Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Teema: Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Postitas:
Kägu

Austraallane, elame Austraalias.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mees venelane, elame Eestis. Meie lapsed kasvavad kakskeelseteks. Omavahel suhtleme enamasti inglise keeles.

Masendav. Nii palju võiks ikka üksteise suhtes lugupidamist olla ja teise poole emakeele selgeks õppida. Venelasega pereloomisest ei hakka sii pikemalt arutamagi. See seik ise on juba globaalses mõttes ränk viga.

Ma pean sinu sõnavõttu rassistlikuks vihaks ja ei hakka sellele isegi sisuliselt vastama.

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav. Küsiks, et kas teie, kes te välismaalasega abielus olete, olete muidu kah sellise pigem praktilise meele ja konkreetse jutuga inimesed? Sest ma ise sellise n-ö lüürikuhingena ei valiks iialgi kaaslast, kes ei räägi ega mõtle minuga samas keeles.

Keelega saame kenasti hakkama. Itaalia keelt oskasin suhtlustasandil juba enne. Esimesed 2 aastat olid küll keerulisemad, sest mehe vanemad sugulased vuristasid nii kiiresti ja paljud veel murdes. Ei tahtnud mind sellega solvata või proovile panna, lihtsalt ei tulnud selle peale, et ma ei saa aru.

Nüüdseks muidugi enam palju neid sõnu ei kohta, mille kasutust/tähendust ei tea. Vahel harva ja siis selgub ka, et ega itaallasedki neid enam kasuta (just kirjanduses).

Ainuke asi on jah mingite väljenditega, mis on väga kindlalt keelega seotud või mingid tsitaadid eesti filmidest-raamatutest. Et sel hetkel tuleb see keele ja kultuuri erinevus pinnale.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Abikaasa on eestlane, laps on eestlane, elame Belgias.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edo ja Suurbritannia

Nigeeria neeger.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ma olen Inglise filoloog, seega julgen väita, et minupoolset keeleprobleemi küll ei ole.
Inglise keel võib vägagi lüüriline olla, ma muidugi vanem inimene ka, ei mingit kiss-kiss’i või ‘miss you babe’i ‘, pole me muidugi ka MeetTheLeos või Kardashiani klanni liikmed.

Täitsa huvitav. Küsiks, et kas teie, kes te välismaalasega abielus olete, olete muidu kah sellise pigem praktilise meele ja konkreetse jutuga inimesed? Sest ma ise sellise n-ö lüürikuhingena ei valiks iialgi kaaslast, kes ei räägi ega mõtle minuga samas keeles. Keel pole ju ainult praktiline toimetulemise vahend, vaid sõnade kaudu antakse edasi oma kõige sügavamat olemust ja selliseid tunnetusi, mida vahel isegi emakeeles on raske väljendada. Ei tahaks hästi uskuda, et te kõik räägite võõraid keeli samasuguse tunnetuslikkusega, nagu te oma emakeeles oskaksite rääkida – vähemasti alguses küll mitte, kui uue inimesega alles tutvute ja üksteist kompate jne. Ei kujuta ette, et see kõige ilusam armumise aeg raisatakse mitte sellepeale, et avada ja jagada ööpäevade kaupa oma tundeid, unistusi jm, vaid et kogu suhtlus käib klišeelikult lihtsas stiilis a’la “you are sexy, love you, kiss-kiss, miss you babe, xxx” jne.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav. Küsiks, et kas teie, kes te välismaalasega abielus olete, olete muidu kah sellise pigem praktilise meele ja konkreetse jutuga inimesed? Sest ma ise sellise n-ö lüürikuhingena ei valiks iialgi kaaslast, kes ei räägi ega mõtle minuga samas keeles.

Mina elasin enne Eestisse naasmist mitu aastat välismaal ja ka oma ameeriklasega kohtusin seal. Nii et selle aja peale, kui me kohtusime, ma juba nagunii pool ajast mõtlesin teises keeles (tol hetkel küll mitte inglise keeles, ei taha liiga detailseks minna). Hetkel elame küll Eestis, aga mõlemal on töökeel inglise keel, mõlemad käime ingliskeelsetes trennides ja kuna suhtleme palju teiste välismaalastega, võin julgelt öelda, et 80% mu igapäevasest suhtlusest on ingliskeelne, nii et loomulikult üldiselt ka mõtlen inglise keeles. Kui elasin teises riigis, hakkasin ühel hetkel isegi unenägusid tolle riigi keeles nägema, praegu sõltub unenägude keel ikka sellest, kes seal unenäos asjatab. Eesti keelt räägin sugulastega, lähemate sõbrannadega ja teiega, kallid käod.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

abikaasa on poluvernik

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edo ja Suurbritannia

Nigeeria neeger.

Keegi viitsis googeldada! Tõepoolest, mustanahaline, Benini kuninglikust perekonnast (Edo state), praegune kuningas (net worth 60 million USD) on tema cousin, nii UK kui Nigeeria kodakondsus (sündinud on ta UK-s sest vanemad emigreerusid, üles kasvanud Nigeerias), maavaldused (with oil!) ja majad Nigeerias, kinnisvara Londonis ja Hispaanias. Täpsustan, et UK-s ei ole tal enda päritoluga midagi peale hakata, kodumaale minnes on aga turva ja teenijad kogu aeg sabas, pesevad selja ka puhtaks…olen kaasas käinud ja ise näinud. 3 erinevat kõrgharidust (üks Nigeeriast, 2 UK-st), töötab palju, mitmed firmad, magab 3-4 tundi ööpäevas, teeb vabalt 140 kg kangiga 50 rinnalt surumist ja 3 seeriat järjest, päevas 800 kätekõverdust (ehk veedab palju aega jõusaalis, liigagi palju minu jaoks!), jookseb korra nädalas poolmaratoni, võitnud mitmeid amatööride kick-poksi võistlusi. Kõik enda materiaalsed väärtused saavutanud ise, v.a. kodumaal, sest traditsiooni alusel saab kõik endale kõige vanem poeg.
Väga abivalmis, sõbralik, toetav ja humble (ei oska täpset vastet leida) inimene. Üks lähemaid eesmärke on tal ehitada enda kodukanti mitmeid koole ja hakata õpetajatele palka maksma riigist/omavalitsusest sõltumatuna ehk siis sponsorite abiga.
Kas pärast selle inimese kohta rohkem teada saamist tunned Sa end ikka veel kuidagi more superior, lihtsalt sellepärast, et Sa sündisid valge nahaga?

+7
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlane ja Eestis loomulikult. Ei ole seda põhjamaa verd solkida

Eesti ei ole Põhjamaa.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edo ja Suurbritannia

Nigeeria neeger.

Keegi viitsis googeldada! Tõepoolest, mustanahaline, Benini kuninglikust perekonnast (Edo state), praegune kuningas (net worth 60 million USD) on tema cousin, nii UK kui Nigeeria kodakondsus (sündinud on ta UK-s sest vanemad emigreerusid, üles kasvanud Nigeerias), maavaldused (with oil!) ja majad Nigeerias, kinnisvara Londonis ja Hispaanias. Täpsustan, et UK-s ei ole tal enda päritoluga midagi peale hakata, kodumaale minnes on aga turva ja teenijad kogu aeg sabas, pesevad selja ka puhtaks…olen kaasas käinud ja ise näinud. 3 erinevat kõrgharidust (üks Nigeeriast, 2 UK-st), töötab palju, mitmed firmad, magab 3-4 tundi ööpäevas, teeb vabalt 140 kg kangiga 50 rinnalt surumist ja 3 seeriat järjest, päevas 800 kätekõverdust (ehk veedab palju aega jõusaalis, liigagi palju minu jaoks!), jookseb korra nädalas poolmaratoni, võitnud mitmeid amatööride kick-poksi võistlusi. Kõik enda materiaalsed väärtused saavutanud ise, v.a. kodumaal, sest traditsiooni alusel saab kõik endale kõige vanem poeg.

Väga abivalmis, sõbralik, toetav ja humble (ei oska täpset vastet leida) inimene. Üks lähemaid eesmärke on tal ehitada enda kodukanti mitmeid koole ja hakata õpetajatele palka maksma riigist/omavalitsusest sõltumatuna ehk siis sponsorite abiga.

Kas pärast selle inimese kohta rohkem teada saamist tunned Sa end ikka veel kuidagi more superior, lihtsalt sellepärast, et Sa sündisid valge nahaga?

Nigeeria neeger.

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edo ja Suurbritannia

Nigeeria neeger.

Nigeeria neeger.

No jäägu Sulle see lõbu! Tore, et ma sain korraks Su enesehinnagut tõsta:)

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nigeeria neeger.

Sa võtad seda N-sõna liiga tõsiselt minu arvates. Asjakohatult valusalt. Pipi isa oli neegrikuningas ja see ei solvanud palju aastakümneid mitte kedagi. Mu õe üks minia on mulatt, üsna tumeda nahaga ja no kindlasti ei solvu ta, kui talle N-sõna öeldakse, muidugi normaalse tooniga ja jutu sees, faktina, mitte solvata tahtes.

Sinu reaktsioon sellele N-sõnale on umbes selline, nagu 20 aastat tagasi ma kogesin Eesti venelaste poolt. Hirmsasti osad solvusid, kui neile venelane öeldi. Ma küll ei solvu, kui keegi mulle eestlane ütleb. Isegi siis mitte, kui eks-noorkommunist öeldakse, sest tõepoolest, ma kuulusin kommunistlikusse noorsooühingusse, mida mul seal siis eitada on.

Nigeerias olen käinud, tore oli, mulle meeldis. Isegi kaks korda käisime, hea tuttav elab seal. Mida selles küll häbeneda on?

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tõepoolest, mustanahaline, Benini kuninglikust perekonnast (Edo state), praegune kuningas (net worth 60 million USD) on tema cousin, nii UK kui Nigeeria kodakondsus (sündinud on ta UK-s sest vanemad emigreerusid, üles kasvanud Nigeerias), maavaldused (with oil!) ja majad Nigeerias, kinnisvara Londonis ja Hispaanias. Täpsustan, et UK-s ei ole tal enda päritoluga midagi peale hakata, kodumaale minnes on aga turva ja teenijad kogu aeg sabas, pesevad selja ka puhtaks…olen kaasas käinud ja ise näinud. 3 erinevat kõrgharidust (üks Nigeeriast, 2 UK-st), töötab palju, mitmed firmad, magab 3-4 tundi ööpäevas, teeb vabalt 140 kg kangiga 50 rinnalt surumist ja 3 seeriat järjest, päevas 800 kätekõverdust (ehk veedab palju aega jõusaalis, liigagi palju minu jaoks!), jookseb korra nädalas poolmaratoni, võitnud mitmeid amatööride kick-poksi võistlusi. Kõik enda materiaalsed väärtused saavutanud ise, v.a. kodumaal, sest traditsiooni alusel saab kõik endale kõige vanem poeg.

Mind huvitab, kuidas selline vinge mees nii naiivse ja lolli printsi muinasjutte uskuva naisega rahuldub?

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üllataval kombel on mu kaks eluarmastust olnud eestlased. Kes ütles et eesti meeste hulgas pole selliseid, kes suudavad väga valiva eesti naise ära võluda.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab, kuidas selline vinge mees nii naiivse ja lolli printsi muinasjutte uskuva naisega rahuldub?

Neil on seal kuningaid jalaga segada.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Edo ja Suurbritannia

Nigeeria neeger.

Nigeeria neeger.

Kuidas sa minu enesehinnangut tõstad!?
Mina ju ei ole neeger Nigeeriast.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see konkreetne prints Zamundast on näide zhanrist “nigerian love scam”.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see konkreetne prints Zamundast on näide zhanrist “nigerian love scam”.

Ei pruugi. Neil on seal printse mitusada. Tõepoolest, nad austavad neid kuningaid ja emiire väga ning nad elavad väga hästi. Või, noh, vähemalt see oli nii aastatel 2007 ja 2015, kui me seal käisime.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult, riik on suur ja erinevaid etnilisi rühmi palju.
Miks muinasjutud?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks muinasjutud?

Mis muinasjutud? Minagi oma kahe reisi jooksul, kokku 7 nädalat, suutsin kohtuda erinevates linnades kahe kohaliku printsiga, mitte küll lähedalt, aga olla samal peol. Mõlemal olid tõepoolest ihukaitsjaid oma 3-4 tk kogu aeg kaasas ja limusiin neil ukse ees. Mida sa täpsemalt ei usu? Neid kangitõsteid?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nigeeria neeger.

Sa võtad seda N-sõna liiga tõsiselt minu arvates. Asjakohatult valusalt. Pipi isa oli neegrikuningas ja see ei solvanud palju aastakümneid mitte kedagi. Mu õe üks minia on mulatt, üsna tumeda nahaga ja no kindlasti ei solvu ta, kui talle N-sõna öeldakse, muidugi normaalse tooniga ja jutu sees, faktina, mitte solvata tahtes.

Sinu reaktsioon sellele N-sõnale on umbes selline, nagu 20 aastat tagasi ma kogesin Eesti venelaste poolt. Hirmsasti osad solvusid, kui neile venelane öeldi. Ma küll ei solvu, kui keegi mulle eestlane ütleb. Isegi siis mitte, kui eks-noorkommunist öeldakse, sest tõepoolest, ma kuulusin kommunistlikusse noorsooühingusse, mida mul seal siis eitada on.

Nigeerias olen käinud, tore oli, mulle meeldis. Isegi kaks korda käisime, hea tuttav elab seal. Mida selles küll häbeneda on?

Kuninglik nagu Beyoncégi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks muinasjutud?

Loe mehe kirjeldust. Liiga hea, et olla tõsi. Meeletult erudeeritud altruistlik kinnisvara- ja ärimogul, lisaks veel igapäevased üliinimlikud sooritused jõusaalis ja jooksuradel, kõlab pehmelt öeldes uskumatult. Ma elan ka välismaal, vahel ikka on aafriklased kuskil lõbustusasutuses üritanud jutu peale saada: suur osa aafrika juurtega mehi on enda sõnade kohaselt mingit sorti printsid, Euroopas need printsid on heal juhul koristajad, tavaliselt aga sotsiaaltoetuste peal olelevad elukunstnikud.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks muinasjutud?

Loe mehe kirjeldust. Liiga hea, et olla tõsi. Meeletult erudeeritud altruistlik kinnisvara- ja ärimogul, lisaks veel igapäevased üliinimlikud sooritused jõusaalis ja jooksuradel, kõlab pehmelt öeldes uskumatult. Ma elan ka välismaal, vahel ikka on aafriklased kuskil lõbustusasutuses üritanud jutu peale saada: suur osa aafrika juurtega mehi on enda sõnade kohaselt mingit sorti printsid, Euroopas need printsid on heal juhul koristajad, tavaliselt aga sotsiaaltoetuste peal olelevad elukunstnikud.

Elukaaslase eest see vaevalt kauaks saladuseks jääks.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa täpsemalt ei usu? Neid kangitõsteid?

Muu hulgas ka neid. Kui vähekegi sporti teed, saad aru miks.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei olegi väitnud, et need kangitõsted on igapäevased, et ta teeb täpselt seda iga päev, aga kui inimene veedab keskmiselt 2,5 tundi jõusaalis 6 päeva nädalas ja on seda teinud juba umbes 20 aastat, siis midagi võiks ju suuta seal teha…no ja ma olen temaga jõusaalis kaasas olnud ja ma ju näen, mida teeb ja tee seal.
Mis puudutab poolmaratoni, siis iga laupäeva öösel vastu pühapäeva jookseb see inimene ühest Londoni linnajaost teise ja edasi-tagasi tuleb see natuke üle 25 km. Kvalifitseerub vist poolmaratoniks. Alustab umbes kella 2 paiku öösel. Ma ei ole sellega üldse rahul, sest minu jaoks ei ole see turvaline. Kahjuks see teda väga ei morjenda, sest tal on nagunii kaks armi kuulihaavast seljas…
Aga ma tänan nüüd kogu tähelepanu eest. Seda on enam kui küllalt. Ma tõin need faktid välja ainult, et näidata, et mitte kõik inimesed, kes originaalis sealt riigist tulevad, ei ole ühesugused.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lähen tagasi keele teema peale nüüd.
Kõigi oma välismaalastest meestega olen suhelnud inglise keeles, kuna see on praktiliselt mu teine emakeel.
Norra k räägin ka, aga kui paaril on kujunenud välja “suhtekeel”, siis on raske järjepidev olla.

(Mis puutub kompleksidesse meeste arvuga, siis paraku oli üks eks madala enesehinnanguga vägivaldur, kes armastas mind mõnitada, kuna ma avameelne olen ja talle oma eelnevast elust rääkisin. Lits jne).

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei olegi väitnud, et need kangitõsted on igapäevased, et ta teeb täpselt seda iga päev, aga kui inimene veedab keskmiselt 2,5 tundi jõusaalis 6 päeva nädalas ja on seda teinud juba umbes 20 aastat, siis midagi võiks ju suuta seal teha…no ja ma olen temaga jõusaalis kaasas olnud ja ma ju näen, mida teeb ja tee seal.

Mis puudutab poolmaratoni, siis iga laupäeva öösel vastu pühapäeva jookseb see inimene ühest Londoni linnajaost teise ja edasi-tagasi tuleb see natuke üle 25 km. Kvalifitseerub vist poolmaratoniks. Alustab umbes kella 2 paiku öösel. Ma ei ole sellega üldse rahul, sest minu jaoks ei ole see turvaline. Kahjuks see teda väga ei morjenda, sest tal on nagunii kaks armi kuulihaavast seljas…

Aga ma tänan nüüd kogu tähelepanu eest. Seda on enam kui küllalt. Ma tõin need faktid välja ainult, et näidata, et mitte kõik inimesed, kes originaalis sealt riigist tulevad, ei ole ühesugused.

Ei ole muidugi. Kõik nad ongi kõrgest soost siniverelised. Lihtsalt meie matsirahvas ei taha neid omaks võtta ja arusaada, et nad tulevad siis pagulastena maskeerituna aga tegelikult on see nagu salajane maade vallutamine või avastamine. Nagu eurooplased omalajal Ameerikat ja Aafrikat avastasid nüüd siis nende kord.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole muidugi. Kõik nad ongi kõrgest soost siniverelised. Lihtsalt meie matsirahvas ei taha neid omaks võtta ja arusaada, et nad tulevad siis pagulastena maskeerituna aga tegelikult on see nagu salajane maade vallutamine või avastamine. Nagu eurooplased omalajal Ameerikat ja Aafrikat avastasid nüüd siis nende kord.

Nigeeria rahvaarv on hetkel 207,180,371 inimest. Rääkimata sellest, et on väga palju erinevaid hõime, keeli, kombeid. Lõunas ja põhjas on erinev usk jne.
Veelkord, mina ei rääkinud keskmisest Nigeeriast pärit inimesest. Mina rääkisin ühest isikust, enda elukaaslasest, keda ma väga armastan ja kelle üle ma väga uhke olen.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ameeriklane, suhtleme inglise keeles, mis on juba aastaid nagu teine emakeel, sest suurem osa tööalast kirjandust on just selles keeles.
Aga muidugi tuleb ette keelisi arusaamatusi ja erinevaid sõnadetõlgendusi, aga seda juhtub emakeeles ka – terve hulk sõnu on ka sama emakeelega inimestrel erineva tähendusvarjundiga.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?