Esileht Hobinurk Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )

Teema: Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?

Postitas:
Kägu

Saan aru, et 31 täiskasvanut ja 2 šampust?

Jälle mingi kohtlane, kes lugeda ei mõista-210 euro eest alkoholi, 2 veini, 2 sampat, 1 viski.

Ei olnud laual ei sampust ega šampat, oli kaks šampanjat, kingiks saadud viski (kiigega, 4,5 liitrit, Jameson), kaks külaliste toodud veini. Lisaks 6 punast ja 6 valget veini ja liiter Tohi džinni meilt. Piisas. Hädavaruks oli sügavkülmas veel liiter viina ja veinikülmikus paar säilitusveini, aga neid ei läinud vaja.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul läks juubel ca 3500 eurot ja kui olengi tõesti raha peale vihane, sest pidu oli igat senti väärt.

No mul näiteks polekski sellist raha. Praegu ei saa midagi enam odavalt, ka 350 oleks paljudele üle jõu käiv. Suuremat seltskonda on väga raske odavalt võõrustada, tean, sest teen iga aasta ca 20-le jõululaua, vaatamata sellele, et teen toidud kõik ise, läheb ikka päris palju raha selle peale. Jah, kui pakkuda makarone ketšupiga, siis küll. Eriti nõme on inimeste hinnatundlikkuse taustal hoobelda oma mitme tuhandeste eurodega sünnipäevadega ja pidada neid kes pidusid ei korralda, enesekeskseteks individualistideks.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahapuudus on muidugi arusaadav. Mulle isiklikult jäävad pigem arusaamatuks need, kes ütlevad, et lihtsalt ei taha pidu, kuigi rahakott vabalt kannataks välja, aga “ei taha teisi sööta”. Kõik ei peagi olemma muidugi nagu mina, aga ma aru ei saa, kuidas ei taha kalleid sõpru ja ka oma paremaid sugulasi paar korda aastas näha ja selle nimel ka välja teha, kui jua raha seda lubaks. See on minu jaoks koonerdamine sel tasemel, mida elus pole isegi näinud. Rahapuudus on muidugi mõistetav ja sünnipäevaks laenu võtta oleks totrus kuubis. Neil pole ühtki inimest, kellele raatsiks välja teha? Nagu päriselt? Ei ema, ei täiskasvanud lapsed, ei sõbranna, ei kaks töökaaslast, ei õde, ei naabrinaine, ei kursusekaaslane? Kohe kellelegi ei raatsiks osta kartulit ja karbonaadi?

+2
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olnud laual ei sampust ega šampat, oli kaks šampanjat, kingiks saadud viski (kiigega, 4,5 liitrit, Jameson), kaks külaliste toodud veini. Lisaks 6 punast ja 6 valget veini ja liiter Tohi džinni meilt. Piisas. Hädavaruks oli sügavkülmas veel liiter viina ja veinikülmikus paar säilitusveini, aga neid ei läinud vaja.

Shampa all pidasingi silmas sampanjat. Mitte vahuveini. Mis probleem?

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Shampa all pidasingi silmas sampanjat. Mitte vahuveini. Mis probleem?

Ma pole, kellega vestled, aga šampanja asemel shampa lugeda on silmadele valus ja kuudles ka kõrvadele valus. Seeriast karbonaad – karbonts ja vein – veint ja õlu – õll-.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahapuudus on muidugi mõistetav ja sünnipäevaks laenu võtta oleks totrus kuubis. Neil pole ühtki inimest, kellele raatsiks välja teha? Nagu päriselt? Ei ema, ei täiskasvanud lapsed, ei sõbranna, ei kaks töökaaslast, ei õde, ei naabrinaine, ei kursusekaaslane? Kohe kellelegi ei raatsiks osta kartulit ja karbonaadi?

Kui sünnipäev on varem kui palgapäev, siis ilmselt pole võimalik välja teha. Muidugi, mingi 5 inimest suudab vast igaüks ära võõrustada, aga ju siis pole kas häid suhteid, tuju või aega. Ma mõistan küll, et inimesed ei viitsigi vaeva näha, eriti kui on tihe ja väsitav periood niikuinii. Et tõused ainukesel puhkepäeval üles ja tunned, et, issake, ma ei taha mingit pidu. Aga kui oled juba kõik ära korraldanud ja inimesed kutsunud, siis tuleb sõna pidada, kuigi tahtmist enam polgi.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahapuudus on muidugi mõistetav ja sünnipäevaks laenu võtta oleks totrus kuubis. Neil pole ühtki inimest, kellele raatsiks välja teha? Nagu päriselt? Ei ema, ei täiskasvanud lapsed, ei sõbranna, ei kaks töökaaslast, ei õde, ei naabrinaine, ei kursusekaaslane? Kohe kellelegi ei raatsiks osta kartulit ja karbonaadi?

Kui sünnipäev on varem kui palgapäev, siis ilmselt pole võimalik välja teha. Muidugi, mingi 5 inimest suudab vast igaüks ära võõrustada, aga ju siis pole kas häid suhteid, tuju või aega. Ma mõistan küll, et inimesed ei viitsigi vaeva näha, eriti kui on tihe ja väsitav periood niikuinii. Et tõused ainukesel puhkepäeval üles ja tunned, et, issake, ma ei taha mingit pidu. Aga kui oled juba kõik ära korraldanud ja inimesed kutsunud, siis tuleb sõna pidada, kuigi tahtmist enam polgi.

Ma alustasin ju sellest, et rahapuudusel sünnipäeva mittepidamine on täiesti mõistetav. Täiskasvanud inimene aga suudab siiski oma tujumuutusi niipalju kontollida, et kui voodihaige pole, siis võtab kutsutud vastu. Lõpuks teab ju igaüks meist, kes on istunud heade sõprade või muus huvitavate inimeste seltskonnas, et kui isegi ei viitsi alguses minna, siis lõpuks on 99% kordadest nii hea meel, et sai käidud.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

no 50 tahaksin mina nats teistmoodi pidada kui tavaline aiakas, aga see olen loomulikult mina

Mis selles aias nii tavalist on? Minult lausa üüritakse aeda, et pidada sünnipäevi ja pulmasid(koos paaripanemisega).

lause lõpus rõhutasin, et jutt ikka minust, aiakas pole midagi nii väga erilist

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Shampa all pidasingi silmas sampanjat. Mitte vahuveini.

Muide, ka šampanja on vahuvein ning nii võib ka teda nimetada. Küll aga mitte šampaks või shampuseks. See oleks umbes sellest suhtlusringkonnast päris kõnepruuk, kes sinu kui võõra naise poole näiteks tanklas meesmüüja pöörduks, et “kle naiska, kas sisse lasite pritsida ka? Kütus, ma mõten hahahahahahha”.

Kõik šampanjad on vahuveinid, aga kõik vahuveinid pole šampanjad. Ja ükski neist pole shampa.

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud inimene aga suudab siiski oma tujumuutusi niipalju kontollida, et kui voodihaige pole, siis võtab kutsutud vastu.

No loomulikult kui on kutsutud ja organiseeritud, aga mõistan täitsa kui inimesed ei hakkagi just sel põhjusel midagi organiseerimagi.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

no 50 tahaksin mina nats teistmoodi pidada kui tavaline aiakas, aga see olen loomulikult mina

Mis selles aias nii tavalist on? Minult lausa üüritakse aeda, et pidada sünnipäevi ja pulmasid(koos paaripanemisega).

lause lõpus rõhutasin, et jutt ikka minust, aiakas pole midagi nii väga erilist

Viimasel aiapeol, hõbepulm, käisin ja oli väga eriline, kuigi sel õuel olen käinud sada või kolmsada korda. Eks kaunis maastik, sile järvepind, lõkke peegekdus järvel, see vana vahva istumisnurk, need jutud, need hääled, see väike jalutuskäik, keegi valab veini, keegi jagab pleede, kes läheb lapsi valvama, kui need valges öös suplema lähevad. Mõnest asjast ei tüdine iial.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud inimene aga suudab siiski oma tujumuutusi niipalju kontollida, et kui voodihaige pole, siis võtab kutsutud vastu.

No loomulikult kui on kutsutud ja organiseeritud, aga mõistan täitsa kui inimesed ei hakkagi just sel põhjusel midagi organiseerimagi.

Kartes seda kaht tundi, mil nad eriti ei viitsiks ust avada või kuskile minna ja teades oma eelmise 140 kogemuse pealt, et kuus tundi hiljem oleks neil jube hea meel? Muidugi kirjutan ainult tõesti neist oma pidudest, kuhu kutsud tõesti endale kõige põnevamad ja lähedasemad inimesed. See on umbes sama loogika, et ei lähegi näiteks ülikooli, sest kuigi õppida meeldib ja eriala ka ja õppejõud ka, seltskond ka, sinna viiv tramm on ebameeldivalt sinine ja seega ei lähe.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ma aru ei saa, kuidas ei taha kalleid sõpru ja ka oma paremaid sugulasi paar korda aastas näha ja selle nimel ka välja teha, kui jua raha seda lubaks.

Ma näen oma kalleid sõpru ja sugulasi ikka palju sagedamini kui paar korda aastas. Lapsi ja naabreid kord-paar nädalas. Meil on igasugu üritusi, kus kohtume. Päris tihti teeme koos ka süüa või käime väljas söömas, selles pole küsimustki. Suguvõsa kokkutulekuid peetakse üle 3 aasta, kursus käib juba mitukümmend aastat koos igal aastal, tihti ka meie juures, lõputult on jaane ja nt laste lõpupidusid  peetud. Mitte mingil juhul ei korralda ma lisaks veel üht pidu.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ma aru ei saa, kuidas ei taha kalleid sõpru ja ka oma paremaid sugulasi paar korda aastas näha ja selle nimel ka välja teha, kui jua raha seda lubaks.

Ma näen oma kalleid sõpru ja sugulasi ikka palju sagedamini kui paar korda aastas. Lapsi ja naabreid kord-paar nädalas. Meil on igasugu üritusi, kus kohtume. Päris tihti teeme koos ka süüa või käime väljas söömas, selles pole küsimustki. Suguvõsa kokkutulekuid peetakse üle 3 aasta, kursus käib juba mitukümmend aastat koos igal aastal, tihti ka meie juures, lõputult on jaane ja nt laste lõpupidusid peetud. Mitte mingil juhul ei korralda ma lisaks veel üht pidu.

Keegi ei käsuta ju. Kui sa ei taha, ära tee. Äre teiste omadele ka mine, sest te ju kohtute ka sünnipäevadeta lõputult.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei käsuta ju. Kui sa ei taha, ära tee. Äre teiste omadele ka mine, sest te ju kohtute ka sünnipäevadeta lõputult.

Kallite sõprade ja sugulastega tõesti kohtume tihti. Mitte nii kalleid sugulasi ei soovigi ühe laua taha kutsuda, nad ei saa omavahelgi läbi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

50. sünnipäev ja märkmed on alles. See on mõned aastad tagasi, hinnad veidi tõusnud, aga mitte meeletult.

Aiapidu. 31 täiskasvanut ja 8 last. Pluss mina ja mees.

Catering külm laud 340 eurot.

Grillile liha ja juurikaid 105 eurot. Marinaad ilmselt maksis ka midagi, seda pole kirjas.

Roheline salat – tasuta, kuigi eks kunagi need seemned maksid midagi ja no salatikastmed ka ehk tulid kaks eurot kokku

Kook – tõid lapsed, 2 tk

Mingid hoidised – ju see marinaad miskit ikka maksis

Šampanja – töökoht kinkis ühe, sõbrannad teise

Kohv-tee – märgitud on 5 eurot

Tomat-kurk – tõi naaber kingituseks

Alkohol – 210 eurot

Leib – töökaaslased küpsetasid

Paar veini – külalised

Pudel viskit – ämm

Suitsukala – äi

Muu (ilmselt siin olid siis näiteks, suhkur, sinepid ja selline) – 25 eurot

Maasikad – 19 eurot

Jäätis 11 eurot

Õunamahl – eks see elektrit muidugi võttis midagi, ei tea. Mõni euro.

Tikrid-sõstrad-pähklid – tasuta, pähtlid kausis, marjad põõsas

Karulaugupesto – bensuraha 8 km karulauguni, sama palju tagasi. Seedermännniseemned kapist, kunagi on nende eest muidugi midagi makstud.

Kartul – kirjas on 5 eurot

Ei käi nagu üle jõu. Oli ka 30 aastat aega koguda.

Mind huvitab, kui palju suitsukala see äi tõi ja kui palju tomatit-kurki naabrid, et lausa 40-le inimesele pakkuda jätkus?! Sama leiva ja kookidega. Mitmekilone see töökaaslaste küpsetatud leib oli siis, et 40 inimest sealt maitsta said?

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, kui palju suitsukala see äi tõi ja kui palju tomatit-kurki naabrid, et lausa 40-le inimesele pakkuda jätkus?! Sama leiva ja kookidega. Mitmekilone see töökaaslaste küpsetatud leib oli siis, et 40 inimest sealt maitsta said?

Need päris peamised toidud siisi polnud. Kala oli kaks angerjat, sellised keskmised ja kaks suurt latikat. Leiba oli kolm või neli. Kook oli üks suurem tort, ma nüüd teda ei kaalunud, kandiline, ühekihiline ja üks ahjuplaad õunakooki. Tomateid oli ämber, mitte see kõige suurem ämber, ma arvan, et 8-10 liitrit. Kurki oli vist suurem pang pluss purgiga värsket hapukurki. See toore kurgi hunnik ei kulunudki ära, muidugi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole, kellega vestled, aga šampanja asemel shampa lugeda on silmadele valus ja kuudles ka kõrvadele valus. Seeriast karbonaad – karbonts ja vein – veint ja õlu – õll-.

Sulle on paljud asjad valusad, ei saa nii helves olla! Pole see champagne nii peen, nii peen midagi.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ükski neist pole shampa.

On täpselt selline, nagu kutsutakse. Siin on hullematki välja mõeldud-Nõksu-Neti ja keegi Karen.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

On täpselt selline, nagu kutsutakse. Siin on hullematki välja mõeldud-Nõksu-Neti ja keegi Karen.

Kuule, katsu nüüd elada selle Karen’iga. Sa said šoki, et sa maailmast mitte midagi ei tea, aga ei pea oma rumalust nii pikka aega foorumis edasi kaagutama.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, katsu nüüd elada selle Karen’iga. Sa said šoki, et sa maailmast mitte midagi ei tea, aga ei pea oma rumalust nii pikka aega foorumis edasi kaagutama.

No tõesti, igal pool sama jama. Imelik, et ta veel väikelapse foorumisse jõudnud pole.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsal põhjusel: ei viitsi. Mu sünnipäev on jõulueelsel ajal ja sellel perioodil on kõigil niigi pidusid palju. Teiseks ei meeldi mulle suure seltskonnaga peod, kus ei jõua kõigiga suheldagi. Sõpradega kohtume pigem juhuslikel aegadel, kui tuju tuleb ja kõigile sobib – vähemalt korra kuus käime ikka üksteisel külas, suvel tihedamini. Ma ei näe mingit vajadust sellist koosolemist just sünnipäevapeoks nimetada, kuna täpselt sünnipäeval see enamasti ju ei juhtu. Vanemad on mul kahjuks surnud ja sugulastega eriti ei suhtle, sest meil ei ole suurt midagi ühist.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Karenist teadmine teeb kuidagi targaks või? Kelleks sa end üldse pead, et käid ja plädised teiste kallal? Kedagi ei huvita su nn tarkus. Ei imesta, kui see ongi su lagi.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis te räägite siin sõpradele sünnipäeva puhul kostitamisest, kui siin on inimesi, kes mardi- ja karipäeval panevad uksed lukku, et ei peaks võõrastele lastele kommi andma.

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Karenist teadmine teeb kuidagi targaks või? Kelleks sa end üldse pead, et käid ja plädised teiste kallal? Kedagi ei huvita su nn tarkus. Ei imesta, kui see ongi su lagi.

Karenist alustasid rääkimist sina. Sina ei suuda vait olla sel teemal.

Aga jah, teeb targemaks küll.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis te räägite siin sõpradele sünnipäeva puhul kostitamisest, kui siin on inimesi, kes mardi- ja karipäeval panevad uksed lukku, et ei peaks võõrastele lastele kommi andma.

sünnipäevi pean, aga mardi- ja kadripäevad tabavad mind enamasti küll täiesti ootamatult, ja kuna kommi pole varutud, siis ust ei ava. Kui on kommi, siis on küll tore, kui tullakse.

Halloweenil ei ava ust põhimõtteliselt.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Karenist alustasid rääkimist sina. Sina ei suuda vait olla sel teemal. Aga jah, teeb targemaks küll.

Vaatan 97 protsenti koguvaatamisest ingliskeelseid saateid, pole aastakümnete jooksul veel Karenist juttu olnud.

Su enda vanemad ja vanaema ning vanaisa ikka teavad? Sest kui ei, siis on rumalad inimesed ja maailmast ei te midagi.

Ise saad aru, kui lolli juttu sa ajad?

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tuttav solvus, et tema täisealist tütart ei kutsutud ühele sünnipäevale, aga küsisin vastu, mitu korda sinu tütar sünnipäevalast enda sünnipäevale on kutsunud? Õige vastus oli 0.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea, sest ei viitsi sellega tegeleda ega meeldi ka tuttavate korraldatud suured peod, kus mitu põlvkonda, töökaaslasi, naabreid ja kari lapsi ringi saalivad. Olen privaatne inimene, kes peab töö tõttu palju suhtlema ja kelle tutvusvõrgustik on liiga suur. Seega mulle täiesti piisab, kui mõned vanemad sõbrad tulevad oma kaasadega, kokkan külma laua ja siis suundume mingile üritusele. Vanemaid-tädisid-lellepoegi ei kutsu ega käi ka nende üritustel. Lihtsalt ei meeldi selline lai formaat. Grillipidusid teen hooajal küll, aga siis jälgin ka, et inimesi liiga palju ei tuleks. Ca 15 inimest on minu piir, millal veel suudan kõikidega süvitsi suhelda ja asi ei lähe lihtsalt “istume millegipärast koos ja sööme” teemaks.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Karenist alustasid rääkimist sina. Sina ei suuda vait olla sel teemal. Aga jah, teeb targemaks küll.

Vaatan 97 protsenti koguvaatamisest ingliskeelseid saateid, pole aastakümnete jooksul veel Karenist juttu olnud.

Su enda vanemad ja vanaema ning vanaisa ikka teavad? Sest kui ei, siis on rumalad inimesed ja maailmast ei te midagi.

Ise saad aru, kui lolli juttu sa ajad?

Ei tea tõesti. Nad on aastaid surnud olnud.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )

Esileht Hobinurk Mis põhjusel ei pea sünnipäeva?