Esileht Ilu ja tervis Mis põhjustab tugevat kurnatus?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Mis põhjustab tugevat kurnatus?

Postitas:

Nii ära on tüüdanud see kohutav väsimus ja kurnatus. Mõjutab liialt elukvaliteeti ja laste ees on juba süümekad, et nende emal energiat pole ja on koguaeg uimane nagu porikärbes. Vahest on selline kurnatusehoog peal, et tekib juba iiveldus ja peavalu. Pearingluseid esineb ka ja luu ja liigesvalusid. Vitamiinide puuduseid ei ole, seda on juba uuritud. Kuhu peaks pöörduma ja mida uurima?
Teine küsimus on, et kas tervel inimesel ka vihmase ilmaga liigesed valutavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.03 11:59; 11.03 23:10; 11.03 23:29; 12.03 17:44; 16.03 09:01; 16.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale toitumine võib ka põhjus olla. Praetud, töödeldud ja rämpstoit tekitab väsimust ja loidust.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:18; 14.03 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kilpnääre korras?
tsh peaks olema alla 2.5, t4 normvahemiku ülemises pooles, t3 normvahemiku kõige ülemises veerandis

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keha ja energia puhul kehtib põhimõte “use it or lose it” (“kasuta või kaota”), mis tähendab seda, et inimkeha on loodud pidevalt liigutama ja liikuma ja kui väsinuna ning uimasena diivanile jääd, siis probleem järjest süveneb, tekib nõiaring. Lase lastel ennast õue kutsuda, minge jalutama – kui kummikud on terved, on tänase ilmaga täitsa nauding väike pooltund õues olla ja koju tulles on enesetunne juba palju talutavam.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:25; 14.03 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul avastati selliste sümptomitega puukborrelioos.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vaimne seisund? Mina olen väsinud nendel perioodidel (näiteks hetkel), kui ma ei saa omaette aega. Vajan omaette kodus toimetamist ja lihtsalt vedelemist. Kui see pikka aega võimalik pole, tuleb masendus ja seejärel tervisemured.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tsh on alla 2. Siiski on mul autoimmuunne türeoidiit. Teatavasti sellele ravi ei tehta ja arsti jutt oli, et võib vaid vähest väsimust tekitada, ei muud, aga mul on ka muid häireid ja kohutav kurnatus.
Olen kodune. Päeval saan omaette olla ja tegelikult viskan pikali päevas mitu korda, kui püsti enam olla ei jaksa. Polegi ainult kodus see kurnatus ja väsimus peal, isegi näiteks spaas ja mujal on. Kohati on ka pearingluseid ja olen väljas kõndides tuikunud nagu purjus. Pea on nagu uimane ja aju udune ja silmadki kipuvad valutama, tihti väsima, punetama ja kipitama.
Stressi veidi on praegu, aga see kurnatus on kestnud juba mitu aastat. Mälu veab alt, ei suuda keskenduda ja tihti vajun midagi tehes muudesse mõtetesse. Näiteks poes tahan keskenduda ostunimekirjale, aga mõte jookseb korduvalt mujale. Seisan siis nagu loll riiuli ees udus kuni jälle korraks “pea ja pilk” selge. Topeltnägemist esineb ka kaugemale vaadates. Aju teeb nagu trikke.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.03 11:59; 11.03 23:10; 11.03 23:29; 12.03 17:44; 16.03 09:01; 16.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla oled põdenud mononukleoosi, see tekitab pikaks ajaks sinu kirjeldatud nähtusid. tuvastada saab vereprooviga.
liigesevalu tuleks kindlasti arstile mainida ja selle põhjus välja selgitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 23:25; 12.03 17:35; 12.03 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla oled põdenud mononukleoosi, see tekitab pikaks ajaks sinu kirjeldatud nähtusid. tuvastada saab vereprooviga.

Kas see on teise nimega tsütomegaloviirus?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.03 11:59; 11.03 23:10; 11.03 23:29; 12.03 17:44; 16.03 09:01; 16.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla oled põdenud mononukleoosi, see tekitab pikaks ajaks sinu kirjeldatud nähtusid. tuvastada saab vereprooviga.

Kas see on teise nimega tsütomegaloviirus?

enamasti põhjustab seda Epstein-Barri viirus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 23:25; 12.03 17:35; 12.03 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla oled põdenud mononukleoosi, see tekitab pikaks ajaks sinu kirjeldatud nähtusid. tuvastada saab vereprooviga.

Kas see on teise nimega tsütomegaloviirus?

enamasti põhjustab seda Epstein-Barri viirus.

Mul oli selle tsüto analüüsi vastuses kirjas, et piiripealne. Teisi viiruseid pole uuritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.03 11:59; 11.03 23:10; 11.03 23:29; 12.03 17:44; 16.03 09:01; 16.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selle tsüto analüüsi vastuses kirjas, et piiripealne. Teisi viiruseid pole uuritud.

tsütomegaloviirus jääb organismi kogu eluks.
sa peaksid perearsti laskma teha uuringud, kindlasti räägi sellest liigesevalust. viiruste läbipõdemine võib vallandada teisi haigusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 23:25; 12.03 17:35; 12.03 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samas paadis aga ise olen 22 ja alatalitus paar aastat, ravi on peal. Jaanuaris oli TSH 3.3 mis järjest vaikselt tõusnud sügisest saati niiet kahtlustan, et ravi pole piisav aga arst kehitab õlgu ja räägib kui ilusad näidud ja doosi ei tõsta. Oska siis arvata. Hommikuti saab veel oldud aga koolis istudes kaanin vett et kuidagigi üleval püsida ja kui kodus lõunat või õhtust söön siis kuku või jala pealt magama. Kohutav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samas paadis aga ise olen 22 ja alatalitus paar aastat, ravi on peal. Jaanuaris oli TSH 3.3 mis järjest vaikselt tõusnud sügisest saati niiet kahtlustan, et ravi pole piisav aga arst kehitab õlgu ja räägib kui ilusad näidud ja doosi ei tõsta. Oska siis arvata. Hommikuti saab veel oldud aga koolis istudes kaanin vett et kuidagigi üleval püsida ja kui kodus lõunat või õhtust söön siis kuku või jala pealt magama. Kohutav.

Võta siis ise pool tabletti rohkem. Kui mõjub, on õige tegu, kui mitte, siis jätad jälle ära. Minul on krooniline alatalitlus ja perearst pole aastaid mind endokrinoloogi juurde saatnud. Ise siis kohandan doosi, sest eelnevatest aastatest on see kõik meeles, kui veel endokrinoloog mind hoolikalt jälgis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugelda fibromüalgia.
Kahtlustan endal just seda seisundit, mul ka metsik väsimus, valusad ja kanged liigesed/lihased/kõõlused, tasakaalutus, ähmane olemine, valusad punktid kehal jne.
N47, autoimmuunne türeoidiit ja lisaks menopaus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 00:03; 14.03 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samas paadis aga ise olen 22 ja alatalitus paar aastat, ravi on peal. Jaanuaris oli TSH 3.3 mis järjest vaikselt tõusnud sügisest saati niiet kahtlustan, et ravi pole piisav aga arst kehitab õlgu ja räägib kui ilusad näidud ja doosi ei tõsta. Oska siis arvata. Hommikuti saab veel oldud aga koolis istudes kaanin vett et kuidagigi üleval püsida ja kui kodus lõunat või õhtust söön siis kuku või jala pealt magama. Kohutav.

Võta siis ise pool tabletti rohkem. Kui mõjub, on õige tegu, kui mitte, siis jätad jälle ära. Minul on krooniline alatalitlus ja perearst pole aastaid mind endokrinoloogi juurde saatnud. Ise siis kohandan doosi, sest eelnevatest aastatest on see kõik meeles, kui veel endokrinoloog mind hoolikalt jälgis.

Mul on ka alatalitlus ja teen samamoodi – korrigeerin ise oma doose. Paar korda aastas käin analüüse andmas ning vastavalt tulemusele ise siis tõstan või vähendan. Ei pea vajalikuks perearsti arvamust kuulata. Tema arvates ei olnud mul vaja raviga alustada ega kilpnääret põhjalikumalt uurida, kuigi tulemus oli 5. Lausa jõuga pidin endokrinoloogile saatekirja nõudma. Kui selle sain, siis selgus, et kilpnäärme UH oli halb ja peenemalt tehtud analüüsid korrast ära. Loomulikult sain ravi peale. Sellest alates ma perearsti sel teemal ei usalda. Käin aegajalt analüüse andma ja siis ise otsustan oma rohuannuse üle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla oled põdenud mononukleoosi, see tekitab pikaks ajaks sinu kirjeldatud nähtusid. tuvastada saab vereprooviga.

Kas see on teise nimega tsütomegaloviirus?

enamasti põhjustab seda Epstein-Barri viirus.

Mitte enamasti, vaid mononukleoosi põhjustabki EB viirus. CMV on hoopis teine tekitaja, millel ei ole mononukleoosiga midagi pistmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugelda fibromüalgia, ravi paraku pm puudub.

Kahtlustan endal just seda seisundit, mul ka metsik väsimus, valusad ja kanged liigesed/lihased/kõõlused, tasakaalutus, ähmane olemine, valusad punktid kehal jne.

N47, autoimmuunne türeoidiit ja lisaks menopaus.

Esmalt ütlen, et ma ei suhtu kellessegi halvasti, kes raske kroonilise haiguse käes kannatab. Vastupidi, tunnen kaasa, sest tean, kui raskeks see elu muudab. Aga iseenda kogemusest tean ka, et mul koos kuumade hoogude saabumisega tekkis ka fibromüalgia. Olin +12 kg ülekaalus sel ajal, ise arvasin, et 50-se naise kohta ei ole seda eriti palju, mõned arstidki on öelnud, et menopausis on suurem keha rasvaprotsent ja väike ülekaal pigem pluss, sest rasvkude tootvat naissuguhormoone ja tuleb seega kliimaksiperioodil hoopis kasuks. Aga see õudne fibromüalgia – keha lihtsalt valutas üleni – see muutus passiivseks, tüdinuks, apaatseks. Sõin ilmselt tihti ka emotsionaalselt, valu vaigistamiseks, ega see muidugi asja paremaks ei teinud tegelikult. Perearst kahtlustas juba reumat, CRV oli kõrge. Otsustasin, et ma ei taha viiekümneselt hädiseks muutuda ja selliseks kõrge eani jäädagi. Leidsin endale regulaarse liikumisharrastuse, mis mulle meeldis ja sobis ja hakkasin kaalu langetama hästi pisitasa, pool kg nädalas – see ei olnud dieet, näljatunnet ei olnud. Kahe aastaga haihtus mu fibromüalgia ei tea kuhu. Ka mõned teised kroonilised vaevused kadusid. Ma poleks seda uskunud, kui keegi teine oleks rääkinud. Nüüd on sellest viis aastat möödas ja mu elu ja enesetunne on nagu neljakümnesel. Ma kirjutan sellest ainult seepärast, et väide “fibromüalgia pole ravitav” võib mõne inimese suurde meelemasendusse viia. Perearst võibolla ütlebki nii, aga inimene ise saab end aidata. Minu kogemus tõestab vastupidist, ja seda ilma ravimiteta, lihtsalt rohkem liikudes ja (natuke) vähem süües. Ja ausõna, ma ei teinud mingeid kardinaalseid ja suuri elustiili muutusi, vaid pisitasa, vähehaaval, keha kuulates, endale pai tehes.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:25; 14.03 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugelda fibromüalgia, ravi paraku pm puudub.

Kahtlustan endal just seda seisundit, mul ka metsik väsimus, valusad ja kanged liigesed/lihased/kõõlused, tasakaalutus, ähmane olemine, valusad punktid kehal jne.

N47, autoimmuunne türeoidiit ja lisaks menopaus.

Esmalt ütlen, et ma ei suhtu kellessegi halvasti, kes raske kroonilise haiguse käes kannatab. Vastupidi, tunnen kaasa, sest tean, kui raskeks see elu muudab. Aga iseenda kogemusest tean ka, et mul koos kuumade hoogude saabumisega tekkis ka fibromüalgia. Olin +12 kg ülekaalus sel ajal, ise arvasin, et 50-se naise kohta ei ole seda eriti palju, mõned arstidki on öelnud, et menopausis on suurem keha rasvaprotsent ja väike ülekaal pigem pluss, sest rasvkude tootvat naissuguhormoone ja tuleb seega kliimaksiperioodil hoopis kasuks. Aga see õudne fibromüalgia – keha lihtsalt valutas üleni – see muutus passiivseks, tüdinuks, apaatseks. Sõin ilmselt tihti ka emotsionaalselt, valu vaigistamiseks, ega see muidugi asja paremaks ei teinud tegelikult. Perearst kahtlustas juba reumat, CRV oli kõrge. Otsustasin, et ma ei taha viiekümneselt hädiseks muutuda ja selliseks kõrge eani jäädagi. Leidsin endale regulaarse liikumisharrastuse, mis mulle meeldis ja sobis ja hakkasin kaalu langetama hästi pisitasa, pool kg nädalas – see ei olnud dieet, näljatunnet ei olnud. Kahe aastaga haihtus mu fibromüalgia ei tea kuhu. Ka mõned teised kroonilised vaevused kadusid. Ma poleks seda uskunud, kui keegi teine oleks rääkinud. Nüüd on sellest viis aastat möödas ja mu elu ja enesetunne on nagu neljakümnesel. Ma kirjutan sellest ainult seepärast, et väide “fibromüalgia pole ravitav” võib mõne inimese suurde meelemasendusse viia. Perearst võibolla ütlebki nii, aga inimene ise saab end aidata. Minu kogemus tõestab vastupidist, ja seda ilma ravimiteta, lihtsalt rohkem liikudes ja (natuke) vähem süües. Ja ausõna, ma ei teinud mingeid kardinaalseid ja suuri elustiili muutusi, vaid pisitasa, vähehaaval, keha kuulates, endale pai tehes.

Väga hea, et Sul üle läks.
Ravi puudumise all pidasin silmas seda, et mingit imetabletti pole olemas ja arst ilmselt ütleb ka, et tekkepõhjused pole täpselt teada, võimalik et mängus on hormonaalsed muutused/stress.
Nõus, et liikumine ja muu pingete maandamine tulevad kindlasti abiks ning parandavad enesetunnet 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 00:03; 14.03 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul diagnoositi ka puukborrelioos. Olin üliväsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fibromüalgia on eelkõige psüühikaga seotud haigus. Mida sügavamal seal augus oled, seda hullem on valu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:18; 14.03 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna on täpselt sama olek, mis teemaalgatajal, siis uurin, kas on keegi teinud terviseauditit Terviseuuringu asutuses? Asub see siis Ülemistes, Valukoja tänaval. Mõtlen siin ise selle peale, aga ehk on tagasisidet selle kohta. Kliinise vere lasin juba teha, saan homme vastused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul põhjustas väsimust ja kurnatust madal ferritiini tase e. rauavarude puudus. Perearst ei osanud seda kahtlustada, sest hemoglobiinitase oli enamvähem normis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul põhjustas väsimust ja kurnatust madal ferritiini tase e. rauavarude puudus. Perearst ei osanud seda kahtlustada, sest hemoglobiinitase oli enamvähem normis.

Seda juba uuriti. Rauaga on korras, d-vit ka normis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.03 11:59; 11.03 23:10; 11.03 23:29; 12.03 17:44; 16.03 09:01; 16.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsh on alla 2. Siiski on mul autoimmuunne türeoidiit.

Kas Sa l-thyroxini võtad ja kas ft4 ja ft3 väärtusi ka tead? Synlabis saab ise lasta analüüsida, kui perearstiga maid jagada ei viitsi.
Mina olen aru saanud, et autoimmuunse türeoidiidi puhul l-thyroxini asendusravi
korral ei piisa inimestel normaalseks enesetundeks tavaliselt sellest, et tsh on normvahemikus, vaid see võiks olla 1 ringis või alla selle. ft4 on seejuures tavaliselt normi ülemises otsas ja võib olla ka veidi kõrgem; ft3 võiks ka olla vähemalt normi keskel, aga üldjuhul kipib pigem allapoole jääma. Nimelt töötav kilpnääre toodab ka ise ft3, mittetöötav ei tooda ja kogu ft3 tekib sel juhul ft4 (see ongi see l-thyroxin) konversioonil. Lisaks ei ole see konversioon osadel inimestel geneetilistel põhjustel efektiivne, nemad on eriti halvas olukorras ja ideaalis võiksid seda ft3 ka juurde võtta (aga meil seda minu teada ei müüda ega propageerita).
Mina olen ka üks nendest, kes ise regulaarselt analüüse teha laseb ja doosi muudab (ma küll annan sellest alati ka perearstile teada). Tundub, et praeguseks olen 2 aasta jooksul tasapisi jõudnud õige annuseni, igatahes tunnen end jälle enam-vähem inimesena – päevad ei möödu enam udus ja õhtuti ei vaju enam õhtuti rampväsinult diivanile lössi. Keskenduda suudan ka paremini. Samas ma ei saa välistada, et mingid muud faktorid mängus ei ole, näit. hakkasin u 4 kuud tagasi võtma lisaks B-kompleksvitamiini, kuigi B12 ja foolhape olid iseenesest normvahemikus (aga pigem alumise piiri lähedal).
Liigesevalusid mul enne polnud, aga need on just nüüd viimase poole aasta jooksul tekkinud (periooditi, 1-2 nädala jooksul on veidi valusad just väikesed liigesed, sõrmed-varbad). Arstiga pole veel rääkinud, sest valu on üsna väike ja liigesed turses ei ole, seega reumatoloog minuga niikuinii tegeleda ei tahaks, ma kujutan ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid sümptomeid annab ka peaajus arenev moodustis! Topeltnägemine, iiveldus, unustamine, väsimus on üsna ärevakstegevad sümptomid. Hiljuti avastati ühel lähedasel inimesel pahaloomuline ajukasvaja, sümptomid olid nagu sul ja vaikselt süvenesid, kuni inimene hakkas tegema selliseid rumalusi nagu teevad dementsusega vanainimesed. Arsti juures selgus karm ja kurb tõde.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid sümptomeid annab ka peaajus arenev moodustis! Topeltnägemine, iiveldus, unustamine, väsimus on üsna ärevakstegevad sümptomid. Hiljuti avastati ühel lähedasel inimesel pahaloomuline ajukasvaja, sümptomid olid nagu sul ja vaikselt süvenesid, kuni inimene hakkas tegema selliseid rumalusi nagu teevad dementsusega vanainimesed. Arsti juures selgus karm ja kurb tõde.

On muidu tehtud peast mrt välistamaks sclerosis multiplexi. Midagi ei leitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.03 11:59; 11.03 23:10; 11.03 23:29; 12.03 17:44; 16.03 09:01; 16.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Mis põhjustab tugevat kurnatus?