teistele sünnipäeva pidu korraldada, siis on see tema õigus. Mõni paneb ümbrikusse 30 eurot ja siis rehkendab peol, et kas ikka sai selle raha eest söödud/joodud, teine paneb 100 eurot ning naudib pidu.
Minul läks juubel ca 3500 eurot ja kui olengi tõesti raha peale vihane, sest pidu oli igat senti väärt. Ei kahetse mitte hetkegi, et sellise peo pidasin.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii armas, perekooli klassika. Kleit oli Humanast 1 euro päevalt, täissiid- ajatu klassika,

õhtul, kui väheke jahedam- peenvillane klassikaline must kleit, 2 euro päevalt

Ma vaatasin, et isegi päris kallis. Saaks soodsamalt ja rõõmsamalt.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 124 )

Esileht Hobinurk Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?