Esileht Hobinurk Mis raamat on teid pisarateni liigutanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: Mis raamat on teid pisarateni liigutanud?

Postitas:
Kägu

Mina olen umbes 5-6 korda lugenud Lionel Shriveri romaani Me peame rääkima Kevinist.

Kuigi see raamat on mul pmst peas, nutan iga kord.

PS Film, mis selle raamatu järgi on tehtud, on romaani kõrval nagu hambutu lalin, täiesti mõttetu vaatamine.

Kas sa nutad ema, Kevini või teiste pärast? Ma ei ole lugenud, aga tean filmi. Tahaks lugeda, aga ei taha masendust. Huvitav, mis nurga alt raamat on kirjutatud.

Ma nutan eelkõige Kevini pärast. Ema pärast ka, kuid see raamat on kirjutatud minu arvates ikkagi Kevini nurga alt. Tema isa ja tema õe pärast nutan ka. Raamatu lõpp on hoopis teistsugune kui filmi lõpp – ma mõtlen, et see raamatu lõpp on nii õudne, et seetõttu seda filmisse ei pandud? Loe kindlasti. Ja loe kindlasti viimase lehekülje ja viimase lauseni – see võtab kokku kogu raamatu. Lajatab täiega näkku, aga see ongi kogu selle raamatu mõte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turgenevi “Mumuu”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Charlotte Brontë “Jane Eyre” mitu korda loetud ja no tuleb pisar silma iga kord.

Miks küll, see lõpeb suhteliselt hästi ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe kindlasti. Ja loe kindlasti viimase lehekülje ja viimase lauseni – see võtab kokku kogu raamatu. Lajatab täiega näkku, aga see ongi kogu selle raamatu mõte.

Aitäh! Pean end koguma ja raamatu ette võtma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi polegi veel vastanud, et algebraõpik või midagi taolist?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi polegi veel vastanud, et algebraõpik või midagi taolist?

Mind on õpik kord pisarateni viinud. Vist 3. klassis õppisin poole vene keele õpiku tähtsad  kastikestes reeglid ja uued sõnad kuulekalt selgeks, sest olin tunnis nii aru saanud, et suur töö tuleb. Töö oli aga vaid paari lehekülje kohta. Mäletan, et väga-väga häiritud olin sellisest valesti mõistmisest ja enesekindlust see kogemus juurde kindlasti ei andnud.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

John Green “Süü on tähtedel”

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi polegi veel vastanud, et algebraõpik või midagi taolist?

On ju vastatud eespool niimoodi. Sina ei suutnud isegi seda teemat läbi lugeda?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jüri Parijõgi “Teraspoiss”

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski.

Mina vajan visuaali. Nutan väärtfilmide peale.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski.

Mina vajan visuaali. Nutan väärtfilmide peale.

Kas sul tõesti raamatuid lugedes ei jookse peas film? 😀

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski.

Mina vajan visuaali. Nutan väärtfilmide peale.

Kujutlusvõimeta inimene…

+10
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loe kindlasti. Ja loe kindlasti viimase lehekülje ja viimase lauseni – see võtab kokku kogu raamatu. Lajatab täiega näkku, aga see ongi kogu selle raamatu mõte.

Aitäh! Pean end koguma ja raamatu ette võtma.

Soovin edu. Garanteerin väga hea lugemiselamuse, kuigi tekst on raske ja tundub vahepeal tüütu. Näri ennast sellest läbi ja elamus on lõpuks tagatud. Palju enam, kui kajastas film. Film ei soovinud üldse raamatu lõppu järgida, sest see lõpp on filmitegijate jaoks ilmselt liiga jube.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äripäeva rikaste top, Kapo aastaraamat

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe kindlasti. Ja loe kindlasti viimase lehekülje ja viimase lauseni – see võtab kokku kogu raamatu. Lajatab täiega näkku, aga see ongi kogu selle raamatu mõte.

Aitäh! Pean end koguma ja raamatu ette võtma.

Soovin edu. Garanteerin väga hea lugemiselamuse, kuigi tekst on raske ja tundub vahepeal tüütu. Näri ennast sellest läbi ja elamus on lõpuks tagatud. Palju enam, kui kajastas film. Film ei soovinud üldse raamatu lõppu järgida, sest see lõpp on filmitegijate jaoks ilmselt liiga jube.

Lugemist armastavale inimesele küll see tekst raske ega tüütu ei ole. Väga kummaline avaldus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen umbes 5-6 korda lugenud Lionel Shriveri romaani Me peame rääkima Kevinist.

Kuigi see raamat on mul pmst peas, nutan iga kord.

PS Film, mis selle raamatu järgi on tehtud, on romaani kõrval nagu hambutu lalin, täiesti mõttetu vaatamine.

Kas sa nutad ema, Kevini või teiste pärast? Ma ei ole lugenud, aga tean filmi. Tahaks lugeda, aga ei taha masendust. Huvitav, mis nurga alt raamat on kirjutatud.

Ma nutan eelkõige Kevini pärast. Ema pärast ka, kuid see raamat on kirjutatud minu arvates ikkagi Kevini nurga alt. Tema isa ja tema õe pärast nutan ka. Raamatu lõpp on hoopis teistsugune kui filmi lõpp – ma mõtlen, et see raamatu lõpp on nii õudne, et seetõttu seda filmisse ei pandud? Loe kindlasti. Ja loe kindlasti viimase lehekülje ja viimase lauseni – see võtab kokku kogu raamatu. Lajatab täiega näkku, aga see ongi kogu selle raamatu mõte.

raamat on ikkagi ema jutustatud, seega ema nurga alt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe ei meenugi. Aga siin lugesin ja nõustun – “Pal tänava poisid” oli üks kunagi.
P.Buck “Ema”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli veel paar tükki meelde – imeilus ja kurb Petöfi “Sangar Janos” ning Magda Szabo “Saaresinine”. Kuigi mõlemad lõppesid siiski ju hästi, aga see, mis vahepeal oli …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on silmad eriliselt vesise koha peale sattunud.

Miks küll, see lõpeb suhteliselt hästi ju.

Mitte küll “Jane Eyre’iga” (seda pole täiskasvanuna enam lugenud), aga minul tulevad tihti just n-ö ilusate kohtade peale pisarad silma. Ei pea meeletu traagika olema. Kui hästi/halvasti lõpeb, ei mõjuta ammugi. “Hulkur Rasmuse” lõpp nt mõjub iga kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetasin pühapäeval Lina Nordquist`i ” Järgnen sulle”.

Kohutavalt ilusasti kirjutatud ja nii vapustavalt kurb. Praegugi tuleb mitte pisar silma vaid nutt peale.

Siiani pole ühtegi uut raamatut suutnud kätte võtta et seda ängi tasakaalustada 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugemist armastavale inimesele küll see tekst raske ega tüütu ei ole. Väga kummaline avaldus.

Kummalist pole siin midagi. Loe selle raamatu arvustusi. Tüütuks heietamiseks on pidanud seda raamatut nii mõnedki professionaalsed arvustajad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugemist armastavale inimesele küll see tekst raske ega tüütu ei ole. Väga kummaline avaldus.

Kummalist pole siin midagi. Loe selle raamatu arvustusi. Tüütuks heietamiseks on pidanud seda raamatut nii mõnedki professionaalsed arvustajad.

ei nõustu üldse. kus sellised arvustused on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugemist armastavale inimesele küll see tekst raske ega tüütu ei ole. Väga kummaline avaldus.

Kummalist pole siin midagi. Loe selle raamatu arvustusi. Tüütuks heietamiseks on pidanud seda raamatut nii mõnedki professionaalsed arvustajad.

Professionaalsed arvustajad on tavalised inimesed, nende vaimsed võimed on erinevad  ja nende arvamus ei ole kindlasti mingi absoluutne tõde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski.

Mina vajan visuaali. Nutan väärtfilmide peale.

Kas sul tõesti raamatuid lugedes ei jookse peas film? ????

Ei.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisena “Kadri.Kasuema”.

Täiskasvanuna “Mina enne sind”. Ka filmis lahistasin nutta, kuigi teadsin lõppu.

D. Nicols “Üks päev”.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harper Lee “Tappa laulurästast” on raamat, mis südamesse läks.

“Me peame rääkima Kevinist” oli tõeline raputus. Esimest korda lugesin, kui mu enda poeg oli 2-aastane ja see ei mõjunud psüühikale üldse hästi, pikka aega otsisin käitumismustrit. Kokkuvõttes jäi mulje, et ema ei saanud midagi teha, mõni inimene sünnibki kurjana. Teist korda lugedes jäi hoopis teine mulje – ema oli sama palju süüdi kui Kevin.

Üks küsimus neile, kes toovad Nõlvaku “Ellujääjat” kui positiivset eeskuju, mida peaks ka täna järgima. Mis täpselt nii positiivne oli – minu meelest sai Nõlvak 7 (8, 9? lugemine läks sassi ja paar tükki unustas ta ka ise mainida, et sündisid) last. Kõik lapsed erinevate meestega, kodu ei olnud, kolistas oma kaasavaraga mööda Eestit ringi ja ootas kogu aeg abi.  Tööd väga teha ei viitsinud, või noh, ei saanud, sest lapsi oli kantseldamiseks nii palju. Lõpuks lasi igalt poolt jalga ilma mingit tänulikkust tundmata, abistajad olid tema arvates muutunud halbadeks inimesteks, keda ta kuidagi positiivselt küll ei meenutanud. Igast külast lahkus siis uue lapsega ja ring hakkas otsast peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Clare Mackintosh Pärast lõppu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii mõnedki professionaalsed arvustajad.

kui film on auhindu saanud, siis enamasti minule see ei meeldi. Ju olen tühine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii mõnedki professionaalsed arvustajad.

kui film on auhindu saanud, siis enamasti minule see ei meeldi. Ju olen tühine.

Mida sa sellega siinses kontekstis siis öelda tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filoloogina, kes luges klassikuid omal ajal kilode kaupa ja kes on lugenud ka enne ja pärast õpinguid, on omal ajal päris tundeliseks läinud Scott Fitzgeraldi raamatuid lugedes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Hobinurk Mis raamat on teid pisarateni liigutanud?