Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )

Teema: Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Postitas:
Kägu

taanlane ja Taanis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nigeerlasel nii palju kinnisvara on, kaasa arvatud Londonis, miks sa ise siis tavalises kortermajas üürikorteris elad? Inimesed, kes on eluga rahul, ei pea seda kuskil foorumis üles kiitma. Samamoodi sul ema uhkustab Tartu peal, kuidas tütred Inglismaal karjääri teevad. Välismaal sekretärina töötamine ei ole enam teab, mis haruldus.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nahavärv ja kangisooritused on jumala kama kaks, aga mingi Aafrika isehakanud merisigade kunni varandusega eputada on küll pehmelt öeldes maitsetu. Sellepärast see Aafrika käpuli on, et need isehakanud kunnid kõik endale krabavad ja lasevad lumpenil oma selga pesta ja teab mida veel teha. Lääs on Aafrika riike aastakümneid toetanud ja upitanud, aga olukord läheb aina hullemaks. Au ja kiitus muidugi, kui keegi tõsiselt selle kokkukraabitud rahaga midagi reaalselt rahva heaks ära teeb. Nagu tekstist aru sain, siis esialgu ainult plaanib, maratonid ja kangitõsted on tähtsamad.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nigeerlasel nii palju kinnisvara on, kaasa arvatud Londonis, miks sa ise siis tavalises kortermajas üürikorteris elad? Inimesed, kes on eluga rahul, ei pea seda kuskil foorumis üles kiitma. Samamoodi sul ema uhkustab Tartu peal, kuidas tütred Inglismaal karjääri teevad. Välismaal sekretärina töötamine ei ole enam teab, mis haruldus.

Vabandust, Sa ajad mind kellegiga segamini. Mul ei ole Tartuga mingit seost, mul ei ole õde ja mu ema ei aruta minu eraelu isegi mitte enda sõbrannadega.
Ma palun, et minu personaalküsimus võetaks nüüd teemast maha ja arutataks vahelduseks teiste elu. Ma olen saanud piisavalt tähelepanu, mille eest ma muidugi väga tänan:) See ei olnud minu eesmärk, minu eesmärk oli vastata TA küsimusele, et mis rahvusest on Su elukaaslane ja kus elate.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

eestlane, mina venelane

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, Sa ajad mind kellegiga segamini. Mul ei ole Tartuga mingit seost, mul ei ole õde ja mu ema ei aruta minu eraelu isegi mitte enda sõbrannadega.

Ma palun, et minu personaalküsimus võetaks nüüd teemast maha ja arutataks vahelduseks teiste elu. Ma olen saanud piisavalt tähelepanu, mille eest ma muidugi väga tänan:) See ei olnud minu eesmärk, minu eesmärk oli vastata TA küsimusele, et mis rahvusest on Su elukaaslane ja kus elate.

Keegi ei arutagi sinu personaalküsimust vaid sinu kooselu nn. Aafrika printsiga mis kõlab ikka vägagi ulmena. 30a tagasi oleks isegi uskuma jäänud aga tänasel päeval kus paljud ise mustal mandril käinud ei saa muud kui imestada ja naerda sellise muinasjutu loo peale.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma lähen tagasi keele teema peale nüüd.

Kõigi oma välismaalastest meestega olen suhelnud inglise keeles, kuna see on praktiliselt mu teine emakeel.
Norra k räägin ka, aga kui paaril on kujunenud välja “suhtekeel”, siis on raske järjepidev olla.
(Mis puutub kompleksidesse meeste arvuga, siis paraku oli üks eks madala enesehinnanguga vägivaldur, kes armastas mind mõnitada, kuna ma avameelne olen ja talle oma eelnevast elust rääkisin. Lits jne).

Mind jälle huvitab, kuidas oli kogemus sloveeni rahvusest mehega. Loodetavasti polnud see see vägivaldur :S Pole mingeid kogemusi, seetõttu huvitab, millised nad on.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma lähen tagasi keele teema peale nüüd.

Kõigi oma välismaalastest meestega olen suhelnud inglise keeles, kuna see on praktiliselt mu teine emakeel.

Norra k räägin ka, aga kui paaril on kujunenud välja “suhtekeel”, siis on raske järjepidev olla.

(Mis puutub kompleksidesse meeste arvuga, siis paraku oli üks eks madala enesehinnanguga vägivaldur, kes armastas mind mõnitada, kuna ma avameelne olen ja talle oma eelnevast elust rääkisin. Lits jne).

Mind jälle huvitab, kuidas oli kogemus sloveeni rahvusest mehega. Loodetavasti polnud see see vägivaldur :S Pole mingeid kogemusi, seetõttu huvitab, millised nad on.

Ma arvan, et need müüvad su kohe Bulgaariasse sekstöötajaks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sloveen ise polnud vägivaldur. Vahel viskas mõne padja nurka, aga no see selleks.

Aga tema ema ja õde… oioioi. Lahkuminek oli üpris komplitseeritud. Seal majas oli matriarhaat paigas.

(Aga Ljubljana on väga lahe ja ilus).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sloveen ise polnud vägivaldur. Vahel viskas mõne padja nurka, aga no see selleks.

Aga tema ema ja õde… oioioi. Lahkuminek oli üpris komplitseeritud. Seal majas oli matriarhaat paigas.

(Aga Ljubljana on väga lahe ja ilus).

Kas sloveenid on rohkem venelaste tüüpi või pigem itaallaste moodi, kui üldse nii saab klassifitseerida … noh, tahaks rohkem kirjeldust veel, et mingit pilti saada 🙂

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem sinna vahemererahvaste tüüpi jah: rahulikud, aga mingi tuli neis nagu põleb. Kreeklaste sarnased. Ja aega on neil kogu aega maa ja ilm.

Itaallastega on neil naabriviha, kuigi Veneetsias meeldib ikka käia :p see on mõned tunnid autoga Ljubljanast.

Ma ei teagi rohkem, mida öelda. Minu kogemuse järgi üsna eestlase temperamendile sobivad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käod 11:26 ja 18:56, mind huvitab hoopis mis juurtega ameeriklastega on tegu. Kas Euroopa mandri omad või teistsuguse taustaga-Juudi, India, jne.
Päris Ameerika ameeriklast kohtab üha harvemini.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlane ja Eestis loomulikult. Ei ole seda põhjamaa verd solkida

Seda verd on su eest juba sajandeid segatud. “Põhjamaa verd” võid näha rohkem eraldatud piirkondades ja omaette elavate soomlaste juures. Pole just asi, mida ihaldada.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et pr Ilusa elu jutukesed on kohati idiootselt fantaasiarikkad… Kuni sattusin seda “prints Zamundast” kommentaari lugema.

Täpselt sellise stiiliga jutuke, mida algklassides ehk teiste ees kiitlemiseks välja mõeldakse.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et pr Ilusa elu jutukesed on kohati idiootselt fantaasiarikkad… Kuni sattusin seda “prints Zamundast” kommentaari lugema.

Täpselt sellise stiiliga jutuke, mida algklassides ehk teiste ees kiitlemiseks välja mõeldakse.

Minu meelest oled sa lihtsalt kade. Kui saaksid kindlad tõendid, et see jutt on tõsi, oleks su enesetunne hoobilt nullis, sest kellelgi teisel läheb paremini, kui sul.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest oled sa lihtsalt kade. Kui saaksid kindlad tõendid, et see jutt on tõsi, oleks su enesetunne hoobilt nullis, sest kellelgi teisel läheb paremini, kui sul.

😀

Ma olen oma Eesti mehega ka täitsa rahul, tänan huvi tundmast. Sul on vist raske uskuda, aga kõik ei ihalda endale “Aafrika meest, tema sugulase varandust ja teenreid”.

Mitme konto alt end ja oma üllitist veel kaitsma ja plussitama tuled siia?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

humble (ei oska täpset vastet leida)

Tagasihoidlik, maalähedane… Oleneb siiski, mis tähenduses/kontekstis sa ise seda mõtled

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

😀

Ma olen oma Eesti mehega ka täitsa rahul, tänan huvi tundmast. Sul on vist raske uskuda, aga kõik ei ihalda endale “Aafrika meest, tema sugulase varandust ja teenreid”.
Mitme konto alt end ja oma üllitist veel kaitsma ja plussitama tuled siia?

Sa vastasid valele inimesele. Ma veelkord vabandan, et ma allusin provokatsioonile (Nigeeria neeger) ja avaldasin mõned detailid. Üldjuhul ma ei lasku mitte mingisse vestlusesse inimestega, kes kasutavad “N” sõna kuna inimestel ei ole tegelikult raske aru saada, et selle sõna tähendus on aastatega totaalselt muutunud. Mis puudutab konkreetseid inimese saavutusi, siis tegelikult ei ole selles kõiges mitte midagi väga erilist. Inimene on siin elanud juba 20 aastat ja geenid on head: tohutu töövõime, suhtumine, võime luua inimestega suhteid jne. Tema saavutused on minu jaoks ka seetõttu olulised, et ta kasvas enda kodumaal üles ilma vanemateta ja nägi neid alles 20+ aastasena (ja näiteks enda ema kutsus ta alguses tädiks, sest oli harjumatu) ja kuna vanemad mingil põhjusel olid väga selle vastu, et ta ka UK-sse tuleks, siis ei olnud nende poolt mitte mingit toetust (k.a. majanduslikku). Jah, laiem perekond kodumaal aitas ja üks haridus UK-s maksti tal kinni, aga oma vanemad tegid sisuliselt kõik, et ta nö kodumaale jääks ja kohtlesid teda tema vendadega võrreldes täiesti erinevalt (tal on 4 venda, kes on kõik sündinud ja saanud hariduse UK-s ja keda ta siis ka kohtas esimest korda 20+). Ja hoolimata sellest väga kirjust puzzlest ei ole ta kaotanud enda empaatiat ja hoolimist. Näiteks selle pandeemia ajal helistas talle vähemalt kaks korda nädalas rohkem või vähem tuttavad/sõbrad, kes küsis kas laenu või niisama abi ja paljud neist ka said. Mis puudutab neid kangitõsteid, siis esimeselt ülikooli lõpetamise fotolt vaatab vastu kleenuke noormees. Justnimelt see kõik teeb minu jaoks tema saavutused suurepäraseks, igapäevane kindla eesmärgiga pingutus ja fokusseerimine toob tulemuse. Ma veelkord vabandan, et ma kõigutasin osade inimeste kindlat maailmapilti, et kõik Aafrika inimesed elavad savionnis ja on põhimõtteliselt kirjaoskamatud ning et õnnelikumad neist saavad siis Euroopasse abirahade peale. Aafrika on väga mitmekesine. Aga nüüd ma tõepoolest lõpetan selle teema, ma olen nagunii juba läinud liiga detailseks. Vabandust veelkord!

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

humble (ei oska täpset vastet leida)

Tagasihoidlik, maalähedane… Oleneb siiski, mis tähenduses/kontekstis sa ise seda mõtled

Ma pidasin silmas, et ta ei praali mitte millegiga ja kohtleb kõiki inimesi väärikalt ja lugupidamisega.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käod 11:26 ja 18:56, mind huvitab hoopis mis juurtega ameeriklastega on tegu. Kas Euroopa mandri omad või teistsuguse taustaga-Juudi, India, jne.

Päris Ameerika ameeriklast kohtab üha harvemini.

Minu oma on selles mõttes üsna mitmekesise taustaga, et tema ema esivanemad on küll Saksamaalt, aga sealt tuleb kuskilt sisse ka Hollandi ja kuskilt ka Belgia verd. Lisaks siis veel Itaalia, aga taas mitte päris puhas.

Aga viimasele väitele ma ei oska vastata, sest ma ei tea, mis asi on “Ameerika ameeriklane”. Indiaanlane? Või ainult selline valge inimene, kelle esivanemad on sinna kindlasti 17. sajandi esimese lainega läinud? Sest sel juhul on mu mees tõesti pigem suvaline segavereline eurooplane, tean, et ema suguvõsa jõudis USAsse 19. sajandi keskel, isa oma veel hulga hiljem (isa oli esimene, kellel sünnijärgne kodakondsus on). Kui sa tegelikult tahtsid lihtsalt teada, kas WASP, siis jah, valge, aga ateist, kuigi vanavanemad käisid veel kirikus ja tema vanemad olid veel mõlemad ristitud, kuigi kirikus enam ei käinud, vähemalt mitte pärast täiskasvanuks saamist. Isa poole peal on taustal katoliiklus, eks see pole enam populaarne ka.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mees on eestlane ja elame Eestis. Ise olen hoopis segavereline ja ainult 1/4 “eesti verd” 🙂 Lapsed kasvavad eestlasteks (ma ise tegelikult ka ikka pean end eestlaseks päritolust sõltumata)

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis juurtega ameeriklastega on tegu.

“Minu” ameeriklane on saksa taustaga liberaal, nõrgalt religioosne, kuid ühegi usuvooluga ametlikult seotud ei ole.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem sinna vahemererahvaste tüüpi jah: rahulikud, aga mingi tuli neis nagu põleb. Kreeklaste sarnased. Ja aega on neil kogu aega maa ja ilm.

Itaallastega on neil naabriviha, kuigi Veneetsias meeldib ikka käia :p see on mõned tunnid autoga Ljubljanast.

Ma ei teagi rohkem, mida öelda. Minu kogemuse järgi üsna eestlase temperamendile sobivad.

Mis asi see veel on? Eestlastel ei ole mingit temperamenti. Õpi eesti keel selgeks selle asemel, et välismaalastega jahmerdada.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis asi see veel on? Eestlastel ei ole mingit temperamenti. Õpi eesti keel selgeks selle asemel, et välismaalastega jahmerdada.

????

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

puhtatõuline araablane

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigekeelsussõnaraamat on tasuta netis kättesaadav, aga las ma aitan:

temperam’en’t <22e: -men’di, -m’en’ti> tunde-, meelelaad; erksus, tulisus. Sangviiniline, koleeriline, flegmaatiline, melanhoolne temperament

Pole tänu väärt!

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elukaaslasest sai abikaasa, puhastverd bulgaarlane on. Eestis ei tule selle peale keegi, sest silmad on vesihallid ja juuksed tavalise eesti kartulikoore karva. Kui suu lahti teeb ja slaavi aktsendiga eesti keelt räägib, peetakse muidugi venelaseks, venelased ise ka. Põmm, kohe jama lahti, sest ta oskab vene keelt suht algeliselt.
Mina olen ka täitsa tavaline kahvatu eesti tuhkblond ja Bulgaarias saab alati muiata, kui mehe sugulastele külla lähme ja nt turul müüjad arvavad, et nüüd on kaks lääne turisti laekunud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elukaaslasest sai abikaasa, puhastverd bulgaarlane on. Eestis ei tule selle peale keegi, sest silmad on vesihallid ja juuksed tavalise eesti kartulikoore karva. Kui suu lahti teeb ja slaavi aktsendiga eesti keelt räägib, peetakse muidugi venelaseks, venelased ise ka. Põmm, kohe jama lahti, sest ta oskab vene keelt suht algeliselt.

Mina olen ka täitsa tavaline kahvatu eesti tuhkblond ja Bulgaarias saab alati muiata, kui mehe sugulastele külla lähme ja nt turul müüjad arvavad, et nüüd on kaks lääne turisti laekunud.

Õudne. Ja ise veel uhke ka selle üle. Ei ole auasi see välismaalasega armatsemine. Oma rahvus peab ühte hoidma eriti kui neid vähe. Ma saan aru, kui eestlane valib endale Skandinaavia maadest või Balti riikidest elukaaslase aga kuskilt 7 maa ja mere tagant pole küll mingi asi käia endale elukaaslast püüdmas.

0
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin ühes teises teemas üritatakse vägisi selgeks teha, et kaaslane peab ilmtingimata vastassoost olema, selle osaga sain kägude rõõmuks hakkama. Seejärel sai siin juba väga selgelt välja öeldud, et lisaks peab see vastassoost kaaslane kindlasti ka valge olema. Sellega ka vedas. No ja nüüd siis on kägude konsiilium jõudnud konsensusele, et see valge vastassoost isik peab ilmtingimata olema veel kas Balti riikidest või Skandinaaviast, kui ikka ei õnnestu kuidagi 50 km oma sünnikoha raadiusest kedagi ära sebida. Mis mul üle jääb, lähen annan siis lahutuse sisse, kui ikka suvalised inimesed internetis juba nii arvavad, ega me seda elu siin ometi iseenda parema äranägemise järgi ei veereta.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õudne. Ja ise veel uhke ka selle üle. Ei ole auasi see välismaalasega armatsemine. Oma rahvus peab ühte hoidma eriti kui neid vähe. Ma saan aru, kui eestlane valib endale Skandinaavia maadest või Balti riikidest elukaaslase aga kuskilt 7 maa ja mere tagant pole küll mingi asi käia endale elukaaslast püüdmas.

No vabandust, aga geneetilisest vaatepunktist ongi pigem kasulik endale kaaslane pigem kaugemalt otsida, sest järeltulijad on tugevamad, aga noh, sa siin niisama trollid, mis on tegelikult päris kurb, sest ilmselgelt tunned sa mõnu teiste materdamisest, mis tähendab, et su enda elu ei saa just kõige õnnelikum olla.

https://aeon.co/essays/the-future-is-mixed-race-and-thats-a-good-thing-for-humanity

+7
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?