Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Teema: Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Postitas:
Kägu

Huvitav oleks teada, millisest rahvusest inimesega koos elate/abielus olete? Ja kas kooselu toimub Eestis või mõnes muus riigis?

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inglane ja Inglismaal.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Türklane ja Türgis

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Norrakas ja Eestis.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen abielus eestlasega ja elame Eestis.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole ühtegi Eesti meest olnud. Oli sloveen, rootslane ja norralane. Elan Norras.

Abielus pole, lapsi pole. Hetkel üksi ega kurda. Selavii.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlane, ei ela Eestis

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edo ja Suurbritannia

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

šotlane ja Šotimaal.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole ühtegi Eesti meest olnud. Oli sloveen, rootslane ja norralane. Elan Norras.

Ma lihtsalt huvi pärast küsin, kui vana sa oled?

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt huvi pärast küsin, kui vana sa oled?

31. Aega on :), aga üksikuks jäämine mind ka ei morjendaks.

Kui pead silmas, et kuidagi nagu palju mehi, siis erinevatesse riikidesse kolimine tekitas olukordi, kus oli vaja kähku otsustada. Armumine tihtipeale ei jäta võimalust sellele vastu hakata.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Itaallane, elame Prantsusmaal.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlane ja Eestis loomulikult. Ei ole seda põhjamaa verd solkida

+13
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasa on eestlane ja elame loomulikult Eestis.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui pead silmas, et kuidagi nagu palju mehi, siis erinevatesse riikidesse kolimine tekitas olukordi, kus oli vaja kähku otsustada. Armumine tihtipeale ei jäta võimalust sellele vastu hakata.

Kolm meest ei ole ju palju sinu vanuses, see on tavapärane või vähe isegi paikse inimese, ammugi nö maailmaränduri kohta
(mitte et rohkem peaks olema, aga sa miskipräast tõid ise sellise vaatenurga sisse)

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlased ja Eestis. Kuigi minu vanaisa päritolu on teadmata ja nimi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolm meest ei ole ju palju sinu vanuses, see on tavapärane või vähe isegi paikse inimese, ammugi nö maailmaränduri kohta

(mitte et rohkem peaks olema, aga sa miskipräast tõid ise sellise vaatenurga sisse)

Eks mingi ebakindlus lõi sisse, kuna siin keskkonnas ollakse varmad halvustama neid, kes elavad teisiti kui nemad.

Mehi on olnud teisigi, aga need mainitud olid inimesed, kellega ühe katuse all elasin.

Arvan, et kuniks ma lapsi asjadesse ei sega, siis täiskasvanud vastutavad ise ja pole midagi põdeda. Kuigi mõni täiskasvanu on ikka jah… väikse aruga karu.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks mingi ebakindlus lõi sisse, kuna siin keskkonnas ollakse varmad halvustama neid, kes elavad teisiti kui nemad.
Mehi on olnud teisigi, aga need mainitud olid inimesed, kellega ühe katuse all elasin.
Arvan, et kuniks ma lapsi asjadesse ei sega, siis täiskasvanud vastutavad ise ja pole midagi põdeda. Kuigi mõni täiskasvanu on ikka jah… väikse aruga karu.

Sa ei saanud aru, et küsimus ei olnud üldse sinu meeste arvus, vaid uudishimu tekitas see nö “nomaadi” eluviis. Et üsna noorelt Eestist juba läinud (kui siin meestki polnud olnud) ja aastaid ei olegi tagasi pöördunud, mis põhjused sellel võiks olla, kas nii siis jääbki jne
Sa ei peagi vastama ega seletama hakkama, aga ära kujuta selle meeste arvu ümber nüüd mingit asja ette.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlane ja Eestis loomulikult. Ei ole seda põhjamaa verd solkida

Eestlane ja Eestis.

Nö “vere solkimist” ma ei kartnud ega karda – mul ei ole sellist arvamust, et selliste perede lapsed, kus vanemad on eri rahvustest, oleks kuidagi vähemväärtuslikumad kui ühest rahvusest vanematega lapsed. Pealegi, Eestis elavatel ja eesti nimega inimestel võib ka teisest rahvusest inimesi näit. vanemate või vanavanemate hulgas olla ju… Minu pärast – olgu.

Raskem on minu jaoks keeleküsimus. St. olukord, kus minu lapsed eesti keelt ei räägiks/räägiks seda halvasti. Seda ma ikkagi väga ei tahaks, ausalt öeldes. No ja välismaalasest mehega võiks ju juhtuda, et ta Eestis elada ei tahaks? Olen näinud olukordi, kus eestlanna elab teisest rahvusest mehega mujal ja siis on raske hoida lastel eesti keelt – kas ongi käega löödud (ei räägigi eesti keelt) või siis ema kurdab, et kuigi ta püüdlikult säilitab oma laste eesti keelt, siis ikkagi, ümbritsev keskkond ei soosi eesti keelt loomulikult (koolis ja igal pool on teine keel) ja kipub käest kaduma eesti keele oskus.

Nii et… nooremana panin enda jaoks paika, et ilmselt tuleb mees (muidugi enda jaoks sobiva isiksusega ikka ja kõik ja puha) ikka eestlaste hulgast leida. Või siis välismaalane, kes on nõus Eestis elama/elabki juba Eestis.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjalikult saabki tihti vääralt aru 🙂

Ma mingi hull nomaad või maailmarändur pole. Elanud Hollandis ja Norras, kus praegu kuuendat aastat viibinud olen.

Aga teemaga haakuvalt: ei vali mehi päritolumaa järgi. See meeste arvu kommentaar, nagu öeldud, oli ennetav enesekaitse, võttes arvesse, mida peetakse normaalseks.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See meeste arvu kommentaar, nagu öeldud, oli ennetav enesekaitse, võttes arvesse, mida peetakse normaalseks.

Noh, sa püüad järjest rohkem tähelepanu oma avaldustega 🙂
Kes sulle seda meeste arvu siis nii valusalt ette on heitnud või kus ringkonnas ainult kolm püsivamat boyfriendi üle 30-aastase vallalise inimese jaoks palju on? Ja mida siis õigupoolest “normaalseks” peetakse?
(siin on endiselt arusaamatu, mis sinu kogemuses ebanormaalset on)

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunguus ja Tunguusimaal

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees venelane, elame Eestis. Meie lapsed kasvavad kakskeelseteks. Omavahel suhtleme enamasti inglise keeles.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Itaallane ja Itaalias.
Polnud kunagi spetsiaalselt välismaalasest meest otsinud. Aga töö iseloomu tõttu oleks olnud eestlasest mehega tutvumine isegi keerukam olnud ja kuidagi lihtsalt läks nii, et sain itaallase.

Lapsed (7 ja 12) räägivad mõlemad ka eesti keelt ja on siiani kõik suved kuuma eest põgenedes Eestis veetnud.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlased, Eestis. Pole ühtegi kaaslast rahvuse järgi valinud, ma pean olulisemaks iseloomu. Usk oleks mõjutavam faktor, kuid usklikke mu teele sattunud ei ole. Välismaalaseid kohtingusaitidelt ka otsinud ei ole, st pole üldse neil saitidel olnud ja sellest tulenevalt on mu potentsiaalsete kaaslaste ring nagunii koosnenud eestlastest.

Välismaal elades olid mõned romansid kohalikega, kuid selles vanuses (18-19) polnud ei mul ega neil huvi pikemaks suhteks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlane, elan ameeriklasega Eestis.

Laste keeleoskuse pärast ei karda, tuttavate kaks- või isegi kolmekeelsetes peredes pole sellega probleeme olnud. Ainult ühte peret tean, kus lapsed hakkasid alles viienda eluaasta paiku normaalselt rääkima ja eesti keelega on siiani raskusi, kuigi ema üritab, aga nad kasvavad ka keskkonnas, kus nende ümber on kogu aeg VIIS erinevat keelt, arvata on, et selle tohuvabohuga ongi raske järje peale saada. Naljakal kombel õppisid need lapsed kõige kiiremini ära selle keele, mida kumbki vanematest igapäevaselt ei räägi, aga mida telerist kuuleb.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav. Küsiks, et kas teie, kes te välismaalasega abielus olete, olete muidu kah sellise pigem praktilise meele ja konkreetse jutuga inimesed? Sest ma ise sellise n-ö lüürikuhingena ei valiks iialgi kaaslast, kes ei räägi ega mõtle minuga samas keeles. Keel pole ju ainult praktiline toimetulemise vahend, vaid sõnade kaudu antakse edasi oma kõige sügavamat olemust ja selliseid tunnetusi, mida vahel isegi emakeeles on raske väljendada. Ei tahaks hästi uskuda, et te kõik räägite võõraid keeli samasuguse tunnetuslikkusega, nagu te oma emakeeles oskaksite rääkida – vähemasti alguses küll mitte, kui uue inimesega alles tutvute ja üksteist kompate jne. Ei kujuta ette, et see kõige ilusam armumise aeg raisatakse mitte sellepeale, et avada ja jagada ööpäevade kaupa oma tundeid, unistusi jm, vaid et kogu suhtlus käib klišeelikult lihtsas stiilis a’la “you are sexy, love you, kiss-kiss, miss you babe, xxx” jne.

+7
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav. Küsiks, et kas teie, kes te välismaalasega abielus olete, olete muidu kah sellise pigem praktilise meele ja konkreetse jutuga inimesed? Sest ma ise sellise n-ö lüürikuhingena ei valiks iialgi kaaslast, kes ei räägi ega mõtle minuga samas keeles. Keel pole ju ainult praktiline toimetulemise vahend, vaid sõnade kaudu antakse edasi oma kõige sügavamat olemust ja selliseid tunnetusi, mida vahel isegi emakeeles on raske väljendada. Ei tahaks hästi uskuda, et te kõik räägite võõraid keeli samasuguse tunnetuslikkusega, nagu te oma emakeeles oskaksite rääkida – vähemasti alguses küll mitte, kui uue inimesega alles tutvute ja üksteist kompate jne. Ei kujuta ette, et see kõige ilusam armumise aeg raisatakse mitte sellepeale, et avada ja jagada ööpäevade kaupa oma tundeid, unistusi jm, vaid et kogu suhtlus käib klišeelikult lihtsas stiilis a’la “you are sexy, love you, kiss-kiss, miss you babe, xxx” jne.

Mina see, kel mees venelane. Meie suhtluskeel on palju rikkam kui eesti, vene või inglise keel kokku, sest keelte õppimise käigus oleme mõlemad leiutanud väljendeid, mida üheski keeles olemas ei ole ja on meie kahe jaoks täiesti kindla tähendusega ja omamoodi salakeeleks. Just see, et alati kohe kõike selgitada ei oska, viib pikemate ja sügavamate aruteludeni ja see mõjutab väga positiivselt teineteise mõistmist sügavamal tasandil. Mõni naine ei räägi oma mehega ka siis kui 15 aastat koos elatud, vahet pole, et keel on ühine. Loominguliselt lähenedes on kõik võimalik, peaasi, et oleks soov mõista ja õppida.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees venelane, elame Eestis. Meie lapsed kasvavad kakskeelseteks. Omavahel suhtleme enamasti inglise keeles.

Masendav. Nii palju võiks ikka üksteise suhtes lugupidamist olla ja teise poole emakeele selgeks õppida. Venelasega pereloomisest ei hakka sii pikemalt arutamagi. See seik ise on juba globaalses mõttes ränk viga.

+4
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav oleks teada, millisest rahvusest inimesega koos elate/abielus olete? Ja kas kooselu toimub Eestis või mõnes muus riigis?

Mees on eestlane, kelle soontes on ka 1/8 Hispaania ja 1/8 venelase verd. Ise olen eestlanna, kes on 1/4 venelane ja 1/8 sakslane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?